Kees Bal Eddy Merckx na zijn vijfde zege in Primavera: winnaar in „Omloop Twee Europese zwemrecords voor Hansje Bunschoten Wijk aan Zee greep titel in de HVB IJmuiden liep punt in op koploper Zwaluwen Baronie” die aan mijn vorm blijven twijfelen” „Zelfs nu zullen er nog mensen zijn R ARIE SWAAGER DE GROTE MAN Zandvoortmeeuwen en Energie aan elkaar gewaagd 14 MAANDAG 20 MAART 1972 MA Te simpel C( Troostprijzen k - 1 9K WVWWW’ WWW HANSJE BUNSCHOTEN de een 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 27 25 24 21 20 19 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 19 18 17 17 13 18 15 15 14 11 ranglijsten bestormde. In anderhalf sei zoen is zij zo hoog geklommen, dat zij als het ware geen afzet meer kan vinden voor haar spectaculaire daden. JUDO. De Nederlandse judoka Jan de Graaf is tijdens een internationaal toer nooi in de Hongaarse stad Miskolc in de halfzwaargewichtklasse als derde geëin digd, samen met de Hongaar Hosszu. De overwinning in deze categorie was voor de Oostduitser Stock, die in de finale won van de Tsjech Mo vak. Merckx steekt verheugd vijf vingers omhoog bij de aankomst in San Remo. Het was zijn vijfde overwinning in deze Prima Vera-klassieker. L( wins zond keer wed: op z nië i één gedi spel den aanj dan schi tege Ger voo: Frai Tho Zw< bep hoo sen Lor van (2- het Wa Bri sen der een nie H Ab was L var toe de de len vlo we we 1-2 DSK DIGS Sp.stad Terrasvog. VI. Vogels THB Heemstede TZB DSB Spaarndam (Van een medewerker) HAARLEM. Op de laatste competitie- dag van de eerste en tweede klas HVB is de laatste beslissing gevallen. Door een 2-0 zege op het reeds gedegradeerde Vliegende Vogels werd Wijk aan Zee kampioen en promoveert nu naar de KNVB waarin de kampioensclub geen onbekende is. Water loo verspeelde een puntje aan DIOS (3-3) en DIO klopte De Brug met 3-2. NAS be sloot het redelijke seizoen met een 3-0 zege over Alliance. In de tweede klasse besloot SHS het succesvolle seizoen met een 4-1 zege over THB. Arie Swaager was in de beslissende wed strijd Vliegende Vogels-Wijk aan Zee de grote man. Hij scoorde voor en na rust eenmaal, voldoende om de badplaats het afdelingskampioenschap te bezorgen. Wa terloo liep bij DIOS hard van stapel en nam door Van der Lugt en Van der Pol voor rust een 0-2 voorsprong. In de tweede helft keerden de kansen want Brouwers verkleinde de Venneper achterstand (1-2) waarna Schrama tweemaal scoorde, een maal uit een strafschop. In de laatste mi nuten kon Waterloo door Grauwe weer ge lijk maken, 3-3. Het elfde gelijke spel van Waterloo in deze competitie. NAS besloot het seizoen tegen Alliance goed. Het nam voor rust door Van der Tol de leiding, Noordermeer vergrootte na de thee de De Kennemers haalde met een 8-1 zege op WB fors uit. Vooral Van der Horst was na rust met vier treffers op dreef. De overige doelpunten waren van Van de Booren (2x), Verkooyen en Aaldersberg. Alex v.d. Horst redde voor WB de eer. SVJ bleef door goals van Van Krimpen, Endema en Mol met 3-0 de baas over TYBB. DSOV nam in de eerste helft door Sluis een 1-0 voorsprong op DEM en moest de gasten drie minuten voor tijd nog een 1-1 gelijkspel toestaan. Door tref fers van Timmer, Jan Gaus en Speelman kwam WRA aan een 3-0 voorsprong op hekkesluiter NAS, waarna de gasten op de valreep de eer wisten te redden: 3-1. Zijn ploegleider Briek Schotte: „Wij hadden op Dierickx gehoopt. Maar door het goede weer werd deze wedstrijd te simpel; niemand kon wegkomen. De