Orgel moest het afleggen tegen dreunende heimachine Finale van districten badminton in Velsen En ook t/m zaterdag Nederland Nog t/m zaterdag o VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND IN DE IJMOND opticiënKOSTER I 1 Sportinstuif voor schooljeugd in Paasvakantie Grote Kerk ook te IJmuiden Beverwijk Heemskerk Engelse organist lan Hare en NCRV-radio kwamen voor niets naar Beverwijk.... warm gestookt sOWl DONDERDAG 23 MAART 1972 V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Kort IJmondnieuws Wijk aan Zee City Stadsschouwburg Kennemer theater Luxor Cinema Marquette nog de enorme prijsreducties op bankstellen, eethoeken, bergmeubels, enz., enz., in onze meubelzaak. Marktplein 21-29 - IJmuiden Volop parkeerruimte voor de deur Alles moet weg. Tapijten, gordijnen, bedden, dekens, spreien, enz., met fabelachtige kortingen. duurt de opruiming in de HOME SHOP TOT DE VELE medewerkers aan de film „Le Mans”, die van vrijdag- tot en met woensdagavond in City zal worden vertoond, behoren ook de Nederlandse stuntrijders en auto coureurs Gijs van Lennep, Rob Slote- maker, Toine Hezemans en Han Akersloot. De inhoud van de film heeft uiteraard betrekking op de gro te autoraces op het bekende circuit in Frankrijk, met Steve McQueen als Michael Delaney, een coureur die on danks een bijna dodelijk ongeluk een jaar later opnieuw als mededinger naar de grote prijs op dezelfde baan komt aantreden. SPECIAAL OPTIEK (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De dreunende heimachine naast de Grote Kerk aan de Kerkstraat is er de oorzaak van geweest, dat de 22-jarige bekende Engelse organist, lan Hare, onver- richterzake naar Haarlem moest terugreizen. Hij zou op het beroemde Müllerorgel van de Grote Kerk een concert geven. Het lag in de bedoe ling van de NCRV-radio hiervan een opname te maken. Het reeds geruime tijd geleden geplande concert moest echter worden geannuleerd, want de heimachine veroorzaakte dermate hevige trillingen, dat het orgel in de kerk niet te gebruiken was! Hare probeerde het orgel in een hei-adem- pauze nog wel even snel te stemmen, maar toen de heimachine weer een maal in werking werd gesteld, moest het orgel opnieuw worden gestemd. Zo kon Hare de gehele middag door gaan en daar voelde hij niets voor. Evenmin de technici van de NOS- opnamewagen, die zich ontstemd toonden over de sang van zaken. De heimachine wordt gebruikt voor de bouw van de nieuwe bibliotheek. V elsen-N oord JF A- FWw IMS g|:fg gi vindt u bij (Van een onzer verslaggevers) 20 ge- u. van ADVERTENTIE De films NA DJANGO en Sartana blijkt er voor de western een nieuwe held te zijn gecre- eerd, die men de nogal misleidende naam „Halleluja” heeft meegegeven. Want zijn verrichtingen zouden stellig niet in het Leger des Heils worden getolereerd. Maar 12.00 uur. Voor Velsen komen uit de da mes: Hannie Bais, Jacqueline Augustijn, Dorothee Defares, Anja v. d. Burg en de heren Cor van Nifterick, Wim Menger, Wijnand Kröttje en Cees Wijnen. eveneens het criminele leven van deze Duitse stad tot onderwerp heeft. Hierin wordt namelijk het onderzoek behandeld naar de moord op een Hamburgse prosti tuee, die luisterde naar de naam Biggy. Bij deze nasporingen passeren al haar col- legaatjes en klanten als mogelijke ver dachten nog eens de revue, totdat bij wijze van verrassing de onverwachte ontknoping volgt. Deze film blijft tot en met woens dagavond op het programma. EUROPA MEUBEL BEVERWIJK De Beverwjjkse sport hal staat gedurende de Paasvakantie van de scholen geheel open voor jongens en meisjes, die deel willen nemen aan de sportinstuif- en competities. Het sportpro gramma begint op vrijdag 31 maart en gaat, met onderbreking op zondag 2 april als de sporthal is gesloten, door tot woensdag 5 april. Zaterdag 1 april wordt in de sporthal het normale rooster ge volgd, zodat ook deze dag buiten de acti viteiten in de paasvakantie valt. Een