Nederland reisde naar de zon: wegen overvol Gl Eerste fase HOOGSEIZOEN IN MAART hearaafpl£'ll,s EEN DAGJE Ernstig ongeval op crossterrein Auto werd tweemaal gestolen de Bijenkorf VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Voorlopig geen aula INGELANDEN B Tienersoos Bijeenkomst van Soefi-contact milieu bijeen Beroemde organist geeft concert in Beverwijk Statencommissie Op heterdaad betrapt in „De Mei” Wijkermeerpolder krijgen hogere jaarvergoeding I ii 4 M I Zeemist C IJmuiden Recipe van Mary Quant in etalage en winkel gedemonstreerd. special 0_ ff! MAANDAG 20 MAART 1972 (Van onze verslaggevers) ZAND VOORT Extra treinen, extra bussen en files waar geen eind aan leek te komen. Honderdduizenden die zich verplaatsten om ergens te kunnen genieten van die vreselijk vroege lente. De Spoorwegen zetten naar Zandvoort vijf extra treinen in en liet dubbele treinstellen rijden. De NZH gooide extra bussen op de route. Dat was zondag 19 maart. Velsen-Noord Wijk aan Zee Beverwijk Tarwekiemolie, amandelolie, bijenwas en honing vormen de basis. En kleuren hebben bij Mary Quant al een even natuurlijke oorsprong. 'n Modieuze gril? Zeker niet. Want dankzij al die natuurlijke bestanddelen is de make-up makkelijker op te brengen. Ze kleurt de huid daarbij met subtiele, natuurlijke tinten. Alsof je zo van buiten komt. Kom in de Bijenkorf maar 's scharrelen in dit verrukkelijke tuintje. Alle kans, dat je een intens natuur liefhebster wordt. Woensdag van half 11 tot half 5 en donderdag van 1 tot half 5 (plus van 6 tot 8) wordt de Special (De eerste make-up met alleen natuurlijke bestanddelen.) Heemskerk V elsen-IJ muiden *1 F* Van de ruim 54.000 voertuigen die zon- ADVERTENTIE u u. En natuurlijk het Zandvoortse strand. Nu maar weer kijken of u toevallig ook door de fotograaf gesnapt bent. Lekker druk, totdat een zeemist roet in het water gooide. Op de agenda staan: de verwerking van chemische afvalstoffen en de verwijdering van agressieve en explosieve stoffen; de bijzondere bevoegdheden van de commis saris der koningin op grond van de wet inzake de luchtverontreiniging; een samen vatting van de uitkomsten van het on derzoek naar de verontreiniging van het oppervlaktewater in Noord-Holland over 1969. y ren wei gei vol Za rei kii O1 loc de na ar: di< ha de H< aa ei 1. 2. R N d r K A v b li F s t m of kr bi ve oc k< ai g< te HAARLEM De statencommissie voor de milieuhygiëne houdt vrijdag 24 maart om 9.30 uur een openbare vergadering in het gebouw van de Provinciale Waterstaat aan de Zjjlweg 245. Terug. Een in de gemeente Velsen begin maart ontvreemde Fiat 850 is terugge vonden in Amsterdam. De auto was overgeschilderd en voorzien van een vals kenteken. HEEMSKERK De auto van een be woner van de Jan van Kuikweg is in een tijdsbestek van veertien dagen voor de ttweede maal gestolen en weer terugge vonden. De eerste keer werd de auto on beschadigd teruggevonden in Castricum. Zaterdagavond omstreeks middernacht was de wagen weer verdwenen ondanks het feit, dat de auto ook nu weer goed afge sloten was. In de loop van de zondag werd de auto teruggevonden achter de Dr. Prinsenhal. De politie vermoedt, dat de autodieven over een passende reserve sleutel beschikken. BEVERWIJK. De jonge, doch in En geland reeds beroemde organist lan Hare, organist van de nog meer beroemde King’s College Chapel uit Cambridge geeft woensdagavond 22 maart om 20.00 uur in de Grote Kerk te Beverwijk op het Müllerorgel een orgelbespeling, die vrij toegankelijk is. lan Hare is in Holland om als organist mede te werken aan twee uitvoeringen van een Engelse Passion „The Crucifixion” van John Stainer, in de R.K. Kathedraal te Haarlem en Augusti- nuskerk te Anisterdam. Hij maakt tevens een radio-opname van het orgel in de Grote Kerk te Beverwijk voor de NCRV. Hare is geboren in 1949 in Huil en begon reeds op 11-jarige leeftijd met or gellessen. Ongewoon vroeg, op 16-jarige leeftijd (normaal 23 jaar) verwierf hij het lidmaatschap van het Engelse Koninklijke College van Organisten (FRCO). Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7’ jeugd 15.30-17.30 u. MAANDAG 20 MAART De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif. DINSDAG 21 MAART De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Een 21-jarige inwoner van Heerhugowaard heeft zaterdagmiddag om ongeveer kwart voor zes een halswer vel gebroken bij een ongeval op een cross-terrein langs de Noordelijke invals weg. De jongeman is naar het St. Elisa- beth-ziekenhuis in Alkmaar overgebracht. De man was op zijn zelfvervaardigde 50 cc-bromfiets bezig zijn rondjes te draaien op het cross-terrein. Hij kwam met zijn voorwiel in een kuil terecht en maakte een lelijke buiteling. dag overigens zonder opvallende file vorming of stagnatie hun weg door de Velsertunnel hebben gekozen, is een groot deel rechtsaf geslagen voor een vroegtijdig strandbezoek. Vandaar dat het voor de automobilisten al spoedig bijzonder moei lijk werd in de omgeving van het IJmuider strand nog een geschikte parkeerplaats te vinden. Door dit alles beloofde het voor de eige naars van de strandpaviljoens voor deze tijd van het jaar een recorddag te worden en hoewel men over de drukte over het algemeen meer dan tevreden is geweest, heeft de in de middag opkomende koude mist toch de meeste bezoekers van de ter rassen verdreven. Omdat er nog weinig buitenlandse be zoekers konden worden verwacht en het hier dus voornamelijk dagtoerisme betrof, is het kantoor van de VW Velsen-IJmui- den zondag nog gesloten gebleven. Wan neer de weersomstandigheden gunstig zijn, is men hier, wat het vreemdelingenverkeer betreft, bijzonder optimistisch over het paasbezoek, terwijl voor het weekeinde van 1 mei reeds talrijke verzoeken om reser veringen zijn binnengekomen. Dit laatste geldt in het bijzonder voor Duitsland. HAARLEM. Zondag 26 maart houdt de afdeling Haarlem van het Soefi-con tact een bijeenkomst ’s morgens om 11 uur in het gebouw aan het Nassauplein 8, hoek Nieuwe Gracht. Spreekster is mejuf frouw C. D. Woüte. Ze houdt een lezing over „Aspecten van de boodschap van heden”. In Wijk aan Zee sprak men van „een pittige drukte”. Zoals ook in de andere badplaatsen werden er nogal wat Duitsers gesignaleerd, die van het mooie weer een weekeinde uit maakten en tegelijk hun reservering voor de aanstaande zomer maakten. ’s Avonds zijn deze disco-avonden be stemd voor de leeftijdsgroepen van zestien jaar en ouder, ’s Middags zijn de jongeren vanaf dertien jaar welkom. Met suggesties ten aanzien van het tienerprogramma kan men zich wenden tot staf en jongerenraad van het buurt centrum aan de Geelvinckstraat 28. Tel. 24025. (Van een onzer verslaggeefster) BEVERWIJK. Een Spaanse werkne mer is op heterdaad betrapt bij het mee nemen van elf 45-toerenplaatjes ter waar de van ruim vijf gulden per stuk uit een grammofoonplatenzaak aan de Breestraat. Men bracht de man onmiddellijk naar het politiebureau, waar hij de diefstal bekende. Aangifte werd gedaan van diefstal van een elektrische handboor met boorstan- daard uit het handenarbeidlokaal van de leao-school aan de Brink. De totale waarde van het gestolene is 230. Men verschafte zich toegang door vernieling van een draairaam. In „De Slof” werd een handtasje gesto len van een inwoonster van Badhoevedorp. In de Vredevorstkerk wordt een jas ver mist. MAANDAG 20 MAART Gymzaal, Dreef. 