Vier BSCR- bestuursleden Krijgt K.G.IJ. straks treden af gehuwd voorganger? Hoogste punt Sterflat MEUBELHANDEL WESTENBRINK Eindexamens mammoetwet-scholen op hoog niveau ingezet KWALITEITSMEUBELEN Doe-het-zelf parket jllUêülll TOPVLOER is gewoon goed! VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND MODERATOR JAN RUITER LEGT VERKLARING AF Havenberichten kerkruimte IN DE VISHAL verloopt stroef TWIJFELS OVER MEERKEUZETOETS Onderhandeling voor andere Sporthuis PIM JANSSEN IJMUIDER COURANT VRIJDAG 21 APRIL 1972 6 Onderhandelingen Positief beleid Huur van kerk 3 50 0 m2 woonplezier VELSEN (Van onze onderwijsredacteur) Belachelijk Overlevingskansen Meerkeuzetoets Carodal tegels vraag nadere inlichtingen. Beverwijk^ (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In een verklaring onder het motto „Terugblik en perspectief” heeft moderator Jan Ruijter van de Kritische Gemeente IJmond zijn voornemen kenbaar gemaakt in de toekomst in het huwelijk te treden. Hij legde deze verklaring af tijdens een druk bezochte algemene ledenvergadering van de KGIJ in de aula van de christelijke lts aan de Luxemburglaan. De meerderheid van de aanwezigen heeft positief gerea geerd op de door Jan Ruijter afgelegde verklaring. Toch spraken enkele mensen hun bezorgdheid uit over de eventuele gevolgen van een dergelijke stap voor de Kritische Gemeente IJmond en de aangesloten leden. De vol tallige vergadering heeft door een motie aan het bestuur mandaat verleend bij alle soorten van overleg. ^Koningstraat 116 V elsen-IJmuiden aan VRIJDAG 21 APRIL HAARLEM/IJMOND Als om te bewijzen dat alle opmerkingen over het lage onderwijspeil van de Mammoetwetscholen uit de lucht gegrepen zijn, hebben de experi menterende athenea en gymnasia donderdag hun eindexamens op hoog niveau ingezet. Dit jaar le veren deze scholen voor de tweede keer eindexamenkandidaten af. Om precies te zijn: het gaat om 1.622 jongens en meisjes van 28 scholen. Deze scholen zijn met verlof van het onderwijsministerie al vóór de algemene invoering van de Mammoetwet (1968) in de geest van die wet begonnen te werken. Beverwijk VRIJDAG 21 APRIL Heemskerk V elsen-N oord Wijk aan Zee Voor AL UW ELECTRAWERK „BRANDENBURG” Kinderhuisvest 37 - Tel. 310135 ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE 20.30 u. De De Een vertrouwd adres voor kwaliteitsmeubelen waar u altijd beter en voordeliger slaagt, is f 29.75 49.75 27.50 f 37.50 ƒ15.95 24.00 De heer Bouma sprak de vurige hoop uit, dat de bisschop in het komende over leg vooral de constructieve elementen in de wijze van kerkzijn van de KGIJ wil onderkennen. Tijdens deze belangrijke vergadering werd nog bekend gemaakt, dat mevrouw A. Arts-Springorum als vierhonderdste lid van de KGIJ was ingeschreven vakken (die is er dus bijna niet), maar vooral in de verschillende geaardheid van de vakkenpakketten, die de jonge lui voor hun eindexamen kiezen. Dat is tevens ook het grote verschilpunt ten opzichte van de oude middelbare scho len: dèèr hadden de leerlingen niets te kiezen, hier kunnen zij twee jaar voor hun eindexamen 7 vakken uitkiezen waarin ze geëxamineerd willen wor den. Alle leveringen geschieden direct uit voorraad en worden GRATIS thuis bezorgd. De betaling kunnen wij prettig voor u regelen. Breng vrijblijvend een bezoek aan één onzer zaken. