CuraTex ll I Hl o o o o o o o o o o Klacht ASVA tegen optreden politie Dagje uit kost gezin gauw vijftig gulden CuraTex AGENDA VOO If EN DE IJMQND Wel goed, maar niet gek In en om Haarlem Amerikanen roken Alphenaar KOOPKRACHT: Erfpacht treft woningbouw in Amsterdam meer sigaretten dan ooit Bollenstreek Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk WOENSDAG 2 2 MAART 1972 Weinig verandering Industrie Vereniging: J B KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL. 023-320244 Erls een veilige deodorant voor uw kleding, uw gordijnen en uw meubelen. Groot Grammofoonplaten nieuws HEET! S ADVERTENTIE 1 De en u.: ADVERTENTIE ADVERTENTIE Curatex textieldeodorant Even spuiten en in een wip is uw kleding en woningtextiel weer heerlijk fris. Maar men moet nuchter zijn. Ginds ligt Engeland. En achter Engeland ligt weer wait anders en nergens is de re ling waarover men naar een nieuw leven verdwijnen kan. De grote bol is de volmaaktste gevangenlis die denk baar is zonder deuren en muren, eindeloos en altijd aan alle kanten dicht, zo saai als een paasei en gepla veid met plichten en zorgen die men nooit ontlopen kan. Misschien is dat ook maar het beste, want wat je als kind met dat idee van die platte aarde niet beseft, is het feit dat de meeste mensen vroeg of laat op weg zouden gaan naar het einde van de wereld, en dat de meesten er waar schijnlijk nog zouden afspringen ook. Zo ziet men dat één kinderlijke overtuiging dan tenslotte tóch nog uit komt: God is wel goed, maar niet gek. Grevelingen. Op den duur zal de parle mentaire verantwoordelijkheid voor de Grevelingen, het nieuwe natuur- en re creatiegebied, komen te berusten bij de minister van CRM. Thans evenwel nog ligt die verantwoordelijkheid bij de mi nister van Verkeer en Waterstaat, met het oog op de uit te voeren werkzaam heden. Aldus heeft premier Biesheuvel dinsdag geantwoord op vragen van Ka merleden. 8.49 4.13 17 11 18 14 17 14 17 16 13 19 19 12 5 18 5 uur uur uur uur mist mist mist mist mist mist mist mist onbew. mist n zzw Lou Iedere avond beh. maandag 20 uur: Internatio naal trefpunt in de Gulden Slok. 16 18 19 15 19 9 17 18 17 17 textieldeodorant UNICURA N.V. AMSTERDAM -tectiekteodorart Meer dan de helft van de kosten van een dagje-uit zit in de prijzen van ver frissingen en een eenvoudig hapje tussen de middag (men nam daarvoor de prijs van een portie frites-kroket-appelmoes). Niet alleen, aldus „Koopkracht” worden in reclame voor de genoemde recreatiege- legenheden lang niet altijd toegangsprij zen vermeld, de prijzen van enige veel voorkomende consumpties verneemt men helemaal nooit. Staat een gezin eenmaal na een flinke reis voor de poort van een recreatieoord, dan kan het al was het alleen al om de kinderen moeilijk meer rechtsom keer maken, als de kosten eigenlijk te hoog blijken te zijn. „Koopkracht” acht het daarom gewenst dat voortaan in de recla me voor recreatiegelegenheden toegang sprijzen en prijzen voor bepaalde con sumpties worden vermeld. de andere gekomen. In een lange, zich zelf voortdurend aanvullende reeks van. twijfels verloren wij langzamer hand onze vertrouwde platte wereld en naarmate wij ons neerlegden bij het frustrerende denkbeeld dat wij op een draaiende bol leefden, verloren wij alle zekerheden van ons eigen kinderlijk verstand. Bijna alles bleek niet waar te .zijn. Bijna alles bleek veel minder aardig te zijn dat wij ons hadden voorgesteld. Bijna alles was zonderling en moest aanvaard worden zonder enthousiasme en eigenlijk zon der dat wij het konden verkliairen of begrijpen. Pas vele jaren later ontdekte ik tot mijn stomme verbazing tijdens het lezen van de geschiedenis der mens heid, dat er een tijd was geweest waarin niet alleen de kinderen, maar ook de grote mensen in de veronder stelling verkeerden dat de aarde plat was. Koningen, keizers, geleerden, pausen, mannen van aanzien en gezag die de wereld en de mensen regeerden zij allen leefden tot en met hun