Theo van Duivenbode extra-probleem TRAINER ERNST HAPPEL MIST LADINSKI EN VOS Ladinski ontkende aanrijding iKan Benfica verdedigen Ian Moore naar Manchester Un. Penner remise Ajax heeft accentverschuiving in voetbal van Arsenal geconstateerd in Zesdaagse in Groningen trok 15.000 toeschouwers I i Bugdahl-Kemper opnieuw winnaar Bowler Claus naar München IJshockeyteam zwak Amateurclub Epe onder hoede De Koning uit t.c. Eagles Tony Prosen terug L I DINSDAG 7 MAART 1972 Van Duivenbode Keus Eén woord s Scheidsrechters en trainers werken samen te» - WVWWWWWVVWWWVWVVVWVVWWVWWVVVWV^^ MMWVM*MMMMW**VVV«MIVV«RMRfV«RRMfVWW«IV«RfWWW«NflMIWWIMMMMRR«W«RNM*^^ (Van onze sportredactie) om Feye- dao kent kennelijk geen backs, die dat tegen Benfica in hun hoofd halen I (Van onze sportredactie) MARC SERNé (Van onze sportredactie) betrokken eveneens BOEKAREST. Het Nederlandse ijs hockey team heeft gisteren tijdens het toer nooi om het wereldkampioenschap in de C-groep in Boekarest verloren van Oos tenrijk met 2-4. De standen per perdiode waren 2-1 1-0 1-1. Met het vertrek van Moore naar Man chester United is een eind gekomen aan het touwtrekken om deze voorhoedespeler. Vorige week vrijdag maakte Derby County bekend Moore te hebben gekocht. Moore bezocht zaterdag de wedstrijd Derby Coun- ty-Wolverhampton Wanderers en manager Biran Clough stelde hem bij die gelegen heid voor als „onze nieuwe aanwinst”. Maar onmiddellijk nadat Derby had ge zegd Moore te hebben aangetrokken, ont kende Nottingham Forest de transfer. De directie van de vereniging zei vrijdagavond nog: „Moore staat nog altijd op onze be- talingslijst en er is nog met geen enkele club een transferovereenkomst afgesloten” CIENFUEGOS (CUBA) In de tiende ronde van het Capablanca-herdenkings- toernooi, dat gehouden wordt in de Cu baanse plaats Cienfuegos, heeft de Neder lander Jan Hein Donner remise gespeeld met de Russische koploper Leonid Stein. Donner hanteerde de zwarte stukken. Vier jeugdspelers van de voetbalschool van de Eagles zullen worden opgenomen in het eerste elftal van Epe mits zij beter zijn dan de huidige spelers van de tweede klasser. In ruil daarvoor zal Go Ahead de training van de Eper senioren gaan ver zorgen alsmede de medische begeleiding van de selectiegroep. De samenwerking zal minimaal twee seizoenen duren. LEEUWARDEN. Het staat vast dat Sjaak de Koning geen deel meer zal uit maken van de landelijke technische com missie van de KNSB. Het is daarbij vrij wel zeker dat ook de heer Mulder uit dit college zal verdwijnen. De landelijke tech nische commissie is het er unaniem over eens dat voor de damesploeg een vrouwe lijke begeleiding zal moeten komen. Hoe wel nog niet definitief, wordt allerwegen gedacht aan Ans Boekema-Schut, die de problemen van de schaatssport door en door kent. Ajax is daarbij van plan Arsenal zo op te jagen dat het zijn spitsen Kennedy en Radford niet met dieptepasses zal kunnen voeden. Gerrit Mühren: „Ik wil wel eens zien hoe Arsenal reageert als Ajax draait en de bal het werk laat doen. Er moet zeker niet teveel gelopen worden want conditioneel wordt het al zwaar genoeg. Daar komt bij dat Arsenal ook helemaal die zware mand^kking niet gewend is.” De vraag is alleen- hoe zal Arsenal in die situatie handelen. Zal het zich werke- In de laatste jacht verdween het koppel Janssen-Renz geheel van de piste. De rappe Duitser, die zich toch al niet in zijn ele ment voelde op dit kleine baantje van 144 meter, smakte een half uur voor het einde tegen de planken van het ovaal in de Mar tinihal, toen hij tijdens een aflossing met Jan Janssen in aanraking kwam met de Amerikaan Tim Moutford. Toevalligerwijs gebeurde dit incident op vrijwel dezelfde plaats waar de Rotterdammer Bravenboer in de eerste nacht zo ongelukkig viel en GRONINGEN Evenals verleden jaar heeft het Duitse