H. H. Belgraver vierde zijn veertigj arig amb tsjubileum Exercitia handhaafde zijn ongeslagen record Gesloten Finaleplaatsen voor de Comité- en Beatrixschool DERDE EN VIERDE KLASSERS SPELEN LAATSTE WEDSTRIJD Velser Operakoor bereikte glansrijke hoogtepunten in Lucia di Lammer moor Heropening Halve ton voor ambulanceauto O Ook uw krant! VERFNIGINPSMIEUWS UIT DE IJMOND Sociale Zaken IN DE VISHAL Voetbaltoumooi in Veisen Havenberichten HVB-elftal in Grote waardering voor ambtenaar van Beverwijk tegen Amsterdam i ZATERDAG 8 APRIL 1972 IJMUIDER COURANT 6 2 MET MARIANNE BLOK ALS TOP Uitstekende solisten Bericht aan onze klanten Tweede klas van Veel belangstelling klaverj astitel Noord-Holland IJMUIDEN Opnieuw was giste ren het slechte weer in de vroege ochtenduren de regen en ’s middags de harde wind spelbreker bij het voetbaltoernooi van de basisscholen uit Velsen. Door de regen het klaarde wonderlijk genoeg spoedig na de afgelasting op moesten alle halve finales naar de middag worden verschoven. Dit betekende, dat de deelnemertjes in een korte tijd drie wedstrijden moesten spelen, hetgeen waarschijnlijk een te grote aanslag op de in meer of mindere mate aan wezige conditie zou doen. V elsen-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Temidden van zijn familie en talrijke collega’s heeft vrijdagmiddag in het Velser raad huis de heer H. H. Belgraver zijn veertigjarig jubileum gevierd als ambtenaar van de afdeling Sociale Zaken. Er kan echter niet met zeker heid gezegd worden dat deze jubilaris vrijdag precies veertig jaar in over heidsdienst was, omdat op zijn ar beidsovereenkomst vermeld staat: „Voor zover bekend in dienst getre den 7 april 1932”. .i i’ Bezorg mij 14 dagen gratis IJmuider Courant ADVERTENTIE (Van onze basketbalmedewerker) A.s. woensdagmiddag 2 uur IJmuiden Plein 1945 -1 (Van een medewerker) HAARLEM. De organisatie besloot daarom de speel tijd in te korten tot twee keer twaalf en een halve minuut. Mede doordat de voet ballertjes zeer veel hinder ondervonden van de stormachtige wind, miste dat zijn uitwerking niet op het aantal gescoorde doelpunten. De totaal zes wedstrijden in de halve finale poule A liverden dan ook niet meer dan vijf goals op, dat wil zeggen minder dan één per duel. Vier keer was de eindstand 0-0. IJMOND. Morgen spelen de ama teurclubs uit de IJmond die uitkomen in de derde klasse A en de vierde klasse C alweer de laatste wedstrijd van dit sei zoen. Meestal is wat betreft degradatie of promotie het doek al enkele weken eerder Aan de vrijdagmarkt werden te IJmui den aangevoerd: 393 kisten en 305 premie- kilsten schelvis; 84 kisten en 132 premiekis- ten wijting; 1404 kisten kabeljauw; 84 kis ten kool vis; 76 premiekisten haring; 184 kisten en 269 premiekisten makreel; 287 kisten schol; 11 kisten schar; 32 kisten tar bot; 93 stuks stijve kabeljauwen 17.750 kg tong. EDO heeft in de tweede klasse vorige week weer één punt voorsprong genomen op Stormvogels en twee op Schagen, dat echter één wedstrijd minder heeft ge speeld en dus relatief boven Stormvogels prijkt. EDO gaat in Amsterdam tegen DWV een moeilijke uitwedstrijd tegemoet, HAARLEM. Het Haarlems afdelings- elftal, dat zijn laatste oefenduel met 5-1 van HFC won, speelt dinsdagavond op het terrein van De Kennemers in het sport park Adrichem te Beverwijk de e erste ronde van het Vierbondentoernooi tegen het elftal van de afdeling Amsterdam. De wedstrijd begint s’ avonds om acht uur. De tweede en derde ronde met Utrecht en Noord-Holland als tegenstander, worden zaterdag 22 april verspeeld op het veld van KFC in Koog aan de Zaan. (Van een medewerker) Examens. Aan de universiteit in Gro ningen is geslaagd voor het kandidaats examen Nederlands mej. C. van Bruggen te Haarlem. The White Stars 3Haarlem Cardinals 