Paasprogramma voor WORDT HEEL WAT GEPRAAT Sportkeuringscentrum in Heemskerk van start van Inspraak in het groen woonwijk De Die BIJ BOUW VAN HOOGOVEN 7 Mel W Reuzenkarwei op Hoogoventerrein Spel met kranen Rondvliegende spaanplaten troffen huis in TV-antenne in dakgoot V' Werken op 113 meter hoogte uit harde noodzaak Velsen koopt water van PWN.-Holland Per 4 april in ziekenhuis Dame aangereden op zebrapad Programma voor paasvakantie - buurthuizen Belangstelling voor experimentele woningbouw J5 li DINSDAG 28 MAART 1972 Zes kranen Stormschade in Heemskerk 'X I w’i I T (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Op 113 meter boven de grond, hoger nog dan de Domtoren van Utrecht, zijn op en boven het gebied van Hoogovens kleine figuurtjes bezig met de constructiewerkzaamheden voor de zevende hoogoven, welke tegen het einde van het jaar in gebruik zal worden genomen en een pro- duktiecapaciteit zal krijgen van 2)4 miljoen ton ruwijzer per jaar. Van de grond af zijn die kleine mannekes nauwelijks waarneembaar, maar toch zijn zij het, die dit gevaarte in elkaar hebben gezet en als het ware van de grond af tot zo hoog hebben opgebouwd. ft f - l oven (Van een onzer verslaggeefsters) - (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) De belangstelling van de gemeentelijke afgevaardigden ging vooral uit naar de expositie van speelobjecten. Buiten de IJ- mond kwamen hiervoor vertegenwoordi gers uit Schermer, Graft, De Rijp, Wor- merveer, Zaandijk en Texel. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Vijf door de storm van een bouwwerk losgerukte spaanplaten hebben een hevige ravage aangericht aan en in een woning aan de Jan Lighthart- straat. (Van een onzer verslaggevers) lil Dat luidt als volgt: Dinsdag 4 april: Zandkraai: 10-11.30 uur creatief spel, jongens en meisjes van 6-12 jaar; Zevensprong: 2-4 uur instuif kinde ren 2-6 jaar; De Werf: 2-4 uur en 7-9 uur film. Woensdag 5 april: Zandkraai: 10-11.30 uur dansfeest; 2-4 uur vossenjacht. De Werf: 2-4 uur kleuterinstuif. Met behulp van een walkie-talkie wordt de pijp naar de hoogoven „ge praat”. Met spanning ziet een van de verantwoordelijke personen toe, hoe het daarboven toe gaat. Omstreeks drie uur, juist toen een van de vele buien zich in alle hevigheid boven Heemskerk ontlastte, werden vijf spaan platen van 3,76x1,80 meter elk door een windstoot losgerukt van een bouwwerk aan de Jan Ligthartstraat. Zij werden door de storm dwars over de straat mee gevoerd, vlak boven een juist passerende personenauto en troffen met geweld de gevel van de woning nummer 26. Een voorruit, de ruit van de voordeur en een raam op de bovenverdieping werden door de rondvliegende spaanplaten aan scher ven geslagen, terwijl daardoor ook in de woning schade is aangericht. Voorts tui melde een van de spaanplaten op een tussen twee huizen staande auto, waaraan eveneens schade ontstond. IJMUIDEN. In de nacht van zater dag op zondag werd er bij een glashande laar aan de IJmuiderstraatweg een dubbe le ladder gestolen. Op het parkeerterrein aan de Willems- beekweg werd, eveneens in de nacht van zaterdag op zondag, het linnen dak van een „lelijk eendje” vernield. HEEMSKERK. Na een periode van grondige voorbereiding, gaat op 4 april het sportkeuringscentrum Heemskerk van start. Al lange tijd bestond er behoefte om het toenemend aantal keuringen binnen de gemeente op te vangen. Na contacten met het Nationaal Bureau HEEMSKERK. In Heemskerk is een merkwaardige inspraakprocedure op gang gekomen, toen alle bewoners en voor zover bekend de toekomstige bewoners van de wijk De Die een kaartje thuis gestuurd