HAGAN BRACHT DE BRITSE NUCHTERHEID IN BENFICA-PLOEG België won de Spring-cup Inter somber m ANKE RIJNDERS HOOFDFIGUUR VEROVERING EUROPESE RECORDS Zweden en Hongarije de Europese tafeltennis-besten Hockeyteam Glasgow Russische schakers boos Banks: titel Koersen Hilversum van het jaar Happel-hetze Hoge scores bij ijshockey L I I F 19 9 9^999^^^ IpT ’•Z" V j F WOENSDAG 19 APRIL 1972 vnfmn/nnniiinuwnnnMMnin vmr/rrrmmffffmmmfmrrfmrwfffffrwfmrfffrrmfffrffmffrfffffmmt vrfffrr/mrmmmmmmmmmmrmmrmmmmrrrrmmfffrmrmmn Pas op de plaats Oogst ft Nederland '9 99 99. Wil I I Sz WS J- y's Ir,'"'1;1 H (Van onze sportredactie) Verontschuldigingen Dokter beslist Keizer en Mühren op de Portugese rotsen. I MARC SERNÊ ANKE RIJNDERS (Van onze tafeltennismedewerker) 1 LONDEN Gordon Banks, 69 maal doelman van het Engelse elftal, is gekozen tot Brits voetballer van het jaar. De 33- jarige keeper van Stoke City kreeg 75 per- LISSABON De Portugese pers koes tert zelfs na Benfica’s enorme overwinning tegen Feyenoord nog steeds een ontzetten de rancune tegen trainer Ernst Happel. Niets wordt nagelaten om zelfs nu nog de capaciteiten van de „Weltmeister” te klei neren. Het is daarbjj duidelijk dat de 5-1 overwinning van Ajax uitstekend in de hetze past. ATHENE. België heeft in Athene het toernooi om de Spring-cup voor volley- balploegen (heren) gewonnen. In de finale versloegen de Belgen Nederland met 3-0 na setstanden van 15-10 15-11 15-10. Ne derland had eerder in dit toernooi ook al met 0-3 van België verloren. Israel, dat door Nederland met 3-0 was verslagen, eindigde als derde door een overwinning van 3-1 op Turkije. HILVERSUM. De uitslagen vrn de dinsdag te Hilversum gehouden koersen zijn: Vosne Romaneeprijs 2440 meter: 1. Kastalides J (G. van Eykelenborg) 1.31.5 3.39.5, 2. Jassana, 3. Komtesse D. Winn 4.70, pl 1.60 3.20 1.80, koppel 16.10, trio 354,-. Vuugeotprijs 2000 meter met autostart: 1, Jax D (T. Kooyman) 1.26.1 2.52.1, 2. Impala Gregor, 3. Joffer. Winn 10.30, pi 2.10 1.50 1.90, kopp 16.20. Grvreyprijs 2000 meter met autostart: 1. Ivan (W. Strooper jr) 1.24.3 2.48.5. Winn 4.10 pl 1.30 2.90 1.90, koppel 5.60, trio 512.90. Chambolieprijs 2040 meter: 1. Helios CH (C. da Leeud) 1.23.4 2.51.8, 2. Hendrik BS, 3. Florentine. Winn 3.10, pl 1.40 1.40 2.40, koppel 6.90. Moreyprijs 2040 meter: 1. Glittering Jewel (M. v. d. Togt) 1.24.2 2.53.8, 2. Hispano, 3. Hoop van Rhea. Winn 6.50, pl 2.20 3.20 3.90, koppel 7.10, trio 695.50. Voorjaarsprijs 2000 meter: 1. Ike Buitenzorg (P. Koppejan) 1.23.6 2.47.2, 2. Inez, 3. Icare Quick. Winn 38.20, pl 2.90 2.30 3.10, koppel 35.70. Nuitsprijs 2400 meter: 1. Jacob Areta (J. Ge luk) 1.27.5 3.33.4, 2. Jacobus O, 3. Judge Olivier. Winn 3.60, pl 1.70 1.80 3,50, koppel 9.70, trio 165.70. Aloxeprljs 2000 meter met autostart: 1. Comet Volann (S van Leeuwen) 1.22.7 2.45.4, 2. Happy First, 3. Fifi Hanover. Winn 5.10, pl 1.70 2,- 1.90, koppel 13.20. Gevreyprijs (2e afdeling) 2000 meter met auto start: 1. Ina Z (J. Zeeman) 1.24.8 2.49.6, 2. Ivan van Barke, 3. Idle Way Winn 11.10, pl 3.40 2.60 2.20, koppel 42.30, trio 126.80. Vougeotprijs (2e afd ling) 2000 meter met auto start: 1. Ino Victoria (T. Kooyman) 1.26.7 2,53.4, 2. Jane Mac, 3. Joviaal. Winn 5.50, pl 2,- 1.80 3.40, koppel 9.90. Totalisatoromzet: ƒ327.270 