Veelzijdige modeshow Harry Mooten: groot van musicus op accordeon WILT U TAPIJT KOPEN BORST „Petit Paris” INDEUMOND 10% KORTING '1 NPO MET OOSTENRIJKS CONCERT Cijfers diepte- lozing bedrijven komen niet in openbaarheid IJmuiden milieu vormen Heemskerk Beverwijk Statenleden gaan subcommissies Statenlid tegen bezwarenprocedure wet op lucht verontreiniging Molenaar Bijeenkomst over archeologie Grammofoonplaten en musicassettes 8 Track banden t Verademing Motie wordt in april in gediend City VAKKUNDIG GELEGD WIJ GEVEN WONINGINRICHTING Cinema Marquette Luxor PLANETENWEG 38-42 IJMUIDEN VRAAG DAN EERST VRIJBLIJVEND INLICHTINGEN BIJ ONS KUNT U TERECHT VOOR ALLE SOORTEN O.A. INTERTEST DESSO HATEMA PARADE BERIGOSS HET NIEUWE weekprogramma van dit theater wordt hedenavond ingezet met een reprise van Alfred Hitchcocks vermaarde thriller „De vogels” („The birds”). Weliswaar is deze film alweer enige jaren oud, maar deze beroemde regisseur wist hier zoveel beklemming en spanning in onder te brengen, dat de kwali teiten daarvan een hervertoning vol komen rechtvaardigen. OP ALLE IN DEZE MAAND GEKOCHTE GOEDEREN Kennemer theater BEVERWIJK Op het vierde abonnementsconcert van het Noord- hollands Philharmonisch Orkest, dat onder auspiciën van de Beverwijkse afdeling van de Maatschappij tot Be vordering der Toonkunst woensdag avond in de Vredevorstkerk te Be verwijk werd gegeven, kwam een programma tot uitvoering, dat voor namelijk aan Oostenrijkse muziek was gewijd. Stadsschouwburg Begijnenstr.23-25 Tel.23288 Beverwijk grammofoonplaten Speelse effecten .da J Ilow ,:W DONDERDAG 16 MAART 1972 (Van een onzer verslaggevers P. ZWAANSWI.IK ^MwwvtnMVWVHHVWVWVWIMWVVVHVVVWWWVWWWWWWWIHnnMmVWWWWWVMHVHWVWWWWVUVWWWWWWlMMHfMWHVV films (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE Aparte klassiek afdeling (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Met het oog op de zeer nabije lente en de daarop volgen de zomer showden dinsdagavond vijf mannequins de fraaiste modellen van de nu in de rekken hangende collectie dameskleding van het modehuis „Petit Paris,” dat gevestigd is aan het Plein ’45 in IJmuiden. AAN DE REEDS bestaande lange serie indianenfilms is thans met „De bezwering van de duivelspas” een nieuwe even span nende als sensationele historie toegevoegd, De cijfers over de dieptelozingen van afvalstoffen zullen intern worden betrok ken bij de aanvraag van een vergunning of een ontheffing. Gedeputeerde De Jong stelde op een vraag van de heer Nagel (P.v.d.A.) dat opname van de cijfers in een eventueel te formeren milieukadaster heel goed mogelijk is. De heer Meijer Drees toonde zich wel bijzonder ongerust over het idee op het departement om de zaak van de dieptelo zingen onder de Hinderwetsbepalingen te laten vallen, zodat iedere gemeente indivi dueel zou onderzoeken en besluiten. „Men mist in die gemeenten meestal de visie op de problematiek”, aldus de heer Meijer Drees. DE NAAM James Bond kan ook deze week nog niet van de bioscoopprogramma’s in de IJmond worden afgevoerd, want hij blijkt nog altijd voldoende populair om een prolongatie van zijn nieuwste film „Diamonds are forever” in Heemskerk te rechtvaardigen. Nogmaals een week Sean Connery dus. Onderwijl draait in de eerste matinee van zondag een andere treknleis- DE TITEL van de film die van de twee de matinee van zondag tot en met woens dagavond in dit theater zal gaan draaien is ongetwijfeld een „doordenkertje”. Wat wordt immers met „Betty Betti(n) Bet(uit) niet allemaal voor ondeugends in het voor uitzicht gesteld! in ieder geval voldoende om slogans als „Ziet het sexuele leven van een gescheiden vrouw” en „Haar lichaam diende alleen voor wellust van vrouwen