MEDISCHE VERZORGING TIJDENS HET WEEKEINDE alles in één hand Skol spreekt uw taal. Proef *t maar. IHI I Faillissementen Pater Den Ouden 25 jaar priester KGIJ vergadert petri interieur op 20 april 11 SU i i VRIJDAG 14 APRIL 1972 O Registratie Haarlem-popstad Fluoridering Democratie in de kerk 2 „Zoetermeerse club” Fluoridering 2 Brand Gevonden voorwerpen De gebeten hond Democratie in de kerk 1 Spelling ziet u pas de werkelijkheid. In Europa's grootste stalen- boek, 700 dessins geplakt op 750 m2. J BAKKER’Sj^BEHANG H. J. RÖTTGERING, C. VAN DER PUTTE, GEORGES IDES, Haarlem. ADVERTENTIE H. BALM, Haarlem. konden A, MAAS, Haarlem. Ergens is het niet eerlijk meer al (Van een onzer verslaggevers) MEVR. L. OZINGA, Bennebroek R. V. HOOIJDONK, Haarlem. ADVERTENTIE PUCK VAN WA VEREN. Heemstede. J. BIERMAN. Santpoort-Zuid. A. W. M. WIERCX, Haarlem. interieurarchitectuur: Groene zijlweg 36-38, haarlem, tel. 023-316399 van het eerste ontwerp tot het laatste lampje Na het lezen van de brief „Democratie in de kerk” van Maria Hekker het vol gende: (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De algemene leden vergadering van de Kritische Gemeente IJmond is op donderdagavond 20 april in de aula van de Chr. LTS aan de Luxem- burglaan. Aanvang 20 uur. met met met teL 14945; R. J. 4, Driehuis, tel. 1 WIJK AAN ZEE. Pater J. den Ouden herdenkt zondag 16 april zijn 25-jarg priesterfeest. Van 13 tot 14.30 uur bestaat er in hotel Sonnevanck de gelegenheid pater J. den Ouden te komen feliciteren. Gedurende 21 jaar gaat hij in Wijk aan Zee voor in allerlei liturgievieringen. Zo verleent hij zijn medewerking aan de missen op de zondagen in de H. Odul- phuskerk, de vieringen in het Witte Huis tijdens het zomerseizoen, de gebedsdien sten in huize „Seevanck” en de liturgische bijeenkomsten in de Hervormde Kerk te Wijk aan Zee. In de Odulphuskerk wordt zondag 16 april om 11.30 uur een bijzon der liturgieviering gehouden, waarin pater Den Ouden voorgaat. Medewerking ver lenen het j ongenskoor en het parochie- koor. En zouden wt alles zo uit gaan roeien en ons zo aan kleine onaangenaamheden gaan ergeren dan is de tijd niet ver meer dat we overgaan tot plastic bomen en plastic grasmatten. Of de wereld dan nog leefbaar is? dit gekanker op de hond, het zijn immers de mensen die ervoor zorgen dat ons leefkli maat vervuilt. Iedere rechtgeaarde honde- liefhebber wil zijn belasting betalen en een paar maal per dag langs de stoepran den wandelen met zijn vriend. Een gemeenschap zonder kinderen en dieren is geen gemeenschap meer, het is de taak van de mensen om dit alles in de hand te houden. HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft in staat van faillissement ver klaard: J. Brouwer, wonende in Haarlem, Verspronckweg 122, rechter-commissaris: mr. J. G. L. M. Bijnen, curator: mr. H. J. F. Reeringh, advocaat en procureur in Haarlem, Nieuwe Gracht 60; Berend Vos, wonende in Haarlem, Lange Raamstraat 24 (op eigen verzoek) rechter-commissaris: mr. J. G. L. M. Bijnen, curatrice: mej. mr. D. J. Markx, advocate en procureur in Haarlem, Parklaan 5. Wegens gebrek aan actief is bij vonnis van de rechtbank opgeheven het faillise- ment van: Arie Wies, wonende in Aals meer, Uiterweg 180, thans in Rijnsater- woude, Hereweg 62, uitgesproken op 26 april 1966, curator mr. J. D A. Viskil in Haarlem; Christoffel Oppelaar, wonende in Haarlem, Diederikstraat 5 uitgesproken op 11 januari 1972, curator mr. Th. J. Douma in Haarlem, en de vennootschap onder firma P. J. en C. van Rijn h .o. Firma T. Waterbolk, gevestigd in Haar lem, Kleine Houtstraat 30-34, en haar vennoot Pieter Jacobus van Rijn, wonen de te Haarlem, Kleine Houtstraat 32, uit gesproken op 31 augustus 1971, curator mr. P. Heidinga in Haarlem. Het faillisse ment t.n.v. vennoot Cornells van Rijn, in Haarlem, dr. Schaepmanstraat 64 zal te zijner tijd worden afgewikkeld. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: Pieter Kwakernaat, wo nende in Zaandam, Westzijde 378, uitge sproken op 24 november 1970. curator mr. C. J. Doorenbos in Wormerveer; met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan, 10, Be verwijk, tel. 35215. Verloskundige. Waarnemend: mevrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; ei gen praktijk: mevrouw J. H. M. van Saase J. W. van Veenstrrat 2, Heems kerk, tel. 32327: vrij: mejuffrouw A. M. Bot. En wi] Maria Hekker nu in alle ernst beweren dat deze groepen van vooruit strevende katholieken al dan niet ope rerend binnen of buiten de ambtelijke kerk duivelswerk verrichten? HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. C. A. Bakker, Bachstraat 7, Heemskerk, tel. 32484; van zondagmorgen 9 uur tot zondaga vond 24 uur: J. M. Hazenberg, Hannie Schaftstraat heemskerk, tel. 32476. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Dierenarts Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Apotheek. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Lieshout, César Franck- straat 41, Heemskerk, tel. 32654. Wij hebben vorige week in de popru- briek van dit dagblad kunnen lezen dat Haarlem nu eindelijk ten lange leste als popstad zou kunnen ontwaken dankzij het gevormde popcomité, terwijl volgens het zelfde artikel kennelijk nie mand een financieel risico in Haarlem durfde te lopen. Waaraan en passant werd voorbijgelo pen aan het nabije verleden en heden; dat blijkt uit het onderstaande: Daddy’s bestond van 1964-1969 (4.200 geregistreerde leden). Er zijn in die perio de zeer veel popavonden georganiseerd. Dat heeft 45.000 zuiver verlies opgele verd over een periode van 4'/s jaar. Dit is reeds grotendeels betaald uitsluitend en alleen door J. Hupkens. In 1969 werden door Daddy’s o.a. geor ganiseerd in mei 2 zeer grote popavonden in de Kennemer Sporthal (o.a. de gehele luilaknacht) met resp. 7 en 10 orkesten en Shirly, waarbij orkesten als Cuby, R. Hoeke, Ekseption, Soulful, Swinging Soul Machine, Modesty Blaise, Cats enz. Met films en dia’s en showgirls en kapshow en bloemengift. Er was tussen de heer van Moock en Hupkens het verschil van borg- verklaring voor luilakviering Hupkens verloor. Tot heden betaal ik 500 p.m. voor aflossing schulden. De laatste tijd met 200 p.m. Bumalasten uit die tijd. In die periode heeft Daddy’s wel een vermogen aan vermakelijkheidsbelasting betaald zo als dat voor alle niet kerkelijke sociëtei ten toen gebruikelijk was. Er is in 1968-1969 geen garantieverkla- ring gehonoreerd van 10.000 per 3 con certen en geen f 50.000 en 53.000 is 103.000 onkostenvergoeding in 9 maan den zoals voor Electric Centrum in 1971. Het zal na dit zeer summiere overzicht duidelijk zijn dat er in Haarlem tot 1969 bij Daddy’s, maar niet alleen daar, buiten gewoon veel pop te beleven was en dat men wel risico durfde te lopen. JAN HUPKENS, Haarlem. van de Moens- Dierenarts. De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de die renarts Th. Winkel, Van Tuyllweg 17, Velsen-Zuid, teL 02550-11236. SANTPOORT Arts. A. E. Hirschfeld, W. Danielslaan 14, tel. 023-378410. Apotheek. Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 023-374187. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Plantinga, Reddingius, De Ruiter, Ro- link, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargeno men van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 2, Velsen-Noord. tel. 23745. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel. 23364. Voor de groep artsen Guldemond - Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en In uw krant van zaterdag j.l. maakte u melding van de vereniging buitenlands bezit Zoetermeer. De vereniging zou ten doel hebben het optreden tégen de onroe- rend-goedzwendel met betrekking tot de verkoop van onroerend goed in het bui tenland. Ik vraag mij echter af, of er wel behoefte aan een dergelijke club bestaat die wetten uitvaardigt met betrekking tot wie volgens hen wel en wie niet bona fide is tot het bemiddelen als makelaar ten aanzien van onroerend goed in het buitenland, enkel en alleen op grond van het bedrag dat zij genegen zijn om op tafe] te leggen om als „erkend makelaar bui tenlands onroerend goed” te worden toe gelaten. Het lijkt mij dan ook niet zo zeer dat zij streeft naar de behartiging van de belangen van diegene die tot aankoop van onroerend goed wil overgaan, doch temeer naar eigen belang. Gezien dan ook de manier waarop de c lub te werk gaat, vraag ik mij af, of dit niet uiteindelijk zal uitmonden in een soort „erkende zwen del”. Deze lieden weten maar al te goed dat in het buitenland, juist met betrek king tot onroerend goed, een geheel ande re wetgeving bestaat dan hier te lande. Het zou mij te ver voeren en voor menigeen niet duidelijk zijn, om tot nade re uitleg hieromtrent te komen, doch men kan zonder meer stellen dat de wortel van het kwaad daarin schuil gaat. Ik zou dan ook een ieder die tot aankoop van onroerend goed in het buitenland wil overgaan in overweging willen geven, vooral toch eerst terdege te informeren en beslist niet lukraak met een ieder in zee te gaan, die onroerend goed aanbiedt. Ik neem aan dat bijvoorbeeld een ANWB of de bond van erkende makelaars in Neder land zonder meer bereid is te adviseren omtrent de „bona fide” gevestigde make laars. Naschrift redactie: De zinsnede „Het heeft lang, veel te lang eigenlijk, geduurd, maar Haarlem gaat nu een popwoordje meespreken” in het Popsien-artikel van 30 maart jongstleden, sloeg op het feit, dat de Stichting Pop Haarlem al in augustus 1970 haar eerste vergadering hield, maar dat het door allerlei in het bewuste arti kel beschreven verwikkelingen tot april 1972 duurde, voordat de stichting haar eerste concert kon houden. Het was geenszins de bedoeling het vele goeds dat de heer Hupkens met zijn Daddy’s heeft gedaan te ontkennen of te negeren. In Velsen zijn bij de politie de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: tas met gympak en schoenen, fietstas, knip- beurs met inhoud, sleutel aan ketting, dop van gasolietank, abonnement voor open- luchtbad, damesportemonnee met papie ren, kano, paar rubber laarzen, portemon nee met inhoud, damesbril, rammelaar, boormachine, damesportemonnee met in houd, kinderschoen, fietssleutel, paar handschoenen, tasje met twee portemon nees, jongensjas, mand met inhoud, voet bal, pony, kettinkje met nagelhanger, ver- zekeringsplaatje van bromfiets (JQF 762), handschoen, plastic bal, schoudertas beursje en borduurwerk, handtas knipbeurs en spuitbus, schoudertas beugel, paar herenhandschoenen. Inlichtingen over deze voorwerpen kun nen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgege ven. Een reactie op het laatste gedeelte van het Ingezonden stuk tegen taalver nieuwers van Ir. S. J. Meijn, met argu menten waarmee waarschijnlijk de taal strijd in de