Uitstel nodig voor eisen overheid Ford heeft Consul weer een d WEG en AMERIKAANSE AUTO-INDUSTRIE IN TIJDNOOD NIEUWE COMMODORE BIJ OPEL I DUREX ’s Nachts vorst 6 In en om Haarlem Bollenstreek Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Wasserij DUYN MAANDAG 13 MAART 1972 Fords nieuwste: De Consul, vervaardigd in Duitsland. I Verbetering conventionele motor Engineers, waarop men onder meer met behulp van een honderdtal forumdiscussies een overal verkrijgbaar In januari dit jaar werd in Detroit een congres gehouden door de Society of Automotive en overzicht heeft gegeven van de ontwikkelingen in de en De nieuwe Commodore van Opel. Ss zo’n driehonderd lezingen autobouw, die naar aanleiding van de Amerikaanse eisen op het gebied van emissie veiligheid op gang zijn gekomen. De voorgeschiedenis is bekend; op 31 december 1970 onder tekende Nixon de „Clean Air Act of 1970”, waarbij onder meer werd bepaald, dat in de automodellen van 1975 een reductie van 90 percent van de emissie van koolwaterstoffen en koolmonoxyde moest worden bereikt. Tevens werd in deze wet vastgelegd, dat de afgifte van stikstofoxyden in de 1976-automodellen, eveneens 90 percent minder moest zijn, dan in de huidige (voor het merendeel nog 1971-modellen) auto’s het geval is. Daarnaast heeft de Amerikaanse overheid overigens al eerder eisen gesteld voor de veiligheid van de inzittenden in auto’s. Het in december 1970 opgerichte bureau „Environmental Protection Agency” (EPA) werd aangewezen om de nodige normen op te stellen, waaraan de Ame rikaanse auto-industrie zich bij het voldoen aan deze overheidseisen moest houden. HELGA. X1SR0M „schoner” rijden ADVERTENTIE Speciaal voor de gezinswas. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Le Mans”, u.: u.: (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: ,.The IR ir WEFRRAPPORTEN en zo. (Ruijsdaelstraat) 20 u.: ADVERTENTIE 6.57 uur; 6.16 uur: 2.55 10.53 5 3 4 2 8 BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „Pornografie zonder masker” Luxor Theater (Breestraat) „Diamonds are forever”. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 uur: „De langste dag”. HAARLEMMERMEER DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp, Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Tel Aviv Tunis no no nno w zzo nw z onn I HE BEST THERE IS.. J 0 o o 4 17 0 0 0 9 0 0 0.3 0 0 0.2 1 0 o o 4 3 0 0 1 1 5 7 2 1 3 4 9 3 5 10 9 0 11 6 2 2 1 9 2 13 10 WO Vooruitzichten voor woensdag: Vrij zonnig en op de meeste plaatsen droog. Stijging van tem peratuur. Aantal uren zon: 1 tot 7; minimum tempera tuur: omstreeks normaal; maximum tempera tuur: 1 tot 6 graen boven normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 95 percent; kans op een geheel droog etmaal: 80 percent. Normale temperaturen: maximum 7, minimum 2 graden. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland o ozo ono no no w w z zzo nw o ozo zw. bew. windstil geh. bew. windstil ono ono nno 13 2 13 3 4 4 0 3 1 15 9 7 2 11 14 15 2 14 5 3 17 14 3 2 1 15 3 Al met al is op het congres in Detroit duidelijk geworden voor zover de autofabrikanten daar de gelegenheid voor hebben gegeven dat definitieve oplossingen voor de eisen die de overheid heeft gesteld, nog nergens zijn gevonden. Men zoekt nog. Maar daarvoor heeft men in Amerika niet al te lang tijd meer. Als straks ook de Europese landen uniforme eisen gaan opstellen, met de Amerikaanse als richtsnoer, breekt zo’n tijdperk ook voor de Europese auto- industrie aan. Wellicht zullen zij dan de Amerikaanse op lossingen kunnen