AFFICHES MAKEN Hoortip: Shawn Phillips IS EEN KUNST Soosagenda Top de poppop dertien 0 o i! Afperser Carole is INVENTUM M.'hiuPl AGENDA VOOR 'HA A Koeler „the King” Burgemeester Samkalden niet naar Angola 19 In en om Haarlem Heemskerk Bollenstreek Velsen-IJmuiden Beverwijk 5 te DONDERDAG 23 MAART 1972 Restaurant „de Bokkedoorns” Wethouder Van Gelukpark, Zeeweg 53, Overveen, telefoon 023-263600 vraagt voor direct chef de rang demi-chefs commis de rang jonge terraskelner Voor de laatste twee functies bestaat de mogelijkheid om in het bekende Horeca-leerlingenstelsel opgenomen te worden om zich zodoende praktisch te bekwamen. Zij die ambities hebben om in ons restaurant een degelijke op leiding te krijgen met een vijfdaagse werkweek en hoog salaris, gelieven te solliciteren aan bovenstaand adres. De affiches die sinds een paar maanden bekendheid geven aan de popconcerten van de Delftse or ganisator Berry Visser worden ontworpen door Bob Lens, een 32- jarige kunstenaar die met zijn vrouw Ellen een paar schitterende vertrekken bewoont boven het Haagse Mesdagmuseum. Hoe die twee Bob en Berry elkaar hebben gevonden? Bob Lens: „Ik had zin om voor Velvet Undergroundcon cert een affiche te maken. Dat is mijn favoriete groep. Toen ben ik maar naar Berry gestapt en heb gevraagd of het oké was dat ik op eigen risico een ontwerp maakte. Hij vond het leuk en toen ben ik er mee verder gegaan”. taartdieven!/ dit was echt een -■ ZEER DUIDELIJKE k voorstelling! ^fwAT vervelend! nu weet I IEDEREEN DAT IK Al HUN r~' 'hfcxv BRIEVEN LEES! 7 k Eén van de posters van Lens. Bob Lens: affichemaker. tot o 19 en 21.15 u.: u.: ADVERTENTIE 20 u.: Sam- U kunt er op rekenen. zijn. Je hebt hier alles van een grote stad plus zee, strand, bossen en mooie parken; het is gelukkig nog een tame lijk groene stad.” Bob is bang dat hij meteen als posterontwerper is gedood verfd. En dat wil hij niet. „Die affiches zijn geen levenswerk van mij. Ik zou eigenlijk het liefst een jaar lang aan een schilderij bezig zijn.” De Huif, Gen. De la Reijstaaat 4, dinsdag: De Bond; donderdag: Love Inn. Koudenhorn. Koudenhorn 34, zondag middag: disco (12-16 jaar). Arnoldushoeve, Hoofddorp, donder dag: film; zaterdag: Crown’s Clan; an dere dagen behalve maandag: cultureel programma. Deining, Ripperdastraat 13a, zater dag: disco; woensdag en vrijdag: thee huis. PEN-centrale, Kanaalstraate 257, IJ- muiden, vrijdag: Blue Planet; zgterdag: Popcircus met groepen en visuele ont spanning. Socia Bilidad, Kleverparkweg (naast H. Hart-kerk), zaterdag: soos. Jeugdcafé, Eemstraat 6, vrijdag: soos. Kamis, Leidsevaart/Westergracht, za terdag dansen. Disco Dubois, Berlagelaan 45, zondag middag: disco. Appelaer, Damstraat 19, vrijdag en zaterdag: loop-in. Riverside, Spaarne 91, vrijdag en za terdag: soos. Entre Nous, Grote Houtstraat 176, vrijdag en zaterdag: disco. HJC, Sanderzaal, Elisabeth Gasthuis, vrijdag: Carl Schulze Kwartet. Elictric Centre, Bakenessergracht, za terdag: Panda. wzw nw z 7 5 3 2 1 —2 uur uur De reden dat de burgemeester van Am sterdam de invitatie niet accepteert is ge legen in de gronden waarop deze hem werd gedaan. Deze waren dat het Angola-comi- té in Amsterdam is gevestigd en daar zijn voornaamste activiteiten ontplooit, zo heeft het bureau voorlichting der gemeente me degedeeld. n w nno zzw ■wzw wnw zzw n wnw no o no wzw w zo 6 11 2 2 7 13 8 0 9 0 4 7 10 3 2 10 9 10 9 0 0 0 0 0 0.2 0 0.1 4 0 0 o o.s o o o o o o o o o o 2 0.4 0 —2 —2 1 1 5 Shawn laat niets bij je trilled, woelt geen free sex-gevoelens omhoog, wenst geen kriebeling in tenen te produceren en zoekt het ook nauwelijks in deci bellen. Zijn muzikale filosofie komt er op neer dat muziek een bepaald span ningsveld is en dat het spanningsveld