ROTTERDAM. Voor de vijfde maal achtereen heeft Zweden de Europese titel tafeltennis voor landenteams gegrepen door met superieure overmacht Joegosla vië in de finale met 5-1 terug te wijzen. Zo mogelijk nog duidelijker was het ver schil tussen Hongarije, dat bij de dames teams de titel voor de derde keer pakte en West-Duitsland. Met 3-0 zonder één game verlies was het „inpakken en wegbrengen geblazen” zoals een Rotter dammer opmerkte. ex-Hongaarse werd in de tweede game dan ook volledig weggespeeld. Niet beter verging het Diana Scholier ook al geen Duitse van origine, ETTU-secretaresse miss Evans omhelsde haar dan ook alsof Engeland tweede was geworden tegen Beatrix Kishazi. Hoewel de Duitse van coach Alsèr opdracht had gekregen op tijdregel te spelen kwam ze er helemaal niet aan toe. Kishazi de penhouder- greep prefererend toonde niet het min ste ontzag en miste in beide games slechts 14 ballen. Toen mochten Wiebke Hendriksen en Edit Wetzel de arena in om de zaak, wat het dubbel betreft te redden. De eerste game lukte dat bijna (21-23), maar daarna liepen de Hongaarse meisjes bijzonder snel weg van hun tegenstandsters. LISSABON Met hetzelfde Britse flegma, waarmee trainer Jimmy Hagan in het begin van dit voetbalseizoen orde op zaken stelde binnen de ongedisciplineerde spe- lersselectie van Benfica, dicteert de vroegere manager van West Bromwich Albion nu de training. Oefeningen die vervolgens uit het Engels rap in het Portugees worden vertaald door vleugelverdediger Artur en centrumspits Jorge, de enige twee voet ballers in Benfica’s keurgroep die het Engels machtig zjjn. Jorge is er daardoor bij zjjn medespelers niet getapter op geworden. Vanwege het feit dat hij de taal van Hagan werkelijk vloeiend beheerst is Jorge zo’n beetje uitgegroeid tot de protégé van die merkwaardige Brit, wiens taalcommunicatie alleen in het prille begin tot onover komelijke moeilijkheden dreigden te leiden. nuchter op: „Die 5-1 was niet alleen een schok voor Feyenoord.” Waarschijnlijk bedoelt Hagan daar dan mee, dat Benfica vanavond volledig zal moeten uitkomen, wil het een kans ma ken tegen Ajax. Daarom had Hagan tij dens de training ook de grootste belang stelling voor de uiterst moeilijk bewegen de centrumverdediger Humberto, die afge lopen zondag tegen Leixoes een schouder- blessure opliep, maar vanavond toch moeilijk gemist kan worden. dezelfde opstelling spelen als in Amster dam.” Een prognose? Artur: „Ik weet niet wat ik van het elftal moet denken. Het zal wel erg moeilijk voor ons worden, geloof ik.” De Russische verbaasd over Australië, waar (president van de FIDE) vertoefde. Euwe liet daar weten te zoeken naar een nieu we kandidaat voor de organisatie van de match. Al is Hagan dan niet zo babbelziek als zijn voorganger bij Benfica, Otto Gloria, hij komt toch niet onsympathiek over. Gisterochtend trainde voor het eerst sinds lange tijd Simoes weer eens mee bij Benfica. Met de arm in een draagverband, dat wel, maar toch was dit voldoende aanleiding voor Hagan om te bedenken: „Ik ben blij dat hij weer meedoet. Dan hebben wij hem er tenminste bij als wij op 31 mei de finale in Rotterdam spelen. „Dat zou sportief gezien ook het beste zijn. Wij hebben twee keer een finale gespeeld in het land, waaruit onze tegen stander