Als ik een echte dief ben, pak ik gelijk drie kisten m IJmuiden aan vloot toegevoegd Tachtig man met ontslag in Kampen afscheid Schoolhoofd nam Telegrammen naar buitenland duurder MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE Nijmeegse raad met eieren 3 1 Nieuwe vrieshektrawler „Egmond” bekogeld VERENIGINGSNIEUWS Vislossers namen H avenberichten de baas in Hoessein: „Jordanië en Israel samen a Vriescapaciteit: 25.000 kilo verse vis per dag vis voor eigen gebruik mee Jeruzalem” Stomp DONDERDAG 30 MAART 1972 11 i 1 99 99 (Van een onzer verslaggevers) „EGMOND” Velsen-Noord Cognac V elsen-IJ muiden llfeB BI IJMUIDEN. „Goede vangst, be houden vaart en veel zegen”. Met de ze traditionele heilwens voor de schipper en zijn bemanning van de „Egmond” IJM 36, werd de nieuwste vrieshektrawler woensdagmiddag in IJmuiden door de heer A. Pronk van de n.v. Sleephelling Maatschappij „Scheveningen” overgedragen aan drs. P. G. C. Siemens, directeur van de Visserij-onderneming v/h J. C. Pronk n.v. uit IJmuiden. De heer Pronk wilde hierbij niet nalaten even te herinneren aan de prettige samen werking tijdens de bouw van het schip, waarbij door hem ook het per soneel van hoog tot laag in zijn dank woord werd betrokken. Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee r®. ■Bi u. va- 20 ge il. IJMUIDEN De De officier van Justitie vond het een kwalijk symptoom, dat al een paar jaar eerder had gespeeld en zei te hopen, dat men het niet weer zou gaan proberen. Hij gulden boete. „Beetje veel", en „Als ik een echte dief ben, pak ik gelijk drie kisten mee,” luidden de protesten van de drie. De politierechter vond, dat toestemming gevraagd had moeten worden maar von niste veertig gulden lager. DONDERDAG 30 MAART De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. disco, stuif, 21.30 u. volksdansen. VRIJDAG 31 MAART De Mei, Geelvinskstraat. 19.30. disco. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 Op het dek van de IJM 36 tijdens de officiële overdracht. ningsbedragen van het inkomende en uit gaande verkeer tussen de landen met 20 percent verhogen. Het tarief per woord voor telegrammen naar de landen die geen lid zijn van de CEPT wordt eveneens verhoogd. Voor en kele verbindingen zal de verhoging min der zijn dan 12 percent of kan zelfs een tariefverlaging worden ingevoerd als ge volg van een vermindering van de transit- taxen (dit is het aandeel van de prijs dat ten goede komt van het land dat het telegram doorzendt). (Van onze correspondent) KAMPEN. De Koninklijke Metaal- warenfabriek, voorheen H. Berk en Zn. te Kampen, zal blijven bestaan, ondanks de geruchten over bedrijfssluiting i.v.m. een door Hagemeyer en Co’s handelmaat schappij nv te Amsterdam, het concern waartoe Berk behoort, verricht structuur onderzoek. Op zijn beurt mocht drs. Siemens wijzen op een geslaagde proeftocht, om zich ver volgens bijzonder erkentelijk te tonen voor het feit dat de trawler nog binnen de ge stelde tijd kon worden af geleverd. Ook wees hij op de vele goede eigenschappen DEN HAAG. Met ingang van 1 april zal ee telegram vanuit Nederland naar landen aangesloten by de CEPT (Confé rence Européenne des Administrations des Postes et des Telecommunications) ƒ0,60 per woord gaan kosten. Dat betekent een prijsstijging van gemiddeld 12 cent per woord, het gevolg van een besluit van de 26 PTT-administaties die deel uit maken van de CEPT). En dan was er de zaak van de twee winkelende vrouwen, die elkaar bij een winkel in IJmuiden tegenkwamen. De vete bestond al een tijd, maar bereikte op nieuw een hoogtepunt bij de ontmoeting. De één gaf de ander een slag om de oren, wat werd voorafgegaan door een serie scheldwoorden, die we hier niet voor u zullen herhalen. De verdachte huisvrouw ontkende de klap, maar het baatte haar