DE BEURS DEZE WEEK GEEN ENKELE BELASTING IS Gratis reizen Winst van Gasunie gestegen Wandelen met NS 8-Daagse vakanties in eigen land 2dageninmei opuw65+kaart In mei kunt u met NS op uw 65+kaart weer 2 dagen gratis reizen. Kies uit elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag (behalve 2,11, 20 en 23 mei). „Discipline staalproducenten nodig” VOOR MIJ ONAANTASTBAAR” c Minister Nelissen wil voor begroting handen vrij Dit jaar geen heffing op gastarbeiders I ww BESTUUR HOOGOVENS IN JAARVERGADERING: Wall Street 19 WEER TERUG WEIFELEND MOEILIJK VOORNEMEN 45^ f4 ZATERDAG 22 APRIL 1972 ADVERTENTIE ADVERTENTIE voordelig uit met NS l ri voordelig uit met NS voordelig uit met NS (Van onze beursmedewerker) (Van onze parlementsredacteur) ADVERTENTIE Zuid-Limburg Twente Friesland Montferland Brabant Zeeland Drente Noord-Holland GRONINGEN. De Gasunie verwacht dat de verkopen in 1972 toenemen tot 56 miljard m3 (v.j. 43,5 miljard m3). De verkoop in het binnenland zal volgens deze prognose stijgen tot circa 33 miljard m3 (v.j. 26,4 miljard m3) en de export tot 23 miljard m3 (v.j. 17,2 miljard m3). Dit blijkt uit het jaarverslag. Vraag op uw station de brochure „8-Daagse NS-Vakantiereizen 1972”. De vakbeweging stelt wel een dui delijk inkomensbeleid als voorwaar de. Toch is er van matiging nog niet veel terechtgekomen. CNV-voorzitter Lanser spreekt an ders nogal smalend over een kabinet van bezuinigers en belastingverlagers. Vindt u het juist dat de banken zo plotseling de rente hebben verlaagd? DEN HAAG Bedrijven die buiten landse arbeidskrachten in dienst hebben zullen dit jaar nog geen heffing per werk nemer hoeven te betalen. Premier Biesheuvel zei vrijdagavond, na afloop van het kabinetsberaad, dat de op- ,sA IsT v.a. f 189.- v.a. f 237.- v.a. f 265.- v.a. f 244.- v.a. f 275.- v.a. f 273.- v.a. f259.- v.a. f 260.- Santa Té Ind Can Pacific minois Cent. Penns Centr South Pac. Allied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brands Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup de Nem East. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. Am. Motor» 14 wandelroutes in de mooiste streken in ons land. Nieuw v.a. 1 mei 1972: Bos- en beekwandeling Leuvenum (Hulshorst, Veluwe) en Bos- en heidewandeling „De Ginkel” (Ede-Wolfheze). Vraag op ’t station naar de folder „Wandelen met NS”. Gisteren 35% 15% 30% 4% 30% 33 31% 44 22% 43% 46 20% 32 23% 36 56% 25% 44% 170% 116 68% 82% 32% 8 Loopt het kabinet niet wat achter de ontwikkelingen aan? Nelissen: „Wij zijn begonnen om in overeenstemming met het maatschappelij ke gevoelen op dit punt de verant woordelijkheid bij het bedrijfsleven te laten. Desondanks zijn er nog forse loon- en prijsstijgingen opgetreden. Het is ech ter nog te vroeg om al conclusies te trekken. We beraden ons nog op de ver dere aanpak en we gaan binnenkort op nieuw met het bedrijfsleven praten. Maar laat er geen misverstand over bestaan dat wij het vaste voornemen hebben de infla tie terug te dringen IBM Int. Harv. Int. Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br. Stand. Old N. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Brands Un. Incorp. Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M. „Dat wordt nog een uiterst moeilijke operatie”, zegt de minister. „Laat ik een voorbeeld geven. Als er door een onvoor ziene toevloed van leerlingen meer geld voor het middelbaar onderwijs moet wor den uitgegeven, zal elders een beperking moeten worden aangebracht. „Geen kleine problemen” aldus de bewindsman, die de moeilijkheden niet nader wil kwantifice ren. Dat zal gebeuren in een tussentijds overzicht over het verloop van de begro ting in juni Het voor volgend jaar geraamde tekort wil de minister zoveel mogelijk door be zuinigingen wegwerken. Belastingverho- Nelissen: „Wat mij verdriet, is dat het voorbeeld dat wij als ministers en staats secretarissen hebben gegeven door af te zien van elke reële inkomensverbetering, zo weinig heeft uitgehaald. Iedereen is er wel van overtuigd dat er pas op de plaats moet worden gemaakt, maar in collectief verband praat men er