HORECA PROFITEERT VAN CORSO ZONDER BIJDRAGE IN KOSTEN ORGANISATIE ROUTE, TIJDSCHEMA EN VERKEERSMAA TREGELEN Veertienhonderd gulden voor idee van voorman we zijn zo gemakkelijk dicht bij Raiffeisenbank IQ Boerenleenbank Stap eens bij ons binnen HF E i WALKER JENTEN MM Ponnies draafden Eis van 8 maanden Winkelsluiting op 1 en 2 mei in Velsen U kunt zoveel méér doen met onze bank tegen losarbeider zonder berijders door Santpoort B Zilveren ID-speld voor A. C. Betjes van Hoogovens r a VRIJDAG 21 APRIL 1972 OPTIMISTISCH GELE HYACYNT Medewerking Invaliden Krachttoer te wi Voor serie inbraken 3000 vestigingen II I d Bij ons is ’t altijd zomer! Kom maar eens kijken: de grandioze kollektie Walker tenten 1972 staat opgesteld in onze showroom te pronken. Stralend nieuw in vorm en kleur en met alle Walker extra’s: kwaliteit, betrouwbaarheid, komfort, makkelijk op te zetten, plus de allernieuwste snufjes. Van éénmanstenten tot gezinswoningen. Werkelijk... een unieke kollektie zoals u van Walker gewend bent! de bank voor iedereen Want waarom zoeken naar wat u vlakbij kunt vinden? U stapt eenvoudig even bij een Raiffeisenbank of Boerenleenbank binnen. Er zijn 3000 vestigingen. Dus overal gemakkelijk dicht bij u in de buurt. Om te kiezen uit wel 8 verschillende spaarvormen, met elk een aantrekkelijke rente. Zodat u kunt sparen op de manier die het beste bij uw bedoelingen en mogelijkheden past. Een deskundige adviseur helpt u graag bepalen welke spaarvorm juist voor u het* meest geschikt is. Bij de Raiffeisenbank en Boerenleenbank, de bank waar de helft van alle Nederlanders al bij spaart. FABER BUITENSPORT Gebouw Singel 11 (Voorm. Ronde Lutherse) 3 min. van af Centraal Station. PARKEERMETERS RONDOM. I i ibr -I w V i W i (Vervolg van pagina 1) ADVERTENTIE ADVERTENTIE laten. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Tevens stelde hij voor een bundeltafel te maken teneinde de werkomstandighe den te verbeteren. Een derde aspect dat hij zijn idee noemde, was het verplaatsen van de kiep- stoel, om zodoende kortere heftrucktijden te verkrijgen. Alle drie de voorstellen zijn inmiddels uitgevoerd en voldoen goed. Jhr. ir. B. de Jonge, bedrijfsdirecteur IJmuiden, overhandigde de heer Betj es de beloning en speldde hem tevens de zilve ren ID-onderscheiding op. Vervolgens beschreef de heer Betj es uitvoerig zijn vinding aan de aanwezigen. Hij liet daarbij duidelijk merken dat hij niet over een nacht ijs was gegaan, want het idee liet nauwelijks betere mogelijk heden toe. HAARLEM. Acht maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest luidde gistermiddag voor de Haarlemse recht bank de eis tegen een 19-jarige losarbei der uit IJmuiden. De jongeman stond terecht voor zijn aandeel in een serie inbraken in Velsen, IJmuiden en Heems kerk. Uitvinder voorman Betjes demon streert zijn idee. Het optuigen van de praalwagens in de HBG-veilinghallen trekt altijd veel Voor het hele traject geldt, dat de corsoroute tegen de route in een half uur en met de route mee een kwartier voor aankomst van de kop van de stoet niet meer bereden kan worden. Het kruisen van de optocht zal op de meeste plaatsen tot 5 minuten voor aankomst mogelijk zijn. Het voorbijtrekken zal ongeveer veertig minuten in beslag ne men. publiek. Tot vanavond 24 uur worden bezoekers in de HBG-hallen toege- Ten slotte heeft de Haarlemse politie speciaal voor de invaliden een vak ge reserveerd, van waar het corso kan worden gevolgd. Dit vak is aan de oost zijde van de Wagenweg vanaf het huis van de burgemeester tot aan de Span- jaardslaan. De invaliden mogen, als zij dat willen, in hun auto blijven. VELSEN. Aangezien de koninginne dag dit jaar op maandag valt, hebben burgemeester en wethouders, overeen komstig het advies van het Contactorgaan Detailhandel Velsen, de winkeliers in deze gemeente verzocht hun winkels op 1 mei de gehele dag voor het publiek gesloten te houden, in plaats van alleen des namid dags. zoals gebruikelijk was. In verband met het vorenstaande ver zoek hebben burgemeester en wethouders ontheffing verleend van het bepaalde in zake de dinsdagmiddagsluiting voor 2 mei en zullen de winkels alsdan de gehele dag geopend mogen zijn. IJMUIDEN. Met een bedrag van 1.400 honoreerde Hoogovens donderdag