Onderzoek in Groningen naar dood in rioolput Derde Wereld Werkgroep wil aandacht in kerkdiensten voor Alitalia wil sluiten Openingsshow INDEUMOND VERENIGINGSNIEUWS FINA I IJmuiden F de N.O.T. Feestavond in dierenparken Heemskerk Minister opende ondanks kritiek Beverwijk □F DONDERDAG 6 APRIL 1972 4 PLANNEN VOOR UNCTAD- ZONDAG OP 30 APRIL City aan XV (V „Geen jaarmarkt” V elsen-N oord Wijk ER IS WEER een nieuwe vampier- film in roulatie gebracht: „Dochters van Dracula”, waarin de steeds maar bloedzuigende graaf Karnstein voor dit verhaal versterking heeft gekre gen van de op het oog bijzonder lief tallige Frieda. Zij is namelijk op het kasteel geheel onder zijn hypnose geraakt en nadat de graaf zijn gru welijke slagtanden in haar halsje heeft geplant, is zij rijp hem bij aller lei bloedige ceremonieën te assiste ren. Met behulp van het al even ver dorven personeel worden daarvoor tal van frisse boerendochters het kasteel binnengesleurd, waarna de huiveringwekkende offers aan de duivel kunnen beginnen. Cinema Marquette Heemskerk V eisend.Jmuiden Stadsschouwburg Luxor Kennemer theater aan Zee Beverwijk OPENINGSTIJDEN: SIMCA X. X iff u 1 O SM iW F :,p "A kA i. i A vrijdag 7 april van 10.00-21.00 uur zaterdag 8 april van 10.00-18.00 uur zondag 9 april van 12.00-18.00 uur Autobedrijven Betelgeuzestraat 6 - IJMUIDEN - Tel. 0 2550-14324 X ié 1 W'-' W- t - films (Van onze stadsredactie) 13.45 u. peuter- bejaar- peuter- Soerstraat. 20 ge il. OOK VOOR DIT theater kan een pro longatie woren aangekondigd en wel „The aristocats”, de hoogst amusante tekenfilm uit de beroemde studio’s van Walt Disney. Ook nu gelden de vertoningen hiervan voor de beide matinees op zaterdag en zondag. HAARLEM. Onder auspiciën van de Nederlandse Sport Federatie wordt op za terdag 22 april de Nationale Trim-Wan- deldag gehouden. Eén van de startplaatsen is het clubgebouw van de speeltuinvereni ging Nieuw Leven in Spaarndam. De start is tussen 10 en 14 uur en het inschrijfgeld bedraagt 1. De afstanden zijn 5 en 10 kilometer. Het batig saldo komt ten goede aan de aanleg van nieuwe trimbanen in Nederland. tie ha in: DONDERDAG 6 APRIL Progress-sociëteit, Const. Huijgensstr. 2 sul vei de de: Ro gei to< de m< RU w< ge kl ee w< he ke tei zie uii nii op ei( ce bi he ve de hc tei zu vr re: Ie; de mi ba hc br sti m; ve DE BIJBELSE roman „The Robe” van Lloyd C. Douglas heeft destijds niet alleen een film met dezelfde titel opgeleverd, maar werd later gevolgd door „Demetrius en de gladiatoren”, welke film als een voortzetting van dit verhaal kan worden beschouwd. „The Robe” eindigt met de dood van Marcellus en Diana (Richard Burton en Jean Simmons), die door een krankzinnige Caligula (Jay Robinson) als christen-martelaren worden terechtgesteld. De nieuwe film begint met dezelfde Cali gula die nog altijd tracht de mantel van Christus in handen te krijgen, waar hij eien bijzondere toverkracht van verwacht. ER BLIJKEN nog steeds talloze kijkers te worden gevonden voor het nu reeds enige jaren^ oude wereldsucces „Dokter Zjivago”, zodat de wedervertoningen hier van in Luxor alweer een tweede week zul len ingaan. Alleen in d*e eerste matinee van zondag wordt deze nieuwe serie atfgewis- seld met „De wraak van Gwangi”, een adembenemende fantasie over voorwereld lijke monsters, waar de mens een strijd op leven en dood tegen moet aanbinden. „U HOUDT het niet voor mogelijk”, annonceert het verhuurkantoor dat voor Nederland de Duitse film „Liefde onder zeventien” heeft uitgebracht. Hierin schijnt uit de doeken te worden gedaan wat door meisjes van deze leeftijd allemaal op het gebied van de prille liefd kan worden uit gespookt, hetgeen een aantal zwoele tafe reeltjes moet hebben opgeleverd over vrij ende, zwemmende en zelfs vechtende paar tjes. Men kan hier van heden- tot en met zaterdagavond in het Kennemer Theater naar gaan