HOLLAND FESTIVAL WEER VEEL HOOGTEPUNTEN Mutsen m ’Kom je even gezellig langs voorde pilzekaas?’ „Blauwe hoed Jubileum krijgt geen bijzondere nadruk Dit jaar ook plaats voor popmuziek Gouden bal voor Keulse Opera met Verdi’s Haendelvereniging jubileert Blijspelbewerking van John Lanting Ivan Rebroff in Amsterdam Losey voorzitter jury in Cannes Feyenoord-Ajax in KRO- NOS-concours uitzending Johan Cruyff Wereldpremière Peter Schats „To You” „Otello” voor pianisten TV vanavond Radio vrijdag TV donderdag TV vrijdag 17 DONDERDAG 13 APRIL 1972 W ereld première Voor het kind Badings passiemuziek Haags Congresgebouw Ballet In vrije produktie i C. W. Ceram overleden Hommage Scriabin Hoorden we iemand zeggen. Een mooi woord. Hadden we graag zelf bedacht, 't Is ook waar dat een pilsje en een schoteltje kaas bij elkaar horen als Laurel en Hardy. Een slok en een brok, goudgeel hier en goudgeel daar, 't Gekke is dat kaas meteen ook de superdemokraat is onder de drankgezellen: past evengoed bij pils als bij de duurste Chêteau La Grande Quelconque. Zeg es, hebt u geen trek in een glaasje kaas opeens? Zeven miljoen kijkers bij Ajax-Arsenal (Van onze correspondent) UTRECHT Hoewel het Holland Festival dit jaar voor de 25ste maal wordt gehouden, is in het programma geen extra feestelijk onderdeel op genomen om het jubileum te benadrukken. HollandrFestivaldirecteur J. den Daas vertelde, dat met het oog op het jubileum een paar jaar go- leden de Italiaanse componist Luciano Berio (47) een opdracht voor een opera heeft gekregen, maar dat het werkstuk dit jaar niet kan worden uit gevoerd omdat er te weinig geld is. Nu zal de opera „Amores” tijdens het Holland Festival 1974 in première gaan. Om het festival, dat tussen donderdag 15 juni en zaterdag 8 juli weer een stempel drukt op het cultu rele leven in een paar grote steden, toch een apart tintje te geven, is een aantal muziekactiviteiten aan componist Berio gewijd en zal een Israëlische balletgroep op zijn muziek dansen. De bedoeling is een overzicht te geven van de verschillende stijlen in de ontwikkeling van Berio. Haagse opening Ook popmuziek in wereldpremière van (Van onze kunstredactie) aantal Nederlandse bioscopen een ADVERTENTIE verzorgt het Instituut voor Sonologie een concert in de Utrechtse Geertekerk. Er worden banden gedraaid met elektroni sche muziek van Luciano Berio. Aan het concert zal Kathy Berberian meewerken, voorts treedt die avond het Ardito-kwar- tet op. Het Utrechts Symphonic Orkest zal 27 juni in het kader van het Holland Festival een concert geven in Tivoli. Diri gent is David Atherton, een adept van Boulez. Op het programma staat in ieder geval Epiphamie van Berio. De „Rotte’s 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.25 19.55 20.00 20.15 20.21 20.35 20.50 HAMBURG (DPA). De onder zijn pseudoniem C. W. Ceram internationaal bekende schrijver Kurt W. Marek is op de leeftijd van 57 jaar in de nacht van dins dag op woensdag in een Hamburg zieken huis gestorven. Ceram heeft acht boeken geschreven, die veel verkocht zijn. Het bekendste werk van Ceram is het in 1949 verschenen verslag over de geschie denis van de archeologie, getiteld: „Goden, Graven en Geleerden”. Dit boek is in 25 talen verschenen en er zijn enkele miljoe nen exemplaren van verkocht. 