vorige eeuw de spelling Kolle- wijn om zeep is geholpen en de Vries en Te Winkel ingevoerd. Zestig jaar geleden begreep ik op school de logica er niet van, wat een tijd verknoeien, dat kan niet meer als men de resultaten hoort en leest uit onderwijskringen. Daarom zo gauw mogelijk de nieuwe spelling invoeren. Lo gisch en praktisch denken voor toekomst en jeugd is nog wat anders dan platvoerse volksmoties. meneer Meijn vindt het schrikbarend zoveel engelse woorden er onze taal insluipen, om het kort te hou den slechts één voorbeeld: zo heb ik eens gelezen dat onder andere in Vlaanderen voor persoonlijke vrijheid het woord vrij dom werd gebruikt, vrijdom is niet het zelfde als vrijheid, wel halen ze privacy naar binnen omdat velen menen dat er geen nederlands woord voor is. Tot slot hoop ik dat we nu eindelijk door spelling- verbetering rust krijgen, ruim 100 jaar geleden vochten ze er al voor, over 100 jaar weten ze niet beter. De kinderen moeten we leren om bij het voetbalspelen niet alle planten kapot te trappen, zelf moeten we leren dat papieren zakdoekjes en lege doosies niet op straat worden gegooid en de poezen vrienden moeten leren dat een poes ook wil eten en deze dieren moeten ’s nachts in huis worden gehouden een kattebak krijgen en een halsbandje om met belle tje. Waarom moeten we dan eigenlijk in de winter onze vogels voeren, als we zien dat in het voorjaar in de ochtendstond alle jonge 'ijsters en. merels worden opge peuzeld door de ontelbare zwerfkatten. Het gaat zelfs al een beetje op Venetë lijken waar in iedere straat ontelbare poezen wandelen. Zou het niet eerlük zijn dat iedere poes die buiten loopt ook een belastingplaatje om zijn nek kreeg? Het zou de schatkist weer vullen en slechts de oprechte poezenliefhebber zou overblijven en zelfs zouden de vogels weer wat eieren kunnen uitbroeden Geplakt Maria Hekker is volgens haar ingezon den stukje in uw blad van vrijdag 7 april de mening toegedaan dat je Jan pas een goed katholiek bent wanneer ie een aantal geloofswaarheden verstandelijk aanneemt en een serie van keikelijke wetten stringent nakomt. Het is echter juist deze traditionele geloofsbeleving waarin van maatschappelijk engagement nauwelijks sprake is die de niet aan verouderde kerkelijke structuren en ka ders gebonden katholieken van nu (zowel jong als oud) niet meer aanspreekt Sa men met alle mensen van goede wil wensen zij in het besef van hun eigen mondigheid en verantwoordelijkheid èn werkend vanuit een puur evangelische gezindheid mede te werken aan een leef bare samenleving, waarvan vrijheid vrede en broederschap de hoekstenen dienen te vormen (voorbeeld gelijkstelling van alle rassen). En het kan daarbij niet uitblijven dat zij de institutionele, juridische kanten van de katholieke kerk als een ernstige belemmering voor de realisering van deze christelijke ’dea’en ervaren. Want het kan toch niet worden ontkend dat de kerk in haar ondemocratische verschijnings vorm méér gerich* is op het handhaven van een op de Griekse denkwereld geïn spireerd systeem dan op het opheffen of het lenigen van de concrete noden van de mens. Weliswaar een opmerkelijke brief maar gezien de achtergrond van waaruit zij redeneert ook een zeer discutabele brief. Zo had ik bijvoorbeeld ten aanzien van de zogenaamde „vernieuwers” wat meer mildheid in haar brief willen lezen. On danks het feit dat de „vernieuwers” het meditatieve en mystieke karakter van het Christendom te veel naar de achtergrond schuiven, hebben zij ook positieve dingen gedaan die duiden op de inspiratie ont vangen door dezelfde