Geanimeerde receptie gepromoveerd SHS Bromfiets door HAVENBERICHTEN Vistechnologen overleggen in IJmuiden over onderzoek zaken Huurprijzen in „De Die” auto geschept GROOT DUINGEBIED VERLOREN DOOR BRAND Ouders van KIC-jeugd op voorlichtingssamenkomst Weinig ongelukken in Velsen ondanks grote verkeersdrukte fill! i wi IMé Noordersluis Informatie met muziek, zang en dans en kienen toe Baart was snelste Bestuursleden Streven naar Verkoop van rioolgemalen aan Hoogheem raadschap Record lading erts door uniformiteit bij beoordeling van versheid produkt Stichting OBD Elf dames kregen begeerde diploma ziekenverpleging in strandloop In de vishal i F - K RS 5 liw «u "~4 IJMUIDER COURANT MAANDAG 20 MAART 1972 (Van onze correspondent) Gevonden voorwerpen VELSEN De jeugdcommissie van de sportvereniging „KIC”, die voor de tweede maal in haar drie jarig bestaan vrijdagavond in de kan tine van het sportpark Rooswijk een ouderavond belegde, kan, evenals vorig jaar, op een uitstekend ge slaagde bijeenkomst terugzien. ike. «0 pw Ifw WIP KI I :»w i 1 i (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) rioolzuive- ge- te kunnen bouwen voor 2.475.000,Ook ten behoeve van deze woningbouwvereni gingen zal het gemeentebestuur, behou dens goedkeuring door de raad, de betaling van aflossing en rente garanderen. (Van een onzer verslaggevers) Niet minder dan honderdtachtig ouders werden door de heer A. van der Aar, jeugdvoorzitter, begroet voordat de dia- geluidsserie van de KNVB-jeugdkampen werden vertoond, die met belangstelling werd gevolgd. rijprodukten TNO aan de Dokweg om te trachten tot een eensluidend advies te komen aan het vistechnologisch congres dat in augustus in Kopenhagen wordt gehouden met betrekking tot de beoorde ling van de versheid van het produkt. Vistechnologen uit negen Europese landen waren vanmorgen al vroeg in de IJmuidense hallen. Belangstellend keken en luisterden zij bij een sor tering aangevoerde kabeljauw. samenwerking te komen tussen soortgelijke instituten in Europa is enkele jaren gele den uitgegaan van TNO-IJmuiden en door de andere enthousiast ontvangen. Na een eerste bijeenkomst in IJmuiden, volgde een jaar later het tweede congres in Engeland; IJmuiden is thans dus voor de tweede keer gastheer. In de IJmuider vishallen werd vanmor gen, onder leiding van ir. Houwing van TNO-IJmuiden, met grote belangstelling de gang van zaken gevolgd bij aanvoer, lossing keuring, sortering, enzovoort. Later op de dag volgden de gedachten wisselingen in het TNO-gebouw aan de Dokweg. Na IJmuiden worden de vishallen en afslagen in Oostende, Boulogne, West- Duitsland en Denemarken bezocht. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK In februari besloot de Heemskerkse raad tot mede-oprichting van en deelneming aan de Stichting Onderwijs begeleidingsdienst Midden-Kennemerland. Thans wordt de raad voorgesteld twee le den in het algemeen bestuur te benoemen, namelijk de heer S. Husslage en mej. H. A. Kranendonk, hoofdleidster van de open bare kleuterschool „De Kleuterboek”. In de respectieve Europese landen: En geland, Frankrijk, België, West-Duitsland, Denemarken, Noorwegen, Zweden, Ijsland en Nederland worden evenzovele manie ren van onderzoek (West-Duitsland kent zelfs drie verschillende schema’s) toegepast die onderling zeer verschillen, waardoor de uitkomsten wel bijzonder moeilijk be grijpelijk zijn voor een buitenlandse collega. Daarom streeft men naar een zo groot mogelijke uniformiteit. Het initiatief om tot een vruchtbare ken Liner, Purfleet; Pirola, Swansea; Blatence. Goole; Acmea, Teesport; Gaasterland, Rio Gran de; Tor Parisla, Aarhus; Sea Horse, Hamburg; Delta, Emden; Gunda, Uddevalla; Timca, Hami- na, Velsen; Jupiter, Kingslyn; Lady Claudine, Cont. Plat, IJmuiden; Saxen. Uddevalla, Velsen; Gripen, Stettin; Joan C, Whitby, IJmuiden; Kalahari, San Pedro; Demian Bedny, Bangkok; Eglantine, Stettin; Poseidon, Rauna; Elselil, Ue tersen; Yewtree, Swansea. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Hol- landia, Gothenburg; Mithras, Bremen; Fletching, Hampton Roads; Rijnstroom. Shoreham; Bona, Swansea, IJmuiden; Tugro, Rotterdam, IJmui den; Amstelstroom, Hull; Bulkem Liner, Bre men; Zaanstroom, Felixtowe; Fezzano, Jack sonville, IJmuiden; Smit Lloyd 2, Cont. Plat, IJmuiden. Maandag aangekomen in IJmuiden: Texel- stroom, Liverpool; Ville de Mexico, St. John; Nassauborg, Vestervik; Fernhurst. Great Yar mouth; Dunblane, Victoria; Fjordaas, Narvik, IJmuiden; Johannes Latuharhary, Bremen; Li bation, Greenwich, IJmuiden. Maandag vertrokken van IJmuiden: Spitaler- tor, Cont. Plat. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan. KIC zal dit jaar met zestien pupillen en 24 C-junioren aan deze kampen deelne men. Gezien de professionele opzet van de dia-serie bleek deze voor de ouders een openbaring van de vakantiemogelijkheden voor de voetballende jeugd. De heer Van der Aar vroeg daarop de aandacht van de ouders door te stellen, dat een van de fusiedoelstellingen drie jaar geleden tussen de oude clubs Kin- heim en IEV om tot een krachtige jeugd afdeling is geraken volledig is geslaagd. Na de fusie startte KIC met 18 jeugdelf- tallen; thans zijn het er 24, hetgeen een groei van drieëndertig percent betekent. In de toekomst zal deze groei zich nog wel verder voortzetten. De resultaten van de jeugdelftallen zijn mede te danken aan de jeugdtrainers J. C. van Doorneveld en de Telstarspeler Fred André. De resulta ten gingen dan ook met sprongen om hoog, zodat ook hier de toekomst aller minst somber behoeft te worden ingezien. Met grote dankbaarheid gewaagde de heer Van der Aar van de jeugdleiders bij KIC, die met twee man per elftal de jongens begeleiden en derhalve de spillen zijn waarom het jeugdelftal draait. Nadat de heer Van der Aar ook nog de vele activiteiten van dit seizoen voor de jeugd had geschetst, die noodzakelijk zijn om de jeugdafdeling vlot te laten draaien IJMUIDEN Met een recordlading erts 115.000 ton is zaterdag de „Stadt Bremen” door de IJmuider Noordersluis geschut. De Westduitser had de maximum diep gang van 45 voet en bij een breedte van 43 meter liet het ertsschip aan beide boorden slechts weinig speling. Maar de „Stadt Bremen” kwam er keurig doorheen en heeft z’n lading inmiddels gelost aan het Amsterdamse overslagbedrijf. De Noordersluis ontvangt, zoals gemeld, aanstaande zondag de 225.000 dwt mam- moet-turbinetanker „Texaco Amsterdam”, die jongstleden zaterdag op de NDSM- werf in Amsterdam werd gedoopt door mevrouw R. B. Palmer-Barlington. Deze mammoet is bijna 330 meter lang, 48.73 meter breed en heeft een diepgang van 19,85 meter. De „Texaco Amsterdam” gaat dan (leeg) voor het eerst naar zee voor de eerste officiële proefvaart. De uitreis zal uiteraard alleen bij gunstige weersomstandigheden kunnen plaatsvin den. Op het Noordzeekanaal, bij de Hembrug- onderdoorgang en in de Noordersluis zullen speciale voorzorgsmaatregelen wor den genomen. Een achttienjarige bromfietsster uit Am sterdam is zaterdagmiddag geslipt op het kruispunt Kanaaldijk-Kerkstraat te IJ muiden. Het meisje is naar het ziekenhuis vervoerd. IJMUIDEN. Een internationaal zelschap, bestaande uit vistechnologen uit negen Europese landen, heeft vanmorgen een bezoek gebracht aan de IJmuider vishallen. De buitenlanders zijn hier op uitnodiging van het Instituut voor visse- HEEMSKERK