Unieke Mondriaan-expositie in Haags Gemeentemuseum Festival moderne jazz in Rotterdam Kunstveiling met goed doel ■Floriade I I* I KB Ir HONDERDSTE GEBOORTEDAG VAN WERELDBEROEMDE SCHILDER TV vanavond TWEE NACHTCONCERTEN MET BEKENDE GOEDE GROEPEN Fraude met werk Pi j pe r-he rd enkin g in Rotterdam Europacup en Paul Vlaanderen Besteding gelden kunstopdr achten van het rijk „TURKS FRUIT” WORDT FILM Kleurentelevisie op Sint Maarten van Raphael 19 Radio donderdag TV woensdag TV donderdag ||Jj WOENSDAG 8 MAART 1972 (Van onze Haagse redactie) Tijdgenoten Gestolde emoties (Van onze correspondent) Eigen beeldende taal Anders dan Newport Roman Jan Wolkers Veiling beschuldigd Wegens jubileum antiekhandelaars Antwoord Kamervragen amsterdam 30 maart-1 oktober ROTTERDAM Het is het kleine groepje opposanten op het laatste Newport Jazz Festival in Rotterdam dan toch gelukt! Ze hebben gehoor gevonden bij de organisatoren van het jazzgebeuren. Zoveel hebben dan toch gedaan gekregen dat er een „Doelen Jazz ’72” komt, het eerste Nederlandse jazzfestival met alleen maar eigentijdse muzikanten en mu ziek. Twee nachtconcerten (op 24 en 25 maart) en een uitgebreid program ma op 26 maart dat van twee uur ’s middags tot middernacht zal duren maken de Maasstad kortstondig tot brandpunt van het Nederlands jazz gebeuren. DEN HAAG Ter gelegenheid van de 100ste geboortedag van Mon driaan wordt deze zomer in het Haags Gemeentemuseum een grote overzichtstentoonstelling gehouden van plus minus 257 van zijn werken, afkomstig uit het eigen bezit van het museum (onder meer de verzame laars Conrad Kikkert en ir. Van den Briel: plus minus 57 werken) en uit het, thans eveneens in het bezit van het museum zijnde, legaat van de heer S. B. Slijper, de vorig jaar Over leden vriend van Mondriaan (plus minus 200 werken). Deze presentatie van het, met name, oudere werk van de wereldberoemde kunstenaar (overgang van abstrahering naar ab stractie), bestaande uit schilderijen en tekeningen en voorzien van de noodzakelijke documentatie, wordt gegeven van 14 juni tot en met eind september. Verwacht wordt dat de belangstelling, ook vanuit het buiten land, voor deze expositie groot zal zijn. Wilma Reading naar songfestival Mexico Film en schrijvers iMAIVVVVVVVVVVWWVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVWVVWVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVWV^VWVIAA/WVVVV«AAAr 1 i 21.10 MONDRIAAN ADVERTENTIE Greene Quartet, het Hans Dulfer Quartet, het Frank Wright Quartet, het Steve Lacy Quintet en het Sunny Murray Quartet. (Van onze Haagse redactie) 18.45 18.50 18.55 19 00 19.05 19.11 ’9 48 19.55 20.00 20.15 20.21 19.00 19.05 19 50 19.55 ”0 00 20.05 21.50 23.20 23.25 ’8.45 18.50 18.55 19.00 ’9.05 19.55 20.00 20.15 20.21 /- 18.50 18.55 19.00 19.05 19.10 ’9.35 19.55 20.00 90.15 20.21 20.55 21.45 22.20 22.35 23.00 Pieter Cornelis Mondriaan werd dinsdag 100 jaar geleden geboren als zoon van een hoofdonderwijzer in Amersfoort. Na een studie aan de Amsterdamse Rijksacademie voor Beeldende Kunsten nam hij in 1897 voor het eerst deel aan de groeps-tentoon- stelling Arti et Amicitiae. Hij schilderde in die tijd veel landschappen in de omge ving van de Amstel. Na herhaalde verblij ven in Twente werd hij geconfronteerd met werk van Sluyters en Van Dongen, waardoor zijn kleurgebruik expressiever werd. Na een overzichtsexpositie met Sluyters in het Stedelijk Museum en lid geworden te zijn van de Theosophische Vereniging, werd rond 1910 de eerste kubistische in vloed op zijn werk merkbaar (Braque en Picasso), waarna hij naar Parijs vertrok en deze invloeden verwerkte. Een gedwongen verblijf in Nederland (eerste wereldoorlog) ging vooraf aan zijn deelname aan het eerste nummer van het ■tijdschrift „De Stijl”, waaruit hij zich in 1925 uit protest tegen het elementarisme weer terugtrok. In 1919 ging hij weer terug naar Parijs. Vanaf 1938 woonde hij in Londen, vanaf het begin van de tweede wereldoorlog tot 1944 verbleef hij in New York, waar hij op 1 februari van dat jaar aan longontste king stierf. Haags Gemeentemuseum werd aangebo den (luid protest van de Haagse bevol king). Door de schenking van het Slijper- legaat en door Mondriaans werken, die reeds eerder voor het museum verworven konden worden, bezit het Haags Gemeen temuseum thans de grootste collectie schilderijen en tekeningen van Mondriaan ter wereld. Er zullen ook films worden vertoond van jazz-grootheden als Count Basie, Louis Armstrong, Duke Ellington, Nat King Cole en Charlie Bennet. Öf, zoals de organisatoren het zeggen: „De avant-garde van gisteren”. Er zullen ook drie schrij- vers-dichters komen om vóór te dragen. Jan Wolkers, Johnnie the Self kicker en Hans van Waardenburg proberen hun bij dragen aan te passen in het raam van de jazz. Zondag zal tevens de Instant Composers Pool in zijn meest uitgebreide bezetting optreden. Froelich: „Het wordt wel dé kans voor de Nederlandse musici om hun kunnen te etaleren”. De gehele manifesta tie wordt door De Doelen Rotterdam be kostigd (men schat f 25.000). Piet Mondriaan (een enthousiast jazz- fan) onderzocht steeds de nieuwe moge lijkheden van de schilderkunst en koos, geïnspireerd door het kubisme, tenslotte voor een geheel eigen beeldende taal, uitsluitend bestaande uit horizontale en verticale lijnen in primaire kleuren, en wit, zwart en grijs. In tegenstelling tot de periode, waarin hij herkenbare landschap pen schilderde, ging hij later over op een zuivere abstractie, waarin hij een vol maakt evenwicht van lijn, kleur en vorm bereikte. Het lag aanvankelijk in de bedoeling de herdenking van de 100ste geboortedag van Doelen-voorlichter Rien Froelich vindt het daarbij „een gelukkige zaak dat Jazz ’72 een lentegebeuren is en Newport in oktober plaatsvindt.” Nu wordt aan de doorsnee van de huidige jazz-spelers het zelfde geboden als aan de gevestigde na men: de grote zaal. Op die manier hoopt men onder anderen de Nederlandse musici als Hans Dulfer, Jurre Haanstra, Han Bennink en Henny Vonk een wat grootse re entourage te verschaffen dan waarin zij gewoonlijk werken. Tijdens de nachtconcerten zullen onder meer de volgende groepen spelen: Phil Woods and his European Rythm Machine, het Herbie Hancock Sextet, de nieuwe groep van Charlie Mariano: Ambush, de Theo Loevendie Consort, het trio van Nedley Elstak en de groep Banten met de op het jazz-concours Loosdrecht vorig jaar bekroonde slagwerker Jurre Haanstra en de vocaliste Henny Vonk. Het programma voor de zondag bevat het Alan Skidmore Quintet, Misja Men gelberg met Han Bennink, het Burton Nederland 1. Bijna de hele avond is gewijd aan voetballen. Na het nieuws van acht uur rechtstreeks de wedstrijd Ajax-Arsenal in de kwartfinale voor de Europacup en daarna de op beeld band opgenomen wedstrijd Feijenoord- Benfica, die bijna gelijktijdig wordt gespeeld. Behalve het late journaal en in de pauze de uitzending voor politie ke partijen wordt alle tijd aan het voetballen opgeofferd, met uitzonde ring wellicht van laat in de avond Den Haag vandaag. Tot acht uur het gewone NOS-pro- gramma met na nieuws en Fabeltjes krant Van Gewest tot gewest en het Nationaal bureau voor toerisme 20.35 20.50 22.10 22.40 23.05-23.10 Nederland II NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. TROS: (K) Calimero. Zorro. (K) Omnibus. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER(K) Reclame. TROS: (K) Dubbel en dwars (K) Mission Impossible. (K) Sportrevue. Muziekprogramma NOS: (K) Ter Visie. (K) Journaal. 