KERKELIJK NIEUWS teak I oil Skol spreekt uw taal Proef t maar. Hl Honden vergiftigd in Ootmarsum CA-VASEIfl. Teak Oil van QaAfaSeul nu 50cent korting! il ST! Vnternati Tijdelijk wat zon AGENDA VOOR ARLEM EN DE IJMOND 11 14 De negenhonderd In en om Haarlem EXAMENS Velsen-IJmuiden Heemskerk Beverwijk WOENSDAG 12 APRIL 1972 doorgesnedenen Twijfel minister over medische ethiek in concentratiekampfilm Qa-Va Seul Teak Oil beschermt V) edelhout tegen vochtvlekken, I verwijdert kringen en schrammen, 1 droogt snel en ruikt fris, I GLANST PRACHTIG. A Grote flacon van f. 2,49 nu voor 1,99een voordeel van 50 cent Eenvoudig in het gebruik en onmisbaar in elk gezin. Éi ’h I ^CA-WSHfl. Bollenstreek eergisteravond om WBERRAPPORTEN Handeisonderneming G. W, Roovers. BREDA. Postbus 12 Nederlands Hervormde Kerk ADVERTENTIE Gereformeerde Kerken Chr. Gereformeerde Kerken: Beroepen te Gorinohem A. Bijkerk Inwoners van de plaats hebben stukjes vlees gevonden, gedoopt in een blauwach tige, giftige vloeistof. Twee honden konden nog door een dierenarts worden gered. De bewoners van Ootmarsum maken zich ongerust over de vergiftigingsgeval- len, omdat ook hun kinderen mogelijk vergiftigd kunnen worden. Nieuw Kamerlid. Aan het begin van de Kamervergadering van gisteren is me vrouw ir. N. C. de Ruiter uit Voorscho ten voor de C.H.U. geïnstalleerd tot lid van de Tweede Kamer. te Mijdrecht jhr. P. H. W. M. van de Meer de Walcheren te Utrecht, emeritus legerpredikant. Benoemd tot secretaris van de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden W. H Stenfert Kroeze, secretaris van de Vrijzin nige Christelijke Jeugdcentrale te Biltho- ven. onder 19.33 uur onder 18.08 uur 11 12 11 10 12 10 12 11 9 11 10 21 21 12 13 11 10 9 6 10 8 16 9 9 8 19 24 20 6 17 11 11 17 20 10 17 10 18 15 19 1 0.5 0 2 0 4 2 0.6 5 0 Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland WOENSDAG 12 APRIL Hoog water 2.22 uur en 14.41 uur Laag water 10.21 uur en 22.48 uur DONDERDAG 13 APRIL Hoog water 3.02 uur en 15.22 uur Laag water 11.06 uur en 23.30 uur 6 14 7 5 7 5 1 4 -0 1 1 10 2 5 3 5 15 12 3 6 5 4 13 12 4 11 4 13 15 13 onbew. licht bew. licht bew. mist licht bew. half bew. onbew. licht bew. half bew. half bew. 3 1 1 2 1 6 1 -1 7 2 0.3 19 1 7 12 0 10 3 0.1 44 2 5 0 0 0 10 0.3 3 2 2 12 0.4 0 3 0 po» teak paltesandre noyer, voor teak palissander wortelneten- hout, om. VOOR ONOefWOBOSPROOüKTEM nnw vera. w.st. vera. n nno nnw w.st. n ono ADVERTENTIE half bew. regen onbew. regen regenbui zwaar bew. geheel bew. regenbui half bew. sneeuw i zw. bew. licht bew. licht bew. zwaar bew. geh. bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. regen licht bew. regenbui zwaar bew. regen regen regen zwaar bew. zwaar bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. Beroepen te Scherpenisse R. W. Steur te Garderen. Aangenomen naar Eibergen dr. J. A. Hoedemaker. zendingspredikant te Dja karta. Bedankt voor Barneveld J. Wieman te Alblasserdam; voor Sprang H. Jongerden te Veenendaal; voor Meeden-Ommelan- derwijk Th. G. Hulst, vicaris te Wasse naar. Benoemd tot bijstand in het pastoraat Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Las Palmas Tel Aviv TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Muilmanslaan). Expositie werk stukken van Ruud Cornelisse, Paul Baars, Victor Lindford, Ton de Rooy en Fuchs van Son; ge opend van 10 tot 21 uur. OOTMARSUM. Nadat enkele maan den geleden in Tubbergen al een aantal honden het slachtoffer was geworden van vergiftigingspogingen, zijn nu ook in het aangrenzende Ootmarsum drie honden omgekomen na het eten van vergiftigd vlees. M nw o n oo wzw nno