Steunzolen redding voor Van Egmond MC LINTOCK: WIJ ZULLEN BALL TEGEN AJAX DUBBEL MISSEN Milan een ronde verder Koersen Mee bevindt zich met George Hilversum tussen hangen en wurgen Amateurelftal draait allerminst voorbeeldig ra Tol al 3° po M Mee: „Arsenal heeft geen goede reserves” r n noö OD 0' ooDpaali van bewustzijn terug Joke van Beusekom Incidenten bij West-Duitsland Bokser kreeg na een maand Zweedijk praeses sportcommissie de KNWU tegen India hoog geplaatst Stoke City kocht Argentijn i»aqÓDLiufc wok - WOENSDAG 8 MAART 1972 1 Geïntimideerd Verband Geen oplossing Fit ^0 1 Medina, voor vrienden 20sfuks/250ct Hèt I2x/2 cent-sigaartje van Velasques. Medina* Iedereen is er laaiend enthousiast over. Kan ook niet anders. Want Medina betekent puur genieten. m>.c. 9 I] J C-AK» 6 n 8 u iF' ïlH - 9- Wi., taoriem ♦-S.V.V. MARC SERNé (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE i Hoewel een dergelijke rekenkundige be nadering de feiten niet altijd dekt kwam wel aan het licht dat het bondselftal, waarvan de opbouw overigens nog in een Het is de vraag of Mee erin zal slagen om de grillige voetbaltalenten van George prematuur stadium is, momenteel nog al lerminst voorbeeldig draait. Het enige doelpunt in New Delhi kwam van de stick van Uli Vos in de twaalfde minuut. De wedstrijd, bijgewoond door 10.000 toeschouwers, werd ontsierd door vele incidenten. Vos bijvoorbeeld werd op zeker moment uit het veld gestuurd maar mocht even later weer terugkomen. kunnen exploderen. Dat blijft verdedigen op één lijn riskant. 1 1 1 3 1 1 1 1 3 2 3 1 2 VOORBURG, had NEW DELHI. Het Westduitse hockey team heeft in New Delhi met 1-0 gewon nen van India. Voor de Westduitsers was de overwinning een soort revanche voor de nederlaag tegen de Indiase ploeg tij dens het werelditoernooi in Barcelona vijf maanden geleden. Skipper Frank McLintock legt uit dat het inderdaad tot nu toe allemaal ook nog wel op te brengen is: „Arsenal draait de laatse maanden weer uitstekend. Zo’n ne derlaag er tussendoor valt moeilijk te voorkomen. Fysiek voel ik mij ook wel fit genoeg voor een eindspurt op drie fron ten”. Wat denkt hij van de wedstrijd tegen Ajax? McLintock: Psychologisch is HAARLEM. Joke van Beusekom is als vijfde geplaatst voor het badminton- toernooi om de all-Engeland kampioen schappen. Zij deelt deze positie met de Deense speelsters Nini Berglund en Lena Koppen en de Engelse Margaret Beck. De Zweedse Eva Twedberg is met de Japanse Noriko Nakayama-Takagi eerste geplaatst. •F.U (Van onze sportredactie) De 21-jarige George zakte juist op het moment dat hij ook internationaal door zou breken aan het begin van deze com petitie merkwaardig terug. Er waren de moeilijkheden met Mee en er was de felle kritiek van de buitenwacht die in het kort hierop neerkwam: „Charlie is een gewel dige voetballer, maar hij moet niet den ken dat hij zich alles kan permitteren omdat hij toevallig tegen een balletje kan trappen. Dan komt hij er nooit.” Twen» N.A.C. i Frank McLintock is ook de man ge weest die manager Mee verzocht heeft om tegen Ajax niet op één lijn te verdedigen, maar met een libero te spelen. Mee wees dit verzoek af. McLintock: „Hij stelde: „Het zou een beetje dwaas zijn om alleen maar tegen Ajax een concept te verande ren dat tot nu toe altijd nog voldaan heeft”. Misschien heeft hij wel gelijk”. Misschien? McLintock: „Je moet toch al tijd rekening houden met Ajax’ individuele klasse. Spelers als Cruyff en ook Keizer (Van onze sportredactie) SCHIPHOL Het aardige