Koningskoppel Claus Bug- dahl-Dieter Kemper de Groninger zesdaag se winnend beëindigd. In de beslissende koppelkoers veroverden de twee gerouti neerde Duitsers een ronde voorsprong op het duo Theo Verschueren-Graham Gil more. De twee andere combinaties van de „blauwe trein” haalden de finish niet. By de voorstelling van de ploegen moest de opnieuw ziek geworden Leo Duyndam ver stek laten gaan, zodat de in reserve ge houden Belg Norbert Seeuws aan de zijde van René Pijnen de zesdaagse mocht uit fietsen. mogen voetballen met vedettes als Eu sebio, Simoes en Humberto. Jordao, die zaterdag tegen Unia Coimbra het win nende doelpunt maakte ziet dan ook de noodzaak niet zo van een inspirerende trainer. Hagan maakte Benfica harder. Dat was nodig om successen te behalen 1 1 I 1 x\< W"'"* Voor Ernst Happel, de trainer van Fey- enoord, heeft de gedwongen afwezigheid van Vos en Ladinski zijn voorbereidend werk (het uitwerken van het tactisch concept) aanzienlijk vergemakkelijkt. Als resultaat van dit denkproces rolden er bij de trainer drie mogelijke opstellingen uit. Teams, die hij echter weigerde bekend te maken. „Ik ben „gekke Ernst” niet. Die opstellingen zijn volledig afhankelijk van het elftal van Jimmy Hagan (de trainer van Benfica). Als ik zijn opstelling tien minuten voor de wedstrijd weet, heb ik nog tijd voldoende om me daarbij aan te passen.” APELDOORN. Wanneer de ledenver gadering van de tweede klas amateurclub Epe er op 17 maart mee akkoord gaat, zal er een samenwerking komen tussen de eredivisieclub Go Ahead Eagles en Epe. lijk die tegenstander tonen waarvan de faam het elftal ’■eeds vooruit is gesneld? Kovacs: ,Ik denk het niet. Het wordt ongetwijfeld een moeilijke confrontatie. Erg moeilijk zelfs, maar Arsenal is echt niet het sterkste Engelse clubteam van dit moment. Dat is Leeds United. Wat die de laatste weken spelen lijkt veel op voetbal van het continent. Eén-twee combinaties en breedtespel feilloos afgewisseld met dieptevoetbal. Dat moet ik van Arsenal allemaal nog zien. De enige die continen taal voetbalt is Ball. En die is er niet bij.” NIJMEGEN. NEC heeft zijn Joego slavische spitsspeler Tony Prosen weer naar zijn geboorteland laten terug gaan. Prosen, in de zomer aangetrokken van Maribor, had aanpassingsmoeilijkheden in Nijmegen. De verwachtingen die NEC had van zijn Toegoslavische spitsspeler zijn niet bewaarheid. LONDEN. Na de aankoop van de Schotse international Martin Buchan van Aberdeen voor iets meer dan een miljoen gulden, heeft Manchester United maandag voor 200.000 pond (ruim 1.700.000 gulden) lan Moore van Nottingham Forest gecon tracteerd. Manager Frank O’Farrell van Manchester United zei dat de transactie met Nottingham Forest en Moore maan dagavond is rond gekomen. „Alle betrok kenen hebben hun handtekeningen ge plaatst”, vroegde O’Farrell er aan toe. middenvoor woensdagavond Posthumus he ten. Zijn „concurrent” Lex Schoenmaker was er zelfs van overtuigd. „Happel heeft het elftal weliswaar nog niet bekendge maakt, maar toch gok ik op Hans....” Daarom zal het Ajax-concept, zoals het de afgelopen twee competitiewedstrijden al voorzichtig is uitgeprobeerd, woensdag niet gewijzigd worden. Dick van Dljck zal daarbij beulswerk moeten verrichten. De fysiek erg sterke Ajaxied fungeert als meest vooruitgeschoven man. Zijn werk zal voornamelijk bestaan uit storen en TILBURG. De belangencommissie scheidsrechters betaald voetbal en de ver eniging voor voetbaloefenmeesters in Ne derland (WON) hebben besloten tot sa menwerking. Zij zullen door regelmatige gedachten wisselingen en bijeenkomsten de contacten uitbouwen en de diverse, beide partijen rakende, problemen bespreken. Nederland nam in de vierde minuut van de eerste speeltijd de leiding door de Heer. Gaandeweg toonden de Oostenrijkers, die in hun sterkste opstelling