19.30 u. conditietraining voor heren. De Opgang, Florastraat. 20 uur bijeen komst NCVB. Beverwijkse Sportraad, Sporthal, Van Loenenlaan. 20-22 u. spreekuur. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroepavond AA Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. De strandpachters boerden ook goed. De stoelen gingen vlot van de hand, totdat ’s middags een kille zeemist het strandle- ICbmdischc tuintje van Mary Quant. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD In het afgelopen weekend hebben veel jongeren uit de IJmond gebruik gemaakt van het „Vrij entree” in de tienersociëteit in het buurt huis „De Mei”. De staf heeft nu besloten de tieneravonden voort te zetten, maar dan wel entreegeld të heffen. De openingstijden worden nu: woens dag- en vrijdagavond van half acht tot half elf (voor jongeren tot dertien jaar tot negen uur); in het weekeinde van acht tot elf ’s avonds en ’s middags van half drie tot vijf uur. BEVERWIJK. De stemgerechtigde in gelanden van de Wijkermeerpolder hebben zaterdagmiddag in precies een uur tjjd het wel en wee van de polder besproken tij dens de gehouden jaarvergadering. Er deden zich geen grote vraagstukken voor. Het nieuwe gemaal met de machinis tenwoning was geen gesprekspunt meer omdat dit nu klaar iis. Ook had men zich niet te buigen over de grote kosten van het pompgemaal, want de machine heeft zeer weinig werk verricht vanwege de droge zomer. De voorzitter, de heer A. van der Stelt was de mening toegedaan dat men door het prachtige voerjaarsweer de vergadering maar niet onnodig moest rek ken. want er was op de landerijen nog wel het een en ander te doen. In de begroting over 1972 was een voor stel opgenomen om tot een hogere vergoe ding voor de bestuursleden te komen. Het bestuurslidmaatschap van de polder moest men in het verleden altijd als een erebaantje beschouwen en dat wil men nu ook handhaven, Maar meerdere malen was uit de vergadering het voorstel ge komen om de bestuursvergoedingen wat meer aan deze tijd aan te passen. Het bestuur daarentegen was er niet zo erg voor dat hun jaarwedde omhoog ging, maar men kon er ten slotte toch mee ak koord gaan. Het werd opgetrokken van 35,per jaar naar 100,per jaar, waarbij de voorzitter dan iets meer krijgt. Per slot van rekening blijft het nu toch een erebaantje. De rekening over 1971 sloot aan ont vangsten en uitgaven met een bedrag van 244.275,96. waaronder een batig saldo, de begroting voor 1972 werd goedgekeurd aan baten en lasten met een bedrag van 146.652,De grootste post bij de uitga ven was een bedrag van 40.000,van welk geld men een gedeelte weg van fort Velsen af tot fort Zuidwijkermeer zal gaan opknappen. Bij de rondvraag kwam naar voren dat het rustige polderbeeld in veel gevallen gestoord wordt, door auto-sloperijen of grote opslag- en vuilnisbelten. Het bestuur zegde toe hier tegen te zullen optreden, want de polder moet de polder blijven. Hoewel de Zandvoortse horeca drukte had verwacht, had men geen rekening gehouden met een dergelijk aanbod. In derhaast werden familie en kennissen in geschakeld en extra personeel aangeno men om de zaken te runnen. In het dorpscentrum kon je over de hoofden lopen. ven lam legde. De zon ging schuil en het werd onaangenaam koud. De strandzitters pakten hun biezen en verdwenen naar het dorp. Het verkeer naar en van Zandvoort zat danig in de knoop. Vooral een sta-in-de- weg vormde het kruispunt Zandvoortse- laan, Leidsevaartweg