van „het jongetje Phillips” per definitie uniek is. Wie zich daarin thuisvoelt kan zijn gang gaan. Twee LP’s heeft hij op zijn naam staan: „Contribution” en „Second Con tribution”. De laatste is de beste en de meest recente: dit jaar ook in Neder land uitgekomen. Onlangs maakte hij indruik in het voorprogramma van „Yes” in de Rotterdamse Doelen en dait was niet verwonderlijk. Phillips barst van de invloeden klassiek, blues, folk, Indiase muziek maar hij heeft er na veel denken, zwerven, zwoegen en weer denken een eigen stijl uit weten te peuren. AMSTERDAM. Burgemeester kalden heeft de uitnodiging van de Portu gese regering om een bezoek te brengen aan de Portugese kolonie Angola niet aan vaard. De Portugese regering had, zoals w<j berichtten, via haar ambassadeur in Den Haag de burgemeester van Amsterdam en Rotterdam uitgenodigd voor een bezoek. Carole King, de Amerikaanse com poniste die vorig jaar doorbrak aan het internationale popfront en met name hier in Nederland juichend werd bin nengehaald, is deze week in de Vere nigde Staten „gekroond” als pookonin- gin 1971. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuid-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Wenen Zürich Casablanca Las Palmas Tel Aviv Tunis onbew. mist w.stil mist w.stil mist mist onbew. mist mist onbew. onbew. zw. bew. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland r r 4 r K K .4 t_ Shawn Phillips één van die figu ren waarvan je moeder zou zeggen: „Weer zo’n eng, mager popscharmin- kel” is dat ook inderdaad. Geboren in Texas en sinds een jaar of zes woonachtig in Positano, een klein dorp in Zuid-Italië, opgegroeid met de blues en een klassieke muziekopleiding, vol wassen geworden met de folk van „Greenwich Village” in New York en Donovan in Engeland. Een kosmopoliet, maar eigen zeggen, een nerveuze zwer ver, brandmager Inderdaad, maar een man die erge fijne muziek maakt, die tot nu toe te weinig gehoord is gewor den. 13 15 16 13 17 9 14 15 14 17 15 19 17 13 18 19 16 Het KNMI deelt mee: Ook in de afgelopen nacht daalden in ons land de temperaturen plaatselijk tot even onder het vriespunt en vormde zich hier en daar mist. Het weer wordt dan ook nog steeds bepaald door een gebied van hoge barometerstanden, waarvan het centrum met een luchtdrukwaarde van 1029 millibar ten westen van Ierland ligt. Het brengt op de Britse eilanden, in Franrkijk en Midden-Europa rustig weer met temperaturen overdag van 15 tot 20 graden. Aangezien het water van de Noordzee slechts een temperatuur heeft van omstreeeks 6 graden, blijft het in de kustgebieden met oplan- dige wind belangrijk kouder. Een diepe depres sie bij de Noordkaap beheerst het weer in Noord-Europa. Rond deze storing wordt met stormachtige winden koude lucht, waarin sneeuw en hagelbuien voorkomen uit de Poolstreken naar Scandinavië gevoerd. Het bijbehorende koufront trekt over het noorden van de Noord zee en Denemarken met wat lichte regen naar het zuidoosten en zal ons land niet bereiken. Aangezien in het komende etmaal het hogedruk- gebied bij Ierland zich over Schotland en het zeegebied tussen Ijsland en Noorwegen zal uit breiden, ruimt in ons land de wind verder naar het noordwesten en houdt de aanvoer van ta melijk koele lucht aan. Het blijft droog weer, waarbij in de nacht lichte vorst zal voorkomen. Barometerstand hedenmorgen 1023.5 millibar (766.6 millimeter). VOORUITZICHTEN voor zaterdag: Aanhou dend droog, zonnige pereioden en temperaturen overdag boven normaal. Aantal uren zon: 4 tot 10; minimum tempera tuur: omstreeks normaal; maximum tempera tuur: 0 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge pereiode van ten minste 12 uur: 95 percent; kans op een geheel droog etmaal: 90 percent. Normale