niet: een voorbijganger was er getuige van geweest. Officier en politierechter vonden elkaar in een boete van tachtig gulden voor de slaande huisvrouw. De stomp tegen het hoofd van een 14- jarig meisje was hard aangekomen: een gescheurde wenkbrauw en een hersen schudding, goed voor een maand zieken huis. De dader, een achttienjarige hout bewerker uit IJmuiden, vond ook zelf, dat zijn daad niet goed te praten viel en in geen vergelijking stond tot wat het meisje had gedaan. Hij was haar dan ook trouw hoofd tegen de voorruit geklapt kreeg hij nog een dreun van de automobilist toe. De oorzaak van het geval was niet duide lijk. Volgens de verdachte moest hij bij het oprijden van de weg uitwijken voor een auto en daardoor een wat ruimere bocht naar rechts maken. Hij kwam toen op de linkerweghelft terecht, waar een andere auto hem tegemoet kwam rijden, de matroos zwenkte toen scherp naar rechts en knalde achter op de auto vol gens zijn zeggen, omdat hij verblind raak te door de lichtsignalen van de tegemoet komende automobilist. De officier eiste de gebruikelijke straf voor het rijden onder invloed: 14 dagen gevangenisstraf plus een jaar ontzegging. De raadsman van de verdachte, mr. W. Boers, zei dat zijn cliënt overstuur was ge raakt, nadat zijn vrouw plotseling na een ruzie was weggebleven. „Hij maakte geen ongeluk na het feestje bij een collega, maar nadat hij zijn vrouw was gaan zoe ken,” zei mr. Boers, die daarom een lagere straf vroeg. De politierechter achtte echter rijden on der invloed bewezen en vonniste conform achtte diefstal bewezen en- eiste honderd ejs. Wel zullen er in de komende tijd wel licht een tachtig van de 280 werknemers moeten afvloeien. Sluiting wordt echter verwacht voor één van de twee andere, door Hagemeyer beheerde, aanverwante bedrijven: Beccon in Doetinchem en Edy in Dieren. Beslist moet nog worden welk van beide het lot van sluiting zal treffen. van het schip, zoals de verstelbare schroef en de moderne vriesinrichting. welke in stallatie de kwaliteit van de aan te voe ren vis slechts zal kunnen bevorderen. Drs Siemens sprak ook zijn volle ver trouwen uit in schipper P. Stam en zijn bemanning, hetgeen hij tot uitdrukking bracht door mevrouw Stam een bloem- stukje aan te bieden. Nadat de maatschappijvlag in top was gehesen, werden de vele genodigden, waar onder wethouder C. Ockeloen, gemeente secretaris mr. A. P. van Uffelen, de heer J. Oorebeek, directeur van het Staatsvis- sershavenbedryf en vertegenwoordigers uit rederskringen, in de gelegenheid ge steld het fraaie schip van onder tot boven te bezichtigen. Uiteraard werden zy hier bij van de traditionele zeemansdronk voor zien. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Challan- ger, Rotterdam; CH H Mertz, Shoreham; Zaan- borg, Colchester, Z’dam; Constance, Hamburg; Climping, Londen; Eden Fisher, Cowes; Gooi land, Bremen; Westerdok, Leith; Novel, Londen, IJmuiden; Longen, Bremen; Haslett, Dover; As- sel. Par, Velsen; Bravo Contender, Immingham; Habemis, Owendo; Karin Winkler, Gunnes; Jean Guiton. Le Havre; Ocean Trader. Londen; Rhein Trader, Gunnes; Dominence, Goole; Inge Find- ler; Goole; Hans Oldendorff, Hamburg, IJmui den; Anna Hartmann, Goole; Zwaantiena, Har lingen, IJmuiden; Pamir, Londen; Rijborg, Man- tyluoto; Canin, Bergen; Oriole, Dagenham; Brandon, Londen; Mercurius, Rotterdam; Hamis, Rotterdam. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Steen- kerk, Rotterdam; Alchimist Berlin; Nantes; Boy bank, Antwerpen; Smit Lloyd 2, Cont. Plat, IJ muiden; Lune Fisher, Londen; Dorsetbrook, Southampton; Jomsborig Leith; Oversean Car rier, Hampton Roads; Carl Frigast, Antwerpen. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Pan, Rotterdam, IJmuiden; Bravo Contender, Im mingham; Arrow, Le Havre; Ganja, Hamburg; Lydia, Helsingborg, IJmuiden; Karin Winkler, Fllxborough. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). citeit beschikt van 218 m3. Daarnaast be slaat de ruimte voor verse vis 270 m3. De voortstuwing geschiedt door middel van een Lips verstelbare schroef, gedre ven door een Industrie hoofdmotor van 2000 pk. Aan de voorzijde van de motor wordt via een tandwielkast zowel de winchgenerator als de boordnetgenerator aangedreven. Als hulpmotor is verder nog een Stork van 400pk geïnstalleerd. En wat de diepvriesinstallatie betreft zorgen vier Jackstone platenvriezers ervoor dat per dag 25.200 kilogram verse vis kan worden imgevroren. Deze partijen worden dia<n be waard in het diepvriesruim, met een tem peratuur van -24° Celsius. Voorts biedlt het schip een gerieflijke acommodatie aan negentien bemannings leden, waarvoor hutten op het hoofd- en benedendek zijn ingericht. Op het boven dek bevinden zich tevens de kombuis en de messroom. Met het in de vaart nemen van deze vriestrawler bestaat de vloot van de maat schappij thans uit de „Egmond” IJM 36 (schipper P. Stam), de „Zeehaan” IJM 57 (schipper S. Klinkenberg) en de „Haarlem” IJM 9 (schipper C. Hoek). (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Broederlijk stonden ze naast elkaar voor de politierechter: drie loze vissertjes, pardon vislossers uit IJmuiden, omdat zy by het lossen van een schip wat vis voor zichzelf hadden uitge zócht om mee naar huis te nemen. Dat was heel gewoon, betuigden alle drie, om „een lekker visje voor je zelf mee te nemen, iedereen doet dat.” „Moet er dan geen toe stemming voor gevraagd worden” vroeg politierechter mr. B. Swanenburg. Dat werd aarzelend door één van hen erkend. Artsen. Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur: J. van Nieuwkerk, Röntgenstraal 1, tel. 14953; H. Bel, Ve- nusstraat 5, tel. 15675. Maandag 0 uur tot dinsdagmorgen 08.00 uur hebben dienst: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 14058; F. M. van Stekelenburg, Leeu- weriklaan 52, tel. 14290. Apotheek. Vanaf vrijdag 31 maart 17.30 uur heeft weekdienst Apotheek Lede- boer, Kennemerlaan 80, tel. 14229 (tot vrijdag 7 april 17.30 uur). Wijkverpleegster Het Wit-Gele Kruis. Voor dienst in het weekeinde bellen: 02550-15645. Wijkverpleegster Het Groene Kruis. Za terdag, zondag en maandag: zuster Markerink, Berkenlaan 18, Beverwijk, tel. 02510-23936; zuster C. van Ee, Bo- nekampstraat 8, IJmuiden, tel. 02550- 16748; zuster F. Gils, Schiplaan 276, IJmuiden, tel. 02550-11485. Tandarts. Zaterdag, zondag en maandag van 17 tot 17.30 uur C. Ph. Hepnann, Vondellaan 27, Beverwijk, tel. 02510- 23017. Dierenarts. Zondag en maandag wordt de dienst voor zieke huisdieren waarge nomen door de dierenarts Th. Winkel, Van Tuyllweg 17, Velsen-Zuid, tel. In gebouw „Velserhooft” in Sant poort heeft woensdagavond de heer C. J. Griffioen afscheid genomen van het bestuur, personeel en leerlingen der Juliana van Stolbergschool, na 12 jaar als hoofd der school te hebben gefungeerd. In kleine kring heeft voorafgaande aan de afscheidsrecep tie een korte plechtigheid plaats ge had, gedurende welke de voorzitter van het schoolbestuur de heer J. G. hoofd in een toespraak heeft bedankt voor diens arbeid en hem namens be stuur ouders en personeel een elec- trische grasmaaimachine heeft aange boden. De leerlingen zorgden daarna zelf voor een afscheidsgeschenk en reden een fiets binnen voor hun oud- hoofd. Mevrouw Griffioen werd met bloemen verrast. Dit geschiedde tij dens de openbare receptie gedurende welke zeer velen de heer Griffioen de hand kwamen drukken. Voorts is deze avond het nieuwe schoolhoofd de heer G. C. Teygeler aan de ouders voorgesteld. gaan opzoeken in het ziekenhuis. De offi cier wilde aannemen, dat de houtbewer