vol leybaltoernooi van de analisten-scholen in Nederland besluit op donderdag 6 en vrij dag 7 april het programma. IN DE FILM „Als adelaars vielen ze aan” (van heden- tot en met zaterdag avond), gaat het om de bevrijding van een Amerikaanse generaal, die in een zwaar De temperatuur in de kerk was woens dagmorgen nogal laag. Reden voor de koster van de kerk om de centrale ver warming wat hoger te stellen. Hij vergat echter, dat er ’s middags een concert zou worden gegeven. Het orgel moest door de Engelse organist, toen hij om een uur in de kerk arriveerde, gestemd worden, ech ter pas nadat alle deuren en ramen tegen elkaar open gezet waren en de tempera tuur wat lager was geworden. Tot overmaat van ramp bleken de tril- verleiden, na eerst met meneer in bed te zijn gekropen. In ieder geval is er een hap py end: een welgemoed ménage a trois. Tenslotte in de matinee van zondag „Een uitdaging voor Robin Hood”, waarin de dappere Robin zich opnieuw volledig inzet voor zijn strijd tegen onderdrukking en terreur. ONDER REGIE van Lee H. Katzin is met dit gegeven een nagenoeg documen taire film ontstaan, die daarnaast als een gedramatiseerde reportage van de beruch te 24-uurs autorace bij het Franse dorpje Le Mans kan worden beschouwd. Vandaar dat hierin enige spectaculaire slippartijen en ongelukken konden worden verwerkt, waarbij topcoureur Delaney onderwijl toe nadering zoekt bij een jonge weduwe, wier echtgenoot kort daarvoor in zijn racewa gen is omgekomen. Met als resultaat een spannend en spectaculair verhaal, met de bedoeling de verschijnselen en mystiek van de autosport bij het publiek duidelijk te maken. DE SPECIALE voorstelling van heden avond is voorts gewijd aan „Monique”, een Frans au pair-meisje in een Engels gezin. Zij is in deze film niet alleen „au père”, maar ook la mère”, hetgeen betekent dat Monique de vrouw des huizes weet te DONDERDAG 23 MAART De Magneet, Ten Katestraat. 20 u voor speelavond volksmuziekschool. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. ver gadering fotokring Heemskerk, 20 u. ver gadering hartstichting. VELSEN. Zaterdag 25 en zondag 26 maart organiseert BC Velsen een nationaal A-, B- en C-toernooi. Helaas hebben de organisatoren moeten besluiten het A- toernooi in zjjn geheel te schrappen we gens een te geringe deelname. Dit neemt echter niet weg dat er in de B- en C-afde- ling ongetwijfeld te genieten valt van goe de badminton wedstrijden. De Zeewijkhal is een bijzonder goede hal voor deze sport vooral omdat de gemeentelijke dienst voor lichamelijke opvoeding de knoop heeft doorgehakt en door het aanbrengen van hardboardplaten een eind heeft gemaakt aan de hinderlijke lichtinval. Zaterdag wordt gespeeld van 14.00 tot 22.00 uur, zondag van 10.00 tot 15.00 uur. De finales beginnen zondag om 12.00 uur. Een noviteit voor de Nederlandse Bad minton Bond was dit jaar de organisatie van distriktswedstrijden. De bedoeling was dat verenigingen elkaar ontmoetten op districtsniveau in een breder verband, dus met grotere teams dan waarmee in de competitie werd gespeeld. In Noord-Hol- land sloeg deze nieuwe aktiviiteit goed aan evenals in de districten Noord-Brabant en Centrum. Gezien de enthousiaste reakties lijkt het bestaanrecht van deze distriktswedstrijden verzekerd en ook in andere districten gaat dit evenement zeker van de grond komen. Kampioen van Noord-Holland werd BC Velsen die het zondag zal moeten opnemen tegen Flying Shuttle (Apeldoorn en De Zwaluwen (Breda). De winnaar mag zich districtskampioen van Nederland noemen. Het is BC Velsen gelukt deze finales naar IJmuiden te halen en we mogen dus aan nemen dat zondag 26 maart badminton sport van zeer redelijk niveau te zien zal zijn. Ook deze finalewedstrijden beginnen DONDERDAG 23 MAART Het Groene Huis, Raamveld. 19.30 u. Multi movement. Beverwijkse Sportraad. Sporthal, Van Loenenlaan. 