Kerncentrale- directie wil onderzoek Zedendelicten moeten arts niet Moord tamelijk onbelangrijke vorm van doodslag Patiënten-bijsluiter verlicht taak van als aparte categorie vervallen DR. W. MEIJERING WIL ONTSLAG NEMEN Gulf staakt invoer Angolese olie UITZICHT OP PARKEERCHAOS Ib BW f wwi B SOCIOLOOG CHAPMAN OP CONGRES: Advocaat verdacht van fraude Coornhert-Liga: Vier Huizen van Straks helemaal Turk raakt arm Artikel in Medisch Contact: Minister Lardinois installeert Kort geding om commissie Koninkrijk examen Bankemployés van verduistering verdacht Bewaring tijdelijk dicht Directeur Geestelijke V olksgezondheid Bewindsman volgt invoer van Tientje voor één aardbei Wij weten wat er gebeurd is met Anita Pothuis en hand kwijt bij rangeren geen koffie uit Angola meer SS Wasserij DUYN 1 i f- wiii Z' ZATERDAG IS MAART 1972 Actiecomité zegt: Opdrachten verstrekt Bodemloos Strafbaar LEIDEN. „Een moord is kwan titatief gezien een onbelangrijke vorm van doodslag, omdat bij de meeste vormen van moord deze daad maar een keer wordt gepleegd. Toch is het een van de zwaarst gestrafte delicten, en een misdrijf dat de open bare belangstelling en de politieke activiteit het meest in opwinding brengt”. H| i is h*MM» ac- ADVERTENTIE SPECIAAL voor de GEZINSWASI „herkenbaar” 1 DEN HAAG. De Haagse politie heeft donderdag een 41-jarige advocaat en pro cureur aangehouden. Hij wordt verdacht van valsheid in geschrifte. Een en ander heeft betrekking op een bedrag van zes ton, aldus de Haagse politie. De man, die zijn domicilie heeft in de Franse plaats Thonon-les-Bains, werd tijdens een be zoek aan Den Haag aangehouden. Hij zou in Nederland in een civiele procedure als bewijsmiddel een stuk hebben overlegd, dat vermoedelijk valselijk is opgemaakt. De advocaat ontkent zich hieraan te heb ben schuldig gemaakt DEN HAAG Minister Lardinois van Landbouw en Visserij, die tevens belast is met zaken van Suriname en de Nederland se Antillen, zal op 27 maart in Den Haag de Koninkrjjkscommissie installeren. Hier toe heeft vrijdagavond de ministerraad be sloten. menleving, ondanks de sympathie waar mee deze mensen worden ontvangen en de positieve pogingen, hun in een werk kring en in de maatschappij een plaats te geven. Het enige verschil tussen misdadi gers en niet-misdadigers is dat de eersten veroordeeld zijn, stelt dr. Chapman Het gewone strafrecht houdt zich „voor 99 percent bezig met kneuzen en zielepo- ten en mensen in het sociale verdom hoekje, die hetzelfde willen als wij alle maal, maar die daarvoor naar illegitieme middelen grepen en dat ook nog zo on handig deden dat zij werden gesnapt”, betoogde mevr. Dessaur. „Daarentegen houdt de bijzondere straf rechtspleging, zoals het oorlogsmisdadi- gersrecht, zich zeer expliciet bezig met UTRECHT De 57-jarige dr. W. L. Meijering inspecteur voor de Geestelijke Volksgezondheid in de provincies Utrecht en Noord-Holland is van plan zijn ontslag aan te bieden zodra hij een andere functie heeft gevonden. Hij verklaarde vrijdaga vond desgevraagd dat een complex van factoren hem tot dit besluit heeft ge bracht. Die factoren houden verband met de werksfeer, de ontwikkeling van de gees telijke gezondheidszorg en de nasleep van de Dennendal-affaire. Op de onlangs te Utrecht gehouden levensmiddelenbeurs Roka werden pogin gen ondernomen de afzetmogelijkheden van kikkerbilletjes te vergroten. Daarte gen maakte onder meer de dierenbescher ming bezwaren. De doosjes brachten van 29 tot 49 per stuk op, wat neerkomt op f 7,50 tot f 10 per aardbei. De hoogste prijs die in de ruim 55-jarige geschiedenis van leze veiling ooit voor een aardbei werd betaald. GRUBBENVORST. De tuinder F. Weys uit het Limburgse Blitterswijck heeft vrijdag de eerste kasaardbeien van dit seizoen op de veiling in Grub- benvorst aangevoerd. De teler stelde de opbrengst van de doosjes, waarin vier of vijf aardbeien zaten, ter beschikking van de stichting „Het Zorgenkind”. 