6 2-0 (regl.), DIOS 2—DSS 4 28-33 (na verl.). Dames: HOC 2The White Stars 2 24-56, Exercitia 3Hoofddorp 3 38-11, DSS 2 The White Stars 5 0-2 (regl.), Spetters 3 HOC 4 25-11. Besommingen. Aan de vrijdagmarkt werd te IJmuiden door de volgende schepen be- somd: KW 152 27.250, 159 27.450, 15 62.900; UK 1 19.330; IJM 209 8.740; EH 7 2.670; VD 6 2.160. MODEHUIS VELSEN. Het Velser Operakoor „Bel Canto” heeft gisteravond in de Stads schouwburg een voorstelling gegeven van de opera „Lucia di Lammermoor” van Gaetano Donizetti, die veel belangstelling trok. Het is zeker geen eenvoudige opgave voor een dilettantenkoor om dit romanti sche meesterwerk voor het voetlicht te brengen. Het lag voor de hand dat men voor de hoofdrollen enkele beroeps- of bijna beroepskrachten had uitgenodigd, want Donizetti stelde hoge eisen aan zijn zangers. Maar zelfs in de beroepswereld is het moeilijk een sopraan te vinden, die bij machte is de rol van Lucia te zingen. Zij moet beschikken over een volmaakte co- loratuur-techniek en tevens over een vol gevallen, maar voor drie clubs geldt mor gen erop of eronder. In de derde klasse A bijvoorbeeld, rekende iedereen erop dat lijstaanvoerder Beverwijk de club be kleedt die positie al bijna het gehele seizoen thuis tegen West-Frisia die ene punt zou veroveren, die de Wij kers” no dig hadden voor het zo vurig verlangde kampioenschap. De ontknoping in de vorm van een 2-1 nederlaag is bekend, en omdat ook HSV won liep de voorsprong met nog één ontmoeting voor de boeg, terug van vier naar twee punten. Zondag is opnieuw één punt voldoende voor de promotie van Beverwijk. Dat punt moet gehaald worden uit de uitwedstrijd tegen Always Forward. Verliest Beverwjk en wint HSV, dan is een beslissingswedstrijd noodzakelijk. HAARLEM. In de plaatselijke strijd tussen Akrides en Exercitia is het op de tweede plaats staande Akrides er niet in geslaagd de nog ongeslagen koplopers de eerste nederlaag toe te brengen. Akrides, dat de kampioenen voor de wedstrijd bloemen aanbood, begon de strijd overi gens hoopvol. Vooral Cor Haver was in deze beginfase vrijwel niet te verdedigen. Voornamelijk deze speler was het, die Akrides naar een 16-10 voorsprong schoot. Voor het eerste kam pioenschap klaverjassen van Noord-Hol land voor koppels, dat vrijdagavond 14 april door de Haarlemse klaverjasclubs VBA, Nooit Gedacht, De Brug en Klaver Vier in de nieuwe HTS aan de Veldzigt- laan in Haarlem wordt gehouden, hebben zich al 420 liefhebbers aangemeld. Ze ko men uit vrijwel de hele provincie. Er kunnen nog zo’n tachtig klaverjassers aan deze titelstrijd meedoen en die dienen zich dan vóór 11 april aan te melden bij de heer J. A. van Es, Kruistochtstraat 28 in Haarlem (telefoon 31 11 57). Ie buigzame klank om de vloeiende melo dieën van Donizetti recht te doen weder varen. Daarnaast moet zij een actrice zijn die zich volkomen in haar rol kan inle ven. graver terug in de herinnering. Vervolgens zei hij„Bij deze jubilea zeg ik dikwijls dat de sfeer waarin je met elkaar werkt, min stens zo belangrijk is als de bekwaamheid. In deze heb ik in U een bijzonder groot medestander gevonden”. Nadat hij een geschenk onder couvert had overhandigd, sprak waarnemend chef J. Janssen die een filmscherm cadeau gaf. Namens de „Federatie Bejaardenzorg Velsen” richtte tenslotte de heer P. Ver- wayen zich tot de heer Belgraver. Hij be dankte hem voor het vele werk dat hij als ambtenaar voor de federatie had verricht. De jubilaris vertrouwde hij toe: „Als U over vier jaar met pensioen gaat, zal U dan niet te veel in het huishouden doen, want ik heb gelezen dat van deze mannen het geslacht verandert”. Na deze onthulling gaf hij een grote fruitmand ten geschenke. SCHEVENINGEN. Vrijdag werden aangevoerd: 200 kisten kabeljauw, 80 kis ten