bij het station Heemstede-Aerdenhout. Door de weg werkzaamheden ter plaatse was een nor maal doorstromen absoluut onmogelijk. Vooral de vertrekkers hadden daar last mee en moesten forse wachttijden in het dagje uit incalculeren. De verkeerscentrale van de rijkspolitie meldde rond elf uur zondagmorgen een toenemende drukte op de wegen, vooral op de route Den Haag—UtrechtArnhem. Bij Woerden deden zich wat opstoppingen voor. Opvallend aan de verkeersdrukte was het grote aantal caravans, waardoor wel wat vertragingen werden veroorzaakt. De verkeersstroom bewoog zich hoofd zakelijk in oostelijke richting. Zondaga vond, tussen vijf en acht uur, kregen de rijkswegen inderdaad de verwachte grote verkeersstroom oost-west te verwerken. Dat leidde tot vertragingen op de weg ArnhemDen Haag, waar zich enkele kleine kop-staartbotsingen voordeden. Het verkeer in de richting Amsterdam kreeg vlak voor de hoofdstad met opstoppingen te kampen. Een lange file, die zich op zijn hoogte punt over een afstand van 14 km uit strekte, vormde zich voor de brug over de Oude Maas bij Dordrecht in de richting Rotterdam. De keten wachtende zondags rijders ontstond daar omstreeks vijf uur ’s avonds, pas om half tien kon het ver keer weer gewoon doorstromen. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15—21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek- Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 19-21 u. DINSDAG 21 MAART De Hoppers, IJselstraat. 9 u. peuter speelzaal en -klas. De Uitwijk, Arendsweg. 9.30 en 13.45 u. peuterspeelzaal. De Kelder, Hilbersplein. 14 u. bejaar- densoos. Het Groene Huis, Raam veld. 19 u. tie nerclub. De Grenspost, Soerstraat. 19.30 u. instuif jongeren. Kantine Scheybeeck, Parallelweg. 20 u. jaarvergadering DEM-atletiek. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-17 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u. Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u. Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30 17.30 u. MAANDAG 20 MAART De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. jaar vergadering NW-vrouwen, 20 uur mode show voor r.-k. vrouwengilde. De Vlotter, Oosterweg. 20 u. kontakta- vond ADO. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u grote veiling postzegelclub Heemskerk. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat Geo pend vanaf i9.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u.; Ruijsdael straat 7: jeugd 19-21 u. DINSDAG 21 MAART De Zandkraai, Handelstraat. 9 u. peuter- oppas, 9 en 19.30 u. bar, 13 u. bejaarden- soos. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 16 u. instuif. De Lichtboei, Maasstraat. 9 u kin dercrèche, 14 en 20 u. creatief bezig zijn voor dames. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. ver gadering zwemvereniging OEZA, 20 vergadering Industriebond NW. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat Geo pend vanaf 19.30 u. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De plannen voor de aanleg van de nieuwe algemene begraaf plaats „Eikenhof” aan de Marquettelaan zijn, zoals wij reeds uitvoerig meldden, thans zover uitgewerkt ,dat een begin kan worden gemaakt met de uitvoering van de eerste fase. Bij de opzet is uitgegaan van het be graven in één laag, zulks in verband met de hoge grondwaterstand en de bestaande terreinhoogte. In de eerste fase van aanleg zijn begre pen het maken van paden, parkeerplaats, ringsloot, drainage, afrastering, riool voor de afvoer van overtollig water, het uit kappen van de begraafuniits en het inboe ten van de beplanting. De