van Arsenal-manager Bertie Mee is dat hjj naar goed Brits gebruik twee persconferenties gaf. Eerst aan de talrijke vertegenwoordigers van de Engelse publiciteitsmedia en vervolgens aan de Nederlandse. Nog aardiger wordt het dan als je even later van een Engelse collega hoort dat Mee, die dan al heeft aangekondigd dat hjj niet naar Amsterdam is gekomen om alleen maar te verdedi gen. tegen hen precies het tegenovergestelde heeft verteld. Arsenals aanvoerder Frank McLintock glimlachend: „Ik denk dat de Nederlandse pers veel te goed geïnformeerd is naar de zin van Mee. In een land dat zo verwend is met Europa-cupsuccessen kun je verwachten dat er iets dieper gegraven wordt. Gemeenplaatsen die je ergens anders wellicht gretig kunt verkopen worden hier misschien niet zo gemakkelijk ge accepteerd. Mee, iedereen heeft tenslotte zijn fouten, heeft dan inderdaad snel de neiging om zich af te sluiten. Hij heeft dan het gevoel dat iemand op zjjn terrein komt. Dat neemt hij niet. Hij is de vakman (wat niemand van ons overigens zal be twisten) en als je werkelijk een oordeel over Arsenal wilt vellen dan vindt hij dat je maar moet komen kijken naar de wedstrijden. Dat zul je uit zijn mond niet vernemen. Wat dat betreft is hij erg introvert. Hij is geen gemakkelijk mens. Niet voor zijn voetballers, maar ook niet voor zichzelf. Dat hij toch volkomen geaccepteerd wordt komt omdat hij vooral tegen de spelers strikt eerlijk is en zegt waar het op staat”. McLintock heeft ook in een Engelse krant verklaard dat Cruyff vrij snel geïn timideerd raakt als hij stevig wordt aan gepakt. In dit geval meedogenloos geatta queerd wordt. McLintock: „Dat is tenmin ste altijd nog zo geweest in het verleden. Twee jaar geleden is Cruyff er niet aan gekomen. Maar als ik nu alle informatie moet geloven, dan schijnt hij weergaloos te voetballen. We zullen wel zien. In ieder geval vond ik die andere Nederlandse spits, Jan Mul der, die na de overwinning tegen Ajax met Arsenal tegen ons in de finale van het Runner-Up-cuptoernooi speelde veel lastiger af te stoppen”. Het is de vraag of dat met geoorloofde middelen zal gebeu ren. McLintock: „Er wordt altijd wel gesteld dat het Engelse voetbal alleen maar hard is, maar ook wij kunnen ons niet alles veroorloven. Tegen Manchester City werden er van ons tenslotte ook drie spelers opgeschreven”. MELBOURNE. De Australische licht- gewichtbokser Pat Lamanna kreeg dinsdag na een maand in een coma te hebben ge legen zijn bewustzijn terug. Lamanna was op 31 januari in een profgevecht dat voor de televisie werd uitgezonden in de achtste ronde ernstig geraakt. In het ziekenhuis waar de 21-jarige Lamanna wordt ver pleegd is verklaard dat de verbetering in Lamanna’s gezondheidstoestand hij was vier weken volkomen bewusteloos zich goed voortzet. het misschien een voordeel dat wij inder tijd met 3-0 gewonnen hebben, maar Ar senal is zich wel bewust van de kracht van Ajax. Het is een erg gevaarlijke tegenstander. Tegen Panathinaikos in de finale heeft Ajax niet zo’n geweldige indruk achtergelaten maar dat lag meer aan het spel van die Grieken. Ik had constant de indruk dat wat voor spel Panathinaikos ook zou ontplooien, Ajax daar altijd toch weet bovenuit zou kun nen komen. Die finale vorig jaar was een anti-climax”. Maar Frank McLintock weer: „Natuur lijk bestaat er verband tussen het goede spel van George en de aankoop van Ball. Charlie is een geweldige voetballer voor Arsenal als hij draait. Maar Charlie naast Ball is een nog betere