19.00 uw 22.25 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.10 19.55 20.00 20.15 20.12 21.00 21.10 22.00 22.35 DEN HAAG. John Lanting heeft een nieuwe bewerking gemaakt van het to neelstuk „The moon is blue” van de Amerikaan Hugh Herbert, dat onder de titel „Zo’n meisje om in je binnenzak te stappen” op 22 september in het Nieuwe De la Mar-theater in Amsterdam in pre mière gaat. John Lanting presenteert het stuk met de theaterproducent Dick Binnendijk. Als regisseur is de Engelsman Alexander Doré aangetrokken, die hier eerder „Vlinders zijn vrij” en „Nee schat, nu niet” regis seerde. Het stuk wordt gespeeld door John Lanting, Peter Aryans, Jennifer Willems en Jan Ureij. Ook het kind wordt in het Holland Festival niet vergeten. Van 1 juni tot half augustus is op de Floriade een manifesta tie over de leefwereld van het jonge kind. De manifestatie richt zich op kinderen en volwassenen en wordt gehouden op een buitenterrein en in het paviljoen dat eer der door World Press Photo wordt ge bruikt. De activiteiten die er dagelijks worden gehouden zijn zonder extra en treegeld toegankelijk en stoppen iedere dag om 6 uur ’s avonds. Nederland II NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal STER: (K) Reclame. E.O.: (K) Zolder 9 (K) Koorzang. STER: (K) Reclame. NOS: (K Journaal. STER: (K) Reclame. VPRO: Berichten uit de samen leving. Laurel en Hardy. Namens.enkele actieve Gro ningers, doc. film. Horrorfilm. NOS: (K) Ter Visie. draaien van 29 juni tot 6 juli speciale films die door de Utrechter Huub Bals zijn uitgekozen. De organisatoren van het culturele festijn hebben 25 Nederlandse tekenaars gevraagd bij het 25-jarig be staan een tekening te maken. Ze zullen worden opgehangen in de hal van de Amsterdamse stadsschouwburg. Verdi voltooide zijn „Otello” op drieën zeven tigj arige leeftijd. Op 1 november 1886 ging de première in de Scala te Milaan. Hij ontleende de tekst voor het libretto aan de klassieke tragedie van Shakespeare: „Otello” of „De moor van Venetië.” Het tekstboek werd vervaardigd door de beroemde componist-dichter Arri- go Boito, die ook het libretto schreef voor Verdi’s laatste opera „Falstaff.” De voorstelling van de Keulse Opera wordt gezongen in de Duitse vertaling van Walter Felsenstein. Aanvang 20.15 uur. is opnieuw gewijd aan de provincie Groningen en haar inwoners waar in economisch en sociaal opzicht een gro te achterstand bestaat ten opzichte van het westelijk deel van ons land. Na de uitzending over hetzelfde onderwerp op 30 maart komen nu enkele Groningers in beeld die de problemen van de achterstand aan den lijve ondervinden. Na alle spanningen rond de film Frankenstein kan de kijker tot rust komen bij de rubriek Ter Visie en het laatste nieuws, waarmee het tweede net de ether uitgaat. 21.20 22.20 22.45-22.50 (Van onze RTV-redactie) HILVERSUM. De KRO-televisie zal de samenvatting van Feyenoord- Ajax zaterdagavond uitzenden. Dat zal op Nederland I omstreeks half tien, di rect na afloop van de wedstrijd zijn. De reportage duurt een kwartier. Het ge schil tussen KRO en AVRO over wie de samenvatting mocht hebben, is woens dag door een arbitragecommissie van de NOS behandeld. De commissie gaf de KRO die een claim bezat, gelijk. HILVERSUM. De eerste voetbal wedstrijd in de kwartfinale om de Euro pacup voor landskampioenen tussen Ajax en het Engelse Arsenal is op woensdag 8 maart op de televisie ge volgd door