I Bouw vuil verbrandingsoven Geen noodsituatie in straks in gemeenteraad wijkverpleging IJmond Ziekenhuizen Nog geen overzicht van nieuwe betalen beter regeling voor vuilnisdienst 1 IN DE VISHAL EN OP ZEE Renault 4 gestolen Automisdadiger ook verdacht moord op molenaar van VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND TEKORT AAN VERPLEEGSTERS Afscheid van VELSENSE RAADSCOMMISSIE OPENBAAR WORDT GERING GENOEMD schoolhoofd C. J. Griffioen 1 Dokmeester A. v. d. Marei W. J. van Leeuwen voorzitter HOC Marktberichten Havenberichten Kruidentuin voor met pensioen Protest van Zeeuwse vissers „Beeckestijn” D 4 DINSDAG 28 MAART 1972 INSPRAAK 9 Groene Kruis VERBIJSTERD KRUIDENTUIN VUILVERBRANDING 0 Bundeling 4 k v b t< d g z: g (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De eerste openbare vergadering van de commissie voor rei niging en plantsoenen, welke maandagavond in een der vertrekken van het Velsense stadhuis werd gehouden, heeft nog niet in alle opzichten aan haar bedoelingen kunnen beantwoorden. Ondanks het feit dat wethouder M. Roessingh als voorzitter in zijn openingswoord van een „historische datum” had gesproken, omdat de burgerij nu immers voor het eerst in de gelegenheid werd gesteld een „kijkje in de keuken” te komen nemen. Vooral de burgeressen hebben hiervoor van de nodige belangstelling blijk gegeven, meer dan meestal bij de raadsvergaderingen gebruikelijk is. Op de agenda stond namelijk een overzicht van de ervaringen, welke in Velsen na een half jaar zijn opgedaan met het eenmaal per week ophalen van huisvuil in plastic gakken. Op het moment dat de voorzitter dit punt aan de orde stelde, bleek echter dat was verzuimd de commissieleden het rap port toe te zenden, zodat zij niet in de gelegenheid zijn geweest zich be hoorlijk op de inhoud voor te bereiden. „Uitstellen tot de volgende ver gadering”, luidde hun gevolgtrekking. Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord Wijk aan Zee V elsen-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) van (Van een onzer verslaggevers) 19.30 u. 9.15 u. Ten Katestraat. 20 u. VLISSINGEN. De vissers van Arne- muiden, Vlissingen, Coljjnsplaat, Tholen en lerseke protesteren met klem tegen het voorstel van Gedeputeerde Staten van Zee land, Breskens in de toekomst als centrale visserijhaven aan te wjjzen. In een tele gram aan de minister van Landbouw en Visserij, aan Gedeputeerde en Provinciale Staten van Zeeland, spreken zjj hun onge noegen uit over deze beslissing. De rijkspolitie onderzoekt ook of er ver band bestaat tussen de moord per auto en een brand die twee jaar geleden het door Theo Poppe en Joke van D. gedreven café Het Middelpunt te Wijhe volledig in de as legde. Toen al deden geruchten de ronde dat Bernhard S. de brand zou hebben ge sticht. i 1 1 SCHEVENINGEN. Dinsdagmorgen werden in Scheveningen aangevoerd: 500 kisten en 200 premiekisten schelvis, 200 kisten en 100 premiekisten wijting, 500 kisten koolvis en 35 haaien. URK. In Urk werden maandag door 46 vaartuigen aangevoerd (in kilogram men) en geveild (in guldens): 76.000 tong, 3.66-8.20, 7000.tarbot, 10.70-14.93, 2500 griet, 2.83-3.80, 180.000 schol, 0.79-1.25, 20.000 ka beljauw, 0.51-1.20, 1000 wijting, 0.86-1.09, 1000 schar, 0.67-1.05. h z I a g z bi g< z: b Z’ V' V V n zi e a b t< d a n n SANTPOORT. De heet C. J. Grif fioen, die langer dan twaalf jaar hoofd van de Juliana van Stolbergschool in Santpoort is geweest, neemt woensdag af scheid. De voorzitter van de vissersvereniging, de heer M. Siereveld uit Arnemuiden, vindt het voorstel onbegrijpelijk. Anderhalf jaar geleden werd de