beste renner heeft tenslotte toch gewonnen”. Door de gunstige weersomstandigheden werd de 63ste Prima Vera, die honderddui zenden kijkers trok, één van de vlakste edities, uit de zo rijke historie. De eerste 60 kilometer door de Povlakte werden met een snelheid van ruim 49 km per uur af gelegd. Voor Merckx kwam daar nog een schepje bovenop omdat hij in die openingsfase wegens materiaalpech tweemaal van fiets moest wisselen. Dat zou even later een enorm nadeel blijken, toen bij Voghera (na 61 km) niet minder dan zes Molteni-rijders bij een massale valpartij waren betrokken. In die chaos (waarin Molteni-coureur Georges Barras al ontbrak omdat hij even tevoren reeds door een val was uitgeschakeld) werd ploegleider Albani van alle kanten om nieuwe wielen gesmeekt. De negen reser vewielen waren dan ook binnen de kort ste keren van de ploegleiderswagen ver dwenen, waardoor het gevaar ontstond dat Eddy Merckx c.s. zonder reservemate riaal aan de resterende 227 kilometer zou moeten beginnen. Giorgio Albani verzocht Martin Vanden- bossche daarom beleefd doch dringend de koers te beëindigen, zodat zijn fiets in reserve gehouden kon worden. Wat na tuurlijk prompt gebeurde. Vandenbossche volgde de klassieker verder in een auto. De enige noemenswaardige ontsnapping kwam van de eens als toekomstige vedet te bejubelde Italiaan Boifava, van het on- herstellen. Maar ik heb tijdens de koers gemerkt dat ik toch nog veel last van mijn verwondingen ondervind. Toen het kopgroepje op de Poggio eenmaal weg was, werd er alleen nog maar door de BIC-renners gereden. Zij wilden Leman erbij slepen .Ik probeerde daar van mee te profiteren. Tenslotte kan ik niet zelf gaan jagen zolang er een ploeggenoot van mij (Wolfshohl, red.) voorop zit”. BIC haalde het niet en daarmee was ook voor Karstens de laatste kans verteken, net als voor Eef Dolman en Wim Schepers, die zoals te verwachten viel, onder de naam lozen finishten. Joop Zoetemelk reed San Remo in de bezemwagen binnen. Hij had er op 60 km van de eindstreep de brui aan gegeven. 1/MtF WjjkZee Waterloo NAS Alliance De Brug DIO De pas 20-jarige Kees Bal slaagde in zijn opzet: bijna 30 km voor de eindstreep in Breda flitste hij met een machtige demarrage uit het peloton en reed in een schitterende solo naar de finish. Verbeten, maar verslagen, vocht het peloton achter hem. Bal bleef ongrijpbaar. Klaas Balk joeg als sprintwinnaair van het peloton naar de tweede plaats. Kees Bal uit het Zeeuwse dorp Kwa- dendamme in de buurt van Goes was er niet verbaasd over dat hij zo vroeg in het seizoen al in topvorm is. Een week eerder, in de Ster van Zwolle, waarmee het vaderlandse wielerseizoen werd geopend, kon hij zijn talent nog niet laten zien, omdat zijn merkenformatie (Trico Noble uit Aardenburg) daar geen acte de pré- sence gaf, maar hij won in dat weekeinde wel een koers in het Belgische Wervik. Overigens heeft het schitterende zomer weer verhinderd dat deze omloop van de Baronie traditioneel één van de zwaarste wielerklassiekers in Nederland is gewor den. Meestal wordt deze omloop, die hier en daar nog over verbijsterend slechte kasseienwegen gaat, geteisterd door guur en regenachtig weer. Ditmaal hadden de renners de elementen echter niet als vij and en de magistrale solo van Kees Bal redde dit wielerevenement dan ook min of meer: was hij niet ontsnapt dan zou deze omloop waarschijnlijk de geschiede nis zijn ingegaan als een eentonige wed strijd, eindigend in