onderkomen Flessenactie een eigen voor Drankje aan boord nu Folkgroep in goedkoper NIEUW CABARET Alpha-soos IN VELSEN Kunst in centrum Amateuravond verplaatst nu 21 april NOORWEGEN ALS VAKANTIELAND MODELNAAISTER JEUGDCENTRUM „ZEE- EN DUINWIJK” „Klimobject” IN DE L1MOND Umuiden Beverwijk Heemskerk Meer vreugde met zomerpostzegels Supergriezelfilm in Micro Theater in sporthal Straatafsluiting Rita Corita-show Ir 7 DONDERDAG 13 APRIL 1972 City Kennemer theater Luxor Cinema Marquette Stadsschouwburg Huis-aan-huis 0,85 1,00 "i Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt U er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is 'I w Uit met de pret GROTE STUNT „WITTE” SIGARETTEN 20 stuks 25 stuks J. VISSER WAT HUIVERIG stonden zater dag op drie plaatsen in de gemeen te Velsen groepjes jongeren met een kraampje voor een super markt, de ogen getraind op de tas sen van komende cliënten voor deze zaken. Het ging hun namelijk om de lege potjes en flessen, waar van er gelukkig nog altijd een groot aantal tegen statiegeld in wisselbaar zijn. gMMQi F DIRECT NA „Wat zien ik” en „Blue Movie” is met „Daniël” een derde Nederlandse speelfilm uit de dus gekomen; een vlotte en ongecom pliceerde klucht, met als centrale fi guur een jongeman die eerst het ouderlijk huis ontvlucht, omdat het daar zo’n „maffe” boel is geworden, om dan na twee jaar weer terug te keren. Hij ontdekt nu dat inmiddels de bakens zijn verzet, doordat de ouders op de hippe toer zijn gegaan, wat hem óók niet zint, zodat hij op nieuw een hem passende levensstijl gaat zoeken. I k B W f I I J||sOg iltlfg;5 Lm l ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) rence. (Van een onzer verslaggevers) 20 (Van een onzer verslaggevers) KL’ k De voorlichtingsavond van de afde ling Velsen-IJmuiden van het „NIVON” in gebouw „Velserduin” aan het Velser- duinplein op dinsdag 18 april, zal dit maal geheel aan Noorwegen zijn gewijd. Vandaar de titel van het filmprogram ma: „Een fjorden vakantie”. Deze avond kon in samenwerking met het Noors Nationaal Verkeersbureau worden ge organiseerd. I I Het plastiek van E. baron van Lams- weerde, nog op de oude plaats in V élsen-Oost. (Van een onzer verslaggevers) EEN KOELBLOEDIGE Mexicaanse ban diet die zes kanonnen van de Amerikanen steelt, wordt hiervoor uiteraard danig op de huid gezeten, met welke aanloop een goed gegeven kon worden verkregen voor HET PUBLIEK in Heemskerk blijft ko men voor Walt Disney’s charmante kleu renfilm „The Aristocats”, zodat hiervan nu reeds de derde vertoningsweek kan wor den aangeko-ndigd. Nogmaals van heden tot en met dinsdagavond dus, terwijl bo vendien nog een matinee voor woensdag is ingelast. BEVERWIJK. In de folkclub van de sociëteit Alpha is op vrijdag 14 april het duo Nol en Jan te beluisteren. BEVERWIJK. De Aagtenpoort tussen de Parallelweg en de Spoorsingel is met in gang van 18 april gedurende drie dagen wegens werkzaamheden aan de wegver harding voor alle rijverkeer gesloten. De Dumontstraat zal eveneens om die reden twee weken worden afgesloten en wel met ingang van 17 april. De folknummers bestaan veelal uit tra ditionele werkjes uit de zestiende tot de twintigste eeuw. (Van een onzer verslaggevers) Arfa Regenkledingfabriek nv Maerelaan 5 Heemskerk Telefoon 0 2510 - 3 26 41 •VS' MEN ZOU AAN het begin van deze film de bloedige afloop niet vermoeden, hoewel al dadelijk via een aanval van de Cheyen nes op een Amerikaans legeronderdeel de twee hoofdpersonen van het verhaal als enige overlevenden worden gedwongen ge zamenlijk een