nieuwe vismijn in Vlissin gen geopend. De meeste vissers, die tot die tijd in Breskens mijnden, gingen daarna over naar Vlissingen. Volgens de heer Siereveld wordt 70 percent van de aange voerde vis rechtstreeks van Vlissingen naar het midden van het land gevoerd. Bij een eventuele centralisatie in Breskens zouden de vervoerskosten stijgen en de vervoers lij d onnodig verlengd worden. De reistijd van de vissers zou aanzienlijk verlengd worden, doordat vanuit Breskens met een leeg schip naar de thuishaven gevaren moet worden. De vissers zien bovendien een grote ge- vaarfactor in het oversteken met lege vis sersschepen over de druk bevaren Wester- schelde. De heer Siereveld stelde voorts, dat de Zeeuwse vissers het beu worden van het kastje naar de muur te worden gestuurd. Zij voelen er niets voor om van woonplaats te veranderen. van ontwikkeling wat moeilijk”, aldus voorzitter, die een groot voorstander van bundeling van krachten. arresteerd op verdenking van uitlokking van moord evenals de zwager van S., de 26-jarige handelaar in de tweedehands auto’s, J. P. T. uit Holten, aan wie mede plichtigheid ten laste wordt gelegd. Beide mannen hebben hun aandeel in de sinistere moorzaak inmiddels toegegeven. De vrouw van het slachtoffer zegt nergens van te hebben geweten. Beide mannen on dersteunen deze verklaring. Het drietal is vandaag voorgeleid aan de officier van Justitie bij de rechtbank in Zutphen. In de ochtend van vorige week maandag werd het lijk van de heer Poppe op de Wethouder van Doomincksweg in Wesepe gevonden, liggend naast zijn vernielde fiets. Later op de dag werd in het Over ijsselse kanaal tussen Deventer en Raalte een auto gevonden waarmee de varkens- handelaar was doodgereden In eerste instantie werd toen aangeno men dat er sprake was van „doorrij ding na een ongeval”. Maar later kwam de po litie tot de overtuiging dat er misdaad in het spel was. Een intensieve speuractie door de rijkspolitie van Wijhe, Schalkhaar en Holten en de gemeentepolitie van De venter leverden tenslotte het sluitend be- De meeste op deze vergadering aanwe zige huisvrouwen waren echter een geheel andere mening toegedaan. Zij hadden wel degelijk bezwaren, zoals tegen het gebrek aan opslagruimte in de flats, terwijl ook de kwaliteit van de zakken aan de nodige kritiek onderhevig was. Wethouder Roes- singh kon daarop alleen maar betreuren dat hij niet eerder van deze klachten in kennis was gesteld, zodat door hem werd toegezegd een en ander nog nader te zullen onderzoeken. DEN HELDER. Hoewel nog niet alle kleinere kotters weer overschakelden op de boomkor kon in de week 19-25 maart toch worden waargenomen dat de visserij onder de wal op kabeljauw aan een eind begint te komen. De meeste kleinere kot ters hebben weer op platvis gevist met over het algemeen redelijke tot goede re sultaten, die mede mogelijk waren door het uitzonderlijk goede visweer. Van dit goede weer maakten ook de grote weekkot- ters een dankbaar gebruik. Het was op merkelijk dat de tongvangsten van de grote kotters nogal uiteen liepen, met aanvoeren die varieerden van 2000 tot ruim 5000 kg. De hoogste besommer voerde 10.906 kg vis aan, waarvan 5.184 kg tong, gemiddelde prijs 5,36 per kg, voor een totaalbesom- ming van ruim 34.500. De gemiddelde prijs van de tong, die uiteraard sterk af laten afvloeien. De beste methode is ech ter deze olie op het terrein van de reini gingsdienst aan de Velserduinweg in het daarvoor bestemde vat te komen storten. gemoeid. Het logisch gevolg hiervan zal volgens de wethouder waarschijnlijk uit een verhoging van de reinigingsrechten moeten bestaan. De