verzorgingsflat in Driehuis Hoogovens AKKOORD IN RAAD BEVERWIJK Onderwijsbegeleidingsdienst nam drie uur in beslag geheel vaststellen VVD diende motie in IN DE VISHAL EN OP ZEE KWALITEITSMEUBELEN Eerste appartementen per 1 juli gereed Industriebond koos nieuw bestuur MEUBELHANDELWESTENBRENK Eis: statuten tevoren Uitbreiding Dorpshuis met sporthal en banen voor Nog te weinig bejaarden voor nieuwe bowling goedgekeurd Geen eis van Duinbrand achter NW van IJmuiden Hoge maandelijkse huren en verplichte lening van vijftienduizend gulden aan stichting Aanvaring op Noordzee camping Badweg werd aangestoken Salarisrekening bij Nutsspaarbank? Vernieuwing plattegronden 1 T m BttW WOENSDAG 2 2 MAART 1972 w. Adviserende stem Kort IJmondnieuws 3500 m2 woonplezier IJMUIDER BEVERWIJK Ongeveer drie volle uren inclusief een koffiepauze heeft de gemeenteraad dinsdagavond onder voorzitterschap van loco- burgemeester P J. Schipperus besteed aan het voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake de mede-oprichting van een onderwijsbegeleidings dienst. Alle fracties hebben daarbij het woord gevoerd, waarbij unaniem de nadruk werd gelegd op het vóór het passeren van de stichtingsakte, in de statuten opnemen van de verlangens en wensen. Een motie van de VVD werd daarbij door het college overgenomen en naderhand omgezet in een amendement teneinde een snellere werkwijze te bewerkstelligen. Tot slot werden ook al in het kader van het streven naar een spoedige inwerking stelling, de statuten artikelgewijs besproken en vastgesteld. Mede als ge volg van de langdurige bespreking van deze raadsvoordracht werd nog één agendapunt aan de orde gesteld. De overige komen donderdagavond in discussie. (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Een verplichte deelname in de stichtingskosten van vijf tienduizend gulden is het bedrag dat men als bejaarde moet betalen voor woonruimte in het nieuwe complex aan de Lodewijk van Deyssellaan. Daarnaast moet men voor een bejaardenflat nog eens een maandelijkse huur betalen van ongeveer acht- of negenhonderd gulden, al naar gelang men getrouwd is of niet. De „Stichting Verzorgingsflat Velsen’ denkt dat er in de gemeente en in de naburige plaatsen genoeg belangstellenden zijn voor de in aanbouw zijnde 2- en 3-kamerflats. Volgens de voorzitter, ir. D. N. Dammers, hebben uit Velsen reeds vierenvijftig belangstellenden zich aangemeld, terwijl zich uit de omgeving nog eens zesentwintig gegadigden hebben opgegeven. Er komen echter in het complex honderdelf apparte menten beschikbaar. Toch zegt voorzitter Dammers goede hoop te hebben al deze woningen voor de uiteindelijke oplevering van de verzorgingsflat begin 1973 te hebben verhuurd. Motie wordt amendement I I l 1 1 9 (Van een onzer verslaggevers) 1, (Van een onzer verslaggevers) af- BEVERWIJK: 85 I t 1 i i Auto. De onlangs in Santpoort ge stolen BMW is teruggevonden in Mijdrecht. Alle leveringen geschieden direct uit voorraad en worden GRATIS thuis bezorgd. De betaling kunnen wij prettig voor U regelen. Breng vrijblijvend een bezoek aan één onzer zaken. HEEMSKERK. Op vrijdag 24 maart ’s avonds om half negen wordt in de Progress-sociëteit aan de Const. Huijgens- straat de maandelijke filmsession gehou den. In tegenstelling tot voorgaande avon den worden dit keer in het voorprogram ma twee films van één cineast vertoond en wel „Allerzielen” en „Carnaval” van de Nederlandse filmer Guido Pieters. trekking tot de omscholing van de onder wijskrachten en hun plaats in het grote geheel. Zijn indruk van de onderwijsbege leidingsdienst is, dat deze te snel, een te dure dienst zal worden en in de voorge stelde vorm: discutabel. s 9 1 1 o e