DEM START MET CAMPAGNE VOOR NIEUW CLUBGEBOUW Nieuwe mammoet via IJmuiden Huisvestingprobleem scholen behandelingen hara Automobilist verleende geen voorrang hield jaarvergadering Elly en Rikkert komen zingen in Micro-theater „Meer poliklinische kiri voor ziekenhuizen” „Suomi” Kr 1 ^1 VERENIGIN^SNIEUWS UIT DE IJMOND Leden op vele fronten aktief Mooie mineralen en gesteenten uit Marokko Intrede ds. Stubbe bij Doopsgezinden Oude Houtman- school moet weer in IJmuiden worden betrokken Directeur Zeeweg Ziekenhuis: Onvoldoende Marktberichten Zondag 26 maart op proefvaart door sluis wed st rij d -atleten waardoor jong talent verloren 5 IJMUIDER COURANT JINSDAG 14 MAART 1972 KERKELIJK NIEUWS Verbouwing Samenwerking Reglement Prijzen Kort IJmondnieuws Wijk aan Zee Heemskerk V elsen-N oord V elsen-IJmuiden Beverwijk opgesteld dat twee jaren grote activiteit van leden en aanhang zal vergen. Verolme groep, worden ge- (Van een onzer verslaggevers) De voor (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) aan 8.15-9.45 10.45-11.15 Een ambtelijke commissie heeft de sug gesties voor de renovatie van het gebouw neergelegd in een schetsplan voor een verbouwing. De rijksinspecteur van het buitengewoon onderwijs en zijn collega voor de lichamelijke oefening van het buitengewoon onderwijs, die de besprekin gen in de commissie hebben medegemaakt en aan het werk ook zeer intensief heb ben deelgenomen, kunnen zich met dit ontwerp verenigen. Uiteraard zal in over- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zondag 26 maart komt opnieuw een splinternieuwe mammoettan- ker door de noordersluis van IJmuiden: de 225.000 dwt metende „Texaco Amster- gedoopt op de bouwwerf van de NDSM in Amsterdam. ochtend kruispunt De heer P. A. Wijker, voorzitter, vond het jaar 1971 moeilijk af te bakenen tegen het voorgaande jaar dat, wat betreft de atletiekactiviteiten geen hoogvlieger was. De laatste jaren heeft Suomi een aantal goede en werkelijk actieve leden, die zich daadwerkelijk aan het wedstrijdelement wagen. Verreweg het grootste deel van de leden neemt deel aan de atletiekbeoefe- ning ten behoeve van hun lichamelijke conditie en om daarin tevens wat gezellig heid te zoeken. De vereniging heeft echter meer nodig en met name echte wedstrijd- atleten, waaraan de jeugd zich moet kun nen optrekken. Hierdoor gaat veel talent waarschijnlijk verloren. In het jaarverslag is dan ook als het ware een „pas op de plaats” gemaakt: 1972 moet nu het jaar worden van een goede tussensprint, waar- IJMUIDEN. Mejuffrouw ds. M. C. Stubbe zal zondag 9 april om 16 uur haar intrede als predikante doen bij de Doops gezinde Gemeente in IJmuiden. Zij zal slechts tweeëneenhalve dag per week werkzaam in IJmuiden zijn, omdat zij ook verbonden is aan de Gemeente Monnickendam; bovendien heeft mejuf frouw Stubbe een aantal lesuren in de maatschappijleer aan het MEAO in Am sterdam. Ds. Stubbe volgt ds. E. H. Boer op, die vorig jaar plotseling is overleden. toe de vrienden van Suomi (ter gelegen heid van het vorig jaar gehouden dertig jarig bestaan) de mogelijkheid hebben ge boden door enkele startblokken te schen ken ter aanmoediging. Gerefeormeerde Gemeenten. Aangeno men naar Apeldoorn N. W. Schreuder te Goes en E. Venema te Zwijndrecht. Beroe pen te Hoofddorp L. Blok te Beekbergen. Christelijke Gereformeerde Kerken. Be dankt voor Doesburg J. H. Velema te Apel doorn. 