een massaspurt. Europese recordhoudster op de 100 en 200 meter vrije slag, schijnt het laatste slacht offer te zijn. Overigens beweest de Oost- duitse methode als zodanig ip Dresden zijn doelmatigheid. Nederland bleef iets minder achter dan vorig jaar in Den Bosch, maar het verschil bedroeg nog altijd een volle vijftig punten. Oost-Duitsland presenteerde een kwali- teitsploeg van de eerste orde op alle onderdelen. Nederland moest het hebben van toevalstreffers en dat waren er te weinig: bij de jongens welgeteld twee, René van der Kuil (die de 400 en de 1500 meter vrije slag won) en het schoolslagta- lent Robin Woutering). En dat terwijl toch bijna iedereen in de ploeg zijn per soonlijke records verbeterde. nu 1 tegen Ripperda 4 niet verder dan een 0-0 gelijkspel en WD verrspeelde volledig zijn kansen door een 3-0 nederlaag tegen HFC 5. Vogelenzang zegevierde bij HBC 5 met 2-1. (Van een medewerker) HAARLEM. IJmuiden zegevierde in de derde klas van het zaterdagvoetbal met een score van 4-1 over hekkesluiter Blauw Wit W. en sloop daardoor weer iets dichter naar koploper Zwaluwen’30 toe, dat het voo» eigen publiek tegen staart- ploeg HCSC niet verder bracht dan een 1- 1 gelijkspel. Het verschil bedraagt nu nog maar twee punten. Na een matig duel verloor Kennemerland met 2-0 van De Geuzen. Er stond voor de Haarlemmers vrijwel niets meer op het spel. In de tweede klas bracht SIZO het tot een 1-1 gelijkspel tegen NDSM en behaalde daar mee in de degradatiestrijd een kostbaar winstpuntje. Door een ruime 4-1 overwin ning op VEW mocht het favoriete Flora Boys in de vierde klas de kampiot nsvlag in top hijsen. Onderaan de ranglijst is nog geen beslissing gevallen, maar ondanks een 2-2 gelijkspel tegen KMVZ schijnt het lot van hekkesluiten KIC toch wel bezegeld. Het SlZO-elftal ging in de uitwedstrijd tegen NDSM aanvallend van start en kon al na twaalf minuten door Bob de Jong verdiend op een 0-1 voorsprong bogen. Na deze treffer trokken de gastheren steeds weer met succes de buitenspelval open. In de tweede helft kwam NDSM aanvallend meer aan bod en wist in de zeventiende minuut door een penalty van Kapinga een te zware straf voor een overtreding van Leo Ham langszij te komen: 1-1. In de slotfase probeerde SIZO alsnog de zege te grijpen, maar Bob de Jong en Ton Snaterse hadden het geluk niet op hun hand. IJmuiden was veel sterker dan gastheer Blauw Wit W. en nam na een half uur spelen door Ton Verschoor een 1-0 voor sprong. Tien minuten na de hervatting voerde Wim Verschoor de winst tot 2-0 op en daarna had Zeegers tweemaal suc ces: 4-0. Twee minuten voor tijd kon de thuisclub de eer redden: 1-4. Kennemer land en De Geuzen gaven elkaar niet veel toe en kwamen in de eerste helft niet aan scoren toe. Een kwartier voor het eindsig naal kwamen de bezoekers door Rengers op winst (0-1) en in de laatste minuut liepen zij door een penalty van Brinkman nog tot 0-2 uit. Flora Boys nam voor rust door Schave- maker een 1 - 0 voorsprong op het zich knap verwerende VEW. In de tweede helft stelden de gastheren door Van de (Van onze sportredactie) BREDA. Voor hij in militaire dienst ging, zetelde amateur-wielrenner Kees Bal achter de balie van de Raiffeisenbank in het Zeeuwse dorp Capelle. Nu kan hij voorspellen: „Je leest steeds meer over bankovervallen, maar ik zal er nooit een meemaken, want volgend jaar kies ik voor een nieuw beroep: prof-wielrenner.” Dat hij zeer waarschijnlijk in zijn nieu we vak zal