ft I I 1 8 t HEERHUGOWAARD Middenweg 554 (t.o. H.H. Kerk) ALKMAAR Herculesstraat 6A t/a het bodecentrum Een vertrouwd adres voor kwaliteitsmeubelen waar U altijd beter en voordeliger slaagt, is (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Als verdacht van brand stichting heetf de Velser politie een twin tigjarige man uit Aalten en twee jongens van vijftien en dertien jaar uit Dinxperlo gearresteerd. Zij hebben vermoedelijk een duinbrand aangestoken bij de camping aan de Badweg. De brandweer rukte met groot materieel uit, omdat bij een uitbreiding van de brand de camping waarop reeds enige caravans staan, bedreigd zou kunnen worden. Niettemin was men het vuur vrij snel meester. Er gingen ongeveer honderd vierkante meter duin verloren. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt. De twee knapen worden overge geven aan de kinderrechter. Verder deelde de wethouder mee, dat de bouw niet vertraagd zal worden. Een deel van de bouw is tijdelijk stopgezet door het stichtingsbestuur in verband met de nu aan de orde zijnde uitbreiding. Het voorstel werd daarna aangenomen. 6.900; VL 73 11.300, 112 10.300. 115 17.500; HD 46 en 67 5.400; UK 54 en 208 1.300, 56 en 200 3.400, 78 en 93 1.240, 196 en 234 2.380; VD 53 en 180 2.780; VL 121 10.700, 131 10.600, 153 9.600; IJM 154 10.100; YE 25 1.170; ZL 6 2.590. URK In Urk werden maandag door 46 vaartuigen aangevoerd (in kilogram men) en geveild (in guldens): 63.000 tong, 3.96-6.46; 7000 tarbot, 3.74-10.13; 2000 griet, 2.68-3.52; 160.000 schol, 0.60-1.07; 13.000 kabeljauw, 0.48-0.88; 2000 wijting, 0.62- 0.85; 1500 schar, 0.46-0.66. Van 13 tot en met 18 maart werd in Urk 608.775 kilogram Noordzeevis, ter waarde van 1.254.014,89 aangevoerd. Het is inmiddels duidelijk dat wanneer men op deze manier als bejaarde zelfstan dig wil blijven wonen en in beperkte mate wil worden verzorgd, men zeker in Drie huis een behoorlijke financiële achtergrond moet hebben. Eventuele huurders ziet de stichting dan ook bijvoorbeeld in beter gesitueerde kringen van gepensioneerde leraren, onderwijzers en ambtenaren die zich volgens de heer Dammers deze flats wel kunnen permitteren. Overigens is het zo dat aan het einde van een huurovereenkomst de geleende vijftienduizend gulden worden terugbe taald. De rente over deze grote som geld wordt met het huurbedrag verdisconteerd. Door deze verplichte bijdragen ziet men Aan het begin van het volgend jaar zal de verzorgingsflat voor bejaarden helemaal klaar zijn. Voor een appar tement moet men in de stichtingskos- ten deelnemen voor een bedrag van vijftienduizend gulden. De maande lijkse huren schommelen rond de acht- en negenhonderd gulden. Per 1 juli aanstaande worden achten twintig flats opgeleverd. Drie maanden later nog eens eenzelfde aantal. Rond de jaarwisseling zal het overige gedeelte van de verzorgingsflat gereed zyn. Verder wil men aan het begin van de volgende maand een modelflat inrichten, zodat belangstel lenden hierin een kykje kunnen nemen. De C.P.N.-fractievoorzitter C. Berg huis sloot zich geheel aan bij de woor den van de heer Vermeulen. Een waar schuwing moest hem wel van het hart, namelijk dat de steun van de onderwijs begeleidingsdienst een adviserende sstem is en dat moet blijven. Mr. A. Th. L. Hoekstra (S.C.P.) had tenslotte nog een aantal vragen met be- De stichting wil absoluut geen bejaar dentehuis oprichten. Zij wil eenvoudig woonruimte beschikbaar stellen, waar men geheel zelfstandig kan leven en daar naast een beperkte verzorging bieden. Deze verzorging bestaat uit het verstrek ken van warme maaltijden, dagelijks tus sen 12.00 en 14.00 uur, en het beschikbaar stellen van een hulp in de huishouding, elke