kopen. Ongetwijfeld kost dat geld, veel geld. De automobilist zal het over vijf jaar in de prijzen merken. Meer nog dan nu. TENTOONSTELLINGEN Galarle Fuchs (Muilmanslaan 8a). Expositie werken van Ruud Cornelisse. Paul Baars, Victor Lindford, Ton de Rooi) en Fuchs van Son; ge opend van 10 tot 21 uur. 3 2 3 4 2 5—2 3 3 1 3 5 4 6 6 1 1 2 tp (V 3 0 0 0 0 0 o o o o o o o o o o o o BIOSCOPEN Cinema Marquette „Kelly heroes”. Raadhuis Hoofddorp, 19.30 uur: Vergadering commissie Openbare Werken. TENTOONSTELLINGEN Galarie Boumans (Breestraat 122). Expositie tekeningen van Leo Dooper; geopend tot en met 25 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck. Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijster beslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. Sociëteit Alpha (Moensplein). Expositie te keningen van Jan van der Schoor; geopend tot en met 23 maart van dinsdag tot en met zon dag van 18 tot 23 uur. Opel heeft een nieuwe Commodore en een Commo dore Gs geïntroduceerd, beide leverbaar als vierdeurs sedan en als tweedeurs coupé. Aan de roestwering heeft Opel bij deze modellen bijzondere zorg besteed: bepaalde carrosseriedelen zijn vervaardigd uit ge galvaniseerd staal. De las- en felsnaden werden be handeld met een zink-compund. De voorwielen hebben een negatieve wielvlucht, in combinatie met vergrote spoorbreedte. Hierdoor wordt het aanhouden van hoge snelheden in bochten toegestaan. De nieuwe Commodore-modellen hielden de zes ci linder motor. Deze 2,5 liter motor levert 115 pk bij 5200 t.p.m. Voor de GS-modellen 130 pk bij 5300 t.p.m. De 115 pk motor heeft een top van 175 km per uur, terwijl voor de GS-modellen (in de coupé-uitvoering) een top van 184 km per uur mogelijk is. General Motors heeft eveneens een nieuwe serie „Rangers” geïntroduceerd. Om te kunnen voldoen aan de eisen die voor 1975-1976 aan de motor worden gesteld, concentreert de auto-industrie zich op de verbetering van de conventionele motor met in wendige verbranding. Het is echter de vraag of deze motor op de lange termijn, kan blijven voldoen aan de steeds verdergaande eisen. Men heeft dan ook een programma opgezet om een aantal alternatieve motorsystemen verder te ontwikkelen, bijvoorbeeld de gasturbine, de Sterling- hybride motor, elektrische tractie enz. Zelfs is een motor- systeem, met als energie stoom, opnieuw in ontwikkeling gekomen. Naar verwachting zullen de eerste prototypes van dit systeem nog dit jaar getest kunnen worden. De Ameri kaanse auto-industrie heeft tot nu toe twintig voorstellen voor alternatieve motoren ingediend. De prototypen van deze motoren zullen te zijner tijd getest worden in een spe ciaal centrum te Ann Arbor, Michigan. De Wankelmotor heeft inmiddels ook in de Verenigde Staten grote belangstelling gewekt General Motors heeft eind 1971 opnieuw tien miljoen dollar betaald voor de pro- duktierechten van deze roterende zuigermotor, die reeds dit jaar in een kleine auto waarschijnlijk de Nova zal worden ingebouwd. Tenslotte was op een kleine expositie, die ter gelegenheid van het congres werd ingericht, een Hornet met turbine motor van Williams Research Corp, geplaatst Men neemt aan, dat deze maatschappij het verst is gevorderd met de ontwikkeling van kleine gasturbines, die onder meer ge schikt zijn voor personenauto’s. Tenslotte heeft de Amerikaanse auto-industrie dan nog te maken met de eisen die de overheid, in november 1970 stelde, voor de veiligheid van de inzittenden. Te beginnen met de 1974-modellen zouden passieve veiligheidssystemen moeten zijn