jagers” te rechtvaardigen. Franco toezending door heel Nederland. ontstaat daardoor een verrassend speels effect, ook al omdat de mantels zelf effen gedekt gekleurd zijn. Deze mo dellen baseerde de ontwerper op de Japanse kimono. Als opening van de show presenteer de „Petit Paris” een grapje a la Mao en ging dus wat op de Chinese toer met een vlot zomerjurkje, bedrukt met Chinese plaatjes. Wie zich moeten melden zal worden uitgezocht door de heer Meijer Drees en Dr. Kedde verwachtte anders een stroom volksgezondheid vanwege het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Dr .Kedde verwachtte anders een stroom van ontheffingsaanvragen en daarom wil de hij alleen voor bedrijven een meldings plicht invoeren. NADAT DAAROP in de eerste matinee van zondag de oerwoudfilm „Jungle Jim in het verboden land” zal hebben gedraaid, beginnen in de tweede voorstelling de ver toningen van „Dracula de verschrikke lijke”, om deze dan tot en met woensdag avond voort te zetten. Het is dus weer be hoorlijk griezelen geblazen, geen wonder overigens wanneer men weet dat de tegen standers bestaan uit Peter Cushing en Christopher Lee. koren, terwijl dit gevarieerde weekpro gramma voor de eerste matinee van zondag nog de vertoning van „De gemaskerde ban- dientenkoningin” heeft aangekondigd. Voor veel vrouwen zal het een ware verademing betekenen, al die jersey- modellen. Dat betekent lichte, prettige en zeer draagbare kleding, waarin zij zich gemakkelijk beweegt en er steeds goedgekleed uitziet. Daar staan ook de gebruikte kleuren borg voor: vele schakeringen oranje-rood, geel, groen, blauw. Romantiek in City: een scène uit „Als de dauw hangt komt er regen”, een film naar de bekende roman van Margit Söderholm. EEN DER MEEST bekende gruwelver halen van Edgar Allan Poe: „Moord in de rue Morgue” is thans tot de gelijknamige film bewerkt. Hierin leidt inspecteur Vi- docq het onderzoek naar een geheimzin nige moordenaar, die zijn slachtoffers bij voorkeur met vitriool bewerkt, waarbij hij zich dan geregeld als aap verkleedt. Deze film over liefde, moord en hartstochten zal hier van heden- tot en met zaterdagavond worden vertoond. Voor de tradionele nacht- VERVOLGENS draait tot en met zon dagavond de western „Companeros”, een avontuurlijk verhaal over revolutionairen en regeringstroepen, met de Mexicaanse oliebelangen als inzet. Er kan dus weer met veel elan worden gevochten en sluw geïntrigeerd, waarvoor aan het slot als grote climax een in de lucht vliegende mu- nitietrein kon worden gereserveerd. Bo vendien wist regisseur Sergio Corbucci deze historie door een behoorlijke dosis grimmige humor voor de liefhebbers nog aantrekkelijker te maken en omdat ook de vertolkers van de drie hoofdrollen: Franco Nero, Tomas Milian en Jack Palance blijk geven voor dit genre van wanten te weten, kan met „Companeros” een prima western worden aangekondigd. De sfeervolle en goed verzorgde mo deshow werd voor de tweede maal in het IJmond Paviljoen gehouden, een accomodatie die zich voor een dergelij ke presentatie uitstekent leent. In een fraaie belichting toonden de manne quins de creaties en de IJmuidense dames kregen een grote verscheiden heid van modellen, kleuren en dessins te zien. Er waren bijvoorbeeld schitterende avondjaponnen van Balmain in zuiver zijde en in lichtvallend jersey, flonke rend afgezet met halfedelstenen. Kost bare couturemodellen met werkelijk grote allure. Dat de grote mode dit voorjaar en deze zomer de blazers, wel of niet gecombineerd, zullen zijn, weet iedere bijdetijdse vrouw nu wel. Maar de show gaf een indrukwekkend beeld van de vele mogelijkheden die er zijn. Gelukkig mag alles tegenwoordig. Nop pen, ruiten, strepen