CELTIC GLASGOW LEGDE BASIS VOOR BEREIKEN VAN FINALE Zuidema weerstond Dielis in 47/2 in één beurt uit Timman Concurrent Celtic, Rangers, nog beter resultaat (1-1) Wiersma punt van damtitel Proeft maar. Ceulemans nam bijna een beslissende voorsprong Skol spreekt uw taal. Internazionale in eigen huis op 0-0 wé- Inter zonder Spreekverbod voor turnster i Zoetemelk en Swerts naderen Willy de Geest Karel 1 nieuwe stijl senoritas en sigaren Kwaliteit met een grote Bedin tegen Celtic Glasgow Voorsprong voor turnploeg 17 Staatsloterij DONDERDAG 6 APRIL 1972 608 e Druk Offensief UEF A-cup Ronde van België Dynamo T ottenham er is maar één 5 april 1972 Tweede klasse f f f f f f f f 1 f Aan winterkampioenschap Deelname Brigitha nog onzeker i f: ADVERTENTIE VVVVVVtAAAAAAIVVVMtfVVUWVWVVWWVWVWVIAMWWVVWWl 071729 071725 095103 095103 DE UITSLAGEN o 69 (Kobayashi speelde ADVERTENTIE ADVERTENTIE 1 1 1 1 1 1 066660 058942 000729 013272 049720 015770 033913 4 37 46 053 032 592 198 7529 LEEUWARDEN. In het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland heeft Koen Zuidema een lastige klip om- zeild. In de woensdag gespeelde negende ronde maakte hij na 57 zetten remise met achtervolger Jan Timman. Die had, via een pirc-verdediging een duurzaam initia tief tot ontwikkeling weten te brengen dat hem een goedstaand toreneindspel ople verde. Zuidema verdedigde zich echter be kwaam. Hij staat nu een punt voor op Jan Timman en l’/« punt op Kick Lange- weg met nog twee ronden te spelen. Lange- weg maakte zich los van de middengroep door winst tegen Ton Timman. Van der Berg’s herstel zette zich voort ten koste van Kuypers die deze nederlaag overigens aan een vingerfout te wijten had. Böhm moest in Enklaar zijn meerdere erkennen. Het was een tamelijk harde wedstrijd, die feitelijk nimmer echt aantrekkelijk was. Daarvoor was de kwaliteit van Inter vergeleken met enkele jaren geleden te fors achteruit gegaan, terwijl de Schotten al lang tevreden waren met gelijk spel en niet verder aandrongen. PAPENDAAL. De Nederlandse turn ploeg (dames) heeft na de verplichte oefe ningen een behoorlijke voorsprong opge bouwd op Zuid-Afrika van 5,90 punten. De stand aan het einde van de eerste dag was: 174,30 pnt. voor Nederland tegen 168,40 punten voor Zuid-Afrika. De individuele rangschikking was: 1. Linda Toorop (Ned.) 35,05 pnt.. 2. Joke Kos (Ned.) 34,75, 3. Jea nette van Ravesteijn (Ned.) 34.65. 4. Nel v. d. Voort (Ned.) 34,60, 5. Hester v. d. Berg (Z.-Af.) 34,20, 6. Margo Velema (Ned33,85, 7. Lia Stander (Z. Af.) 33,80, 8. Anita van Niekerk (Z. Af.) 33,75, 9. Ikina Morsch (Ned.) 33,65, 10. Rosa Viljoen (Z. Af.) 33,45, 11. Susan de Bruin (Z. Af.) 33,20 Zuid- Afrika kwam met slechts vijf turnsters uit. Vandaag worden de keuze oefeningen afgewerkt. Hoewel die verklaring van alle kanten, en ook door Ans van Gerwen zelf in een later stadium ontkend werd, was perschef Horren de enige die belangstellenden te woord kon staan. Hij deelde mee, dat Ans van Gerwen niet deel zou nemen aan de interland tegen Zuid-Afrika, omdat zij an ders te zwaar belast zou worden. Ans van Gerwen had eerder verklaard, dat dat één van twee redenen was en niet de enige. Tottenham Hotspur heeft tegen een ge handicapt AC Milan niet meer kunnen be reiken dan een 2-1 score in de eerste wed strijd van de halve finales om de UEFA- cup. De Milanezen speelden vanaf de 60e minuut met tien man, nadat hun spits Riccardo Sogliano door de Spaanse scheids- waarmaken, is aan sterke twijfel onder hevig. Zij speelden zwak. De return zal op 20 april in Moskou worden gespeeld. Een extra prijs van 100.800.is gevallen in de serie M op het