middag het goede idee dat de heer A. C. Betjes uit Waarland had ingezonden. De heer Betjes, voorman in het platenmaga zijn van warmbandwalserij 1, had voorge steld de kiepstoel bij de afwerking zoda nig te wijzigen dat er voortaan drie in plaats van één rollen bandstaal sneller kunnen worden verwerkt. overnachtingen en verteringen uitgeven, de honderdduizenden Nederlanders niet meegerekend, die natuurlijk ook een fikse bijdrage leveren. Voordat het corso over de Grote Markt in Haarlem trekt, zal de „BATO- showband” van 9.30 tot 10.10 uur een muzikale show verzorgen. Het corso betekent ieder jaar weer een krachttoer voor de politie, die met zeshonderd man langs de route aanwe zig is voor een soepel verloop. In de stad Haarlem geldt voor het traject van het corso een parkeerverbod. Eventueel aanwezige auto’s zullen met een kraan- wagen worden weggesleept. Het doorgaande verkeer richting Den Haag/Rotterdam, Velsertunnel en Zand- voort zal worden omgeleid en moet de aangegeven omleidingsborden volgen. Plaatselijk zal het verkeer op verschil lende plaatsen via andere routes worden geleid. De Nassaulaan en het Nassau- plein zijn vanaf 6 uur ’s morgens afge sloten. De bruggen blijven van 9 tot 13 uur voor het scheepvaartverkeer geslo ten. Aankomst centrum Sassen- heim, waar men om 16.54 uur het eindpunt Warmonder- dam zal bereiken. De jongeman, die al eens eerder met de justitie in aanraking was geweest, had het samen met een groepje kornuiten vooral gemunt op scholen en jeugdsociëteiten. Het bij de inbraken buit gemaakte geld vele honderden guldens ging op aan bioscoop en cafébezoek. Uitspraak over veertien dagen. In Hillegom moet tussen 6 en 8 uur ’s morgens de Hoofdstraat worden vrij gehouden van geparkeerde auto’s. Dat geldt ook vanaf 13 uur tot na het passe ren van de stoet voor de hoofdwinkel straat. In de Meerbeekstraat, Prins Hen drikstraat, Meerstraat, Marijkelaan en Irenelaan mag eveneens niet worden geparkeerd. SANTPOORT. Een manegehouder uit Overveen is door de politie op de vingers getikt. Hij had namelijk aan drie kinderen pony’s verhuurd zonder voor de nodige begeleiding te zorgen. Daardoor kon het voorkomen dat de paardjes, toen zij hun berijdertjes op de Bosbeeklaan IN Santpoort hadden afgeworpen, er on middellijk vandoor konden gaan, de ge schrokken kinderen angstig achterlatend. Een van de pony’s kon vrij snel in hoorn worden gehouden, de andere liepen door de Wüstelaan en staken in volle galop de drukke Hoofdstraat over in de richting van de Slaperdijk. Later konden de dieren worden gekalmeerd, waarna ze te ruggebracht zijn naar hun manege. De politie vestigt er nog eens de aandacht op dat het paardrijden van kinderen zonder begeleiding een onverantwoordelijke zaak is. De rijkspolitiekorpsen broek en Hillegom vragen medewerking bij de volgende maatregelen: In Benne- broek mag op de corsodag tussen 10 en 16 uur niet geparkeerd worden in de Bijweglaan, Zwarteweg, Duinlaan, Schoollaan, Kennemerbeekweg, Rijks- straatweg, Willinklaan, Van Doornik- laan tussen Willinklaan en Bennebroe- kerdreef en Bennebroekerdreef tussen Willinklaan en Rijksstraatweg. bollenondernemers in de bollenstreek „hun” corso natuurlijk met hand en tand verdedigen. Maar al huisvest Hillegom het nationale bloembollencentrum, er zijn on dernemers in Noord-Holland, Friesland en beneden de grote rivieren, die evenveel recht van spreken hebben. Alleen als de vele andere belanghebbenden in de streek tussen Haarlem en Leiden bereid zijn met de bloembollenmensen rond de tafel te gaan zitten en mee te werken, zal het zilveren corso van komende zaterdag niet het laatste zijn”. En wat dat betreft is voorzitter Bonkenburg optimistisch ge stemd. Het corso, dat zaterdag vanuit Haarlem weer door de bollenstreek naar Sassen- heim zal trekken, betekent een jubileum. Het is het 25ste corso, dat ondanks de Floriade toch een grootsere opzet heeft dan voorgaande jaren. Ondanks de Floria- de, want op deze expositie in Amsterdam zijn de mensen uit het bollenvak ook sterk vertegenwoordigd. De investeringen daarvoor zijn ten koste gegaan van de inspanningen voor het bloemencorso. Ook al heeft de stichting niet het streefgetal van 25 praalwagens gehaald, „het corso is een jubileum waardig”, vindt