Geest die in iedere liturgie, in welke vorm ook, wordt aanbe den. Zij hebben bijvoorbeeld de kerk veel meer sociaal bewust gemaakt; door aller lei acties worden wantoestanden aan de kaak gesteld. Sedert de vernieuwing is ook het streven naar eenheid wat betreft de kerken onderling groter geworden. Wel krijgen de woorden „vernieuwing” en „vernieuwers” een ernstige wanklank, wanneer we beseffen dat de enige Ver nieuwer bovenstaande initiatieven 2000 jaar geleden als opdracht aan de kerk gesteld heeft. Naast de Latijnse liturgie, die ik persoonlijk prefereer, moeten er ook andere vormen van geloodsbeleving mogelijk zijn. Christelijke of katholieke plichten worden niet vervuld tijdens de Latijnse of de moderne misviering, de misviering moet alleen een inspiratiebron zijn, een gebeuren waarin men tot bezin ning komt, mystiek ondergaat, en het daarna weer wat beter probeert te doen Tenslotte, termen als „de poorten der hel zullen haar niet overweldigen” en „dui velswerk” zijn in de kwestie over de vormgeving van de mis niet van belang, ook niet wanneer het gaat om de onenig heid tussen verschillende stromingen aan gaande wetten, die buiten de leer van Christus en dus niet door hemzelf, opge steld zijn. Onverschilligheid is een groter gevaar voor dg kerk dan het gekrakeel over vernieuwingen. Als de eenheid be reikt wordt en bewaard blijft zal de kerk ook dit overleven, het is echter wel een kwestie van verdraagzaamheid. IJMUIDEN Artsen. Van zaterdag 10 uur tot zondag 24 uur: J. Noorda, M.K. Hofstedestraat 48, tel. 15652; J. de Vries, Koningin Wilhelminakade 78, Hauer, Genestetlaan 14203. Apotheek. Apotheek Na in verschillende kranten de mening van de heer J. Brand, oefenmeester van de v.v. „Haarlem”, gelezen te hebben, valt het mij op dat genoemde heer steeds over geld spreekt. De ene keer over subsidie, de andere keer mogen er geen televisie uitzendingen meer komen over voetbal, want de mensen raken verzadigd en ko men dan zondags niet meer naar de wedstrijden, aldus de heer Brand. Ook had hij bezwaar tegen het gelijkspelen met EDO in thuiswedstrijden. Misschien is het mogelijk om iedereen te verbieden naar andere wedstrijden te gaan terwijl Haarlem thuisspeelt. Maar beter lijkt het mij te zorgen dat de tribunes schoon zijn en dat iedereen die 5 of 7 gulden betaalt in z’n goede jas normaal kan zitten en niet op door vogels bevuilde banken, want dit is gewoon schandalig. Een toeschouwer moet men aantrekken door goed voetbal en service, maar niet door voetbal op de TV te kraken en daardoor o.a. duizenden zieken en bejaarden en miljoenen voet balliefhebbers te duperen. Het verhaaltje van de heer Brand dat iemand 50 of 90 gulden voor een Eruopa-cupwedstrijd be taalt, zondags geen geld voor andere wed strijden zou hebben is natuurlijk een lachertje. Ondanks alles hoop ik dat Haarlem volgend jaar in de eredivisie speelt. De vraag van de heer Vogel uit Heem stede is niet zo eenvoudig. Omdat fluor een zeer actief element is en de verbin- dingsneiging tot kalk groot is, kan bij die temperatuur calciumfluoride ontstaan welk zout in het kooksel blijft. Terecht merkt de heer Corsten op, dat de demo cratische rechten door Amsterdam (lees: gemeenteraadsleden, die medisch niet ge schoold zijn) met voeten worden getreden. Maar dat is te wijten aan de laksheid van de mensen zelf, die niet diligent zijn geweest om en masse en in coördinatie met de andere gemeenten te protesteren. De tegenstanders kunnen m.i. alsnog een beroep doen op de Kroon, omdat het niet doenlijk is met emmers einden te sjouwen wegens het geringe aantal tappunten Wat een leedvermaak van de voorstanders om triomfantelijk te beweren, dat er zo wei nig animo is om naar de tappunten te gaan. Begrijpen ze wel. dat in het omge keerde geval de voorstanders ook van de tappunten zouden wegblijven? Amster dammers, kiest in uw eigen belang diege nen voor de gemeenteraad die rekening houden met uw wensen, want zoals het nu is, ben ik blij, dat ik niet in Amster dam woon. J. L. BLOEMHARD, Haarlem Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige. Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen wie de dienst waarneemt. Wijkverpleegster Wit-Gele Kruis. Voor dienst in het weekeinde bellen: 02550- 15645. Wijkverpleegster Het Groene Kruis. Zuster C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tel. 02550-16195; zuster M. van der Meulen, Bramen vlak 32, IJmuiden, tel. 14378. Tandarts. Zaterdag en zondag van 17 uur tot 17.30 uur C. M. Scherpenhuy- sen, Prinsesselaan 29, Beverwijk, tel. 02510-24244. Dank zij de merkwaardige uitspraak van de Amsterdamse rechter op het be roep van een zestal Amsterdammers, mag het waterleidingbedrijf van Amsterdam ’t drinkwater fluorideren. De bewoners van de gemeenten die via het PWN aangewe zen zijn op het water van Amsterdam, ge nieten daardoor het twijfelachtige voor recht om mede te genieten van de giftige medicijnen welke Amsterdam heeft ge meend aan het water te moeten toevoe gen. Velen zullen zich mede hierdoor de vraag stellen of dergelijke dwangmaat regelen nog wel verenigbaar zijn met het begrip democratie. Nimmer hebben de he ren bestuurderen de moeite genomen om via een enquête of opinieonderzoek een inzicht te krijgen omtrent de mening van de waterverbruikers. Men trekt zich van de bezwaren van de burgerij geen zier aan, zoals wel is gebleken uit het feit, dat chemische fabrieken voordat de vereiste hinderwetvergunning is uitgereikt, onge stoord him voor de samenleving gevaar lijk bedrijf kunnen uitoefenen. In het laatste geval zijn het natuurlijk de economische belangen die prevaleren boven het welzijn van de massa. Wat is in feite het verschil tussen onze met de mond beleden democratie en de bestuursvorm in de dictatoriaal geregeerde landen? Kan men de beweringen van al die bestuurde ren, die beweren met zorg vervuld te zijn over de toenemende achteruitgang van het leefklimaat nog ernstig nemen, wanneer men weet, dat dagelijks miljoenen liters gefluorideerd water aan het reeds bedreig de milieu worden toegevoegd? Nu is het fluor tegen tandbederf, morgen misschien een medicijn tegen kinkhoest of rode hond, want het water is een gewillige geleider Men heeft de mond vol over inspraak, maar in de praktijk blijkt dit begrip in veel gevallen weinig inhoud te hebben. Is het te verwonderen dat er zoveel thuisblijvers bij de verkiezingen zijn? In deze rubriek worden brieven opgeno men. die met uitdrukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toege zonden: voorwaarden tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn voUe naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. rDus geen pseudo niem of initialen). De bnef moe gesteld zijn in behoor lijk Nederlands en in begrijpelijke, be knopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent .dierminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. zondag door J. A. Hommes, Wingerd 5, Beverwijk, tel. 30047. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. .Apotheek, Voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 14 april 17.30 uur tot vrijdag 21 april 17.30 uur: apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 27955. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iede re vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw Geestelijke Volksgezondheid, plein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Kruisverenigingen. Weekenddienst: zus ter T. Dijk, Hogeweg 23, Wijk aan Zee, tel. 02517-343. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster M. Bakker, Alkmaarseweg 350, Bever wijk. tel. 34775. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en Gen. Cronjéstraat 135, tele- foon023-255432. Herensingels e Hoek Amsterdamstraat, tele- foon 023-322377 Er is altijd wel parkeerruimte in een straal van 100 m. Als men het wenselijk vindt zoals een directeur van een olie- en benzinewe- reldconcern een goed jaar geleden om arbeiders gedwongen te laten verhuizen naar de plaats waar de ondernemer ge makkelijk een bedrijf kan vestigen, dan is het nuttig dat een regering (die de gdwongen verhuizingen natuurlijk moet regelen) weet, of de mensen die aldus gedeporteerd worden ook inderdaad wel „arbeitsfahig” zijn Omdat regeren voor uitzien is. moet vroegtijdig worden begon nen een registratie aan te leggen van allen die krom of kreupel, met waterhoofd, hart- of ademhalingsgebrek worden gebo ren. Overweegt men bovendien, in de toekomst de bevolkingsaanwas naar kwa liteit centraal te regelen, dan Is het han dig als ook geregistreerd wordt, wie welk (soort) kind voortbracht, zodat ongewenst zwakke geslachten kunnen worden voor komen door voortplantingsverbod of, zo nodig, sterilisatie. Zo rond het jaar 2000, wanneer wij allen door Big Brother Kapitaal via de televisie gemanipuleerd worden, zijn de ambtenaren van de Arbeidsgeschiktheids- controle Dienst bijzonder verheugd dat men reeds in 1972 begonnen is een gron dige registratie in te voeren, door in een wettelijk verplichte „geboorteverklaring” de aangeboren afwijkingen van pasgebo ren baby’s te laten vastleggen, alsmede de sociale (zwangerschappen, miskramen, abortussen) en medeische (medicijnen, kei zersnede of tangverlossing etc.) bijzonder heden van de moeder Men is namelijk sindsdien in staat ge weest, deze registratie aan te vullen met genetische bijzonderheden van de vaders, en terwijl men dan nu ongewenste voort planting kan verhinderen, en zo kan bou wen aan een ras van goed gecomputeri seerde arbeidsslaven, is men we schrij ven inmiddels anno 2013 reeds enige tijd bezig de zogenoemde „arbeidskracht- lozen” af te zonderen, waarna ze op transnort kunnen worden gesteld naar het in de iaren 1975 ’80 door de toenmalige ’’irma Bos en Kalis Westminster Dredging Group in de Noordzee gebouwde vuilver- werkingseiland. Officieel gaan ze daar naar toe voor sociaal aangepaste bezigheid. Maar het geluk wi’ dat de grote vuilver- brandingsovens door een kleine ingreep tot crematoria konden worden omge bouwd. Het bovenstaande is een bijzonder grimmig sprookje, dat naar wij hopen nimmer werkelijkheid zal worden. Wij weten dat wij ons de smaad en de toorn op de hals halen van alle registratiegezin- de regelaars, maar ons argwanend gewe ten dwingt ons ook nu weer met klem te waarschuwen tegen de steeds toenemende registratiewoede die in de komende jaren ons land gaat overspoelen. Want, let op! Nog een jaar geleden werd als een van de argumenten vóór de toenmalige volkstel ling gebruikt, dat de gegevens en de bijbehorende persoon niet terug aan el kaar te koppelen zouden zijn. Bij het stapje verder dat nu wordt gezet, wordt openlijk toegegeven dat dit terugkoppelen iuist in de bedoeling ligt! JAN MICHELS,

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11