Wedstrijd tegen Mars LEVI’S INCASSEERDE EERSTE HARDE KLAP Twee protesten tegen Levi’s van finaleplaats Delta Lloyd kon zich door IJ shockey team faalde weer Mars Stars zeker Willy Steures joeg grote somberte weg „vellicht beslissend routine tegen Corbulo redden ha- F w J tevis ONGESLAGEN KAMPIOEN 71/2 Zilver voor jeugdjudoka Beroep Duitse Winst van Luesken op Van Beusekom spelers verworpen I T 1 MAANDAG 13 MAART 1972 10 fimmnmniiBninnnni Beslissing ïnnmninimimniTini ’*****WW*IWWiRftfWWWWWWWWi»WftRRRfWWW»f»RRARArtfW»i (Van onze basketbalmedewerker) THEO KLEIN Heren: (Van een medewerker) LENINGRAD. De Nijmeegse WILLY STEURES WERVERSHOOF. Met Willy Steures uit Nijmegen als kampioen ereklasse 71-2 is alle somberheid over de onmogelijkhe den tot vernieuwing van de Nederlandse kadertop verdwenen. De 22-jarige Nijme- genaar zoon van een zuster van Tini Wijnen haalde de titel binnen zonder ook maar één nederlaag te hebben gele den, met de hoogste serie en het hoogste moyenne op zijn naam. Zonder één inzin- ikng greep htf in zaal Bekker in Wervers hoof het kampioenschap dat de laatste jaren op de erelijsten van respectievelijk Hans Vultink en Jean Bessems was bijge schreven. zulks duidt op een constant scoringsver- mogen. 35.00 27.10 30.27 32.83 19.52 21.28 15.29 14.30 19-28, 18- 20, 19- 16, 18-14, 1 2 3 4 5 6 7 8 14 10 8 6 6 4 4 4 276 170 180 192 139 174 79 119 Met Joke samen veroverde zij eveneens een eerste plaats in het damesdubbel door een winst op de Schotse speelsters Odeel en Stuart. (Van onze volleybataiedewerker) HAARLEM. Bij het Voorburgse Cor- bulo zal er niet veel twijfel over de vraag bestaan, welke van de twee volleybal- grootmachten, Deltalloyd-AMVJ of Mars Blokkeer dit jaar de landstitel zal gaan veroveren. Door een programmawijziging ontmoette Corbulo deze week de beide koplopers, daarmee twee afgetekende ne derlagen incasserend, maar dat is voor landskampioen Deltalloyd toch nog bijna fout gegaan. In Voorburg balanceerden de Amsterdammers op het randje van een sensationele nederlaag en het is voor hen slechts te danken geweest aan hun over maat een routine, dat zij nog net aan de goede zijde van de score konden blijven. Hoe moeilijk de Amsterdammers het wel hadden, blijkt uit het setverloop in de eerste set, waar Corbulo een 1-9 achter- 8 6 0 6 4 einde voor, toen topscorer Karei Pastor (17-13) zijn directe tegenstander Van der Bijl sloeg. Pastor werd uit het veld ge stuurd en wacht ongetwijfeld een flinke schorsing. Mars zegevierde met 81-104. Detry Haag Bekkerveld Vredestein DVC Dynamo Valuas Octopus Corbulo SFC Valbovol AMVJ-RLVC A’dam-B. M.-Blokkeer Delt.-AMVJ SFC Corbulo Robot-T. Bouwlust Libanon EW US Valuas NSH HVS 1 Mars-coach Jan Boogaard en zijn spe lers woonden gisteren de wedstrijd tussen hun potentiële tegenstanders bij. Boogaard na afloop: „Het verschil tussen Levi’s van zes weken geleden en het Levi’s van nu is Tyrone Marioneaux. Met hem zou Levi’s hier ongetwijfeld gewonnen hebben. Hij was in dit soort wedstrijden op zijn best. Fiat heeft niemand die een man als Marioneaux kan stoppen. Met Marioneaux in de ploeg zou Levi’s de andere Ameri kanen geen eens nodig hebben gehad.” Door deze overwinning is Fiat Stars naast Levi’s op de eerste plaats gekomen. Beide ploegen hebben nog één wedstrijd tegoed, respectievelijk tegen Rotterdam- Zuid en Mars Stars. Winnen of verliezen ze deze laatste ontmoeting allebei dan zal er in een beslissingsduel uitgemaakt moe ten worden wie het kampioenschap en de daaraan verbonden deelname aan de Eu- ropa-cup I kan claimen. Fiat heeft een voorkeur voor Delft als neutrale ontmoe tingsplaats, terwijl bij Levi’s de gedachten onder meer uitgaan naar Utrecht. Naast de laatste belangrijke wedstrijden in de competitie, wacht