temperaturen tot 26 maart: minimum 3, maximum 8 graden. WERKRAPPORTEN wzw 1. Poppa Joe Sweet; 2. Loot wot you dun Slade; 3. Als het om de liefde gaat Sandra en Andres; 4. Son of my father Chicory Tip; 5. Inkpot Shocking Blue; 6. Sacramento Middle of the Road; 7. ’n Man mag niet huilen Jacques Herb; 8. My world Beegees; 9. The talk of all the USA Middle of the Road; 10. Holy day George Baker Selection; 11. The baby Hollies; 12. Mother and child reunion Paul Simon; 13. Samson and Delilah Big Secret. VWWWVVWVVWVWVWIWWWWWWVVVWWWVWWIMWWVWVWVWWAnAIVVIMAWWWWIAfWWWWWVWWVVVWWAfVWVWVWINWIMraVWWWWWIMIMAnraMMWVWWIMMnMAMnAMnMnM lijks 12-02 uur; za. en zo. 11-02 uur. Jeugd- bowlen iedere zaterdag 11-13 uur. Biologisch Centrum „De Duiventil” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij ,.Oase”). Expositie „Het reewild in de duinen”. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. optre den van Tony Dispary en zijn orkest. Tevens zo. matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Do., za. en zo. 12, 14 en 16 uur: voorstelling. Bowling Centre (Burgem. van Fennemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Iedere avond beh. maandag 20 uur: Internatio naal trefpunt in de Gulden Slok. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) „Als adelaars vielen ze aan”. TENTOONSTELLINGEN Galarie Fuchs (Muilmanslaan 8a). Expositie werken van Ruud Comelisse, Paul Baars, Vic tor Lindford, Ton de Rooij en Fuchs van Son; geopend van 10 tot 21 uur. Jazeker. De Inventum citruspers perst Laat geen druppel sap verloren gaan. Bij het persen niet en ook bij het schenken niet. Dankzij het opvangbakje gg met handige schenktuit. Zoveel vruchtensap als u maar wilt voor f 49,50 a Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-disco. Donkey Shot, A. Verhoren t straat 1, Heemskerk, zaterdag: Oscar Benton Blues Band. Na Velvet Underground volgden Ali ce Cooper, Rod Stewart, Family, Fly ing Burrito Brothers, Zappa and Mo thers en Randy Newman. Bob vertelt dat hij jaren geleden is begonnen met het schilderen van Itali aanse landschappen die hij „erg mooi” vond, maar die tot kitsch werden be stempeld. Daarvóór had hij twee jaar de Haagse Academie voor beeldende kunsten bezocht en een jaar een kunst academie itn Maastricht. Daarna ging hij een tijdje zwerven. Onderweg, in Londen, stak hij veel op van vrienden die het Royal College bezochten. „Dat is belangrijk en bepa lend geweest voor mij. Daarvóór was het zoeken. Ik ontdekte dat er leeftijd genoten waren, die in mijn ogen dege lijker werk maakten dan ik. Ik kreeg iets van: beter m’n best doen, beter opletten”. Hij maakt kleurpotloodteke- ningen, fotografeert, ontwerpt en maakt affiches, is bezig aan de hoes van Golden Earring's Barry Haye’s eer ste soloplaat, maakt zeefdrukken en kleurt foto’s in om er elementen in te veranderen. Hij noemt zich beeldend kunstenaar. Fotograferen doet hij niet om iets perfect vast te leggen. „Dat is soms belangrijk, maar vaak helemaal niet. Ik leg me niet graag vast. Daarom richt ik me ook liever niet naar ie mands ideeën. Ik vind het ook niet erg als ze iets anders in mijn werk zien dan ik heb bedoeld Zoiets is alleen maar meegenomen.” Wèl een beetje heeft Bob zich ge richt naar de wensen van zijn vriend Berry. „Hij heeft gezegd dat hij er een papegaai, kikker en engel op wilde zien. Hij had een soort verhaaltje klaar en daar hebben we toen over gepraat. De denkbeelden zijn van ons beiden, de uitwerking van mij alleen”. De hoes, die hij voor de produktiemaatschappij Red Bullet ontwerpt, is niet zijn eerste. Een jaar of zes geleden maakte hij er al eenS een voor een plaat vol gedich ten. De lip was voor dê export bedoeld, maar de maatschappij heeft er nog steeds niets mee gedaan. Bob