TALRIJKE INWONERS UIT VELSEN-NOORD STELDEN VRAGEN AAN GEMEENTEBESTUUR voor gesprek met commissie Nieuwe dienstregeling van Naco en NZH in IJmond Met ingang van koninginnedag Subtiele komedie herleid. tot simpel amusement CIC'OIEIF □IJcdJcL „Kennemerstaten” uitgenodigd ni3B Grote belangstelling voor hearing in „De Schouw” Brand verwoestte Twee maal raak in Velsertunnel „TWEE OP DE WIP” MET WILLEKE ALBERTI personenwagen en schuurtje WOENSDAG 12 APRIL 1972 I SPEELGELEGENHEID VELSEN z., PLANNEN Wj K I JUWELIERS LIJKE STAND Siebel selekteerde bewust de horlogemer- ken. Dat geeft u de zekerheid van het beste in iedere prijsklasse. Omega,Tissot, Pontiac en Union. Ze zijn er in reeksen. In goud, in zilver, in roestvrij staal. Voor dames zijn er ongekende voorbeelden van mooie gouden armbandhorloges met of zonder briljanten. En kom ook eens kijken naar wat Siebel in vrijetijds horloges te bieden heeft. Siebel viert feest. En om u in die feestvreugde te laten delen ontvangt iedere kliënt de komende maanden een feestelijke attentie. VELSEN Vooral na haar grote succes op de beeldbuis in „De kleine waarheid” behoort Willeke Alberti in Nederland nu definitief tot de popu laire figuren, hetgeen een zekere ga rantie moet hebben geboden voor het slagen van een vrije toneelproduktie, waar haar als actrice de hoofdrol in kon worden toevertrouwd. Aldus schreef Willy van Hemert een nieüwe bewerking van „Twee op de wip”, een komedie door William Gibson, waarmee deze Amerikaanse auteur zich bijna vijftien jaar geleden on middellijk een wereldnaam verwierf. Na de première in 1958 op Broadway werd „Two for the seesaw” immers onder meer gespeeld in Wenen, Pa rijs en Londen, terwijl in Nederland het Rotterdams Toneel de opvoe- ringsrechten wist veilig te stellen Onder regie van Karl Guttmann wer den dit met Andrea Domburg en Guus Hermus schier onvergetelijke voorstellingen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD Op een gisteravond in „De Schouw” gehouden hearing van het Velsense gemeentebestuur met inwoners uit Velsen- Noord is door wethouder H. Al de Boer meegedeeld dat de NZH voor nemens is met ingang van Koninginnedag aanstaande een half-uurdienst IJmuiden-Beverwijk-Hoogovens door te voeren ter vervanging van de vijftien-minutenregeling. Deze vervoersonderneming zou dit besloten hebben na verschillende peilingen, waarbij gebleken was dat de gemiddelde busbezetting beneden de zes reizigers lag. Verder zou volgens de heer De Boer de NZH eveneens van plan zijn een nieuwe buslijn te openen van IJmuiden rechtstreeks naar Heemskerk. Dit ook met ingang van 30 april aanstaande. Tijdens de gehouden hearing zijn door de inwoners tal van vragen ge steld over meer en minder belangrijke onderwerpen, waarbij door het Vel sense gemeentebestuur openlijk werd geantwoord. Veel vragen werden genoteerd om later schriftelijk beantwoord te worden. Het doel van de bijeenkomst was zo schetste burgemeester W. Bosman ter inleiding de contacten te verstevigen en de afstand tussen bestuurders en burgers te verkleinen door het geven van informatie. Volgens hem genoot Velsen- Noord de „bijzondere zorg” van het gemeentebestuur dit in verband met het „kwetsbare karakter” van dit stadsgedeelte, waar industrie en woon wijken vlak naast elkaar zijn gevestigd. Sprekend over de afwijzing van het samenvoegingswetsontwerp zei hij dat „het gevaar was afgewend”. Hiermee doelde burgemeester Bosman op het alternatief dat tijdens de Kamerdebatten naar voren is gekomen om de grens tussen de gemeenten in het Noordzeekanaal te leggen. Abonnementsconcert Kort IJmondnieuws Haarlem Grote Houtstraat 63 Amsterdam Kalverstraat 121-123, Botterdam Stadhuisplein 24-28, Coolsin^el 50, Den Haag Lange Poten 9-11. ADVERTENTIES (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE JAN VAN DAM Wethouder Roessingh verklaarde ten slotte dat het centrumbestuur voor de ko mende commissievergadering zal worden uitgenodigd. Toch zag het er volgens hem naar uit dat het college op zijn oorspron kelijke standpunt zal blijven staan. IJMOND. Als gevolg van de nauwe samenwerking tussen de NZH en de