Fiat Stars nog een hal ve finale en eventueel een finale om de Nederlandse beker. Halen de Amsterdam mers de eindstrijd, dan zullen zij het daarin op moeten nemen tegen Mars, dat zich gisteren in Amsterdam door een zege op Racing Agon reeds van een finale plaats verzekerde. HAARLEM. De basketbaltopper Fiat StarsLevi’s Flamingo’s heeft het gehele competitiegebeuren van het afgelopen weekend naar de achtergrond verdreven. Desondanks vielen toch enkele belangrijke uitslagen te noteren. In de kampioens- groep kwam het Zandvoortse Mars weer naast Transol R/Z na de winst over DED. De basis voor de overwinning werd in de eerste helft gelegd. Een 32-54 voorsprong kwam na de rust niet meer in gevaar. In deze tweede helft kon DED vrijwel op gelijke hoogte blijven. Een vervelend inci dent deed zich een halve minuut voor het De commissie van beroep van de West- duitse voetbalbond verwierp in tweede instantie de aantekening tegen het vonnis, omdat evenals in het geval-Arnold de kosten van de beroepszitting (500 gulden per persoon) niet waren betaald. Stand eredivisie: Dames: 16 32 17 32 16 24 17 20 16 16 16 14 16 14 16 12 16 10 16 10 16 16 ploeg gewonnen worden. Het heeft echter niet zo mogen zijn. In een zenuwslopend duel onderging Levi’s bij een 95-92 eindstand het lot dat de Amsterdammers op 8 januari trof, toen zij in Haarlem met een klein verschil verloren. Heel begrijpelijk stelde Fiat- coach Hans Perrier dan ook: „Vanavond is er eindelijk gerechtigheid geschied. In de vijf voorgaande wedstrijden die we dit seizoen tegen Levi’s speelden' werden we twee maal op het nippertje verslagen. Nu is het geluk aan onze kant geweest. De stand is weer in evenwicht: drie gewon nen en drie verloren.” stand geheel goedmaakte om echter toch met 10-15 te verliezen. De Voorburgers gaven echter hun illusies in de tweede set gestalte, door een aan alle kanten ramme iend Deltalloyd met 15-5 terug te wijzen. De ervaring met daarnaast misschien een beetje het minderwaardigheidsbesef bij Corbulo, dat een zege op Deltalloyd toch eigenlijk buiten de reikwijdte valt, deed de Amsterdammers via twee maal 12-15 toch nog op 1-3 finishen. judoka Theo Knegjens heeft dit weekeinde in Leningrad bij de Europese judokampioen- schappen voor junioren en adspiranten bij de laatste groep in het middengewicht de zilveren medaille veroverd. De Nederlan der won in de halve finale van de Frans man Jean-Luc Stemmer met waza ari en verloor in de eindstrijd van de Oostduit- ser Arnold Hednke. Vorig jaar had Nederland bij de Europese jeugdkampi oenschappen judo geen medailles meer behaald. 16 32 15 26 16 22 16 22 16 20 16 16 16 14 16 12 16 12 16 16 15 Steures Wijnen Bessems Vultink Van Leur Van Nijnatten Beekman Rijvers M BOEKAREST. Het Nederlandse ijs- hockeyteam heeft in Boekarest zijn laat ste wedstrijd in het toernooi om het wereldkampioenschap (C-groep) verloren. Tegen Denemarken kwam Nederland niet verder dan 2-4. De Nederlandse treffers waren van Huub van Dun en Klaas van den Broek. De tussenstanden: 2-0, 0-0 en 2-2. HAARLEM. De Nederlanders, die het afgelopen weekeinde aan de open internationale kampioenschappen in Edin burgh meededen, hebben fraaie successen geboekt. Marjan Luesken (Duinwijck) maakte waar, wat haar in Nederland al een tijd niet meer gelukt was, namelijk een overwinning op Joke van Beusekom in de finale van dit toernooi: 11-8, 3-11, 11-8. Fiat verwerft bij de verovering van de cup eveneens het recht op deelname in de Europa-cup II. In dat geval zullen de Amsterdammers met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid afstand doen van dit privilege, zodat de nummer twee, Mars Stars, in kan schrijven voor de EC II. De Zandvoorters hebben er dus alle belang bij, dat Fiat Stars in ieder geval vast