1971. Enkele weken later werden de beide scheepshelften in het water aan elkaar gekoppeld. Het is de 7e tanker die tot nu toe op de Amsterdamse werf gebouwd werd. maar meer WOENSDAG 15 MAART Ver. openbare bibliotheek, De Zwaan- straat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. WOENSDAG 15 MAART De Mei, Geelvinckstraat, 20 uur film avond. Openbare bibliotheek, filiaal Wijker- straatweg. Geopend 14.30-17.30 uur. Hij huis” teur raad, Spreekuur - Wethouder G. Petersen van financiën en openbare werken in Heemskerk, is verhinderd op woensdag 15 maart van twee tot drie uur spreekuur t« houden. Om aan de benodigde gelden te komen zal van de leden een maandelijkse bijdra ge worden gevraagd van 1,50 voor de senioren en 1 voor de overige leden. Als de ledenvergadering met dit voorstel ak koord gaat kan de bouwkas in twee jaren tijd met een bedrag van 9.000 worden gespekt. BEVERWIJK. Met een scala muziekinstrumenten als ondersteuning ko men Elly Nieman en Rikkert Zuiderveld, aanstaande vrijdagavond, optreden in het Micro-theater. Als belangrijk element noemde de heer Wijker voor deze vergadering een princi- pe-uitspraak inzake de samenwerking met de Eeverwijkse atletiekvereniging DEM, waarmee samen de sintelbaan in Beverwijk wordt gebruikt, maar ook ten aanzien van de voornemens om een eigen clubgebouw tot stand te brengen alsmede een goed keuring tot verhoging van de contributies, waarover in dit geval slechts een gering aantal leden een beslissing moest brengen. Op de Dr. Kuyperlaan in Velsen werd maandag eveneens een personenauto door een onbevoegde meegenomen. Deze werd echter precies een uur later aangetroffen in de Hoofdstraat in Santpoort. De con tactsleuteltjes staken in het slot. Op de Bloemendaalsestraatweg in Sant poort is maandag een personenauto gesto len. Zowel auto als dader zijn nog spoor loos. De auto is een beige BMW 1600, vóórzie van kentékennummer 75-05 EL. VELSEN. Een ziekenhuis dat ernst maakt met een zo. groot mogelijke ver schuiving van klinische naar polik’!nische activiteiten pleegt hara kiri. Aldus de geneesheer-directeur van het Zeeweg Zie kenhuis in Velsen, de heer C. J. J. Lampe. NCVB. De NCVB-afdeling Bever wijk, houdt de eerstvolgende vergadering op maandagavond 20 maart in de „Op gang”. De heer P. van Zalinge uit Haar lem zal spreken over het Wereldnatuur- fonds. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De atletiekvereni ging „Suomi”, die maandagavond in het paviljoen Koningsveld aan de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord haar jaarlijkse algemene vergadering heeft ge houden, kon zich ondanks enkele belang rijke zaken slechts in een matig aantal belangstellende leden verheugen. Onder hen bevonden zich de leden van verdien ste mevrouw L. Adelaar-Hurkmans en de heer P. Grüteke. Het duo brengt een bijzonder fijnzinnig liedjesprogramma en de muziek die zij er bij maken laat zich niet zomaar in een vakje plaatsen. Er zijn elementen uit de popmuziek, klassieke muziek en Uit caba ret in aan te treffen. Rikkert en Ellie bepalen gezamenlijk een heel bijzondere sfeer. Ellie met lieflijke luisterliedjes en Rikkert met vaak scherpe protesten als tegenhanger. het inzamelen van honderd ton oud pa pier en voor bliksem-verkoopakties. Er wordt ook een jeugd-centen-aktie gehou den. De bedoeling is de jongens en meisjes aan te sporen om in een halve liter melkfles centen te sparen. Voor wie de meeste centen inleveren worden aanmoe digingsprijzen beschikbaar gesteld. Maan delijks zullen de jeugdleidsters het aantal centimeters centen meten. Op de inschrijfgelden bij thuiswedstrij den wordt een extra heffing geheven. Het bestuur wil verder pogen 27 heipa len symbolisch te verkopen. Een paal kost 250,- en bij de koop ontvangt men een speciaal certifikaat. Voor de bouw zullen verder aandelen worden verkocht voor f 25,- of een veelvoud daarvan. Dan staat er natuurlijk een loterij op het programma. In de DEM-kas is reeds een startbedrag van f 3.000,- beschikbaar. Er is inmiddels een speciale giroreke ning geopend, namelijk nr. 685900 en daarop is elke bijdrage welkom. In de ledenwerfactie kreeg Renate van der Wel een aardig geschenk als de meest actieve