en blokken, kun nen met een kalm geweten bij elkaar gedragen worden en vele combinaties zijn er schalks provocerend uit samen gesteld. Speciaal trokken daarbij de aandacht de modellen van Ralph, Ara, en Pierre Cardin. HET VERHAAL speelt zich hiervoor af in 1886 aan de grens van Amerika en Mexico. In deze streek wordt de bevolking herhaaldelijk geteisterd door bloedige plundertochten van indianengroepen, dit maal bestaande uit Apachen. Om hier een eind aan te kunnen maken selecteert kapi tein Victor Kaleb de ruigste troep vechters die toen in het wilde westen bijeen kon worden gebracht, waarmee dan tevens het enerverend gebeuren een aanvang kan ne men. OOK IN DE matinee van zondag is het woeste Mexico de plaats van handeling voor „Zeven mannen zonder vrees”, welke western ook al een zekere vermaardheid wist te verwerven, dank zij acteurs als Yul Brynner, Eli Wallach en James Coburn. Het programma wordt daarna tot en met woensdagavond voortgezet met „Als de dauw hangt komt er regen”, waarvoor de beroemde roman van Margit Söderholm de stof heeft geleverd. Het is aldus een boeiend verhaal vol romantiek geworden, dat mede door de zeldzaam mooie natuur taferelen voor talrijke onderscheidingen in aanmerking kwam. HET KON NIET uitblijven dat ook de conflicten rond Israël nog eens het onder werp voor een avonturenfilm zouden vor men. Vandaar dat nu van vrijdag- tot en met zondagavond in de Stadsschouwburg „Commandoraid bjj ochtendgloren” kan worden vertoond, waarvoor scenarioschrij ver Joseph Gross een Israëlisch commando op Arabisch grondgebied laat verassen en gevangennemen. Deze mannen worden overgebracht naar een beruchte militaire gevangenis, welke onder direct bevel staat van de meedogenloze kapitein Al Muzir, hoofd van de Syrische contra-spionage- dienst. Uiteraard is dit het sein voor de Israëlische bevrijders zich eens met Al Muzir te gaan bemoeien, met welke inter ventie een spannend verhaal op de been kan worden gehouden. Onderwijl draait in de matinee van zondag „De zonen der musketiers”, een fleurig „mantel- en de genstuk” over drie ridders zonder vrees of blaam. ook nog aan de dag getreden bij de vertolking van de Czardas uit de opera „Der Geist des Woywoden” van de Rus- sisch-Poolse componist Ludwig Gross mann. Zonder dit contact zou het toch zo riskante rubatospel niet zo uitnemend en muzikaal geladen tot stand zijn gebracht. Deze indrukken werden verkregen in de eerste helft van het concert, dat zeer gevarieerd van aard was. Men hoorde namelijk nog twee aria’s uit Mozarts opera’s Don Giovanni” en „Le nozze di Figaro” in een verrukkende voordracht van verfijnd artistiek niveau door de zangeres Ursula Farr, wier na tuurlij k-expressieve, heldere sopraanstem verrassend harmonieerde met het specifie ke karakter van Mozarts muziek. Verrassend was ook de uitvoering van een compositie, die Mozart schreef voor de cilinder van een mechanisch orgel in een klok en dat als Adante in F (K.V. 616) bekend geworden is. Mozart compo neerde het ontroerend-mooie werk in zijn stervensjaar, op 4 mei 1791. Het werd op dit concert meesterlijk vertolkt door de befaamde accordeonist Harry Mooten. Zijn kostbare instrument klonk met fijn- genuanceerde, edel-intieme klank vaak aangrijpend van uitdrukking. Merkwaar dig, dat dit met deze, toch voor een klankwerktuig geschreven muziek moge lijk kan worden! Na de pauze heeft Harry Mooten zich weer een bijzonder kunstenaar getoond met de uitvoering van de „Konzertante Musik für Akkordeon und Orchester” van Ludwig Stiel, een onderhoudend, bevatte lijk. romantisch, goed geïnstrumenteerd werk, dat een perfecte vertolking ver kreeg, ook door het orkest. Het stuk was opgenomen in een