De Werkgroep Algemene Hulpdienst zag het licht op groen springen R.-K. EHBO-AFDELING NOG KERNGEZOND ili if? kloofsovertuiging en levensbeschouwing nogen bij hulpverlening geen rol spelen tati kwartet bloemen Kip-in-pannetje met luchtje KMMANtm Jaarrondcultuur chrysanten vergt grote investeringen edt op in cro-theater jwilligersorganisatie moet van de grond komen VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND EW Paraplu van nond-PPR wil BIJ KNSM 47 PERCENT iefstal GESTEGEN Diefstal van na vijt raken personenauto Vernieling bij C A NETTOWINST m sleutel Opening van postagentschap Santpoort-Noord ien werking Gerardus Majella” jubileerde I H I Ér’* BW 5 NSDAG 19 APRIL 1972 4 (Van een onzer verslaggevers) tind, werd het licht voor hen „op groen gezet”. Contactorgaan SOS-dienst Wisseldienst Ged. Oude Gracht 19 - Haarlem Telefoon 31 13 30 zth dinsdagavond naar het gebouw Cultureel Centrum aan het egplantsoen begaven. Na een informatieve onderlinge discussie ji zij de werkgroep, die zich sinds september 1971 over de hulp- 2r^e’ «SENJa of nee zeggen tegen de poging, zeg voornemen, tot het (en ian een Algemene Hulp Dienst (zal later afgekort worden met V eisend Jmuiden loten ers -^D) was de intentie waarmee vele afgevaardigden van reeds nogal nde verenigingen en/of instanties tot maatschappelijke hulpver- i ko- j N” jheidspiannen gebogen heeft, de kans tot realisering van voorstellen geno- ten geven. En zo, aldus de gespreksleider van de avond, ir. G. A. Jachti ver deren ndere ijven. Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord «TN - II ft4! k 1 grens De 9 30 en fan' een onzer verslaggevers) De (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE de alles mot de (Van een correspondent bellen: Beverwijk zen naar instellingen, verenigingen, orga nen of personen. Eerder uit een door de werkgroep sa mengesteld rapport, en nu weer op de ver gadering, kwam de voorzichtige werkwijze van de mensen die de A.H.D. willen rea liseren tot uitdrukking. Geen „gesettled” instituut willen zijn en zo, en „open” wil len staan voor iedereen. Dat het toch in een stichtingsvorm zal moeten worden ge goten, heeft meer juridische achtergronden, heeft te maken met bijvoorbeeld de rechts positie. Even werd er ook aangehikt tegen „het verwezen naar”. Vanuit de belangstellen den vreesde men eenzelfde situatie als bij Release, dat mensen als het ware in een kringloop worden doorgewezen en dat Re- Voordat de vergadering helemaal ten einde was, deelde de heer Miessen de te verwezenlijken programmapunten vanaf heden tot september mee. Deze omvatten: Het wijksgewijs optreden om een degelijke vrijwilligersorganisatie op te bouwen (in samenwerking met reeds bestaande orga nisaties e.d.), een financiële grondslag te leggen, een kaartsysteem op te bouwen, publiciteit te bevorderen, het aangaan van persoonlijke contacten met diverse instan ties c.q. verenigingen om tot waterdichte werkafspraken te komen. De werkgroep die de realisering van de Algemene Hulp Dienst verder zal beharti gen zal voorlopig bestaan uit: mevrouw J. C. Veldhuis-Nossek, de heer H. Huttinga, de heer L. Miessen, de heer J. Zwart, me vrouw E. J. de Zwarte-Lokker en de heer J. Doeve. Gaartman, J. A. Keessen, W. Boekweyt, W. Kramer, I. Severein en A. Zwager en de heren F. Kloes, P. Wolter’s, J. de Boer en N. Lamers.. Veel leden bleven na de korte vergadering bijeen om in intieme kring het jubileum te (vieren. Het bestuur had gezorgd voor een orkestje, zodat er ook een dansje gemaakt kon worden. Een quiz besloot de feestavond. it de Stuy- tgan- oogte iggen rmee esten >1 en r uit idere prin- •dap- het i lel- or dt d le. vat noti •chter sdaat (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Bij de Beverwijkse politie is dinsdag aangifte gedaan van diefstal van een personenauto, die in de nacht van 17 op 18 april is gestolen uit de Moezelstraat. Het is een groene Fiat 124 van het bouwjaar 1970, kenteken 52-04-NF n de aan- oord) geno- gs de ibrug legen It dat onge- zijn. Jan fiet- lelft- :omer twer- teling litge- 1 in :wart im is n en of tgan- ver- taan- blijft pro- r nog heb- iteeds voor idere ur is :hul- r de )t 23 dans (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De bedrijfsleider van C A aan de Breestraat heeft ter kennis van de politie gebracht, dat in het tijdvak van zaterdag 15 april tot dinsdag twee achterpanden van in de zaak hangende dusters zijn stuk gesneden. De winkel waarde van de dusters is 56,-. oeleid ft dt vooi leren m bij aeslo- i vat el zal n. De le in- Ir. Schoonkind gebruikte er de pauze voor om er over na te denken en kwam daarbjj tot de volgende oplossing: Het te lefoonnummer van de S.O.S.