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op 25 april aanstaande zal het hoogste punt worden bereikt bij de bouw van de Sterflat aan het Zeewijk- plein te IJmuiden. BEVERWIJK: Heemskerkerweg 85 Tel. (02510)-2 76 82 HEERHUGOWAARD Middenweg 554 (t.o. H.H. Kerk) NACO-bushalte v. d. deur Tel. (02207) -12 87 ALKMAAR: Herculesstraat 6 A t/ het bodecenfrum bij de Massamarkt Tel. (02200)-1 12 25 ADVERTENTIE BEVERWIJK. De samenstelling van het bestuur van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad, nieuwe stijl, ondergaat een ingrijpende wijziging. Nu de bespre kingen over de nieuwe BSCR-stmctuur zijn afgerond, hebben de dames J. H. Vos- Muller, J. M. Zevenbergen- van Kesteren en de heren drs. A. J. Eiff en L. J. Lambers gemeend hun zetels ter beschik king te moeten stellen. De heer Eiff is vice-voorzitter en mevrouw Vos treedt op ais penningmeesteresse. Als hun opvolgers worden kandidaat gesteld mevrouw C. W. M. van Gelderen-Welboren en de heer M. F. Menist. SCHEVENINGEN. De aanvoer in Scheveningen bestond donderdag uit: 20 kisten en 50 premiekisten wijttng, 700 kis ten kabeljauw, 120 kisten schol en 4000 kilogram tong. lang was, maar voegde toe, dat korte stukken vaak alleen maar geparafra seerd werden, in plaats van samenge vat. „Daarbij komt”, aldus dezelfde do cent, „dat de samenwerking een van de meest adequate vormen van examine ren is; je toetst dan inderdaad wat de kandidaat begrepen heeft”. Of datzelfde ook gezegd kan worden van de zogenaamde meerkeuzetoetsen is (nog steeds) de vraag. Bij die metho de kriigt de kandidaat vragen over een serie teksten voorgelegd met daarbij telkens vier antwoorden, waarvan er maar één goed is. Dat goede antwoord draagt een nummer en dat moet op een ponskaart met een speciaal potlood aangetekend worden. „Dinsdagmorgen vernamen wij”, aldus de heer Bouma, „dat de kerkeraad zich had uitgesproken met de kleinst mogelijke meerderheid tegen verhuur aan de KGIJ. Dit besluit van de autonome kerkeraad zouden wij moeten respecteren, ware het niet, dat onze informatie over de rol van pastoor Pronk in deze kwestie minstens vermoedens opriep naar een indirecte beïnvloeding van de besluitvorming in de kerkeraad”. Het bestuur van de Kritische Gemeente IJmond heeft zich bereid ver klaard in een gesprek op maandag 24 april nog de nodige informatie aan de kerke raad te verstrekken. De eerste examendag begon met de opdracht een Nederlandse tekst samen te vatten. Die tekst was uit NRC- Handelsblad van 11 september vorig jaar genomen; hij handelde over de overlevingskansen die onze wereld nog heeft. De grote lijn („Pas wanneer het water zwart en modderig uit de kraan zal lopen, zal paniek ontstaan, maar dan is het te laat”) was gemakkeliik te vinden, maar het artikel was wel erg lang en het maken van een goede samenvatting kost een boel tijd. Som mige leerlingen vonden de opdracht het stuk tot ongeveer 500 woorden in te krimnen te vaag; ze hadden er geen kijk op „hoe lang” 500 woorden zijn. Nergens stond trouwens aangegeven dat het te bewerken artikel zelf onge veer 2000 woorden telde. En dat zou toch al een aardige vingerwijzing zijn geweest. Een leraar vond óók dat het stuk erg vervangen worden door de opdracht een gegeven tekst in het Engels (c.q. een andere vreemde taal) samen te vatten. „Dat is tenminste actief taalbe grip. Bij de meerkeuzetoetsen komt het voor dat de jongelui het juiste ant woord aangeven op de gestelde vragen, maar dat ze achteraf de tekst niet kunnen weergeven in hun eigen woor den”. Assessor Joop Stam, die als vertegen woordiger van monseigneur Zwartkruis aan het bestuur is toegevoegd, gaf als zijn mening te kennen, dat óeze kwestie niet gezien moet worden als een Haarlemse affaire, maar als een