ontspanning brengend gedeelte van het programma. Het orkest toonde zich onder Heinz Schröders inspirerende vaste leiding van zijn beste zijde, ook voor wat solistische prestaties van enkele orkestleden betrof. De orkestklank was vrijwel voortdurend bijzonder welluidend en de voordracht levendig en spannend. Zo hebben de toe hoorders kunnen genieten van de ouver ture „Eine Nacht in Venedig” van Johann Strauss, de in klankenweelde badende fantasie over motieven van Oscar Straus en de met virtuositeit gespeelde ouverture „Der liebe Augustin” van Leo Fall. En weer was Ursula Farr betoverend charmant met de voordracht van frag menten uit operettes van Léhar, Dostal en Het orkest werd op deze avond geleid door de Duitse dirigent Heinz Schröder, die ter inleiding van het concert de ou verture „Rosamunde” van Franz Schubert had gekozen. Het was van alle gespeelde orkeststukken het enige, dat het meest de sfeer der „ernstige” klassieke muziek bracht in een uitvoering, die door de dirigent strak en gezond-expressief geïn terpreteerd werd. Daarop volgde een Slavische Dans van een volslagen onbekende componist Franz Hoffmann genaamd, van wie in een oud muziek-lexicon gezegd wordt: „Tüchtiger deutscher Musikpadagoge, geboren am 8. September 1767 zu Leobschütz.” De Slavi sche Dans liet horen, dat deze Hoffmann tot heel wat meer in staat was dan uitstekende muzieklessen geven. Het meeslepende stuk toonde aan dat deze componist zijn tijd ver vooruit was en een open oor had voor de muzikale folk lore, in dit geval die van het oude Bohemen. Het is haast niet te geloven, dat deze dans van zijn hand is. Het orkest speelde het stuk met stuwend elan en vurige uitdrukking. Vurig klonk ook de Danse diabolique” van Joseph Hellmesberger jr. in een vir tuose uitvoering, die een overtuigend be wijs werd voor het voortreffelijke contact van dirigent en orkest. Dit was daarvóór HAARLEM. Gedeputeerde Staten zijn niet van plan openbaar te maken wat diverse bedrijven diep lozen en in welke hoeveelheden zij dat doen. In verband met de concurrentiepositie van de bedrij ven zal hiervan geen openbaar register worden aangelegd. Wel is men bereid cijfers over de gehele provincie te ver strekken. Dit deelde gedeputeerde De Jong gistermorgen mee tijdens de bijeenkomst van de statencommissie voor milieuhygië ne. Tijdens de vergadering werd meege deeld dat de verordening Bescherming Bodem en Grondwater op 1 januari 1973 in de gewijzigde vorm van kracht wordt. Voor de gehele provincie geldt dan een meldingsplicht. Meer dan 20.000 Regelmatig speciale aanbiedingen! Suppé, van wie zij als toegift Fiamettas „Hab’ ich nur deine Liebe” uit „Boccac cio” zong. Ook het orkest gaf een toegift, die een verrassing werd. Ik zeg niet welke. Men ga deze zelf maar beluisteren op het concert, dat het Noordhollands Philhar monisch Orkest vrijdagavond in de Haar lemse Gemeentelijke Concertzaal zal ge ven en waarop hetzelfde programma tot uitvoering zal komen. Luxueuze capes werden er getoond naast schitterende avondkleding. De Italiaan Sabadini weet nieuwe mode- tendensen vlot, maar toch sjiek, toe te passen, zoals bij de mouwloze cape- mantels, waarbij de armen door een brede, aan de binnenkant felgekleurde, flap worden verhuld. Al wandelend HAARLEM. Provinciale Staten van Noord-Holland zullen in de aprilvergade- ring waarschijnlijk hun fiat geven aan een motie van de socialist Nagel, waarin teleurstelling wordt uitgesproken over het feit dat de bezwarenprocedure in het ontwerp van de Wet op de Luchtveront reiniging geiijk is gemaakt aan die van de Hinderwet. De motie werd gistermorgen besproken in de Statencommissie voor mi lieuhygiëne, waarin 17 statenleden wit alle