Molenwiek 2 is vrijwel Steeman-Huipenploeg voor zeker van volleybaltitel tweede maal voorgesteld UNIEKE CLUBSPONSERING B.R.C Dit jaar zes klassiekers te rijden Koersen van Hilversum Eddy Merckx liet karavaan tanden zien „KENNEMERLAND” IJ/ rook met AlV Castricum krijgt eigen strandloop Geels in contact met St. Truiden Leo Beenhakker trainer Cambuur Jeugdteam Haarlem ontmoet Utrecht 1/ 13 Wereldbekend Aroma MM MM (XrOBT WOENSDAG 15 MAART 19 72 Dure sport Betere resultaten w ■W Rook de échte Pall Mall Export Wereldbekend aroma Pall Mall Export (Van onze sportredactie) 14 ADVERTENTIE I r- In het telkens opflitsende licht van cameralampen staan de acht leden van de maandagavond voorgestelde Steeman-Huipen-ploeg nog wat ril lend, maar vol geestdrift te poseren in hun nieuwe kleding. aldus de voorzitter, „Bij de gemeente denken ze: Ach die wielrenners, dat zijn wel goeie jongens, dat rommelt wel, maar ze vergeten even dat we met zo’n twee honderd leden een enorm gebied bestrij ken in Noord-Holland”. (Van een medewerker) HAARLEM. Op het veld van het KNVB-sportcentrum in Zeist speelt het Haarlems jeugdelftal van 14- en 15-jarigen maandagavond in het kader van het Vier- bondentoernooi tegen het jeugdelftal van de afdeling Utrecht. De wedstrijd begint om zeven uur. 18 18 19 19 19 19 19 18 17 18 17 17 14 14 13 14 14 14 36 32 26 22 22 20 21 12 10 10 10 6 27 27 21 15 11 11 10 9 3 2 19 18 17 16 18 19 19 18 18 18 17 19 16 14 16 15 16 16 17 16 16 16 16 36 26 24 24 22 20 20 16 14 6 4 2 29 24 24 23 20 15 13 11 8 4 0 (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. In de promotieklasse heren zal niemand Molenwiek 2 meer van het kampioenschap afhouden. Met 4 punten voorsprong op no. 2 en nog vier wedstrij den te spelen, zitten ze op rozen. Onder aan de ranglijst is er voor Dynamo bjjna geen eer meer te behalen, maar omdat er waarschijnlijk 2 teams zullen degraderen, is het ook belangrijk wie op de voorlaatste plaats eindigt. Momenteel komen hiervoor minstens 3 teams in aanmerking. Hierbij is één team uit de IJmond betrokken, n.l. Smash 2. In de promotieklasse dames zal Krovo a.s. vrijdag het kampioenschap wel grijpen. Onderaan zullen hoogstwaarschijnlijk 4 teams degraderen. Voor de onderste 3 teams is het al zeker, maar voor de vierde plaats van onderen zullen Argus 2 en VCK uit moeten maken wie volgend seizoen weer in de promotieklas zal starten. In de eerste klas heren is niet veel ver anderd. Zowel Dem 1 als Axmeriscota 1 geven elkaar bovenaan de ranglijst niets toe, terwijl onderaan Dem 2 en Axmeris cota 2 zullen gaan vechten om niet als laatste te eindigen. Ondanks de halve misstap van koploop- ster Odin, staan ze nog boenaan in de eerste klas dames. Phoenix 2, die 2 wed strijden minder heeft gespeeld, kan hen op één punt afstand benaderen. Onderaan blijven de 4 punten verschil tussen Axme riscota en VCK 2 bestaan. De nu samengestelde amateurformatie wil bewust tot betere resultaten komen in de wielrennerij en is het zo, dat er renners tussen mochten zitten die door het behalen van belangrijke overwinnin gen zodanig opvallen, dat een grote firma zich voor de jongens interesseert, dan kunnen ze zonder meer vertrekken, zon der dat er een som geld voor over de tafel geschoven dient te worden. „Graag zelfs, want dan kan er weer een ander uit de vereniging in de ploeg meerijden”, zei de heer Davidson. De maandag voorgestelde wielerploeg heeft als ploegleider Willem Zonneveld, en bestaat uit de renners Bas Brouwer, Jack van Hooff, Theo van Kouteren, John Vendel, Nico Hendriks, die vorig jaar eveneens alle vijf tot de selectieploeg behoorden. Nieuw bijgekomen zijn: Ruud Haller, Piet Slikker en Jaap van Lieshout. In de ploeg die met negen personen compleet is, staat nog een plaats open, die later in het seizoen zal worden aangevuld. CASTRICUM. In navolging van het