Naco zullen er enkele wijzigingen plaats hebben in de autobus dienstregeling voor de IJ mond. Met ingang van Koninginnedag wordt met de nieuwe dienstregeling een aanvang gemaakt. I Aan het eind van de bijeenkomst consta teerde burgemeester Bosman dat ook in Velsen de afstand tussen de inwoners en het college nog te groot was, hetgeen hij ondermeer meende te moeten afleiden aan zijn weinig bezocht spreekuur. „Als mijn salaris moest afhangen van dit aantal be zoeken, zouden de muizen bij mij thuis dood liggen”, zei hjj. Tenslotte sprak hij de hoop uit dat het gemeentebestuur deze avond een bijdrage had geleverd enige verbetering hierin te brengen. randweg grotendeels op grondgebied van Beverwijk hangt af van het Bever wijk® college van B. en W. „Wij hebben ons best gedaan”, zei wethouder Ockeloen. Over een jaar hoopt men dan nog te star ten met de bouw van het nieuw sportcom plex in Rooswij k. Andere punten die tijdens de hearing naar voren zijn gekomen: De herbouwingsplannen voor de Sint Jozefschool liggen gereed. Het wachten is op staatsgelden voor de financiering. Er zullen besprekingen gevoerd gaan worden over de bouw van bejaarden wo ningen in Velsen-Noord, waarschijnlijk aan de Breesaperhof. Wethouder Ockeloen ziet de bouw van huizen in de „Wijkerpijp” in geval van sanering van het „Rode Dorp” en de Da Costabuurt als niet-reëel. Dit grondgebied behoort namelijk tot de gemeente Bever- toeschrijven. Vandaar dat hij New York als plaats van handeling verving door Am sterdam, een voor zijn ster vertrouwde omgeving, zodat hij tevens in de gelegen heid was niet alleen de Bijlmer, maar ook talrijke andere specifiek Mokumse toe standen in zijn dialogen onder te brengen. Hierdoor werd de oorspronkelijke komedie er niet bepaald subtieler op, doch erger is het dat Willeke er ook zo nodig weer in moest zingen. Op deze wijze werd de han deling telkens storend onderbroken voor een liedje, dat bepaald irriterend werkte wanneer men zich als toeschouwer enigs zins bij de sfeer had ingeleefd. HIERMEE WIL echter allerminst zijn beweerd dat deze nieuwe produktie nu maar als een mislukking moet worden be schouwd. Zoals ook de opvoering dinsdag avond in de Velsense Stadsschouwburg heeft bewezen, beantwoordt de huidige vorm van „Twee op de wip” precies aan de bedoelingen, welke Willy van Hemert door middel van het programma kenbaar maakte en waarin hij verzekert geen ar tistieke daad te hebben beoogd. Het Was hem kennelijk voldoende Willeke Alberti in de gelegenheid te stellen als het mis lukte danseresje Edith Mosca allerlei klei ne emoties op het publiek over te bren gen, waarvoor hij haar met Jeroen Krabbé van een bekwame partner had voorzien. Aldus werd het een avond van amusement en lichte tragiek, een combinatie waar het publiek opnieuw bijzonder gevoelig voor bleek. wijk. Bovendien moeten voor een derge lijke bouw de bestemmingsplannen worden gewijzigd. Wethouder Th. Witte zal het uitgeven van een speciaal bejaardenpaspoort op nieuw in overweging nemen. De Volkskredietbank van Velsen geeft in tegenstelling met hetgeen in an dere gemeenten gebruikelijk is, wel lenin gen aan buitenlandse werknemers. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Wegens onderhoudswerk zaamheden in de westbuis, werd het ver keer dinsdagavond uit beide richtingen door de oostbuis geleid. Dit veroorzaakte twee aanrijdingen, doordat achteropko mend verkeer bij filevorming niet tijdig meer kon af remmen. De aanrijdingen die op beide rijstroken plaatsvonden, veroor zaakten enige minuten stagnatie. deze letters in cijfers worden omgezet waarbij om der wille van de duidelijk heid de lijnen die door de IJmond rijden, zijn opgenomen in de zogenoemde 70- categorie. De lijn AlkmaarHaarlem wordt lijn 76, de lijn AlkmaarHeems kerkHaarlem valt onder nummer 77. Deze rijden vanuit Alkmaar om het uur, doch ook hier weer vanuit Heemskerk met een half uur verschil, zodat men ieder half uur van Heemskerk naar Be verwijk kan reizen. Lijn 74: Wijk aan ZeeBeverwijk Heemskerk blijft een halfuursdienst. Een ander belangrijk punt dat dinsdag avond aan de orde kwam, was de