poging te ondernemen het dichtst bjjzjjnde fort te voet te bereiken. Dit zjjn Candice Bergen, als een meisje dat twee jaar bjj de Cheyennes gevangen heeft gezeten en onder geleide naar haar verloofde zou worden teruggebracht. En een jonge soldaat, Peter Strauss, die tot het laatst het optreden van het leger blijft verdedigen en vasthoudt aan het sprookje van de wilde, onbeschaafde indiaan. CANDICE HEEFT tijdens haar gevan genschap echter iets genuanceerder leren denken en zij krijgt tenslotte gelijk, ook Zandkraai. Maandagavond 17 april is er in de Zandkraai te Heemskerk een open klaverj asdrive. De omwonenden van een grasperk in Velsen-Zuid waren korte tijd een kunstwerk rijker. Het was een metalen plastiek, een schepping van de beel dend kunstenaar E. Baron van Lams- weerde uit Bloemendaal. Regen en wind kon het kunstwerk wel trotseren, doch tegen de jeugd bleek het niet geheel bestand. De kinderen beschouw den het als een aantrekkelijk klimob- ject en dat deed de bevestigingsbouten breken. Daarom is het beeld sedert enige tijd weer aan de openbaarheid onttrokken om te worden gerepareerd. In overleg met de maker zal de aan- koopcommissie voor beeldende kunst een nieuwe plaats zoeken waar het het beeld hopelijk in alle rust en veiligheid kan staan. de spannende avonturenfilm, „Kanonnen voor Cordoba’’ waarmee dit weekpro- gramma vandonderdag- tot en met zater dagavond zal worden ingezet. En alvorens zondagmiddag over te gaan tot de verto ningen van „Candy”, draait hier in de eerste matinee eerst nog de western „De goudschat in de woestijn”. Ervaring op het gebied van regen- en sport- kleding is wel een pluspunt maar geen vereiste. Sollicitaties bij: Opeens werd het zaterdag druk aan het flessenkraampje bij de supermarkt achter het stadhuis en al was het koud, de jongeren van de Werkgroep Jeugdcentrum Zee- en Duinwijk bleven staan ten bate van hun te verwezenlijken onder komen. Het is nu definitief uit met de pret voor de berijders van brom- en motor fietsen, die de omgeving van de nieuwe tennisbanen in de Heerenduinen als hun domein beschouwden voor het houden van wilde cross-partijen. Tot dusver werd hier door de politie nauwelijks te gen opgetreden, maar sinds deze terrei nen tot het recreatiepark „De Vinken- baan” zullen gaan behoren, kunnen hier niet langer meer vernielingen worden gedoogd. Vandaar dat de Velsense po litie een strenger toezicht in het voor uitzicht heeft gesteld, waarbij mede op de verzekeringspapieren zal worden ge let. Overtreders dienen hier dus voort aan met een proces-verbaal en het in beslag nemen van hun voertuig reke ning te houden. UIT DE TITEL „Ik ben een nymfomane” valt gemakkelijkaf te leiden dat het in deze film weer eens gaat over een man zieke vrouw, die zich van het ene seexuele avontuur in het andere stort. Voor het ge val men zich voor dergelijke verhalen in teresseert kan hier aan worden toege voegd dat deze film van heden- tot en met zaterdagavond in het Kennemer thea ter zal worden vertoond. De toeschouwer verzekert zich dan van een kijkspel, dat volgens de importeur „Hysterisch, erotisch en romantisch” zal zijn. VERVOLGENS WORDT het witte doek hier van zondagmiddag tot en met woens dagavond ingeruimd voor „Gappa”, een Japanse trucfilm over losgebroken voor wereldlijke monsters, die een aanval doen op de grote steden en daardoor een reeks geheimzinnige sensaties veroorzaken, die men niet voor mogelijk zou houden. Bo vendien kan het publiek zich in de nacht- voorstellingen van vrijdag en zaterdag nog laten bezighouden