afkomstig was. Wij speelden tegen Manchester United op Wembley en tegen Inter in het San Siro-stadion. Die elftal len speelden in feite thuiswedstrijden. Dan ben je normaal gesproken gedoemd om te verliezen. Dat gebeurde ook. Man chester won met 5-1 en Inter won met 1- 0 van Benfica. Als Ajax Rotterdam haalt dan speelt het ook zo’n thuiswedstrijd. Dat is toch niet helemaal juist.” De Zweden speelden in hun gebruikelij ke opstelling Bo Persson, Stellan Bengts son, de wereldkampioen, en Kjell Johans son in 1966 Europees kampioen. Bo Persson opende tegen Surbek, maar moest zich al gauw gewonnen geven. Onder luide toejuichingen van de talrijke Joe goslavische toeschouwers, waarvoor de spelers hun spel zelfs af en toe moesten onderbreken, bezorgde Surbek zijn land een 0-1 voorsprong. Maar daar bleef het bij. Stellan Bengtsson en Kjell Johansson weigerden te capituleren voor Milovoj Karakasevic spelend met penhouder- greep en speciaal opgesteld omdat vooral Johansson zeer moeilijk tegen hem in zijn spel komt. En aangezien Stipancic ook niet tot scoren kwam was de zege voor Zweden een feit. Hongarije tegen West-Duitsland dames bracht niet die spanning die er tijdens de partijen van de herenfinale wel inzat. Immers al spoedig was duidelijk dat Judit Magos steeds beter antwoord had op het verdedigende spel van Agnes Simon. De Stand na de eerste dag: 1. Rusland 301 pnt., 2 West-Duitsland 257 pnt., 3. Neder land 246,5, 4. Groot-Brittannië 242, 5. Hongarije 232,5, 6. Zweden 150. Na de nederlaag tegen Frankrijk scoor de de Nederlandse herenploeg vijf over winningen op een rij Griekenland, Bel gië, Luxemburg, Schotland en Roemenië waarvan de laatste qua uitslag niet eens de lastigste bleek. Werd het tegen Griekenland nog 5-4, tegen Roemenië werden de uitslagenbordjes al na 5-3 opgeborgen. Toch noemde Tigerman de Roemeense ploeg de gevaarlijkste. En het Nederlandse team? „Onze jongens hebben goed gespeeld, maar wat ook belangrijk is, ze hebben de taktische opdrachten, die ik ze gaf, goed uitgevoerd. (Inderdaad zag je de Nederlanders op kritieke momenten bijvoorbeeld zeer kort serveren en ook al ging er één mis, er ontstond geen paniek. bond heeft zich vooral recente berichten uit professor dr. Max Euwe „Happel zou er goed aan doen lering te trekken uit de slechte resultaten van de wedstrijden tégen Benfica en Ajax en te rug moeten keren naar Oostenrijk”, zo meent het grootste Portugese sportdagblad Abola. Het artikel wordt besloten met: „Happel heeft, door zowel het landskam pioenschap als de Europa-cup voor Feye noord te verspelen, zichzelf een brevet van onvermogen uitgereikt”. Die mening is ook Hagan eigenlijk wel toegedaan, al geeft hij dat dan niet vol mondig toe. Hij voert alleen maar veront schuldigingen aan. Bijvoorbeeld over het feit dat acht van zijn spelers in militaire dienst zitten. Dat moet dan wel een ideale situatie betekenen voor de Portugese „Zwartkruis”, die bovendien nog het voor deel heeft dat de dienstplicht in Portugal vier jaar bedraagt. HANNOVER Het was gisteren in Hannover weer een feestelijk samenzijn van de Nederlandse zwem- meisjes, van wie Anke Rijnders het duidelijke middelpunt was. Anke Rijnders veroverde tijdens de zes- landenwedstrijd in het" Duitse bad (kosten 35 miljoen mark) twee