het kampioenschap verovert. Zij kunnen daar zelf een werkzaam aandeel in leveren door Levi’s zondagavond van een overwinning te houden. FRANKFORT. Het beroep van de Westduitse voetballers Bernd Patzke en Tasso Wild (beiden Hertha BSC) tegen de levenslange schorsing, hun vorig jaar op gelegd naar aanleiding van manipulaties voorafgaande aan de wedstrijd Hertha BSCArmenia Bielefeld, is niet ontvanke lijk verklaard. In de tweede divisie C blijven Akrides en BV Amstelveen een felle strijd om de tweede plaats leveren. Akrides haalde een onbedreigde overwinning op Azimma. De vermoeide IJmuidense ploeg moest in de slotfase nog wel terrein prijsgeven, maar won toch met 48-36. Topscorers: Cor Ha ver (10-8) en Jos Meyer (12-6). Stand: Exercitia 18-26, Akrides BV Amstelveen 16-22, Azimma Hoofddorp 17-18, Tor./Mosquito’s Wolves 19-16, APGS 19-16, EBOH Black and White 19-14, HAV 18-12 en The Typhoons 18-6. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Als het Haar lemse Levi’s zondagavond in de Ken- nemer Sporthal aantreedt voor de super-belangrijke wedstrijd tegen Mars Stars, zullen de coaches Jan Janbroers en Rob de Wit misschien op de spelersbank ontbreken. Van De Wit staat al vast dat hij het komende weekeinde wegens zaken in het buitenland moet doorbrengen, terwijl zijn koppelgenoot Janbroers deze week hoort of hem eenzelfde lot be schoren zal zijn. Janbroers: „Wij had den gedacht dat het na de wedstrijd tegen Fiat Stars gedaan zou zijn. Voor volgende week hebben we bei den werkzaamheden over de grens. Het wordt ook voor ons steeds moei- lijker om ons vrij te maken. Het is zeer wel mogelijk dat er zondag een ander moet coachen. Wie dat moet worden weet ik niet”. Duidelijker had de Heemsteedse arts niet kunnen illustreren hoe zeer Levi’s op een zege op Fiat rekende. De Haarlemmers hadden niets nagelaten om de risico factor zo veel mogelijk uit te sluiten. Het afgelonen weekeinde brachten de ploegleden gezamenliik door in Lfotel lenenhove. een voorhe”e’ding die de coaches zelfs voor de Europa cup wedstrijden niet eisten. De belangen die er gisteravond in de met 2000 toeschouwers bezette Anollohal op het snel stonden waren dan ook min stens gelijk aan die van de continentale wedstrijden. Levi’s is uitgeschakeld in het Europese toernooi, verloor in de kwartfi nale van de strijd om de Nederlandse cup van Mars Stars en heeft door een neder laag tegen datzelfde Zandvoortse team toe moeten staan dat Fiat op de ranglijst tot op twee punten naderde. Wilde de Haar lemmers hun laatste kans op internatio naal contact in het volgend seizoen veilig oensploeg. Vijf minuten na de hervatting leek de strijd reeds beslist. Voornamelijk door overweldigende breaks van Karei Vrolijk, de enige die samen met Bill More een ruime voldoende haalde, liepen de Haarlemmers uit tot 61-53. Door loupezui- vere schoten van Vespa Emanuelson en Ton Boot kwamen de Amsterdammers echter terug om kort nadat More met vijf fouten naar de kant was gestuurd, langs zij te komen: 75-75. Boot ging 3 minuten en 20 seconden voor tijd diezelfde weg, de stand was toen nog steeds gelijk: 83-83. De uiteindelijke beslissing viel eigenlijk pas 34 seconden voor tijd toen Rowland de stand middels twee strafworpen op 95-92 had gebracht. In de korte tijd die nog restte zagen Franke en Emanuelson nog kans hun vijfde fout op te lopen. In de stand kwam ondanks het helse lawaai van het publiek echter geen wijziging. Topscorers waren voor Fiat: Chestnut: 12-11 en Rowland: 17-7. De productiefsten van Levi’s waren: Akerboom: 10-11 en More 12-6. De dames van Akrides, die in de hoofd stad de winst aan leider US moesten laten, speelden desalniettemin een goede wed strijd. Een groot deel van de eerste helft leidde Akrides. De routine deed