slagen, bewees Kees Bal zondagmiddag door de Omloop van de Baronie le winnen. Maar meer nog be wees hij het door zijn bijna professionele voorbereiding voor deze uiterst zware amateur-klassieker in de Westhoek van Brabant: in de afgelopen week verkende hij het 165 km lange parcours van deze ronde tot driemaal toe kilometer voor kilometer en stelde precies vast op welke plaatsen hij zo mogelijk zijn slag zou kunnen slaan. De stand: Zandvoortmeeuwen 17-29; Energie 17-29; Telefonia 18-25: De Kenne mers 18-25; DEM 18-21; SVJ 17-19; WRA 19-16; DSOV 18-15; TYBB 16-5; WB 17-5; NAS 17-3. betekenende Zoncaploegje, o.p de flanken van de Turchino. Hij mocht van de grote broeders 65 kilometer voorop rijden (grootste voorsprong: 2.55 min.), maar zo dra de top bereikt was, werd de vluchter in de afdaling, die de coureurs met top snelheden klaarden, achterhaald. Jos Spruyt (Molteni) dichtte de laatste meters tussen de Italiaan en het peloton. Hij was met Van Springel het meest in de weer om de onwilligen in het Molteni- keurslijf te houden. Nadat Dancelli, de man die Italië in 1970 na 16 buitenlandse overwinningen, in MilaanSan Remo weer een vaderlandse zege schonk, ver geefs geprobeerd had opnieuw te schitte ren, gaf Migelotto na 220 kilometer het sein voor een ontsnapping waaruit een kopgroepje met Fuchs (Filotex), Van Springel (Molteni), De Geest (Magnifies) en Zilioli (Salvarini) voortkwam. Zij slaagden er tot even voor de Poggio in enkele tientallen meters voor de ach tervolgers te blijven, maar toen er een maal goed geklommen moest worden den derde het peloton over ze heen. Merpkx’ meesterknecht Van Springel: „Ik had tot op dat moment niet gedacht dat Eddy Merckx nog zou gaan winnen. Hij klaagde over p\jn in zjjn rug en hing tot op enkele kilometers van de finish nog ach teraan de groep. Dat het hem op het laatste stuk toch nog lukte, bewijst alleen maar zijn grote klasse”. Uitslag: 1. Merckx (Bel) 288 kilometer in 6 uur 33 minuten en 32 sec. gemiddelde snelheid 43.909 km/. Op negen seconden: 2. Motta (Ita), 3. Basso (Ita), 4. Verbeeck (Bel), 5. Wolfshohl (Wdl). 6. Dancelli (Ita), 7. Perurena (Spa), 8. Dierickx (Bel), 9. Gösta Petterson (Zwe), 10. Tomas Pet- tersson (Zwe), 11. Aldo Moser (Ita), 12. Roger de Vlaemlnck (Bel) op 9 sec., 13. Gerben Karstens (Ned) op 21 sec., 14. Jelien v. Linden (Bel) zt, 15. Manuel Lasa (Spa) zt, 16. Daniel v. Rijckeghem (Bel) zt, 17. Guido Reybroeck (Bel) zt, 18. Emile Bodart (Bel) zt 19. Willy Planskaert (Bel) zt, 20. Noel v. Cloosfer (Bel) zt, 62. Schepers op 21 sec.. 63. Dolman zt Na de wedstrijd Milaan-San Remo ziet het klassement voor de Super Prestige Pemod er als volgt uit: 1. Merckx (Bel) 95 pnt, 2. Poull- dor (Fr) 55, 3. Motta (It) 40, 4. Basso (It) 30, 5. Verbeeck (Bel) en Ocana (Spa) 20. THEO KLEIN DRESDEN. De marge waarmee Hansje Bunschoten dit weekeinde bij de jeugdinterland Oost-DuitslandNederland in Dresden twee Europese records vero verde, had nauwelijks geringer kunnen zijn: drietiende seconde op de 800 meter en tweetiende seconde op de 400 meter vrije slag. Wel een aanwijzing dat de tijd voorbij is dat Nederlands jongste vedette J met zevenmijlslaarzen de internationale i Toch zullen er nog enkele kangeroe- sprongen moeten volgen wil Hansje Bun schoten straks bij de Olympische Spelen van München Nederland een woordje la ten meespreken. Niemand die dat beter weet dan Hansje zelf. „Om in München zeker te zijn van een finaleplaats zal de 