1: S' u V r c r m ta oi w te ti ni H a' h n g d d v DEN HAAG. Minister Langman van Economische Zaken blijft de invoer van kikkerbilletjes in Nederland nauwlettend volgen. Als deze invoer een aanzienlijke omvang gaat aannemen, zal hij nagaan of maatregelen moeten worden genomen ter beteugeling van die invoer. Op het ogen blik is er geen aanleiding in te grijpen. Aldus blijkt uit het vrijdag gegeven ant woord op vragen van het Tweede-Kamer lid Wiebenga (P.S.P.). ROTTERDAM. Het Rotterdamse tiecomité Anita” zegt te weten wat er met de vermiste Anita Posthuis is ge beurd. Het wil er echter niets over zeggen om het eigen onderzoek niet in gevaar te brengen. Het 12-jarige schoolmeisje uit Rotterdam is al bijna zes weken spoor loos. Bij de Rotterdamse politie beschouwt men het onderzoek als vastgelopen. DEN HAAG. Een gevangenis en drie Huizen van Bewaring respectievelijk te Alkmaar, Dordrecht, Middelburg en Assen zullen van april tot november buiten gebruik worden gesteld. In overleg met de werknemersorganisaties heeft de minister hiertoe besloten om het personeel gele genheid te geven vakantie te nemen. den daarop gepubliceerd. Zij menen overi- gend dat „op een belangrijk terrein ais dit, de aard van de vraagstelling door de commissie en de korte termijn waarop de antwoorden werden ingewacht, allesbehal ve de verwachting wekken dat het pro bleem zo diepgaand en verantwoord wordt aangepakt als nodig zou zijn”. „Alle niet-afgedwongen seksuele hande lingen met iemand die de puberteit be reikt heeft, moeten niet strafbaar zijn”, zeggen de beide organisaties. „Seksuele handelingen zijn voor kinderen in princi pe betrekkelijk neutraal. Zij krijgen hun betekenis door de bewuste of onbewuste beïnvloeding van ouders of andere voor hen belangrijke personen, zoals vriendjes, leraren en artsen”. DEN HAAG. De Hervormde Kerk leden tasten dieper in de beurs voor het werk van de kerk. De Generale Financiële Raad van de hervormde kerk meldt stij gende opbrengsten voor de generale kas over 1971. Aan iedere hervormde lidmaat wordt voor de generale kas 10 per jaar gevraagd. Tot eind 1971 kwam voor deze kerkelijke kas ƒ4,4 miljoen binnen tegen 3,9 miljoen in 1970. De hogere opbrengst is voor een deel ook te danken aan een snellere inning doordat de hervormde kerk op het gebruik van een computer is over- 1 gegaan. In verband met de installatie zullen in de loop van de volgende week verscheide ne Surinaamse en Antilliaanse leden van de commissie naar Nederland vertrekken. De grootste groep vertrekt woensdag uit Paramaribo. Dan stappen de Surinaamse Statenvoorzitter J. Lachmon en twintig andere leden van de commissie in het vliegtuig naar Nederland. Maandag reist de Surinaamse premier dir. J. Sedney naar Schiphol. Hij maakt evenals zijn Antilliaanse ambtgenoot, O. R. A. Beaujon, geen deel uit van de Ko- ninkrijkscommissie. Zij zullen de officiële installatie wel bijwonen. Premier Beaujon vertrekt vrijdag Na de officiële installatie van de com missie in het Haagse Congresgebouw zul len de ongeveer 70 afgevaardigden uit Ne derland, Suriname en de Antillen de ope- ningsvergadering bijwonen. De bijeen komst staat onder leiding van mr. W. F. de Gaay Fortman. De Kon inkrijks commissie komt bijeen om mogelijke alternatieven voor te bereiden voor de huidige staatkun dige verhouding tussen Nederland, Suirina- DEN HAAG. De minister van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk, de heer P. J. Engels, heeft de volgende literair-hist orische opdrachten verleend: mej. drs. M. H. I. de Bos te Gouda, het persklaar maken van de briefwisseling tussen Guido Gezelle en Johan Winkler; mevrouw dr M. A Schenkeveld-t’an der Dussen te Heemstede het voor de druk gereedmaken van het tweede deel van de biografie van R. M. van Goens <1748 - 1810); drs. L. Stengholt te Heii~o het schrijven van een studie over de terugge vonden eerste editie van Constantijn Huy gens „Heilighe Daghen”. Het stralingsniveau heeft