commissie heeft ook nog met kenne lijk algemene instemming van de heer Van der Burg de plannen mogen ver nemen over het inrichten van een krui den- en demonstratietuin in „Beeckestijn.” Hier zal een aantal, gewassen worden geplant, waarvan de namen met bordjes zullen worden aangegeven. Dit ter infor matie van het publiek, dat hier straks tevens met allerlei keukenkruiden zal kunnen kennismaken. Op deze wijze wil het plantsoenbedrijf trachten bij de be zoekers hun kennis van planten en hees ters te vermeerderen, hetgeen „Beecke stijn” ongetwijfeld weer een nieuwe at tractie zal bezorgen. hankelijk is van de aangevoerde sortering, bleef echter over het geheel genomen nog al stabiel en bewoog zich de gehele week tussen de 5,25 en 5,75. De scholprijzen lagen eveneens op een goed niveau, waar door een zeer bevredigende weekomzet kon worden bereikt. Van 20 tot en met 25 maart hebben 83 kotters 283012 kilogram vis, ter waarde van 618.982,40 aangevoerd in Den Helder. IJMUIDEN. Helling- en dokmeester A. J. M. van der Marei van het Staatsvis- sershavenbedrijf in IJmuiden gaat met pensioen. Hij houdt op donderdag 30 maart een afscheidsreceptie in het Cultu reel Centrum, aan het IJmuider Moer- bergplantsoen, van 16 tot 17.30 uur. De heer Van der Marei trad op 19 november 1951 als helling- en dokmeester in dienst van het Staatsvissershavenbe- drijf in IJmuiden, na voorheen werkzaam te zijn geweest bij de Scheepsbouwmaat schappij Nieuwe Maas en de Werf I. S. Figee in Vlaardingen. De heer A. van den Berg volgt de heer Van der Marei als helling- en dokmeester op. door het bedanken van1 de heer P. J. M. Torken ontstane vacature te aanvaarden. De heer Van Leeuwen, die de plaatse lijk vertegenwoordiger is in de Haarlemse Kamer van Koophandel, heeft lang geaar zeld het voorzitterschap op zich te nemen vanwege de omvangrijkheid van de werk zaamheden, welke hieraan verbonden zijn. Hij gaat zich in hoofdzaak bezig houden met de algemene beleidslijn, Vice-voorzit- ter J. Nijman, die zich niet bekwaam genoeg achtte de vacante functie te ver vullen, houdt de dagelijkse gang van za ken onder controle. Als penningmeester fungeert de heer J. Goemans. Het secretariaat wordt waarge nomen door de heer W. P. J. Mudde. (Van onze correspondent) WIJHE. De rijkspolitie in Overijssel houdt ernstig rekening met de mogelijk heid dat de 35-jarige Deventer timmerman Bernhard S. niet alleen de 39-jarige var- kenshandelaar Theo Poppe uit het Olster buurtdorp Wesepe met zijn auto in koelen bloede heeft vermoord, maar ook dat hjj de dader is geweest van de moordaanslag nu meer dan vier jaar geleden op de 71- jarige alleenwonende molenaar Allard Boks in Olst. Uit het toen ingestelde onderzoek bleek dat de molenaar wel haast zeker door een bekende moest zijn vermoord en beroofd. S. werd toen ook al voor dit feit verhoord, maar de politie kon onvoldoende bewijzen tegen hem verzamelen. De Deventer tim merman was destijds de overbuurman van de molenaar. Enige tijd na deze, tot dusver nog steeds onopgeloste roofmoord, verhuis de hij naar Deventer. Bernhard S. heeft inmiddels tegenover de rijkspolitie in Wijhe bekend dat hij op zondagavond 19 maart de 39-jarige Th. Poppe uit Wesepe opzettelijk met zijn auto heeft doodgereden. De echtgenote van het slachtoffer, Joke van D. is eveneens ge- wijs. De heer Jansen (P.v.d.A.), die de situatie rond de Beverwijkse vuilnisbelt eens in ogenschouw had genomen, ver klaarde hierover „licht verbijsterd” te zijn geweest, zodat hij volkomen van de nood zaak van te nemen maatregelen was over tuigd. Ook stemde hij gaarne in met het Beverwijkse