ingebouwd, die passagiers nog bij botsingen met een snelheid van 30 mijl per uur (bijna 50 km per uur) tegen letsel moeten beschermen. Ook op dit punt heeft de industrie uitstel gevraagd, en dit is inmiddels verleend door het Department of Transportation. Dergelijke systemen worden nu pas in 1976 verplicht gesteld. Maar in 1974 moe ten Amerikaanse auto’s wel uitgerust zijn met een zo genaamd „interlock”-systeem, dat voorkomt dat een auto kan worden gestart, als niet eerst de autogordels zijn vast gemaakt. De methode om via luchtzakken, die binnen een onder deel van een seconde opgeblazen worden bij een botsing, de passagiers te beschermen, is nog lang niet bedrijfszeker. De gassen die voor dit opblazen worden gebruikt, worden nog onderzocht op hun giftigheid. Een geheel ander pro bleem vormt de sterkte van het geluid bij het pijlsnel op blazen van de zakken. Dit stijgt nu nog tot 160 a 170 dB. Daarbij komt, dat Hen ry Ford II onlangs heeft verklaard, dat de luchtzakken geen oplossing zijn en dat zij meer mensen zullen doden dan redden. Aan de andere kant heeft Allied Chemical Corp, onlangs luchtzakken gedemonstreerd, die men zeer veelbelovend noemde. Ford is op de markt gekomen met twee series nieuwe auto’s: de Consul en de Granada. De series worden vervaardigd in Duitsland en Engeland en gaan in deze landen respectievelijk de 17 M, de 20 M en de 26 M en de Zephyr- en Zodiac-serie vervangen. In de Duitse serie komt nog een coupé- en een stationwagen voor. De beide wagens zijn in mechanisch opzicht uniform. Maar voor Duitsland en Engeland worden in de nieuwe Fords verschillende motoren gebruikt: de 1,7 en de 3 liter voor de Duitse modellen en de 2 en de 3 liter voor de wagens die in Engeland worden geproduceerd. De topsnelheden variëren van 150 tot 180 km per uur. Zoals dat bij Ford gebruikelijk is kunnen de aan staande kopers de nieuwe wagens aanpassen aan eigen smaak, doordat er ruime keuze wordt geboden uit carrosseriemodellen en accessoires. Op het Continent zal de nieuwe Consul de bekroning vormen van een Europese autoserie, die gevormd wordt door de Escort, de Capri, de Taunus/Cortina en dan nu de Consul en in Engeland de Granada. Ford claimt, dat het ontwikkelingsprogramma van beide wagens 150 miljoen dollar heeft gekost. Niet temin zijn ze wat de plaatsing van de krachtbron en de aandrijving betreft, conventioneel van opbouw: motor vóór, aandrijving op de achterwielen. De schijf remmen vóór en de trommelremmen achter zijn thans eveneens gemeengoed op vrijwel iedere auto. Voor de 2,6 en de 3 liter versies zijn de schijven geventileerd. Beide wagens zijn uitgerust met rembekrachtigers. naai trefpunt in de Gulden Slok. Raadhuis Zandvoort. Dinsdag 20 uur: Gemeen teraadsvergadering. In juni 1971 zijn deze normen bekend gemaakt en bovendien de gewijzigde test- en analyseprocedures, die zullen worden gevolgd om de 1975- en 1976- modellen te certificeren, dat wil zeggen goed te keuren. De gevolgen van deze overheidseisen zullen natuurlijk ook gaan gelden voor de Europese auto- industrie, al zullen deze in de eerste plaats gevolgen hebben voor de export auto’s die willen zij Amerika binnenkomen in de toekomst aan deze Amerikaanse eisen moeten vol doen. Maar ook binnen Europa zijn de verschillende overheden zich aan het bezinnen en het is te verwachten dat in de nabije toekomst ook Europese staten met uniforme eisen op dit gebied voor de dag komen. Intussen heeft de Amerikaanse auto-industrie het er maar moeilijk mee. Zij heeft reeds laten weten, dat niet op tijd aan de gestelde