ker niet opzettelijk het meisje het zieken huis ingeslagen had, maar eiste toch tweehonderd gulden boete. De politierech ter sloot zich bij de eis aan. Voor de belangstellende lezers kan hier nog aan worden toegevoegd dat de lengte van de „Egmond” 54,16 meter bedraagt en de breedte 9.20 meter. De diepgang is ge middeld 4 meter. De bruto en netto ton nages zijn respectievelijk 450 en 220 r.t., terwijl het schip over een diepvriescapa- Op grond van kostprijsstudies heeft de CEPT besloten de onderlinge verreke- Een dertigjarige matroos uit IJmuiden was enigszins beneveld na een vijftal cognacjes bij het opdraaien van de Orionweg in Velsen achter op een stil staande auto gereden. Een tegemoetko mende automobilist sommeerde hem te stoppen. Toen de matroos half verdwaasd zijn auto uitstapte hij was met zijn NEW YORK (Reuter). Volgens de „New York Times” heeft koning Hoessein van Jordanië in een vraaggesprek geop perd dat Jordanië en Israel samen het bestuur in Jeruzalem als open stad zullen uitoefenen. „Jeruzalem zou een onder vredesom- standigheden open stad en zowel de hoofdstad van Israel als de hoofdstad van het Palestijnse deel van Jordanië kunnen worden. Er is geen reden waarom dit niet zou kunnen”, aldus Hoessein. De koning verwierp terugkeer naar de status van Jeruzalem van 1948 tot 1967, toen de stad half Arabisch en half Israë lisch was. Hilbersplein 6, Beverwijk, tel. 33169; van zondagavond 24 uur tot maandaga vond 24 uur: J. G. Vos, Arendsweg 124, Beverwijk, teL 23586. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 31 maart 17.30 uur tot vrijdag 7 april 17.30 uur: apotheek Van der Kolk, Zeestraat 29, Beverwijk, tel. 23820. Van vrijdag 31 maart 17.30 uur tot maandag 3 april 8 uur is tevens geopend: de Heemskerkse apotheek, Kerkweg 11, Heemskerk, tel. 33550. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iede re vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moens- splein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Groene Kruisverenigingen. Weekenddienst: zus ter A. Verheijden, Zonnebloemlaan 31, Beverwijk, tel. 27428 en zuster P. J. Lui ting, Vlaanderenstraat 8, Beverwijk, tel. 34543. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster T. de Boer, Dellaertlaan 25, Beverwijk, tel. 31301. (Van onze correspondent) NIJMEGEN. Burgemeester en wet houders van Nijmegen en vele ge meenteraadsleden hebben gisteravond dekking onder de tafels moeten zoeken om niet te worden geraakt door tientallen rauwe eieren, die tijdens de openbare raadsvergadering van de publie ke tribune de vergaderzaal werden inge smeten door zeven demonstranten. Zowel burgemeester De Graaf als zijn vijf wethouders en de gemeentesecretaris werden geraakt. Ook verscheidene raads leden zaten onder het eierstruif. Twee van de demonstranten werden na een gevecht door raadsleden overmeesterd en aan de politie overgedragen. Het waren leden van de „Marxistisch-Leninistische Jeugd”. Zij hadden met deze demonstratie wil len protesteren tegen huurverhoging. DONDERDAG 30 MAART Sportzaal Orionweg, IJmuiden, 19-22 u. trampolinewedstrijden. Openbare bibliotheek Velsen, filiaal Parochiezaal onder Petruskerk, Venus- straat, IJmuiden, 19-21 uur; filiaal Sant- poort-Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 19- 21.15 uur; filiaal Zeewijkplein 19-21.30 u. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, 19-23 u. BC Velsen. Boksver. Manly Sport, les en wedstrijd- training 19.30-21.30 u. in gymzaal Moer- berg-Comitéschool. Kerkstraat, oud-IJmui- den. Soli, in geb. Gymnasium Paulinum, Drie huis, 20-21.30 repetitie Majorettenpeloton, 20-22 u. Tamboer- en trompetterskorps. VRIJDAG 31 MAART Op Goede Vrijdag, zaterdag, 1ste en 2de Paasdag zijn de Openbare Bibliotheek Vel sen en alle filialen gesloten. DONDERDAG 30 MAART Het Groene Huis, Raamveld. 