voorstel een dagelijks be stuur samen te stellen uit vijf wethouders van de aan deze regeling deelnemende gemeenten, terwijl het dagelijks bestuur dan verder nog dient te bestaan uit res pectievelijk vier, drie, twee, twee en een vertegenwoordigers van de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest. De overige commissieleden bleken zich hiermee eveneens te kunnen verenigen. Maandag aangekomen in IJmuiden: Arcturus, Rauma; Otello, Iggesund, Zaandam; Rulkem Liner, Billingham; Spitalertor, Cont. Plat, IJ- muiden, Husky, Cont. Plat, IJmuiden; Imke, Londen; Trojan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Castor, Hamina, Velsen; Erik, Uddevalla; Tus- kan, Swansea; Thea Nagel, Gunness; Marlen, Bilbao. IJmuiden; Framptondyke, Southampton; Aardenburgh, Geile. Maandag venrokken van IJmuiden: Kormoran, Felixtowe; Husky, Cont. Plat, IJmuiden; Mihra- siatis, Immingham; Oriole, Dagenham; Freja, IJmuiden, Antwerpen; Jupiter, Londen; Memel. Dagenham; Sverker, Bremen; Prinsenborg, Delf zijl; Markborg, Uddevalla; Pallas, Hamburg; Skeppebron Terneuzen; Corona, Gothenburg. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Ciudad de Medellin, Antwerpen; Elbe Ore, Tubarao, IJmui den; Hamburg, Antwerpen; Boreas, Rotterdam; Maria Schulte, Bilbao, IJmuiden; Torstein, Ant werpen; Scheldeborg, Soernaes; Chantenay, Ant werpen, IJmiuden; Gruno, Londen; Amstel- stroom, Hull; Zaanstroom, Felixstowe; Queens land, Ipswich; Apollo 1, Ipswich. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Erik, Bre men; Kennemerland, Las Palmas. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het «chip van of naar Amsterdam vertrokken). De heer Koopman (K.V.P.) achtte het wenselijk eens een onderzoek te laten instellen naar de mogelijkheid het produ ceren van huisvuil drastisch te verminde ren. In tegenstelling tot wethouder Roes singh, die een en ander teveel van de consument afhankelijk achtte. Wel hoopte hij dat er in dé toekomst nog eens van minder afval sprake zal zijn, ofschoon men voorlopig ongetwijfeld met toene mende hoeveelheden rekening zal moeten houden. En op een vraag van de heer Van Os (VV.D.) antwoordde de wethou der nog, dat de termijn voor de bouw van de verbrandingsoven drie jaar hem redelijk haalbaar leek. S. zou begin van dit jaar al plannen heb ben gemaakt om de echtgenoot van zijn vriendin uit de weg te ruimen. Joke Poppe van D. zou herhaaldelijk tegen S. hebben gezegd dat zij wel van haar man af wilde. Hij viel haar voortdurend lastig om finan ciële zaken en ook was er tussen het echt paar reeds een echtscheidingsprocedure gaande. S. had de man van zijn geliefde al ver schillende keren bedreigd. Hij zou zelfs tegen zijn toekomstige slachtoffer hebben gezegd: „Ik maak je dood op dezelfde ma nier als ik Allard Boks heb gedaan”. Van af die tijd voelde de varkenshouder zich bedreigd. Verschillende keren vertelde hij aan zijn vrienden dat hij vroeg of laat het loodje zou moeten leggen. „Ik zal moeten sterven. Ze nemen me te grazen”, waren zijn veel gehoorde opmerkingen. Het laatste advies op deze avond kwam van de zijde van de heer Van der Burg, die op een desbetreffende vraag nit het publiek antwoordde dat de „doe het zei vers” hun bij het verversen afge werkte olie beter in een goed afgesloten fles bij het huisvuil kunnen deponeren, De heer Griffioen heeft vele Santpoort- se kinderen begeleid op hun weg naar het .voortgezet onderwijs en vele ouders in dit gemeentedeel zullen met dankbaarheid te rugdenken aan zijn werk bij het onder wijs aan hun jongens en meisjes. Tot opvolger van het scheidende schoolhoofd is benoemd