week gedurende anderhalf uur. Ver der is het gebruik van warm en koud wa ter vrij en het gehele gebouw is centraal verwarmd. Via de stichting kan men bij ziekte een verpleeghulp aantrekken, die dan wel betaald moet worden. Onder na der te regelen voorwaarden is het verder mogelijk te beschikken over logeerkamers. HEEMSKERK. De Heemskerkse deling van de nieuwe Industriebond NVV heeft dinsdagavond in het verenigingsge bouw De Vrijburcht een bestuursverkie zing gehouden. Met uitzondering van de heer J. Bekker uit Uitgeest is het volledi ge bestuur van de in de Industriebond NVV opgegane Metaalbedrijfsbond NVV benoemd. Het dagelijks bestuur wordt ge vormd door de heren C. van Heijst, voor zitter, A. N. Stubenitsky, secretaris en W. H. Kranendonk, penningmeester. IJMUIDEN Vanochtend omstreeks vier uur is op de Noordzee, 17 mijl ten noordwesten van IJmuiden, het Brazi liaanse schip „Itaquiceh” (10.844 brt) in aanvaring gekomen met de Spaanse „Be- misua” (1800 brt). Snelheidscontrole. Dinsdagmorgen heeft de politie op de Parkweg in Velsen weer de bekende zwarte kabeltjes uitge legd. waarmee gewoonlijk de snelheid van auto’s wordt gecontroleerd. Zeventien auto mobilisten reden de toch niet geringe af stand tussen de draadjes in een te korte tijd, hetgeen resulteerde in een gelijk aan tal processen-verbaal. kans ongeveer anderhalf miljoen gulden „zelf” te investeren. De resterende zes miljoen worden op een andere wijze ge leend. hij naar de - in verband De V.V.D.-fractie kon voor het overgro te deel akkoord gaan met het voorstel inzake de onderwijsbegeleidingsdienst, al dus drs. D. J. E i f f. Eén bezwaar was er echter wel, namelijk met betrekking tot het artikel betreffende de benoeming van het personeel. Spreker diende een motie in, waarvan de inhoud was: „Bij de be noeming van het personeel voor de indivi duele begeleiding dient zoveel mogelijk te worden gestreefd naar een evenredige be zetting in verhouding tot het aantal leer lingen van de godsdienstige en levensbe schouwelijke richtingen.” Het D’66 raadslid J. W. G. R eij k e r s achtte het een eis, dat de statuten zo spoedig mogelijk zullen worden aangepast aan de verlangens .Hij stond op de bres voor een gelijke vertegenwoordiging van het bijzonder en openbaar onderwijs, al thans in verhouding. Evenals de heer Eiff was hij tegen een partitaire bezetting van de onderwijzersfuncties. Wat de dienst betreft, merkte spreker op, dat het geen bureau-cratisch lichaam mag worden „Wij moeten practici en voorlichters hebben en geen onderzoekers” benadrukte de heer Reijkers. De P.v.d.A.-fractievoorzitter K. Ver meulen deelde mede, dat zijn fractie een bestuur van 30 leden wel erg groot acht, dat aantal is nog groter dan het aantal raadsleden. Beter ware geweest 10 leden voor het bijzonder en 10 leden voor het openbaar onderwijs aan te wijzen. Wel mist spreker in het voorgestelde bestuur vertegenwoordigers van het open baar voortgezet onderwijs, hetgeen hij een groot gemis acht. Gehoord het standpunt van de schoolraad, waarin het bestuur van de schoolbegeleidingsdienst van Heemskerk en het bestuur van die ge meente beschouwd werden als „pressie groepen” kon de heer Vermeulen zich niet onttrekken aan een gevoel van angst. „Men is op mars” zo stelde hij vast. De inspraak-garantie zo betoogde de heer Vermeulen, moet vastgelegd wor den ook voor de andere gemeenten. De HEEMSKERK Over ongeveer twee maanden zullen alle plattegronden in de glazen kaartzuilen die op opvallende pun ten in Heemskerk staan worden vernieuwd. Op de nieuwe kaarten staat ook Heems kerk aan Duin en in dit gedeelte van de gemeente zal een nieuwe zuil worden ge plaatst. jammer, dat wij gebruikt