Amsterdamse AAC krijgt nu ook de atle tiekvereniging AV Castricum haar eigen strandloop. Zondag wordt op het strand van Castricum van start gegaan voor een cross over 8 kilometer. Tegen het einde van de etappe ontvlucht ten de Belgen De Witte en David en de Fransman Santy, die ondanks de sterke tegenwind een voorsprong van 45 secon den namen. Merckx plaatste zich toen aan het hoofd van de karavaan en begon in hels tempo te jagen. In de laatste steile Ruiter en Jan Groot wielerenthousiasten bekend in de oren zullen klinken. De vereniging bruist overigens van de activiteiten. Jac. Davidson vertelt van het organiseren van wielerwedstrijden als de ronde van Santpoort en de ronde van Heerhugowaard, die elk jaar op touw gezet wordt samen met de supportersvere niging van Pé van Stralen, die in „De Waard” maar liefst een eigen fanclub heeft. Beroemd is zo langzamerhand wel het jaarlijks terugkerend evenement in Wijk aan Zee, waar de Beverwijkse Ren ners Clubs telkens voorafgaande aan de Tour de France, de ronde voor Heliomare rijdt. De patiënten en verplegend perso neel volgen dan nauwgezet, door middel van een pool, de verrichtingen van de wielrenners en elk jaar wordt er weer met verlangen naar deze activiteit uitge keken. LEEUWARDEN. Met ingang van het komende seizoen zal de voetbalclub Cam buur, die uitkomt in de eerste divisie, worden getraind door Leo Beenhakker (28). Dit heeft het bestuur van Cambuur dinsdagavond bekend gemaakt. MANOSQUE. Wereldkampioen Eddy Merckx heeft dinsdag in de vijfde en voorlaatste etappe van Parijs-Nice nog maals duidelijk gemaakt dat hij deze eerste belangrijke koers van het seizoen wil winnen. In de 175 kilometer van Va lence naar Manosque over de bergach tige wegen van de Provence, heerste hij als vanouds. Ondanks zijn kneuzingen op gelopen in de derde etappe, bereikte de donkere Belg het hoogste punt van de Col de Müres, de enige bergpas in deze etap pe en ging hjj als eerste over de finish- streep. Prom.klas heren Molenw. 2 KDS K en V Odin Dinsvo Phoenix 2 Krovo Argus 2 Smash 2 Zaan 3 Molenw. 3 Dynamo Dat circuit is eigenlijk van oorsprong een voetpad, maar toen hebben ze ontdekt dat je er ook op kon fietsen, en nu heet het een wielerbaan.” Hij vindt de wielersport er in Beverwijk over het algemeen be kaaid afkomen. Zou ook graag een eigen clubhuis willen hebben, zodat de wielren ners niet altijd de gast van andere sport clubs hoeven te zijn en andere wielerver enigingen tjjdens een clubuitwisseling in eigen home kunnen ontvangen. „Maar ja” öm trainer te~~bïijven van Cambuur. Hij Beenhakker, die momenteel werkzaam is als oefenmeester bij Veendam, wordt de opvolger van Geert Sannes. Het is nooit de bedoeling geweest van Sannes --X- Mix— -- TT.j verklaarde zich bereid voor korte tijd de functie van oefenmeester op zich te nemen, toen Arie Otten op staande voet werd ontslagen wegens uitlatingen tegen jour nalisten, welke door het bestuur als deni grerend werden ervaren. De strandloop, die om elf uur van start gaat, kost de deelnemers een inschrijfgeld van een rijksdaalder, dat ter plaatse vol daan kan worden. De jeugd is een gulden goedkoper uit, maar hoeft dan ook niet meer dan 4 km te overbruggen. Onder de veertig fietsende leden van de vereniging zitten ook enkele beroepsren ners in het zadel, zoals Aad Duyker, die voor Novi-Bubblegum fietst; Jan Serpenti (voor Wybert) en Gé van der Winden (voor assurantiekantoor Tijms uit Heems kerk). Maar het belangrijkste deel van de rennersstal van de BRC bestaat toch uit amateurs, nieuwelingen, aspiranten en jeugd. Een bij die jeugd zit zelfs al een kereltje van acht jaar, Johnny Weenk, de jongste en de kleinste van het hele stel. Trouwens tussen al die zwoegende fiet sers rijdt ook een meisje mee. De tienja rige Patricia Pluimers, die de eerste vrou welijke wielrenner van de