nummer dinsdag in zijn laatste beurt tegen Berardi maakte komt hij hiermee aan de nieuwe recordreeks van 761 caramboles. (Ned) 21e ronde libre: Berardi Vultink Ceulemans Dielis Dielis Vultink Muller Berardi Vultink Dufetelle 400 347 200 194 400 61 200 92 200 173 500 2 500 55 60 4:; 60 26 60 42 44 44 39 39 72 72 23 23 22 22 3 3 7 7 3 3 100 86.75 500 2 400 61 133,33 31.66 166,66 18,33 28,57 13,13 1,363 0,059 0,833 0,583 9,09 7.06 8,69 8.43 1,538 1,102 500 2 400 61 500 500 400 133 204 77 4 4 500 500 500 500 400 95 448 55 105 30 De grote man bij de Londenaren werd Steve Perryman, die beide doelpunten voor zijn rekening nam in deze vrij matte ontmoeting. Toch namen de Milanezen de leiding. Na 25 minuten opende Benetti de score met een schot van zeker 25 meter afstand dat echter voor doelman Jennings onhoudbaar was (0-1). De Spurs raakten hiervan echter niet onder de indruk en konden in de 32e minuut naast Milan komen door een prachtige combinatie tussen Chivers en Peters, die door Perry man werd afgerond. De wanhopige poging van doelman Cudicini was vergeefs (1-1). In de tweede helft stormde Tottenham voortdurend. De ruim 40.000 toeschouwers bleven de Spurs aanvuren en in de 65e minuut bezweek de Italiaanse defensie, toen Alan Mullery. die na een afwezigheid van zes maanden zijn rentree maakte op Hart Lane en speelde alsof hij nooit was weggeweest, een hoekschop zo schitterend nam dat Perryman een niet te missen kans kreeg. Van ongeveer 20 meter af stand joeg hij de bal voor de tweede maal langs Cudicini (2-1). MILAAN. Inter Milaan heeft bet gisteravond tegen Celtic zonder midden velder Gianfranco Bedin moeten stellen. Enkele uren voor het begin van de Europa-cup-wedstrjjd in het San Siro- stadion kreeg Inter bericht van de UEFA dat Bedin geschorst was wegens een officiële waarschuwing, die hij kreeg in de kwartfinale wedstrijd tegen Standard Luik op 22 maart. Voor Inter betekende deze schorsing een gevoelige klap. Bedin is de belang rijkste spelverdeler van de Italiaans* kampioen. GENT Woensdagavond nam Raymond Ceulemans in het wereldkampioenschap biljarten te Gent een waarschijnlijke be slissende vier puntenvoorsprong op titel houder Ludo Dielis. Nadat Dielis dinsdag in het kader 71/2 een punt moest laten aan de Fransman Dufetelle, die in zijn nabeurt de 122 ontbrekende caramboles bjjeenspeelde, leed Ludo woensdag een verrassende drie bandennederlaag tegen de aan dit toernooi toch niet zo zwaar tillende Japanner Ko bayashi. Had Inter voor de zoveelste keer weer eens moeite met de produktie, verdedi gend klopte het allemaal wel. Hier begaat de geroutineerde Bertini een over treding tegen Celtic-spits Lou Macari (9). Centrale verdediger McNeill (5) is voor niets meegekomen. 5.000.is gevallen op het, nummer: 50.000.s gevallen op het nummer 2.000.is gevallen op het 2.000.is gevallen op het nummer: 2.000.is gevallen op het nummer: 2.000.is gevallen op het nummer: 23e ronde bandstoten: Ceulemans Kobayashi Dielis Muller Mogelijk dat de uitslag voor de Rangers iets geflatteerd is uitgevallen en de Duit sers niet erg gelukkig hebben gespeeld, een feit is dat Glasgow Rangers zich veel sterker toonde dan was verwacht. Nadat Breitner zijn ploeg in de 22e minuut aan de leiding had gebracht met een schitte rend schot, maakte Glasgow Rangers op zeer fortuinlijke wijze gelijk. Zobel lepelde in de 48e minuut de bal in eigen doel nadat hij in het nauw was gebracht. Het spel van Bayern was erg verkrampt en kon geen moment impone ren. Slechts in de eerste helft gaven de Duitsers de toon aan, maar Glasgow Ran gers verdedigde uiterst bekwaam en had in Jackson een verdediger die de Duitse topscorer Gerd Müller volkomen uitschakelde. Na afloop zei deze dan ook: „Gerd Muller heb ik niet gezien”. Het was de vierde maal dat Muller er niet in slaag de tegen Glasgow Rangers een doelpunt te scoren. Glasgow Rangers, hard, snel, maar fair, bezaten hun beste speler in Mathieson, de linkerverdediger. Een uit stekende indruk maakte ook zijn partner Jardine, architect John Greig en Collin Stein. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Het is hoogst onwaar schijnlijk dat vrijeslagzwemster Enith Brigitha het komende weekeinde deel zal kunnen nemen aan de nationale winter- kampioenschappen in Den Haag. Het An tilliaanse meisje moet sedert vorige week zaterdag rust houden wegens een drietal zweetklierontstekingen onder de oksel. Clubarts Petit, tevens lid van de medische commissie van de KNZB. zal donderdaga vond Enith Brigitha onderzoeken en dan oordelen, of zij al of niet mee zal kunnen doen. APELDOORN. Na de achtste ronde van het damkampioenschap van Neder land is Hann Wiersma de nationale titel tot op een punt genaderd. Hij was de enige die in deze ronde tot winst kwam en de wijze waarop dit gebeurde stempelt hem tot een groot kampioen. Aanvankelijk speelde Hermelink heel goed tegen in een flankspelpartij, maar in het middenspel bleek hoeveel studie de Fries van het dam spel heeft gemaakt. Hermelink kreeg moei lijkheden en moest een ruil nemen om aan Wiersma’s greep te ontkomen. Hij raakte hierbij in een korte vleugel op sluiting en samen met zijn lastig te han teren lange vleugel besloot Wiersma na enkele zetten het door hem magistraal gespeelde partij en heeft nu nog een punt nodig om kampioen te worden. Hermelink viel hiermee even terug uit het groepje dat direct achter Wiersma volgt. De uitslagen van de 8e ronde: Toet- Schotanus 1-1; Bronstring-Van Dijk 1-1: Bergsma-Van der Sluis 1-1; Van Tilborg- De Ruiter 1-1; Gordijn-De Jong 1-1; Wiers ma-Hermelink 20. Stand aan de kop: 1. Wiersma 15 pun- De prijs van: MAISSIN De Nederlander Wim Kelle- ners is woensdag tweede geworden in de vierde etappe van de ronde van België. Hij werd in de eindsprint geklopt door de Belg Roger Swerts. Joop Zoetemelk werd vier de. De koers heeft een merkwaardig ver loop gehad. Reeds na 30 km in de rit naar Maissin gaf Jos van der Vleuten de be slissende stoot tot een ontsnapping, die van grote invloed op het algemeen klassement zou worden. Na 133 km had de kopgroep van dertien renners, met de Nederlanders Van der Vleuten, Kelleners en Zoetemelk en Krekels een monstervoorsprong van bij na veertig minuten opgebouwd die tot het einde toe nagenoeg onaangetast zou blijven. De Belg Roger Swerts liet het niet op een eindsprint aankomen door in de slotfase weg te vluchten. Hij had een voorsprong van ruim een halve minuut op Wim Kelle ners. Zoetemelk finishte als vierde. In het algemeen klassement nam de Belg Willy de Geest de leiding. Hij heeft nu een voor sprong van slechts negen seconden op Swerts en 45 sec. op Zoetemelk. De favo rieten Raymond Poulidor en Herman van SWs De partij libre die hem later op de dag tegenover Ceulemans plaatste moest Dielis kost wat kost zonder kleerscheuren door komen. In de eerste beurt caramboleerde Raymond echter de 500 punten bijeen. Een uiterst zenuwachtige Dielis stapelde in de nabeurt de punten aanvankelijk moeizaam bijeen. Hij ging echter steeds sterker spe len en bereikte alsnog remise. Voor het grootste wapenfeit van de dag zorgde eveneens Dielis. In zijn ankerpartij 47/2 tegen Hans Vultink had de Antwerper slechts 1 beurt nodig om de 400 punten te halen. Gevoegd bij zijn 361 punten die hij Direct na rust kreeg Jair