in de centrale een peil bereikt, waarmee in de toekomst rekening wordt gehouden. Deze stijging is verwacht en beslist niet verontrustend, aldus ir. Royaards. In 1971 heeft tien percent van het personeel de maximale stralingsdosis (vijf rem) opgelopen. Deze mensen zijn daarna buiten de gevarenzone gehouden. Datzelf de jaar heeft zestig percent van het personeel slechts drie rem opgelopen. Het 66 man tellende personeel heeft in totaal 180 man-rem opgelopen. Maximaal mag dit 330 man-rem zijn. De besmetting van onderdelen van de centrale was volgens de heer Royaards eveneens te verwachten. Daarom is een afscherming ingesteld en is een inslui- tingssysteem gebouwd. Maar de installa ties werken betrouwbaar. Wanneer men een nieuwe centrale gaat bouwen, zal deze ongeveer hetzelfde zijn als in Dodewaard, aldus de heer Royaards. UTRECHT. Drie studenten, die in Utrecht medicijnen studeren, eisen in een kort geding van de medische faculteit van de universiteit in Utrecht toelating tot het zogenoemde c-2 examen. De faculteit wei gert deze toelating omdat deze studenten, samen met nog 17 anderen, vorig jaar op een wachtlijst zijn geplaatst. Het kort geding dient volgende week woensdag voor de president van de Utrechtse rechtbank. De studenten werden na het behalen van het c-1 examen na het eerste studiejaar „uitgeloot”, wat inhield dat zij een jaar zouden moeten wachten. GRONINGEN. Twee employés van een bijkantoor van de Amro-bank in Groningen zijn aangehouden wegens vals heid in geschrifte en verduistering van ongeveer zesduizend gulden. Een 20-jarige vrouwelijke beambte zou tot tweemaal toe op verzoek van een 24- jarige mannelijke collega valse kwitanties hebben uitgeschreven ten nadele van ver schillende rekeninghoudsters. In december voor een bedrag van 240 gulden en in januari voor een bedrag van 5500 gulden. De aanhouding van de advocaat zou verband houden met een stuk dat vorig jaar juli in een kort geding voor de president van de rechtbank in Amsterdam ter tafel is gebracht door de Nederlandse Crediet Bank (NCB). De heer C. de Rui ter, ex-directeur van de Centrumbank en van GBS-Beheer, had het geding aange spannen tegen de NCB, Gerzon, Schröder en Co en de ontwikkelingsmaatschappij Smulders. De eis van de heer De Ruiter was toen afgewezen, waardoor hij niet van zijn borg bij de NCB afkwam. symptomen gaan interpreteren en gaan proberen, die met sterk werkende ge neesmiddelen te behandelen. Als de voorlichting over geneesmid delen gemeengoed wordt, via de bij sluiter en andere informatie van de industrie aan de consument, acht de heer Springer het niet ondenkbaar, dat de patiënt in de toekomst behalve met een eigen diagnose ook met een eigen therapie komt. De arts zal alleen goed met de patiënt kunnen discussiëren als hij de samenstelling en farmacologie van alle preparaten kent, maar er zijn 9000 geneesmiddelen. De hoofdredacteur van Medisch Con tact, de heer F. A. Bol, stelt naar aanleiding van de recente uitspraak van de farmaceutische industrie dat de herkenbaarheid van een geneesmiddel ook vermelding van de naam van im porteur of fabrikant eist, dat dit niet het geval is. „De herkenbaarheid moet niet worden gekoppeld aan iets wat naar reclame zou kunnen zwemen.” Hij is het ook niet eens met het pleidooi van de farmaceutische indus trie voor aflevering in de originele kleinverpakking. Dit in de eerste plaats omdat het aantal eenheden per patiënt sterk individueel moet worden bepaald, en in de tweede plaats omdat de prijs per eenheid van een kleinverpakking 15 tot 50 percent hoger is dan de prijs per eenheid van de grootverpakking. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 „Wij zouden ontdekken, dat er grote gebieden zijn waar de wetgeving een mie zerige uitwerking heeft en waar aanvul ling van de wetgeving om die krachtiger te maken, er alleen maar miezerigheid opstapelt”, aldus de socioloog, die interna tionale bekendheid geniet door zijn boek „Sociology and the stereotype of the cri minal”. „Het bestaan van gevangenissen is het meest beschamende sociale verschijnsel dat er is”, vindt dr. Chapman. Daargelaten dat zij de maatschappij beschermen tegen een miniem aantal gevaarlijke personen (die een sociaal aanvaarde rol zouden kunnen vinden als de beroepsmatige bege leiding effectief was), zijn de veronder stellingen waarom de gevangenissen ge handhaafd blijven, aantoonbaar onjuist. „Van onze vooroordelen over het effect van gevangenisstraf kunnen we worden bevrijd, als we kijken wat de uitwerking van opsluiting is geweest niet op slech taards maar op helden: krijgsgevangenen en mensen die in concentratiekampen hebben gezeten”, aldus dr. Chapman „Dan komen de problemen naar voren van maatschappelijke ontkoppeling ondanks de goedkeuring van de kant van de sa- UTRECHT. Een Turkse werknemer van de Nederlandse Spoorwegen, de 27- jarige Halil Dogan, is vrijdag ernstig ge wond geraakt bij een ongeluk op het em placement Rotterdam-Pemis. Hij raakte tijdens het rangeren tussen de buffers van twee goederenwagens. In het ziekenhuis moest men een arm en de hand van de andere arm amputeren. De toedracht van het ongeluk is niet duidelijk, niemand heeft het zien gebeuren. De heer W. Giezen, voorzitter van het elf man sterke actiecomité, beweert ech ter met stelligheid te weten hoe de vork in de steel zit: „Na een gesprek dat we deze week hebben gehad met iemand, zijn we er van overtuigd op het goede spoor te zitten”, aldus de heer Giezen, die over dat gesprek geen verdere bijzonderheden kwijt wil. Ook de vermissingen van de 13-jarige Rotterdamse jongen Hans Jansen en twee meisjes van 15 en 16 jaar uit Leeuwarden, beroven de leden van het comité voortdu rend van hun nachtrust. Hans Jansen denkt men vandaag of morgen te vinden. Eén van de bronnen van de bodemloze vruchteloosheid van het debat over de drie van Breda was wel de volstrekt ten onrechte getrokken analogie tussen het doorsnee strafrecht en de bijzondere strafpleging”. aldus mevr. dr. C. I. Des saur, lector criminologie in Nijmegen. Wel voelen de organisaties ervoor, een bepaling in het leven te roepen ter be scherming van kinderen, jonger dan 13 jaar. Want kinderen die nog geen bewuste seksuele ervaringen hebben gehad, kun nen een zekere schokwerking ondergaan van seksuele handelingen die hun zeer vreemd aandoen, en die in een bedreigen de sfeer worden gepleegd. Dit zou als een overtreding moeten worden strafbaar ge steld en alleen op klacht vervolgbaar zijn. Als er geweld wordt gebruikt om sek suele handelingen af te dwingen, heeft dit inderdaad schadelijke gevolgen, aldus het rapport. Maar dan nog is het de vraag of het niet voldoende is zo’n geval als een „gewoon” agressiedelikt te beschouwen. Zo kan volgens de organisaties het wets artikel over verkrachting vervallen, om dat er al een ander artikel (284 strafrecht) is, dat het afdwingen van een handeling met geweld verbiedt. op het Plein in Den Haag hebben een uitkijktoren in elkaar geknutseld om de parkeerchaos te kunnen overzien. Het werk is volgens dr. Meijering ten gevolge van onderbezetting niet meer goed te doen. Hij is niet alleen inspecteur voor Noord-Holland en Utrecht maar hij neemt ook al vijf jaar waar in Noord- Brabant. Dat is nog niets vergeleken bij zijn collega in Gelderland die al elf jaar waarnemer is voor Limburg. Dat de be staande vacatures niet kunnen worden vervuld, is volgens dr. Meijering vooral een kwestie van de geboden salarissen: „Overal elders wordt meer betaald, ook bij door het rijk gesubsidieerde instellin gen”. Dr. Meijering is ook zeer teleurgesteld over de ontwikkeling van de geestelijke gezondheidszorg: „Die is niet alleen niet erg gunstig, maar er valt in de loop der jaren ook nauwelijks enige verbetering te bespeuren”. De inspectie heeft primair tot taak, de belangen van de patiënten te beschermen, aldus dr. Meijering, maar het blijft bij het signaleren