rond zeven miljoen mensen. Ook de return in Londen op woens dag 22 maart werd door ongeveer zeven miljoen televisiekijkers gevolgd. De belangstelling voor de uitzending van de op beeldband vastgelegde wed strijd Feyenoord-Benfica op 8 maart was iets minder, ruim 6,6 miljoen men sen. Badings schreef een werk van drie kwartier voor vier solisten, een verteller, symfonieorkest, elektronische muziek en achtstemmig mannenkoor. Solisten zijn: Alide Ellens, Sylvian de Ruwe, Ruud van der Meer en Lieuwe Visser alsmede Jos Vranken jr. Het geheel staat onder leiding Van Jos Vranken sr. De Nederlandse Opera is bij het Hol land Festival betrokken door de voorstel lingen van Fallstaff (met Sophia van Santé, Henk Smit en Jan Derksen) en L’Ormindo van Cavalli met onder andere Cora Oamne Meier, Marco Bakker en Peter van Bilt. In de sector eigentijdse muziek wordt in Carré (20 juni) de wereldpremiè re gegeven van Peter Schats „To you” waaraan medewerking wordt verleend door het Werktejater van Shireen Stroo- ker en de sopraan Kathy Berberian. Drie dagen later, in het Circustheater in Sche- veningen, beleeft Live music now van dwarsfluitist Chris Hinze haar première en in de Brakke Grond in Amsterdam wordt 26 en 28 juni ’s avonds twee maal Willem Breuker en Lodewijk de Boers Kain en Abel uitgevoerd door de Instant Composers Pool. Nederland 1. Een sterk wapen in de strijd om de gunst van de TV-kijker heeft de TROS in haar programma Op losse groeven, waarvan tussen zeven en acht uur weer een aflevering op het scherm komt. Voordat Chiel Montagne zijn veel bekeken muziekprogramma, waarin ditmaal onder meer dè Jum ping Jewels, presenteert, wordt eerst nog het kuikentje Calimero uitgezon den. De TROS komt na het journaal te rug met de zevende en voorlaatste aflevering van Dubbel en dwars, een serie ten bate van de gehandicapten in onze maatschappij Aan het program ma wordt onder andere meegewerkt door Loeki Knol, Herbert Joeks, de zangeres Zonder naam en het Neder lands Marionettentheater. In de daarna volgende aflevering van De Mens en de Zee gaan we met de regisseur Bruno Vailanti op bezoek naar Yucatan, waar opnamen gemaakt werden van de Amerikaanse fregatvo- gels. Ook wordt de kijker een blik gegund in de overblijfselen van de Maya-beschaving. De misdaad ontbreekt vanavond niet. Olivier heet de uit te zenden aflevering uit de serie Crime of passion.. TROS- sport staat vanavond ook weer op het menu. In dit programma onder meer de uitreiking aan Johan Cruyff van de gouden bal. CVK/IKOR besluit vervolgens zijn serie over de positie van de etnische minderheden in Nederland. De laatste aflevering van Oordeel, vooroordeel- .veroordelen? gaat opnieuw over de Surinamers. Behalve de Oidipous-opvoering van het Amsterdams Toneel zijn er ook buiten landse toneelpresentaties te verwachten. Het Glasgow Citizens’ Theatre („dochter” van de Close Theatre Club die in Mickery is geweest) komt met Shakespeare’s An thony and Cleopatra dat in mei in Enge land in première gaat (eerst in Amster dam op 27 juni, later ook in Rotterdam en Den Haag). The Theatre Company of la Mama uit New York speelt diverse muzikale produkties onder meer een mi- cro-operette over Gertrud Stein en een rock-operaatje naar een Frans gegeven uit de negentiende eeuw over een vampier en een meisje (première Amsterdam 2 juli). Uit Belgrado komt