stervensuur iin de overtuiging dat de platte aarde dobberde op een water plas en dat ook die waterplas een ein de had. Op een enkele uitzondering na was men volkomen tevreden met dat denkbeeld, en de uitzonderingen wer den onthoofd of op de brandstapel ge zet omdat zij een afwijkende mening verkondigden. Het was toen dus juist andersom. De profeten van de bolle aarde werden uitgelachen en daarna uitgeroeid. Plat was niet alleen de grote mode, maar zelfs verplicht ge loof. Eigenlijk mochten wij kinderen nog van geluk spreken dat onze onderwij zer ons destijds niet als candidaten voor de brandstapel heeft voorgedra gen, toen wij met onze afwijkende mening voor de dag kwamen. Ik neem aan dat wij het aan onze jeugdige leeftijd te danken hebben gehad, dat de kwestie op minnelijke wijze werd geregeld. DEN HAAG. Een eenvoudig dagje uit gaat een Nederlands gezin met twee kinderen in het komende seizoen al gauw vijf tientje* kosten. Dit concludeert het voorlichtingsblad „Koopkracht” van het Consumenten Contact Orgaan na een ver gelijking van de prijzen in een aantal „pretparken” en andere befaamde doelen van dagtochten. In de door Koopkracht berekende vijftig gulden zitten dan nog niet eens de reiskosten, die uiteraard ver schillen naar gelang woonplaats en reis doel. AMSTERDAM. In een brief aan de gemeenteraad zet de Amsterdamse Indus trie Vereniging haar bezwaren uiteen te gen het Amsterdamse erfpachtsysteem, dat er volgens haar al jarenlang toe heeft bijge dragen dat grootscheepse woningbouw in Amsterdam zo moeilijk van de grond komt. In de nacht van vrijdag op zaterdag waren Verhaar en zijn medestudente Cilia Galesloot aan de studentenflat in de Weesperstraat aan het plakken. Er stopte een Volkswagen waaruit twee mannen stapten, waarvan een, toen de studenten aanstalten maakten om weg te lopen, riep: „Sta of ik schiet” en zijn pistool trok, zo wordt in de brief aan de officier medegedeeld. Verhaar bleef staan en werd aangehou den. De studente rende het ASVA-kantoor binnen, waar de agent poogde het meisje aan te houden. Toen twee studenten vroe gen wat de man kwam doen, trok deze, volgens de studenten zijn pistool. De agent weigerde zonder het meisje weg te gaan. Inmiddels was de deur gesloten en nadat de studenten het hoofdbureau had den gebeld legitimeerde de agent zich. De agent vroeg toen telefonisch om verster king en twee agenten in uniform versche nen. Een hunner zou volgens de lezing van de studenten toen ook zijn pistool getrokken hebben en gelast hebben de deur te openen anders zou hij schieten. Na deze waarschuwing nog een keer te hebben herhaald trapte hij de glazen deur in. De studente werd vastgegrepen en een student werd met kracht tegen de muur gegooid, aldus de lezing van de studenten van het gebeurde. De officier wordt in overweging gegeven ook te onderzoeken of het optreden der twee politieagenten gronden tot een strafvervolging opleveren. Maximum- en mAntmum- tempera turen binnen- en buitenland w nw nnw wnw w.st. ono wnw wzw w.st. wzw o ozo nnw no w.st. w.st. no zzw nnw z n ono nw wzw o w z o STAPELSTEIGERS Verhuur Montage I Demontage Vraag onze xSAjW conc. offerte WETERING’S STAPELSTEIGERBOUW JAN HARINGSTRAAT 60 - HAARLEM Telefoon 0 23-25 34 56; b.g.g. 32 6792 of gebrul iets zouden onthullen van wat niet tot het dagelijkse leven mocht worden gerekend, iets van een andere orde dan de huisjes en de straatjes en de mensjes van alledag. Bovendien, het was een einde, waar iets nieuws begon. Als men genoeg kreeg van alles, van de eeuwige schoolboeken met de ellenlange som men en de saaie verhalen van Ot en Sien, en van de boterhammen thuis, en van de onophoudelijke vermanin gen en geboden, en van de zeurende broertjes en zusjes, ooms en tantes dan kon men zijn ransel opnemen en op stap gaan. Als men maar lang ge noeg bleef doorlopen, dan zou men eens daar aankomen waar alles op hield. Zou er een afrasteririg zijn, of een metershoge schutting? Zou men met