zal ook voor het concert dat Berry Visser met Jerry Lee Lewis heeft gepland een poster ontwerpen. Hij zegt dat er weinig groepen zijn waarvoor hij geen affiche zou willen maken. „Ik hou in grote lijnen van alle muziek. Als ik ontwerp of uit werk, wil ik ook wel graag muziek horen. Bij Velvet Underground heb ik bijvoorbeeld veel naar „New Age” ge luisterd. Dat vind ik fijn en ik word er ook door beïnvloed.” Bob laat schitterende tekeningen zien, foto’s die door inkleuring iets absurds krijgen, dia’s van schilderijen en nog veel meer. Heel wat van zijn werk staat onder invloed van indruk ken die hij op reizen (Marokko, Ame rika en Zweden) opdeed. Een reis zou hij trouwens best wel weer gauw wil len maken. Hij zegt: „Dan doe ik vreselijk veel nieuwe invloeden op. Maar ik verlang ook wel eens naar een rustig punt waar ik kan tekenen zon der dat de telefoon gaat. Daarom ben ik ook wel blij dat ik in Den Haag woon.” „Amsterdam is erg leuk om er rond te kijken wat er weer aan de hand is. Maar ik vind het leuk om Hagenaar te DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner dansant. Linnaeushof (Bennebroek). In de tropenkas het kinderparadijs „In de zevende hemel” met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels enz. Dag. geopend 14-18 uur; za. en zo. 11-18 uur. HAARLEMMERMEER DIVERSEN Aula L.T.S. (Hoofddorp). Vrijdag 19.30 u.: Uit voering van leerlingen Muziekschool Bollen streek. 17 10 19 18 18 18 17 18 15 16 15 20 17 21 17 17 20 15 18 25 VRIJDAG 24 MAART onder 19.00 uur onder 4.33 uur BIOSCOPEN City Theater, minnares voor meneer 20 u.: „Le Mans”. VELSER KUNSTKRING Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: „Zuster Nor ton verliefd”, door Zuidelijk Toneel Globe. TENTOONSTELLINGEN Felison, Beeckestljn, Velsen-Zuid. Expositie linoleumsneden en pentekeningen van Geert Mulken; dagelijks van 14 tot 17 uur. Tot en met 26 maart. Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, Umuiden, da gelijks geopend van 9.30 tot 12 uur en 14 tot 17 uur. Beeckestljn, Velsen-Zuid, museum, tentoon stelling, dagelijks 14-17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, op werkda gen 9.30-12 uur en 13-17.45 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945 IJmulden is op alle werkdagen van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, permanente expo sitie van oudheidkundige bodemvondsten, Bes- semerstraat, Velsen-Noord, geopend dinsdag 12- 13.30 uur, donderdag 12-13.30 uur en 20-22 uur; op andere tijden op aanvraag tel. 02510-92590 of 02510-94159. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) „Greep naar de vrijheid”. Luxor Theater (Breestraat) 19 „Halleluja”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat). Expositie te keningen van Leo Dooper; geopend tot en met 25 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijster beslaan 23. Beverwijk, tel. 02510-25120. Sociëteit Alpha (Moensplein). Expositie teke ningen van Jan van der Schoor; geopend tot en met 23 maart van dinsdag tot en met zondag van 18 tot 23 uur. Ze werd onderscheiden met maar liefst drie zogenoemde „Grammy Awards”, prijzen van de Amerikaanse grammofoonplatenindustrie die te ver gelijken zijn met de befaamde Oscars die de filmjongens aldaar ronddelen. Catrole King werd geëerd ais beste com poniste voor „You’ve got a friend”, en als uitstekende vertolkster van eigen werk voor het album van het jaar „Tapestry” en de plaat van het jaar „It’s too late”. Carole werd eerder dit jaar door de Nederlandse groevenindustrie onder scheiden met een Edison. donderdag 20 u.: „Monique, en mevrouw”; vrijdag w wzw w wzw wzw w zzw nw onbew. w.stil onbew. zw. bew. mist onbew. mist onbew. 1. bew. w.stil zw. bew. zw. bew. onbew. w.stil 1. bew. w zw. bew. w.stil geh. bew. zo h. bew. w.stil h. bew. onbew. onbew. onbew. mist onbew. 