-dienst voor geestelijke en sociale nood in Haarlem dient in Velsen nog eens te worden onder streept (023 -32 66 55), waarna onmiddel- Ijjk dat van de Algemene Hulp Dienst (be staat nu nog niet) bekendheid moet krijgen. Men zou best eerst de S.O.S. in Haarlem kunnen bellen, die dan eventueel naar de A.H.D., met vermelding van dat telefoon nummer zou kunnen verwijzen. BEVERWIJK. De Katholieke Vereni ging voor E.H.B.O. „Gerardus Majella” heeft dinsdagavond in de aula van de pedagogische academie aan de Baanstraat op bescheiden wijze het 35-jarig bestaan gevierd. De afdeling Beverwijk voelde niets voor een uitgebreide receptie en besloot het jubileum intern te vieren met een korte feestavond. „Gerardus Majella” bezit momenteel 90 leden, hetgeen een geringe vooruitgang betekent ten opzichte van vorig jaar. Vol gens voorzitter Th. de Boer wordt de belangstelling voor de eerste hulpverle ning steeds groter. De inleidingscursussen en de oefenavonden van de Beverwijkse afdeling worden uitstekend bezocht. Voor met het feestelijke gedeelte van de bij eenkomst werd begonnen hield men eerst een korte vergadering, tijdens welke de jaarverslagen werden doorgenomen en goedgekeurd. Docent-arts A. M. Schuma cher kon aan 19 cursisten van de inlei- dingscursus het diploma overhandigen. De geslaagden zijn: de dames F. Fortuyn, R. van Monsjou. G. van Loenen-Vos, Y. Houtsmuller, C. van Meurs. .E. Burger, M. Koopman, M. Götz, M. Niesten. J. Bot- Eindelijk zal gevolg aan het verlangen van van RWIJK. Het „Amati kwartet” I vrijdagavond de laatste kamer- vond van dit seizoen, in het Mi ter in Huize Scheybeeck. Het dat in de zes jaar dat het nu ook een goede reputatie in het nd heeft opgebouwd onlangs !t in Colmar (Frankrijk) nog de prix voor kamermuziek bestaat lues Holtman, viool, Richard Kil- DONDERDAG 20APRIL De Uitwijk, Arendsweg. 9.30 en 13 30 u. peuterspeelzaal. Het Groene Huis, Raamveld. 10 en 14 u. damesgymnastiek. De Hoppers, IJsselstraat. 9 uur peuter speelzaal. Sporthal, Van Loenenlaan. 20 u. Rita Corita-show. Terpsichore, Zeestraat, 14.20 u. ledenver gadering Vereniging Openbaar Onderwijs. Beverwijkse Sportraad. Sporthal. Van Loenenlaan. 20-22 u. spreekuur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. WOENSDAG 19 APRIL. P.v.d.A., spreekuur afd. IJmuiden-Vel- sen 19-20 u. in Herv. Jeugdgeb., Rem- brandtlaan, IJmuiden-Oost. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui- den 19-23 uur BC Velsen. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur. jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg 19 tot 21 uur. Boksclub De Ring, 19.30 tot 22 uur in Ossendorpschool. Wijk aan Zeeërweg, IJ- muiden, trainen. Het kan leuk werk en een aardige bijverdienste zijn: het verkopen van bloemenslingers aan de toeristen, leder jaar weer ziet men kinderen in de bloembollenstreek langs de wegen staan, bedelend om een klant. Maar door het slechte weer van de laatste week is het helemaal geen aantrekke lijk werk meer. Hoewel de bloem bollen al voor een deel in bloei staan, is het bezoek aan de velden door regen en wind minimaal. En ondanks dat probeert een dappere enkeling toch zijn slingers aan de (schaarse) man te brengen. Verpakt in dikke kleding en dekens zitten ze langs de wegen. Zelfs de bloemenkransen bie den beschutting tegen de regen. Het is een triest gezicht, waar de fleurige slingers niets aan kunnen veranderen. De voorzitter van de werkgroep, de heer L. Miessen, opperde daarop een wissel- dienst-idee voor pastors en dominees ver gezeld gaande van: „Waarom niet, als zo iets wel mogelijk is bij dokters en apothe ken?” delen AMSTERDAM. De nettowinst over 1971 bij