Euro pese records: de 200 meter vrije slag (2.07.22), waarmee ze een volle se conde bleef onder de tijd van de Europese kampioene Gabriëlle Wetz- ko, en samen met Annemarie Groen (1.08.0) rugslag), Alie te Riet (1.16.8 schoolslag) en Enith Brigitha (59.4 vrije slag) de estafette 4 x 100 meter wisselslag. Anke’s bijdrage was 1.05.8 op de vlinderslag. Er waren drie ver beteringen en twee evenaringen van Nederlandse records. Toch sloot Nederland de eerste dag van de landenwedstrijd af met een flinke achterstand op Rusland en West- Duitsland. Dat kwam door het pijn lijke achterblijven van de heren. Annemarie Groen, het al even snel opkomende rugslagtalent maakte in Han nover een pas op de plaats, wat de 100 meter betreft althans. Zij. verleende de Europese recordhoudster Andrea Gyarma- ti voorrang (1.07,83 tegen 1.08,13), maar versloeg wel met duidelijk verschil de Europese kampioene Tine Lekveisjvili. In de eerste serie was ook Marjan Vermaat sneller dan de Russische. De Vlaardingse zwemster kwam aan de start als invalster voor Josien Elzerman. Deze laatste zwemt de 200 meter wisselslag en Gerda Lassooy de 800 meter vrije slag. Deze wisseling, noodzakelijk geworden door de ziekte van Hansje Bunschoten, gaat Nederland onge twijfeld punten kosten. Maar daar is nu eenmaal niets aan te doen. Voor ons land weegt de individuele prestatie het zwaarst. Dat kan ook nauwelijks anders want in het treffen van de Europese topformaties blijkt ons land over een te klein kader te beschikken om alle gaten op te vullen. Vooral bij de heren. Verrichtingen die dicht bij het Nederlands record liggen van Roger van Hamburg (4.51,77 op de 400 wissel), Peter Prijdekker (1.59,25 op de 200 meter vrij) en Bob Schoutsen (1.01,27) op Daarom vertelt de veelgeplaagde Hagan, die ook al vanwege blessures Da Silva, Rodriguez en Simoes moet missen: „Ik heb voor de plaats van Humberto eigen lijk maar één vervanger: Zeca. Maar ik heb liever een Humberto op die plaats spelen die voor 60 percent fit is, dan een Zeca die 100 percent gezond is. Daarom ben ik erg blij, dat Humberto niets gebro ken heeft. Zondagavond zijn er foto’s van zijn schouder genomen in het ziekenhuis van Lissabon, maar de uitslag was geluk kig gunstig. Daarom heb ik goede hoop dat hij er vanavond bij kan zijn. De dokter zal op het laatste moment moeten beslis sen.” Hagan kan ook Toni naar achteren halen, maar dat lijkt niet waarschijnlijk. Rechtervleugelverdediger Artur legt uit waarom: „Ajax heeft met die 5-1 over winning tegen Feyenoord aangetoond dat het ook in moeilijke uitwedstrijden doel punten kan maken. Dat verwondert mij niets, want het elftal is stukken beter dan dat van Feyenoord. Toch moet je met Ajax voorzichtig zijn. Je moet tegen hen niet het hele elftal gaan omgooien. Daar om zullen wij in principe ook wel met MOSKOU. De Russische schaakbond stelt de Amerikaan Robert Fischer en de internationale schaakfederatie (FIDE) aansprakelijk voor het in gevaar brengen van de tweekamp om het wereldkampi oenschap tussen Fischer en de Russische titelhouder Boris Spasski. In een te Mos kou openbaar gemaakte verklaring herin nert de bond er nog eens aan nooit gelukkig te zijn geweest met het aanwij zen van twee verschillende plaatsen voor het organiseren van de 24 partijen