speelge- legenheid voor kinderen. Een huisvrouw verklaarde boos dat de jongens en meisjes te dikwijls van de grasvelden werden ge stuurd, terwijl de gazons vrijelijk door volwassenen werden benut voor voetbal len en parkeren. „De kinderen gaan nu een balletje trappen tegen de garagedeuren, waardoor de mannen van de ploegendien sten weer niet kunnen slapen. Het Wijker- oogpark is te ver voor de kinderen die van school komen en om half zes weer thuis moeten zijn ,pm te eten”. Volgens wethouder Roessingh is het on mogelijk voor elke flat of huis een speel veldje aan te leggen. Hij is van mening dat in Velsen-Noord genoeg speelgelegenheid voor de kinderen aanwezig is, ondermeer bij de Papiervakschool, bij de verschillen de scholen (speelplaatsen) en het reeds ge noemde Wijkeroogpark. De kinderen wor den zo zei de wethouder niet van de grote grasvelden gestuurd. „Wel gaat er elk jaar ontzettend veel geld verloren aan het herstel van de grasperken die door voetballen worden vertrapt”. Daarvoor had de heer Roessingh reeds gewezen op het groot aantal vernielingen van de begroeiing tengevolge van de toe nemende'baldadigheid. De politie was ge vraagd hier scherper op te letten. Op de vraag of het terreintje naast „Kennemer staten” aan de Schulpweg kan worden ge ëgaliseerd voor een aan te leggen „raap- veldje” zei hij dat de bestemming van dit stukje grond nog niet vaststond. Hij wilde daarom nog geen geld hiervoor uittrekken. Even later kondigde wethouder C. Ocke loen aan dat het terreintje wel geëffend zal kunnen worden en dat men enige riool buizen als speelobjecten zal plaatsen. „Gelukkig is dit niet doorgegaan, anders zou Velsen-Noord en de zware industrieën van de moedergemeente zijn afgeschei den”. Een van de hete hangijzers op de bijeen komst is ongetwijfeld weer het probleem rond het buurthuiscentrum „Kennemer staten” geweest. Het bestuur had schrif telijk de vraag ingediend of het college van B. en W. genoeg rekening had gehouden met het feit dat door de bevriezing van de subsidie de nieuwbouwplannen door het ministerie vereist in gevaar kwamen. Tevens was gevraagd of daardoor niet het gehele voortbestaan van „Kennemersta ten” op de helling stond. Wethouder M. Roessingh zei hierop in eerste instantie dat Velsen de subsidie be vroren had, omdat „De Mei” als buurtcen trum voor Velsen-Noord meer dan vol doende was en er voor „Kennemerstaten” door hem aangeduid als „gezelligheids centrum” eigenlijk geen plaats meer was. Verder was de wethouder uit bespre kingen met CRM gebleken dat het ministe rie niet voornemens was de subsidie in te trekken of te verkleinen. Cor Idema van het buurtcentrum ageer de later tegen de term „gezelligheidscen trum” en noemde dit een politiek grapje van wethouder Roessingh. Hij vond het een vreemde zaak dat Beverwijk het cen trum wel als volwaardig beschouwt en Velsen niet. „Maar dat zal wel weer een verschil van mening tussen de twee ge meenten zijn”. Hij zei toch bang te zijn dat het ministerie de subsidie zou intrek ken, omdat ook niet aan de eis van een sluitende begroting kan worden voldaan. Verder bevestigde wethouder Ockeloen dat Hoogovens denkt over de aanleg van het zogenoemde „Gildenspoor”. Een inwo ner had gevraagd of de gemeente hiervan op de hoogte was en of de uitbreiding van het spoornet geen vermeerdering van de geluidshinder zal betekenen. Dit laatste noemde de heer Ockeloen onaanvaardbaar. Hij zegde toe dat de bewoners van Velsen- Noord zo spoedig mogelijk in een hearing- bijeenkomst zullen worden geïnformeerd wanneer er maar iets bekend is. NU MOET Willy van Hemert voor een geheel nieuwe bewerking ongetwijfeld zijn redenen hebben gehad. Willeke Alberti is als actrice nog niet zo gerijpt als Andrea Domburg, zodat Van Hemert het blijspel waarschijnlijk naar Willeke heeft willen Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties KRUISBERGLAAN 2 IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 1 22 32 Openbare Werken heeft voor Velsen- Noord nog meer plannen in de la liggen. Zo wil men de Wenckebachstraat ver dubbelen. De aanleg van de westelijke Het Velsense gemeentebestuur