fracties zitting hebben. De instemming met de intentie van de motie was alge meen. De heer Nagel stelt in de motie dat de uitvoering van de Wet inzake de luchtver ontreiniging wordt opgedragen aan Gede puteerde Staten van de provincies en met name ten aanzien van het af geven van vergunningen. Een bevredigende regeling van de wijze waarop belangstellenden be zwaren kunnen maken is daardoor een provinciaal bestuursbelang. Van de staten leden wordt ondersteuning gevraagd van het advies van de Raad voor de luchtver ontreiniging terzake, waarbij de wens wordt uitgesproken dat de bezwarenpro cedure alsnog zal worden vastgelegd naar analogie van de Wet op de ruimtelijke ordening. De heer Nagel zei in een toelichting dat vooral de invoering van de maatregel wordt bemoeilijkt door deze procedure. De heer Meijer Drees was van mening dat dan ook de beroep-procedure gewijzigd zal moeten worden. De motie zal na aanneming worden gezonden aan de mi nister van Volksgezondheid en Milieuhy giëne. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De statencommissie voor de milieuhygiëne heeft gistermorgen tijdens haar vergadering besloten tot de vorming van een aantal subcommissies, die het programmatische aspect van een aantal problemen zal bespreken terwijl de plenaire commissie de politieke kanten doorwerkt. Er komt een subcommissie voor de luchtverontreiniging, één voor geluid en één of twee voor de waterverontreiniging en -onttrekking, de bodemverontreiniging en -ontgrondingen en de afvalstoffen. Op voorstel van voorzitter gedeputeerde De Jong werd besloten dat een commis sielid als regel slechts in één subcommis sie zal zitting nemen, waarbij een uitzon dering wordt gemaakt voor de kleine fracties. Men kan zich in de subcommissie laten vervangen door een niet tot de milieu- commissie behorend fractiegenoot, die deskundige is op een bepaald deelterrein. HAARLEM. De werkgroep Kenne- merland van de Archeologische Werkge meenschap voor Nederland houdt woens dag 22 maart in het Nutsgebouw aan de Lange Veerstraat een bijeenkomst, waar op de heer C. Hoek, stadsarcheoloog van de gemeente Rotterdam zal spreken over „Middeleeuwse ontginningen in het bene den Maasgebied van de 8e tot de 13e eeuw.” Maken we tenslotte nog even een kleine rondgang door het geshowde dan zien we nog veelkleurige gipsy achtige avond japonnen met omslagdoek met lange franjes, terwijl de zijden avondcreaties met „vlinders,” geshowd door mannequin Matte uit Zweden, van bijzonder raffinement spraken, even „wonderful” als het „Copenha gen,” dat pianist Kok voor haar speel de. Op de show waren weer alle moge lijke creaties van de bekende Europese modehuizen vertegenwoordigd, zoals Rodier met sportieve blouses en panta lons, Leonard met verfijnde handdruks in japonnen en tuniekjumpers in prach tige kwaliteiten. Opvallend waren ook de soepel vallende jersey’s van Saint Joseph, terwijl Erica Rössler een waar dige maar sportieve mode liet zien, met geraffineerd gestreepte ceintuurs in aantrekkelijke combinatie met genopte rokken. Franse elegance, tegen couture aanleunend, maar toch nog betaalbaar, kwam van Tricosa en gemakkelijk zit tende en fraai af kledende jersey broekpakken van Gibi-Italië. '''k T 9^, voorstellingen van vrijdag en zaterdag is ditmaal de vermaarde griezelfilm „De man met de wassen beelden” nog eens uitver- waarmee het weekprogramma van dit the ater van heden- tot en met zaterdagavond zal worden ingezet. ter in de vorm van „Asterix en Cleopatra", zoals bekend een waarlijk kostelijke te kenfilm in kleuren. Tijdens de bijeenkomst, die om kwart over acht begint, zullen dia’s vertoond worden.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7