schol, 25 kisten schar en 2000 kilogram tong. Zaterdag was de aanvoer: 180 kisten schelvis en 165 kleine kisten, 60 wijting en 95 kleine kisten, 1200 gul, 480 koolvis, 15 haring en 56 kleine kisten, 360 makreel en 27 kleine kisten, 400 schol, 30 diversen en 20 kleine kisten, 100 stuks stijve kabeljau wen en 11.000 kilogram tong. muidenaren moeten winnen van streekge noot KIC, maar een zege is op zich nog geen garantie voor behoud van het pas verworven vierdeklasserschap. Alcmaria Victrix speelt namelijk thuis tegen streek genoot DTS. Als de Alkmaarders daar ook twee punten aan over houden, staan beide clubs nog steeds met evenveel punten onderaan. Dan is ook hier een beslissings wedstrijd noodzakelijk. Voor iedereen die SVIJ een goed hart toedraagt dus een zeer spannende zondag. De overige uitslagen van de vrijdag avond gespeelde wedstrijden zijn: Heren: HOCLisse 47-45, Antilopen Rac. Beverwijk 44-41, Exercitia 2Levi’s- Flamingo’s 2 51-69, Hoofddorp 2The Ty phoons 2 47-29. Exercitia 3Rac. Bever wijk 2 35-44, The Typhoons 3Antilopen 2 32-42, DIOS—SDO 33-61, Hoofddorp 3— Exercitia 4 15-36, Exercitia 5Onze Ge zellen 41-33, Antilopen 4Lisse 2 40-35, Per 50 kg, in guldens: schelvis I 6560, II 58—50, III 63—56, IV 50—43, wijting I 7063, II 7055, schar 6152, kabeljauw I 90, II 85, III 140—80, IV 97—75, V 76—60, koolvis I 38, II 41, III 51—50, IV 41, schol I 87—68, II 96—71, III 99—75, IV 84—56, tar bot 587—314, griet 275—175, haai 50—46, poontjes 3635, schartong 56, makreel 26.80 —21, makreel II 15.20, haring I 34.4034, kleine lommen 60, kleine leng 60, heek I 292, II160, III 71. Onderaan in deze afdeling is De Fores ters gedegradeerd. Voor de andere degra- datieplaats zijn twee kandidaten, QSC en het Heemskerkse ADO’20. Beide clubs ontmoeten elkaar morgen in de Zaan streek, waarbij ADO’20 aan een gelijkspel voldoende heeft voor lijfsbehoud, omdat het één punt meer bezit dan QSC. Bij een nederlaag tegen deze felle Zaankanters de graderen de Heemskerkers. VVB speelt thuis tegen AFC’34 om des konings baard. Wint VVB, dan behouden de Breesapers de goede klassering van dit moment, die is opgebouwd na een nog al zwakke competitiestart. Het kampioenschap wordt in deze afde ling al enige tijd gekoesterd door VSV. De Velseroorders spelen morgen hun laatste wedstrijd op eigen terrein tegen het als tweede geplaatste DCO. Voor DCO een kans te bewijzen dat het verschil in kwaliteit niet zo groot is als het verschil in punten (7) doet geloven. VSV laat het waarschijnlijk echter zo ver niet komen. Veel belangrijker is de wedstrijd van SVIJ tegen KIC. SVIJ deelt de onderste plaats broederlijk met Alcmaria Victrix. De IJ- In 1951 werd de heer Belgraver bevor derd tot adjunctboekhouder. Elf jaar later kreeg hij de functie van hoofdboekhouder. Vorig jaar werd de jubilaris benoemd tot hoofdambtenaar. Wethouder Th. Witte sprak de heer Bel graver toe en zei hem dat de informaties die hij had gekregen teneinde zijn toe spraak samen te stellen een „enthousiaste getuigenis van waardering en genegenheid” waren „in plaats van een dorre opsom ming”. Hij citeerde de oud-chef van de ju bilaris die in een van de beoordelingen had geschreven: „Hij is een goed ambte naar die zonder voorbehoud kan worden aanbevolen”, terwijl later over de heer Belgraver officieel werd genoteerd „Een bekwaam en voorbeeldig ambtenaar”. Tenslotte sprak de heer Witte de hoop uit dat de jubilaris de komende vier jaar voor zijn pensionering bijzonder veel ple zier aan zijn werk zal beleven. Als teken van erkentelijkheid overhandigde hij aan de heer Belgraver een viewer voor smal films. Vervolgens richtte de heer J. B. Neute- boom, directeur van Sociale Zaken, zich tot de jubilaris en haalde tot groot ple zier van de aanwezigen enige grappige voorvallen