een kans na een goede pass van de onvermoeibare Mazzola, maar Williams trad op tijd han delend op. Ook Boninsegna had even later geen succes. In buitenspelpositie kwam hij MILAAN De kans dat Celtic Glasgow de finale bereikt van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen is bijzonder groot. De Schotten legden de basis voor dit uitzicht in de uitwedstrijd tegen Internazionale in een met ruim 75.000 toeschouwers bezet San Sirostadion te Milaan door het eerste treffen voor de halve finales zonder doelpunten af te sluiten. De puntenverdeling tussen Van Dop en Scholl was technisch boeiend, doch heeft voor de ranglijst weinig betekenis meer. (Van onze sportredactie) PAPENDAL Ginus Laager, bonds trainer van het Nederlands Gymnastiek Verbond, bevestigde woensdagmiddag op het sportcentrum Papendal, dat Ans van Gerwen een verbod was opgelegd om met de pers te spreken. Eerder had de turnster verklaard om politieke redenen niet te willen deelnemen aan de interland tegen een rondtoerende Zuidafrikaanse equipe. Naarmate de wedstrijd vorderde, wer den de Italianen moedelozer. De ver moeidheid deed zich ook steeds meer gel den. De acties werden onnauwkeuriger en de Schotse defensie had steeds minder moeite met de Italiaanse combinaties. In totaal acht hoekschoppen wist Inter te forceren, maar ook dat gaf geen resultaat. Bij het laatste fluitsignaal van de zwak leidende Oostenrijkse scheidsrechter Len- mayer was de triomf van de juichende Celtic-ploeg compleet. Inter-trainer Inver- nizzi verliet met hangend hoofd het San Sirostadion, met weinig hoop op een goed resultaat in Glasgow. Dynamo Berlijn heeft het in een vol gepakt Jahnstadion in Oost-Berlijn niet kunnen redden tegen Dynamo Moskou. De Russen namen in de 54e minuut een 0-1 voorsprong door Jevroesjisjen en pas in de 83e minuut slaagden de zeer teleurstel lende Oostduitsers erin gelijk te maken. Johannsen was de maker van deze tref fer, die door 30.000 toeschouwers werd bejubeld alsof hun favorieten de beker reeds hadden gewonnen. Maar of de Oostduitsers hun favoriete positie, waarin zij waren gestart kunnen Driebanden: Kobayashi (Jap) Dielis (Belg) Ceulemans (Belg) Berardi (Arg) Muller Vultink Dufetelle (Fr) Kobayashi 22e ronde 47/2: Ceulemans Dufetelle Trainster Wil Storm: „Ik acht de kan sen heel gering Het is namelijk mogelijk dat de ontsteking zich nog uitgebreid heeft. Ze is nu twee dagen behandeld en als de infectie tot staan gebracht is moet het kunnen, ook al is het op het ogenblik nog erg pijnlijk. Misschien zal ze nog met op tijd herstellen. Het is uiteindelrjk een oergezonde meid. Het zou wel lammer zijn als het niet doorgaat. Ik had me zoveel voorgesteld van het gevecht tussen Enith, Hansje Bunschoten en Anke Rijn- ders”. Ferencvaros en Wolverhampton Wande rers speelden een vrij oninteressante wed strijd. De Engelsen vielen direct na het beiginsignaal fel aan, maar voorlopig hield de Hongaarse doelman, Beczi, stand. In de 19e minuut moest hij echter capituleren op een schot van Richards die een gave pass van Doughan afrondde (0-1). Feren- cvaros kwam na een half uur spelen naast de Wolves toen Shaw hands maakte in het strafschopgebied en Szoeke de strafschop feilloos inschoot (1-1). Deze gelijkmaker bracht een harde klap toe aan het moreel van de Britten en Ferencvaros maakte daarvan een voortreffelijk gebruik door drie minuten later een voorsprong te ne men. Een een-twee-combinatie tussen Flo rian Albert en Szoeke werd door Albert op onnavolgbare wijze in een doelpunt omgezet (2-1). In de tweede helft hadden de Engelsen een voortdurend overwicht, ook al omdat Ferencvaros het accent