werfster. Medegedeeld werd dat Suomi zich op 6 mei zal bezighouden met de uitwisseling in de Velser Sportweek van 6 mei tot en met 14 mei met atleten van het bezoekende Bergisch Gladbach. Ofschoon het financieel verslag goed keuring verkreeg bleek de contributie-ach- terstand een groot stuikelblok voor de juiste financiële verhoudingen. Aanvanke lijk van mening de betrokken leden een circulaire te zenden om deze achterstand teniet te doen en royement als stok achter de deur te gebruiken, achtte men het toch gewenst een andere methode te ontwikke len om de achtergebleven penningen bin nen te halen, hetgeen echter aan het bestuur werd overgelaten. VELSEN. Het oude schoolgebouw aan de Houtstraat zal weer moeten wor den ingeschakeld voor het onderwijs. Er moet wel een en ander aan gebeuren en dit gaat zeven mille kosten. acht uur, op het Nieuwstraat-Velser- WOENSDAG 15 MAART Het Tolhuis, Soerstraat, 9 uur peuter speelzaal; 14 uur kinderinstuif. De Hoppers, IJselstraat, 14 uur kinder instuif. Het Groene Huis, Raamveld, 20 uur tie nerclub. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.45-22 uur. Ver. openbare bibliotheek, Hendrik Bur gerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19- 21 uur; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 uur; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 uur; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 uur. DINSDAG 14 MAART De Zandkraai, Handelstraat, 19.30 u. bar. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A Verherentstraat. Ge opend 19.30 uur. WOENSDAG 15 MAART De Werf, Jan Ligthartstraat, 9.15 uur: peuteroppas; 16 uur striptotheek. Duinterrein, ingang Rijksstraatweg, 8.30 uur sportinstuif (dames alle leeftijden). De Zandkraai, Handelstraat, 9 uur bar; 13 uur bejaardensoos. De Lichtboei, Maasstraat, 9 uur kinder crèche; 20 uur creatief bezig zijn voor da mes; 14 uur iknderinstuif; 19 uur instuif jongeren. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Ver. openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur; Ruijs- daelstraat 7: jeugd 14.30-17 uur. DINSDAG 14 MAART De Mei, Geelvinckstraat, 19.30 uur: in stuif. Openbare bibliotheek, filiaal Wijker- straatweg. Geopend 19-21.30 uur. BEVERIWJK. De noteringen van maandag 13 maart aan de Beverwijks* veilingen waren als volgt. Groenten: prei 59-88; spinazie 100-126; radijs 52-68; witlof 65-113; rode kool 8-24; witte kool 8-24; spruiten 78-142; breekpeen 16-26; knolsel derij 6-14; uien 6-13. Bloemen: anjer 18- 31; anemoon 45-70; blauwe druif 30-55; chrysant 235-265; forsythia 20-50; fresia 120-480; hyacint 10-26; hyacint (per bos) 65; iris 175-235; lelie (oer tak) 80-135; narcis 90-225; orchidee 55-130; roos 63-85; babyroos 22-48; tulp 90-280. Planten: an- thurium 490-990; azalea 180-560; begonia 80-145; cinararia 80-95; coleus 55-75; he- dera 90-135; hertshoorn 230-290; potchry- sant 55-85; st. paulia 125-135. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te ’s-Graivenzande F. Harinck te Den Haag- Zuid. Aangenomen naar Oosterland W. Hage te Krabbendij ke. Bedankt voor Slik kerveer en Terneuzen J. C. Ravenswaay te Arnhem. Bedankt voor Boskoop en Goudswaard E. Venema te Zwijndrecht. Bedankt voor Amsterdam-Noord N. W. Schreuder te Goes. Tweetal te Gouda L. Blok te Beekbergen en drs. P. Honkoop te Kampen. DINSDAG 14 MAART Velser Sportstichting, in kantine stad huis, Plein 1945, IJmuiden, 20 uur jaar vergadering. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19-23 uur B.C. IJmond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat ing. Spaarnestraat, 19 en 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebur. voor Alcoholisme. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 uur repetitie Velsens opera- koor Bel Canto. Oud Kath. Ver.gebouw, Koningin Wil- helminakade, IJmuiden, 20 u. repetitie To- neelver.VAT („Schandaal in Parijs”). Manly Sport, boksles en wedstrijd-trai- ning, 19.30-21.30 uur in gymzaal Moer- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De atletiekvereniging DEM houdt haar jaarvergadering op dinsdag 21 maart en dan gaan meteen de acties van start die moeten leiden tot realisering van het nieuwe clubgebouw. De plannen zijn op pa pier rond. Subsidies en de bouwvergunning kunnen nu worden aange vraagd. De totale bouwsom is geraamd op 165.000. Daarvan zal de ver eniging zelf 80.000 op tafel moeten leggen. Daarvoor is een actieplan Mammoettanker „Texaco Amster dam” in afbouw op de NDSM-werf. der klinische opnemingen zouden dus niet alleen leiden tot minder „bedden”, ook tot minder totale ruimte, onder voor poliklinieken. De bezettingsgraad van90 percent die het Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven hanteert bij het vaststellen van de ver- pleegprijzen noemt de heer Lampe ook al niet bevorderlijk voor het verleggen van klinische activiteiten naar poliklinische. laboratorium, röntgënafdeling, operatieka mer etc. Oorzaak daarvan is volgens hem, dat de tarieven van al deze afdelingen niet kostendekkend mogen zijn, zodat al les zoveel mogelijk in de verpleegprijs wordt gestopt. Ook van de specialisten mag men zijn inziens niet verwachten, dat ze hun in komsten spontaan en vrijwillig aanzien lijk gaan beperken door zo weinig moge lijk klinisch en zoveel mogelijk polikli nisch te gaan werken. Hun honorarium voor klinische hulp ligt namelijk aanzien lijk hoger, terwijl ze in de polikliniek bovendien nog huur voor hun werkruimte en het salaris van het assisterend perso neel moeten betalen. Een andere factor die een verschuiving naar de poliklinische hulp belemmert i» volgens dokter Lampe dat als norm voor de ruimte in ziekenhuizen in Nederland een aantal vierkante of kubieke meters per bed wordt gehanteerd. In die norm zijn ook technische ruimten, behandel ruimten en poliklinieken begrepen. Min- VELSEN. De kring Kennemerland van de Stichting Geologische activiteiten komt donderdag 23 maart om 20 uur bijeen in De Schouw, Velsen-Noord. De heer Ankringa gaat dan vertellen over zijn interessante reizen naar Marok ko, waar gezocht werd naar mooie en zeldzame mineralen en gesteenten. Hij zal daarbij veel dia’s laten zien. Om verzamelaars in de gelegenheid te stellen hun collectie aan te vullen wordt een „mineralen-verkoop” gehouden. Het materiaal voor deze verkoop werd meege nomen door de heer Ankringa; vooral de Marokkaanse mineralen verdienen aan dacht. Donateurs van de kring hebben gratis toegang op vertoon van hun donatiekaart; zij mogen (gratis) een introducé meene men. Andere belangstellenden zijn wel kom; een toegangskaart koet f 1,50. leg met hen, met deze schets als uitgangs punt, het definitieve plan moeten worden opgemaakt. Het is echter te verwachten, dat met het verder uitwerken van de plannen, het verkrijgen ban de nodige goedkeuringen hierop en de financiering van het werk nog veel tijd gemoeid zal zijn. Ten einde aan een deel van de reeds genoemde bezwaren tegemoet te komen, verdient het aanbeveling reeds een klein gedeelte van het gebouw in gebruik te nemen. Dit kan echter niet zonder dat daarvoor kosten worden gemaakt. Het is namelijk nodig nadat de sociale werkplaats van het sociale werkvoorzieningsschap De Tunnel het gebouw heeft verlaten, twee leslokalen en het voormalige gymnastiek lokaal een opknapbeurt te geven. De hieraan verbonden kosten worden ge raamd op f 7.000. B. en W. stellen voor dit bedrag voor het aangegeven doel beschikbaar te stellen. De commissie voor onderwijs en die voor de financiën stemmen hiermee in. Alvorens over te gaan tot de behande ling van de verschillende jaarverslagen, die overigens