1. bew. onbew. w.stil zw. bew. zw. bew. regen h. bew. w.stil SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u.: To neelgroep Centrum met „Vroeger”. Vrijdag 20.30 u.: Toneelgroep Centrum met „Kwartet". Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 63). Vandaag en morgen 20.30 u.: Toneelgroep Cen trum met „En verder en „De pedagoog”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat). Vrijdag 20.15 u.: Omroeporkest o:l:v: Piet Kiel jr. Sionskerk (Eksterlaan, Haarlem-N.). 20.15 u.: Mattheus-passie door het Sionskoor. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30 en 20.00 u.: „Muiterij op de Bounty”, 14 jr. Vrijdag nachtvoorstelling 24.00 u.: „Borsalino”. 18 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en’ 21.15 u.: „De held van Troje”, 14 jr. Vrijdag nachtvoor stelling 23.30 u.: „Doorbraak naar de hel”, 18 jr. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „In opdracht van de marine", 14 jr. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: ,.Eva de slavin van het oerwoud", 14 Jr. Vrijdag nachtvoorstelling 24.00 u.: „De Sade Justine” 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.„The touch”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend dl. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Ita liaanse school. Geopend di. t.m. za. 10-17 u., 1ste zo. van de maand 13-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. In de kelder expositie van Joli Kondo met poëtische poppen. Geopend di. t.m. vrij. 13-17 u., za. 11-17 u., do.avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). Ex positie werken van J. J. Alberts, schilderijen uit Indonesië, Hongarije en batikwerk uit Bambang Oetro. Geopend dl. t.m. za. 9.12.30 en 13.30-19 uur; ma. 13.30-18 uur. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie schilderijen van Nora Strolnk en plastieken van Eva Mendlik. Geopend dag. 13-17 uur. Tot en met 25 maart. Kleedkamers Openluchtmuseum (Wllhelmina- park Bloemendaal). Tentoonstelling „Het leven in dé Noordzee". Geopend za. en zo. 13-15 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur, behalve zo. en ma. VOLKSUNIVERSITEIT Aula A. H. Gerhardschool (Ingang Raaks). 20.00 u.: Mr. H. E. Paff over „Dodendans en Damiate in het stadhuis van Haarlem”. Petrakerk (Llmburglaan 3, Heemstede). Vrij dag 20.00 u.: Ir. H. J. W. Schimmel over „Een half miljoen jaar Veluwe”. DIVERSEN De Praatpaal (Nieuwe Groenmarkt 10). 20.00 u.: Bijeenkomst over apartheidspolitiek in Zuid- Afrika. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Vrijdag 14-16 uur: Spreekuur sociaal raadsman. Provinciale Waterstaat (Zijlweg 245, Haarlem). Vrijdag 9.30 u.: Vergadering Statencommissie milieu. Waagtaverne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., di. en do. 19.30-24 uur; vr. en zat. 18.30-01 uur; zo. 12-5 en 20-22.30 uur. Om de 14 dagen donderdag 20.30 uur: literaire avond. Vrijdags en zaterdags 22 uur; zondag 21.30 uur. Vrijdag 22 u.: Folkgroep Lotus. Toneelschuur (Bavo-gebouw, Smedestraat 23). Dinsdag 20 uur: Filmschuur; woensdag 20 uur: Open Workshop; donderdag 20 uur: Mimework- shop; zaterdag 11 uur: kinder-workshop; 14 en 16 uur: jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion)Dage- en 21.15 Zon op 6.34 uur; Maan op 13.09 uur; VRIJDAG 24 MAART Hoog water 1153 uur en Laag water 6.46 uur en 19.51 Ij 3864-L 0 0 0 o o o 4 1 9 6 0 0 0 0 0 AAAR BINNEN! VLUG! OOH... ARMANl GEEN IDEE. ZOTE HOREN,MAAK !K ER OOK LIEVER GEEN KENNIS MEE HOE KON/Af NOU WETEN DAT IK6EF0T0GRAFEERD s-werd! KtORJE?^ CAAR157 NEER! f WATNAE5RJ1SENIK I gekr-dsiscat! I INAT VOOR EEN g WEZEN ZOU DATZJN!'? gjgxMr

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19