speelden, zich echter sterker en zeven minuten voor het einde stond Nederland met 1-4 achter. Een nieuwe treffer van De Heer bracht nog wijziging in de stand, maar bedreiging ging er van het Nederlands spel voor de Oos tenrijkers niet uit. Overigens zit Jimmy Hagan met een klein probleem. Vaste middenvelder Rodriquez en Baptista zyn geblesseerd in Lissabon gebleven. En ook het spe len van buitenspeler Nene is niet zeker. „Waarschijnlijk”, vertelde Hagan, „is Nene voor de aanvang van het duel gereed. Hij heeft al weer licht getraind. Voor de bezetting van het middenveld heb ik de keus uit een groot aantal spelers. Wie het wordt, heb ik echter nog niet beslist”. HAARLEM Op de zondag gehouden nationale bowlingkampioenschappen voor spelers t.m. 18 jaar heeft de jeugdige top- bowler uit Haarlem, Leeke Claus, zijn tot nu toe grootste prestatie geleverd. Na se lectiewedstrijden in verschillende bow lingcentra in Nederland, werden zondag de finales in Eindhoven gehouden. Leeke Claus wist een tweede plaats te bemachti gen, welke recht geeft op uitzending naar de Olympische Spelen te München voor het spelen van demonstratiewedstrijden. In 1976 wordt bowlen officieel als sport op de Olympische Spelen toegelaten. Deze prestatie onderstreept, dat de bowlers uit Haarlem steeds meer tot de top van Ne derland beginnen door te dringen. trainers logeren in het Amsterdamse Apollo-hotel, terwijl de bestuursleden naar Hilton zijn uitgeweken. Ajax is gistermid dag vertrokken naar Duinoord in Wasse naar waar het elftal zich nu al jaren steevast voor dergelijke kapitale kracht metingen oleegt te prepareren. Cruyff en Keizer waren beiden zeer licht geblesseerd. Maar het is zelfs voor de al enkele in Nederland aanwezige Engelse journalisten, die zeer tegen hun gewoonte in zich dit keer intensief in de tegenstander verdiept hebben, duidelijk dat het duo woensdag meespeelt. En ook dat het opnieuw van hun grillig talent zal afhangen wie uitein delijk naar de halve finale zal overstap pen. Communicatie met Jimmy Hagan is moeilijk. Ook voor zijn spelers. Eén van de grootste talenten bijvoorbeeld, de negentienjarige Jordao, prijst zijn trainer om zijn uitstekende conditie training, maar hij moet wel toegeven dat Hagan qua coaching een minder hoog cijfer verdient. Hagan spreekt namelijk geen Portugees. En Jordao evenals de meeste spelers van Benfica, geen Engels. Jordao, die afkomstig is uit Angola (hij speelde bij Sporting Benguela voordat de scouts van Benfica hem in het Angolese jeugdelftal ontdekten) vergoelijkt onmiddellijk: „Maar spelers als Eusebio hebben aan één woord voldoende. Zij hebben geen uitgebreide instructies meer nodig.” Jordao is er trots op in het beste elftal van Portugal te spelen en te Het werd zelfs scheidsrechter Turner, die toch echt wel naar Britse begrippen floot en dus feitelijk erg coulant was, te gortig. Nadat Mike Summerby (City) een officiële waarschuwing had gekregen gin gen achtereenvolgens de Arsenal-spe- lers MacLintcck, Graham en Nelson op de bon, terwijl ook de obstinate Charlie Geor ge op het randje balanceerde. Daarom sprak Grijzenhout: „Met voetbal had het in feite allemaal weinig te maken. Maar het merkwaardige is dat zij, hoe de stand ook is en noe de stemming in het veld er ook uitziet, negentig minuten blijven gaan. Anderzijds heeft deze wedstrijd pas goed een beeld gegeven wat Ajax woens dagavond krijgt te incasseren. Mee wil volgens mij de individuele klasse en tech niek van Ajax bestrijden met onbarmhar tig ingrijpen van zijn verdedigers. Hij is er namelijk volgens mij van overtuigd, ook al moet ik hier naar gissen, dat er met het typisch Britse krachtvoetbal niets van Ajax’ grote kwaliteiten overblijft. Vandaar komt het ook dat er de laatste week een accentverschuiving in het spel van Arsenal heeft plaatsgevonden