KERKELIJK NIEUWS De Spaarnestad” n.v. OLIESTOKERS h o (PATRIAI J CREAM L CRACKERS Resam begint met In en om Haarlem rampendienst Aanhoudend zacht Velsen-IJmuiden Sensationele prijsverlaging Bejaardentehuizen boos op minister Udink Heemskerk .L 19 WOENSDAG 15 MAART 1972 Psychoanalyse van Openbaar Vervoer HAARDOLIE 16cent p. liter HUISBRANDOLIE 9,65 p. 100 liter ff Beverwijk Bollenstreek EO ^Y) ('W^Z die ADVERTENTIE uur: Ge- Gereformeerde Kerken. Aangenomen ADVERTENTIE op Oók voor onderhoud en controle van uw installatie. Gereformeerde Gemeenten. Bedankt voor Groningen L. Blok te Beekbergen. Aangenomen naar Kootwijkerbroek C. Wisse te Elspeet. Remonstrantse Broederschap. Aangeno men naar Vlaardingen (samen met de Ne derlandse protestantenbond te Brielle) mej. A. C. Dorhou't Mees te Lochem. Beroepen te Barneveld A. Wink te Vee- nendaal; te Rhenen F. Mallan te Gouda. Vrye Evangelische Gemeenten. Beroepen te Yerseke J. A. Hamers te Wormerveer. Baptistengemeente. Bedankt voor Veen- dam W. Harkema te Musselkanaal. Volg dë duidelijke schriftelijke bijbelkursus in 8 lessen. Het is kosteloos en verplicht u tot niets. Wij beantwoorden graag uw vragen. 16 14 18 16 17 6 15 2 3 5 6 1 6 12 11 9 12 uur uur 0.2 0 44 30 0 0 12 Vrye Evangelische Gemeente. Bedankt voor Zeist A. J. Buurman te Bussum. licht bew. onbewolkt onbewolkt mist licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. zw. bew. licht bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. onbewolkt half bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt half bew. licht bew. 15 16 16 16 17 12 15 16 12 17 8 7 15 12 17 17 16 13 8 16 14 15 15 10 16 (incl. btw. Bij afname van min. 100 liter p. storting en tegen contante betaling). Wij accepteren uiteraard ook bank- en girobetaalkaarten. Sociëteit Alpha (Moenspleln 8a). Expositie te keningen van Jan van der Schoor; geopend tot en met 23 maart van dinsdag tot en met zondag van 18 tot 23 uur. MUZIEK Vredevorstkerk (Laan der Nederlanden 152). 20 uur: Concert door het Noord-Holiands Phil- harmonisch Orkest. -o 8 7 2 5 6 Naam Straat: Plaats naar Groningen-Noordoost R. Klijnsma te Wirdum (Friesland), die bedankte voor Zwijndreeht. Benoemd door de Generale Synode tot predikant in algemene dienst voor de evangelisatie H. Kuijk te Rotter- dam-Pernis. TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Muilmanslaan 8a). Expositie werken van Ruud Cornelisse, Paul Baars, Vic tor Lindford, Ton de Rooij en Fuchs van Son; geopend van 10 tot 21 uur. door S-. Nederlands Hervormde Kerk. Beroepen door de classis Heusden (Noord-Brabant) tot predikant buitengewone werkzaamhe den (jeugdwerk) A. F. Troost kandidaat te Doeveren, die dit beroep heeft aange nomen. Beroepbaar: G. van Driel, Heer van Gillesstraat 12A-II te Rotterdam. Volgens een woordvoerder van het Re sam ontbreekt het in panieksituaties aan goede coördinatie tussen de helpers. Daar om is een bundeling van zowel bedrijfs- veiligheidsdiensten, de politie, de burger bescherming bevolking en de brandweer noodzakelijk. Het bureau in Wormerveer zal bij natuurrampen advies van een aan tal deskundigen inroepen om de hulporga nisaties zo uitgebreid en volledig mogelijk over de bestrijding te informeren. Naast deze rampendienst wil het Resam ook daadwerkelijk de milieuverontreini ging tegen gaan. Om dit te bereiken zal een speciaal Resam-keurmerk worden ge geven aan die produkten die volgens be paalde normen weinig of geen invloed op het milieu hebben. Nederlands Hervormde Kerk. Beroepen te Weesp dr. J. Broekhuis te Onstwedde. Bedankt voor Coevorden, toezegging, C. Smit te Ruinerwold. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland (incl. btw. Bij afname van min. 1.000 liter p. storting en voor particulier gebruik). Voor niet-particulieren en grootverbruikers prijs op aanvraag ALLEEN BIJ: Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vllssingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Wenen Zürich Casablanca Las Palmas Tel Aviv Tunis Post deze bon vandaag nog aan "Bijbel in onze tijd", De Gaarde 61Den Haag. cS 0 0 2 3 WORMERVEER. Het research- en adviesbureau tegen milieuverontreiniging (Resam) in Wormerveer wil per 1 mei met een landelijke rampendienst van start gaan, die bij lucht-, water- of bodemver ontreiniging in actie moet komen. Tevens zal deze dienst optreden bij de beveiliging en begeleiding van gevaarlijke stoffen langs de openbare weg. Onlangs is een experimentele rampendienst voor Noord- Holland van start gegaan, waarbij het Resam coördinerend optreedt tussen de bestaande bestrijdingsdiensten zoals BB, politie en brandweer. Chr. Gereform. kerken: Bedankt voor Zeist M. Vlietstra te Werkendam; voor Wildervank-Veendam J. W. Maris te Vlis- singen. Beroepen te Rozenburg A. Broersma te Goes. Indonesische ambassadeur. Afgehaald door bijna het gehele personeel van de Indo nesische diplomatieke diensten in ons land, is dinsdagmiddag op Schiphol de nieuwe Indonesische ambassadeur in ons land, luitenant-generaal H. Ratuperwi- ranegara Alamsjah, aangekomen. De nieuwe ambassadeur reikte bij zijn aan komst een schriftelijke verklaring uit, waarin de relaties tussen Nederland en Indonesië gedurende meer dan vier eeuwen „nog nooit zo goed als tegen woordig” worden genoemd. Voor de be volking en de regering van Indonesië is Nederland het enige land in Europa, dat onze problemen volledig kent en begrijpt, aldus de verklaring. 00 zo zo ozo zo zo zzo vera. zo ozo zzo z n o w.st. ono zzo ono z nno vera. n zzo o w.st. nw w.st. ono nnw w.st zo w st. nw zo w st zzw w.st nno zo tijdelijk van 1,05 voor 94 cent. In uw damesblad staat een j— I Patria-advertentiemetver- I Irukkelijke, originele Cracker-I V ideeën van Hugh Jans. 1 een inspecteur, dat is de man die niet bij zijn snor kan. Aan uitbarstingen van gemoedsfrustraties is geen ge brek, zij vinden meestal een aan vaardbaar hoogtepunt in de verba zingwekkende vondst van een slag roomtaart je dat op de uniformjas van de inspecteur valt, of in een uitsmijter die door een ander wordt opgegeten dan degene door wie deze consumptie is betaald. De meest ontroerende partij in dit levensechte miiieubeeld wordt wel vertolkt door het meisje met de jam potten, die daartoe de al bij voorbaat tot medemenselijkheid dwingende naam van „Olijf” kreeg toebedeeld. Zij vertolkt het universele leed van de gehuwde vrouw die alles wat het leven waard maakt geleefd te wor den, heeft geconcentreerd in een zeer straf liefdescomplex voor het feno meen Man. Haar moeder, die haar niet Olijf maar vanzelfsprekend Love noemt, heeft haar waarschijnlijk op haar negende jaar al op dit fenomeen attent gemaakt, onder de begrijpelij ke vrees dat zij met het kind zou blijven zitten. Olijf heeft dat altijd maar zeer gedeeltelijk begrepen en heeft zich deswege, toen zij een man binnen haar grijpgrage vingers kreeg, in het ouderlijk huis genesteld. Aan de gezichtsuitdrukking van de moeder is voortdurend duidelijk te zien dat dit niet de bedoeling was geweest. Aan de gezichtsuitdrukking van de echtgenoot „Arthur” is voortdurend duidelijk te zien dat niets van wat zich in de hele serie af speelt, zijn bedoe ling was geweest. Aan het gezicht van de gerestaureerde mongool die de thuis inwonende vrijgezel vertolkt is voortdurend heel duidelijk te zien dat hij liever mongool was geworden en aan het gezicht van de inspecteur van de busonderneming is aan een stuk door te zien dat hij in de veronder stelling verkeert dat dit ook het geval is. De gelijkenis van deze serie met de rubriek die deze week aan de Dub- beldekkers-analyse is gewijd en die op dit ogenblik leest is, zoals ik al