speler. Het zijn in feite twee erg artistieke voetballers, die elkaar uitstekend aanvoelen. Charlie voet balt alleen maar plêzieriger en dus beter als een man als Ball erbij is. Zij zien elkaar beslist niet als concurrenten. Dat kun je ook buiten het veld merken. Zij zijn onafscheidelijk. Wat dat betreft zul len wij Ball tegen Ajax in dubbel opzicht missen”. Maar om even terug te keren tot Bertie Mee, op enkele punten was wel een zinnig gesprek mogelijk. Bijvoorbeeld toen hij opmerkte: „Ball mag niet meespelen en Kelly, Mc Nab, Marinello en Roberts zijn geblesseerd. Dus blijven er in feite maar elf spelers over die geroutineerd genoeg zijn om te wordien opgesteld”. Dit zijn dan Wilson - Rice, Simpson, Mc Lintock, Nelson - Storey, Graham, Arm strong - George, Radford. Kennedy. De vraag dringt zich op of de Europa cup opeens niet verschrikkelijk aan be lang gewonnen heeft nu Arsenal door de nederlaag tegen Manchester City prak tisch is uitgeschakeld voor de prolongatie van de landstitel. Mee: „Wij hebben de strijd om het landskampioenschap nog lang niet opgegeven. Het enige wat mij zorgen baart is het grote aantal blessures op dit moment. Wij hebben voor Amster dam niet eens behoorlijke reserves. Dat is een beetje abnormaal. Het is natuurlijk mogelijk dat wij tegen het einde alles verliezen waar wij nu op gokken. Maar voorlopig spelen wij nog voor een Euro- pa-cup, de FA-cup en de landstitel. Wij zijn profs en dat houdt in dat wij zolang mogelijk door moeten strijden op alle fronten en met alle inzet van krachten”. FC Utrecht—MW TelstarGo Ahead Eagles VolendamDWS FC Den Bosch—NEC Ajax—PSV FC Twente—NAC FC Den HaagFC Groningen SpartaExcelsior PECHeerenveen Helmond SportRoda JC Fortuna VI.Wageningen FSC—VW CambuurAZ '67 Het was dit moeilijke karakter waar door George aan het begin van dit seizoen voor lange tijd op de reservebank beland de. Zijn formidabele taalbehandeling, zijn feilloos posiiie-kiezen en zijn overzicht wogen voor Mee, die verder niet over de De blessure kwam overigens voor Paul van Egmond op een zeer ongun stig ogenblik. Dit jaar loopt het con tract af van de vorige week negenen twintig jaar geworden middenvelder van Telstar. „Aan het eind van deze maand wordt er gepraat met Frans van Essen en met mij. Wij zijn zo’n beetje de enigen van wie het contact moet worden verlengd. De anderen hebben meerjarige verbintenissen LIER. De Belgische club Lierse Sportkring speelde dinsdagavond op eigen veld de tweede wedstrijd voor de kwartfi nales van bet toernooi om de UEFA cup tegen AC Milan gelijk: 1-1. Beide doel punten kwamen in de tweede helft tot stand. Voor Milan scoorde Villa en voor Lier benutte Vermeyen een strafschop. Door dit resultaat plaatsten de Italianen zich voor de halve finales. Het eerste duel won AC Milan met 2-0. BOKSEN. Chris Finnegan, Europees bokskampioen halfzwaargewicht, versloeg dinsdagavond in Londen de 22-jarige Ame rikaan Jerry Evans. In de vijfde ronde stopte scheidsrechter Harry Gibbs het on gelijke gevecht. Evans had niets in te brengen tegen de Engelse „Southpaw”. Het Nederlands ama teurelftal had twee jaar geleden de kracht van een goede eredivisieclub. Dat bewezen de resultaten van de destijds gespeelde oefenwedstrijden. Nederland drong in 1970 zelfs door tot de finale van het toernooi om het Europese kampioen schap. De huidige amateurselectie is nog ver van dit niveau verwijderd. Dat heeft de wedstrijd tegen Finland, dinsdagavond in Voorburg wel bewezen. De weinig overtuigende overwinning van 2-1 