een bootje kunnen wegvaren van de aarde en zich laten meevoeren op de snelle stroom naar waar het water neerviel in de diepte? Zou men wor den opgeslokt door een zeskoppige zwemmende draak of verdrinken in de onmetelijke afgronden van de eeu- r wigheid? Misschien waren die draken niet zo ongezellig van aard en kon men op hun rug zitten voor een rond vaart. Misschien waren zij even ver langend naar afwisseling als de kleine bezoeker, die huis en haard had afge zworen omdat zij hem de keel uit hingen. Wellicht viel er te spelen en te duiken en te rusten en te lachen. Misschien was hert waiter wel geen echt water maar een golvende bodem van zilver waarop men lopen kon En, misschien waren andere mensen ook wel op weg gegaan naar het einde omdat zij niet verder konden leven zonder iets nieuws, zodat er een over vloed aan gezelschap zou zijn. De bolvormige aarde is technisch een vernuftige oplossing, maar men komt er even ver mee als een beer op een draaiende ton in het circus. Men komt nooit ergens uit, behalve daar waar men vertrokken is. De illusie van het grote avontuur blijkt werke lijk een illusie te zijn, een absurde grap van het gezichtsbedrog. Soms, op een stille dag aan een verlaten strand, komt zij terug als men lang genoeg zonder gedachten over zee naar de horizon staart. Dan krijgt men het idee dat achter de dui nen alles is achtergebleven en ginds in de nevels waar water en lucht el kander uitwissen de grote beloften nog liggen. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20.15 u.Toneelgroep Centrum met „Vroeger”. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23). Donderdag 20.30 u.: Toneelgroep Centrum met ..En verder en „De pedagoog”. MUZIEK Coornhert Lyceum (ChrysanUjemumlaan, Haar lem). Donderdag 20.15 u.: Concert door het Kern Ensemble (Heemsteedse Kunstkring). Sionskerk (Eksterlaan, Haarlem-N.). Donder dag 20.15 u.: Mattheus passie door het Sions- koor. DIVERSEN Stadhuis: Donderdag 15.30 u.: Vergadering commissie Planologie over Rozenprieel en Am- sterdamsebuurt. De Praatpaal (Nieuwe Groenmarkt 10). Don derdag 20.00 u.: Bijeenkomst over apartheids politiek In Zuid-Afrika. Waagtaverne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., dl. en do. 19.30-24 uur; vr. en zat. 18.30-01 uur; zo. 12-5 en 20-22.30 uur. Om de 14 dagen donderdag 20.30 uur: literaire avond. Vrijdags en zaterdags 22 uur; zondag 21.30 uur. Toneelschuur (Bavo-gebouw, Smedestraat 23). Dinsdag 20 uur: Filmschuur; woensdag 20 uur: Open Workshop; donderdag 20 uur; Mlmework- shop; zaterdag 11 uur; klnder-workshop; 14 en 16 uur: jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadlon)Dage lijks 12-02 uur; za. en zo. 11-02 uur. Jeugd- bowlen Iedere zaterdag 11-13 uur. Biologisch Centrum „De Duiventil” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij ,.Oase”). Expositie „Het reewild in de duinen”. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. optre den van Tony Dispary en zijn orkest. Tevens zo. matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Do., za. en zo. 12, 14 en 16 uur: voorstelling. Bowling Centre (Burgem. van Fennemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Noordzee-vervuiling. Op 28 en 29 maart zullen vertegenwoordigers van de twaalf landen die de conventie om vervuiling van de Noordzee tegen te gaan hebben getekend, in Den Haag bijeen komen. Doel van dit overleg is het werk van de commissie die op uitvoering van de conventie moet toe zien zo veel mogelijk te vergemakkelij ken, en de conventie zelf, die slechts fets meer dan een kaderverdrag is, aan t» vullen. De A.I.V. vindt het erfpachtstelsel niet alleen funest voor de particuliere nieuw bouw maar evenzeer voor sanerings- en reconstructieprojecten. Bovendien blijkt In de praktijk de exploitatie van woningen als gevolg van de variabele erfpacht extra duur te worden. De minst draagkrachtigen worden door dit systeem volgens de A.I.V. het meest benadeeld. Vanwege het erf