kijken. TE BEGINNEN met de eerste matinee van zondag bestaat het tweede deel van dit weekprogramma uit een serie wederver toningen van de bijna klassiek geworden lachfilm „De grote race’’, met gerenom meerde sterren als Tony Curtiss, Natalie Wood en Jack Lemmon. Dit alles tot en met donderdagavond, terwijl voor de beide nachtvoorstellingen van vrijdag en zater dag de onderhoudende knokfilm „De tijger lust ze rauw” op het programma is gep laatst. Het onderzoek betreft de vraag of tevo ren was voorzien dat er bij afdaling in de put gevaar bestond voor verstikking of bedwelming. Het rioolwater dat in de put stroomde, had door werkzaamheden aan een perslei ding drie weken stilgestaan. De omstan digheid is vermoedelijk de oorzaak ge weest van het ongeluk. De mannen hadden geen persluchtmas kers, omdat Openbare Werken daar over niet beschikt. Wel waren zij volgens gemeentelijk voorschrift aan een lijn met gordel in de put afgedaald. Van deze lijn is evenwel geen gebruik gemaakt om hen tijdig naar boven te halen. DONDERDAG 6 APRIL Hotel Welgelegen, De Zwaanstraat 2. 20.30 u. vergadering middenstand. Anton Dronkers van de Hervormde Jeugd- draad Amsterdam. De uitgave van da brochure is gesubsidieerd door de Natio nale Commissie Ontwikkelingsstrategie 1970-1980, die zoals bekend onder voorzitterschap van prins Claus staat. De plannen voor deze UNCTAD-Zondag zijn een vervolg op de Angola-Zondag van vorig jaar. In 1100 gemeenten werd toen aandacht besteed aan de problema tiek van zuidelijk Afrika. Voor dit jaar gokt de werkgroep op 1800 gemeenten. EEN EN ANDER blijft echter niet voor de dorpelingen verborgen, die erin slagen het vampiernest uit te roeien, waarna Frieda een wrede dood op de brandstapel wacht En het monster zelf wordt op de traditionele wijze het hart doorboord, zo dat de rust in het dorp voorlopig weer is hersteld. Tot de vampier op last van een scenarioschrijver zijn graf voor het ver vaardigen van een nieuwe griezelfilm mag verlaten. Maar eerst kan men van vrijdag- tot en met woensdagavond in Cilty nog naar „Dochters van Dracula” gaan kijken. HIER IS DAN hedenavond een vertoning van „Mash” aan vooraf gegaan, de beroemd geworden filmklucht, waarin met veel wrange humor de waanzin van een oorlog wordt onthuld. Voorts in de matinee van zondag „Wie ’t laatst lacht”, een amusante persiflage op de vermaarde Britse trein- roof, waarvan „het brein” nu ook eens in Frankrijk zijn slag wil komen slaan. Hier voor werd een uitzonderlijk attractieve be zetting samengesteld, onder meer bestaan de uit Jean-Paul Belmondo, David Niven, Bourvil en Eli Wallach. HAARLEM. Bisschep Th. Zwartkruis van Haarlem heeft toegestemd in de ver zending van een brochure van de (oecu menische) werkgroep UNCTAD-Zondag naar alle priesters in zijn bisdom. VRIJDAG 7 APRIL Stadsschouwburg, 20 u. „Lucia di Lam- mermoor”, door Bel Canto. Sporthal Zeewijk Planetenweg, IJmui den 19.30-22 u. basketbalcompetitie. Pino’s softball-trainingen van 21-22 u. Openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945, IJmuiden. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeek- weg, IJmuiden-O, jeugd- en tienerbiblio- theek, 16.30-17.30 uur; filiaal IJmuiden- West, Zeewijkplein 27-29 van 14.30-17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, allerlei clubs meisjes 7-10 jaar, 16.30-17.45 uur; Water sportclub jongens 10-13 jaar, 16.30-17.45 uur; Judolessen jongens,meisjes 5-7 jaar 16-17 uur en 7-10 jaar 17-18 uur; allerlei clubs jongens 9-12 jaar 19-20.30 uur. Pottenbakken jongens 10-13 jaar van 10-20.30 uur. Damesgymnastiek in Dolfijn- zaal 19-20 u; trimmen volwassenen in Dolfijnzaal 20-21.30 uur. Veiserbad, Briniostraat, IJmuiden 6.30-8 u. gemengd zwemmen, 8-12.15 u. school zwemmen, 13.30-16.15 u. schoolzwemmen, 16.15-16.45 u. zwemlessen 16.45-18 u. ge mengd zwemmen, 18-19.30 u. IJ.R.B. 20-21 uur