19.30 u. Multi movement. Beverwijkse Sportraad. Sporthal, Van Loenenlaan. 20-22 u. spreekuur. Kennemer Theater, Zeestraat. 20 u. film avond ’t Nut. De Slof, Raamveld. 20 u. jaarvergade ring Turnlust. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend van 10 tot 22 uur hulpverlening. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. VRIJDAG 31 MAART Sporthal, Van Loenenlaan. 9-16 kantieprogramma. De Uitwijk, Arendsweg. 9.30 en 13.45 u. peuterspeelzaal. De Hoppers, IJselstraat. 9 u. peuter speelzaal en -klas. De Kelder, Hibersplein .14 u. bejaarden- gymnastiek. Het Tolhuis, Soerstraat. 14 u. peuter speelzaal. De Grenspost, Soerstraat. spreksgroepen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Popul'ierenlaan 41. Geopend van 10 tot 22 uur voor hulpverlening. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17 en 18.30-20.30 u. DONDERDAG 30 MAART Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u .schiet vereniging De Vrijheid, 20 u. kienen Hoogovens. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. VRIJDAG 31 MAART De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 10 u. kindercrèche, 18.30 u. instuif. De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 u. peuteroppas, 13 u. bejaardensoos, 20.30 u. werkgroep Padoe. De Werf, Jan Ligthartstraat. 14 u. peu teroppas, 19 u. instuif. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat* Vanaf 19.30 u. instuif. De Lichtboei, Maasstraat. 9 u. kin dercrèche, 20 u. ontspanningsactiviteiten voor volwassenen. Progres-sociëteit, Const. Huijgensstraat- 20 u. jazz-discotheek. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. VRIJDAG 31 MAART Verenigde openbare bibliotheek, Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Be verwijk, tel. 35215. Verloskundige. Waarnemend: mejuf frouw A. M. Bot, Wilgenhoflaan 33, Beverwijk, tel. 24161; eigen praktijk: mevrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; vrij: mevrouw J. H. M. van Saase. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: A. J. M. Schuma cher, Jonkheer Geverslaan 21, Heems kerk, tel. 31402; van zondagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 9 uur: J. J.van Monsjou, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 32240; van maandagmorgen 9 uur tot maandagavond 24 uur: F. B. Naber, Jan van Kuikweg 78, Heemskerk, tel. 32475. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschu wen. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Apotheek. Zie Beverwijk. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Ruiter, Diepenbrockstraat 102, Heemskerk, tel. 32644. SANTPOORT Artsen. Zondag A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, Santpoort-Noord, tel. 023-378510; maandag Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 023-378570. Apotheek. Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, Santpoort- Zuid, tel. 023-378249. Voor verloskundige, wijkverpleging, tandarts en dierenarts: zie onder IJmui den. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Plantinga, Reddingius, De Ruiter, Re link, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst tijdens het paasweekeinde als volgt waargenomen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondag morgen 9 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 23450; van zondag morgen 9 uur tot maandagmorgen 9 uur: M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 23553; van maandag morgen 9 uur tot maandagavond 24 uur: M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 23340. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans geldt de navolgende regeling. Van za terdagmorgen 10 uur tot zondagavond 24 uur: F. J. G. Guldemond-Swaab, i s X. 4

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11