immers werd bereikt tegen een ploeg, die enkele dagen tevoren met 1-3 had verloren van de eerste divisievereniging De Graafschap. te kanaliseren. Slaagt hij dan is Arsenal verzekerd van een voetballer, die zich in de toekomst tot één van de grootsten van Engeland kan ontwikkelen. Faalt hij dan betekent dat een gevoelig verlies voor de club uit de sloppenwijk van Conewood Street. Het lijkt voorlopig nog de eerste kant uit te gaan, want vertelt Mee in diezelfde News of the World zelf niet: „Ik reken tegen Ajax vooral op George. Hij kan met zijn feilloze passing onze spitsen Radford en Kennedy weer het nodige zelfvertrouwen geven. Daar schort de laatste tijd namelijk wel het één en ander aan”. puu en vlam berekend op een bleken overigens veel voor bij oudere mensen Mijn voeten genezen veel vlugger. Daarom is een vlugge aanpassing aan het gene zingsproces noodzakelijk. Bij deze be handeling heb ik veel baat. Zaterdag heb ik al weer een volledige wedstrijd kunnen spelen in het B-elftal tegen Go Ahead Eagles. Ik hoop er zondag weer bij te zijn. De pijn was zaterdag name lijk te verdragen.” Nederland leverde tegen de Finnen werk van rommelige snit. Na een treffer in de derde minuut reeds (Gritter strafte een ernstige verdedigingsfout van de Fin nen koel af) ontstond er wel een over wicht, dat echter allerminst was geba seerd op vlekkeloos maatwerk. De Finnen, geïnspireerd door hun beste speler Suo- malainen, konden hevig improviserend steeds ingrijpen, waardoor hun achter stand beperkt bleef. Na rust viel de ge lijkmaker. Nadat eerst linksbuiten Flink een strafschop had gemist Desar bracht Tapo-la ten val viel na zeventien minu ten in de tweede helft de gelijkmaker van de laatstste speler. Een goede Nederlands^ combinatie, ingeleid door Henk Kiel,, mondde via Gritter en Ensinck korte tijd1 later uit in het winnende doelpunt. BUENOS AIRES. De Engelse eerste- divisie-club Stoke City heeft iets zeer on- Brits gedaan, namelijk het kopen van een voetballer buiten het eilandenrijk. Hon derdduizend dollar (320.000 gulden) betaal de Stoke aan de Argentijnse club Huracan voor Carlos Babington. Overigens zal het nog een maand duren voor Babington bij Stoke City arriveert, want zijn paspoort moet eerst opgestuurd worden naar Enge land voor de benodigde visa. Om aan enkele uitspraken van George te komen moet men terugvallen op het Engelse zondagsblad „News of the World”. Daar liet George deze week in een inter view ook duidelijk blijken dat hij zich meer zorgen maakt over zijn slechte re putatie dan over de wedstrijden tegen Ajax, waarover hij nauwelijks met een woord rept. George: „Het publiek schijnt er genoegen in te scheppen om iets tegen mij te hebben. De verhalen die over mij de ronde doen vind ik erg vervelend. Ik zou arrogant, onverantwoordelijk en a- sociaal zijn. Dat moet men dan maar vinden. Het belangrijkste is dat ik nog altijd de North Bank (de tribune van Arsenal waar de jeugd die een jongens- kaartje heeft gekocht wordt opgestapeld, red.) tevreden stel. Als ik die kleine rak kers zie juichen dan voel ik mij erg tevreden. Ik zal nooit vergeten hoe ik zelf eens als klein jongetje daar naar de grote voetballers zat te kijken.” Recentelijk gaat het echter weer wat beter met George. Insiders leggen nog steeds verband met het huwelijk dat Ge orge enkele maanden geleden heeft afge sloten met Susan Farge en de zeven doelpunten die Charlie kort daarop in de reserves maakte, waardoor Mee besloot om hem weer een kans te geven. George greep de