IJ.R.B. IJmuider Harmonie, van 19-21 uur in gem. vergaderlokaal, Abeelenstraat, jeugd orkest en van 20-22 uur tamboer- en trompetterkorpsen in MMS, Tolsduiner- laan. Minister Van Veen van Onderwijs heeft in een toespraak bij de opening van de Nederlandse Onderwijstentoonstelling ge reageerd op de kritiek, die zijn staatsse cretaris, mr C. E Schelfhout, onlangs op deze tentoonstelling heeft geuit. De staats secretaris noemde de NOT „een volkomen commerciële aangelegenheid, een grote jaarmarkt” die door de aanwezigheid van de minister en een aantal onderwijskundi gen een onderwijskundig tintje krijgt.” De minister tilde niet zwaar aan deze kritiek. Hij vond het nuttig dat van tijd tot tijd hulp- en leemiddelen voor het onderwijs worder tentoongesteld. Hij con stateerde dat op dit gebied langzamerhand een enorme mark’ is ontstaan. Dit heeft als consequentie dat leerkrachten goed geschoold moeten worden in de toepassing van het leermiddelenarsenaal. De heer A D. Baart, voorzitter van de Federatie van Schoolleveranciersgroepe- ringen, ontkende „dat de NOT een jaar markt is waar handenklappend een koop wordt gesloten” Commerciële overwegin gen staan zeker niet op de eerste plaats, betoogde hij De door de staatssecretaris ondersteunde suggestie om de enorme verscheidenheid aan leermiddelen te on derwerpen aan een keuring noemde de heer Baart .ongelukkig”. „De onderwijzer van vandaag is best in staat naar éigen inzicht te beoordelen wat voor zijn onder richt goed of waardeloos is”, zei hil DONDERDAG 6 APRIL Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u. openbare gemeenteraadsvergadering. Soli, 20-22 u. Tamboer- en Trompetters- korps, 20-21.30 u. marjorettenpeloton, in gebouw Paulinum, Driehuis. Openbare bibliotheek Velsen, filiaal Pa rochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat, IJmuiden, 19-21 u. filiaal Santpoort Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 19-21.15; filiaal Zeewijkplein 19-21.30 u. Sporthal Zeewijk, Planetenweg 19-23 u. BC Velsen. Boksver. Manly Sport, les en wedstrijd- training, 19.30-21.30 u. in gymzaal Moer- berg-Comitéschool Kerkstraat, oud-ÏJmui- den. In deze brochure, die ook aan alle protestantse kerken is gestuurd, worden priesters en predikanten opgeroepen om zondag 30 april in hun diensten aandacht te schenken aan de problemen van de Derde Wereld en de Derde Wereldhan delsconferentie (UNCTAD) die van 13 april tot 19 met in Chili wordt gehouden. Over de brochure is onenigheid ont staan binnen het Nederlandse rooms-ka- tholieke episcopaat. Enkele bisschoppen (van Rotterdam, Roermond en Den Bosch) hebben geweigerd de brochure ondanks een aanbeveling van kardinaal Alfrink aan de priesters in hun bisdom te verzenden. Zij maken bezwaren tegen en kele gebedsteksten, die onbruikbaar zou den zijn voor de eucharistieviering. De initiatiefnemers voor deze UNC TAD-Zondag zijn Henk Koetsier van de werkgroep Kerk en Ontwikkelingssamen werking van de Raad van Kerken, Huub Oosterhuis van de studentenecclesia in Amsterdam, Septuaginter Jan Ruyter en Lucia op het goede pad te worden terugge bracht. Hij maakt zelfs de komst mee van de nieuwe heerser Claudius, die belooft de christenen niet meer te zullen vervolgen. OOK DEZE film is een spectaculair bijbels epos geworden met onder meer Su san Hayward als Messaline, de canailleuze vrouw van Claudius, waar de Stads schouwburg zaterdag- en zondagavond voor werd gereserveerd. En in de matinee vatn zondag laat Giorgio Ardiisson zich dan nog eens bewonderen als de legendarische held in de sensatiefilm „Het zwaard van Zorro”. GRONINGEN. De Arbeidsinspectie in Groningen overweegt proces-verbaal te laten opmaken tegen de gemeente Gro ningen (de directeur van de Dienst Open bare Werken) wegens het niet voldoende naleven van de voorschriften van de Vei ligheidswet. Op 24 maart kwamen drie arbeiders van de Dienst Openbare Werken om het leven in een vijf meter diepe rioolput. Zij raakten bedwelmd door rioolgas en verdronken toen er rioolwater in de put liep. DONDERDAG 6 APRIL De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. tienerin- atuif. 