met „Sabra”, een span nende avonturenfilm met als onderwerp de zes-daagse oorlog om Israël. zowel met als zonder filter Sigarenmagazijn Marktplein 5 Umuiden Naast de kraampj esinzameling werd er nog huis aan huis glaswerk opgehaald ■net een bakfiets die geleend was van de Wereldwinkel. Voor de komende week dreigt dat met die bakfiets een beetje mis te lopen, want de Wereldwinkel kon hem niet langer ter beschikking stellen. Ton Wurzer: „We hebben nu met de gemeente gebeid en er zit een heel goede kans in dat we er van hen een mogen lenen. Dat hoop ik maar, anders zou de actie een beetje in het slop raken”. Voor de toekomst staan er meer acties op het programma, waarvoor echter nog vergunning moet worden aangevraagd. Een kleine greep eruit: De jongeren van de werkgroep willen enkele zater dagen achter elkaar auto’s van particu lieren gaan wassen voor een geringe vergoeding en er bestaat ook een kans dat zij in kraampjes in de Lange Nieuw- straat pannekoeken gaan verkopen. Die zulten dan ter plaatse warden gebakken en kunnen dus warm worden opgegeten. De jongens hebben uitgerekend dat de kostprijs voor zo’n lekkernij op zeven cent komt; de verkoopprijs gaat dan vijftien cent bedragen. Voor alle dranken aan boord van KNSM-schepen is een lagere verkoop prijs vastgesteld. Het maandblad van de Vereniging van kapiteins en officie ren ter koopvaardij bevat een tarief- lijstje om van te watertanden: rum en jenevers 27 cent (drie centen omlaag); glas bier 34 cent, of 6 cent goedkoper; fles bier is een stuiver voordeliger ge worden en kost nu vier dubbeltjes; voor frisdranken is de prijs van veertig naar 37,5 cent teruggebracht. VKO dankt KNSM-directie voor de aandacht aan dit zo belangrijke onderdeel van de leef baarheid aan boord. Misschien een idee voor onze kasteleins aan de wal? BEVERWIJK. Wie van griezelen houdt kan vrijdagavond in het Micro Theater in huize Scheybeeck aan de Vel- serweg terecht, waar om half negen de film De Wenteltrap begint te draaien. De film is afkomstig uit de beroemde Engelse griezelfilmschool, van vlak na de Tweede Wereldoorlog Wie de maniakale moorde naar in de film is zal u niet snel raden, want het geheel zit nogal griezelig en verwarrend in elkaar. Met z’n vieren hielden ze er de moed in en niet geheel ten onrechte. Nadat de eerste klanten aarzelend enkele lege flessen voor het goede doel op de plank hadden gezet, liep het allemaal wat sneller, „zien geven, doet waarschijnlijk geven”, en allengs werd het druk met glaswerk. Zo nodigde een vriendelijke huismoeder de jongens uit om bij haar thuis twee volle kratten op te halen en dat kan lekker oplopen. HEEMSKERK. De door de werk groep Padoe georganiseerde amateuravond in de grote zaal van De Zandkraai aan de Handelstraat die zou worden gehouden op vrijdag 14 april, is verschoven naar vrij dag 21 april. Dit wegens organisatorische moeilijkheden. Op deze avond wordt aan alle ama teurs uit Heemskerk de gelegenheid gebo den hun prestaties op velerlei gebied aan het publiek te tonen. Er hebben zich al belangstellenden gemeld. Padoe hoopt op nog meer deelnemers. Degene, die meent eveneens op deze avond te moeten optre den, kan dit kenbaar maken via telefoon 30358 of door een briefje te schrijven aan T. Butter, Luxemburglaan 565, Heems kerk. Deze jongeren behoorden tot de Werk groep Jeugdcentrum Zee- en Duinwijk, die ijvert voor eigen onderkomen en de inrichting daarvan. Met onder andere deze flessenactie, waarbij zij het publiek verzochten het lege verpakkingsmate riaal aan hen af te