normen kan worden voldaan met de bestaande technologie. En dat het effect van deze normen op de totale „lucht kwaliteit” de hoge investeringskosten niet waard is. Tevens bestaat er onder de Amerikaanse autobouwers bezorgd heid voor de verhoging van onder houdskosten en reducties in de brand- stofeconomie. De automobilist zal niet alleen meer moeten betalen voor zijn nieuwe auto met extra emissie-appara- tuur, maar ook voor het onderhoud van de meer ingewikkelde systemen. En voor de extra brandstof, die hem het gaat kosten. Er werd door de auto-industrie dan ook tenminste een jaar uitstel gevraagd. Maar de EPA heeft gezegd, dit uitstel alleen te kunnen verlenen als de auto-industrie het bureau uitvoerig inlicht over hun vorderingen bij het technisch onderzoek. En hierbij heeft de EPA geducht tegen het „zere” been van de auto-industrie getrapt. Want en ook op dit. mon- stercongres in Detroit bleek het weer de auto-industrie wil wel praten over uitstel en het liefste over afstel van al deze overheidseisen, maar enig inzicht geven in de vor deringen die hun laboratoria maken, is er niet bij. Een voudig, omdat zij doodsbenauwd zijn daarmee de concur rentie op het spoor te zetten. Deze geheimzinnigdoenerij heeft zo’n omvang aangenomen, dat in 1969 het Depart ment of Justice in een anti-trustactie de grote autofabri kanten ervan heeft beschuldigd al jarenlang samen te zweren om de onderlinge competitie bij de ontwikkeling en installatie van anti-emissie-apparatuur tegen te gaan. Ter wijl voor de consument zo’n open concurrentie ongetwij feld voordelig zou werken. Op het congres in Detroit is onder meer gesproken over de gevolgen van loodtoevoegingen in de benzine op de anti-emissie-apparatuur die in ontwikkeling is. Zo is reeds aangetoond, dat de „catalytic converter”, een apparaat om onder meer CO en HC uit de uitlaatgassen om te zetten in onschadelijke stoffen, snel minder effectief wordt zodra de gebruikte brandstof loodverbindingen bevat. Ook is aange toond, dat zogenaamde recirculatiesysternen, die de NOx- emissie beperken, door loodtoevoegingen in de brandstof worden vervuild. Om dergelijke systemen optimaal te laten werken is dus loodvrije benzine nodig. Men neemt nu aan, dat de verkoop van deze loodvrije benzine tegen 1974 in Amerika zal worden vereist. Autofabrikanten hebben reeds afgesproken, dat auto’s die loodvrije benzine gebruiken, te voorzien van vernauwde benzinetankopeningen, zodat daar op slechts de nauwe vulpijp van een loodvrije benzinepomp past. Dit, om in de overgangstijd te voorkomen, dat auto’s die nog op loodhoudende benzine rijden, schade ondervin den van de loodvrije benzine. Inmiddels heeft General Mo tors de grote oliemaatschappijen specificaties voorgelegd, voor een benzine met hoge vluchtigheidsgraad. Deze ben zine zou helpen, om tegen 1975 te kunnen voldoen aan de testprocedures van de EPA. Maar de benzinemaatschappijen hebben al laten weten, dat dergelijke brandstof zeer moei lijk te produceren is. De prijs van dit soort benzine zal daar om hoog zijn, terwijl verbruik en verdamping bij warm weer zullen toenemen. TENTOONSTELLINGEN Felison, Beeckestijn, Velsen-Zuid. Expositie linoleumsneden en pentekeningen van Geert Mulken; dagelijks van 14 tot 17 uur. Tot en met 26 maart. Pieter Vermeulenmuseum, In gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, dagelijks geopend van 9.30 tot 12 uur en 14 tot 17 uur. Beeckestijn, Velsen-Zuld, museum, tentoon stelling, dagelijks 14-17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, op werkda