US in de slotfase weglopen naar een 44-28 zege. Topscoorster: Marga Ligthart met 5-11. Stand: US 18-30, HAV 16-28, WOV 17- 28, Zeemacht 16-20, Exercitie 16-18, Wol ves 17-14, Racing Agon 16-12, FAC 16-8, KNSM 16-8, Akrides 15-6 en KVH 17-4. In de Haarlemse kleedkamer wilde men de geluksfactor (en daarbij eventueel het aanvechtbare fluitconcert van de scheids rechters) niet als doors'aggevende factor accepteren. Janbroers: „Wij krijgen nu de terugslag van het zware seizoen. Het elastiekje is lang gespannen geweest, maar na de laatste Eurona-cunwedstrüd hebben de spelers het laten schieten. Wij spelen nu veel slechter dan een week of zes geleden. Fiat was de betere ploeg. Bij ons werd er wild aangevallen. Er werd vaak geschoten als er helemaal geen re bound was. Bij Fiat waren dit soort dingen veel beter georganiseerd. Als zij een bal misten dan was er een goed georganiseerde rebound. Dat was een groot verschil.’’ Om het veelvuldige balverlies in de Dat Steures geen terugslag kreeg en maar gewoon doorging met winnen, is verrassend. In een toernooi van het kali ber als de titelstrijd 71-2 is altijd wel een moment van gebrek aan concentratie, die het spel nu eenmaal niet gedoogt. Nie mand ontkwam eraan, ook Wijnen niet, die zaterdagavond de weg voor Steures' allereerste kampioenschap vrijmaakte door van Van Leur te verliezen. Oostenrijk en Italië zijn nu zeker van promotie naar de B-groep. Oostenrijk speelde gelijk tegen China (2-2) en Italië behaalde een punt uit de wedstrijd tegen Hongarije, die eindigde in 6-6. Stand: 1. Italië 5 wedstr., 9 pnt., 2. Oostenrijk 5-9, 3. Hongarije 5-5, 4. China 5-5, 5. Bulgarije 5-4, 7. Nederland 6-2, 6. Denemarken 5-2. Ondanks de nederlaag tegen Landlust ging HOC goed van start en werd snel een 8-0 voorsprong genomen. Toen de uitstekend draaiende Rita Metselaar ge blesseerd raakte, kon Landlust de achter stand niet alleen wegwerken, doch zelfs een voorsprong nemen. In de verlenging had Landlust steeds een licht overwicht, dat in een 47-46 overwinning resulteerde. Topscoorster: Joke de Leth 9-5-2. The White Stars onderstreepte andermaal in IJsselmonde, dat BOB in feite een een- mansploeg is. Alles draaide opnieuw om Carla de Liefde. Carol van Zalm en later Bine van Zalm, wisten Carla de Liefde (12-17) echter voldoende in toom te hou den om de winst mee naar Haarlem te doen gaan. De geconcentreerd spelende Haarlemse dames zegevierden tenslotte met 50-53: In de dubbele cijfers kwamen: Nora Witmans (12-4) en Els van der Heyden (6-8). Stand: Fiat Stars 16-30, The White Stars 16-24, BOB 16-24, DED 16-20, AMVJ 16- 20, BV Amstelveen 16-16, Wilskracht 16- 10, Juventus 16-6, Landlust 16-6 en HOC 16-4. (Van onze sportredactie) - HAARLEM. Deze week zullen er B in de Nederlandse Basketbal Bond twee protesten tegen de eredivisievere- ‘b niging Levi’s worden behandeld In de eerste plaats komt er een uitspraak van de straf- en geschillencommissie B over het protest van Fiat Stars, dat middels een brief aan de NBB ageerde B tegen het feit dat de Haarlemmers in I de wedstrijd van 8 januari tegen Fiat J drie Amerikanen in het team hadden staan. Hoewel officieel nog steeds niet bekend is. of Gerhard Schreur (de der ft de Amerikaan naast Marioneaux en i More) Amerikaan of Nederlander is, B wordt langzamerhand in het algemeen in basketbalkringen nu wel aangeno- J men dat hij nooit voor het Nederlan- B der schap in aanmerking kan komen. Bondsvoorzitter Piet Storm gaf in dat verband reeds de verzekering dat er geen maatregelen tegen Levi’s geno- B men zullen worden, omdat „uit goeder Stand: Levi’s 31-56, Fiat Stars 31-56, Mars Energie Stars 30-42, Transol R/Z 30- 42, Factotum/Punch 31-36, DED 31-18. In de degradatiegroep was Haarlem Cardinals opnieuw sterker dan