22.10 22.35 22.40-2.3.15 AMSTERDAM. Het in 1969 verschenen boek „Turks fruit” van de Amsterdamse schrijver Jan Wolkers zal eindvan dit jaar als film in Nederland in roulatie komen. De produktie van Rob Houwer zal door Paul Verhoeven worden geregiseerd. Het scenario wordt geschreven door Ge rard Soeteman. Het drietal werkte reeds samen voor de verfilming van het boek van Albert Mol „Wat zien ik”. De film zal in juni in produktie worden genomen en geheel met Nederlands kapi taal worden gefinancieerd. Het boek wordt met instemming van de schrijver niet ge heel op de voet gevolgd. Er zullen bijvoor beeld geen opnamen in Zuid-Amerika en Arabië worden gemaakt, waar enkele epi soden in het boek zich afspelen. Het trio Houwer-Verhoeven-Soeteman zal in 1973 een vervolg op „Wat zien ik” uitbrengen: „Haar van boven”, eveneens van Albert Mol en waarvoor men van plan is opnieuw Ronnie Bierman en Silvia de Leur voor de hoofdrollen uit te nodigen. Gerard Soeteman werkt voorts aan plan nen voor een grote Nederlandse historische speelfilm, die de „Lansknechten” zal he ten. De film zal in de 16e eeuw spelen ten tijde van de Wederdopers. Veel werk van Mondriaan bevindt zich in ons land, maar ook is veel verspreid geraakt. Dit schilderij „Tableau I 1921” bevindt zich in het Wallraf-Richertz Museum. en 14.00-14.25 NOS-NOT: Schooltelevisie. NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. VPRO: (K) Beertje Colargol. De Steve Miller Band. Popeye. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. VPRO: Berichten uit de samen leving. Laurel en Hardy. (K) Dagboek (film). Interview. IKOR-CVK: Oordeel. (K) Journaal. Bij het laatste traditionele Newpo't Jazz Festival bleek een aantal mensen ontevreden omdat er in dit jaarlijks te rugkerende festival weinig doordrong van de stromingen die in Nederland en daar buiten baanbrekend genoemd mogen wor den. Doelen-organisator Huub van Dael en het bestuurslid van de Stichting Jazz in Nederland, Jaap de Rijke, sloegen de han den in elkaar en organiseerden een „heden daagse tegenhanger” van Newport, dat dit jaar voor de zevende keer in de Rotterdam se muziektempel wordt gehouden. Mondriaan (dus: 7 maart 1972) te laten samenvallen met de opening van deze unieke tentoonstelling. Maar wegens ver tragingen van de Mondriaan-exposities in Bern en New York (stakingen) kon de presentatie van zijn werk in Nederland pas deze zomer plaatsvinden. Volgens mr. drs. L. J. F. Wijsenbeek, de directeur van het Haags Gemeentemu seum, die Mondriaan de belangrijkste Ne derlandse schilder na Van Gogh noemt, heeft Mondriaan aan de „buitenkant” een bijzonder rustig en kabbelend leven ge leid. Hij was voor velen een teruggetrok ken en moeilijk begrijpelijk mens, dat zich niet graag gaf en zich moeilijk kon uiten. HILVERSUM II 7.00 Nws., 7.11 Gymn. 7.20 Dag met een plaatje., 8.00 Nws., 8.11 Journaal., 8.20 Dag met een plaatje., 8.30 De groenteman., 8.50 Morgenwijding., 9.00 Toppers van toen., 9.35 Waterstanden., 9.40 Schoolradio., 10.00 Voor de kleur ters., 10.10 Arbeidsvitaminen., 11.00 Nws., 11.30 Rondom 12., 11.55 Beurs- ber., 12.30 Sportrevue., 13-00 Nws., 13.11 Journaal., 13.30 Oud-Franse orgelmuz., 14.00 Klass, kamermuz., 14.30 Promena- deorkest., 15.00 Voor de zieken., 16.00 Nws., 16.03 Aspecten., 17.00 Mobiel., 17.55 Meded., 18.00 Nws., 18.11 Jour naal., 18.20 Uitz. van het G.P.V. 19.00 Concoursmuz. 1972. 