Atelje 212 met De rol van Mijn familie in de Wereldre volutie. Er komen twee voorstellingen: 30 juni in het Haagse Congrescentrum en 1 juli in de Amsterdamse stadsschouwburg. Het Internationaal Theater Instituut hoopt het de kijkers gemakkelijk te ma ken met een simultaan-vertaling. Nederland 2. De VPRO laat het tele- visievolk vanavond weer griezelen. Om de twee weken wordt zesmaal een griezelfilm uitgezonden. Vanavond kan men Boris Karloff aan het werk zien als het monster van Frankenstein. De speelfilm uit 1931 is een produkt van James Whale, die in zijn leven een hele serie films vervaardigde die de bioscoopbezoekers de stuipen op het lijf joegen. Het griezelwerk komt overigens pas aan het einde van de avond op de tv. Het voorprogramma wordt door de Evangelische Omroep verzorgd. Aller eerst het kinderprogramma Zolder 9 en vervolgens een concert door het gemengd koor Jubilate uit Ede. De VPRO gaat na het journaal uit zenden. Ze opent, traditiegetrouw, met Berichten uit de Samenleving, gevolgd door een aflevering uit de Laurel en Hardy-serie. Het programma Namens WWWlAHHMWWVWWWWWWWMMAMMHHMn PARIJS (AP). De Britse filmregis seur Joseph Losey, wiens „The go-be tween” verleden jaar op het filmfestival van Cannes de grote prijs kreeg, is be noemd tot voorzitter van de jury voor het festival van dit jaar. Het festival zal worden gehouden van 4 tot 9 mei. De andere leden van de jury zijn de Zweedse actrice Bibi Anderson, de Franse componist Georges Auric, de Amerikaanse schrijver Erskine Caldwell, de Tsjechische filmregisseur Milos Forman, de Italiaanse producent Giorgo Papi, de Franse filmcri ticus Jean Rochereau, de Zwitserse direc teur Alain Tanner de Japanse schrijver Naoki Togawa en een Rus die nog moet worden benoemd. Luciane Berio duikt niet alleen bij ver schillende concerten op, maar ook tijdens het optreden van de Bat-dor Dance Com pany uit Tel Aviv. In Den Haag (16 juni première), Amsterdam, Arnhem en Eind hoven wordt gedanst „Whirligogs” van de Amerikaanse choreograaf Lubovitch die bij het Nationaal Ballet „Clear Lake” heeft gecreëerd. De muziek bij Whirli gogs: fragmenten uit Sinfonia van Berio. De Amerikaanse choreografe Anna So- colow komt met haar spelersobject een nieuwe theatervorm introduceren waarin dans en gesproken woord in gelijke mate samengaan (30 juni Amsterdam). Uit Pa rijs komt Felix Blasca (30) die met zijn balletgroep debuteert in het HF: de eerste voorstelling is in Amsterdam, 26 juni. Met gemaskerde krijgsdansen uit Purulia (In dia) komt de Chhau-groep in Amsterdam (19 juni première), Enschede, Groningen, Rotterdam en Scheveningen. Aandacht trekkend bij de klassieke concerten is Herbert von Karajan die met zijn Berlijns Philharmonisch Orkest con certeert en onder meer Stravinsky en Raifaël ten gehore zal brengen. In het Nederlands Congresgebouw in Den Haag is woensdag 5 juli Hepzibah Menuhin (piano) soliste op het concert van het National Youth Orchestra. Maan dag 19 juni speelt het Amsterdams Phil harmonisch Orkest (Anton Kersjes) in Amsterdam „Erios Nones” en de tiende symfonie van Sjostakovitsj. Het Concert gebouw Orkest speelt 17 juni (RAI. Am sterdam) onder leiding van David Oistrach die ook solistisch naar voren treedt. Het Concertgebouw Orkest wordt op drie con certen (RAI, Concertgebouw en Doelen) geleid door Bernhard Haitink. Berio’s Concertino is een van de composities die het Nederlands Kamerorkest 27 juni in Den Haag speelt. In K en W in Utrecht zal het Juillard Quartet 17 juni een recital geven. 