worden om die vergroting erdoor te drukken. Wij hebben die uitbreiding als het ware in de schoot geworpen gekregen in een allerplezierigste verstandhouding. Dat het Dorpshuis groter moet worden, hebben wij nooit gezegd. Wèl is door ons aangevoerd, dat wij naar Beverwijk zullen gaan, als het cultureel centrum daar gereed is, zodat wij er slechts circa vjjf jaar gebruik van zullen kunnen maken” zo verklaarde men ons. Redactie). IJMUIDEN In IJmuiden werden aan gevoerd: 45 kisten en 247 kleine kisten schelvis, 27 kisten en 243 kleine kisten wijting, 2658 kisten gul, 992 kisten koolvis, 14 kleine kisten haring, 72 kisten en 25 kleine kisten makreel, 574 kisten schol, 10 kisten schar, 25 kisten haai, 13 kisten tar bot, 63 kisten varia, 1431 stijve kabeljau wen, 5900 kg tong; totaal 529 kleine kisten en 4579 kisten. Prijzen, per kilogram, in guldens: heilbot 8.27, tarbot 10.08-9.91, gr. tong 4.42-4.26, m. tong 6.18-6.05, kim. tong 5.88-5.60, tong 1 6.44-6.27, tong 2 5.46-5.32, zalm 13-7.70. Per 125 kg: gr. leng 90. Per hoop: vleet 90, rog 80. Per 50 kilogram: schelvis 1 61-56, schel vis 2 52-48, schelvis 3 54-32, wijting 1 42-28, wijting 2 42-20, schol 1 45-41, schol 2 52-45, schol 3 56-50, schol 4 55-30 kabel jauw 1 71-48, kabeljauw 2 110-88, kabel jauw 3 58-48, kabeljauw 4 56-44, kabel jauw 5 34-26, koolvis 1 34-26, koolvis 2 110-88, koolvis 3 58-48. koolvis 4 19.50- 14.50, heek 1 192, heek 2 106, heek 3 54 kl. lom 44, haai 45-43, schar 83-28 kl. kuit 129, gr. kuit 29, lever 12.50, tarbot 409-237, griet 185-130, haring 1 32.80, makreel 1 54-23, makreel 2 15. Besommingen: KW 32 15.080, 42 10.900, 66 20.400, 80 17.500, 121 10.500; SCH 107 Wethouder ir. J. Camfferman be gon met vast te stellen dat de motie van de heer Eiff precies datgene is, wat B. en W. willen, zodat het college geen moeite heeft de motie over te nemen. De wet houder was het eens met de heer Reij kers, dat deskundig personeel dient te worden aangetrokken alsmede dat ou ders en onderwijzend personeel medezeg genschap moeten hebben en dat bu reaucratisering vermeden dient te worden. Evenals de heer Vermeulen achtte de wethouder een bestuur van 30 leden heel groot. Hij stelde zich voor deze kwestie in de toekomst nader te bezien t eneinde eventueel tot een kleinere groep te ko men. Het gemis van een vertegenwoordi ger van het openbaar voortgezet onder wijs zag de wethouder niet als een be zwaar. Het is allerminst de bedoeling hier te discrimineren. Voor wat betreft de Heemskerkse visie merkte de wethouder op, dat de stichting geen enkele verplich ting heeft en zich zelfstandig moet opstel len. Het college van B. en W. is met de heer Berghuis van mening dat de stem van de stichting uitsluitend een adviseren de stem is. De verwerking van de door allen be pleitte verandering der statuten en de snelheid van starten kunnen gecombi neerd worden, door expliciet alle veran deringen vast te stellen en deze naar de werkgroep te zenden, welke ze lan verder in de andere gemeenten aan de orde kan stellen. De motie van de heer Eiff diende dan omgezet te worden in een amende ment. Als gevolg daarvan volgde na een uitgebreide „tweede instance” welke geen nieuwe gezichtsp’ 'ten openi’ e< i arti- kelgewijze behandel’in van de statuten. De tot amendement omgezette mo'ie van de heer Eiff kreeg daarbij de goedkeuring van de raad. BEVERWIJK. De uitbreiding van het Dorpshuis in Wijk aan Zee met de ver groting van de sporthal op zodanige wijze, dat een sporthal wordt gerealiseerd alsmede met twee bowlingbanen en daarnaast de financiering van het te bou wen Kruisgedeelte hebben dinsdagavond in de openbare raadsvergadering hun be slag gekregen. Behalve enkele