van ongewenste situaties: Wij hebben niet de macht om er iets aan te doen. Als voorbeeld noemde hij de verpleging van geestelijk gestoorde bejaarden in al lerlei onvoldoende geoutilleerde tehuizen. Dr. Meijering heeft al vele malen gepro testeerd tegen de bezuinigingen in deze sector, bezuinigingen waarvan de bejaar- mensen bij wie ook de nagestreefde doel einden zelf, iin casu het martelen en uitroeien van bevolkingsgroepen, volstrekt van het maatschappelijk geoorloofde af wijken.” Er zijn volgens haar twee totaal ver schillende groepen van delinquenten: 1. Zij die de verkeerde middelen gebruiken om een doel te bereiken dat op zichzelf in onze maatschappij gangbaar is, zoals wel vaart, veiligheid, macht, eer, aanzien; 2. De betrekkelijk kleine groep van mensen die niet illegitieme middelen gebruiken, maar ook maatschappelijk afwijkende doelstellingen nastreven. De centrale overheid zou niet over strafbaarstelling van gedragingen moeten beslissen, voordat een speciale commissie daarover openbaar advies heeft uitge bracht. Ook in de Tweede Kamer zon een aparte commissie moeten bestaan die elk voorstel tot strafbaarstelling onderzoekt. Dat zei de Rotterdamse criminoloog prof, mr. L. H. C. Hulsman. Het laatste bedrag werd volgens de vrouwelijke verdachte destijds aan een kennis van de jongeman uitbetaald, een tot nu toe onbekend gebleven meisje. De vrouwelijke beambte had daarna van haar collega 1800 gulden gekregen, die zij bij haar aanhouding nog bleek te hebben. DODEWAARD. De directie van de gemeenschappelijke kerncentrale Neder land (GKN), die het beheer voert over de in opspraak gebrachte atoomcentrale in Dodewaard, zou blij zijn als er een onder zoek wordt ingesteld naar de gang van zaken in de centrale. Ir. R. van Erpen Royaards is ervan overtuigd, dat een ob jectieve derde de centrale in orde zal bevinden. „We hebben niets te verbergen”, zei hij vrijdag op een persconferentie in de centrale in Dodewaard. „Bestraffing van de moordenaar lijkt hier zinloos, omdat deze geen afschrik wekkende werking heeft, en de daad bijna nooit wordt herhaald.” Aldus de Engelse socioloog Dennis Chapman vrij dag op het congres „Strafrecht-terecht?”, dat in Leiden werd gehouden. Hij noemde dit als een voorbeeld van de verandering in onze visie op de ernst van misdrijven, die wij zouden kunnen ondergaan door ons af te vragen, welke bewijzen er zijn dat wetgeving werkelijk invloed uitoefent op het menselijk gedrag. UTRECHT. De arts die meent dat zijn taak door de patiëntenbijsluiter zal worden verlicht, zal bedrogen uit komen. Ook een verantwoord en doel matig geneesmiddelengebruik wordt er niet direct door bevorderd. Dat zegt de huisarts M. P. Springer in een in Medisch Contact gepubliceerd betoog naar aanleiding van de gezamenlijke verklaring van de Maatschappij Ge neeskunst en de Maatschappij Pharma- cie, dat aan de patiënt af te leveren geneesmiddelen „herkenbaar” zullen moeten zijn. Als de patiënt de bijsluiter bestu deert en indien de aanbevolen indica ties niet overeenkomen met hetgeen de arts hem over de diagnose heeft ver teld, kan de patiënt daardoor in ver warring worden gebracht of zelfs de indruk krijgen dat hij een veel ernsti ger ziekte heeft dan in werkelijkheid het geval is. Ook de voorgeschreven dosering kan verschillen van het advies op de bijsluiter, hetgeen volgens dokter Springer tot gevolg kan hebben dat de patiënt meer gaat slikken dan de arts hem heeft voorgeschreven, met alle gevaren vandien. De heer Springer meent, dat „zelf medicatie” zal gaan toenemen en wel met geneesmiddelen van familieleden, kennissen en buren. Hij vraagt zich af, wat de consequenties zullen zijn als niet-deskundige patiënten hun eigen AMSTERDAM. Gulf Oil Nederland heeft, naar het Angolacomité meedeelt, een eind gemaakt aan de invoer en ver werking van ruwe olie uit Angola. Gulf was het enige bedrijf, dat deze olie uit Angola invoerde. Deze invoer had in 1969 een waarde