kregen met een grote witte vlek er op. Die vlek was bestemd voor groenvoorzieningen en de bewoners zelf konden die vlek invullen met recreatieve voorzieningen die naar hun mening het meest in aanmerking komen of waaraan zij de meeste be hoefte hebben. Veel bewoners hebben dit kennelijk als een uitdaging beschouwd, want er zijn heel veel reacties bij de Heems kerkse Gemeenschapsraad, die in sa- menwerking met de gemeentelijke plantsoenendienst en de wijkraad het initiatief nam tot deze vorm van in spraak, binnen gekomen. Het verrassend grote aantal inzen dingen heeft de procedure tamelijk ingewikkeld gemaakt. De betreffende raadscommissies en B. en W. hebben alle ontwerpen bestudeerd en thans wordt door de plantsoenendienst ge werkt aan een aantal .praatplannen”. waarin de door de bewoners gedane suggesties voor zover dat maar moge lijk was zijn verwerkt. Het ligt nu in de bedoeling begin mei deze „praatplannen” met de inzen ders en andere betrokkenen te bespre ken en gezamenlijk een meer definitief plan te ontwerpen. voor Sportkeuringen werd besloten tot aansluiting bij het Keuringsbureau Bever wijk, dat nu een keten van goed funktio- nerende keuringscentra verzorgt in Bever wijk, Wijk aan Zee, Uitgeest, Akersloot en Heemskerk. De in aanbouw zijnde hoogoven 7 waarop een enorme kraan een pijp plaatst. Het moment waarop het hoogste punt wordt bereikt. Donderdag 6 april: Zandkraai: 1.30-3 uur instuif voor peuters (met hun moe ders) van 2-5 jaar. Zevensprong: 2-4, 4-6, 6.30-8.30 uur film. De Werf: 2-4 uur rommelmarkt. Wie denkt, dat bij hoogovens, na de bouw van zes hoogovens deze zevende geen of nauwelijks moeilijkheden meer zal opleveren, slaat de plank ver mis. Het blijft steeds een bijzonder nauwgezet en zwaar karwei, terwijl daarnaast deze ze vende hoogoven weer volkomen afwijkt van de zes voorgaande. Technische ont wikkelingen, vergroting van de produktie- mogelijkheid, nieuwe methoden.het zijn enkele van de vele factoren, welke een rol spelen in het geheel. Zij moeten alle goed worden doorgesproken om de bouwwerkzaamheden volgens programma te laten verlopen. Indien men bedenkt, dat hier ongeveer vijfhonderd man van allerlei aannemers aan het werk zijn, kan men zich voorstellen, dat er heel wat moet worden afgesproken en doorgepraat ook al bouwt men onmogelijk een hoogoven met alleen maar woorden. Doch zonder woorden is het ook onmogelijk. Bijgehouden moet worden of gemaakte afspraken zijn nagekomen, of de voort gang volgens plan verloopt, of de werk zaamheden op elkaar worden afgestemd, VELSEN. Aangezien de capaciteit van het gemeentelijk waterbedrijf in Vel sen niet meer toereikend is om aan het toegenomen verbruik te kunnen voldoen, heeft het gemeentebestuur besloten bij wijze van aanvulling water in te kopen van het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord-Holland. Dit water zal worden gemengd met het door het gemeentelijk bedrijf gewonnen water en daarna (na fluoridering) in het buizennet van de gemeente worden afge leverd. Het P.W.N.-water wijkt in smaak enigs zins af van het in eigen bedrijf gewonnen water, zodat mogelijk ook bij het ge mengde water een smaakverschil zal kun nen worden geconstateerd, aldus B. en W. van Velsen. Met het verstrekken van het gemengde water zal omstreeks 4 april worden be gonnen. Mogelijk kan niet geheel worden voorkomen dat op sommige plaatsen het gemengde water gedurende korte tijd een enigszins bruinachtige kleur zal vertonen, zoals in het verleden is voorgekomen. Hoewel de speelobjecten zeer intensief door de jeugd zijn gebruikt, bleef de schade beperkt tot het verplaatsbare doel en een loop-klimrek van aluminium. De polyether vis van kunstenaar Kortekaas is veiligheidshalve uit de vijver gehaald en in het tentoonstellingsgebouw geplaatst. Verschillende scholen hebben de speel- objectenshow benut om de jeugd een „uurtje speeltuin” te geven in plaats van de normale gymnastiekles. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De buurthuizen Schuilhoek, Zevensprong, De Werf en De Zandkraai hebben gezamenlijk hun pro gramma bekendgemaakt voor de paasva kantie. of problemen worden gemeld en opgelost en of de veiligheid is gewaarborgd. In het begin van deze maand is het hoogste punt van hoogoven 7 bereikt. Voor IJmuiden is het de eerste volgens dit ontwerp met een haarddiame- ter van 13 meter en drie aftapgaten. VELSEN-NOORD. —Ook dit jaar zal het buurtcentrum „de Mei” weer een paasprogramma organiseren voor de kin deren van de kleuter- en basisscholen. Het programma dat zeer uitgebreid is, ook wat betreft de voorgaande vakantieactivi- teiten, wordt georganiseerd door de staf en een aantal vaste medewerkers: Ria van der Steeg, Fredy de Looze, Martin van der Steeg en Wim Spruit. De start van dit festijn is op dinsdag 4 april. ’s Morgens is er van half 10 tot half 12 voor de 6-12 jarigen knippen, scheuren en plakken met papier en stof, ’s Middags Bij de bouw van deze nieuwe aanwinst van het hoogovenpark kreeg men te ma ken met een zeer gecompliceerd kranen- spel zo meldt het maandblad De Grij per van hoogovens. Hogere kranen, meer kranen, werkend op een afstand van nog geen kilometer van de kust. Men heeft een periode gekend, waarbij op een betrekkelijk geringe ruimte zes verplaatsbare kranen aan de gang geweest zijn. Dat vergt dan een bijzondere disci pline van de mensen, die erbij betrokken zijn en tevens een extra afstemming van de werkzaamheden. Bij die „operatie” wa ren diverse vakken gemarkeerd, waarmee de kraandrijvers rekening hadden te hou den. Het was een spectaculair karwei, dat uitstekend is volbracht. Het bereiken van het hoogste punt in het begin van de maand betekent nog lang niet, dat het werk gerealiseerd is. De afbouw vergt nog een extra krachtinspan ning, waarvoor dan nog meer mensen moeten worden ingeschakeld. Hun aantal zal straks in totaal zo’n 700 tot 800 man bedragen, die aan die ene zevende hoogo ven werkzaam zijn. De afbouwfase zal na enige tijd over gaan in de zogenoemde „fijnregeling,” welke daarna overgaat in een testperiode voor een aantal afzonderlijke onderdelen, waarna de algemene testperiode ingaat: het werken met de nieuwe hoogoven. Eerst daarna kan hoogoven 7 officieel worden aangestoken. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De tentoonstelling experimentele woningbouw, gepresenteerd onder het motto „Gewoon-ongewoon” in het expositiegebouw in de groenstrook tegenover „De Vrijburcht” heeft in totaal 869 bezoekers getrokken in de periode van 18 februari tot en met 12 maart. De vele tientallen meters lange pijp in de takels genomen, deels nog rus tend op de begane grond, vlak voor de luchtreis naar hoogoven 7 wordt ondernomen. Vooral door de uitstekende samenwer king tussen de sectie sport van de Heems kerkse Gemeenschapsraad en de directie van het St. Jozefziekenhuis kon een voor alle partijen bevredigende oplossing wor den gevonden. Het grote aantal vertegen woordigers van de verenigingen, dat op de laatste instruktie-avond in de polikliniek van het ziekenhuis aanwezig was, sprak zijn waardering uit voor deze samenwer king. De keuringen zullen voorlopig één avond per week plaatsvinden in bet St. Jozefziekenhuis. Tot de zomervakantie zijn alle beschikbare avonden al geheel bezet. Bij nog meer aanvragen kan een tweede keuringsavond worden ingesteld. IJMUIDEN. De brandweer van IJ muiden verwijderde maandag omstreeks half zeven, een televisieantenne die was losgeraakt op het dak van een woning aan de Planetenweg. De antenne was in de dakgoot terechtgekomen en vormde een dreigend gevaar voor passerende voet gangers. 