uit de carière van de heer Bel- Aan het eind van de bijeenkomst waar bij velen van de gelegenheid gebruik maakten om de jubilaris geluk te wensen, sprak de heer Belgraver een dankwoord. ZATERDAG 8 APRIL Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 16-20 30 u. basketbalcompetitie (jeugd); 20.30-21.30 u. basketbalcompetitie (senioren). Wethouder Th. Witte overhandigt jubilaris H. Belgraver (midden) een filmviewer. Links mevrouw Belgraver. Toch was er volop spanning, De Titus Brandsmaschool speelde drie keer met 0-0 gelijk en wel tegen Comité, Jan Campert en Sint Franciscus, en veroverde aldus drie punten. Jan Campert eindigde onder aan met één punt en het trieste doelsaldo 0 voor, 5 tegen. Sint Franciscus verzamelde vier punten (2-0, 0-0, 0-0) met als doelsaldo 2-0. Comi té speelde twee met 0-0 gelijk en moest dus de laatste wedstrijd tegen de Jan Campert met 3-0 winnen om een finale plaats te veroveren. Dat lukte op het nippertje na een 0-0 stand bij de rust. De Vrijdag in IJmuiden aangekomen: Pierre Viel- jeux, Le Havre; Smitlloyd-ll, Cont. Plat, IJmui den; Erik Fisher, Noordzee, Zaandam; Meteoor, Bremerhaven; Volta Wisdom, Takoradi; Pamela- C, Londen, IJmuiden; Brinda, Poole, IJmuiden; Elisabeth Oldendorff, Antwerpen; Partisanskaja Iskra, Rotterdam. Vrijdag uit IJmuiden vertrokken: Sociality, Wisby; Constance, Goole; Minja Tholstrupp, Aal borg; Nicoto, Stavanger, IJmuiden; Garli, Sa vona, IJmuiden; Munte, Siloth; Tor Mercia, Im- mingham; Okune, Bayonne, IJmuiden; Aase Hoey, Kopenhagen, IJmuiden; Wassertor, Cont. Plat; Walvis Bay, Rotterdam; Saint Mark, Duin kerken; Hennes, St. Maarten; Panna, Cork. Zaterdag aangekomen: Vesta, Kirkcaldy; Oran- jeborg, Vesterik; Duncansby Head, Londen; Cal- chas, Rotterdam; Sirius. Fiborgtanger; Zaan- stroom, Fellxtowe. Zaterdag vertrokken: Achilles, Brighton; Rix- ta Oldendorff, Scoen Islands; Baltique, Oslo. (Als geen nadere mededeling volgt, kan wor den aangenomen dat het schip van of naar Am sterdam is gegaan.) Ook hier waren de doelpunten dus schaars. Uit deze uitslagen blijkt dat de als favoriet voor een finaleplaats getipte Engelmundusschool 5 punten veroverde met als doelsaldo 2-0. De verrassend ster ke Beatrixschool bleek na afloop eveneens 5 punten te hebben verzameld, maar met één doelpunt gunstiger doelsaldo. Zeer verrassend dus de finale op het hoofdveld van Schoonenberg tussen Comité en Bea trix. Zo vlot als Akrides echter van start was gegaan, zo slecht verging het de gasten in de laatste tien minuten. Frits Borst en Ab van der Burg bestookten toen onafgebroken en met succes de vij andelijke basket. De achterstand werd weggewerkt en halverwege was een zeer duidelijke 35-23 voorsprong genomen. Ook na de basketverwissling duurde het tot aan de vijfde minuut alvorens Akrides weer tot scoren kwam. Exercitia, dat toen met 42-23 leidde, moest in de slotfase na diskwalificaties van Aad Bak, Aad Schip per en Frits Borst nog wel veel terrein prijsgeven, maar kwam toch niet in ern stige moeilijkheden. Cor Haver (14-8) en Jos Meyer (2-13), die voor een groot deel de gehele Akrides-produktie voor hun re kening namen, moesten het afleggen tegen de regelmatig scorende Exercitia-heren. Eindstand: 63-52. De Exercitia-dames sloten het seizoen winnend af. FAC, dat vorige week tegen Akrides in IJmuiden nog succes had, was nu volkomen kansloos. Geen moment slaagde de ploeg uit Den Helder erin, de hechte IJmuidense verdediging te door breken. Voor de rust reeds werd FAC geklopt door het afstandschot van Joke Druyf (12-5). Na de basketverwisseling bij 19-13 kwam FAC steeds zeldzamer tot scoren en zonder al te veel moeite kon Exercitia de wedstrijd winnend met 36-22 afsluiten. In verband met een verbouwing zijn wij a.s. maandag, dinsdag en woensdagmorgen ZONDAG 9 APRIL Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 9-18 u. badmintontoernooi BC Velsen. Baptistengemeente, 15.30 u. in Goede Herderkerk. Velserduinweg, IJmuiden- Oost, intrede ds. R. Reiling; na afloop receptie in kapel Baptistengemeente, J. P. Coenstraat, IJmuiden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 11, intrede da M. C. Stubbe, om 16u. gevolgd door receptie. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden. 10.30- 12 u. en 13 15-16.30 u. gemengd zwemmen. Prijzen per 1 kg, in guldens: tarbot 14.75 13.44, grote tong 4.994.59, grm. tong 6.94—6.21, kim. tong 8.99—8.00, tong I 10.08 —8.81, II 10.04—8.90. Per 125 kg, in guldens: grote leng 146 140. Per hoop, in guldens: vleet 112, roggen 92. Comitéschool werd dus de eerste finalist. Erg sneu voor de voetballertjes van de Titus Brandsma, die geen enkele ontmoe ting hadden verloren, maar desondanks niet in de finale mochten uitkomen. Ook in puoule B bleek het doelsaldo, dat ook al in de poulewedstrijden zo’n belangrijke rol had gespeeld, beslissend voor een plaats in de finale. De uitslagen luiden hier: EngelmundusSt. Jozef 1-0, Adolf van NassauBeatrix 0-2, Engelmundus— Adolf van Nassau 1-0, Jozef—Beatrix 0-2, EngelmundusBeatrix 0-0, Jozef—Adolf van Nassau 0-2. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Burgemeester en wet houders stéllen de raadsleden voor een nieuwe ambulanceauto voor de Ongeval lendienst aan te schaffen. Aan de firma Taxi 3000, aan wie de verzorging van déze dienst voor Beverwijk en Heemskerk in handen is gegeven, zijn destijds door de gemeente Beverwijk twee ambulances ter beschikking gesteld. Een daarvan de re- serve-auto, welke in 1957 is aangeschaft is niet meer bruikbaar en moet buiten dienst worden gesteld. De andere auto, daterend van 1966, is afgeschreven maar kan nog wel als reserve dienst doen. Echter kon de gemeente nog geen gege vens verkrijgen over de eisen, welke aan een ambulance gesteld worden ingevolge de, in de wet op het ambulancevervoer aangekondigde, algemene maatregel van het bestuur. Overleg en werkbezoeken hebben geleid tot het advies een bestelwagentype van het merk Peugeot aan te schaffen daar hier meerdere slachtoffers tegelijk in ver voerd kunnen worden. De kosten bedra gen 45.000 exclusief de kosten voor een derde brancard aan het plafond aan te brengen, mobilofoonbedrading, dekens en een verbandkist. Het college vraagt daar- o mde raad een krediet groot 50.000 te verlenen. MAANDAG 10 APRIL De Slingermuur, hoek Zeeweg-Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost, 9 u. damtoemooi Jeugd Rode Kruis. Stadsschouwburg, 20 u. „Lucia di Lam mermoor”, door operakoor Bel Canto. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den 9.30-11.30 u. peuterspeelgroep, 9-11.30 uur. Bejaardensoos. Bewegingsimprovisa- tie, 6-8 jaar 16.30-17.30 u. 9-11 jaar 17.30- 18.30 u. Pottenbakken meisjes en jongens 10-13 jaar 19-20.30 u. Back Home Tiener soos 14-18 iaar 19.30-22 uur. Velserbad, Briniostraat IJmuiden, 6 30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 16 45 uur zwemlessen 18 tot 21 uur zwemvereniging Kennemer Staten 21 tot 22.30 uur zwem vereniging -k. Velsen Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u.; Parochiezaal onder Pe truskerk, Venusstraat IJmuiden, 15 tot 18 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpooct-Zuid, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, Jeugd- en Tienerbibliotheek, Zeewijkplein 27-29 van 14.30 tot 17.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming. IJmuider Harmonie, 18.30-20.00 uur: jeugd- tamboer en trompetterkorps en majorettenneloton in MMS Tolsduiner- laan. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, 16-17.30 u. tennis:; 18 30-21 uur Exercitia; ?1 -23 u. Full Speed Boksclub De Ring 19.30-22 u. in Ossen- dorpschool Wijk aan Zeeërweg, trainen. De Jump, 19.45 u. in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, bridgecen trum. Gelukkig heeft het Velser Operakoor een zangeres gevonden die aan al deze eisen kan voldoen: Marianne Blok. Zij heeft het gepresteerd om zich op impone rende wijze door alle moeilijkheden heen te slaan zonder ook maar één keer te falen. In ademloze spanning volgde het publiek gisteravond de fiorituren van haar glasheldere stem, die zij zonder schijnbare moeite kan uitzetten van een nauwelijks hoorbaar pianissimo tot een stralend forte. Daarbij is zij een zeer begaafde actrice, die zelfs in staat bleek om de waanzin-scène met een schrijnend realisme te spelen. Wij zullen ongetwij feld binnenkort meer van haar horen en wel in de letterlijke betekenis van het woord. Haar tegenspeler Jan Blinkhof, in de rol van Edgardo was wat stemmateriaal en actievermogen betreft zeker niet de mindere van Marianne Blok, maar meer malen zong hij met een te fors geluid. Dit was met name hinderlijk in de scène waar hij zijn liefde aan Lucia verklaart. In zijn laatste aria (die in deze opera tevens zijn laatste ademtocht is) was hij echter bijzonder goed op dreef dit was werkelijk een meesterlijke prestatie. Nico Schaap verdient ook een aparte vermelding voor zijn zang en actie in de rol van Enrico. Hij heeft een volkomen natuurlijk acteertalent en een in alle registers goed klinkende bariton. Hij over drijft niet en forceert niet zijn hele optreden maakt een beheerste indruk. Ook Cees Bol en Wouter Goedhart volde den naar behoren. Paula do Groot (Alisa) heeft een sympathiek en warm mezzo- sopraangeluid, dat zich goed mengde met de stem van Lucia. Donizetti (1797-1848) was bepaald geen componist die op inspiratie bleef wachten. Hij schreef in 40 jaar meer dan zeventig opera’s, daarvan zijn er maar enkele overgebleven: „L’Eliser d’Amore”, „Don Pasquale” en „La Fille du Regiment”. Dit zijn echter alle drie komische opera’s van het zuiverste water. „Lucia di Lammer moor” is de enige dramatische opera van hem die stand gehouden heeft en met recht. Het prachtige sextet aan het eind van de tweede acte en de schitterende waanzin-aria (met fluitsolo, gisteravond uitstekend gespeeld) zijn hoogtepunten van de opera-litteratuur. Het Velser Operakoor „Bel Canto” heeft voortreffelijk gezongen en een waardevol le bijdrage geleverd tot deze geslaagde uitvoering. Het was duidelijk dat er onder leiding van regisseur Ben Heuer hard gewerkt is aan de voorbereiding. Het de corontwerp en de belichting van Peter van Warmerdam voldeden in alle opzich ten. De costumes waren goed verzorgd, maar wel wat te uitbundig voor dit som bere drama. Een groot compliment ver dient het Symphonie Orkest „Haerlem” voor de volgzame begeleiding onder de inspirerende directie van de hardwerken de Wim Borghardt. terwijl Stormvogels het tegen streekge noot Velsen eveneens verre van gemak kelijk krijgt. De rivaliteit wil bij dit soort wedstrijden nogal eens hoog oplaaien, zo dat een voorspelling een gewaagde onder neming is. Toch lijkt Stormvogels op eigen terrein licht favoriet. DEM kan zondag thuis tegen HFC de wrange na smaak van de daverende 5-0 nederlaag tegen EDO wegspoelen door zelf tegen de de laatste weken zwak opererende Haar lemmers ook eens fors uit te halen. De Kennemers ontvangt EVC, dat over een uitermate sterke verdediging beschikt. De Kennemers is echter de laatste weken steeds beter in vorm gekomen, zodat er voor de Beverwijkers zeker een punten verdeling inzit. a IJMUIDER COURANT Antwoordnummer 416 - Haarlem Naam Adres Daarna kunt u mij noteren al» Doorhalen wat niet verlangd wordt I maandabonnee 7,80 kwartaalabonnee f 22.65

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6