zei, uiterst moeilijk te achterhalen. Maar we komen er wel uit. We gaan gewoon door met iedere zondag naar de verdere ontwikkeling der dingen bij het Britse openbare vervoer te kijken en het lijdt volgens mij geen twijfel dat op zeker moment de ware moraal van „Dubbeldekkers” aan de oppervlakte komt. Zo’n populaire se rie moet eenvoudig aan de wereldbe volking iets belangrijks te zeggen hebben. Misschien is het wel „Love!” Ik hoor net dat ze ermee ophouden. Waarschijnlijk heeft de nazorginrich- ting het proefverlof van alle meespe lenden ingetrokken. Het K.N.M.I. deelt mee: Dinsdag werd in het midden en zuiden van ons land maxima van 7 tot 17 graden geregi streerd, waarden, die ongeveer 6 graden boven het gemiddelde van dit jaargetijde lagen. Oor zaak hiervan was een zuidelijke stroming, die lucht uit het Middellandse Zeegebied aanvoerde. Deze circulatie werd in stand gehouden door een hogedrukgebied boven de Balkan en een langgerekte vore van lage druk, die zich van Ijsland vla de Golf van Blscaje tot Portugal uitstrekte. In laatsgenoemd drukstelstel trokken frontale storingen noordwaarts, die op de Britse eilanden en vooral in Spanje regen veroor zaakten. Het komend etmaal zal deze vore zich naar de middellandse Zee uitbreiden met het gevolg, dat de wind bij ons naar zuidoost tot oost zal krimpen. Verder verandert er weinig In de weerssituatie, maar mogelijk zal de wind donderdagmiddag langs de kust plaatselijk van uit zee gaan waaien en daar de temperatuur doen dalen. Barometerstand hedenmorgen 1022,4 millibar (255,6 millimeter). Vooruitzichten voor vrijdag. Meer bewolking maar overwegend droog, minder hoge tempera turen. Aantal uren zon: 0 tot 6; minimum tempera tuur: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; maximum temperatuur: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 70 percent. Normale temperaturen tot 21 maart: minimum 3, maximum 8 graden. WEERRAPPORTEN DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner dansant. Llnneushof (Bennebroek). In de tropenkas het klnderparadljs „In de zevende hemel” met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels enz. Dag. geopend 14-18 uur; za. en zo. 11-18 uur. Raadhuis Voorhout. Donderdag 20 uur: meenteraadsvergadering. Kentu Jezus nog niet? DOE ER IETS AAN! de producer in situaties geplaatst die de mogelijkheid tot levendige expres sie van innerlijke beroerselen geven. Er is een moeder die al haar huisge noten met „love” aanspreekt in plaats van met Piet of Jan, waarschijnlijk omdat zij geen namen kan onthou den, en een dochter die de wereld bekijkt door twee bodems van jam potten, welke door middel van een montuur kunstig tot een soort bril aaneengevoegd zijn. Het ietwat zon derlinge beeld dat zij op die manier van de buitenwereld opvangt heeft haar niet belet te huwen, ofschoon de man van haar keuze wel de indruk maakt van iemand die in een honge rig ogenblik een stuk kaas heeft op gegeten dat hem levenslang in de blinde darm is blijven zitten. Het echtelijke bed in een van de kamers van de moeder die altijd „love” zegt, speelt een aanzienlijke rol in het openbaar vervoer, waarbij het er meestal op neerkomt dat het meis je met de jampotten in dat bed altijd andere dingen wil doen dan waarvoor het meubelstuk is aangeschaft, ter wijl haar man het beschouwt als een ding dat hem in staat stelt zich althans gedurende de nachtelijke uren aan de gevolgen van zijn mis stap te onttrekken. Een aardige conflictsituatie, met tact en psychologisch vernuft opge bouwd, waarin alles mogelijk is. De buschauffeurs bewegen zich voorna melijk in dit milieu en in dat van hun dagelijkse werkzaamheden, waarbij het opvalt dat in Engeland buschauffeurs blijkbaar alles doen behalve een bus besturen. De studio waarin het openbaar vervoer tot uit drukking komt, bestaat