De huurprijs van de 52 bejaardenwoningen die de St. Agnesstich- ting in het plan De Bie bouwt, zal 158, gaan bedragen, inclusief de vaste kosten van de centrale verwarming. Voor de 41 eengezinswoningen, te bouwen door de Al- gebene Woningbouwvereniging „De IJ- mond” en de 44 eengezinswoningen, te bouwen door de R.K. Woningbouwvereni ging „Ons Huis”, eveneens in de nieuwe wjjk „De Bie”, is de gemiddelde huurprijs berekend op 206,inclusief de vaste kosten van de centrale verwarming. VELSEN. Ook in Velsen is het gedu rende het weekend bijzonder druk op de weg geweest. Niettemin hebben zich in de gemeente bijzonder weinig ongelukken voorgedaan, slechts drie. HEEMSKERK Een 18-jarige brom fietser uit Beverwijk en zijn 15-jarige duo-passagiere uit Wormerveer zijn zater dagmiddag omstreeks kwart over zes ge wond geraakt bij een verkeersongeval op de kruising Beneluxlaan-Europaplein. Bei de zijn naar het St. Jozefziekenhuis ge bracht. Het meisje heeft bij het ongeval vermoedelijk een bekkenfractuur opge lopen. De bromfietser reed op de parallelweg „Ons Huis” denkt de 44 eengezinswoningen van de Beneluxlaan en zwenkte zonder op het verkeer te letten de rijbaan op om naar het Europaplein te gaan. Bij deze manoeuvre werd hij geschept door een automobilist uit Velsen-noord. In het tijdvak van 11 tot en met 17 maart 1972 werden de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven. Schakel armband, paar dameshandschoenen, knip- beursje met inhoud, klok, contactlens, da- mesklokje, koperen sleutel aan kaartje, portemonnee met geld en sleutel, hond, paar herenhandschoeen, bankbiljet, ket tinkje, trainingsjack, dameshandschoen, lipssleutel, portemonnee, hond, kat, porte monnee met inhoud, ring met vier sleu tels, kinderschoen, muntbiljet, hond, bal, kinderhandschoen, trainingsjack, ring met zestien sleutels, verzekeringsplaatje brom fiets RBQ 216, kabelslot, ring met vier sleutels, herenhandschoen, sjaal, tas met papieren, paar herenhandschoenen. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen dagelijks aan het hoofdbu reau van politie in Velsen. Vrijdag aangekomen In IJmuiden: Baltique, Delfzijl; Smit Lloyd 11, Cont. Plat; Tor Scandia, Immlngham; Prinses Margriet, Dublin; Cor- beach, Londen; Tanga, Antwerpen; Holland, Pointe Noire; Rim, Colchester. Jennie Smits, Antwerpen; Margriet Bolten, Morfolk; Queen land, Londen; Levern, Londen; Hunnau, Flix- borough; Penerf, Brest; Pan, Swansea; Alca, Klaipeda; Rijnstroom, Shoreham; Prinsenborg, Uddevalla; See Schwalbe, Boston; Tod Head, Thames; Nordkyn, FUxborough; Tugro, Char lestown; Hondsbosch. Londen; Achilles, Ponse; Constance, Middlesborough; Anita von Bargen, Rotterdam; Lawanti, Las Palmas. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Melusine, Lapalice; Dongeborg, IJstad; Basalt, Flixbo- rough; Tor Gothia, Immlngham; Aggllty, Gun- ness; Djati Barang; Sluiskil; Bruni, Fowey; Pa tricia Mitchell, Londen; Lydia, Kopenhagen; Essi Kristine, Norfolk: Brinda, Londen; Vene zuela, Le Havre; Bjella. Kjoge; Tor Scandia, Immlngham; Fritz Thijsen, Buchanan; Marsdiep, Terschelling; Winnetou, Rotterdam; Charles Merz, Shoreham; Seeland, Stralsund; Caernar von Brook; Memel, Dagenham; Moskalvo, Zwar te Zee; Caernar von Brook, Portershead; Inger Lupe, FrederiksstadAaltje, Londen; Vlist, Le Havre; Jomsborg, Grangemouth; Hanau, Bre men Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Duncas- byhead Thames; Cobeta, Bremerhaven. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Corbeach, Londen; Arrow, Londen; Queensland, Londen; Hunnau, FUxborough; Puorto de Amberes, Bil bao; Baltique, Bordeaux; Hammonia, Belawan; Solon, Dublin; Tod Head, Tilbury; Constance, Bremen; Framtondyke, Southampton; Adonis, Georgetown; Nordkyn, Felixtowe. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Ferocia. Leith, IJmuiden; Greta Gunda, Selby; Amstel stroom, Hull; Jalta, Londen, IJmuiden; Heino Tn„xu„v, TP11 Tatfia floxrlo TTmiliHpri' Zeewijk. De trap die de verbinding vormt tussen de parkeerplaats aan de week afgesloten, wegens wérkzaamheden op het plein. VELSEN Op de School voor verpleeg kundige verzorgenden van de Stichting Medisch Centrum in Velsen, hebben elf dames het diploma ziekenverpleging A verworven. De geslaagden: M. Aling, A. Bakker, A. M. Baltus, M. I. G. van Doorn, H. C. M. Goemans, C. A. M. Klaver, M. P. Lute, M. M. Schuit, M. A. Springveld, A. van der Steen en M. B. H. Verdick. Geen Witte Tejater. Het ensemble dat woensdag 22 maart in de Velsense Stadsschouwburg zou optreden voor „Het Witte Tejater” heeft zojuist een bericht van verhindering gezonden. Doordat het op een dergelijk korte termijn onmogelijk is gebleken een ver vangend programma samen te stellen, moet deze bijeenkomst dus worden af- gelast. Vermande Zonen N.V. Op de laatstge houden vergadering van aandeelhouders is tot directeur van Vermande Zonen N.V. drukkers uitgevers in IJmuiden be noemd de heer R. A. J. Huyzer. SCHEVENINGEN Maandagmorgen werden in Scheveningen aangevoerd en geveild: 200 kisten wijting, 2200 kisten gul, 750 kisten schol, 400 stijve kabeljauwen en 24.000 kilogram tong. aan d e oppervlakte te brengen. „Want achter de sportieve prestaties staat nog altijd een goed functionerend bestuursbe leid”, aldus de burgemeester die SHS een voetbal schonk waarmee, naar hij hoopte nog vele doelpunten zouden worden ge maakt. Wat de mogelijk op handen zijnde fusie betrof hield hij zich evenals andere sprekers, min of meer op de achtergrond. „Daarover zullen de leden zelf moeten beslissen”, zei hij. Hij vond de naam „Samenwerking Houdt Stand” belangrijk, maar naar zijn mening zou de naam „Eendracht Maakt Macht” ook belangrijk kunnen zijn. Wethouder Voskuilen richtte eveneens lovende woorden tot het kampioenselftal en onderstreepte de woorden die burge meester Van Bruggen tot het feestvieren de bestuur had gezegd en voorzitter H. Duinker van de HVB vond dat de kampi oenstitel, gezien het grote verschil in pun ten, op de juiste plaats was terecht geko men. Vele toespraken gingen vergezeld van nuttige geschenken en bloemstukken en de dames van de spelers werden door Jeugdvoorzitter Kroon in de hulde be trokken. Hij schonk de dames elk een fraai bloemstuk. En namens de suppor- tersverenigiging werd aan elk der spelers een fraaie groepsfoto aangeboden. Het was een zeer geanimeerde receptie die in de avonduren werd gevolgd door een feestavond in het clubhuis waar het feest vierende SHS de bloemetjes op gepaste manier buiten zette. ZANDVOORT. Op het strand van Zandvoort hield de Zandvoortse oud-wiel- renner Klaas Koper zondag in samenwer king met de Amsterdamse rijwieltoerclub Olympia voor de zesde keer een strand loop, waaraan ruim duizend liefhebbers deel namen. Toen de lopers en loopsters na de start in de Kerkstraat op het strand arriveerden, kwam er vanuit zee een dichte mist opzetten. De organisatoren hadden veel moeite de deelnemers naar de finish te loodsen. Nico Baart uit Heemskerk diende zich daar als eerste aan. Corkbrook, Shoreham; Ballirory, Lemmerick; Stevnsklint, Bremen, IJmuiden; Stadt Bremen, Tubarao; Fezzano, Itea, IJmuiden; Harnis, Wil helmshaven; Yuki, Shirrness, Beverwijk; Tor Hollandia, Gothenburg; Steady. Londen; Lauter, Le Treport, IJmuiden; Penthievre II, Cadiz; Eden Fisher, Cowes; Alert, Dagenham; Novel, Londen, IJmuiden; Waalborg, Halmstad. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Nordkyn, Flixborough; Pam, IJdehamn; Marinello d’Ami go, Londen; Duke of Norfolk, Scheveningen; Anita von Bargen, Flixborough; Jhonny Smits. Lissabon, Beverwijk; Gratia, Simonsvik, IJ muiden; Smit Lloyd 11, Cont. Plat, IJmuiden; Cometa, Antwerpen; Alca, Boston; Langkoeas, Le Havre; Jalta, Oskarshamn, IJmuiden; Jean E, Londen; Jettie, Lissabon. IJmuiden; Celora I, Le Havre; Tanga, Hamburg; Holland, Bremen; Saint Paul, Duinkerken; Cartagena de Indias, Le Havre; Armorique, Hamburg; Duncansby Head, Londen; Witmarsum. Hamburg; Stevnsland, Go thenburg, IJmuiden; Ferovia, Whitby, IJmuiden. Londen Poplar, IJmuiden; Ruestringen, Londen, IJmuiden; Alexander, Holding, IJmuiden. Zondag aangekomen in IJmuiden: Spitalertor, Cont. Plat, IJmuiden; Germania, Ierland; Bul- Op het strand aangekomen, wachtte de meute de verrassing van een uit zee opkomende mist. Van de lopers aan de 8 km raakten er twee het spoor volslagen bijster en keerden pas 2’/z uur na het vertrek terug aan de finish. Bij de loop over 4 km zagen de controleurs aan het keerpunt opeens een deelnemer van de andere kant afkomen. Hij had de kering gemist en was tenslotte op zijn schreden teruggekeerd. Aan de grote loop namen 533 senioren en dames deel. Het resultaat daarvan was: 1. N. Baart, Heemskerk, de 8 km in 27.20: 2. M. Zuiderduin, Noordwijkerhout; 3. Fr. Rozing, Egmond, 4. H. Groenewoud, Noordwijk; 5. H. van ’t Schip, Amster dam; 6. J. v.d. Berg, Haarlem; 7. P. van Denzen, Lisse; 8. J. ’t Hoen, Aalsmeer; 9. J. Kroon, Zwaanshoek; 10. H. Waardenburg, Amsterdam. Mej. H. Berndsen uit Wilnis was de eerste dame. Uitslag jeugdloop (404 deelnemers): 1. M. Weyer, Hilversum; 2. E. Koster, Haar lem; 3. E. de Vlieger, Zandvoort; 4. A. v. d. Plas, Beverwijk; 5. M. v.d. Zijden, Hilver sum. Aan de kleine loop voor veteranen boven veertig jaar, namen zeventig lopers deel. De 41-jarige Haarlemmer Ten Wolde was van hen de snelste. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De gemeente Heems kerk zal het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland, gevestigd in Edam, een overeenkomst aangaan tot overneming van de taak tot behandeling van afvalwater. In verband daarmee is aan de raad voor gesteld twee rioolgemalen in Heemskerk met bijbehorende werken en gronden, als mede twee afvalwatertransportleidingen en verschillende roerende zaken aan het Hoogheemraadschap te verkopen voor 681.896,32. Daarbij wordt aan de raad voorgesteld een besluit tot aanvaarding van een door (Van een medewerker) SPAARNDAM. Bestuur en eerste elftal van de RKSV SHS hebben zater dagmiddag veel belangstelling ondervon den bij de receptie ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de tweede klas HVB waaraan promotie is verbonden naar de hoogste afdeling van de Haarlem se afdeling van de KNVB. De receptie werd gehouden in het clubhuis op het Sportpark Spaarndam waarheen vele be vriende verenigingen hun afgevaardigden hadden gezonden maar waar ook uit offi ciële kringen grote belangstelling bleek te bestaan. Burgemeester H. M. van Bruggen, van deg emeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, was vergezeld van zijn wet houder G. Kuiper, wethouder P. W. Vos kuilen vertegenwoordigde het Haarlemse gemeentebestuur en de heer K. de Graaf, directeur van de afdeling Sport- en Jeugdzaken van de gemeente Haarlem was mede aanwezig. Voorzitter H. Kuin- ker van de HVB liet zich vergezellen door zijn medebestuurders de heren J. Berk en W. Roosen terwijl de Nederlandse Katho lieke Sportfederatie vertegenwoordigd was door de heren W. L. de Zwager en J. de Wit. Voorts vertegenwoordigde de heer J. Stapel de Dorpsraad