nno z ono o no n no wnw w.st. zo nw nw z w no nw w ozo ozo z zzw no n w.st. Behoort u tot dé negenhonderd? Maakt u deel uit van dat geheimzin nige, oppermachtige legertje mensen dat de opinie-onderzoekers de feilloze antwoorden op hun vragen geeft en daarmee deze nieuwsgierige jongelie den in staat stelt uit te maken wat de gehele Nederlandse bevolking denkt, doet, zal doen, gedaan heeft en zou willen doen? Nou, als dat zo is. dan zal ik u één ding vertellen: al geeft u duizend maal duizend keer antwoorden op even zovele vragen namens het door u vertegenwoordigde percentage Ne derlanders, dan nog weet u er geen snars van hoe ik over de dingen denk en op welke partij ik in negentien honderd zoveel zal stemmen. Om de eenvoudige reden, dat ik het zelf niet weet. Er is naar mijn heilige overtuiging maar één vorm van opinie-onderzoek die gerechtvaardigd en eerlijk is, na melijk: iedere Nederlander apart vra gen hoe het ermee staat. Alle tien miljoen mondige Nederlanders apart vragen wat zij denken van de heer Biesheuvel, welke regeringscoalitie zij de volgende keer willen, welke mi- uitgelaten. Ieder tienduizendtal Ne derlanders had antwoord gegeven via één persoon. En die ene persoon wist precies hoe de door hem vertegen woordigde negendiuiizendnegenhon- dendinegenennegentig erover dachten, want: hij was representatief voor de groep. Dat laatste krijgt men altijd tegengeworpen, als men het waagt kritiek op opinie-onderzoeken te heb ben. De ondervraagde personen zijn representatief voor de groep. Zij ver tegenwoordigen de groep in alle op zichten: zij hebben dezelfde soort on derwijs genoten, hebben dezelfde in komens, beschikken over dezelfde al gemene ontwikkeling, zijn ongeveer even oud, hebben ongeveer dezelfde gezinssamenstelling en bewegen zich in ongeveer hetzelfde milieu. Ergo: zij denken over alles hetzelfde. Geen enkele directeur van een opi- niebureau zal willen toegeven dat die laatste conclusie op geen enkele wijze hout snijdt. Hij hoort u medelijdend aan, schudt het hoofd en zegt mee warig: het spijt me, maar het is nu eenmaal zo. Mensen van dezelfde groep denken over alles hetzelfde. Zij zijn representatief. De waarheid is echter, dait het onmogelijk zou zijn opinie-onderzoe ken te houden indien men niet een zeer belangrijke factor tactisch bui ten beschouwing zou laten, namelijk de factor van de absolute menselijke individualiteit der gedachten. Geen twee mensen op de gehele wereld denken over een bepaald onderwerp langs dezelfde lijnen en met dezelfde patronen. Hun gedachten zijn afhan kelijk van onnoemelijk veel invloe den en factoren: van het tijdstip, van. hun humeur, van hun ervaringen vlak voor de gedachtenvorming, van hun spijsvertering, van hun lichame lijke conditie, van hun liefdes, van hun bloedsomloop. Hun gedachten zijn ’s morgens om half negen anders dan ’s avonds om elf. Er zijn duizen den factoren op te sommen die hun gedachten kunnen beïnvloeden, facto ren die al of niet met het gevraagde onderwerp te maken kunnen hebben, maar die wel degelijk geheel andere vertakkingen kunnen geven aan hun gedachtengang. De opinie-onderzoe kers negeren deze menselijke diversi teit maar zij negeren nog veel meer: zij zien namelijk ook nog heel ge makkelijk over het hoofd, dat het verkregen antwoord van de geënquê teerde helemaal niet klopt met wat deze er feitelijk over denkt. Het resultaat van een opinie-onder zoek is dus dit: het geeft weer wat een zeer kleine groep er niét over denkt maar er omwille van het on derzoek en onder invloed van de vraagstelling over zégt. DIVERSEN Keukenhof (Lisse). Dag. geopend 8-half uur na zonsondergang. Tulipshow en Tulipgarden (Vogelenzangseweg t.o. de kerk. Vogelenzang). Dag. geopend 9-19 u. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag, diner-dansant. Linnaeushof (Bennebroek). In de tropenkas het kinderparadijs „In de zevende hemel” met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels enz. Dag. geopend 14-18 uur; za. en zo. 11-18 uur. N.V. Veenenburg (Frederikstraat 10, Hillegom). „Holland Handicraft Market”. Geopend vanaf 8 uur. Tot en met eind mei. Raadhuis Lisse, 20 uur: Gemeenteraadsverga dering. Raadhuis Hillegom, donderdag 19.30 uur: Ge meenteraadsvergadering. DEN HAAG. Minister Stuijt (Volks gezondheid) koestert twijfeld over de vraag,' of niet bepaalde grenzen van de medische ethiek zijn overschreden bij de vertoning, via de televisie, van de film „Begrijpt u nu waarom ik huil.” De minister zei dit dinsdag in de Eerste kamer, nadat reeds eerder het A.R.-Ka merlid Diepenhorst gesteld had dat z.i. „wat vrij” met het beroepsgeheim was omgesprongen bij deze vertoning. Dat de ex-concentratiekampgevangene, die in de ze film een behandeling ondergaat, zelf toestemming voor de vertoning gaf noem de het Kamerlid niet van belang. Naar de mening van prof. dr. I. A. Diepenhorst zou de Leidse hoogleraar in de psychia trie, orof. dr. J. Bastiaans mogelijk in strijd hebben gehandeld met het medische beroepsgeheim. Vandaag en Centrum met AMSTERDAM. (V.U.). Geslaagd voor: kandidaatsexamen rechten R. F. Meijer, Haarlem; mej. F. C. W. Riedema-n, IJmuiden; mej. T. Tervooren, Zandvoort. Doctoraal examen scheikunde H. H Blom, De Zilk. Kandidaatsexamen wiskunde J. M. Schumacher, Heemstede (cum laude). Kandidaatsexamen scheikunde G. van der Wal, Haarlem. Kadidaatsexamen biologie A. L. Jooster, Haarlem. Doctoraal examen wiskunde C. van Nieuwenhuizen, Zwa nenburg. AMSTERDAM. (gem. un.). Geslaagd voor: doctoraal examen Frans H. F. Hen- ni, IJmuiden. Doctoraal examen economie N. van Donk, Haarlem. Kandidaatsexamen economie E. Kleist, Beverwijk. Kandidaats examen biologie J. H. S. G. M. de Jong, Haarlem. Doctoraal examen politicologie F. Boeree, Zandvoort. SliQl WOENSDAG 12 APRIL Zon op 5.50 uur Maan op 4 50 uur DONDERDAG 13 APRIL Zon op 5.48 uur onder 19.34 uur Maan op 5.07 uur onder 19.40 uur Het K.N.M.I. deelt mee: Een lagedrukgebied, dat bij ons voor veel be wolking en buien zorgde, trok in de afgelopen nacht naar België weg. Achter dit lagedrukge bied breidde zich een rug van hoge druk in de richting van ons land uit. Daardoor kwamen in de afgelopen nacht al flinke opklaringen voor, waardoor in het binnenland op veel plaatsen nachtvorst kon optreden. Dit hogedrukgebied zal ook morgen nog het weer bij ons bepalen. Inmiddels echter nadert een nieuwe oceaansto- ring, zodat het er naar uitziet dat de periode van beter weer slechts van korte duur zal zijn. Vooruitzichten voor vrijdag. Zonnige perioden en overwegend droog. Ongeveer normale tempe raturen, maar plaatselijk nachtvorst. Aantal uren zon meer dan 4 uur; minimum temperatuur van ongeveer normaal tot 6 graden onder normaal; maximum temperatuur om streeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 pet.; kans op een geheel droog etmaal 80 pet. Barometerstand hedenmorgen (752 mm). Provinciehuis (Dreef 3). Donderdag 14 uur: Vergadering commissie Ruimtelijke Ordening. Grote of Sint Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Consistoriekamer tentoonstelling van een fotowedstrijd over de Grote of Sint Bavo kerk. Geopend wo. 15-17 uur en za. 15 april 10- 12 en 13-17 uur. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., di. en do. 19.30-24 u.: vr. en za. 18.30- 01 u.; zo. 12-5 en 20-22 u. Om de 14 dagen don derdag 20.30 u.; vrijdags en zaterdags 22 u, zon dags 21.30 uur: Folkavonden. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23). Dinsdag 20 uur: Fihnschuur; woensdag 20 uur: Open Workshop; donderdag 20 uur: Mimework- shop; zaterdag 11 uur: kinder-workshop; 14 en 16 uur: jazzballet. Bowlingcentrum (t o. HonkbalstadionDage lijks 10-02 uur; za. en zo. 11-02 uur. Jeugd- bowlen, iedere zaterdag 11-13 uur. Thijsse’s Hof (Bloemendaal). Dagelijks 9-17 u. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij „Oase”(. Expositie .Waterwinning en vogel wie ben je”. Hotel Bouwes (Zandvoort). Diner-dansant met floorshow. Dag. optreden van Toni Dispari en zijn orkest, in floorshow' Les Peregy’s. Dolfirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace). Dag. 10.30, 12, 14 en 16 u. DL, vrij, en zat.avond voorstelling 21 uur. Bowling Centre (Burgem. van Fenemaplein, Zanadvoort). Dagelijks van 11-01 uur. i TLLL De schijnbare respresentativiteit van de ondervraagde personen kan heel gemakkelijk aan de kaak wor den gesteld, indien men de negenhon derd uitverkorenen een paiar zeer per soonlijke vragen zou stellen. Men zou dan hun bijvoorbeeld het volgende vragenlijstje kunnen voorleggen: - - opend tot en met 8 mei van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 10.30 tot 21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. 'Prins, Lijster beslaan 23, Beverwijk, tel. 02510 - 2 51 20. Beroepen te Ede H. Jongenden te Vee nendaal; te Ridderkerk J. M. de Meij te Woerden; te Hoevelaken G. H. van Kooten te Delft. Aangenomen naar Lunteren F. Brouwer te Honselersdijk; naar Ter Heijde aan Zee G. Bos te Hoornaar; naar Tholen drs. A. de Reuver te Waddinxveen. Be dankt voor Krabbendijke H. van der Gies- sen te Kapelle aan de IJssel; voor Ede C. van de Bergh te Katwijk aan Zee. 1. Hebt u wel eens een prijs in de voetbaltoto gewonnen? 2. Wat deed u half twaalf? 3. Hoe heet uw tweede kind? 4. Hebt u de laatste drie jaar een auto-ongeluk gehad? 5. Van welk familielid houdt u het meest? 6. Hebt u een baard? 7. Wat is uw telefoonnummer? 8. Waarvoor was u het laatst onder doktershanden? 9. In welk voetbalelftal speelt u? 10. Welke vrouw (of man) is u het dierbaarst? De negenhonderd uitverkoren re- presentatieven zouden na zorgvuldige beantwoording van deze vragen de volgende zeer interessante gegevens over het Nederlandse volk verstrek ken: 1. Op zondag 25 juli 1971 wonnen tienduizend Nederlanders de hoofde prijs in de voetbaltoto. 2. Twintigduizend Nederlanders gingen eergisteravond met een smoes je de deur uit en maakten een om metje met de dochter van de buur man. 3. Dertigduizend tweede kinderen van Nederlandse gezinnen heten Frommetje, wat een verbastering is van Yvonne. 4. Drie weken geleden botsten tien duizend Nederlanders met hun auto tegen een ambulance van de Amster damse GGD. 5. Twintigduizend Nederlanders hebben een suikertante die Neeltje heet, mank loopt, een pruik draagt en erg gul is. 6. Twintigduizend Nederlanders hebben een week geleden op bevel van hun vrouw hun baard afgescho ren. 7. Tienduizend Nediertanders zijn be reikbaar onder het telefoonnummer 889765. 8. Dertigduizend Nederlanders zijn de laatste veertien dagen van hun blindedarm ontdaan. 9. Tienduizend Nederlanders spelen zaterdagsmiddags in het derde elftal van Quick Ahead. 