de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij n.v. is verbeterd met ruim 47 percent van ƒ7,7 mln tot 11,3 mln. De omzet nam met ruim 16,5 pct. toe van 360 mln tot ƒ420 mln, zo heeft de directie, vooruitlopend op het verschijnen van het jaarverslag bekend gemaakt. Per aandeel van 100 komt de netto winst uit op 18,30 12,43) en de cash flow op 66,47 49,38). Zoals raeds be kena is gemaakt wordt voorgesteld het dividend te verhogen van 9 naar 11 per cent. |(Van een onzer verslaggeefsters) Verwijk. Zo werd er van de zijde van de toehoor ders, de genodigden, (want de aanwezige belangstellenden hadden allen het eind rapport, dat in het begin van de vergade ring door de waarnemend voorzitter van de Velser Gemeenschap, ir. G. A. Schoon kind, werd herdoopt in een „interimrap- port”, van de werkgroep ontvangen, ver gezeld van de uitnodiging tot bijwoning van deze vergadering) een opmerking ge maakt betreffende de paraatheid van de telefoonpost. Dat houdt in: de bereikbaar heid van de Algemene Hulp Dienst, die daarvoor is aangewezen op een part-time kracht in het Missiehuis in Driehuis, ge durende enkele uren per dag, en voor de rest van de dag op de bewoners daar. Er werd met nadruk op gewezen dat de uren, dagen, waarop de A.H.D. gesloten is, die nen te worden overbrugd door bijvoorbeeld de S.O.S.-dienst uit Haarlem. Met name gedurende het weekeinde zou de A.H.D. niet kunnen worden geconsulteerd en dat wierp bij de vragensteller zwaar wegende bedenkingen op. Subtiel merkte hij dan ook op: „Het is toch mogelijk dat men ook in die twee dagen hulp nodig kan hebben’’” De jaarrond teelt van chrysanten is nog betrekkelijk nieuw en wordt pas sinds 1961 in ons land toegepast, nadat men er in Amerika mee was begonnen. De chry sant was tot die tijd een uitgesproken najaarsbloem. Door verschillende belich tingen en verduistering toe te passen kan men de bloemen nu het gehele jaar door op de veiling brengen en vooral in het Westland is het tot een ware explosie gekomen, want het meeste staat daar onder glas. Het is een dure investering als men moet beginnen. Wil men een kassencom- nlex m et een onnervlakte van 5000 m2 in eerdere publikaties hebben wij I omschreven wat de op te rich- mene Hulp Dienst in Velsen wil, rt betekenen voor de burgerij, en ril werken. Daaruit is toen ook hopen duidelijk naar voren dat de A.H.D. geen van de reeds e instellingen wil „verbeteren”, is het er de mensen van de werk te doen een aanvulling te verkrij- seds bestaande hulporganisaties en een zo breed mogelijk publiek tend te maken. Dat sluit ook hele- i bij een deel van de te verwach- izaamheden; namelijk het verwij- De vragensteller uit het publiek was ge deeltelijk tevredengesteld en richte zich op de geestelijke bijstand, waarbij hij opmerk te dat elke zielzorger zich te veel be perkt tot de mensen die hij reeds onder zijn hoede heeft. Dat wil zeggen: zich eerst af vraagt of een betrokkene wel bij zijn groep hoort. Daarbij stelde hij aan de or de, dat met name de politie in dergelijke noodgevallen nogal eens vergeefs bij een zielzorger aanklopt. „Alleen het Leger des Heils komt altijd”, aldus de vragensteller. nieuw laten bouwen om zich op de jaar rond cultuur toe te kunnen leggen, dan vergt dat een investering van een half miljoen met inbegrip van een bedrijfswo ning. Een dergelijk bedrijf kan door twee man „gerund” worden met extra hulp bij het oogsten op hoogtijdagen. Deze hoge investering schok de aanwezigen wel af, temeer daar de doorsneeprijs van dit pro- dukt terugloopt. Met een areaaloppervlakte van 120 ha aan jaarrond-chrysanten staat West- Duitsland in West-Europa aan de kop, maar het neemt toch een groot deel van de Nederlandse produktie af. Ons land staat met 90 ha op de tweede plaats, terwijl Engeland met 60 ha als derde volgt. De heer Van der Hoeven behandelde ook de orchideeëncultuur, die wel meer aan investering vraagt, maar die niet zo groot behoeft te worden opgezet. Stor menderhand verovert deze cultuur ook ons land, maar er is nog een grote aanvoer uit Landen als Australië, Japan en India. Een groot aantal kleurendia’s illustreer de de inleidingen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In Zoetermeer