800 meter nog zeker zeven seconden snel ler moeten en de 400 meter een seconde of vijf als je mijn tijden naast die van Shane Gould legt, ben ik gewoon nog erg slecht.” Een relativerende houding dus, waar men verwacht zou hebben diepe te vredenheid aan te treffen. Want Hansje heeft er heel wat voor moeten doen eer zij Gudrun Wegner het Europees record op de 800 meter vrije slag daadwerkelijk afpakte. Aanvallen in Den Bosch en Lon den mislukten. Het was tenslotte zaterdag raak in het als langzaam bekendstaande 50 meter-bad van Dresden, waar de uit de stad zelf afkomstige Gudrun Wegner de bloemen mocht overhandigen. In de opwinding van het moment be loofde Hansje, dat ze de dag erop zou zorgen voor nog een Europees record: dat op de 400 meter vrije slag. Ze veroverde dat vorig jaar bij de Europese jeugdkam pioenschappen in Rotterdam met een tijd van 4.31,7, bracht het bij de Europa- cupwedstrijden van Bratislava terug tot 4.31,3 en knabbelde van die tijd zondag weer tweetiende seconde af. Op een aller merkwaardigste manier overigens. Anke Rijnders, naar gewoonte Hansjes trek paard op de eerste 200 meter, ging ditmaal langzamer af en finishte veel sneller. Het gevolg was dat die eerste honderd meter anderhalve seconde meer vergde dan de bedoeling was geweest (1.05.5). Op de 200 meter was het nadelige verschil nog ruim één seconde en het was alleen dank zij een verwoede eindsprint dat de recordpo- ging alsnog slaagde. In al het vuurwerk dat Hansje Bun schoten afstak, bleef vrijwel onopgemerkt dat ook Josien Elzerman langzamerhand een serieuze Olympische kandidate begint te worden. De Haagse zwemster volbracht de 100 meter rugslag in 1.08.5 en bracht als startzwemster van de wisselslagesta- fette het jeugdrecord terug tot 1.08.9. Met die tijd zou ze op de wereldranglijst van het vorige seizoen zelfs de achtste plaats hebben bezet. medaillekansen. In Dresden eindigde het duel tussen beide landen onbeslist. Neder land won de wiselslag, maar verloor de vrije slag. Maar wat hebben beide ploegen nog achter de hand als het erop aankomt? Nederland is dan duidelijk in het voor deel. De ambitieuze trainingsopzet van Oost-Duitsland, die de basis is geweest van hun successen bij de Europese kam pioenschappen van 1970 in Barcelona, heeft nogal wat kneusjes in de jarén daarna veroorzaakt. Gabriele Wetzko, de In Olympisch perspectief bezien waren de estafettes in Dresden uitermate inte ressant. Zowel Oost-Duitsland als Ne derland kan op de vrije slag en wisselslag dames ploegen op de been brengen met (Van onze sportredactie) SAN REMO De anders zo stoïcijnse Eddy Merckx liet zich zaterdag op de Via Roma in San Remo uitbundig huldigen door duizenden hysteri sche Italianen. Zelden zal een overwinning de wereldkampioen zoveel vol doening hebben gegeven als die van zaterdag in de belangrijkste Italiaanse klassieker MilaanSan Remo. De winst had dan ook nauwelijks op een gunstiger moment kunnen komen. Met zijn vijfde lauwerkrans in de Prima Vera (een prestatie die tot nu toe alleen nog overtroffen werd door de Ita liaan Girardengo met zes overwinningen tussen 1918 en 1928) smoorde hij de geruchten die wilden dat de Merckx-heerschappij ten einde zou lopen. „Al maak ik me over de reacties na vandaag geen enkele illusie”, voegde de „Zwarte van Tervuren” daar direct aan toe, „er zullen zelfs nu nog mensen blij ven beweren dat ik slechter rij dan voor gaande jaren. Goed, de laatste tijdrit in Parijs—Nice was