tellen de tweekamp. PRAAG. Zowel de Tsjechen als de Russen hebben grote overwinningen be haald in de strijd om het WK ijshockey Tsjecho-Slowakije versloeg West-Duitsland met 8-1 en Rusland Zwitserland met 14-0. De Néderlandse oogst aan records be droeg drie verbeteringen en twee evena ringen. Voor een daarvan zorgde Enith Brighita op de 100 meter vrije slag. Met grote voorsprong winnend bewees zij de 59,6 sec. die zij tijdens de kerstdagen en passant bij een uitstapje op de Canari- sche eilanden maakte ook bij grote wed strijden te kunnen realiseren. De hersen schudding en de ontsteking aan de arm die haar kostbare weken van trainingsar- beid deden ontberen blijken in haar geval geen aantoonbare nadelige gevolgen met zich te hebben meegebracht. Alles bij elkaar tellend kwam Enith uit op drie trainingen in de afgelopen veertien dagen. Shane Gould, wereldrecordhoudster op die afstand met 58,5 moet niet alleen reke- de 100 meter rugslag) waren slechts toe reikend voor respectievelijk een vijfde, zesde en vierde plaats. Het schrijnendst kwam dat tot uiting bij de 4 x 100 meter vrije slag heren, waarin Prijdekker (55,0), Bergsma (54,81), Mulder (55,79) en Drenth (54,79) met 3.30.39 het Nederlands record evenaarden, maar desondanks zesde en laatste werden. Van Hamburg werd met 4.51.8 op de 400 m. wisselslag vijfde, ook al verbeterde hij het Nederlands record. Op de 100 m. rugslag werd Karim Res- sang tiende met 1.03.0. VOETBAL. Het Russische voetbalelftal bestaande uit spelers tot 18 jaar heeft zich in Sofia geplaatst voor de eindronde van het UEFA-jeugdtoemooi. De ploeg speelde tegen Bulgarije het tweede duel zonder doelpunten. De eerste wedstrijd was in een overwinning van 1-0 voor de Russen geëindigd. Carel Deken vulde zijn coach aan: „Tegen die Roemenen moest je donders uitkijken, je voortdurend realiseren wat je deed, anders kostte het je zo vijf punten.” En Carel Deken en Frans Schoofs ke ken goed uit: beide spelers sloegen twee maal toe. Het was Bert van der Helm die enigszins uit de toon viel met slechts één zege. Toch vond Dorin Giurgiuca (27 jaar) die van Bert van der Helm won, de Tempo Teamspeler de beste van de ploeg. Vooral de manier, waarop hij met de looping-drive openingen probeert te ma ken eh die dan ook doeltreffend weet af te ronden maakten indruk op de Roe meen, die aan het laatste jaar van de Sportuniversiteit bezig is. De Roemenen zijn twee maanden voor deze kampioenschappen aian een indruk wekkend trainingsschema begonnen, wat ondermeer inhield 5 uur praktijk per dag. Normaal staat de frêle Roemeen in Cluzj (350.000 inwoners en daarmee 2e stad van Roemenië achter Boekarest) „slechts” tweeeneenhalf uur achter de ta fel. (Van onze sportredactie) GLASGOW Zonder al te veel hoop op een gunstig resultaat is Inter Milan in Glasgow gearriveerd. Het gezelschap van trainer Gianni Invernizzi ontbrak een uiterst belangrijk personage: de sterspeler Roberto Boningsegna. Boningsegna raakte zondagmiddag geblesseerd in de wedstrijd van Inter tegen Fiorentina. Galdiolo, een vleugelverdediger van Fiorentina, schakelde de gevaarlijke Boningsegna uit door hem tot driemaal toe keihard te tackelen. Boningsegna’s enkel werd geraakt. De bles sure was zó ernstig dat Invernizzi Boningsegna thuis liet. De coach