is een 35- jarige man aangehouden die in veertig verschillende vestigingen van Albert Heijn in het westen en midden van Nederland geld heeft weten los te kloppen, onder meer in Velsen. De man vroeg steeds de filiaalhouder te spreken en vertelde dat hij enige dagen geleden verschillende kippen had gekocht, die bij het braden (in roomboter) bedorven bleken te zijn. Zonder dat hij zijn kassa bonnen hoefde te laten zien, kreeg de man telkens het opgegeven bedrag terug, een en ander volgens de garantiebepalingen van Albert Heijn. In Zoetermeer liep hij tegen de lamp, doordat de reeds gewaar schuwde filiaalhouder wel zijn betaalbe wijs vroeg. Overigens is de schade voor het levensmiddelenconoern niet zo groot. Het bedrag dat de man op deze manier heeft vergaard, is een kleine duizend gul den. overgebleven instantie blijft om in bepaal de gevallen daadwerkelijk tot hulpver lening te komen, wanneer andere daarvoor bestaande instanties het laten afweten. Men besloot dat risico te nemen, en het duurde toen niet lang meer voordat het oranje knipperlicht definitief op groen sprong voor de werkgroep. Wat wil die Algemene Hulp Dienst nou eigenlijk zijn? Daarop kan een beknopt antwoord worden gegeven. De A.H.D. wil als direct - contactorgaan direct hulp bie den aan mensen die op enigerlei wijze in moeilijkheden, in nood, zitten. Dat kan daadwerkelijke hulp, maar dat kan ook een verwijzing naar een andere bron be tekenen. Het komt er op neer dat deze hulporganisatie, die in haar actieve be staan alle nu bestaande hulpverlenende instanties wil betrekken, een baken wil zijn voor hen die niet onmiddellijk weten tot wie zij zich in bepaalde gevallen moeten richten. En daarbij mogen geloofsovertui ging en levensbeschouwing geen enkele rol spelen, zodat het streven dat in onze verzuilde maatschappij bijna onmogelijk lijkt van de werkgroep er op gericht is intermenselijke verhoudingen glad te strij ken. Dat kon allemaal worden beluisterd in het vragen-en-antwoordenspel tijdens de vergadering, dinsdagavond in het Cultu reel Centrum. Er kwamen daar allerhande zaken aan de orde, in vergelijking tot eer der genoemd doel misschien bijkomstig lijkend, doch wel degelijk van belang om even bij stil te staan. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT worden gegeven bewoners van het noordelijk deel Santpoort-Noord: een niet al te ver ver wijderde postinrichting in hun woonge bied. Realisering hiervan zou kunnen ge schieden door ’t excentrisch gelegen post kantoor te vervangen door twee post agentschappen. In dit kader werd vorig jaar aan de Hoofdstraat een postagent schap geopend en het postkantoor, dat slechts op betrekkelijk geringe afstand daarvandaan was gevestigd, opgeheven. Het bleek echter niet mogelijk toen reeds te komen tot vestiging van het toegezegde tweede postagentschap. De directeur van het postdistrict Haar lem, mr. J. J. van der Goes, zal maandag 24 april om 10 uur in het pand Hagelin- gerweg 98 het tweede postagentschap van Santpoort-Noord officieel openen. Als postagent zal optreden de heer J. A. van Egmond Het postagentschap zal zijn opengesteld op maandag dinsdag, donderdag en vrij dag van 0.830-12 uur en 13-17 uur en op woensdag van 8.30-12 uur. In verband met het vorenvermelde worden de brievenbus en postautomaat aan de Hagelingerweg bij nr. 75 vrijdag 21 april verplaatst naar het hiervoor ge noemde postagentschap. BEVERWIJK. De leden van de Tuinbouwstudieclub kwamen dinsdaga vond in de veilingkantine interessante ge gevens aan de weet over de jaarrond teelt van chrysanten. De heer A. J. M. van der Hoeven van het consulentschap Amster- dam-Aalsmeer hield een inleiding over dit onderwep en de heer J Kok van hetzelfde consulentschap lichtte de tech niek van deze teelt toe. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui- den, 19-23 uur badmintonclub Velsen. Boksvereniging Manly Sport. Les en wedstrijdtraining van 9.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de Meerberg Comité- school aan de Kerkstraat, oud-IJmuiden. Zee- en Duinwijkclubs, Pleiadenschool, 16-17 en 19-20 uur toneel en expressie; in Zeewijkschool 16.15-17.15 uur meisjessa menkomst. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, 9.30-11.30 uur peuterspeelgroep 9-11.30 uur bejaardensoos. 16.15-17.30 uur tim- merclub jongens 8-10 jaar, kookclub jon gens en meisjes 10-13 jaar, 16.30-18.30 uur tafeltennis, 19.30-21.30 uur, tieneratelier meisjes en jongens 19-20.30 uur. Soli, in gebouw Gymnasium Paulinum, Driehuis, 20-22 u. Tamboer- en trompet- terskorps; 20-21 30 u. Majoretten-peloton. WOENSDAG 19 APRIL Het Groene Huis, Raamveld, 20 u. tiener club. 20.30 u. damesgymnastiek. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u. uVbRWIJK. Een bewoonster van jraaf Florislaan in Beverwijk raakte huissleutel kwijt. Vorige week was zij -‘e dagen afwezig. Op 12 april werd een bankbiljet van honderd gulden paar woning gestolen en op 16 april |®ens zestig gulden. Zij vermiste de Sleutel enkele dagen voor/ haar ver- Van een onzer verslaggevers) 1ND. De leden van de PPR in lond hebben in de gehouden voor- irgadering de wens uitgesproken om i sterkere samenwerking te komen i P v.d.A., D’66 en de P.P.R. met de ssieve groeperingen in de drie IJ- emeenten. Het oordeel van de ver as was, dat sedert de laatste ge- sraadsverkiezingen D’66 en P.P.R. in Velsen als in Heemskerk één iteraadsfractie vormen, welke in gemeenten goed functioneert. bestaande samenwerking van ssieve Drie op nationaal niveau naar de mening van de XJmond- óók consequenties te hebben voor ionale politieke verhoudingen. Alle leven om te komen tot een grotere te samenwerking van progressieve n zullen door de radicalen van worden ondersteund. Zo nodig zal '■R. zelf het initiatief nemen. wat Beverwijk betreft waren de van oordeel, dat ten behoeve van ier effectieve aanpak van de Bever- 1 problematiek een meer formele werkingsvorm tussen P.v.d.A., D’66 ’.R. voor de hand ligt. aanzien van de gang van zaken in fckerk wordt de tijd rijp geacht tot rete afspraken te komen over samen- met andere progressieve partijen rie dezelfde gedachten bestaan. .Velsen ziet de P.P.R. met belangstel- tegemoet het door de P.v.d.A. aange- |gde gesprek met de progressieve Ben. DONDERDAG 20-APRIL. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Willemsbeekweg jeugd- en tie- nerbibliotheek 15.30-17.30 uur; filiaal Pa rochiezaal Petruskerk, Venusstraat, 19-21 uur; filiaal Santpoort Willem de Zwijger- laan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur; filiaal Zeewijkplein 19-21.15 uur; filiaal Keizer Wilhelmstraat. Bejaardencentrum 15.30-17 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 192, IJmuiden, tel. 02550-10715. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-12.15 uur schoolzwemmen, 12.15-13.15 uur gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwem men, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwemlessen. 18.30-22.30 uur CSB: 21.50- 22.50 u. Duikersvereniging. 971 ooi, Ton Wimes, altviool, en Ben cello. irogramma voor aanstaande vrij lat het strijkkwartet opus 77 nr. 2 anz Joseph Haydn, het vierde ’artet van Guillaume Landré en de strijkkwartet opus 67 van Jo- j Brahms. ten voor deze muziekavond zijn kbaar aan de zaal, bij reisbureau ■neet in Beverwijk en reisbureau in Heemskerk. Ook telefonisch, ie oppascentrale kunt u terk 30273 of 32519; n Velsen-Noord 27567. WOENSDAG 19 APRIL De Lichtboei, Maasstraat. 19 u. instuif jongeren, 20 u. creatief bezig zijn voor dames. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Kleu rentelevisie voetbal. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. DONDERDAG 20 APRIL Zandkraai, Handelstraat. 10.30 u. bejaardengymnastiek. De Lichtboei, Maasstraat. 10 u. peuter- oppas, 14 u. bejaardensoos. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 15 u. bejaardengymnastiek. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. ver gadering Gemeenschapsraad Heerhskerk, 20 u. fotoclub Heemskerk. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. WOENSDAG 19 APRIL De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. tiener- instuif. DONDERDAG 20 APRIL Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. Mg Ik? r hrWafc A1 4 RW aS® ir ‘‘‘HBjffjai W ijhrh Ir lw -7 -- I... 1 - -■ iv pqPtS- NV

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5