gen 9.30-12 uur en 13-17.45 uur Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden is op alle werkdagen van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, permanente expo sitie van oudheidkundige bodemvondsten, Bes- semerstraat, Velsen-Noord, geopend dinsdag 12- 13.30 uur, donderdag 12-13.30 uur en 20-22 uur; op andere tijden op aanvraag tel. 02510-92590 of 02510-94159. M ■èf o o o o o ozo o o o o 65 4 5 4 5 4 DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan v. Angers 5). Dinsdag 10-12 uur: Spreekuur sociaal raadsman. Haarlemse Jazzclub (Gr. Heiligland 47). Dins dag 21.30 uur: Ken Coyler met de Storyville Jazzband. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., di. en do. 19.30-24 uur; vr. en zat. 18.30-01 uur; zo. 2-5 en 20-22.30 u. Om de 14 da gen donderdag 20.30 uur: literaire avond. Vrij dags en zaterdags 22 uur; zondag 21.30 uur. Toneelschuur (Bavo-gebouw, Smedestraat 23). Dinsdag 20 uur: Filmschuur; woensdag 20 uur: Open Workshop; donderdag 20 uur: Mimework- shop; zaterdag 11 uur: kinder-workshop; 14 en 16 uur: jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 12-02 uur; za. en zo. 11-02 uur. Jeugd- bowlen iedere zaterdag 11-13 uur. Biologisch Centrum „De Duivetil” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij „Oase”). Expositie „Het reewild in de duinen”. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. optre den van Tony Dispari en zijn orkest. Tevens zo. matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Wo., za. en zo. 12. 14 en 16 uur: voorstelling. Bowling Centre (Burgem, van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30, 19 en „Sunday bloody Sunday”, 18 jr. Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: Het K.N.M.I. deelt mee: Het argelopen weekeinde werd het weer in grote delen van Europa bepaald door een krach tig hogedrukgebied, waarvan het centrum zich over Polen naar Zuidwest-Rusland verplaatste. Terwijl langs de noordflank van dit hogedruk gebied zachte oceaan lucht over Scandinavië stroomde werd aan de zuidkant koude en droge lucht over Duitsland naar ons land aangevoerd. In Duitsland vroor het ’s nacht ongeveer 8 graden, in ons land ongeveer 4 graden. Over dag deed de zon de temperatuur tot 4 graden boven nul oplopen. Inmiddels trekt het hoge drukgebied verder weg en neemt de wind ge leidelijk in kracht af. Hierdoor zal het vannacht bij heldere hemel flink afkoelen en wordt lichte tot matige vorst verwacht. Over Frankrijk stroomt langzaam minder koude lucht naar het noorden. Dit veroorzaakt morgen in onze om geving een toename van de bewolking. Barometrstand hedenmorgen 1021,9 millibar (766,2 millimeter). 21.30 u.: Frans ,,De laatste kogel”, 14 jr. jr u in -- - ---- a.l. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 „Daniël”, 18 jr. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30. 19 en 21.15 „De maagden van sexlekkerland”, 18 jr. Studio C hired hand”, 18 jr. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. mist windstil zw. bew. n onbew. windstil onbew. licht bew. onbew. onbew. geh. bew. onbew. zw. bew. onbew. half bew. regen geh. bew. onbew. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Foto reportage van Els en Bert Pijpers over de zigeu- nerbedevaart naar Les Saintes Maries de la Mer. Tot en met 19 maart. Permanente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10- 12.30 en 14-17 uur. Zo. 