20-22 u. spreekuur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend van 10 tot 22 uur voor hulpverlening. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. VRIJDAG 24 MAART De Uitwijk, Arendsweg. 9.30 en 13.45 u. peuteroppas. De Hoppers, IJselstraat. 9 u. peuter speelzaal en klas. De Kelder, Hilbersplein. 14 u. bejaarden- gymnastiek. Het Tolhuis, Soerstraat. 14 u. peuter speelzaal. De Grenspost, Soerstraat. spreksgroepen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend 10 tot 22 uur voor hulpverlening. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15 30-17.30 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17 en 18.30-20.30 u PLEIN 1945 Nr 5 TEL 02550 10062 IJMUIDEN (O.) PLANETENWEG 14 IJMUIDEN (ZW TEL 02550 1674 7 lan Hare, de heimachine en de Grote Kerk te Beverwijk. Het viel niet met elkaar te combineren. Reden waarom het concert, dat door de NCRV-radio zou worden opgenomen, niet kon doorgaan. u. gemengd zwemmen, 8-12.15 u. school zwemmen, 13.30-16.15 u. schoolzwemmen, 16.15-16.45 u. zwemlessen, 16.45-18 u. ge mengd zwemmen, 18-19.30 u. IJ.R.B. 20-21 uur IJ.R.B. IJmuider Harmonie, van 19-21 uur in gem. vergaderlokaal, Abeelenstraat, jeugd orkest en van 20-22 uur tamboer- en trompetterkorpsen in MMS, Tolsduiner- laan. lingen, die de heimachine, naast het kerk gebouw produceerde, ook van slechte in vloed te zijn op kwaliteit van het orgel. Hare probeerde nog wel wat te verhlepen, maar moest zijn stemwerk staken toen de machine weer met de lawaaieringe activi teiten begon. Een samenloop van omstan- ddigheden die door een ieder werd betreurd, maar waardoor de NCRV-radio voor niets een opnamewagen naar Beverwijk had gestuurd en de Engelse organist weer moest terugkeren naar Haarlem. Hij heeft woensdagavond wel een concert in de Grote Kerk gegeven. De NCRV-radio was toen echter niet in staat om het concert op te nemen, omdat alle NOS- opnamewagens reeds naar ander evene menten waren gezonden. Ook de wagen, die woensdagmiddag bij de Grote Kerk stond moest in de avonduren weer elders worden ingezet. Ian Hare won in 1967 uit een twaalftal kandidaten het dr. Manstudentschip van het Kings College Cambridge, waarna hij benoemd werd tot organist van het be roemde koor naast David Willocks. Door veelvuldige uitzendingen voor radio en televisie in Engeland en zijn muzikale accuratesse heeft Hare een grote naam opgebouwd. Zijn grootste succes boekte de Engelsman in 1971 toen hij een recital gaf in de Royal Albert Hall in Londen voor 10.000 toehoorders. lan Hare is in Nederland om als orga nist mee te werken aan twee uitvoeringen van de Engelse Passion „The Crucifixion” van John Stainer. Maandagavond vond in Haarlemse St. Bavo-kathedraal de eerste uitvoering plaats, donderdagavond (vana vond) volgt in de Augustinuskerk te Am sterdam de tweede uitvoering van de Engelse passie. Niet alleen de heimachine is de oorzaak van geweest, dat de onname van bet concert geen doorgang kon vinden, ook de temneratuur in de kerk was niet geheel optimaal. het verhaal speelt zich dan ook af tijdens een der vele Mexicaanse burgeroorlogen, waarin deze Halleluja van zijn generaal de opdracht krijgt een koffer met juwelen over te brengen. Hij moet het daarbij op nemen tegen als monniken vermomde bandieten; een non, die in werkelijkheid de agente is van een inlichtingendienst en een Russsche prins, die ook een bandiet blijkt te zijn. Deze ontmoetingen leiden tot vele verwikkelingen, ook komische, zodat hiermee van heden- tot en met za terdagavond voor de afwisseling eens een amusante western kan worden geannon ceerd. VERVOLGENS draait tot en met woens dagavond „Meisjes-camping”, zijnde de erotische avonturen van twee Don Juans in een nudistenkamp, met als motto: „Kom maar in m’n slaapzak, liefje”. Deze pikan terie wordt in de eerste matinee van zon dag nog vooraf gegaan door „De laatste kogel”, ook al een western, waarin George Peppard de rol van de