vragen van financiële en technische aard is nog even van gedachten gewisseld over de opmer king in het raadsstuk, dat Hoogovens op deze uitbreiding heeft aangedrongen. In tegenstelling tot 2 maart, toen voor de officiële oprichtingsvergadering maar een zeer matige belangstelling bestond, was dit keer een groot aantal leden naar De Vrijburcht gekomen om over verschil lende problemen van gedachten te wisse len. Veel aandacht werd besteed aan de door de bankinstellingen voorgestelde ver laging van de rente op salarisrekeningen. Uit de vergadering kwam de suggestie naar voren om te proberen in Heemskerk weer een bijkantoor van de Nutsspaar bank te krijgen. De salarisrekeningen bij de andere bankinstellingen kunnen dan worden opgeheven en worden onderge bracht bij de financiële instelling van de vakbonden. Vorzitter Van Heijst zegde toe stappen in deze richting te onderne men. Tenslotte werd er op aangedrongen meer te doen aan de realisering van de maatschappij-kritische vakbeweging om de mensen uit hun apathie te halen en meer bewust te maken van de omstandig heden. BEVERWIJK. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer Jac. van Eykeren tijdens een op vrij dag 24 maart, tussen vier en vijf uur, te houden receptie afscheid nemen van de Willem Hovyschool aan de Schans. Tijdens deze receptie kan men tevens kennis ma ken met de heer D. Kit, onderwijzer aan deze school, die de taak van de heer Van Eykeren overneemt. door de heer Eiff voofgestelde statuten wijziging onderschreef spreker geheel. De heer D. Koger (S.C.P.) volstond met mee te delen, dat zijn fractie volko men akkoord gaat met het voorstel van B. en W. daarbij ervan uitgaande, dat de statuten conform de verlangens gewijzigd worden. Hij vertrouwde erop, dat deze bereidheid er in ruime mate zal zijn. Wanneer de motie van de heer Eiff aangenomen zijnde eerst in de statuten opgenomen moet worden betekent dat wel tijdverlies betoogde de heer Koger. De Spanjaard verzocht dringend om sleepboothulp, daar de machinekamer ver vuild raakte. De gehele uit zestien koppen bestaande bemanning is overgenomen door de Braziliaan; alleen de kapitein van de „Bemisua” is aan boord gebleven. De sleepboten „Titan” en „Cycloop” spoedden zich naar de opgegeven positie, voor een poging het beschadigde Spaanse schip naar IJmuiden te slepen. De Braziliaan liep schade aan de voor piek op. De P.v.d.A.-fractievoorzitter F. R. Kaebisch zei zich gestoord te hebben aan de zinsnede: „Van de zijde van Hoog ovens is dan ook sterk aangedrongen op de uitbreiding van de sportzaal”. Sinds hoe lang dringt Hoogovens daar op aan? informeerde spreker. Daarnaast informeerde hoogte van de sportzaal met de toestemming voor bepaalde spor ten. Hij verklaarde vóór het voorstel te zijn. De heer J. W. G. Reijkers (D’66) had moeite met dezelfde zinsnede, waarover de heer Kaebisch had gesproken. „Is dat wel juist?” Bij de bouw van het cultureel centrum werd al eenzelfde argument ge bruikt. Bezwaar tegen het voorstel had hij niet. Ook de heer Koger verklaarde zich namens de S.C.P. voorstander van de uitbreiding van het Dorpshuis. Wethouder J. Camfferman zette uiteen, dat de aandrang van Hoogovens zich in eerste instantie had gericht op de bouw van het Dorpshuis, omdat men bij de organisatie van het Hoogovenschaak- toemooi in het gedrang was gekomen met de nu beschikbare accommodatie. (Van de ztfde van de schaaktoernooi- organisatie vernamen wij, dat de zinsnede, zoals door de heer Kaebisch hierboven gememoreerd, zeker niet door de organi satoren wordt onderschreven. „Het is Tel (0 2200)-1 12 25 Tei. (0 2207)-12 87 Tel. (0 2510)-2 76 82

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5