de heer G. C. Teygeler uit Rotterdam. Woensdag 29 maart zal in de recreatie zaal van Velserhooft aan de Dr. De Grootlaan, Santpoort-Noord van 20.15 tot 21.30 uur gelegenheid zijn, afscheid te nemen van de heer Griffioen en kennis te maken met de heer Teygeler. Langdurig werd deze avond ook gespro ken over een gemeenschappelijke regeling voor de afvalverwerking met de gemeen ten Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest, waar de gemeenteraad van Vel sen binnenkort een voorstel over kan verwachten. Dit werd door wethouder Roessingh nu reeds uitvoerig toegelicht. Hij stelde daarbij dat het verwerken van afval inmiddels een levensgroot pro bleem is geworden, dat dringend dient te worden opgelost. Zo moest bijvoorbeeld in Velsen verleden jaar alleen aan huis-, wegen- en strandvuil ongeveer zevenen- twinitigduiizend ton worden verwerkt, wel ke enorme hoeveelheid zo langzamerhand nergens meer kan worden gestort Ook de vuilnisbelt in Beverwijk kan dit afval niet langer bergen, zodat na een deskundig onderzoek als enige oplossing een vuilver- brandingsoven is geadviseerd. BEVERWIJK. De noteringen van maandag 27 maart aan de Beverwijkse vei lingen waren als volgt. Groenten: andijvie 160-170, breekpeen 10-16, rode kool 16-22, radijs 30-43, rabarber 60-95, spinazie 86- 125, sla 24-27, spruiten 75-140, uien 5-13, witlof 65-92, prei 48-85. Bloemen: anjer 21-36, anemoon 20-65, blauwe druif 20-35, chrysant 220-335, forsythia 20-34, freesia 75-260, gerbera 33-42, hyacint 42, iris 170- 390, lelie (per tak) 60-140, narcis 70-220, narcis (koude grond) 25-53, orchidee 55- 125, roos 44-63, babyroos 18-34, tulp 100- 125. Planten: achimes 165-180, anthurium 670-890, azalea 170-840; begonia 55-130, cal- ceoloria 110-135, cineraria 35-65, coleus 35- 50, geranium 155-175, hedera 60-90, pot- chrysant 38-72, st paulia 75-130, vriesia 340-460, gemengde planten 60-110. De kosten hiervan zullen ongetwijfeld aanzienlijk zijn. Deze bedragen thans nog 260.000 per jaar, doch bij een geconcen treerd storten wordt dit f 385.000, terwijl hiermee na het eventueel in werking stellen van de verbrandingsoven zelfs een bedrag van ongeveer 634.000 zal zijn Volgens de moderne regels voor de in spraak werden ook de hier aanwezige burgers in de gelegenheid gesteld zich in de discussie te mengen, zodat het Bever wijkse raadslid, mevrouw De Hen- Brand, evenals zij dit verleden week in de gemeenteraad van Beverwijk had ge daan, erop aandrong voorlopig-met gecon centreerd storten door te gaan. De ver brandingsoven wordt immers een kwestie van vele miljoenen, terwijl wellicht bin nen afzienbare tijd een minder kostbare en misschien ook meer doeltreffende me thode voor het vernietigen van huisvuil zal worden ontdekt. De wenselijkheid hiervan werd evenwel door wethouder Roessingh weer bestreden, omdat voortgaan met geconcentreerd stor ten tevens het toenemen zal betekenen van het aantal „wonderlijke bergen Ook in verband met het ruimteprobleem leek hem dit minder aan te bevelen. De wet houder had er echter geen enkel bezwaar tegen die technische commissie over deze kwestie uitspraak te laten doen. Het Witgele Kruis in Velsen heeft op het ogenblik geen vacatures. De perso neelsbezetting bestaat uit zes personen en volgens de voorzitter, de heer A. J. Maas, zijn er wat de verpleegkundigen betreft geen moeilijkheden. Wel zou de heer Maas het ideaal vinden, wanneer er in Velsen een hoofdverpleegkundige zou kunnen worden aangesteld. De groep ver pleegsters is daar echter te klein voor, reden waarom hij veronderstelde dat zo’n aanstelling voorlopig wel tot de vrome