23 juni engageerd” als welkome en karakte ristieke figuranten door de producent Dick van der Ende. Op de foto zijn ze in gesprek met scriptgirl Ella de Jager. Rechts Dick van ’t Sant. Even later waren de dames in actie als fïlmactrices. Nieuw dit jaar in het Holland Festival is popmuziek: er zijn zes concerten ge pland met Nederlandse, Engelse en Ameri kaanse popmusici van naam, zoals de En gelse groep Soft Machine en de Ameri kaanse groep Its a beautiful day, die in 1970 voor het Holland Pop Festival naar ons land kwamen, de formatie Focus (dit jaar een Edison), Supersister, CCC, Saile en Alquin. De HF-leiding heeft, zoals voorheen ge beurde met Sieto Hoving en Paul van Vliet, een cabaretduo Neerlands Hoop in Bange Dagen, een spciaal programma la ten maken met het Holland Festival en het Nederlandse kuntleven in het alge meen als achtergrond. De eerste voorstel ling is op de openingsavond in Den Haag en vervolgens gaat het programma, „Plan kenkoorts” genoemd, naar andere steden. Tijdens het festival brengt Jules Croiset in verscheidene steden (voor het eerst in Eindhoven op 16 juni) een nieuwe bewer king van De Lautramonts solo-toneelstuk „De zangen van Maldorar”. In De Doelen organiseert de Rotterdamse Kunst Stich ting tussen 20 en 24 juni een internatio naal dichtersfestival waarop Remco Cam- pert, Yves Bonnefoy (Frankrijk), Cenneth Koch (USA), Stephan Spender (Engeland) en anderen uit eigen werk zullen voorle zen. In ROTTERDAM. De Koninklijke Zangvereniging „Rotte’s Mannenkoor” brengt op 18 mei in de kathedrale kerk van St. Laurentius en St. Elisabeth in Rotterdam met het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland de wereldpremière van „The passion of St. Mark” van Henk Badings, in opdracht van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk gecomponeerd. BUSSUM De Nederelandse Handel - vereniging viert haar 25-jarig bestaan op 27 april in het Concertgebouw in Amster dam met een jubileumconcert onder lei ding van Jack P. Lory, waarop werken van Handel en van Giuseppe Sarti wor den uitgevoerd. Medewerking verlenen de sopranen Elly Ameling en Netty Bos, mezzo sopraan Viktoria Spans, alt Sylvia Schlüter en tenor Charles Hofland, als mede Leni van der Lee, clavecimbel, Jos Wielakker, orgel, Jan Bleumers, viool, het koor van de Nederelandse Handelvereni- ging, de Utrechtse Oratoriumvereniging en het Utrechts Symfonieorkest. DEN HAAG. De Keulse Opera zal zaterdagavond 15 april een enkele voor stelling geven van Otello van Verdi in het Haagse Congresgebouw. De muzikale lei ding is in handen van Isvan Kertész. De hoofdrollen worden gezongen door Hugh Beresford-Otello; Camillo Meghor-Jago; Jean van Ree-Cassio; Erlingur Vigfusson- Rodrigo; Takao Okamaru-Lodovico; Klauw Bruch-Montano; Seiichiro Sato- Herald; Wendy Fine-Desdemona; ilse Gramatzki-Emilia. Orkest: „Gürzenich- Orchester,” Keulen. Regie: Hans Neuge bauer. Onverwachte figuranten bij de buitenopnamen voor „Het meisje met de blauwe hoed”, naar de bekende roman van Fabricius, waren deze twee Scheveningse vrouwen in hun klederdracht. Ze kwamen toevallig langs en werden onmiddellijk „ge- Radio en televisie zullen geregeld aan dacht besteden aan