aangelegenheid van de gehele Nederlandse kerkprcvincie. Hij waarschuwde de leden van de KGIJ geen al te hoge verwachtingen te hebben van het door de bisschoppen in te nemen standpunt. Hij voorzag, dat de bisschop pen een gehuwde voorganger niet zullen toestaan om de band met vooral de we reldkerk zoals de situatie nu ligt niet nog slechter en minder stevig te maken. In een toespraak zei de voorzitter van de KGIJ, de heer J. Bouma, dat het bestuur geheel achter de verklaring van Jan Ruijter stond. „Zij past geheel in de lopende ontwikkelingen” aldus de heer Bouma, die zich niet ontveinsde, dat een en ander een aantal problemen opriep. Uit zijn verslag tijdens de vorige alge mene ledenvergadering memoreerde de heer Bouma, dat de KGIJ tegen betaling avn vierhonderd gulden sleechts de toe stemming heeft het gebouw te gebruiken, maar dat van enige rechtszekerheid geen sprake is. De voornaamste zorg van het bestuur noemde de heer Bouma de conti nuïteit van de vieringen, welke volgens zijn mening slechts kon worden zekerge- steld door een zakelijk huurcontract. Voor de toekomst zag Jan Ruijter mo gelijk een ander dak misschien boven wat minder hoofden, communiqué’s en publi caties, afwijzing en de wil tot communi catie met pijn aan beide kanten. „Maar ondanks alles een herkennen in elkaar, maar zeker binnen de gemeente van de gezindheid van Jezus Christus en een zoeken naar vormen, taal en teken, waar in saamhorigheid wordt bestendigd en be vestigd”. IJMUIDEN. In IJmuiden werden don derdag aangevoerd: 24 kisten en 105 pre miekisten schelvis, 8 kisten en 31 premie kisten wijting. 1028 kisten kabeljauw, 624 kisten koolvis, 635 kisten makreel. 16 kis ten en 3 premiekisten haring, 227 kisten schol. 43 kisten diversen, 111 stijve kabel jauwen en 11.500 kilogram tong. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 12,60-11,05, grote tong 4,21-4,05. grootmid- del tong 4,21-4,05 kleinmiddel tong 6,19- 6,01, tong I 6,87-6’,38, tong II 6,69-6,49. Per 50 kilogram: schelvis I 32, schelvis II 30, schelvis III 68-32, schar 56-33, wij ting I 64-58, wijting II 60-57, haai 34, poon 31, steenbolk 22,50, kabeljauw I 85-56, ka beljauw II 104-48. kabeljauw III 71-54, kabeljauw IV 64-50, kabeljauw V 41-27, koolvis I 48, koolvis II 48-44, koolvis III 45-37, koolvis IV 32-25, witte koolvis 52, schol I 83-63 schol II 82-69, schol III 83- 71, schol IV 57-40, tarbot 540-216, griet Besommingen: KW 39 f 43.800, 149 10.900, 171 6.090, GO 21 15.600, SL 49 1.900, 235-156, haring I 26, makreel I 26,40-21. UK 48 7.300. 73 9.350, WR 128 2.900, IJM 4 3.080. mengd zwemmen 16.45-19.45 u. zwemles sen, 19 30-20.40 uur gemengd zwemmen, 20.45-22 uur VZV. Sporthal Zeewijk, Planetenweg. IJmui den, 8.30-12 u. instuif, 12-16 u. Badmin- tonver. Velsen, jeugd; 16-20 u. jeugdbas- ketballcompetitie; 20.30 u. promotiewed strijd basketball heren ExercitiaJum pers. Bedrijfsrestaurant Hoogovens, zaterdag vanaf 16 uur expositie werken van Fenny Nij man en Renaud Levigne; wandkleden en zeefdrukken. Behalve de vraag hoe het overleg met de bisschop zal verlopen, zag hij ook een probleem in het gebruik van de St. Jozef kerk. Hij vroeg zich af, wat het standpunt van pastoor Pronk en het kerkbestuur in deze zou zijn. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Louise, Skarrehage, IJmuiden; Jomsborg, Leith; Amstel- stroom, Hull; Actinia, Rotterdam; Bleikvassll, Felixtowe; Theron, Bremen; Makler, Rotterdam: Sylvia 6. Flixborough; Ursa Norrsundet; Lauter, Rotterdam; Kaiaserberg, Hoek van Holland; Ka rin Winkler, Flixborough; Annelies Christopher, St. Naiare; Gerd Sibum, Kristineham; Oriole, Dagenham; Tor Gothia, Gothenborg; Oostkerk, Le Havre; Katie, Hoden; Krab, Gibraltar; Ker- noa, Le Leque; Pamela-C, Londen, IJmuiden; Thaletas, Rotterdam. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Detlef Schmidt, Gent; Hardy Merchant. Brake, IJmui den; Marjan, Caen; Medon, oRtterdam; Delfborg, Lidkoping; Pavonis, Sharpness; Zingst, Malmo; Pergo, Ipswich; Prins der Nederlanden, St. Maar ten; Esma-B, Wisbeck; M. I. Transporter, Noord zee; Paul, Oslo; Nordheide, Portise; Memel, Da genham; Amstelstroom, Hull; Framptondyke. Southampton; Brook, Hamina; Inkurles, Lening rad; Sylvia-6, Flixborough; Valny, Le Havre; Karin Winkler, Flixborough; Zaanstroom, Felix towe; Makler, Belfast; Metre, Hoden; Joms borg, Harlingen. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Centurity, Thames; Exning, oRtterdam; Inger, Fiborgtan- gen; Baltique, Oslo; Smit Lloyd 11, Cont Plat, IJmuiden: Columbia, Hampton Roads; Tor Mer cia, Immingham; Helena Husma, Milfordhaven; Stlren, Gdynia, IJmuiden. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Roquebru- ne, Hamburg; Aaltje, Londen; Tor Gothia, Go thenborg; Merc Australia, Hamburg; Theron, Kingston; Fjordaas, Tubarao, IJmuiden; Hein rich Peters, Kiel IJmuiden; Reestborg, Helsing- bordg, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) Modeator Jan Ruijter wilde de leden van de Kritische Gemeente IJmond niet ongefundeerd hoopvol stemmen over het door de bisschop in deze kwestie in te nemen standpunt. Anderzijds vroeg hij om meer begrip voor de moeilijke positie van de bisschoppen. „Laten wij”, zo meen de Jan Ruijter, „geen eenzijdige uitspraken doen over het bisschoppencolege in zijn totaliteit; wij verwachten dat ook niet van hen over ons”. De overige kandidaat-bestuursleden zijn mevrouw A. G. van Oort-van der Pluym en de heren C. P. Bossets, J. Budding, ir. J. H. van Buuren en J. L. Langendijk. De verschillende stuurgroepen zijn voorlopig als volgt samengesteld: cul tuur en recreatie: mevrouw C. Zeijlmans- Fontijn en de heren L. van der Maarel, J. den Ouden, mr. S. Tjalsma en J. van der Waals. Woon- en leefmilieu: mevrouw C. van Gelderen-Welboren en de heren P. Dekker, C. Mijnders, S. van Willigen en Tj. Zijlstra. Sociale dienstverlening: mej. J. Bil en de heren C. P. Bossets, J. Budding, P. de Jonge en C. Spiekerman. De BSCR houdt op maandagavond 24 april de jaarvergadering in Huize Schey- beeck. VRIJDAG 21 APRIL Fauna Felisena, kontaktavond om 20 u. in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. De Ark, jongerensociëteit Kerkplein, Velsen-Zuid, 20.30 u prof. Ten Haeff over: „Is er leven na de dood?”. De Rank, Koningin Wilhelminakade, IJ muiden, 20 u. concert TJmuidens Roem bal na. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u; filiaal Spaarn- berg, Wüstelaan 79, Santpoort-N. 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 117 Velsen- Noord, 19-21.30 uur. Gymzaal Radarstraat, IJmuiden, 21-22 uur training softbal Pino’s. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 20.30 u. degradatiewedstrijd basket ball heren HAV-Black and White. IJmuider Harmonie, 18.30 repetitie Jeugdorkest in Herv. Jeugdgebouw, Rem- brandtlaan, IJmuiden-Oost; 19.30 u. rep. Tamboer- en Trompetterkorps in mms- gebouw, Tolsduinerlaan. ZATERDAG 22 APRIL Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, 20 u. „Rel door een gasbel”, toneel door De Martinitoren. Zomerlust, Hoofdstraat, Santpooft- Noord, 20.15 u. „Maribel” toneel door Jan van Dommelen. Gymzaal Radarstraat, IJmuiden, 10.30- 11.30 uur open huis Pino’s. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, 10-12 uur instuif meisjes en jongens 6-12 jaar; peuterspeelgroep 9.30-11.30 uur; kleuterallerleiclub 10.45-12 uur; Back Ho me Tienersoos 14-18 jr van 19.30 tot 22.30 uur. Zee- en Duin wij kclubs, in Zeeweg- school van 9.45 tot 11 uur voor jongens 8- 10 jaar; 11-12.45 uur meisjes 8-10 jaar. Bibliotheken, openbare leeszaal en bibli otheek, Plein 1945, IJmuiden de filialen Zeewijkplein, IJmuiden-West, Spaamberg (Wüstelaain 79) in Santpoort-N. jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg IJmui den Oost en filiaal Wijkerstraatweg Vel- sen-Noord zijn open van 10 tot 12.30 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden 6.30-8 uur gemengd zwemmen 8-9 uur zwemles sen, 9-11.45 uur gemengd zwemmen, 11.45- 12.15 uur zwemlessen 12.15-13.10 uur ge- Het bestuur zegde toe de kwestie uiter lijk vrijdag schriftelijk bij het bisdom aanhangig te maken. Bovendien garan deerde het bestuur volledige openheid. De onderhandelingen over de huur van de Vredevorstkerk, die zeer geschikt voor de doeleinden van de KGIJ bleken te zijn, verliepen in een goede sfeer. In voorzich tige bewoordingen hekelde de heer Bouma het gedrag van pastoor Pronk, die in gesprekken met de voorzitter van de gere formeerde kerkeraad informatie over ach tergronden van het cobtact van de KGIJ met de Vredevorstkerk op zodanige wijze zou hebben weergegeven, dat bij deze voorzitter de vrees ontstond betrokken te worden bij een conflict tussen katholieke groeperingen onderling. BEVALLEN S. L. Verburg-Ulehake, z., Langevlak 54, IJmuiden; M. J. Dubbelman-Jansen, z., Kruisberglaan 255, IJmuiden ONDERTROUWD H. A. Van Lottum, Heinsiusstraat 13, Pa- pendrecht en J. J. van Kampen, van Da- lenlaan 117, Santpoort, t.a. Alblasserdam, Nic. Beetsstraat 446; C. B. Kroon, Leidse- straat 76. Hillegom, en A. M. B. Beentjes, Waalstraat 120, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Waalstraat 120; H. Kleij, Plantage Kerk- laan 59, Amsterdam en W. R. van Rijswijk, Terrasweg 73, Santpoort, t.a. Santpoort, Terrasweg 73; J. Portegijs, Bakenesser- gracht 60, Haarlem en A. M. M. Diepen- daal, Rembrandtlaan 7, IJmuiden, t.a. Bakenessergracht 56; W. P. C. Neijboer, Plesmanweg 419, Beverwijk en C. M. Braams, Julianakade 12, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Julianakade 12; C. H. M. I. de Wit, Grote Houtweg 28, Beverwijk en G. M. T. Van de Vin, Woonwagenkamp, vak 10, Velsen (zuid), t.a. Beverwijk, Wolff en Dekenlaan 15; P. van den Hoek, Eenhoorn- straat 36, IJmuiden en K. M. Joachim, Eenhoornstraat 36. IJmuiden. GETROUWD J. C. Noomen-S. J. Bijeman, Alphen aan de Rijn, Saffierstraat 58; F. van der Plas- W. G. de Klerk, IJmuiden, Uranusstraat 6; A. T. W. van Tongerlo-M. W. Schouten. Heemskerk, Ign. Ingenhouszstraat 3; N. C. V. Besteman-M. C. J. L. van Willigen, Zandvoort, Duinweg 29; C. M. Smit-G. Duursma, Beverwijk, Alkmaarseweg 86; A. P. A. Weezepeel-H. van Duijkeren. Be verwijk. Bleriotlaan 4; P. Bouma-C. C. A. Arisz IJmuiden, Gijzenveltplantsoen 45. OVERLEDEN M. E. Kraaijenoord, 66 jr., echtgenote van J. Buis, Keetberglaan 132, IJmuiden. Omdat het bestuur wel vermoedde, hoe het parochiebestuur van de St. Jozefkerk op de verlangens van de KGIJ zou reage ren, was contact opgenomen met onder meer pastoor Straathof van de Regina Caeli-parochie, ds. Wentsel van de Vrede vorstkerk en pastoor Pronk van de St. Jozefkerk voor een oriëntering