wensen zou blijven behoren. „De kleine eenheden bij de afdelingen kruisverenigingen maken daardoor de wat moeilijk”, aldus de is den gesproken van een noodsituatie. Wij hebben wel moeite de financiële touwtjes aan elkaar te knopen, maar dat is een gevolg van het feit, dat wij tien percent van de bouwkosten van ons nieuwe ge bouw zelf moeten opbrengen”, zo zegt de heer Vos. IJMOND. De noodkreet, die door de wijkverpleging op een vorige week gehou den congres in Utrecht werd geslaakt over de slechte financiële en personeelssi- tuatie, wordt door de besturen van de diverse Kruisverenigingen in de IJmond niet geheel overgenomen. Wel werd dui delijk, dat vooral het Wit Gele Kruis Beverwijk bijzonder krap bij kas zit, het geen wordt veroorzaakt door de financiële consequenties van de vorig jaar in ge bruik genomen nieuwbouw aan de Buller- laan in Beverwijk. Briniostraat 8.15-9.45 10.45-11.15 De heer Roessingh gaf ook nog een nadere uitleg van het geconcentreerd storten, dat gewoonlijk bestaat uit het zorgvuldig ophopen van vooraf geprepa reerd huisvuil, dat vervolgens geheel met zaïnd of een andere stof kan worden afgedekt. In Beverwijk zal men een der gelijk systeem nog ongeveer drie jaar kunnen toepassen, in afwachting van het definitief in werking stellen van de ver brandingsoven. Na deze toelichting kon het voorstel door de leden van de commissie meer in details worden besproken, waarvoor de heer J. H. van der Burg, directeur van de reinigings- en plantsoendienst als deskun dige voor adviezen aanwezig was. Van hen gaf de heer Hoorn (C.P.N.) te kennen weinig voor een verhoging van de reini gingsrechten te voelen, waarop hem door de voorzitter onder het oog werd gebracht dat hier uiteindelijk alleen de gemeente raad over heeft te beslissen. Onthouden de leden hier echter hun goedkeuring aan, dan dienen de verhoogde kosten uit de algemene middelen te worden bestreden. Ook directeur H. van de Wetering van het IJmuider Groene Kruis en bestuurslid van de Stichting Samenwerkende Groene Kruisverenigingen in de IJmond wilde niet persé spreken van een noodsituatie voor Beverwijk, Heemskerk en Velsen. „In totaal hebben wij achttien wijkver pleegsters. Er zijn twee vacatures. Het is natuurlijk wel zo dat één of meer ver pleegsters weg kunnen gaan, alleen al vanwege het feit dat het bedrijfsleven of de ziekenhuizen veel meer betalen voor functies als bijvoorbeeld sociaal verpleeg kundige. Allereerst zijn de salarissen ho ger, maar ook andere voorzieningen als onrgelmatigheidstoeslagen. In september wordt de tweejarige opleiding weer beën- digd en dan moet je altijd opnieuw af- wachten wie van de deelneemsters toch bij onze kruisverenigingen komt werken als ergens anders meer wordt betaald. En dat is een kwestie die de regering door middel van loonsverhogingen in de hand kan houden, maar dat ligt bij dit kabinet nu eenmaal wat moeilijk”. Uiteindelijk besloot de commissie in principe haar goedkeuring aan het voor stel te hechten, zodat deze gemeenschap pelijke regeling binnenkort aan de ge meenteraad ter behandeling kan worden voorgelegd. IJMUIDEN. De aanvoer in IJmuiden bestond maandag uit: 130 kisten en 408 kleine kisten schelvis, 579 kisten wijting en 1082 kleine kisten wijting, 198 kisten kOol- vis, 3693 kisten gul, 195 kleine kisten ha ring, 4 kisten en 25 kleine kisten makreel, 3200 kisten schol, 64 kisten schar, 88 kisten haai, 117 kisten tarbot, 107 kisten varia, 6152 stuks stijve kabeljauw, 4200 kg tong; totaal: 1710 kleine kisten en 9900 kisten. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 10.79-10.14, gr. tong 4.07-3.73, m. tong 6.23- 5.82, kim. tong 6.75-5.93, tong I 7.74-5.98, tong II 6.82-5.79, zalm 10.36. Per 125 kg: gr. leng 98. Per hoop: rog 112-50. Per 50 kilogram: schelvis I 100, schelvis II 67-60, schelvis III 62-52, schelvis IV 68- 54, wijting I 44-28, wijting II 45-20, schar 55-28, kabeljauw I 76-55, kabeljauw II 108- 60, kabeljauw III 69-60, kabeljauw TV 62- 56, kabeljauw V 54-47, schol I 51-41, schol II 59-45, schol III 60-50, schol IV 47-27, koolvis I 47, koolvis II 38-33, koolvis III 34-26, koolvis IV 27-19.50, tarbot 428-254, griet 189-150, haring I 48-27.60, makreel I 58-24, makreel II 28.40-19.50, haring II 24- 22.80, krab 36-25, haai 53-49, poon 52-48, kl. kuilt 120-70, gr kuit 72-34, kl. kreeft 83, ham 140, heek I 164, heek II 106, heek III 54-45, kl. teng 39, kl. lom 34. Besommingen: KW 11 f 15.100, 29 16.400, 42 16.200, 51 10.100, 52 8.600, 55 13.200, 66 15.500, 80 17.700, 87 13.400, 113 16.600, 123 59.600, 130 7.300, 132 14.000, 145 15.700, 149 13.800, 150 15.500, 152 20.800, 159 17.300, 195 19.700, 197 10.700, 205 23.900, 206 12.700, 215 16.100, 218 13.900, 221 8.300, 226 8.800, 110 8.300, 127 9.100, 174 19.200, 178 8.040, 180 7.500, 189 18.400, 190 6.200, 209 9.200, 210 8.800, 211 88.000, 213 5.890, SCH 60 14.300, VL 1 15.600, 7 6.500, 34 14.000, 105 15.800, 142 4.800, WR 32 13.100, 33 11.200, 45 9.600. 50 11.200, IJM 3 5.800, 4 7.500, 11 23.300, 207 6.700, 209 9.900. IJMUIDEN. Een chauffeur uit Zee wijk heeft bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van zijn grijze Renault 4, kenteken HN 74 - 42. De auto werd gestolen toen hij in de Kanaalstraat ge parkeerd stond. WOENSDAG 29 MAART Velserhooft, Dr. de Grootlaan, Sant poort-Noord, 20.15 u. afscheid C. J. Griffi oen, hoofd Juliana van Stolbergschool. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; IJmui- den-West, Zeewijkplein 27-29, van 14.30- 17.30 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaam- berg, Wüstelaan 79, van 19.30-17.30 uu; jeugd- en tienerbibliotheek Willemsbeek- weg, 14.30-17.30 u. en 19-21 ufiliaal Wijkerstraatweg 17, Velsen-Noord, 14.30- 17.30 uur. Velserbad, Briniostraat 8.15-9.45 uur schoolzwem wedstrijden, 10.45-11.15 uur zwemlessen dames, 11.20-13 uur school zwemmen, 13-14 u. gereserveerd, 14.15-15 uur gemengd zwemmen, 16.15-17.45 uur zwemlessen, 18-19.30 uur zwemvereniging R.K. Velsen, 19.30-21.30 uur zwemvereni ging VZV, 21.30-22.30 uur gemengd zwem men. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: 9.30- 11.30 u. peuterspeelgroep, allerleiclub jongens 6-7 jaar, 14-15.15 u. en 7-8 jaar van 15.45-17 u„ meisjes 6-8 jaar 14-15.15 u„ kleuters 4-5 jaar 14-15.15 u.; bejaar- densoos 9-11.30 u.; Mack Home tienersoos 14-18 jjar 19.30-22 uur; cursus pottenbak ken volwassenen 19.30-21.30 uur; ontspan- ningsgymnastiek volwassenen 19-19.50 uur en 20-20.50 uur. Zee- en Duinwijkclubs in Pleiaden- school voor jongens (10-12), 20.15 uur handenarbeid; in Zeewijkschool 19-20.15 uur van allerlei voor meisjes. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 15.45-19 uur tennis, 19-23 uur bad mintonclub Velsen. Boksclub De Ring, 19.30 tot 22 uur in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJ muiden, trainen. DINSDAG 28 MAART Het Groene Huis, Raamveld. 19 u. tie nerclub. De Grenspost, Soerstraat. 19.30 u. instuif jongeren. Huishoudschool LIA, Schouwenaar- straat. 20 u. ouderavond over drugproble men. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend van 10 tot 22 uur voor hulpverlening. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-22 u. WOENSDAG 29 MAART Het Tolhuis, Soerstraat. 