staan, probeerden zij al vast de kale bodem van de kas onzichtbaar te maken. Dat is aardig gelukt, volgens Ton Wuirzer, één der initiatiefnemers van de actie, want na een week flessen vragen ligt het saldo reeds boven de vierhonderd gulden. Wij namen een kijkje bij het flessen kraampje bij de N.P. supermarkt, achter het stadhuis van Velsen, waar een fikse stortbui de inzamelaars in de ochtend uren even buiten spel dreigde tezetten. Echter voor geen kleintje vervaard, werd tussen kleinere buitjes door toch het van V D geleende kleurige kraampje opgebouwd, al bleef het vro lijke papieren dakje achterwege om de krachtige wind de kans op wegblazen te ontnemen. BEVERWIJK De Beverwtfkse Sociaal Culturele Raad werkt momenteel plannen uit voor een culturele manifestatie op vrijdagavond 19 mei, beter bekend als luiiakavond, en zaterdagmorgen 20 mei. Op verschillende punten in het centrum kan het publiek kijken naar volksdansen en toneelspel en luisteren naar muziek. Ambachtslieden, zoals een klompenmaker, een edelsmid en een touwslager, verzor gen demonstraties en verkopen hun wer ken aan het publiek. De BSCR werkt aan de voorbereiding van een kunstmarkt en is in onderhandeling met een toneelgroep met een mobiel straattheater. In Velsen kunnen deze zegels en kaarten reeds nu worden besteld bij mevrouw C. Anten-Butzelaar, Aagte- vonklaan 8, Driehuis en mevrouw A. Schoonkind-Lusink, Verloren van The- maatlaan 8, Velsen-Zuid. Het instrumentarium wordt gevormd door gitaar en mandoline, op welke in strumenten zowel Nol als Jan spelen Jan Duindam bespeelt bovendien banjo en vi ool. De meeste nummers worden meer stemmig gezongen en vanzelfsprekend wordt ook wel een mondharmonica of een mirletone (kazoe) gebruikt. Deze folkgroep wordt gevormd door de broers Nol en Jan Duindam, die in Utrecht wonen en studeren. De beide broers spelen nu ongeveer drie jaar sa men. Vroeger maakten zij deel uit van een popgroep. Sinds kort spelen de broers in een zogenoemde folkrockgroep. Binnenkort zullen overal in Neder land de jaarlijkse zomerpostzegels weer verkrijgbaar worden gesteld, dit maal met ontwerpen van Dick Elffers over de Floriade en het Holland Festi val. De verkoopactie van deze nieuwe zegels wordt het motto „Méér levens vreugde” meegegeven, omdat de ge bruikelijke toeslag boven het porto zal worden aangewend voor het verlichten van zorgen van blinden, gehandicapten, culturele werkers, oud-verpleegsters en andere hulpbehoevenden. Tegelijk met de zomerzegels wordt weer een serie van vijf fraaie prentbriefkaarten uitge geven, met afbeeldingen van Neder lands natuurschoon. Hun repertoire bestaat onder andere uit Engelse, Ierse, Schotse en Amerikaanse folk en „gewoon toffe” nummers van onder meer Neil Young, James Tailor, Tim Hardin, Merle Haggard, Glenn Dampbell en John Sebastian. HET IS NU alweer enige jaren geleden dat het boekje „Candy” van Terry South ern en Mason Hoffenberg „in” was en gold als het beste wat tot dan op het ge bied van de pornografische satire was verschenen. Sindsdien is er op het sex- front nogal het een en ander gebeurd en men kan op het ogenblik moeilijk meer koud of warm worden bij Candy’s rijk ge varieerde erotische avonturen, waarbij zij, althans in deze film, al dan niet in liggende toestand wordt geconfronteerd met be roemdheden als Ringo Starr, die een kin derlijke voyeuristische tuinman speelt met Richard Burton, die een dichter in de trant van Dylan Thomas moet voorstellen; met Walter Matthau, als een Amerikaanse ge neraal; James Cohan, als mode-chirurg en