pachtsysteem mijden de grote institutionele beleggers Amsterdam al jarenlang. Maar ook de kleinere beleggers, die naar waar devaste objecten zoeken, worden door het Amsterdamse erfpachtsysteem afgeschrikt. Tot slot wordt de raad gevraagd zich nog eens te bezinnen over de voor- en nadelen van het erfpachtsysteem en zo mogelijk in dit geval de praktijk boven het principe te stellen terwille van de woning bouw in Amsterdam. w.st. w.st. w.st. zw w.st. zw n AMSTERDAM. De Amsterdamse student Dick Verhaar heeft tezamen met het ASVA-bestuur bij de officier van Justitie in Amsterdam een klacht inge diend over het optreden van een agent tegen de student en een studente, die het afgelopen weekend betrapt waren bij het plakken van aankondigingen voor de ASVA-demonstratie tegen verhoging van ’t collegegeld. Er wordt een vervolging van de agent gevraagd terzake van: „Iemand door geweld of bedreiging daarmede dwingen iets te doen, niet te doen of te dulden” (art. 284 Wetboek van Strafrecht). VOORUITZICHTEN voor vrijdag: Overwe gend droog, minder zonnig en ongeveer nor male temperaturen. Aantal uren zon: 1 tot 7; minimum tempera tuur: omstreeks normaal; maximum tempera tuur: omstreeks normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 95 percent; kan* op een geheel droog etmaal: 80 percent. Normale temperaturen tot 26 maart: minimum 3, maximum 8 graden. WEERRAPPORTEN geh. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. half bew. onbew. mist geh. bew. onbew. zw. bew. half bew. licht bew. licht bew. half bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. half bew. zw. bew. onbew. mist licht bew. licht bew. licht bew. mist WASHINGTON (Reuter) Ondanks alle waarschuwingen en reclameverboden roken de Amerikanen meer sigaretten dan ooit. Uit gisteren gepubliceerde cijfer* blijkt dat zij het vorig jaiar een record aantal van 555 miljard sigaretten rook ten drie percent meer dan in 1970. Voor dit jaar wordt een verdere stijging van het verbruik voorspeld. Het KNMI deelt mee: De as van een hoge- drukgebied dat zich uitstrekt van het zeegebied ten westen van Ierland tot over de Balkan is het afgelopen etmaal langzaam over ons land ge trokken en bevond zich vanmorgen boven Noord-Frankrijk. Aan de noordflank van het hogedrukgebied trekken frontale storingen via Schotland Scandianavi binnen en veroorzaken in die streken wisselvallig weer. Hoewel het front zich nog wel iets naar ibet zuiden beweegt, laat het zich niet aanzien, dat het ons land dicht genoeg zal kunnen naderen om van invloed op het weer bij ons te kunnen zijn. Er komt in het huidige weertype voorlopig dan ook nog weinig verandering, Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlisslngen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casa Blanca licht bew. Istanboel mist Zo langzamerhand zijn we aan die bolronde aarde gewend geraakt, maar het komt mij voor dat velen zich slechts met spijt bij die zekerheid heb ben neergelegd. Ik kan mij zelfs le vendig voorstellen dat een aantal eeuwen lang de grote menigte zich met brandstapels en 'beulszwaarden heeft verzet tegen het verlies van de grote illusie, die lag opgesloten in de platte wereldbeschouwing. Hoe grotesk en opwindend was im mers het vooruitzicht op het avontuur van een reis naar het einde van de wereld. Het leek een levensdoel, eens alle banden door te snijden en op weg te gaan naar de Rand, om daar de wonderen te aanschouwen die tot een andere dimensie behoorden. Zelfs de gedrochten en monsters in de wateren rondom de aarde hadden een zekere aantrekkingskracht. Zij behoorden immers tot de geheimen die zichtbaar zouden worden en door hun uiterlijk 17 16 4 20 16 19 11 16 17 17 10 WOENSDAG 22 MAART Hoog water 8.49 uur en 21.28 Laag water 4.13 uur en 16.48 DONDERDAG 23 MAART Hoog water 10.08 uur en 23.03 Laag water 5.14 uur en 18.04 WOENSDAG 22 MAART Zon op 6.38 uur; onder 18.57 uur Maan op 10.36 uur: onder 3.24 uur DONDERDAG 23 MAART Zon op 6.36 