het Holland Festival: de NOS-televisie zendt vier produkties uit (op zondagavond) en geeft op vier vrijdag avonden in het Holland Festival Magazine (in plaats van Uilt de Kunst) nieuws en informatie aver ophanden zijnde activi teiten. De NOS-radio gaat 15 concerten rechtstreeks uitzenden en komt ook in aparte programma’s met nieuws en ach tergrondinformatie over het HF. De opening van het festival is dit jaar in Den Haag, donderdagavond 15 juni. Eén avond eerder wordt in het Haagse Gemeentemuseum de ruim 200 werken omvattende Mondriaan-tentoonstelling ge opend, die tot 24 september te zien blijft. De HF-opening heeft de naam „Voorhout- promenade” meegekregen en omvat onder meer een concert van het Haags Residen tie Orkest (onder leiding van Michel Ta- bachnik), het NCRV-vocaal ensemble en de sopraan Kathy Berberian, die getrouwd is geweest met Berio van wie die avond „Allez Hop” zal worden gespeeld. Bij de Amsterdamse opening van het HF speelt het Amsterdams Toneel Harry Mulisch’ stuk „Oidipous, Oidipous” (vrij dag 16 juni), iin de regie van Lodewijk de Boer. In Oidipous spelen onder meer El len Vogel, Ank van der Moer, Guus Hermus, Hugo Metsers en en Gerard Hartkamp .Het wordt ook elders gespeeld. Na de vakantie komt het stuk gewoon op het repertoire van het Amsterdams To neel. Het Holland Festival wordt afgesloten in Rotterdam, op zaterdag 8 juli in De Doelen met een spectaculair programma, waarin Elly Ameling onder meer zal zin gen met het trio Louis van Dijk en het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Luci ano Berio zal er bij zijn. HILVERSUM I 7.00 Nws., 7.02 Het levende woord., 7.07 Badinerie., 7.30 Nws., 7.41 Echo., 8.24 Overweging., 8.30 Nws., 8.41 Voor de vrouw., 9.40 Schoolradio., 10.00 De beste plaat voor uw stereokop., 10.30 Nws., 11.00 Voor de zieken., 11.55 Me- ded., 12.00 Van twaalf tot twee., 12.22 Wij van het land. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw., 12.30 Nws., 12.41 Echo., 13.00 Raden maar. 14.05 Schoolradio. 14.30 Interlokaal op vrij dag., 15.30 Nws., 17.00 Zonder grenzen., 17.10 Metropole Orkest. 17.25 Voor de kinderen., 17.30 Nws., 17.32 Echo., 18.00 Licht ensemble met zangsolisten., 18.30 Nws., 18.41 Echo., 18.50 Verkenning, inform, progr., 18.58 Marktber., Au-ditie., 20.00 In antwoord op schrijven., 22.00 Voetlicht op.. Overweging. 22.30 Nws., 22.38 Den Haag vandaag., 22.50 Goal.23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws., 7.11 Gymn., 7.20 Dag met een gaatje., 8.00 Nws., 8.11 Journaal., 8.30 De Groenteman., 9.00 Kamerorkest van München., 9.35 Waterstanden., 9.40 Geestelijke liederen. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nws., 11.30 Reportage van het Kon. bezoek aan Engeland., 11.55 Beursber., 12.00 Blik op de wereld., 12.30 Over- heidsvoorl., uitz. voor de landbouw., 12.40 Lichte grammofoonmuz., 12.50 Recht en slecht., 13.00 Nws., 13.11 Ac tualiteiten., 13.25 Toerismo., 13.50 Pro menade-Matinee., 14.25 Spiegel van Duitsland., 14.55 Ruimte., 16.00 VPRO- vrijdag., 16.00 Nws., 17.55 Meded., 18.00 Nws., 18.20 P.P. D’66, 19.40 NOS Re port. van het Kon. bezoek aan Enge land., 20.00 Nws., 20.30 Müz. uit de Barok., 21.00 Ned. Blazers Ensemble., 22.30 Het Oproer Kraait. 22.55 Meded.. 