vereniging is. Jac Davidson is gemakkelijk aan het praten te krijgen over zijn vereniging en hij wil even vertellen dat de wielersport zeker tot één der duurste sporten kan worden gerekend. „Voor een dikke twee- honderdvijftig gulden heeft een beginne ling nog maar een héél eenvoudig fietsje” zo stelt hij. „Banden, tenminste als je een beetje band hebt, komen gauw op zes tientjes.” De voorzitter vertelt verder nog dat de ploegleden van Steeman-Huipen een ver plichte wintertraining in de duinen achter de rug hebben. Jarenlang was het nie mand minder dan schaatstrainer Gerard Maarse, die de conditietraining leidde en dit jaar gaan de jongens er onder supervi sie van de heer B. Groot, uit Wormer, tegenaan. „Wielrennen zou je kunnen ver gelijken met schaatsen” aldus Jac. David son. „Het is ook zo’n individuele sport, waarbij de resultaten pas geboekt kunnen worden, wanneer een renner over een geweldige zelfdiscipline beschikt. Ik heb ze meegemaakt, dat ze om acht uur onder de wol kropen, terwijl de rest van de familie een zilveren bruiloft vierde.” De B.R.C. „Kennemerland” heeft in het verleden enige wielrenners van internatio nale faam voortgebracht. Zo maakten bij voorbeeld Koen Niesten, Ab Geldermans en Arie Vooren eertijds deel uit van de vereniging, terwijl ook namen als Dirk de De BRC „Kennemerland” kan er dus weer tegenaan met z’n wielrenners en wie met de jongens praat, moet tot de slotsom komen dat er dit seizoen weer heel wat evenementen te verrijden zijn. Wat dat betreft zit de vereniging boordevol plan nen, die voor liefhebbers van de wieler sport, de kijkers langs de kant inbegrepen, alleszins aantrekkelijk zijn. Op het circuit van het sportpark Adrichem, de vaste asfaltering, waarop de Beverwijkers ple gen te rijden, wil de BRC „Kennemer land” in juni derny-wedstrijden voor profs organiseren, waaraan internationaal Voor het Haarlems jeugdelftal zijn de navolgende spelers uitgenodigd: W. Dort- .mundt (Terrasvogels), R. M. Plokker (Stormvogels), K. de Groote (VSV), F. A. Meijerman (Schoten), R. Tienstra (Half weg), P. v. d. Westen (Concordia), F. Everduin (THB), J. C. Akersloot (Haar lem), R. Zand (WB), J. J. v. d. Leden (Zandvoortmeeuwen), R. Abspoel (VVB), P. Caljouw (Haarlem), W. Born (EDO), R. Lammerse (EDO), P Kuiper (DSS) en R. Rutten (Concordia). Trainer van het Haar lems jeugdelftal is de bekende oud-inter- nationaal Kick Smit en begeleider de heer J. Dankelman. Algemeen klassement: 1. Eddy Merckx (Bel) 22.30.47; 2. Pouli- dor (Fra) 22.31.03; 3. Ocana (Sa) 22.31.11; 4. De Geest (Bel) 22.31.26; 5. Lasa (Spa) 22.31.29; 6. Wolfshohl (W.Dld.) 22.31.30; 7. Hezard (Fra) 22.31.31; 8. Mortensen (Den) 22.31.32; 9. Santy (Fra) z.t.; 10. Pingeon (Fra) 22.31.33; 13. Zoetemelk (Ned) 22.31.41. Zo gaat de Beverwijkse Renners Club „Kennemersland’ voor de tweede maal met de sponsors Steeman en Huipen, za kenlieden uit Castricum en Heemskerk, de wielerbaan op. En dat betekent vooral voor de amateur Jack van Hooff, die nu voor de tweede maal in de formatie is opgenomen, een strelend succes. Want hij was het die twee jaar geleden het initia tief nam waaruit een unieke clubsponso- ring is ontstaan. Voorzitter Jac. Davidson legde er bij de voorstelling van de nieuwe ploeg nog eens de nadruk op, dat deze de enige in ons land is, die op deze wijze alle ploegle den dienen ook lid van „Kennemerland” te zijn gesponsored worden. De wiel renners ontvangen shirts met naamver- melding .broeken en een aantal banden, alsmede trainingspakken. De sponsoring heeft ten do.el de wielrenners die in de selectie zitten aan grotere wielerevene- menten mee te laten doen, waaronder ook een aantal klassiekers. Zo staan voor het komende seizoen, dat voor de Steeman- Huipenploeg in april van start gaat, onder andere op het programma: De ronde van Noord-Holland (8 april); de ronde