1 Vrjjdag 7 april: Schuilhoek: 2-4 uur spel- en sportinstuif sportveld achter gymlokaal aan Karshofstraat. Zeven sprong: 2-4 uur tekenwedstrijd Pippi Langkous. Zaterdag 8 april: Zandkraai: 2-3.30 uur film. voor dezelfde leeftijdsgroep van 2 tot half 4 werken met papier-maché. Woensdag 5 april start om half 10 voor de 6-12 jarigen met het vertonen van een groot aantal films. De kleuters vanaf 4 jaar krijgen ’s middags ook film en tevens is er een „waardeloze” middag voor de 6-12 jarigen. Dit houdt in dat er dingen ge maakt worden van afvalmateriaal. De aanvang is om 2 uur. Als vaste groepen staan genoteerd: kookgroepen van half 2 tot 3 uur en van half 4 tot 5 uur. Donderdag 6 april: Als het weer het toelaat begint men de dag met straatteke- nen voor de 6-12 jarigen; anders binnen verven, ’s Middags voor dezelfde leeftijds groep en weer op bekende tijden kijkdo zen maken. De kinderen moeten als het even kan zélf een doos mee nemen. De 4- 6 jarigen mogen komen verven. De vaste groepen van vandaag zijn: de kleutergym van 3.45 tot 4.30, de kookgroep om 4 uur en de vanalleswatclub ook om 4 uur. Beide duren tot 5.15 uur. Vrijdag 7 april: speelochtend met bin nen- en buitenspelen (hangt van het weer af) voor de 6-12 jarigen. Voor de 9-12 jarigen is er ’s middags litho’s maken en een speelmiddag voor de 4-6 jarigen: spe lend bewegen voor de 7-8 jarigen. Start van dit alles om 2 uur. De vaste clubs zijn: „vanalleswat” (4-4.15) en de knutsel club op dezelfde tijden. Dinsdag 11 april: om half 10 een „race-morgen”: neem je fiets, step of rolschaatsen mee en doe mee aan de wedstrijden! Voor de allerjongsten wordt er weer een „waardeloze” ochtend georganiseerd: er worden dingen gemaakt van afvalmateriaal. ’s Middags voor de 6- 12 jarigen werken met klei om uur. Woensdag 12 april bewegingspel en toneel (6-12 jarigen om half 10 tot half 12) en instuif van 2 tot 4. Vaste groepen koken van half 2 tot 3 en van half 4 tot 5 uur. Donderdag 13 april: fietstocht naar het strand voor de 9-12 jarigen, ’s Middags van de gevonden voorwerpen leuke din gen maken, ’s Ochtends is er ook nog straattekenen voor de 2-6 jarigen, terwijl de 7-8 jarigen mee kunnen doen aan behendigheidsspelen. Vaste groepen: kleu- tergym om 3.45 tot 4.30 en koken van 4 tot 5.15. Vrijdag 14 april: Er wordt die dag een groots doe-feest georganiseerd, ’s Morgens voor de 6-8 jarigen van half 10 tot half 12 en ’s middags voor de 9-12 jarigen hetzelfde van 2 tot 4. De kosten van het paasprogramma zijn zo laag mogelijk gehouden: per keer slechts 25 cent en per filmvoorstelling een entree van 50 cent. Tot slot nog dit: de 13-jarigen kunnen ook in „De Mei” te recht en wel op 4, 5, 6,7, 11, 12, 13 en 14 april. Het centrum is open om half 3. Tevens zal De Mei” in deze vakantie een fotowedstrijd organiseren voor de 9-20 jarigen. IJMUIDEN. Een vijfenzeventigjarige dame uit IJmuiden stak maandag om streeks het spitsuur het zebrapad Lange Nieuwstraat-Marktplein over en werd daarbij aangereden door de bestuurder van een motorfiets. Met een vleeswond aan het linkerbeen moest de vrouw be handeld worden in het Zeeweg Zieken huis, waarna zij op eigen gelegenheid naar huis kon gaan. M ;ft i.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5