was zeer teleurgesteld. „Dit is het ergste wat ons zou kunnen overkomen”. Op Boningsegna had Invernizzi, die uiteraard van plan is in Glasgow te verdedigen, zijn hoop gevestigd. Boningsegna is op het ogenblik een van de weinige spelers van Inter die in staat zijn doelpunten te maken. Invernizzi reageerde dinsdagavond opmerkelijk rustig op het nieuws dat Celtic zijn veld had besproeid. „Celtic moet dat hebben gedaan om tactische redenen. Ik zal mjjn team daarbij moeten aanpassen”. Anke Rijnders’ recordhonger was met één niet gestild, ’s Avonds laat bracht zij met assistentie van Annemarie Groen, Alie te Riet en Enith Brigitha het Euro pees record op de 4 x 100 meter wisselslag in Nederlandse handen. Met Anke’s tijd op de vlinderslag kwam de eindscore van wat men zo langzamerhand de A-selectie zou kunnen noemen (tegenover het viertal Jozien Elzerman, Tineke Hofland, Frieke Buys en Hansje Bunschoten, dat daar in klasse nauwelijks voor onder doet) uit op 4.30,04. Dankzij de internationaal geldende afrondingsregeling wordt dat 4.30,0 en dat is dan precies 0,1 seconder onder het van de Europese kampioenschappen in Barce lona daterende record van Oost-Duitsland. Deze prestatie op de wisselslag bracht het totaal aantal Europese records van de eerste dag van de' zeslandenwedstrijd op drie. De 17-jarige Nina Petrovas uit Mos kou zwom een nieuw record op de 200 meter wisselslag: 2.26.9. Henny Penter- mann eindigde met de nieuwe Nederland se recordtijd van 2.29,5 als derde. ning houden met Anke Rijnders maar minstens in gelijke mate met Enith Bri ghita,. Alie te Riet maakte een toptijd op de 200 m. schoolslag. Na het doorbreken van de uit 1964 daterende barrière, die Klenie Bimolt had opgetrokken was de 18-jarige Utrechtse weer 1.2 seconde sneller: 2.45,21 tegenover 2.46,4 in Rome. Nog even en zij bespaart de KNZB het gedelibereer over de vraag of de 2.45,0 van Irine van der Linden in Zuid-Afrika gemaakt toch niet als Nederlands record erkend dient te worden. Alie te Riet moest in Hannover slechts één zwemster voor laten gaan: de nieuwe Hongaarse ontdekking Agnes Kac- zander. Om de een of andere reden hield Rusland Galina Stepanova thuis, zodat de ze race een enigszins vertekend beeld gaf ten opzichte van de kansen straks in München. Dat was bepaald niet het geval met de 200 meter vrije slag voor dames. Wat Europa daarop met uitzondering van Oost-Duitsland te bieden heeft, was vertegenwoordigd. Desondanks waren zo wel Enith Brigitha (nieuw persoonlijk re cord in 2.09,79) en Anke Rijnders in de twee series volstrekt ongenaakbaar. Enith noteerde halverwege 1.02,29, Anke Rijn ders 1.01,48. „De tweede honderd meter voor Anke vooral kan nog winst opleve ren. Ze is met een flinke verkoudheid uit Rome hier aangekomen, zodat ze adem nood kreeg op het laatste stuk. Ik ben ervan overtuigd dat ze van de zomer nog veel harder zal gaan. Zo rond de 2.5”, aldus Nico van Dam. Drie van de vijf Europese vrije slagre cords bij de dames zijn weer in Neder landse handen. „We pakken dit nog even mee”, sprak coach Nico van Dam. „Wij zijn ai op de weg terug. Dit is de afslui ting van het voorseizoen, waarbij we overbelasting niet uit de weg zijn gegaan. De ploeg is vermoeid. Drie wedstrijden binnen acht dagen blijkt een beetje te veel te zijn