een tegenvaller, maar dat was alleen mogelijk omdat ik nog niet helemaal fit was en Poulidor de dag van zijn leven had. Maar vandaag kon dan toch geen enkele renner me meer volgen”. En, met een sarcastisch ondertoontje: „Er zijn trouwens niet zoveel coureurs die kunnen zeggen dat zij MilaanSan Remo vijfmaal gewonnen hebben”. Het deed hem zichtbaar genoegen dat hij de con currentie toch weer het zwijgen op had kunnen leggen, waarbij moet worden aan getekend dat de Belgische vedette tot de beklimming van de Poggio di San Remo (op 9 km van de streep) moest wachten alvorens zijn nog steeds bestaande over macht te kunnen bevestigen. Toen hij eenmaal aanzette, gebeurde dat echter weer op de voor hem kenmer kende allesvernietigende manier. Tijdens de beklimming van de 162 meter hoge heuvel (het hele rennersveld was nog bijeen) nam hij tot driemaal toe zelf het initiatief voor een ontsnapping, die even- De Molteni-équipe zal evenals vorig jaar niet deelnemen aan de Amstel Goldrace, Nederlands enige klassieker, die zondag wordt gehouden. De ploeg van Eddy Merckx geeft de voorkeur aan de Brabantse Pijl, die dezelfde dag in België wordt verreden. WWVWWVWWWWWWWWWWWWVWWWWWWWWWWWW* zovele keren door de gebroeders Petters- son (vlaggedragers van Ferretti) werden gepareerd. Even over de top grepen Mot ta (Ferretti) en Wolfshohl (Rokado) hun kans. De demarrage werd direct beantwoord door de onvermoeibare Merckx, die het tweetal niet alleen inhaalde maar zelfs even vrolijk passeerde om tenslotte onbe dreigd met de armen uitbundig omhoog gestoken over de finish te gaan. Mast en tweemaal Kuysten de zege en het kampioenschap veilig. Wim Drayer wist daarna nog de Heemsteedse eer te red den :4-l. Hekkesluiter KIC nam door Hen- ny van Liere een 1-0 voorsprong op KMVZ en dat diende nog voor rust met twee treffers van repliek :l-2. In blessuretijd wist Lieshout alsnog de gelijkmaker te scoren :2-2. SMS nam door twee treffers van Schaafsma een 2-0 voorsprong op het voor lijfsbehoud strij dende OD1N. Het fel voor een beter resultaat strijdende ODIN haalde door Rous nog wel tot 2-1 op, doch kwam niet meer aan de gelijkmaker toe. Halfweg verloor op eigen veld met 4-1 van het ook al in de staartgroep verblijvende OSDO en liet daarmee een goede kans liggen om zich vrijwel veilig te stellen van degrada- tiegevaar. Na een kwartier spelen had Splunter de score voor Halfweg geopend en nog voor rust kwamen de gasten door een foutje van keeper Van der Vaart weer op gelijke hoogte:l-l. In de tweede helft had OSDO het beste van het spel en greep met drie doelpunten de volle winst. SAC en Intimis kwamen ofschoon er niets meer op het spel stond tot een pittige partij voetbal. De gasten kwamen na een kwartier spelen in de tweede helft aan een 0-1 voorsprong, doelman Lodder raakte bij dit doelpunt een blessure op en werd vervangen door Den Hoed Een kwartier voor tijd trok Elbertsen uit een strafschop ie score recht (1-1) en met nog vier minuten te spelen greep Steenbergen met een konbal voor SAC de zege: 2-1. Jong Hercules en Hoofddorp kwamen in de eerste helft ook al niet aan scoren toe. Tien minuten na de hervatting had Den Ouden eindelijk succes voor de gasten, waarna Beyeman met een kopbal voor de verdiende gelijkmaker zorgde: 1-1. Tweede klas A: Jodan Boys 16-28; ASWH 16-21; Zwaluwen 15-19: Geinoord 16- 16; Rijnsb Boys 16-15; RWH 17-15; ZCFC 15-14, SIZO 16-13: HBSS 16-12; VRC 16-11: NDSM 15-10. Derde klas A: Zwaluwen’30 