Bona Stars. Pas toen Cardinals in de dertiende minuut overschakelde op een man-to-man verdediging, keerden de kansen. De 47-41 achterstand bij de basketverwisseling werd binnen vijf minuten omgezet im een voorsprong. Topscorers waren: André Hoefakker (6-14) en Rudolf Mooy (13-8). Stand: Haarlem Cardinals 29-24, Bona Stars 30-22, Racing Agon 30-22, Donar 30- 18, Landlust 30-14 en Suvrikri 29-12. In de strijd om de NBB-beker bereikte Mars Energie Stars zondag de finale door ruim over Racing Agon te zegevieren. In de eerste helft konden de Amsterdammers dank zij Petrici en Plantinga Mars nog goed volgen. Direct na de rust verhoogde Mars het tempo en toen Wim Petrici geblesseerd het veld moest verlaten, zakte Racing Agon steeds verder weg. Bissant (18-12) en Karel Pastor (6-11) bezorgden Racing Agon tenslotte toch nog een dui delijke 63-90 nederlaag. In de dames-eredivisie vielen het afge lopen weekend twee beslissingen. Fiat Stars dat Juventus met 35-59 klopte, werd kampioen omdat BOB ten tweede male bet onderspit moest delven tegen The White Stars. HOC degradeert na het verlies tegen Landlust. De eindstand: (Resp. aantal punten, hoogste serie, al gemeen gemiddelde): Valuas, de laatste tijd in een goede vorm stekend, boekte een uiterst nuttige overwinning op NSH, dat daardoor be wees het eredivisieschap als een eenjarige aangelegenheid te zien, omdat de kloof inmiddels vier punten bedraagt. Ook voor HVS zal een teruggang onvermijdelijk zijn, want de nederlaag tegen Bouwlust in Drodrecht liet weinig ruimte voor twijfel. Met de alleszeggende cijfers 15-8, 15-2 en nogmaals 15-8 bewezen de Dordtenaren hun superioriteit en vooral de tweede set was een dieptepunt in de geschiedenis van de Haarlemse volleyballers. Vrijwel alles mislukte in die set en pas op 10-0 kon HVS iets terug doen, hoewel een van de twee tegenpunten nog tot stand kwam door een fout van Bouwlust. Een wijzi ging in de opstelling bracht nog wel een opleving tot stand maar bij 9-8 was het kruit bij HVS verschoten, waarmee de 0-3 nederlaag een feit geworden was. Bij de dames is Vredestein, na de kans loze nederlaag tegen Bekkerveld, vorige week, helemaal van slag. Valuas heeft daar door een verrassende 3-1 zege duide lijk van geprofiteerd, waarmee de debu tanten uit Venlo zich definitief in veilig heid stelden. SFC verwijderde zich enigs zins uit de gevaarlijke hoek, door met 3-2 van AMVJ Rotterdam te winnen. In de hoofdklasse verzekerde die Raeck- se zich zaterdag definitief van een plaats bij de bovenste zes, door met 3-2 de reserves van Amsterdam Boemerang te rug te wijzen. Dat heeft de Haarlemse dames echter meer moeite gekost dan noodzakelijk was omdat de gasten over aanmerkelijk minder kwaliteit beschikten. Het grillige scoreverloop stond borg voor een boeiend duel, waaruit tenslotte wel bleek, dat die Raeckse de zege wel toe kwam. A’dam-B had aanvankelijk geen antwoord op de Haarlemse aanvalskracht, die al snel voor een 13-4 voorsprong zorgde. Door een onbegrijpelijke inzinking zag die Raeckse toch nog kans om met 15-17 de set uit handen te geven maar een goed herstel van deze misstap leidde tot winst in de 2e en 3e periode (15-5 en 15-11). Gemakkelijk liep daarop de hoofd stedelijke Formatie naar een 0-9 voor sprong in de vierde set, maar in een service beurt kwam dé Haarlemse ploeg weer langszij om dan uiteindelijk de set met 11-15 te verliezen. Via 15-8 finishte die Raeckse, dat door het gemis van Cora Lichtenveldt bij de aanvalsopbouw steeds moet improviseren, onbedreigd. Mathilde van Halderen en Els Erbrink namen beurtelings de spelverdeelstersfunctie uit stekend waar. Tegen het op dit moment in een glan zende vorm stekende Mars Blokkeer had datzelfde Corbulo echter geen schijn van kans, want met slechts 