19.25 Gesproken brief, 19.30 Kleur., 20.00 Nws., 20.05 Radio Filharmonisch Orkest., 21.15 Hoorspel., 22.30 Dichter bij de muz, 22.55 Meded., 23.00 Nws., 23.10 Jour naal., 23.20 Fluit en piano., 23.55 Nws. HILVERSUM III 7.00 Nws., 7.02 De Hugo van Geldé- ren Show., 8.00 Nws., 9.00 Nws., 9.03 Take nine., 10.00 Nws., 10.03 Robbie Dale on Radio., EO: 11.00 Nws., 11.03 Gospelsound., 12.00 Nws., 12.03 KRO- op-drie., 13.00 Nws., 13.03 Raden maar., 14.00 Nws., 14.03 KRO-op-drie., om 15.00, 16.00 en 17.00 Nws. DEN HAAG. De Vereniging van Handelaren in oude kunst in Nederland zal haar 60-jarig bestaan vieren met on der meer een kunstveiling op 20 april in het Haags Gemeentemuseum. Een deel van de opbrengst gaat naar de Vereniging Rembrandt, het Prins Bernhardfonds en de Vereniging van vrienden van het Haags Gemeentemuseum. Dfe te veilen ob jecten zijn geschat op een waarde van 1,3 miljoen gulden. De jubilerende vereniging verzorgt al 24 jaar de oude kunst- en antiekbeurs in „Het Prinsenhof” in Delft, waarvoor stéeds gro te belangstelling bestaat. Ook voor de veiling op 20 april verwacht men grote belangstelling, niet alleen uit Nederland, maar ook uit het buitenland en dan vooral uit Duitsland en België. Meer dan honderd voorwerpen komen onder de hamer. Het zijn overwegend 17de-eeuwse meesters, zilver, Delfts aar dewerk, Franse meubelen en Chinees por selein uit de 17e en 18e eeuw. In de twee weken voorafgaande aan de veiling zijn de voorwerpen te bezichtigen op een ex positie. PHIPISBURG (St. Maarten). De drie bovenwindse eilanden van de Ne derlandse Antillen zullen voor het ein de van dit jaar hun eigen televisie zender hebben, in kleuren nog wel. De „Netherlands Windwards Television NV” heeft van de Antilliaanse regering vergunning gekregen voor het uitzen den van televisieprogramma’s. De directie van de NV bestaat uit de advocaat mr. P. van der Voort en de Amerikaan David Antoniak. De studio van het station PJV-TV komt in Phi lipsburg, St. Maarten. De zender zal een reikwijdte van ongeveer honderd- zestig kilometer hebben, waardoor ook de andere eilanden in de nabijheid van St. Maarten de programma’s zullen kunnen ontvangen. Op de top van Mount Scenery op Saba komt een steunzender. St. Maarten telt 6.000 in woners, St. Eustatius 1300 en Saba 900. DEN HAAG. De Australische chansonnière Wilma Reading zat voor Nederland deelnemen aan het interna tionale songfestival, dat in de maand april in Mexico wordt gehouden. De Nederlander John Wardell ont dekt de Polynesisch-Australische vorig jaar in een nachtclub in Manilla en liet haar naar Nederland overkomen. Sindsdien heeft de zangeres, gevestigd in Landsmeer, successen geboekt, onder meer met een televisieshow en de langspeelplaat „Wilma Reading on fi re”. Zij werkt thans in Londen onder leiding van Gordon Mills aan televi sieshows met Humperdinck, Tom Jones en Gilbert O’Sullivan. Haar impresario Louis van Rees verwacht, dat Wilma Reading nog dit jaar uitgroeit tot een ster van grote en internationale klasse. In Mexico, waar reeds 26 landen voor het festival hebben ingeschreven, komt Raymond Sproget voor Australië uit. Engeland stuurt Tony Christie en Mary H, West-Duitsland Rickie Shayne en Frankrijk Michel Delpech. NEW YORK, (AP). Mevrouw Mary Lake, de voormalige echtgenote van wij len Floyd Jefferson bewaarde dinsdag voor het Opperste Gerechtshof van New York dat men haar op frauduleuze wijze had overgehaald een schilderij van Raphael, waarvan de waarde op 12 miljoen dollar wordt geschat, te verkopen voor 325 dollar. Mevrouw Lake, die ondermeer het advies had gevraagd van de befaamde kunstvei ling Parke-Bennet was door leden van het personeel van de firma de verzekering gegeven dat het schilderij „een betrekke lijk waardeloos werk van een onbekende schilder was”. Het doek werd op 25 april 1968 verkocht door Parke-Bennet voor 325 dollar. Het vorig jaar heeft de huidige eigenaar Ira Spanierman het feit onthuld dat het werk van Raphael is. Wat hem werkelijk innerlijk bezielde, is in zijn werk tot uitdrukking gebracht. „Mondriaan