op de mogelijkheden. Pastoor Straathof bleef sympathiek te staan tegenover de Kriti sche Gemeente IJmond, maar voorzag moeilijkheden met betrekking tot beschik baarstelling van de kerkruimte als in de relatie tussen de KGIJ en het bisdom mogelijk enige wijziging zou komen door een eventueel huwelijk van moderator Jan Ruijter. Atheneum en gymnasium-nieuwe stijl leggen hun eindexamenkandidaten in alle vakken dezelfde opgaven voor, met dien verstande dat het gymnasium daarenboven nog in Grieks en Latijn 'examineert. Het verschil tussen athe neum en gymnasium-nieuwe stijl moet dan ook niet zozeer gezocht worden in de verscheidenheid aan onderwezen In de richting van wat deze lerares wil, werkt men bij het MEAO al. Daar kregen de kandidaten donderdag tien vragen over een Duitse tekst voorge legd, die ze in hun beste Duits moesten beantwoorden. Als ze daar genoeg tijd voor hadden gehad, zou dat best gelukt zijn. Maar er was niet meer dan één uur en een kwartier voor uitgetrokken en dat noemde een leraar „in één woord belachelijk”. Overigens was ook het MEAO-stuk gewijd aan de drei gende wereldondergang: „Die Kata- strophe hat schon begonnen”. Ook woensdag zaten de MEAO-kan- didaten in een dwangpositie waar dat niet gehoefd had. Bij het examen over recht, deel I, kregen ze namelijk 50 stellingen voorgelegd waarop ze alleen maar met „goed” of „fout” konden antwoorden. Weliswaar had het minis terie laten weten dat dit systeem geïn troduceerd zou worden, maar dat ge beurde nu duidelijk op te grote schaal ineens. Op de school waar wij ons licht opstaken, raakten de kandidaten er behoorlijk door in paniek. Natuurlijk moeten er nieuwe examenmethodes be proefd kunnen worden, maar zo schiet men het beoogde doel voorbij. Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. ZATERDAG 22 APRIL Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. Eén voorbeeld (het begin van de derde tekst): If the English nature is cold, how is it that it has produced a great literature and a literature that is particularly great in poetry? Bij die zin behoort als opdracht: The word „If” coid<4 -• he ced by: A: As, B: Assuming that, C: Unless, D: When. (Het goede ant woord is: Assuming that). Een lerares, die we om haar oordeel vroegen, noemde het verdacht dat haar leerlingen de opdrachten nogal gemak keliik hadden gevonden. Zij zei er blij mee te zijn, dat in de naaste toekomst deze passieve meerkeuzetoetsen (deels) De Grenspost, Soerstraat. 20 uur ge spreksgroepen. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 20 u. ledenvergadering AR-kiesvereniging met als spreker oud-minister B. Roolvink. Clubhuis Scheybeeck, Parallelweg. 20 u. jaarvergadering hockeyclub. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geo pend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 Parmentierstraat 2: jeugd 18 30-20.30 u. ZATERDAG 22 APRIL Het Groene Huis, Raamveld. 8.30 u. trimmen voor heren. De Grenspost, Soerstraat. 10 u. kleuter- instudf, 14 u. jeugdfilm, 20 u. discotheek Fire. De Kelder, Hilbersplein 20 u. tienersoos. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks zan 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-15.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 10-12.30 u; Stumphiusstraat 46: jeugd 10-12.30 uur. VRIJDAG 21 APRIL De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 18.30 u. instuif. De Werf, Jan Ligthartstraat 19 u. in stuif. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat, 19.30 u. instuif. De Zandkraai, Handelstraat. amaiteuravond im Padoe-bar. De Lichtboei, Maasstraat. 