van 34 miljoen gulden. In 1970 van 52 miljoen en in 1971 van 30 miljoen. De koffie-invoer uit Angola had volgens het comité in 1969 een waarde van 92 mil joen gulden in 1970 van 98 miljoen. Prof. Hulsman vindt dat er criteria moeten worden ontwikkeld op grond waarvan de wetgever kan beoordelen of bepaalde handelingen wel of niet met straf moeten worden bedreigd. In het algemeen moeten de straffen de doelstel lingen van het strafrecht, onder andere gedragsbeïnvloeding en conflictoplossing, niet te buiten gaan. Deze tijdelijke buitengebruikstelling brengt niet met zich, dat er massale verhuizingen plaats zullen hebben. Als regel verblijven de bewoners niet zo lang in Huizen van Bewaring en er zullen voorlopig geen mensen in de vier inrich tingen worden opgenomen. Vorig jaar werd een dergelijke maatre gel reeds voor de inrichtingen te Dor drecht en Alkmaar (Bergerhout) getrof fen. DEN HAAG. De produktie van, en de handel in pornografie moet worden vrijgegeven. De strafbaarheid van seksue le handelingen met minderjarigen moet sterk worden ingeperkt. In het algemeen moeten de zedendelikten als aparta cate gorie misdrijven vervallen. Dat zijn enke le conclusies van de Coornhert-Liga en de Bond voor Vrijheidsrechten naar aanlei- sing van vragen die de commissie-Zede- lijkheidswetgeving aan ruim 150 organisa ties in Nederland heeft gesteld. De com missie. onder voorzitterschap van raads heer mr. J. Peters bij de Hoge Raad, werd in mei 1970 door de regering ingesteld om te onderzoeken of de zedelijkheidswetge- ving moet worden veranderd. Zij hoopt volgens een mededeling van minister Van Agt van Justitie eind van dit jaar haar rapport klaar te hebben. De Coornhert-Liga en de Bond voor Vrijheidsrechten hebben nu de vragen van de commissie-Peters en hun antwoor den volgens hem duidelijk de dupe drei gen te worden, maar tevergeefs. De kwestie-Dennendal (de zwakzinnigen afdeling van de Willem Arntzhoeve in Den Dolder) werkt ook nog steeds door in de persoonlijke verhoudingen tussen dr. Meijering en functionarissen van het mi nisterie. Na publikaties over drugs en „kabouter- toestanden” op Dennendal onthief de toenmalige staatssecretaris van Volksge zondheid, dr. Kruisinga, dr. Meijering van het toezicht op de A. W. Hoeve. De inspecteur ging daartegen in beroep bij het ambtenarengerecht, dat uitsprak dat de staatssecretaris „onzorgvuldig” had ge handeld. Daarna is een brief van de commissie-Speijer (die de situatie op Den nendal had onderzocht) waarin kritiek op het optreden van dr. Meijering werd geuit, ter kennis van de Tweede Kamer gebracht. Dr. Meijering schreef een verweer schrift dat uiteindelijk door minister Stuyt ook aan de Kamer is overgelegd, maar, aldus de inspecteur, de minister zelf heeft nooit gezegd, dat hij het niet met de commissie-Spleijer eens was. „En zoiets blijkt hangen”, aldus dr. Meijering, die hieraan toevogde dat hij op bepaalde plaatsen in het ministerie „echt niet popu lair” is. (Van onze redactie in Amsterdam) AMSTERDAM. Na het besluit van Douwe Egberts, Van Nelle en Niemeyer om een eind te maken aan de aankopen van Angola-koffie, hebben de afgelopen week nog 29 middelgrote en kleinere kof fiebranderijen aan het Angola-comité ge schreven dat ook zij zullen stoppen met de verwerking van koffie uit Angola. Dat betekent, aldus het comité dat nu alle leden van de Unie van Koffiebranders en Theepakkers hebben toegezegd de verwer king van Angolese koffie te beëindigen. Ook de winkelbedrijven Végé, Hema, Centra, Spar, Vivo, Kroon, A. O., Tip Organisatie en IFA Nederland, waarbij vele duizenden winkels in Nederland zijn aangesloten, zullen geen nieuwe aankopen van koffie uit Angola meer afsluiten. Dat houdt in dat binnenkort de hele Neder landse koffiemarkt vrij zal zijn van koffie uit Angola. zu ze bi or de Eu: nis kre bet me we str 1 va; Bu ov< ge: he< da Za en eei tei m; m< ge de ze 1

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 2