alle goedkeuring verkregen met dank aan de samenstellers, reikte de heer Wijker de prestatieprijzen 1971 uit. Deze vielen ten deel aan Yvonne van der Schans (meisjes C); Dick van den Booten (jongens D) André van der Heul (jongens C); Wouter Wijker (jongens B) en aan Djoeki Thomasz bij de dames en Rob Dekker bij de sernioren. De P. Grüteke- beker belandde bij Frits Siebers (800 me ter) terwijl Carla van der Heul voor algemene prestatie de Joop Smit-beker ontving en de algemene waardering uit ging naar het echtpaar W. en M. van Hekezen-Bakker. De speciale clubspelden werden uitgereikt aan L. Schol met 25- jarig-; N. Koopman 20-jarig en Rob Dek ker en Hans 10-jarig lidmaatschap. Kids. Dansmariekes-groep „The Kids” heeft zaterdagavond 18 maart in het Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost een kienbijeenkomst met leuke prijzen. Artikelsgewijs kwam voorts het nieuwe huishoudelijke reglement in behandeling, wat met verscheidene op- en aanmerkin gen veel tijd vergde. Dit reglement is aangepast aan de gewijzigde omstandighe den in de KNAU en aan reglement en statuten van de vereniging Kennemersta- ten, waarvan Suomi onderafdeling is. Uit eindelijk volgde goedkeuring. Aangezien de heer H. Klepper meende zich niet meer herkiesbaar te moeten stellen en ook een wedstrijdorganisatc r een vacature inhield moest een bestuurs verkiezing plaats vinden. De heer P. A Wijker werd als voorzitter herkozen Voorts konden de leden zich bepalen tot een principe-uitspraak over de samenwer king met DEM te Beverwijk en de daarin mede vervatte mogelijkheid samen een eigen clubhuis aan de orde te stellen. Van de strandloop-inkomsten zal gedu rende twee jaren 80% worden gereser veerd voor het bouwfonds. Bijdragen zul len worden gevraagd aan het bedrijfsle ven, oud-leden en dergelijke. De speciale commissie zal zich gaan belasten met de organisatie van beat-, dam”, die komende zaterdag zal worden kien- en kaartavonden. De jeugd zal worden ingeschakeld voor IJMUIDEN Een zestigjarige automo bilist uit Santpoort verleende maandag- omstreeks Lange duinweg, geen voorrang aan een zeven tienjarige scholier. De automobilist kwam vanaf de Velserduinweg, de scholier reed op een bromfiets in de Lange Nieuw straat. Met een pijnlijke schouder is de bromfietser naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht voor onderzoek. mammoettanker is bestemd Texaco Norway AS, Oslo. Het achterschip liep op 30 oktober 1971 van stapel, het voorschip 9 weken later op 31 december reageert in het blad „Het Zieken op de uitlating van de direc- van de nationale ziekenhuis- mr. L. C. Wesseldijk, dat patiën ten die poliklinisch behandeld kunnen worden niet opgenomen behoren te wor den, terwille van henzelf zowel als met het oog op de kosten. De heer Lampe constateert, dat de in komsten van de ziekenhuizen voor 80 percent uit de verpleegdagen komen en voor slechts 15 percent uit polikliniek, Het nieuwe clubhuis zal omvatten: vier kleedlokalen, dertien douches, een keuken, een ontmoetingslokaal, een kleedkamer voor de trainer, een indoor trainingsruim- te, vier waslokalen, negen toiletten, een bergruimte, drie entrees, een kamer voor de wedstrijdsecretaris en een ruimte voor de centrale verwarming. De totale inhoud van het bestaande gebouw is nu 584 kubieke meter. Na de uitbreiding is de inhoud 1178 m3. De vloeroppervlakte wordt vergroot van 203 m2 tot 396 m2. Het zusterschip zal later dit jaar wor den gedoopt. Elk van de schepen heeft een lengte van 329,5 meter, een breedte van 49 meter en een diepgang van 19.8 meter. De dienstsnelheid is 16 knopen. De „Texaco Amsterdam” gaat behoren tot een van de grootste tankervloten ter wereld. Eind 1971 voeren er voor Texaco 172 tankers met een gezamenlijke inhoud van meer dan 12 miljoen deadweight ton. De