dacht ik. Het is zelfs naar Engelse maatstaven, zoals het afgelopen zaterdag werd ge speeld. meedogenloos ROTTERDAM. De tweeënvijftig- jarige coach van Benfica, de Brit Jim my Hagan is een zeer zwijgzaam man. In het Rotterdamse Rijnhotel speelt hij het pokerspel, dat aan een Europa- cupduel vooraf pleegt te gaan, met volledige overgave. Bij voorkeur beant woordt hij de hem gestelde vragen slechts met ja of nee. Onderwerpen als de opstelling van zijn elftal en zijn mening over de tegenstander van Ben fica, Feyenoord, tracht hij te vermij den. En als ze dan toch ter sprake komen, reageert de al geruime tijd meerderjarige trainer als een preuts meisje, dat wordt gevraagd haar deugdzaamheid op te geven. Zulke vra gen komen niet te pas. Meneer Hagan weigert erover te spreken. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Twee spelers van Feyenoords selectie zijn woensdag niet beschikbaar. In de wedstrijd tegen Benfica kunnen de linksback Vos en de spitsspeler Atilla Ladinski niet spelen. Vos moet verstek laten gaan omdat hij op 15 december officieel nog geen voetballer van Feyenoord was (hem werd door de KNVB op 16 december overschrijving verleend) en Ladinski moet verstek laten gaan omdat hij in zijn woonplaats Zwijn- drecht met zijn auto tegen een paal reed en daarbij een aantal gekneusde ribben opliep. Ladinski bezit nog geen rijbewijs. Overige uitslagen: Joaquin Diaz (Cuba) —Alberto Barreras (Cuba) 1-0, Ribli (Hong) Minev (Bulg.) 1-0, Platonov (Rush)Ka- raklaic (J.sl.) 1-0, Vilela (Cuba)Lebreda (Cuba) 1-0. De Rus Leonid Stein heeft de leiding met 714 punt gevolgd door de Ar gentijn Guinteros. nog eens irriteren, waarbij hij ongetwij feld de hardste charges krijgt te incasse ren. Van Dijk zal de grootste klap moeten opvangen om daarmee de taak voor spitsen als Cruyff, Swart en de daar weer achter opererende Keizer enigszins te verlichten. Kovacs: „Het voornaamste is dat Arsenal, dat zich ook sterk zal concentreren op het middenveld, opgesloten wordt. Het mag geen moment rust gegeven worden Zelfs de keeper mag niet de rust worden gegund om een bal uit te trappen. Daarbij «al Ajax constant druk moeten uitoefenen en moeten blijven zoeken naar mogelijkhe den.” Arsenal is vandaag, op zich al een unicum om slechts één dag voor een Europa-cupwedstrijd even over te wip pen, in Amsterdam gearriveerd. Spelers en Happel moet kiezen tussen Lex Schoen maker en Hans Posthumus. Samen met Ladinski probeerde hij het tweetal zater dag in het B-elftal. Feyenoord B voetbal de in Amsterdam tegen DWS B. „Op een knollentuin”, beweerde de trainer gister morgen voor het vertrek van zijn team naar Zeist, waar Feyenoord zich zoals gewoonlijk voorbereidt op het Europa-cup- treffen. Feyenoord won met 2-0. Happel: „Toen wist ik, wie ik in de spits zal zetten. Ik kan het u echter nog niet vertellen”. Waarschijnlijk zal Feyenoords waarbij Mountford was. De derde Groninger zesdaagse is geen succes geworden. Zowel sportief als orga nisatorisch mankeerde er nog wel het een en ander aan. Slechts 15.000 bezoekers pas seerden de kassa’s van het tijdelijke Gro ninger sportpaleis en dat aantal is te weinig om een sluitende begroting te krijgen. De slotavond vorig jaar volledig uitver kocht bracht slechts zo’n 2000 belang stellenden bijeen. De afwezigheid van Post heeft veel in vloed gehad op het wedstrijdverloop. Wer den de zwakkere koppels in voorgaande jaren op ruim 20 ronden gefietst, ditmaal beperkten de zwakke broeders hun achter stand tot een tiental ronden. Daaruit mag worden geconcludeerd dat er minder snel gekoerst is dan in voorgaande jaren toen het striemende bewind van Post de cou reurs tot immense inspanningen dwong. De eindstand is: 1. Kemper-Bughdahl. 565 punten, 2. Op één ronde: Verschueren- Gilmore, 631 punten. 3. Op twee ronden: Pijnen-Seeuws, 418 punten. 