moet een uitzonderlijk emoti oneel man zijn geweest die zijn gestolde emoties door een rationele zeef liet gaan, waardoor rust en harmonie ontstonden”. Aldus de heer Wijsenbeek, die er overi gens op wijst dat verschillende anekdotes nauwelijks bijdragen tot een meer helder beeld van de persoonlijkheid van de kun stenaar. Zwitsers, Amerikanen en Duitsers zijn de eersten geweest, die Mondriaan dade lijk herkend hebben als een groot schilder en zich vanaf het eerste begin achter hem hebben gesteld en werk van hem kochten. De allereerste Nederlandse aankoop „Wit te ruit met gele lijnen” bracht destijds veel rumoer teweeg, toen deze aan het Tijdens de exposities zullen zijn werken in chronologische volgorde worden geëx poseerd en in iedere zaal zullen een of twee werken, die representatief zijn voor. Mondriaan doorgaan voor originele periode, speciaal worden toegelicht met een korte tekst en enkele foto’s. Ook zullen werken van tijdgenoten van Mon driaan zoals Sluyters, Toorop, Picasso, Van Doesburg en Van der Leek worden tentoongesteld. Het totale oeuvre van Mondriaan, van wiens werk ontelbare vervalsingen be staan (onder meer is werk van Frits Mondriaan doorgegaan voor oiginele „Mondrianen”), telt volgens de heer Wij senbeek ongeveer 700 a 800 schilderijen en tekeningen. Er komt nog voortdurend onontdekt werk te voorschijn. De interessante gegevens, die zich in de nalatenschap van de heer Slijper bevin den, acht de directeur van het Gemeente museum op dit moment niet publikabel. De schilderijen uit Mondriaans Ameri kaanse periode zijn nauwelijks verkrijg baar: of de bezitters ervan willen er geen (voorlopige) afstand van doen en-of het werk is uiterst moeilijk te transporteren vanwege de kwetsbaarheid van de schil derijen. Nederland 2. De KRO start na het eerste nieuws met Mik, eenk lein uur vrolijkheid met o.a. Gait Jan Kruut- moes, Drika en Corry en de Rekels. Terug van weggeweest is Paul Vlaan deren. Uit de BBC-serie Paul Temple brengt de KRO na het journaal weer een aflevering op het scherm. Om tien over negen begint het eerste deel >van een serie, die gewijd is aan de geschiedenis van de Russische film. Vanavond onder meer fragmenten uit de films van Poedowkin, Dowzjenko en Eisenstein. De Russische film heeft een snelle ontwikkeling doorgemaakt. Pas na de revolutie in 1917 kreeg de film het etiket kunst. De film werd een sterk waoen in de revolutionaire strijd. We hoeven maar te kijken naar films als Potemkin, Brand aan de Wolga ep Tien dagen die de wereld deden wan kelen. Over het ontstaan van de Russi sche film en haar ontwikkeling kan men vanavond een eerste indruk krij gen. Daarna zetten CVK-IKRO-RKK het programma voort met Kenmerk, de rubriek over kerk en samenleving. Na het laatste nieuws een herhaling van de eerste les van een nieuwe Teleac- cursus die over filosofie gaat. DEN HAAG. Verbouwingen en uit- bredingen van bestaande rijksgebouwen, die vallen onder de begrotingspost „nieuw-, aan- en verbouw” van het mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening, komen als regel niet in aanmerking voor de toepassing van de zogenoemde 1,5 percent-regeling. Ook le nen allerlei andere vormen van nieuw bouw (rijwielstallingen en aanlegsteigers) zich niet voor het geven van kunstop- drachten in het kader van een percenta- geregeling. Geschat wordt dat ongeveer 30 percent van de voor nieuw-, aan- en verbouw bestemde gelden niet in aanmer king komt voor het verlenen van kunst- opdrachten. Bovendien geldt voor de nieuwbouw van rijksschoolgebouwen niet de 1,5 percent, maar de 1 percent-rege ling. Dit deelt minister Engels van CRM, mede namens zijn ambtgenoten van Bin nenlandse Zaken en van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, mee inant woord op schriftelijke vragen van de P.v.d.A.