gelegenheid met beide handen aan. Samen met Ball verschaft hij nu weer de klasse aan het elftal van nijvere zwoegers. Beiden worden ook nauwkeurig in de gaten gehouden door Sir Alf Ram sey, de Britse bondscoach. Voor George zou dit weer een nieuw hoofdstuk beteke nen. Voor Ball veel minder. Hij heeft als voetballer al zo’n beetje alles meegemaakt en maakte ook deel uit van het elftal dat in 1966 wereldkampioen werd. moeilijkheden met George met buiten staanders wil praten, niet op tegen de moeilijkheden die George nu al jaren op Highbury veroorzaakt. Hij wendt zich in het veld tot het publiek van de tegenstan der soms met allerlei schunnige maar niet mis te verstane gebaren. Hij blijft provo ceren. Zo maakt hij als hij een doelpunt maakt op vreemd terrein herhaaldelijk het V-teken, wat dan weer de woede van het publiek opwekt, waardoor het de eigen ploeg nog meer ophitst zodat Arse nal weer in moeilijkheden komt. SCHIPHOL. Charly George deed er gistermiddag weinig aan om aan zijn imago van „ongelooflijk moeilijke jongen” ook maar enige afbreuk te doen. De slungelachtige rechterspits, die na de overwinningstreffer van Arsenal in de cup-final tegen Liverpool werd afgeschil derd als één van de grootste talenten van de Britse velden, weigerde na zijn aan komst met de tweede groep (Arsenal was vanwege de risicospreiding met twee vliegtuigen gekomen), resoluut ieder com mentaar. In tegenstelling tot McLintock, die ook in Charlie’s toestel zat omdat hij 's morgens op Buckingham Palace uit handen van de koningin-moeder de on derscheiding in o ntvangst had genomen die behoort bij de benoeming tot „Mem ber of the British Empire”, manifesteerde George zich weer helemaal als de oude. AMSTERDAM. Het hoofdbestuur van de KNWU heeft majoor Zweedijk uit Apel doorn als opvolger van de heer Van Steen bergen benoemd tot voorzitter van de sportcommissie. De heer Zweedijk had reeds enkele jaren zitting in dit orgaan, waarvan hij de laatste tijd secretaris was. Hij maakt voorts deel uit van de commis sie wedstrijdwezen, de reglementencom- missie, de opleidingscommissie en de com missie jeugdzaken. Het is nog niet bekend wie hem als secretaris van de sportcom missie zal opvolgen. Arsenal bij zijn aankomst op Schiphol. V.l.n.r. Metchick, Storey, Charlie George en Nelson. HILVERSUM. De uitslagen van de dinsdag te Hilversum gehouden draverijen zijn: Koalaprijs, 2000 meter met autostart: 1. Jaro mir Gregór (J. Wagenaar Jr) 1.24.1 2.48.1, 2. Ivo D, 3. Inspirit. Toto winn 1.90, pl 1.30 2.60 1.20. koppel 7.50, trio 123.80. Kariboeprijs, 2440 meter: 1. Komtesse D (J. v. Leeuwen) 1.31.7 3.40, 2. Jassana, 3. Klaartje. Toto winn 15,50, pl 3.90 1.90 1.40, koppel 5.70. trio 1268.60. Koedoeprijs, 2000 met met autostart: 1. Illustre Mac (M. Bouwhuis) 1.23.7 2.47.4, 2. History Jewel, 3. Irrestible. Toto winn 3.90, pl 2. 3.10 3 80, koppel 8.50, trio 412.90 Lamantljnprijs, 2040 meter: 1. Ideal Buitenzorg (J. Wagenaar jr) 1.25 2.53.5. 2 Heidepark. 3 Gyas. Totot winn 6.30. pl 1.90 2.20 1.90, koppel 7.30, trio 374.70. Leguaanprijs, 2000 meter met autostart: 1. Gert Jan (W. Leeuwenkamp) 1.23.1 2.46.2, 2. Nedrik SS, 3. Freul. Toto winn 7.80, pl 2.20 1.30 2.90, koppel 16.50, trio 363.-. Kasuarisprijs (e afd.) 2040 meter: 1. Janny P (L. Schoonhoven jr) 1.27.5 2.58.4, 2. Jaslo, 3. Ho Hendrik. Toto winn 12.70, pl 3.90 2.10 3.40. koppel 27.50, trio 480.-. Kolibrleprijs, 2400 meter met autostart: 1. Gin Sprookjeshof (W. Hauber) 1 25 3.24.4, 2. Joyse. 