4. Loevesijn- Stam op drie ronden met 626 punten. 5. Koel-De Wit 325 punten 6 Op tien ronden; Hill-van der Lans, 606 punten. 7. Mount- ford-Van Midden, 436 punten en 8. op 11 ronden: Ottenbros-Debosscher. AMSTERDAM. Sedert Arsenal-ma nager Bertie Mee zich tijdens de wedstrijd AjaxGo Ahead Eagles persoonlijk een beeld heeft kunnen vormen van het Ajax van dit moment kunnen de Ajax-strate- gen Kovacs, hulptrainer Grijzenhout en Henk Groot zich niet aan de indruk onttrekken dat Arsenal zich in zijn vol gende wedstrijden schuldig heeft gemaakt aan de meest grove intimidatie van de tegenstander. Daarom zijn Groot en Grij zenhout ook een stuk wijzer geworden van de wedstrijd die de Gunners tegen kampioenspretendent Manchester City speelden. Zij zagen niet alleen Arsenal, na zestien ongeslagen wedstrijden, een 2-0 nederlaag leiden, maar zij constateerden tevens een ’rritatie bij de Engelse kampi oenen die zij nog niet eerder hadden gezien. Het is duidelijk, dat Ernst Happel bij het afwegen van alle factoren zijn verde diging heeft overgeslagen. Nu Vos is weg gevallen, blijft er geen andere man over dan Theo van Duivenbode voor de links- backplaats. (Happel: „Wij wisten tot voor kort niet beter of een periode van drie maanden na een overschrijving was vol doende om een speler te laten deelnemen aan een Europa-cupwedstrijd. Dat er een exacte datum was vastgesteld hoorden wij onlangs). Ook over de middenlinie moet Happel zich weinig zorgen hebben ge maakt. Met de middenvelders, Storey Arm strong, Graham en George zal Ajax niet veel ruimte krijgen om openingen te for ceren. De opbouw van iedere afgeslagen aanval kost enorm veel energie. Kovacs: „Daarom is het uiteraard erg welkom als er het eerste half uur één ingaat.”. De vergelijking dringt zich op met de thuis wedstrijd tegen Celtic vorig jaar Ook toen moest Ajax tot ver in de tweede helft blijven zoeken voordat de eerste opening, die tenslotte in een ruime 3-0 zege (Kovacs staat ook tegen Arsenal een der gelijke uitslag voor de geest als hij zonder moeilijkheden in Engeland aan de start wil, verschijnen) uitmondde viel. Ajax liet zich indertijd niet verleiden tot riskante wanhoopspogingen, iets wat de strenge hand van Michels ook ten zeerste afkeurde. Hoe ligt dat nu? Hulshoff: „Nog precies hetzelfde. Ajax is nu zeker wel zo slim dat, als het onverhoopt niet lukt, het zijn hoofd niet verliest en in plaats van doelpunten te maken er zelf een paar om zijn oren krijgt. Hoewel het theoretisch wel mogelijk blijft durf ik te stellen dat dait in ieder geval niet zal gebeuren. Arsenal zal zich moeten aan passen aan Ajax en daarbij wachten we op de dingen die komen gaan. Het kan natuurlijk op een bepaald moment tegen zitten maar dat zal dan niet de verdienste van Arsenal zijn” ZWIJNDRECHT Atilla Ladinski, die maandagmiddag niet met de ploeg van de landskampioenen naar Zeist ging in verband met een lichte aan rijding die hjj zondagavond in Zwjjn- drecht had, ontkende maandag bjj een ongeluk betrokken te zijn geweest. Ladinski gaf als reden, dat hij niet mee ging naar Zeist op, dat hij last heeft van bronchitis en daarom niet kan spelen. Feyenoords clubarts Abarbanel, die de Hongaar maandag onderzocht, con stateerde enkele gekneusde ribben. Bjj navraag bij de politie van Zwjjn- drecht bleek, dat Ladinski zondagavond wel betrokken was bjj een lichte aan rijding. Het trio Jansen-Hasil-Van Hanegem is nauwelijks te verbeteren. Er kan slechts één reden worden aangevoerd om het drietal uiteen te scheuren: om de voor hoede te versterken. Van Hanegem zou in dat geval één linie opschuiven. De mid denlinie kan in nog een ander geval worden veranderd. Wanneer de situatie een 4-4-2 opstelling zou wettigen. In dat geval komt Johan Boskamp erbij. Maar daarvan kan in een thuiswedstrijd, waarin toch doelpunten moeten