dan ook voor driekwart uit een kantine en voor een kwart uit een gang met deuren van administratie en directie. Er is nu en dan ook een glimp van één bus, maar die speelt nauwelijks een rol, behalve wanneer het script voor schrijft dat een van de medespelen den ergens op moet leunen om een lollige zin zeggen. Hij leunt dan op een spatbord, dat waarschijnlijk te gen de muur van de studio is aange bracht. De cultureel-sociale inslag van deze serie wordt voornamelijk tot uitdruk king gebracht in een driehoeksver houding tussen twee chauffeurs en DEN HAAG. Volgens de stichting Landelijke Samenwerking Bejaardente huizenorganisaties heeft minister Udink (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning) op „onaanvaardbare” wijze ingegre pen in de bouw van bejaardentehuizen door in een brief aan de provinciale besturen eerder schriftelijk vastgelegde toezeggingen aangaande die bouw in te trekken. Gereformeerde Kerken. Aangenomen naar Hilversum J. O. C. Bouma te Heer- hugowaard. BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20 uur „De langste dag”; donderdag 20 uur: „De vogels”. TENTOONSTELLINGEN Felison, Beeckestljn, Velsen-Zuld. Expositie linoleumsneden en pentekeningen van Geert Mulken; dagelijks van 14 tot 17 uur. Tot en met 26 maart. Pieter Vermeulenmuseum. in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, da gelijks geopend van 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur; zaterdags en zondags gesloten. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden is op alle werkdagen van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, permanente expo sitie van oudheidkundige bodemvondsten. Bes- semerstraat, Velsen-Noord geopend dinsdag 12- 13.30 uur, donderdag 12-13.30 uur en 20-22 uur; op andere tijden op aanvraag tel, 02510-92590 of 02510-94159. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Pornografie zonder masker”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Diamonds are forever”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie tekeningen van Leo Dooper; geopend tot en met 25 maart van dinsdag tot en met donderdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck Velserweg 2). Geonend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.00 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijster beslaan 23. Beverwijk, tel. 02510-25120. 20 13 19 DONDERDAG 16 MAART Zon op 6.52 uur; onder 18.46 uur Maan op 6.47 uur; onder 20.45 uur HOOG Er is een heel vriendelijke meneer I geweest die in een brief aan onze redactie de rubriek „De Kleine We- I reld” op één lijn heeft gesteld met de televisieserie „De Dubbeldekkers”. Dat was als een compliment bedoeld. Complimenten zijn natuurlijk altijd erg welkom op een redactie, want zij houden journalisten staande in de stroomversnellingen van twijfels en gewetensconflicten. Maar van „Dubbeldekkers” schrok ik wel een beetje, omdat ik altijd gedacht heb dat die serie een uitzending was ten behoeve van hobbyisten die model vliegtuigjes maken. Nu ik „Dubbeldekkers” een paar keer heb gezien, ben ik Van dat misverstand genezen. Ik heb in ieder geval één treffende gelijkenis tussen „Dubbeldekkers” en „De Kleine We reld” opgemerkt: zij verschijnen alle bei een keer per week. Misschien dat ik bij een zorgvuldi ge bestudering van de volgende afle veringen nog wel meer inzicht ver mag te verwerven in de gemoedsbe wegingen die tot de complimenteuze vergelijking hebben geleid. Dat kan wél even duren, vooral omdat „Dub beldekkers” zijn filiosofisohe moraal zo volledig verbergt achter een berg gooi- en smijtwerk, dat je zou zwe ren dat die moraal er helemaal niet inzit. Voor wie op het uur van de uitzen ding altijd met de afwas bezilg is, zodat de zegenrijke invloeden van „Dubbeldekkers” hem of haar voor bijgaan, wil ik een analyse geven