-Kamerlederi Voogd en Meijer. De in het Conceptrapport van de dr. Boekmanstichting gegeven berekeningen, waaruit zou moeten blijken dat in de periode 1968-1970 enkele miljoenen gulens niet zouden zijn besteed, berusten volgens de minister op een onjuiste grondslag. De Boekmanstichting zal vooralsnog niet overgaan tot publikatie van het rapport. Minister Engels wijst erop dat de mi nister van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening verantwoordelijk is voor de besteding van de gelden voor kunstop- drachten. De rijksoverheid kan daarbij uiteraard geen verantwoordelijkheid ne men voor de besteding van goedgekeurde kredieten door provincie en gemeente. HILVERSUM I 7.00 Nws., 7.02 Het levende woord., 7.08 Preludium., 7.30 Nws., 7.41 Hier en Nu., 7.55 Preludium II., 8.10 Te Deum laudamus., 8.30 Nws., 8.41 Podium voor de vrouw., 9.10 Mod. orkestwerken., 10.00 Geestel. liederen., 10.04 Schoolra dio., 10.30 Nws., 10.33 Voor de zieken., 11.55 Geestel. liederen met toel., 11.30 Hier en Nu., 11.32 Pop. klass. muz., 11.55 Meded., 12.00 Los-Vast., 12.10 Kunst- en vliegwerk., 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw., 12.30 Nws., 12.41 Hier en Nu., 13.00 De tafel van drie., 13.30 Zingen met Cecilia., 13.45 Buiten de taalgrens. 14.05 Schoolradio. 14.25 Klass. kamermuz., 15.00 Geref. dienst.. 15.30 Nws., 15.33 Kinderkoor met De Speelgroep en orgel. 16.00 Jeugdland., 17.00 Popmuz., 17.30 Nws., 17.32 Hier en Nu., 18.00 Licht ensem- ble., 18.24 Op de man, af, 18.30 Nws., 18.41 Wereldpanorama.; 18.50 Muz. van Het Leger des Heils., 19.05 Kerkorgel- concert., 19.35 Vrij voor muz. in vrije tijd., 20.05 Pleisterplaats., 20.30 Radio Actief., 22.20 Avondoverdenking., 22.30 Nws., 22.40 Den Haag vandaag., 22.50 Wat is er met de sociale arbeid aan de hand., 23.10 Metropoleorkest., 23.55 Nws. 17.50 Weegschaal., 18.00 Nws., 18.05 Voor de soldaten., 18.28 Paardesport- ber.. 18.30 Verkeerstips., 18.45 Sport.. 19.55 Taalwenken., 18.57 Lichte muz., 19.00 Nws., actualiteiten en lichte muz., 19.45 Pol. uitz. 19.55 Pianomuz., 20.00 Operettemuz., 22.00 Nws. De zeven Kunsten., 22.20 Jazzmagazine., 23.00 Recital.,, 23.40 Nws. ROTTERDAM. In De Doelen in Rot terdam zal op donderdag 30 maart het feit worden herdacht dat 25 jaar geleden de Nederlandse componist Willem Pijper overleed. Pijper beschouwt men algemeen als de belangrijkste Nederlandse compo nist van de eerste helft van de 20ste eeuw. Tijdens het herdenkingsconcert zal een aantal van de belangrijkste kamermuziek- Werken van Pijper worden uitgevoerd. Aan het concert werken mee het Amati Kwartet, het Danzi Quintet en de pianist Theo Bruins. Nederland I 17.00 KRO(ged. K) Kinderprogr. 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.50 STER: (K) Reclame .55 NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. NOS: Van gewest tot gewest. Nat. Bureau voor Toerisme. STER: (KI Reclame. NOS: (K) Journaal. AjaxArsenal FeyenoordBenfica Journaal Den Haag vandaag Nederland II NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. KRO: MIK. STER' (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. KRO: (K) Paul Vlaanderen: 19. Requiem voor een professor (serie). De geschiedenis van de Russi sche film (1). IKOR-CVK-RKK: Kenmerk. NOS: (K) Journaal. TELEAC' Filosofie (1). Nederland I 10.45-12.00 BRUSSEL 12.00 Nws.,meded. en SOS-ber., 12.08 Lichte muz., 12.50 Buitenl. persoverz., 13.55 Beursber., 14.00 Nws., 14.03 Schoolradio. 15 00 Nws. 15.25 Liedjes- progr. 16.00 Nws. en beursber. 16.10 Promenadeconcert., 17.00 Nws. en me ded., 17.10 Voor oudere luisteraars., 17.50 Weegschaal., 18.00 Nws., 's

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19