worden gescoord, geen sprake zijn. In de voorhoede schuilen voor Happel de meeste problemen. Na het vertrek van Ove Kindvall is Feyenoord er nog niet in geslaagd voor de Zweed een opvolger van voldoende niveau të vinden. Toen bleek pas hoe belangrijk Ove was voor de Rotterdamse stadionclub. Weliswaar wor stelde de Zweed minstens één keer per seizoen met een diepe inzinking, maar hij was toch goed voor minstens twintig doel punten per jaar. En juist aan die treffers heeft Feyenoord dit seizoen een enorme behoefte. Nog altijd worden de aanvallen opgezet volgens de zelfde ingenieuze pa tronen als in vorige seizoenen. Nog altijd maken klassesspelers als Israel, Schneider, Jansen en Van Hanegem deel uit van Feyenoord, maar er is geen man meer, die hun voorbereidend werk sublimeert in de vorm van doelpunten. in de Europa-cup. In Portugal gebrui ken de spelers van Benfica het extra brok conditie dat Hagan hun door een keiharde training verschafte nauwe lijks. Benfica staat op een eenzame hoogte. Benfica valt aan en het wint meestal. Dat is zijn kracht en tegelij kertijd zijn zwakte. Benfica is name lijk niet gewend te verdedigen Ernst Happel bezocht de Portugezen diverse malen, maar nooit zag hij ze onder druk spelen. Nog weet hij niet of Benfica kan verdedigen. Walter Ferrei ra, de Portugese speler van Volendam, die als tolk optrad voor Jordao ont hult: „Benfica kan niet defensief spe len.” Een vraag aan Jordao of de spitsen van Benfica plegen mee te gaan met de aanvallende backs beant woordt hij met schouderophalen. Jor- Rest nog één probleem voor de Oosten rijkse oefenmeester. Van Duivenbode. Happel weigerde gistermorgen in te gaan op vragen of Van Duivenbode geen moei lijkheden heeft met het accepteren van de komst van Vos. „Hij is prof”, sprak Hap pel geïrriteerd. „Een prof moet zoiets weten op te vangen. Van Duivenbode heeft meer ervaring in de Europa-cup dan de rest van mijn spelers. Voor hem moet het helemaal geen probleem zijn naar een zo belangrijke wedstrijd toe te leven.” I Prosen debuteerde op 12 september te gen Telstar, speelde toen een halve wed strijd en kwam daarna in het b-elftal terecht. Nadat hij de kerstperiode in Joe- go-Slavië had doorgebracht, bleek dat zijn oude vereniging hem wel weer wilde terughebben. Waarschijnlijk nog deze week zal Prosen definitief terngkeren naar Joego-Slavië, NEC een illusie en een hoeveelheid geld armer achter latend Benfica trainde maandagochtend op de bijvelden van het Feyenoord-stadion. Rechts op de voorgrond Eusebio, links Jorge. In het midden (met een bal onder zijn voet) Jordao. „Natuurlijk kunnen we verdedigen. We spelen de bal dan wat korter. We vertragen het spelVoor Jordao liggen de zaken heel simpel. Maar op de vraag of een middenvelde- zoals Eusebio, die onlangs voor vijf jaar bijtekende, pleegt te verdedigen lacht hij hartelijk. De grote Eusebio verlaagt s zich niet tot zulke minderwaardige ar- S beid. Tot slot het antwoord van Hagan S op de voor Feyenoord zo belangrijke S vraag: .Kan Benfica verdedigen”- „ja” Van Duivenbode echter 'sprak over de spanningen in het leven van een topvoet ballen Sapnningen die op een gegeven ogenblik wel eens te veel kunnen worden. Over Vos zei hij: „Je hoeft niets te bewijzen, als je zoals bij hem is ge beurd van tevoren weet dat je mag meespelen Voor Van Hanegem, die vorige week nog moeilijkheden met de Feyenoord-lei- ding had, lag het belang van de ontmoe ting erg duidelijk. „We moéten wel win nen van Benfica. Het is toch niet te verkopen aan ons publiek, dat er dadelijk een finale in onze Kuip komt zonder Feyenoord.” Waarschijnlijke opstelling van noord: Treytel, Schneider, Israel, Lase- roms, Van Duivenbode, Jansen, Hasil, Van Hanegem, Wery, Posthumus en Moulijn. JOHN DRIESKENS X» s

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 12