3 Geluksster. Toto winn 9.30. pl 2.30 1.30 2.70, koppel 11.90, trio 271,60. Kasuarisprijs (le afd.) 2040 meter: 1. Ih Yoy Baker (T. Kooyman) 1.25 2.55. 2. Kapitein Six, 3. Ivan O. Toto winn 4.20, pl 1.70 1.20, koppel 3.20, trio 192.20. Koyalaprijs (2e afdeling) 2000 meter met auto start: 1. Ibis Buitenborg (P. Koppejan) 1.22.8 2.45.5, 2. Icl Sprookjeshof, 3. Ivan. Toto winn 5.60 pl 2.90 1.70, koppel 11.10, trio 571.70. Leerlingenwinterkamploenschap (finale) 2040 meter: 1. Boy van Quick (G. Gommans) 1.22.5 2.49.9, 2. Grenadier, 3. Dox van Rood en Noot. Toto winn 2.30, pl 1.40 2.90, koppel 7.30. Totalisatoromzetƒ376.093.-. lZ. '0 Tottenham Hotspur heeft in de eerste wedstrijd van de kwartfinale in het toer nooi om de UEFA-cup, UT Arad met 2-0 verslagen. Deze stand was reeds bij rust bereikt. In de 12e minuut opende Roger Morgan de score, die 22 minuten later tot 2-0 werd opgevoerd door Mike Engeland. De return wordt op 21 maart in Londen gespeeld. Er waren 20.000 toeschouwers. De eerste wedstrijd tussen Juventus er> Wolverhampton Wanderers eindigde in Turijn in een gelijkspel: 1-1. Bij de rust hadden de Italianen nog de leiding. De steunzolen, langdurig gebruik, ook geen oplossing te bieden voor Van Egmonds problemen. Hij werd daarom verwezen naar een Hilversums ortho pedisch instituut. Daar vond men uit, dat in Van Egmonds voet een zenuw bekneld was geraakt en dat de voet baller zich om de twee weken nieuwe steunzolen moest laten aanmeten. Van Egmond: „Die kwaal van mij komt Hoe juist deze analyse van Mc Lintock is werd door Mee zelf bevestigd. Want terwijl de Arsenal-coach op sommige punten erg openhartig was sloot hij als een oester als bijvoorbeeld het controver siële onderwerp Charlie George ter sprake kwam. Op de vraag of George vanavond de rol van spelverdeler kan overnemen, die Alan Ball in de league-wedstrijden voor zich opeist, klonk het een beetje bits: „Ik heb tien voetballers en een keeper. Er bestaat ook helemaal geen samenhang tussen het goede spel van George de laatste maanden en de komst van Alan Ball. Ik denk dat Charlie erg geschrokken is van het feit dat ik hem een half jaar op de reservebank heb laten zitten. Dat hij zich daarom heeft gerealiseerd dat hij beter maar weer zijn best kon gaan doen. In die zaken handel ik strikt professio neel. Is er een speler beter op een bepaald moment, dan komt die er in. Ook al gaat dat duizendmaal ten koste van George”. IJMOND. Misschien speelt Paul van Egmond zondag weer met Telstar mee. De aanvoerder moest zijn naam enkele weken geleden uit de opstelling van trainer Jan Rab laten schrappen omdat de pijn in zijn voeten niet meer te verdragen was. Al eerder klaagde Paul van Egmond over zijn voeten. Aangepaste schoenen met leren kus sentjes en zwachtels gaven even ver lichting van de pijn, maar weldra was het hem weer onmogelijk een wed strijd uit te spelen. „Ik liep na een duel als een oude man.” Paul van Egmond kreeg steunzolen aangemeten. Zijn voorvoeten bleken te zijn doorgezakt, een euvel dat hem in zijn jeugd overigens al moet hebben gekweld, maar dat dit seizoen pas ur gent werd. „Toen ik met het Neder lands amateur-elftal in Engeland speelde ik was achttien jaar heeft een Schotse verzorger al eens tegen mij gezegd, dat hij het onbegrij pelijk vond, dat ik op dergelijke plat voeten nog kon voetballen.” En later wilde Telstar-trainer Piet de Visser Paul van Egmond pressen tot een aparte training om zijn looptechniek te verbeteren. 2. Heidepark.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 23