van de culturele, ethische, sociale en wijs gerige aspecten die deze televisieserie maken tot wat zij eigenlijk is. De maatschappelijke problemen kern wordt gevormd door het Open baar Vervoer. „Dubbeldekkers” speelt zich namelijk af in het gecompliceer de milieu van een aantal buschauf feurs in gemeentelijke dienst. Om het type buschauffeur zo zuiver magelijk gestalte te geven, heeft men gekozen voor drie varianten van deze interes- santé mensensoort: een vergrijsde I langharige figuur met duidelijke ken- I merken van een overjarige hippie, I een met te hoge lichaamstemperatuur worstelend volwassen couveusekind dat op het nippertje aan het mon- gools infantiliteitspatroon is ontsnapt en als derde een hogergeplaatst func- I tionaris van de busmaatschappij die I door een dronken tandarts is uitge- I rust met een bovengebit in zijn on derkaak en andersom, en deswege voortdurend de indruk maakt dat hij pogingen doet om zijn snor op te eten. Dit drietal symboliseert alle bus- I employés ter wereld en wordt door -^VVVVUVWVVVVIMfWUVVVUUWIJVVIARMMRMVVVVWIIVVVVWVUVVVVVVVVMAIVVVIA/UVWUVVVVUVVWVVU^ Galerie Bloemendaal (Bl'daalseweg, Over- veen). Expositie schilderijen en schetsen van Margarethia van der Colle-Verheus en schilderijen en tekeningen van Theo Groeneveld. Dag. ge opend 14-17 uur. Tot en met 18 maart. Kleedkamers Openluchttheater (Wilhelmina- park, Bloemendaal). Tentoonstelling „Het leven in de Noordzee”. Geopend za. en zo. 13-15 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur, behalve zo. en ma. VOLKSUNIVERSITEIT Aula A. H. Gerhardschool (ingang Raaks). Donderdag 20 uur: mr. H. Scholte over „Het Hellas van de overkant: lonië - Karië - Lycië - Cyprus (lezing met dia’s). DIVERSEN Raadhuis Bloemendaal. Woensdag 20.00 u.: Ver gadering commissie Ruimtelijke Ordening en Woningwetzaken. Provinciehuis (Dreef 3, Haarlem). Donderdag 10 uur: Vergadering Provinciale Staten. Raadhuis Bloemendaal. Donderdag 19.30 uur: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede. Donderdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering over democratisering. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., di. en do. 19.30-24 uur; vr. en zat. 18.30-01 uur; zo. 22-5 en 20-22.30 u. Om de 14 da gen donderdag 20.30 uur: literaire avond. Vrij- vrijdags en zaterdags 22 uur; zondag 21.30 uur. Donderdag 20.30 uur: literaire avond met Cees Buddingh. Toneelschuur (Bavo-gebouw, Smedestraat 23). Dinsdag 20 uur: Filmschuur; woensdag 20 uur: Open Workshop; donderdag 20 uur: Mimework- shop; zaterdag 11 uur: kinder-workshop; 14 en 16 uur: jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 12-02 uur; za. en zo. 11-02 uur. Jeugd- bowlen iedere zaterdag 11-13 uur. Biologisch Centrum „De Duivetil” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij „Oase”). Expositie „Het reewild in de duinen”. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. optre den van Tony Dispary en zijn orkest. Tevens zo. matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Wo., za. en zo. 12, 14 en 16 uur: voorstelling. Bowling Centre (Burgem. van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Iedere avond beh. maandag 20 uur: Internatio naal trefpunt in de Gulden Slok. Gemeenschapshuis (Zandvoort). 20 u.: Bijeen komst over werkwijze schoonheidscommissie. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 Paul van Vliet met „Noord-West”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat) Don derdag 20 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk en Frans Brüggen, blokfluit. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30, 19 en 21.30 uur: „Sunday bloody Sunday”, 18 jaar. Donderdag 15.30, 19 en 21.30 uur: „Ontsnapping uit kamp Mc. Kenzie”, 14 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „De laatste kogel”, 14 jr. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Beast of blood”, 18 jr. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur: „Le Ivlans” a 1 Luxór (Gr. Houtstraat 139) 14. 19 en 21.15 u.: „Daniël”, 18 jr. Donderdag 14, 19 en 21.15 uur; „Fanny HUI”, 18 jr. Roxy (Ki. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „De maagden van sexlekkerland”, 18 jr. Don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Nevada Smith 14 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „The hired hand", 18 jr. Donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „The touch”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63.) Per manente tentoonstelling van'Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Foto reportage van Els en Bert Pijpers over de zigeu- nerbedevaart naar Les Saintes Marles de la Mer. Tot en met 19 maart. Permanente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10- 12.30 en 14-17 uur. Zo. 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Ita liaanse school. Geopend di. t.m. za. 10-17 u„ 1ste zo. van de maand 13-17 Uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. In de kelder expositie van Jojl Kondo met poëtische poppen. Geopend di. t.m. vrij. 13-17 u., za. 11-17 u„ do.avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centra KOSMOS (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. Vleeshal (Grote Markt). Expositie ..Versteende vormen”, een verzameling keramiek. T.e.m. 19 maart. Tentoonstelling drie Joegoslavische gra fici met popartgraflek. T.e.m. 19 maart. Geopend dag. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16) Ex positie werken van J. J. Alberts, schilderijen uit Indonesië, Hongarije en batikwerk uit Bambang Oetoro. Geopend di. t.m. za. 9-12.30 en 13.30-19 uur; ma. 13.30-18 uur. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie schilderijen van Nora Stroink en plastieken van Eva Mendlik. Geopend ma. t.m. za. 12-17 uur, zo. 15-17 uur; ma., woe. en vr.avond 20-21.30 uur. Tot en met 19 maart. Friese Varkenmarkt - Haarlem - Tel. 023-310440* Een aantal tehuizen, dat absoluut aan vervanging toe is, vooral vanwege de brandgevaarlijkheid, zal hierdoor volgens de stichting nog langer in gebruik moeten blijven, terwijl in een aantal gevallen waar bouwplannen bestedingsgereed zijn, gesproken zal moeten worden van wegge gooid geld en vergeefse inspanning. Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening verklaarde desge vraagd onder meer dat de minister alleen maar wil komen tot een goede verdeling. Er is hier geen sprake van bouwpolitiek, maar van een huisvestingsbeleid voor be jaarden, onder meer gebaseerd op een nota van enkele jaren geleden. 6.52 uur; 6.47 uur; N LAAG WATER IN IJMUIDEN DONDERDAG 16 MAART Hoog water 4.08 uur en 16.24 Laag water 12.19 uur en \(0-9 4 6 0 0 0 0 0 0 0 0 o 22 0 0 0 0 0 0 0 0 11 0 0 o o 4 0 o o DU£ DE MENSEN 2OUPÊ/V ELKAAR BETER &E&WPEN ALS ZJJ DE TAAL VAN IZZ KENDEN* NIET ALLEEN DE MENSEN, MAAK ALLE LEVENS- VORMEN y HET APPARAAT DEUGT NIET,,, ALLE FOTO'S STAAN OP HUN KOP.' ENUPROBEERT DIETAALTER<J6''\ TE VINDEN NIETWAAR? DUS DAAROM ZENDEN ZE MU MET DEZE KLEUR- 11NJECTOR HELEMAAL VAN DE J AARDE HIERHEEN JA. MOND OPEN EN NIET VERGETEN TE GLIMLACHEN. AlS IK HET r—K KNOPJE (NDRUKy O£ TAAL VAN IZZ BRACHT LEVENDE GEDACHTEN EN GEVOELENS OVER. ALS WE DIB KONDEN LEREN, ZOUDEN ER GEEN OOMMUNICATIE-STOORNISSEN MEER ZJ1N 11 -2 9 0 7 8 1 -2 -6 4 8 4 1 -2 8 V f 1 'j DE HARMONIE VAN IZZ IVASNlAAL, WAARMEE ALLE LEVENSVORMEN VAN DEZE WERELD MET ELKAAR SPRAKEN. VERGELEKEN DAARMEE ZS ONZE TAAL'N STERIELE VERZAMELING VAN WOORDEN EN GETALLEN. GOED VOOR --- COWUTERS .aLotLd ALGUSLAA&T V ZOU DAT fV GEWELDIGE STAP VOORUIT BETEKENEN. K ZAL DE \KLELK-INUECTOR METEEN y 'N AANSLUITEN

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 21