10. Tienduizend Nederlanders hou den het meest van de vrouw van de heer Van Vooren in Papendrecht. O ja, dit hoort er ook nog bij tienduizend Nederlanders hebben gis teravond een venijnig stukje geschre ven over opinie-onderzoeken. Conclusie van dit alles: Nederland wordt bevolkt door duizend opinie onderzoekers, negenhonderd gewone mensen en voor de rest door aange klede computers van beiderlei kunne. nister zij het aardigst vinden, welke televisieserie zij prefereren, hoe laat zij naar bed gaan en of zij slaapta bletten gebruiken. Dat is de enige manier om erachter te komen e n aangezien dat een te omslachtige, kostbare en tijdrovende manier is, moet men met opinie onderzoeken ophouden. Het is immers een belachelijke en frustrerende toestand, dat men in de krant leest hoe men zelf over al die dingen denkt terwijl nooit iemand aan de deur geweest is om ernaar te vragen. Het lijkt wel of er de laatste tijd een beetje de klad in gekomen is, maar een paar jaar geleden rezen de opiniebureaus uit de grond op als wurmen bij een aardbeving. Introdit en Introdat en ga maar door, en ieder bureautje nam een aantal werkstu denten in dienst, schoof hun een mapje onder de arm en stuurde hen op pad. Naar negenhonderd daartoe bereid gebleken lieden, die ons hele volk vertegenwoordigden. Die negen honderd vertelden het eens even haarfijn en enkele weken later waren de cijfers binnen, geanalyseerd en geïnterpreteerd, gecombineerd en ge deduceerd, kant en klaar zwart op wit: Dertig percent van ons volk was tevreden met de Amerikaanse poli tiek in Vietnam, twintig percent was er radicaal tegen, nog eens twintig percent was er tot op zekere hoogte tegen, vijftien percent kon het er tot op zekere hoogte mee eens zijn en tien percent had geen oordeel. De resterende vijf percent wist het wel maar weigerde het te zeggen Dat was dan honderd percent. Met andere woorden: Ongeveer tien miljoen Ne derlanders konden in het lijstje zien hoe zij over de Amerikaanse politiek in Vietnam dachten, ofschoon zij er zich met geen woord over hadden Beroepen te Gorinohem A. Bijkerk te Zaandam, te Den Haag-Rijswijk W. J. Quist te Opperdoes; te Kerkwerve P. Roos te Middelhamis; te Assen J. Kruis te Zwaagwesteinde. Bedankt voor Utrecht- centrum A. van der Veer te Nieuwe Pekela. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) morgen 20.30 uur: Toneelgroep „Kwartet”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 1530 en 20 uur: „Anatevka”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „Tarzan de koning van het oerwoud”, 14 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Requiem voor een gringo”, 18 jr. Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur: „Halle luja”, 14 jr. Donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De nachten van Dracula”, 18 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u. ..Met de muziek mee, Louis de Funes”, a.l. Don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Woeste Hoogten”, 14 jr. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u. „Het liefdesbed”, 18 jr. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vernietiging van tijgertank 71”, 14 jr. Studio (Gr. Markt) 14 en 20 uur: „Dr. Zjiva- go”, 14 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet. Avond openstelling met kaarslicht en muziek. Geopend 20.30-22.30 uur t.m. 14 mei Geopend ma. t.m. zo. 10-17 uur. zo. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend di. t.m, za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 15-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 163). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Ita liaanse school. Geopend di. t.m za. 10-17 u.; 1ste zo. van de maand 13-17 uur. ’t Luifeltje (Gr. Heiligland 15). Expositie pro- dukten uit de pottenbakkerij Geopend 9-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. In de kelder expositie van Joli Kondo met poëtische poppen, expositie di. t.m. vrij. 13-17 u„ za 11-17 u.; do.avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beb. za. en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling „Van medicijnman tot medicus” van meer dan 20 eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het historische gedeelte en Vishal het heden en de toekomstverwachtingen. Geopend 10-17 uur en zo. 13-17 uur. T.m. 2 juli Galerie T (Bakkenessergracht 67). Tentoonstel ling van nieuw werk van Michel Macreau. Ge opend dag. beh. ma, 11-17 uur en zo. 10-18 uur. T.m. 23 april. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). Ex positie schilderijen van mevrouw Julia Gies- berts. Geopend ma. 13-17 u„ di. t.m za. 10-17 u. Tpt en met 13 april. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg, Overveen). Onderwijstentoonstelling met als onderwerp „Europese Gemeenschap”. Dag. ge opend 14-17 uur. 12 april t.m. 2 mei. Kleedkamers Openluchtmuseum .Bloemendaal). Tentoonstelling „Het leven in de Noordzee”. Ge opend zo. 11-15 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur, beh, zo. en ma. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie schilderijen van Heneri Kley en beeld houwwerken van Kees Verkade. Dag. geopend 13-17 uur, beh. maandags. T.m. 29 april. DIVERSEN Stadhuis, 20 uur: Raadsvergadering. Donder dag 14 uur: Vergadering subcommissie Beelden de Kunst. BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20 uur: „Dochters van Dracula”; donderdag 20 uur: „Daniël”. TENTOONSTELLINGEN Felison, in noordelijk Koetshuis Beeckestijn. Velsen-Zuid, dagelijks tot en met 30 april van 14 tot 17 uur expositie grafisch werk van Cees Vlag. Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, da gelijks geopend van 9.30 tot 12 uur en 14 tot 17 uur. Beeckesteijn, Velsen-Zuid, museum, tentoon stelling, dagelijks 14-17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, op werkda gen 9.30-12 uur en 13-17.45 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden is op alle werkdagen van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19.30 uur: „The great race”. Luxor Theater (Breestraat) 19.30 uur: „Dr. Zjivago”. TENTO ONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 102). Expositie schilderijen en tekeningen van Dirk Breed; ge- Beroepen te Hellevoetsluis J. van der Molen te Kruiningen. Beroepen te Oosterbeek-Doorwerth J. van de Klis te Midwolda; te Alblasserdam drs. N. H. Heiner te Nijverdal. Aangeno men naar HoUandscheveld G. Warner te Kamerik. Bedankt voor Oude Pekela C. Zeeman te Lioessens. 1004 millibar ,56-9 umoet ÊR6MEEU VANIZZ GEHOUDEN HESSENJ r MAAR DAT IS NU VOORGOED VERLDREN ZO, BEN JE DAAR x EINDELIJK’? IK ZAT AL EEN HELE TIJD opjetewachien! EN NU BREIDEN WE ONs LUTCHER ANDER PLANETEN ALS EEN KWAABWW6E ZIEKTE WT PF57OWM.EER MJ) N HEEFT AANGEDAAN, WEEGT NIET OPTEGEN DE MOORD, BE NM OPT LEVEN VANIZZ V HEBBEN GEPLEEGD EEN KRANT 15 TE KORT, AIS DE HELE STAD HEAA WIL LEZEN HOE KLNTU NU ZEGGEN CAT DE DOOD' VAN UW VROUW NIET OFWEEGT TEGEN DE MOORD OPIZZ UPROBEERDE OE MOORD UUIST TÉGEN TE HOUDEN! DT, VIND IKNtETEERLVJK! K, KAN DAT AS B>>. NET UITSTAAN I CPIZZ HADPGUXMOS ZEHZEIT OVERTROFFEN/ ALLE MENSEN ZJNHIER SCHULDIG AANA T ligt in onze aard o-aN leefklimaat CMTE BUIGEN NAAR ONZE BEHOEFTEN. EN WE GAAN DAVM MEEDOGENtOOsJ TEWERK. DATBEGONAL -fS I. '^OPAARDEy^ v HUK, DIE GEKWELDE NATUUR, DIE VERWRONGEN HEUVELS, DE Z/ELTO&ENDE jSSA. planten we hebben 'n VERNlEneDUtz. TJONGE, WAT STAAT F ER WEER VEEL NIEUWS IN DE KRANT,,. IK ZAL. HEM EERST ZELF MAAR EVEN LEZEN! 0 1 o

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15