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Ita liaanse school. Geopend di. t.m. za. 10-17 u., 1ste zo. van de maand 13-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. In de kelder expositie van Koji Kondo met poëtische poppen. Geopend di. t.m. vrij. 13-17 u., za. 11-17 u., do.avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damst. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. Vleeshal (Grote Markt). Expositie „Versteende vormen”, een verzameling keramiek. T.e.m. 19 maart. Tentoonstelling drie Joegoslavische grafici met popartgrafiek. T.e.m. 19 maart. Geopend dag. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). Ex positie werken van J. J. Alberts, schilderijen uit Indonesië, Hongarije en batikwerk uit Bambang Oetoro. Geopend di. t.m. za. 9-12.30 en 13.30-19 uur; ma. 13.30-18 uur. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie schilderijen van Nora Stroink en plastieken van Eva Mendlik. Geopend ma. t.m. za. 12-17 uur. zo. 15-17 uur; ma., woe. en vr.avond 20-21.30 uur. Tot en met 19 maart. Galerie Bloemendaal (Bloemendaalseweg, Over- veen). Expositie schilderijen en schetsen van Margaretha van de Colk-Vebheus en schilderijen en tekeningen van Theo Groeneveld. Dag. ge opend 14-17 uur. Tot en met 18 maart. Kleedkamers Openluchttheater (Wilhelmina- park, Bloemendaal). Tentoonstelling „Het leven in de Noordzee”. Geopend za. en zo. 13-15 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur, behalve zo. en ma. VOLKSUNIVERSITEIT Aula A. H. Gerhardschool (ingang Raaks). 20 uur: Jan de Boer over Johann Sebastian Bach. Dinsdag 20 uur: jhr. drs. G. van Benthem van den Bergh over „Herfsttij van de Ameri kaanse droom actuele ontwikkeling in Ame rika vanuit historisch perspectief”. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner dansant. Rieris Gratama: „Met de schrik vrij”. Linnaeushof (Bennebroek). In de tropenkas het kinderparadijs „In de zevende hemel” met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels enz. Dag. geopend 14-18 uur; za en zo. 11-18 uur. Oud Berg en Dal (Rijksstraatweg, Bennebroek) Dinsdag 20 uur: Simon de Waard over „Door N.W.-Spanje naar Portugal” (lezing met film). SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u.: To neelvereniging Thalia met drie korte stukken „Rhapsodie in rood”. „Blauw wit rood” en „Help ik leef”. Dinsdag 20.15 u.: Paul van Vliet met „Noord-West”. 19 en 21.15 licht bew. onbew. regen mist windstil onbew. geh. bew. regen licht bew. onbew. geh. bew. zw. bew. sneeuw zw. bew. windstil onbew wzw DINSDAG 14 MAART Zon op 6.57 uur; ondei 18 43 uur Maan op 6.16 uur: onder 17.46 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DINSDAG 14 MAART Hoog water 2.55 uur en 15.10 uur Laag water 10.53 uur en 23.18 uur MAANSTANDEN Nieuwe maan 15 maart 12.35 uur Eerste kwartier 22 maart 3.12 uur Volle maan 29 maart 21.05 uur gewéldig GEWELDIG.' HOOR! HG SPEELT OP' T ORGEL! i MACHTIG! ZELFS ZONDER. kleur-injectie. Tkomt UIT DAT HUIS J-1 OH... NEEM ME NIETKWANIK.. WACHT U ALLANG? T WAS PRACHTIG! HET WAS WERKELIJK PRACHTIG! EERDER TE KORT WE HADDEN U GRAAG NOG LANGER HOREN A SPELEN DE COMPOSITIE VANIZZl. DAT IS NU VOOR ALTHD VOORBIJ. ZELFS IN DE ONEINDIGHEID ZAL ZOIETS MISSCHIEN NOOIT MEER ONTSTAAN jA ZEG EENS, ER KLOPT IETS NIET! ALS IK ÉR DOOR KIJK, STAAN JULLIE ALLEMAAL Op JE KOp/z^a PRIMA...NU IS HET GOED T IS SLECHTS N ZWAKKE ECHO VAN WAT HIER VROEGER WAS. DE KLEURDANSBRS, DB ZILVêRZANGBRS, al de LEVENSVORMEN, DIEN HARMONIE SAMENSMOLTEN rZ0, NU ALLEMAAL EVEN GLIMLACHEN! Loooq o t 'ik HAD VERGETEN, DAT JE/MAAR GOED DAT^ EEN FILM VOOR HET IK NOG EEN I GEBRUIK NIET MOCHT A RESERVÊHEB, AFROLLEN! 7 -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6