uur; onder 18.58 uur Maan op 11.51 uur: onder 4.04 uur DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner dansant. Linnaeushof (Bennebroek). In de tropenkas het kinderparadijs „In de zevende hemel” met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels enz. Dag. geopend 14-18 uur; za. en zo. 11-18 uur. BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20 u.: „Als de dauw hangt komt er regen”; donderdag 20 u. „Mo nique, minnares voor meneer en mevrouw”. TENTOONSTELLINGEN Felison, BeeckestUn, Velsen-Zuid. Expositie linoleumsneden en pentekeningen van Geert Mulken; dagelijks van 14 tot 17 uur. Tot en met 26 maart. Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, da gelijks geopend van 9.30 tot 12 uur en 14 tot 17 uur. BeeckestUn, Velsen-Zuid, museum, tentoon stelling, dagelijks 14-17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, op werkda gen 9.30-12 uur en 13-17.45 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945 IJmuiden is op alle werkdagen van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, permanente expo sitie van oudheidkundige bodemvondsten, Bes- semerstraat, Velsen-Noord, geopend dinsdag 12- 13.30 uur, donderdag 12-13.30 uur en 20-22 uur; op andere tijden op aanvraag tel. 02510-92590 of 02510-94159. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „Betti Betti(n) Bet(uit). Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 Dracula, de verschrikkelijke”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Bouwmans (Breestraat). Expositie te keningen van Leo Dooper; geopend tot en met 25 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijster beslaan 23. Beverwijk, tel. 02510-25120. Sociëteit Alpha (Moensplein). Expositie teke ningen van Jan van der Schoor; geopend tot en met 23 maart van dinsdag tot en met zondag van 18 tot 23 uur. TENTOONSTELLINGEN Galarle Fuchs (Mullmanslaan 8a). Expositie werken van Ruud Comelisse, Paul Baars, Vic tor Londford, Ton deRooij en Fuchs van Son; geopend van 10 tot 21 uur. Met diepe schaamte moet ik beken nen, dat ik tot ongeveer zesjarige leef tijd de overtuiging heb gehad dat de aarde plat was. Dat denkbeeld had zijn speciale attracties, waarbij vooral de zonderlinge gedachte dat je naar het einde van de wereld kon lopen cn er zelfs af kon vallen wel de meest interessante was. Aangezien het merendeel van mijn leeftijdgenootjes destijds dezelfde mis vatting huldigde, was het verklaar baar waarom de volwassenen en wij elkaar zo slecht begrepen. Natuurlijk probeerde een ijverig onderwijzer her haaldelijk ons aan het verstand te brengen dat wij het bij het verkeerde eind hadden, maar wij beschouwden die man als een volstrekte nul van wege het feit dat hij er zulke onmo gelijke denkbeelden op nahield. Het was voor ons een grote ergernis dat iemand met een volwassen gezond verstand niet de .onmogelijkheid van het leven op een ronde aarde inzag. Onze platte wereld bood een stevige bodem en je kon er alleen maar af vallen als je zo onvoorzichtig was over de rand te leunen. De ronde aarde van onze schoolmeester was een ding waar je in ieder geval zou afbuitelen zodra je je van de top naar de zijkant begaf. De domme man doceerde daar bij dan tot overmaat van grap ook nog, dat de aarde draaide. Een ge vaarlijker manier van doen was een voudig niet denkbaar en wij vatten onze laatdunkende conclusies over deze onzinnige gedachten stilzwijgend samen in de kemachtige constatering dat de man een permanente zonne steek had. Aangezien wij in de godsdienstles vernamen dat God de wereld had ge schapen, wat ons een uitermate aan- vaairbaire sitelltag leek, vooral om dat daarbij ter nadere verklaring weid verkondigd dat God oneindig wijs en oneindig goed was, voelden wij ons volkomen zeker van onze zaak. Het zou immers niet van wijs heid en ook niet van goedheid getui gen om een wereld te scheppen waar op niemand zou kunnen lopen en waar alle onschuldige schepsels zou den afvallen. Om kort te