totale kosten van de voorbereiding en de eerste fase van de aanleg bedragen f 354.000. Aan de raad is een aanvullend krediet gevraagd van 335.000, daar al eerder f 19.000 voor de voorbereiding be schikbaar werden gesteld. In de globale kostenbegroting is een bedrag opgenomen voor een aula, maar het ligt niet in de bedoeling de aula direct te bouwen, aangezien er ten aanzien van grootte en inrichting volgens B. en W. nog vele vragen zijn, die eerst terdege bekeken dienen te worden. MAANDAG 20 MAART De Rank, Koningin Wilhelminakade, IJ muiden, 20 u. ds. J. P. van Roon: „De Kerk der Eeuwen in de wereld van nu”. NCVB, 20 u. in Wijkgebouw Herv Ge meente, Radarstr., TJm. 20 u. jaarfeest, afd. IJmuiden West. Cult. Sportbond, jaarvergadering om 20 u. in Cult. Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. 19.30-20.45 uur bibliotheek en inlichtingencentrum van de Ned. Ver. voor Seksuele Hervorming. De Jump, Bridge in Cultureel Centrum, IJmuiden. ’9 45 u. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den. 18.30-21.00 u. Exercitia 21-23 u. Full Speed. Boksclub De Ring, 10.30-22 u. trainen in Ossendorpszhool, Wijk aan Zee. DINSDAG 21 MAART Geb. Velserduin, Velserduinplein, IJ muiden. 20 u. lezing over Het Waddenge bied, Nivon. Soli, in geb. Paulinum, Driehuis 19.45- 22 u. Harmonie-orkest. Brulboei, Kanaalstraat 228, Peutergroep 9.30 tot 11.30 u.; Bejaardensoos 9 tot 11.30 u.; pottenbakken meisjes en jongens 8 tot 10 jaar. 16.30 tot 17.45 u.; Timmerclub jongens 12 tot 14 jaar 19 tot 20.15 u.; Balletles meisjes 11 en 12 jaar 19.30 tot 20.30 u., 12 tot 14 jaar 20.30 tot 22.30 u. Duinwijk en Zeewijkclubs. Pleiaden- school, 15.45 tot 16.45 uur volksdansen jongens en meisjes 7 tot 11 jaar; Zeewijk- school 16 tot 17.15 uur handarbeid jongens 6 tot 8 jaar. Bel Canto. Velsen, operakoor repetitie om 20 uur in het Cultureel Centrum. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden. 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen, 12.15 tot 14.15 uur gemengd zwemmen, 13.20 tot 16.20 uur schoolzwemmen, 16.15 tot 16.45 uur zwemlessen, 16.45 tot 18 uur gemengd zwemmen, 18 tot 18.30 uur zwemlessen, 18.30 tot 20 uur zwemvereniging CBS, 20 tot 21.30 uur gemengd zwemmen, 21.30 tot 22.30 uur zwemvereniging CBS. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden. Telefoon 02550 - 10715. Federatie Bejaardenzorg. Spreekuren: 9 tot 10 uur Cultureel Centrum, Moerberg plantsoen 22, IJmuiden, in benedenzaal 3, tel. 02550 - 15010; Santpoort in gebouw Cusa, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord. Tel. 023 - 378015; verder volgens afspraak bij het secretariaat Hoofdstraat 133, Sant poort-Noord Tel. 023 - 378014. In Velsen- Noord is spreekuur van 11 tot 12 uur in buurthuis De Mei, Geelvinckstraat 2. Tel. 02510 - 24025. Openbare leeszaal en bilbiotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 u. en 14.30-17 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19 tot 21.30 uur, jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost. 15.30 tot 17.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den. 18 tot 23 uur BC IJmond. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaamestraat, IJmuiden. 19 tot 20 uur, Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Boksvereniging Manly Sport. Les en wedstrijdtraining van 19.30 tot 21.30 uur in gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerk straat, Oud-TJmuiden. Oud Kath. Ver.gebouw, Koningin Wil helminakade, IJmuiden. Toneelver. VAT. repetitie musical „Schandaal in Parijs”, 10 uur.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4