De stoet is met zijn tweeëneenhalve kilometer langer dan vorig jaar en er rijden 23 (één meer dan in 1971) praalwagens mee; de kleinste meet twaalf meter en de grootste liefst 34 meter. Twintig muziekkorpsen zorgen voor de muzikale noot. Aan het corso is opnieuw geen motto meegegeven, maar de namen van de praalwagens zijn allemaal nauw met het bollenvak verwant. LISSE Ieder jaar gaat er van het bloe mencorso in de bollenstreek een grote aan trekkingskracht uit: alle hotel- en logeer bedden van Haarlem tot Leiden (60.000) worden al weken van tevoren gereserveerd. Geschat wordt dat de vreemdelingen voor een slordige vier miljoen gulden aan Het bloemencorso is dus vooral voor het horecawezen, in de ruimste zin van het woord een belangrijk evenement zonder dat een bijdrage wordt betaald in de kosten van de organisatie, die nog maar een fractie zijn van de som geld, die door de deelnemers aan het corso moet worden betaald. „Deze tijd, waarin ieder van ons wat kostenbewuster door het leven gaat dan jarenlang het geval was”, aldus voorzitter Bonkenburg, „vraagt ook van de bloembollen-ondernemers een kri tische kijk op het kostenpeil. „Hij moet zich net als elke andere ondernemer telkens weer afvragen: besteed ik mijn geld goed? Is er geen goedkopere manier om hetzelfde doel te bereiken”. Voor de 23 praalwagens is een keuze gedaan uit vijftig ontwerpen, die nu voor de 22ste keer door Jos van Driel zijn vervaardigd. Ook voor hem betekent dit corso een jubileum: hij heeft voor deze bloemenshow het 2500ste ontwerp op pa pier gezet. Donderdagmorgen zijn honder den leerlingen van tuinbouwscholen uit Amsterdam en de bollenstreek in de HBG-veilinghallen in Lisse met het optui gen van de wagens begonnen, waarvoor bloemen in overvloed aanwezig zijn. Dit ondanks het feit, dat het corso een week eerder dan normaal wordt gehouden in verband met de te verwachten drukte rond het 1-mei weekeinde. In overleg met de VW’s is men daarom van de traditio nele laatste zaterdag in april afgestapt. Bloemen in overvloed dus. Dankzij het zachte weer in maart is er geen gebrek aan hyacinten, die in alle kleurschakerin gen zijn aangevoerd. Zelfs de laatbloeien- de gele hyacint is verwerkt. Traditiegetrouw kunnen vandaag tot 24 uur de praalwagens worden bezichtigd in de HBG-veilinghallen in Lisse. Zaterdag vroeg in de ochtend worden de wagens naar Haarlem gereden. Is het traject naar Sassenheim volbracht, dan gaan tien praalwagens ’s avonds nog op weg naar de Floriade in Amsterdam. Als men de helft van het 40 kilometer lange traject heeft afgelegd, wordt gestopt om zondagmorgen vroeg weer verder te gaan. De overige wagens worden zondag voor een deel in Sassenheim tentoongesteld en voor een deel langs de route van het corso. LISSE De route en het tijdschema voor het 25ste bloemencorso, dat zater dag 22 april van Haarlem naar Sas senheim rijdt, ziet er als volgt uit: 10.10 uur Vertrek Nassaulaan in Haar lem. Via de brug over de Nieuwe Gracht, Zijhuizen, Parklaan, Kruisstraat, Bartel- jorisstraat, bereikt de stoet om 10.21 uur de Grote Markt. Dan gaat het verder via Ko ningstraat, Verwulft, Ged. Oude Gracht, Turfmarkt, Kampervest, Gasthuisvest, Houtplein en Wagenweg rich ting Heemstede. 12.12 uur Aankomst Bennebroek. 14.00 uur Vertrek Bennebroek. 14.42 uur Aankomst centrum Hillegom. 15.34 uur Aankomst centrum Lisse. 16.32 uur Dat doel valt in twee onderdelen uiteen. Enerzijds tracht men jonge mensen te interesseren voor het bollenvak en ander zijds wil men de toerist en de Nederlan- vuxou der laten zien welke bloemenpracht men voorzitter Blankenburg, in zijn eigen tuin kan bezitten, wanneer zyn tweeëneenhalve kilc men bollen plant. Het corso is een pro- - duktenshow die zijn weerga in de wereld niet kent. Hoewel de waarde als reklame- middel en het belang voor de werving van jonge vakmensen, het corso een zake lijke inslag geven, vindt voorzitter Bon kenburg, dat het helemaal in het zakelij ke vlak kan en mag worden getrokken. Maar binnen de Raad van Ondernemers kan men wel horen verkondigen of het geld niet beter kan worden besteed en met meer resultaat. „Nu zullen de bloem- van Benne- 7 8’ mogelijkheden voor het kiezen M"' V 5 •W AA

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9