verder Charles Aznavour en Marlon Bran do. De film bevat een aantal erotische kolder-grappen. zodat men zich van zon dagmiddag (tweede matinee) tot en met woensdagavond met „Candy” beste zal kunnen vermaken. Johnny Kraaykamp heeft in de film „Daniël” deze week in Cityeen in teressante ontmoeting. ER IS HEEL wat veranderd in de Ame rikaanse films, sinds de tijden dat de In dianen vanzelfsprekend als de boze jon gens werden voorgesteld die onder applaus van het publiek door de cowboys in de pan werden gehakt. Nu spelen de blanken de rol van de boosdoeners, zoals in „Soldier blue”, welke film zaterdag- en zondag avond in de Stadsschouwburg zal gaan draaien. BEVERWIJK. Donderdagavond april wordt in de sporthal de Rita Corita- show gehouden. Deze theaterproduktie, waarin de Castricumse Rita een hoofdrol speelt, begint om 20 uur. Aan de show werken voorts mee Ronnie Tober, Tonny Leerink, Coen Corita en Alice Williams en Tonny Bakkenes. Dit nieuwe ensemble zal zaterdag 29 april debuteren in de aula van het gymnasium „Felisenum” aan de Van Hogendorplaan in Velsen-Zuid- met een programma dat is getiteld „Hete Hond”, het betreft hier nog een beslo ten voorstelling. Het contact-adres van de groep is gevestigd bij Bram Hij- mans, Verbrande Vlak 1, Umuiden, telefoon 12205. films van haar schuchtere begeleider „Soldier blue”, als een onderdeel van de Ameri kaanse cavalerie in hun beider aanwezig heid een Cheyenne-nederzetting geheel zonder reden uitmoordt en platbrandt. Beelden die voor zwakke zenuwen nti niet bepaald geschikt kunnen worden geacht. Dergelijke lieden komen meer in aanmer king voor „De kinderen van kapitein Grant”, een echte familiefilm uit de stu dio’s van Walt Disney, die in de matinee van zondag zal worden vertoond. In Velsen is een nieuwe cabaretgroep opgericht, bestaande uit Michel Her mans, piano; Martijn Zegel, gitaar en bas-gitaar; Els Kalkman en Gerard Kesler, zang en sketches en Bram Hij- mans, gitaar, zang, sketches en confe- Laatstgenoemde verzorgt ook tekst, muziek en regie. HET EENVOUDIGE landleven met zijn hypocriete moraal blijkt ook geen oplos sing te bieden, waarna een compromis wordt gevonden door Daniël te binden aan een afvallige boerendochter die onderwij zeres is geworden, om ’t benauwde ouder lijk huis eveneens te kunnen ontvluchten. Aldus een simpel en rechtlijnig verhaaltje dat regeisseur en scenarioschrijver Erik Terpstra gelegenheid gaf over de sexuele revolutie, homofolie, modern wonen, lan delijke achterstand en bekrompen ouders zijn mening ten beste te geven. EEN EN ANDER biedt voldoende aan leiding tot blijvend vermaak om ook dit nieuwe produkt van onze vaderlandse film- bedrjjvigheid succes te kunnen voorspellen, hetgeen trouwens reeds door talrijke pro longaties is bewezen. Vooral ook, omdat met bekende namen ais Johnny Kraaikamp (die overigens slechts een klein gastrolle tje vervult), Sylvia de Leur, Bob de Lange, André van den Heuvel en Willem Ntfholt kan worden geschermd. EEN VONDST is echter Peter Schaap man, die in de titelrol het juiste type bleek voor de evenwichtige jongen, die niet zo nodig met alle extreme richtingen in onze gespleten samenleving hoeft mee te doen en zichzelf weet te blijven, hoewel ieder een aan hem trekt om hem in eigen vaar water te krijgen. „Daniël” zal nu van he denavond tot en met woensdagavond in City worden vertoond, met in de matinee van zondag Elvis Presley’s eerste film „Jailhouse rock”. korte termijn een allround r u J GEVRAAGD op

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7