wraakzuchtige Har ker Fleet vervult. Geen wonder wanneer men weet dat wrede schurken hem niet alleen zijn bruid, maar ook zijn goud heb ben ontnomen. Vrijdag 31 maart om half negen begint de sportcompetitie voor het basisonderwijs met de onderdelen: handbal, trefbal, zaal hockey en zaalvoetbal. In de middaguren kan er voetbal, handbal, basketbal en volleybal worden gespeeld. Maandag 3 april volgen de trio-spelen voor het basisonderwijs. Dames en heren vanaf 18 jaar kunnen ’s middags het trim- parcours volgen en allerhande takken van sport beoefenen. Toegangsprijs is f 1.50 De sportinstuif voor het basisonderwijs wordt dinsdag 4 april besloten met bad minton, trefbal, handbal, hockey en lange mat. De toegangsprijs voor de onderdelen, bestemd voor de leerlingen van de basis scholen, bedraagd steeds f 0.50 Dinsdagmiddag 4 april is het de beurt aan de leerlingen van het voortgezet on derwijs met een conditie-test voor jongens en een trimwedstrijd voor meisjes. Voorts is er een instuif met badminton, volleybal, basketbal, zaalhandbal, voetbal, hockey en tafeltennis. De toegangsprijs bedraagt f 1,—. Woensdag 5 april wordt de vaardigheidstest voor het basisonderwijs gehouden met onder meer balgooien, za- klopen en kegelwerpen. ’s Middags volgt dan weer de instuif voor het voortgezet- onderwijs. VRIJDAG 24 MAART Jeugdcentrum IJmuiden, in oude Pen- centrale, IJmuiden, 20 u. Blue Planet. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19.30-22 u. basketbalcompetitie. Pino’s, softball-trainingen van 21 tot 22 u. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeek- weg, IJmuiden-O, jeugd- en tienerbiblio- theek, 15.30-17.30 uur; filiaal IJmuiden- West, Zeewijkplein 27-29 van 14.30-17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, allerlei clubs meisjes 7-10 jaar, 16 30-17.45 uur; Watersportclub jongens 10-13 jaar, 16.30-17.45 uur; Judolessen jongens, meis jes 5-7 jaar 16-17 uur en 7-10 jaar 17-18 uur; allerleiclubs jongens 9-12 jaar 19- 20.30 uur. Pottenbakken jongens 10-13 jaar van 10-20.30 uur. Damesgymnastiek in Dolfijnzaal 19-20 u.; trimmen volwas senen in Dolfijnzaal 20-21.30 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden 6.30-8 UIT DE TITEL van de film „Trog, het beestmens” kan gemakkelijk worden af geleid dat er in de Stadsschouwburg zater dag- en zondagavond weer het nodige te griezelen valt. Een en ander komt voor re kening van een soort Neanderthaler, een voorhistorisch aapmens dat in een verlaten gebied door drie studenten in een geheim zinnige grot wordt aangetroffen. Dit mon sterlijk wezen, omschreven als „gruwelij ker dan King Kong en sterker dan een dinosaurus”, zorgt prompt voor een sum mum aan verschrikking en angst, vooral omdat het zich van bloed en vrouwen al lerminst afkerig toont. Tenslotte moet er zelfs een klein leger op de been worden gebracht om Trog te doden, nadat de grie zel een klein meisje zijn grot in heeft gesleurd. Onderwijl kan men in de matinee van zondag bij alle gruwelen weer enigszins ontspannen, dank zij „Gein met ’n superbrein”, een amusante historie, door de op dit gebied vermaarde Walt Disney gepresenteerd. TELEFOONPOTJE. Uit een woning aan de Huygensstraat in IJmuiden is een zogenoemd telefoonpotje gestolen met zestig gulden aan kleingeld. AUTORADIO. In de nacht van dins dag op woensdag is uit een vrachtwagen in de Ampèrestraat te IJmuiden een auto radio ontvreemd De waarde bedraagt honderdtachtig gulden. Beverwjjkse Harmonie Kapel. In het gemoderniseerde Harmonie-clubhuis aan de Groenelaan te Beverwijk wordt zater dagavond 1 april een klaverj asdrive ge houden. Aanvang 20 uur. Inschrijving staat open voor iedereen. HET WEEKPROGRAMMA van dit thea ter wordt van hedenavond tot en met zondagmiddag ingezet met de boeiende Italiaanse speelfilm „De greep naar de macht”. Het is een verhaal over de on schuldig in een gevangenis verblijvende architect Venzi, die