op de verdediging legde om de voorsprong te handhaven. Dit mislukte echter want tien minuten voor tijd maakte Munra uit een hoekschop gelijk (2-2). Er waren 35.000 toeschouwers. MÜNCHEN „We zullen minstens met 3—0 moeten winnen van de Schotten willen we de finale bereiken”, meende Franz Beckenbauer voor het treffen tussen Bayern München tegen Glasgow Rangers in de halve finale van het toernooi om de Europa cup voor bekerwinnaars. Beckenbauer zag zijn droom volkomen vernietigd, want het eerste treffen tussen deze ploegen eindigde in een gelijkspel 11, waarmee de Rangers een voortreffelijke uitgangspositie hebben verworven voor de tweede wedstrijd. Prijzen van 15.zijn gevallen op nummers eindigende op: 50.zijn gevallen op nummers eindigende op: 50.zijn gevallen op nummers eindigende op: 100.zijn gevallen op nummers eindigende op: 100.zijn gevallen op nummers eindigende op: 200.zijn gevallen op nummers eindigende op: 400.zijn gevallen op nummers eindigende op: 1.000.zijn gevallen op nummers eindigende op: Een prijs van 2.000.is gevallen op het nummer nummer: Een extra prijs van f 100.000.is gevallen in de serie K op het nummer Stand na 19 wedstrijden een partij minder): 1. Ceulemans 35, 2. Dielis 31. 3. Vultink 18. 4. Muller 15. 5. Berardi 14, 6. Dn- fetelle 13, 7. Kobayashi 8. Internazionale slaagde er alleen tijdens beperkte perioden in het doel van Willi ams onder zware druk te zetten. Onver moeibaar in de voorhoede van de thuis club was de 30-jarige Sandro Mazzola, die echter weinig geluk had bij zijn acties. Zo schoot hij in de elfde minuut na een fraaie solo via een Schotse verdediger net naast. Uit de hoekschop kopte Boninsegna eveneens naast het houtwerk. Het ziet er dus naar uit dat Internazionale geen re vanche zal nemen voor de nederlaag van 1-2, die het op 27 mei 1967 in Lissabon tegen Celtic leed, waardoor de Schotten de felbegeerde Europa-cup mee naar huis mochten nemen. Hoewel Celtic de tweede wedstrijd in de kwartfinales tegen Dosza Ujpest in eigen huis ook maar 1-1 speelde, is de ploeg toch sterk favoriet. Manager Jock Stein zal ongetwijfeld het comman do „alle remmen los” hanteren, waarna de stormloop op de veste van Vieri kan beginnen. Na een aanvangsoffensief van Inter was de hard spelende defensie van Celtic, met Murdoch aan het hoofd, heer en meester. Het tekort aan mankracht in de voorste linie van de Italiaanse ploeg in eigen land slechts zevende op de competitie- ranglijst ging zich al snel wreken. Bij de uitvallen van Celtic toonde „de vlie gende vlo” Jimmy Johnstone over vol doende slimmigheidjes te beschikken om enkele tegenstanders constant aan zich te binden en was ook Lennox soms bijzonder gevaarlijk. rechter Mariano Iglesias van het veld werd gezonden omdat hij weigerde vol doende afstand te nemen bij het nemen van een vrjje schop. en een troostpiijs van 2.000.op nummer van elk van de andere series. al glijdend lengte te kort om de bal na een scherpe voorzet te kunnen onder scheppen. Toch ontketende Internazionale in de tweede helft een behoorlijk offensief. De Schotse coach Jock Stein zag zich genood zaakt in de 62ste minuut Davidson te vervangen door Brogan. Bij Inter verzette de aan een hand geblesseerde Frustalupi in het middenveld een overdadige hoe veelheid werk. Maar de Italiaanse aanval lers konden niet van zijn inzet profiteren. Intussen bleven de Schotse uitvallen vol gevaar. In de 65ste minuut raakte Macari zelfs buiten bereik van Vieri de paal. en een troostprijs van f 2.000.op nummer: van elk van de andere series. 3 ver teruggedrongen. Schotanus 9 punten.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 17