tijdens de gisteravond gehouden hearing in „De Schouw” te Velsen-Noord. Gehandhaafd blijft de kwartiersdienst HaarlemIJmuiden via Santpoort, op lijn 70. Lijn 75: IJmuidenZeewijkBever wijk—Hoogovens wordt gewijzigd van een kwartierdienst in een halfuurdienst. Ter compensatie komt er echter een nieuwe lijn bij, lijn 73: IJmuiden—Zeewijk—Be- verwijk-station, welke eveneens een half uurdienst wordt, doch met een kwartier verschil met lijn 75 rijdt, zodat men toch elk kwartier vanuit IJmuiden naar Bever wijk kan reizen. De lijn 73 wordt bij het eindpunt Beverwijk-station gesplitst en gaat van daar naar Heemskerk en Uit geest, doch dan in een uurdienst. Voor wat betreft de Naco-lijnen, die tot dusver alle met letters aangeduid worden, komt er in dier voege een wijziging, dat BEVALLEN: H. A. C. NijmanMaas, z., Kieftendel- laan 42, Santpoort; J. Kalkmanvan der Veen, z., Bomstraat 43, Velsen-Noord; M. EgnerRas, d., Zwarte Mierenvlak 73, IJmuiden; I; PetersKok, d., Dennekop- laan 271, IJmuiden; J. E. M. Wijker— Zwart, z., Kruisberglaan 51, IJmuiden; A. Pennock—Alders, z„ Leeuweriklaan 8, IJmuiden; V. A. T. WesselKoomen, z., Rijksweg 428, Santpoort; H. Boender Polderman, d., Sluiseiland 47, IJmuiden) E. D. W. M. BaronVerhuist, d., Schip- laan 354, IJmuiden; H. J. TwissAles, d., Nicolaas Beetslaan 18, Driehuis; A. A. BastmeijerSander, z., Abelenstraat 2, IJmuiden; D. M. F. VinkeGroot, Schiplaan 266, IJmuiden; H. de Leth Anker, z., Schiplaan 508, IJmuiden; M- A. van den EndeBakker, z., Cronjéstraat 9, IJmuiden. OVERLEDEN: H. Koster, 81 jr., echtgenoot van J. Bais, Tussenbeeksweg 58, IJmuiden; K. van Loo, 91 jr., weduwe van J. H. Terhorst, Scheiberglaan 54, IJmuiden; G. D. A. Rik- menspoel, 87 jr., weduwe van J. Dam, Driehuizerkerkweg 101, Driehuis; A. W. J. v. Gils, 70 jr., echtgenoot van V. C. Tromp, Tussenbeeksweg 75, IJmuiden; J. de Vries, 63 jr., weduwe van P. J. Massee, Kruid- bergerweg 105, Santpoort; A. Gravemaker, 75 jr., echtgenote van P. Wijker, Orion- weg 31, IJmuiden; C. Spoelstra, 71 jr., echtgenoot van M. Gravemaker, Van Leeu wenstraat 31, IJmuiden; J. van der Linde, 87 jr., echtgenoot van E. Wijker, Waal straat 19, IJmuiden; K. Bettink, 89 jr., weduwe van G. Kampert, Van Broek- huijsenstraat 16, IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vannacht omstreeks half een heeft een felle brand een houten schuur achter de woning Arendsweg 58 verwoest. De in de schuur staande perso nenauto ging eveneens verloren. De brandweer van Beverwijk wist met heel veel moeite de belendende percelen te behouden. Naar de oorzaak van de nach telijke brand wordt nog een onderzoek ingesteld. Het schuurtje stond midden tus sen de bebouwing. De brand verwoestte niet alleen de schuur, de personenauto en énig gereedschap, maar veroorzaakte ook heel wat schade aan een nabij gelegen hobbyschuurtje. Omstreeks kwart voor twee kon men het sein „brand meester” geven. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Woensdagavond 19 april vindt in de Vredevorstkerk het vijf de abonnementsconcert plaats van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Di rigent is Jan Stul. Als solist treedt op George van Renesse. Het wordt een Beet- hoven-programma met de ouverture Pro metheus, het pianoconcert no 5 en de symfonie no 6. Plaatwellerij. Personeelsvereniging „De Plaatwellerij’ in Velsen-Noord zal in vrijdagavónd 21 april „De Schouw” een feestelijke bijeenkomst houden, met Gon- nie Baars, Saskia en Serge, Bueno de Mesquita en het ensemble „Tina and the Sea Set,’. NCB. De afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond zal maandag. 17 april om acht uur in gebouw „De Meerpaal” aan de Banjaertstraat een ledenbijeenkomst houden. Dr. P. H> Esser, zenuwarts en als psychiater verbonden aan de G.G. en G.D. in Haarlem zal spre ken over „Verslaving door druggebruik”. Geslaagd. Aan het Instituut voor Sociale Wetenschappen ito Den Haag slaagde de heer C. W. J. Visser, medewer ker van Stork-Plaatwellerij in Velsen- Noord voor het diploma Bedrijfsmanage ment en Hogere Bedrijfsleiding.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5