9 u. peuter speelzaal, 14 u. kinderinstuif. De Hoppers, IJselstraat. 14 u. kinderin stuif. Het Groene Huis, Raamveld. 20 u. tie nerclub. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend 10 tot 22 uur voor hulpverlening. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30- 17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 28 MAART De Zandkraai, Handelstraat. bar. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. WOENSDAG 29 MAART De Werf, Jan Ligthartstraat. 9.15 u peuteroppas, 16 u. striptotheek, 20 u. kie nen. De Zandkraai, Handelstraat. 9 u .bar, 13 u. bejaardensoos. De Lichtboei, Maasstraat. 9 u. kin dercrèche, 14 u. kinderinstuif, 19 u. instuif jongeren, 20 u creatief bezig zijn voor dames. Duin terrein, ingang Rijksstraatweg. 8.30 u. sportuitstuif voor dames (alle leeftij den). De Magneet, volksdansen. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 u. en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 28 MAART De Mei, Geelvinckstraat, 19.30 u. instuif. Vormingscentrum, Heirweg 14-17 en 19-21 u. expositie werkstukken over ruim tevaart. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg: geopend 14.30-17 30 u. WOENSDAG 29 MAART Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De Heemskerkse On dernemers Combinatie (HOC) h'eeft weer een voorzitter. Na veel moeite is men er 1W» MIJ uc* Huisvuil kuuuuu ucpuiiricu, in geslaagd de heer W. J. van Leeuwen dan deze zonder meer in de riolering te van het Europaplein bereid te vinden de De Kruisverenigingen kennen nauwe lijks een personeelstekort. Wel onder schrijft men de mening van het congres, dat de verpleegsters slechter betaald wor den dan de collegae, die in de ziekenhui zen werken. Ook de arbeidsvoorwaarden zijn daar beter. Maar de salarissen van onze meisjes zijn de laatste jaren heel wat opgetrokken. Het tekort aan perso neel blijft steeds minimaal en verandert van jaar tot jaar”, aldus dokter G. Vos, voorzitter van het Wit Gele Kruis Bever wijk. „In Beverwijk kan beslist niet wor- DINSDAG 28 MAART Jeugdcentrum IJmuiden, in oude Pen- centrale, Kanaalstraat, 20.30 u. „De bevrij- ding van Palestina”, film. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 18-23 u. BC IJmond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat ing. Spaarnestraat, 19 en 20 uur: spreekuur: Medisch Maatschappelijk Consultatiebur. voor Acoholisme. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 uur repetitie Velsens opera- koor Bel Canto. Oud. Kath. Ver,gebouw, Koningin Wil- helminakade, IJmuiden, 20 u. repetitie To- neelver. VAT („Schandaal in Parijs”). Manly Sport, boksles en wedstrijd-trai- ning, 19.30-21.30 uur in gymzaal Moer- berg-Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJ- muiden. Soli, in gebouw Gymnasium Paulinum, Driehuis, 19.45-22 u. repetitie Harmonie Orkest. Vooral de heer Hoorn (C.P.N.) verzet te zich tegen een behandeling onder deze omstandigheden, omdat hij vreesde dat de burgerij een bijzonder slechte indruk van de commissie zou behouden, indien een onbekend rapport in bespreking werd ge nomen. De voorzitter trachtte de leden hier alsnog toe te bewegen door een toezegging van het rapport een kort resu mé te willen geven, maar de commissie wenste hiermee toch niet akkoord te gaan. De voorzitter volstond toen met de mededeling dat na het eerste half jaar praktijk de klachten bijzonder k’ein in aantal zijn gebleven. Ook het personeel blijkt met de nieuwe regeling uitermate tevreden, zodat de wethouder op deze wijze voor de gemeente als geheel van een belangrijke verbetering meende te mogen spreken.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4