18 tegenpunten werd de ploeg van Kees van Zweeden van het veld gespeeld, daarmee toch de indruk vestigend, da.t hun Haagse collega’s dit seizoen wel eens regelrecht naar de lands titel zouden kunnen doorstoten. In het afgelopen weekeinde heeft Deltalloyd zich echter toch wel wat gerevancheerd, want hoewel het in Assen altijd moelijk win nen is, bleven de Amsterdammers er te gen SFC toch zonder setverlies (10,11 en 7-15)., een uitslag die aangeeft, dat de Amsterdamse inzinking van tijdelijke aard geweest moet zijn. Veel minder van tijdelijk karakter is de malaise waarin Robot-Tornado op het ogenblik verkeert. Voor de zoveelste maal verloren de Til- burgers, ditmaal ten gerieve van EW, dat in dit Brabantse duel met 3-0 ruim in de meerderheid bleef. Spitsuur onder de basket. More, Boot, Van der Molen, Schreur en Chestnut (v.l.n.r.) vechten om de bal in het topduel tussen Fiat en Levi’s. ffJCji (vttit/lcft LIL 101/0 1 y&UCLL yoolv C'Lv'tft: üuui wxxvuw punten in mindering worden gebracht, stellen, dan moest er van de Amsterdamse omdat we toestemming van het be- B stuur hadden”, aldus een vertegen- woordiger van de Haarlemmers Wat J de consequenties voor Levi’s zijn als het protest van Fiat wordt toegewezen is nog niet precies bekend. verdedigende rebound, mede veroorzaakt door de off-day van Kees Akerboom, tegen te gaan schakelde Levi’s na een minuut of 15 in de eerste helft over van man-to-man op zoneverdediging. Het re sultaat was een veelbelovende ruststand van 43-46 in het voordeel van de kampi- aanvankelijk op zaterdag j.l. gespeeld B zou worden, maar op verzoek van Levi’s vlotseling vervroegd werd naar donderdag. Transol verloor deze ont- «b moeting. Volgens Levi’s moet in het ongunstigste geval deze wedstrijd wor- B den overgespeeld als het protest ont- vankelijk wordt verklaard. „Er kunnen in ieder geval geen twee Vooral voor Vultink was Wervershoof het toernooi van de waarheid. Zijn troon wankelde al, want het aantal troonpreten denten is vooral de laatste jaren sterk toegenomen. Het is een onverwachte en ze ker geen ongezonde ontwikkeling voor bil jartend Nederland dat Vultinks regime nu is doorbroken. Knabbelde aanvankelijk al leen Bessems aan die heerschappij, de groep talenten neemt snel in aantal toe. Willy Steures dan heeft die ontwikkeling definitief gestalte gegeven. Zoals gezegd deed hij dat in een titel strijd, waarin inzinkingen ontbraken. Geen enkel ontzag toonde hij voor geves tigde kader-reputaties zoals die van Vul tink, Bessems en die van zijn oom Tiny Wijnen, die hij zondagmiddag, toen hij al in moyennen onbereikbaar was geworden, ook nog versloeg. Constant waren zijn partijen in acht of negen beurten uit en Twintig caramboles voor het einde stokte het ritme van de Nijmegenaar, waardoor Van Leur alsnog langszij kon komen en tenslotte de winst kon binnen halen. Al vrij snel gonsde het in Wervers hoof van de geruchten over een familie- combine, maar die lag toch niet voor de hand. Wijnen was gebrand op het kampi oenschap, omdat hij als directeur van een bilj artcentrum in Kopenhagen een Neder landse titel op de valreep best kon ge bruiken. Ook hij moest echter het steeds maar weer winnende familielid laten voorgaan. c trouw werd gehandeld”. Het is echter de vraag of de leden van de commissie B zijn mening delen. De basketbalbond verkeert in een precaire positie omdat B de nationale organisatie Schreur zelf B graag in het Nederlands team had willen hebben De kans dat dit inder- b daad kan moet nu echter ook als nihil worden beschouwd. Het tweede protest, dat wordt afge- wikkeld is van Transol, dat in het geweer kwam tegen de late verplaat- B sing van de wedstrijd tegen Levi’s, die H B ft «ft;-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 10