17-28: IJmui den 17-26; RCL 17-23’ Marken 18-22: K’lnd. 18-18; ADM 18-19; De Geuzen 17-16; W’mr. 18-14; PSZ 17-13; AMVJ 18-12: HCSC 17- 10: Blauw Wit W 18-8 Vierde klas A- Flora Boys 18-34; Hoofddorp 17 22: SMS 16-21; Jong Hercu les 17-21; KMVZ 17-18: VEW 17-18: SAC 17- 18; OSDO 18-16:Tntimis 17-15; Halfweg 18- 13; ODIN 18-9; KIC 18-3. SHS 20 Nw. Vennep 20 EHS Geel Wit BSM Sp.vogels Van de standaard derde klassers won CBS moeilijk met 2-1 van DSB 3 maar is toch bijna kampioen. Schalkwijk kwam voorsprong en Van der Tol zorgde voor de 3-0 eindstand. DIO en De Brug ontliepen elkaar niet veel. DIO zegevierde met 3-2 na een 2-1 score in de rust. Voor DIO scoorden Van Weel, Kerkhoven en Oud- hoff, voor De Brug Beek en Hartenhof. 1 Achter hem vocht een elftal verslage nen om de tweede plaats, die ten prooi viel aan Gianni Motta, met zijn landge noot Marino Basso op de derde plaats. Frans Verbeeck, winnaar van de omloop van Het Volk, moest het doen met een bescheiden klassering als vierde waarover hij zich enorm opwond omdat hij op het beslissende moment door Motta zou zijn dwars gezeten. Op luttele seconden achter deze prijswinnaars klopte Gerben Kar stens de Belg Van Linden in de eindsprint van de grote groep. Rokado-ploegleider Florent Vanvaeren- bergh had zijn equipe de weg opgestuurd met de opdracht Merckx onder leiding van Wolfshohl in de bergen zoveel moge lijk onder bedwang te houden. „Wij wil den het spul bijeenhouden voor een mas sasprint, waarin Karstens dan de beste kansen zou hebben”, aldus de Belg. Voor namelijk door de invloed van het weer (een vriendelijk zonnetje en de wind in de rug) slaagden de Rokado-renners tot op 9 km van San Remo in hun opdracht. De hele groep was op dat moment nog com pleet, maar toen Merckx tot leven kwam, zat Karstens niet op de juiste plaats voorin het peloton en miste hij de beslis sende slag. Karstens: „Onder normale omstandighe den had ik dat misschien nog wel kunnen Een massale valpartij, waarbij meer dan 30 renners betrokken waren, was dan ook na circa 110 km, even voorbij het dorp Zundert, de meest schokkende ge beurtenis. Niet minder dan 20 renners bleven achter en stapteh uit de wedstrijd door materiaalpech (voornamelijk verbo gen wielen). Bij die 20 waren vele kans hebbers: Piet van Katwijk, de winnaar van het vorig jaar, Kees Priem, Jan Aling, John Cornelissen, Sjef van de Burgh, Peter van de Donk, Kees van Dongen en Roy Schuiten. Vrij snel daarna ontstond er een kop- groen met Voogd, Ceulen, Kooken, Pots en Moret. Die kopgroep kreeg meer talent toen achtereenvolgens Wim de Waal uit Axel en daarna Kees Bal met Hennie Kuiper de koplopers bereikten, maar het peloton wist tenslotte de vluchtelingen toch te achterhalen. Onmiddellijk nadat er een hergroepe ring tot stand was gekomen raasde Kees Bal echter weer alleen weg en wist hij in benijdenswaardige eenzaamheid de finish te bereiken (Van een medewerker) HAARLEM. Het topduel tussen koplopers Zandvoortmeeuwen en Energie in de eerste klas van het Haarlemse zaterdagvoetbal, eindigde na een meer spannende dan fraaie strijd in een 0-0 gelijkspel. Aan weerskanten gaven de achterhoedes de toon aan. De scheidsrech ter hield in dit soms te forse duel de touwtjes strak in handen. SHS won zijn laatste wedstrijd in de tweede klas met 4-1 van THB door doel punten van Lukkien (2x), Van Galen en Venneker, Spoor redde de eer. 36 32 21 20 19 19

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14