van Gelderland (29 april); ronde van Haarlem mermeer (20 mei); de Kersenronde (17 juni) en de Dorpenomloop van Drente (8 juli). HILVERSUM. De uitslagen van de koersen, die dinsdag in Hilversum zijn gehouden luiden: Nandoeprijs 2400 m: 1. Joviaal (P. Heynen) 3.31.9 1.28.2; 2. Jane Mac; 3. Irona Luipaardprijs 2000 m: 1. Karoline (J. van Leeuwen) 3.01.6 1.30.8; 2. Jose K; 3. Jolly Pluto. Mandrilprijs 2000 tn; 1. Inn Sprookjeshof (W. Hauber) 2.49.2 1.24.6: 2. Inspirit; 3. Haroldine. Narwalprijs 2000 m: 1 Jacob Areta (J. Geluk) 2.50.0 1.25.0; 2. Hen- nepvink S; 3. Jello. Marionosprijs 2040 m: 1 Hans Hollandia (W. Geersen jr.) 2.50.5 1.23.6; 2.Hoop van Rhea; 3. Ivon Buitenzorg. Mmkprijs 2000 m: 1. Hans Feerenberg 2.48.7 1.24.4; 2. Indra Sha dow; 3. Heidepark. Moefflinprijs 2000 m: 1 Hippo (M. Vergaay 2.46.0 1.23.0; 2. Frisco- line Mac; 3. Empereur CH. Luipaardprijs 2000 m: 1. Jassana (M. van Leeuwen 2.54.1 1.27.1; 1. Komtesse D; 3. Josefien. Maraboeprijs 2440 m: 1. Fabiola Kitty (J. Wagenaar jr.) 3.21.6 1.22.0; 2. Electra W; 3. Boy van Quick. De totale totalisatoromzet bedroeg 326.885,—. kilometers werd het gevluchte drietal in gelopen door Merckx, die in gezelschap was van de Fransman Poulidor en de Spanjaard Ocana. Dit trio ging meteen door, maar met de finish in zicht maakte Merckx er een solo van. Hierdoor vergrootte hij zijn voorsprong in het algemeen klassement op Poulidor, nummer twee, en Ocana, nummer drie met vijf seconden tot respectievelijk zes tien en 24 seconden. „De eerste contacten met Sint Truiden, dat onlangs contact met mij heeft ge zocht, hebben inmiddels plaats gehad. Aan het eind van deze week weet ik misschien meer”. Afwijzend staat Geels in ieder geval niet tegenover het hem door Sint Truiden gedane aanbod. Wensen leven er bij „Kennemerland” in voldoende mate. Verebetering van de baan op Adrichem is er een die al jaren gekoesterd wordt. Voorzitter Davidson: (Van onze sportredactie) DEVENTER. Ruud Geels, de produk- tieve spitsspeler van de Ahead Eagles, is benaderd door het Belgische Sint Truiden. De Belgische eerste divisieclub, die mo menteel ondermeer de Nederlander Eddy Koens onder contract heeft, heeft grote belangstelling voor de ex-Feyenoorder. Geels, wiens contract met de Deventer Club pas aan het eind van het volgend seizoen afloopt, ontkent de Belgische in teresse voor hem niet. „Maar op dit mo ment is het nog te vroeg om definitief te kunnen zeggen dat ik Go Ahead aan het eind van dit seizoen verlaat”. befaamde renners deel zullen nemen. De vereniging heeft aan de KNWU als datum alvast 3 juni opgegeven, maar dat wil zeker niet zeggen, dat alles al in kannen en kruiken is. De organisatie vergt een belangrijk financieel offer en om er met een zo gezond mogelijke kaspositie uit te springen wil men een garantie van de gemeente Beverwijk en de Beverwijkse Sportraad. Heren 1ste klas Dem 14 Axmeriscota 14 Phoenix 3 VCK Smash 3 Voluit Odin 2 Phoenix 4 Axmeriscota 13 Dem 2 Dames 1ste klas Odin Phoenix 2 Dem 2 Dynamo 2 Kennem. 3 Voluit 2 Phoenix 3 Or. Wit Voluit 3 Axmerisc. VCK 2* 2 punten in mindering. Prom.klas dames Krovo Phoenix Zaan 2 Smash KDS 2 Kennm. 2 Voluit Argus 2 VCK Molenw. 3 Dynamo VCW (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Als echte vedet tes, enigszins ril lend door de nog wat winterse kou, stonden de leden van de „Steeman- Huipen”-ploeg, de gesponsorde ama- teurformatie van de BRC „Kennemer land”, maandag avond in de pas uit gereikte blauwwitte shirts voor de kantine van de voet balvereniging „De Kennemers”. Lampen van filmers en fotografen zetten de ploeg enige minuten lang in een onweersachtig licht. Het wa ren de frisse gevolgen van de offi ciële presentatie van de ploeg, die even daarvoor, in de behaaglijke kan tine had plaats gevonden. g|!L

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15