geweest. Nu gaan we rusten”. Er waren inderdaad in Hannover even veel factoren aan te voeren tegen als voor een nieuwe krachtsexplosie. De opeenvol ging van de Olympische selectiewedstrij den in Den Haag, de vijflandenwedstrijd in Rome en de zeslandenwedstrijd in Hannover had licht tot overbelasting kun nen leiden. En inderdaad zijn er aanwij zingen dat bij sommigen de vermoeidheid de overhand neemt. Toch schuwde de KNZB-sportcommissie deze „survival of the fittest” niet. Hagan leek namelijk dezelfde weg als Rinus Michels bij Barcelona te gaan. Evenals de ex-Ajax-oefenmeester had ook Hagan een uiterst slechte start. En wat dat betekent in landen als Portugal en Spanje, waar verenigingen als Benfica en Barcelona voor de mensen meer dan zo maar een voetbalclub zijn, behoeft geen nadere uitleg. Evenals Michels had ook Hagan echter het geluk dat Benfica een voorzitter had die sterk in zijn schoenen stond en die de Brit een eerlijke kans wilde geven. Benfica’s praeses Borges Courtinho, die dat ook stug bleef volhou den omdat hij de Engelsman tenslotte in huis had gehaald, bleef de kritiek echter ontzenuwen met de kreet dat hij nu de wondertrainer had aangetrokken. Hij had vertrouwen in Hagan. En niet helemaal ten onrechte. Hagan had de situatie namelijk goed getaxeerd. Hij rea liseerde zich dat hij deze balverliefde spelers van Benfica, die van huis-uit het spel al beheersen, geen voetballen meer hoefde te leren. Hagans verdienste be stond uit het feit dat hij het spel van Benfica diat vleugje Britse nuchterheid meegaf, die erin resulteerde dat verschil lende spelers, die altijd voor zichzelf lie pen te voetballen, nu in dienst van het elftal gingen spelen. En toen bleven de resultaten ook niet uit. Nu Benfica de landstitel voor het grij pen heeft zondag kan het reeds zover zijn als de Portugezen zelfs maar tegen een reeds gedegradeerd Academica gelijk spelen en ook nog uitzicht heeft op de finale van de Europa-cup, is de autoriteit van Hagan onaantastbaar. Hoewel hij zijn stoïcijnse masker nog steeds niet heeft afgelegd. Hagan is nog steeds even weinig spraakzaam als in het begin van dit seizoen. Zo merkte hij over de magistrale triomf van Ajax tegen Feyenoord dood- DEN HAAG. Het Nederlandse heren hockeyteam is voor de landenwedstrijd tegen België, die zondag te Brussel wordt gespeeld, als volgt samengesteld: doel: Maarten Sikking (HTCC), achter: Nico Spits (Amsterdam), aanvoerder, en Bart Taminiau (Tilburg), midden: Edo Buma (HHIJC), Pieter Weemers (HTCC) en Coen Kranenberg (Laren). Voor: Frans Spits (Amsterdam), Wouter Leefgrs (HGC), Ties Kruize (HHIJC), Jeroen Zweerts (Victoria) en Kick Thole (Laren). Reserves: Jan Willem Buy (EMHC) en Paul Litjens (Kampong). De prestaties van onze dames vallen ietwat tegen. Nederland eindigde op de 14e plaats en men had het team met Sonja Heltzel, Veronique van de Laan en Aukje Colthof Ellen Van der Helm werd geen enkele keer opgesteld hoger getipt. Tegen Griekenland w erd slechts het dubbelspel binnengehaald. In de en kels kon Sonja Heltzel tegen de verdedi gend opererende Griekse meisjes (geen schonen) wel een game pakken, maar over de hele wedstrijd moest ze zowel Skrivanu als Luka voor laten gaan. U. 'x K X.'

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19