hier tegen zijn zin in contact komt met de Maffia. Hetgeen voor hem de nodige narigheid ten gevolge heeft. IN DE nachtvoorstelling van vrijdag en zaterdag werd dan reeds „De dokter van Sankt Pauli” vertoond, een zogenoemde „harde film”, even hard en realistisch als het leven in dit beruchte vermaakcentrum van Hamburg. In de tweede matinee van zondag beginnen ook de vertoningen van „Eros-centrum Hamburg”, welke film Steven McQueen als de autocoureur in „Le Mans”, welke film van vrijdag af in City zal worden vertoond. VRIJDAG 24 MAART Verenigde openbare bibliotheek, DONDERDAG 23 MAART De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. tienerin- stuif, 21.30 u. volksdansen. VRIJDAG 24 MAART De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u sport, 21 u. disco. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 u. bewaakt kasteel, ergens in de Oostenrijkse Alpen gevangen wordt gehouden. De groep „daredevils”, uitgekozen om dit gevaar lijke karweitje op te knappen, bestaat weer uit de schilderachtige ruwe types die achter de vijandelijke linies worden ge dropt, waarna zij, in Duitse uniformen vermomd hun schier ongelooflijk avontuur kunnen beginnen. DE ENGELSE aanvoerder van het troep je wordt door niemand minder dan Ri chard Burton gespeeld, terwijl ook Clint Eastwood, bekend uit enige Italiaanse wes terns en Robert Beatty van de partij mo gen zijn. Tenslotte komt Mary Ure als top agente het vrouwelijk accent aanbrengen in deze bij uitstek mannelijke film. IN DE EERSTE matinee van zondag la ten de Apachen zich nog eens bekijken, door middel van de spannende indianen film „Winnetou en het goud van Apana- chi”, direct daarop gevolgd door de beken de klucht „Samen uit, samen thuis”, be roemd gemaakt door de grappige driftkik ker Louis de Funès. Tot en met dinsdag avond is lachen hier dius het parool. DONDERDAG 23 MAART Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. „Matthaus Passion, door COV-IJ- muiden en NPhO. Aquariumver. Velsen, in oude Pencen- trale, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. leden avond. Soli, 20-22 u. tamboer- en trompetters- korps, 20-2130 u. majoretten-peloten, in gebouw Paulinum, Driehuis. Openbare bibliotheek Velsen, filiaal Pa rochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat, IJmuiden, 19-21 u.; filiaal Santpoort-Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 19-21.25; filiaal Zeewijkplein 19-21.30 u. Sporthal Zeewijk, Planeten weg 19-23 u. BC Velsen. Boksver. Manly Sport les en wedstrijd- training, 19.30-21.30 u. in gymzaal Moer- berg-Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJ- muiden. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. schiet vereniging De Vrijheid. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 Uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. VRIJDAG 24 MAART De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 10 u. kindercrèche, 18.30 u instuif. De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 u. peuteroppas, 13 u. bejaardensoos, 20.30 u. Padoe-bar (discussie-avond over vakbon den), 19.30 u. kienen. De Werf, Jan Ligthartstraat. 14 u. peu teroppas, 19 u. instuif. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. Vanaf 19.30 u. instuif. De Lichtboei, Maasstraat. 9 u. kin dercrèche, 20 u. ontspanningsaktiviteiten voor volwassenen. Dr. Prinsenhal, Maerelaan. Kringverga dering Jehovah’s Getuigen. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. verga dering St. Eloy. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. le zing voor fotokring Heemskerk. Progress-sociëteit. Constantijn Huijgens straat. 20.30 u. filmsession. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 uur discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 u. en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7' jeugd 15.30-17.30 u. I if i-f

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7