21.30 u. volksdansen. VRIJDAG 7 APRIL De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. disco. Const. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 u. VRIJDAG 7 APRIL De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 14 U. sport- en spelinstuif. De Lichtboei, Maasstraat. 10 u. Doel feest, 14 u. volksspelen, 20 u. kienen volwassenen. De Zevensprong. Const. Huijgensstraat. 14 u. tekenwedstrijd (Pippi Langkous). De ZandkraaL Handelstraat. 13 u. be- jaardensoos, 13.30 u. peuteroppas, 20.30 u. Padoe-bar. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20 u. discotheek. Donkey Shot. A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. DONDERDAG 6 APRIL Beverwijkse Sportraad. Sporthal, Van Loenenlaan. 20-22 u. spreekuur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en op zaterdag van 10 tot 18 uur. Wijkerbaan, Pres. Kennedyplein. 20 u. vergadering van flatbewoners over huur- harmonisatie Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u VRIJDAG 7 APRIL De Uitwijk, Arendsweg. 9.30 en peuterspeelzaal. De Hoppers. IJsselstraat. 9 u. speelzaal en -klas. De Kelder, Hilbersplein. 14 u. dengymnastiek. Het Tolhuis. Soerstraat. 14 u. speelzaal. De Grenspost, spreksgroepen. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 uur en op zaterdag van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en van 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u. Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17 en 18.30-20.30 u. ROME (AP). De Italiaanse lucht vaartmaatschappij Alitalia, die dooi een reeks ernstige stakingen is getroffen heeft gezegd dat overwogen wordt het bedrijf te sluiten tot de arbeidsproblemen geheel zijn opgelost De luchtvaartmaatschappij zei niet wanneer de eventuele sluiting plaats zou vinden, maar verklaarde dat het steeds moeilijker Aerl om de eenvoudige dienst, die het bedrijf sinds vier weken onder houdt. voort te laten duren. „Wij vrezen dat wij het werk niet zullen kunnen voortzetten”, zo verklaarde een woordvoerder voor de Alitalia. DE VOORMALIGE slaaf Demetrius (in beide gevallen gespeeld door Victor Ma ture), heeft de mantel destijds van de apostel Petrus in bewaring gekregen en hem verborgen in het huis van de blinde pottenbakker Kaeso. Na een ruzie met de Pretorianen die in opdracht van Caligula naar de mantel zoeken, wordt Demetrius gevangen genomen en opgeleid tot gladia tor, hetgeen tevens de titel van het ver volg verklaart. DEMETRIUS wordt kampioen in zijn vak, maar zweert het getoof af als zijn geliefde Lucia (Debra Paget) sterft in dé armen van een onverlaat. Hij leidt daar op een tijdlang een zondig bestaan, om tenslotte door de wonderbare genezing van EMMEN. De Nederlander komt ge middeld keer in de twee jaar in een dierentuin. Dat komt volgens directeur A. van Hooff van Burgers Dierenpark in Arnhem omdat men over het algemeen denkt dat de dierentuinen er nog precies hetzelfde uitzien als vroeger. De directies van zeven particuliere dierentuinen in Nederland gaan gezamenlijk proberen dit vooroordeel te doorbreken door jaarlijks een dierentuinfeestmaand te houden, dit jaar van 10 april tot en met 10 mei Met diverse attracties gaan de directies de belangstelling voor dierentuinen animeren. Volgend iaar zullen alle dierentuinen in Nederland meedoen De eerste feestmaand wordt dit jaar gevierd in de dierenparken in Emmen, Wassenaar Amersfoort. Rhe- nen, Arnhem Tilburgs dierenpark en in het voselpa-k h Eindhoven. Chrysler! nioigoti g< gi bi i 1 1 1 VI b d ti I v V ni ee vi ©I vl V\. zentveld breemens

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4