gaan, wij leefden zeer gerust voort met in onze kleine achterhoofdj.es de slagzin: „God is wel goed maar niet gek”, en bleven hunkerend maar toch een beetje ang stig mijmeren over de mogelijkheid dat wij eens een verre reis naar het einde van de wereld zouden onderne men, om daar heel voorzichtig over de rand te gluren. Natuurlijk deed zich daarbij voort durend het vraagstuk voor, wat er over die rand heen wel te zien zou zijn. Als we een onderwijzer zouden hebben gehad aan wiens verstande lijke vermogens niet getwijfeld be hoefde te worden, hadden wij het hem kunnen vragen. Maar wij wisten voor uit dat de man ons zou uitlachen en du* bleven wij zwijgend worstelen met de meest gewaagde veronderstel lingen, die wij onderling uitwisselden net al* postzegels en plaatjes van beroemde voetballers. Hoe lang was de periode, dat wij in die zalige, angstige en tegelijk opwin dende illusie leefden? Misschien een jaar, misschien wat langer. Onze be kering is ook niet van de ene dag op Vanaf heden bij Alphenaar ver krijgbaar De 2e L.P. van Rob Out „GOUD VAN OUT” met o.a. Fats Domino, Del Shamon, Canned Heat en vele anderen, voor slechts 10. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30, 19 en 21.30 u.: ..Ontsnapping uit kamp Mc. Kenzie”, 14 jr. Donderdag 15.30 en 20.00 u.: „Muiterij op de Bounty”, 14 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: Beast of blood”, 18 jr. Donderdag 19 en 21.15 u.: „De held van Troje”, 14 jr. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: ,,Le Mans”, a.l. Donderdag 14. 19 en 21.15 u.: „In opdracht van de marine”, 14 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.: „Fanny Hill”, 18 jr. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Dubbeldekkers”, 14 jr. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30. 19 en 21.15 u.: „Sandra”, 18 jr. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: ,Eva de slavin van het oerwoud”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „The touch”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Ita liaanse school. Geopend di. t.m. za. 10-17 u., 1ste zo. van de maand 13-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. In de kelder expositie van Joli Kondo met poëtische poppen. Geopend di. t.m. vrij. 13-17 u., za. 11-17 u., do.avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- lamstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). Ex positie werken van J. J. Alberts, schilderijen uit Indonesië, Hongarije en batikwerk uit Bambang Oetro. Geopend di. t.m. za. 9.12.30 en 13.30-19 uur; ma. 13.30-18 uur. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie schilderijen van Nora Stroink en plastieken van Eva Mendlik. Geopend dag. 13-17 uur. Tot en met 25 maart. Kleedkamers Openluchtmuseum (Wilhelmina- park. Bloemendaal). Tentoonstelling „Het leven in de Noordzee”. Geppend za. en zo. 13-15 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker Veggeby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur, behalve zo. en ma. VOLKSUNIVERSITEIT Aula A. H. Gerhardschool (ingang Raaks). Donderdag 20.00 u.: Mr. H. E. Paff over „Doden dans en Damiate in het stadhuis van Haarlem”. GENGIL... i«-9 15863-K 2 EN PIET POST...AHA, NU WEET IK WAAROM 06 ENVELOPPEN Al.' Ï(4D ZOGEKREU' J KGLD ZIJN.'^éi DE CAMERA DEED HET OOKTOEN MEESTER SLUW IN HET KIP PENHOK WAS!!! J r pn-Moérzel ZIEN IT BEGINT i AL ERG WARM I TB WORDEN! I DE HETE WIND 1 BEGINT! jA W-WKT ISDKTl?, rKI4K NOU TOCH EENS! ./.DE BIGGETJES OP HETERDAAD BETRAPtIj AWWAXIK BEN DOODSBANG! IK HOORDE ZÓN AKELIGE GIL *T LEEK TENMINSTE OP. van Burg 7 6 7 3 3 3 -0 -0 0 3 7 2 6 6 11 11 1 9 -0 5 6 8 3 3 2 8 0 0 0 o o 0.2 0 1 0 o o o o o o 0.3 0 0 o o o o o o o o o o o OH ARMAN I jOg JA,KHOCRDE T OOK ZOETS. WE MOETEN NAAR. ZO GAJWMD6ELLK I NAAR, HET WEER- IR. station terug. ^AOHWATISHET j \OEFFF WATNHErE WIND \oPEEN5 EERST HALF BEVROREN \EN NU...PFFF-WORD IK \gebraden

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15