sinds 1 augustus 1970 aan de open bare Duin- en Denneschool verbonden af deling voor voortgezet buitengewoon on derwijs heeft momenteel de beschikking over drie mavolokalen aan de Mercurius- straat en het tweeklassige mavogebouw aan de J.P. Coenstraat te IJmuiden. Deze oplossing voor het huisvestingsprobleem, aanvaard omdat geen andere lokaliteiten beschikbaar waren, biedt niet alleen van wege de ontoereikendheid van het aantal lokalen en de niet aangepaste inrichting onvoldoende mogelijkheden voor een goe de ontwikkeling van deze tak van onder wijs maar ook door de verspreide ligging van de lokalen ten opzichte van elkaar. Het contact tussen de groepen van leer lingen verloopt vanwege de afstand stroef maar bovendien gaat veel tijd verloren bij de afwerking van het programma doordat voor bepaalde lessen niet over ruimten in het zelfde gebouw kan worden beschikt. Vanaf de start van het voortgezet bui tengewoon onderwijs in deze gemeente is dan ook in samenspraak met allen, die bij dit onderwijs betrokken zijn, intensief ge zocht naar mogelijkheden voor een verant woorde huisvesting. Dit overleg heeft geresulteerd in de conclusie, dat het voormalige schoolge bouw aan de Houtmanstraat, mits ver bouwd en aangepast aan de eisen, welke deze tak van onderwijs stelt, zich goed leent voor de huisvesting van deze afde ling, welke, zodra de wetgever daarin heeft voorzien, kan worden omgezet in een zelfstandige school voor voorgezet buitengewoon onderwijs. berg-Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJmui- den. Soli, 19.45-10 uur repetitie in gebouw Paulium, tamboer- en trompetterkorps. WOENSDAG 15 MAART Ned. Ved. Huisvrouwen, 14 u. in Jeugd huis Herv. Gem., Burg. Enschedélaan 42, Santpoort-N., lezing over flora en fauna van duin en strand. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; IJmui- den-West, Zeewijkplein 27-29, van 14.30- 17.30 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, van 19.30-17.30 uur; jeugd- en tienerbibliotheek Willemsbeek weg, 14.30-17.30 u. en 19-21 u.; filiaal Wij- kerstraatweg 17, Velsen-Noord, 14.30-17.30 uur. Velserbad, Briniostraat 8.15-9.45 uur schoolzwemwedstrijden, 10.45-11.15 uur zwemlessen dames, 11.20-13 uur school zwemmen, 13-14 u. gereserveerd, 14.15-15 uur gemengd zwemmen, 16.15-17.45 uur zwemlessen, 18-19.30 uur zwemvereniging R.K. Velsen, 19.30-21.30 uur zwemvereni ging VZV, 21.30-22.30 uur gemengd zwem men. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: 9.30-11.30 u. peuterspeelgroep, allerleiclub jongens 6-7 jaar, 14-15.15 u. en 7-8 jaar van 15.45-17 u., meisjes 6-8 jaar 14-15.15 u.; kleuters 4-5 jaar 14-15.15 u.; bejaar densoos 9-11.30 u.; Mack Home tienersoos 14-18 jaar 19.30-22 uur; cursus pottenbak ken volwassenen 19.30-21.30 uur; ontspan- ningsgymnastiek volwassenen 19-19.50 uur en 20-20.50 uur. Zee- en Duinwjjkclubs in Pleiadenschool voor jongens (10-12), 20.15 uur handenar beid; in Zeewijkschool 19-20.15 uur van allerlei voor meisjes. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 15.45-19 uur tennis, 19-23 uur badmin tonclub Velsen. Boksclub De Ring, 19.30 tot 22 uur in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJ muiden, trainen. DINSDAG 14 MAART Het Groene Huis, Raamveld, 19 uur tie nerclub. De Grenspost, Soerstraat, 19.30 uur in stuif jongeren. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 uur. Dit is de eerste van twee 225.000 dwt mammoettankers, die voor rekening van Texaco bij de NDSM, lid van de Rijn - Schelde bouwd. De traditionele doop zal worden ver richt door mrs. R. B. Palmer-Darlington. Zij is de echtgenote van de Senior Vice President van Texaco Inc., New York belast met produktie in het westelijk halfrond en exploratie in de gehele we reld.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5