Spaarndam. Burgemeester Van Bruggen richtte lo vende woorden tot het kampioenselftal maar vergat in zijn toespraak daarbij niet het vele voorbereidende en intensieve werk van het voortvareride SHS-bestuur Wat de bejaarden woningen betreft kan ingevolge de „Beschikking aanvullende huursubsidie” voor degenen die een inko men hebben van minder dan 10.000,-, Kruisberglaan en het Zeewijkplein is deze nog een extra bijdrage van 75,per - - maand worden verkregen. De St. Agnesstichting heeft voor de bouw van de bejaarden woningen een geld lening van 2.300.000,kunnen verkrijgen en aan de Heemskerkse raad is gevraagd aflossing en rente te garanderen. Van de 41 woningen van „De IJmond” zijn de totale stichtingskosten geraamd op 2.310.000,De woningbouwvereniging en inhoud te geven, vermelde hij dat een KIC-jeugdlid de vereniging thans vijftien gulden kost. De jeugdtrainer, de heer J. C. van Doorneveld lichtte vervolgens de proble men van sporthygiëne en trainingsbezoek toe. Na het informatieve gedeelte, dat de ouders een goed inzicht gaf in de sportie ve opvoeding van de jeugd, zorgde het duo Cor en Ger met muziek en zang voor een gezellige ontspanning op de dansvloer, die permanent bezet was. Tijdens een pauze zette men zich aan het kienspel om zeer fraaie prijzen, waar bij Fred André zich als een goed verko per inzette. Al met al kan de jeugdcom missie op een zeer geslaagde bijeenkomst terugzien, die bovendien meewerkte tot een enorm stuk goodwill. --- - stroom, nuu; jaita, nouuen, ijiuuiueu, nnuu het Hoogheemraadschap Uit te keren De- Bröban, Flixborough; Jettle, Gevle, IJmuiden; drag groot f 384.110,29, ter vergoeding van Rustringen, Londen, IJmuiden; Dixie, Hero; Es- de bijdrage, welke de gemeente Heemskerk ma-B,^ipswich;^O&Dag« wunner, aan de gemeente Beverwijk heett ver- Londen. Smlt Lloyd 2, cont. Plat, IJmuiden; leend in de kosten van aanleg van de - -- afvalwatertransportleiding van het riool gemaal Zuidbroek naar de rioolzuive- ringsinstallatie Beverwijk. In het gebied van de „Midden- Heerenduinen” is zaterdagmiddag dertigduizend vierkante meter duin verloren gegaan door wat de Velsen se brandweer „grote duinbrand” noemde. De oorzaak van deze brand achter het grote vakantieoord „Duin en Kruidberg” is waarschijnlijk on voorzichtigheid met vuur geweest. Dat zo’n groot deel van dit unieke recreatiegebied verloren is gegaan, wijt men aan de droogte en het feit dat de brandmelding zeer vaag en onduidelijk binnenkwam. In totaal hebben vijftien brandweerlieden het vuur met behulp van twee bluseen- heden bestreden. Dank zij de assisten tie van enkele boswachters en bur gers kon worden voorkomen dat een bedreigde woning vlam zou vatten. Op de Duin en Kruidbergerweg in Drie huis werd zaterdagnacht een Amerikaanse automobilist door een tegenligger zo ver naar rechts gedrukt dat hij met zijn auto tegen een hek schoof. De man verloor de macht over zijn stuur, waarna het voer tuig kantelde. Met een wond aan zijn rechterhand moest de man naar het Zee weg Ziekenhuis worden vervoerd. Zijn auto werd zwaar beschadigd. Vrijdagavond raakte een 21-jarige chauffeur op de Minister van Houtenlaan in Velsen de macht over zijn stuur kwijt, toen hij op zijn autoradio een ander zendstation zocht. Op dat moment reed de man ongeveer vijftig kilometer. Met een zware dreun ramde wagen een boom, die volledig af knapte. Een zeventienjarig meisje dat in de wagen zat, liep door deze schok een hersenschudding op en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De chauffeur kon na de behandeling van een hechtwond naar huis terugkeren. Zijn au to was goed voor de sloop. .u ■Ril S

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5