23.00 Nws., 23.10 Actualiteiten., 23.20 Muz. van Nederlanders., 23.55 Nws. HILVERSUM III 7.00 Nws., 7.02 Lichte vokale muz., 8.00 Nws., 9.00 Nws., 9.03 Jan Cordu- wener Show, 10.00 Nws., 10.03 De Eddy Becker Show., 11.00 Nws., 11.03 De Vincent van Engelen Show., 12.00 Nws., 12.03 The Joe Blow Show., 13.00 Nws., 13.03 De Felix Meurders Show., 14.00 Nws., 14.03 De Herman Stok Show, 15.00 Nws., 15.03 De Hugo van Gelde- ren Show. 16.00 Nws. 16.03 Top-30. 17.00 Nieuws. AMSTERDAM. Op 29 april zal in de oude RAI in Amsterdam Ivan Rebroff optreden. Hij wordt begeleid door een balalaika ensemble onder leiding van Mare Loutchek. Op 30 april komen in de oude RAI de Poppys, de Edwin Hawkins Singers en Les Petits Chanteurs d’Asnières, bij elkaar vijftig zangertjes. Op 5 mei is in het concertgebouw de „Gala of the Year”, waaraan medewer king wordt verleend door Shirley Bassey met een orkest onder leiding van Brian Fahey. In het voorprogramma treedt de zanggroep The Peddlers op. Het „Rock-concert of the Year” wordt 27 mei in de oude RAI gehouden met mede werking van de groep Led Zeppelin. Im presario Lou van Rees, die al deze con certen organiseert, verwacht 16 juni Neil Diamond voor een concert in het Amster damse Concertgebouw. Nederland I NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. TROS: (K) Calimero. (K) Op losse groeven. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. TROS: (K) Dubbel en dwars. (K) De mens en de zee: 7. (K) Misdaden uit hartstocht. (K) Tros Sport. IKOR-CVK: Oordeel, vooroor deel veroordelen? 23.05-23.10 NOS: (K) Journaal. HILVERSUM. Ter gelegenheid van het feit, dat honderd jaar geleden de Russische componist Alexander Skriabin werd geboren, organiseert de Nederlandse Omroep Stichting in sa menwerking met de Eduard van Bei- num Stichting een pianoconcours, dat op 4 en 5 november zal worden gehou den in Huize Queekhoven te Breuke- len. Inschrijving staat open voor alle pia nisten, die de Nederlandse nationaliteit bezitten en niet ouder zijn dan dertig jaar. Inschrijvingen dienen voor 15 september binnen te zijn bij een van beide organiserende stichtingen. De jury zal bestaan uit dr. Jos Wouters, voorzitter, Gerard van Blerk, Danielle Dechenne, Clemens von Gleich en Cor de Groot. De eerste prijswinnaar zal de NOS vertegen woordigen op het internationale Skri- abian-concours voor pianisten, van de Europese Radio Unie op 28, 29 en 30 november in Oslo. 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.30 19.55 20.00 20.15 20.21 20.30 21.10 21.35 22.25 22.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. VARA: (K) Hier is Lucy. (K) Koning Klant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STERReclame. VARA: (K) Afdeling Fraude. (K) Twee voor 12. Achter het Nieuws. NOS: (K) Uit de Kunst. (K) Journaal. Den Haag vandaag. 22.55 23.00-23.30 Nederland II 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 21.10 21.50 22.30 23.00 23.05 23.10-23.50 Samenvatting Ijshockey ZwedenRusland. Nederland I 10.45-12.00 NOS-NOT: Schooltelevi- sic. NOS: (K) De Fabeltjeskrant. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. E.O.(K) Kerkorgelconcert. Confrontatie - gesprek. STER: (K) Reclame. NOS: (K) Journaal. STER: (K) Reclame. NCRV: Hier en Nu. Zeskamp achter de schermen. Farce Majeure. (K) Lange leve de opera. Ander nieuws. (K) Filmportret van Piet van Egmond. NOS: (K) Journaal. TELEAC: Speelwijze (5).

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 17