20 u. ontspan- ningsaktiviteiten voor volwassenen. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 21 u. film-in. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 22 APRIL Duinterrein, ingang Rijksstraatweg. 8.30 u. sportinstuif voor heren (alle leeftijden). Sporthal, Maerelaan, 9.30 u. trimmen voor heren tot 40 jaar, 11 uur trimmen voor heren vanaf 40 jaar. De Werf, Jan Ligthartstraat. 14 u. in stuif. De Zandkraai, Handelstraat. 14 u. in stuif. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 14 u. instuif. De Lichtboei, Maasstraat .14 u. jeugd film. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. dansen. De Vlotter, Oosterweg. 20 u feestavond Raiffeisenbank. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u.; Ruijs- daelstraat 7: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 21 APRIL De Schouw, Bleijenhoevelaan 20 u. feestavond personeelsvereniging Plaatwel- lerij. De Mei, Geelvinckstraat. 19 30 u disco. Openbare bibliotheek, filiaal Wijker straatweg. Geopend 19-21 30 u. ZATERDAG 22 APRIL De Mei, Geelvinckstraat. ’s Middags en 's avonds disco. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 10-12.30 u. Licht- en krachtinstallaties zwakstroominstallaties versterkerinstallaties elektrische verwarming (nachtstroom) Electrotechnisch bureau Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 1 34 05 (0 2550) Wij leveren alle electr. apparatuur, motoren, pompen, aggregaten, enz. Tennisracket vanaf Adidas trainingspakken, v.a. Honkbalhandschoenen v.a. Puma spikes nu (Mexico Velcro) Speedo zwemkleding (heren) vanaf (dames) vanaf In ztfn verklaring zei Jan Ruijter onder meer: „Zo is het handhaven van de celi baatsverplichting een machtsmiddel bij uitstek van een falende kerk. Ik heb dit in het verleden vaak in het belang van anderen gezegd. Nu zeg ik het voor mij zelf en ik doe het graag. Ik zou het betreuren als ik op dit moment geen verkering had. We zouden in dat geval worden getolereerd, althans iets langer maar overigens met het gevaar van in kapseling en dus met verduistering van de bijbelse boodschap”. „Ik persoonlijk schuw de komende con frontatie niet”, zo vervolgde de moderator „U mag er zich, ieder afzonderlijk, vóór of tegen uitspreken. Ik kom weer graag op een flat in uw midden wonen om samen met velen nog meer vzerk te doen voor vrijere mensen. Eigenlijk staat hier een punt zo ligt het voor mij en ik ben niet over één nacht ijs gegaan”. Tegelijkertijd zei Jan Ruijter zich te realiseren, dat er veel mensen met een paar hamvragen zullen blijven zitten, waarvan naar zijn mening de belangrijk ste de relatie met de bisschop zal zijn. Hij noemde dit terecht, omdat zij niet alleen nieuwsgierig zullen zijn naar wat de bis schop straks meent te moeten zeggen maar er ook bezorgd over zijn. „Altijd hebben wij gezegd, dat wij met de bis schop in gesprek willen blijven en wij zullen dat blijven benadrukken”, aldus de moderator. Voorts zei hij te hopen, dat de bisschop van Haarlem met hem en de bisschoppen van Nederland met andere basisgemeen schappen dit kontakt ook van hun kapt met de grootst mogeljke inzet zpllen wil len én bevorderen. Ook sprak hij de hoop uit, dat de bisschoppen hun voorzichtige, soms negatieve en meestal correctieve houding zullen wijzigen in een meer posi tief en creatief pastoraal bel®id. ..De bis schoppen hebben meer te doen dan ang stig en remmend te werken” zo zei Jan Ruijter in zijn verklaring.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7