dan weer anders over. Toch zullen we met zijn allen de buikriem moeten aanhalen: rijksoverheid, gemeenten, bedrijfsleven, de burgers indi vidueel. Er moet een andere mentaliteit komen. Iedereen zal ervan doordrongen moeten zijn dat het zo niet langer kan. DEN HAAG. De effectenbeurzen en Amerika lagen deze week overwegend wat gemakkelijker. Voor Wall Street be tekende dat een zekere teruggang tot de 950, voor het Damrak een halt voor vele favorieten van de lokale markt. Wat de New Yorkse effectenbeurs betreft blijkt enerzijds de ontwikkeling in de Vietname se oorlog, maar anderzijds toch ook de binnenlandse economische situatie de oor zaak te zjjn van de terugslag. Welke van beide de meeste invloed heeft gehad, valt natuurlijk niet uit te maken. Prijzen vanaf elk station in Nederland. Volledig verzorgd, dus inclusief hotel, maaltijden, reizen en excursies. Slotkoersen Eer gisteren 33% 15% 38% 4% 30% 43% 31 43% 22 43% 45 21% 32% 23% 36% 56% 25% 44 72% 56% 67% 82% 32% 8% DEN HAAG. „Voor mij is geen en kele belasting onaantastbaar. We kunnen de begrotingsproblematiek alleen maar tot een fatsoenlijke oplossing brengen als nie mand bij voorbaat gaat zeggen dat dit of dat per se moet of per se niet kan. Dat geldt zowel voor de uitgaven als voor de belastingen Men zal bereid moeten zijn heel open alle mogelijkheden te bezien. Anders komen we er nooit uit.” De minister van Financiën, mr. Roelof J. Nelissen (K.V.P.) wil bij de besprekin gen over de rijksbegroting 1973, die deze week in de ministerraad zijn begonnen, kennelijk zijn handen vrijhouden. Niets sluit hij uit. de omzetbelasting niet, de benzine-accijns niet, de loon- en inkom stenbelasting niet. Zelfs de inflatiecorrec tie, waarop de V.V.D. zoveel prijs stelt, is voor hem geen taboe, ofschoon het vol gens de minister correcter is te praten over wel of niet verhogen van de tarieven van de loon- en inkomstenbelasting. Een tariefverhoging kan immers voor de lage re inkomens wel eens gunstiger uitvallen dan het inhouden van de inflatiecorrectie. heffing ten behoeve van het opbouwwerk voor migrerende werknemers is opgenomen nogal veel complicaties oplevert. Technisch is het erg moeilijk om alleen de bedrijven met gastarbeiders te belasten. Een heffing op alle ondernemingen, ongeacht of zij bui tenlanders in dienst hebben of niet, is an derzijds moeilijk uit te leggen. Vandaar dat de regering afziet van haar voornemen om de heffing nog dit jaar in te voeren. Het wetsontwerp komt nu volgend jaar. Slotkoersen Eer gisteren Gisteren 387% 30% 33% 54% 25% 38% 24% 36% 114% 443% 49% 49% 70% 40% 31 40% 9% 13 18% 32% 53 41% 76% 39% De ministers gaan de komende weken eerst over de uitgaven praten, de inkom sten komen later aan de orde. Mr. Nelis sen heeft de afgelopen week de natie in een nota gewaarschuwd dat bij ongewij zigd beleid de uitgaven volgend jaar door de prijsstijgingen zo hoog oplopen, dat er een tekort dreigt van 2,2 miljard gulden. Dus nog afgezien van de nieuwe taken die het kabinet voor 1973 op het programma heeft staan. Met die 2.2 miljard zit de minister, naar hijzelf in een exclusief vraaggesprek zegt, nog aan de zuinige kant. „Bepaald geen overschatting”, zegt hij. Het ziet er dan ook naar uit dat het bedrag nog zal moeten worden bij gesteld. De minister wijst erop dat het mede afhangt van de wijze waarop de lopende begroting wordt uitgevoerd. Hij wekt de indruk dat ook dit jaar overschrijdingen niet tevoorko- men zullen zijn. Die zullen echter door bezuinigingen elders op de begroting moe ten worden gecompenseerd. en diepte-investeringen. Deze laatste zul len de kosten per miljoen ton staal nog wel kunnen drukken, hoewel in mindere mate dan de grote investeringen van de laatste jaren, toen het benodigde perso neel per miljoen ton daalde van ongeveer 4500 tot minder dan 4000 man. Gezien de benodigde capaciteiten op langere termijn is nog steeds een onder zoek gaande naar de mogelijkheden van een staalfabriek op de Maasvlakte of naar alternatieven daarvoor. De op kortere ter mijn benodigde meercapaciteit wordt ge vonden in uitbreidingen van de bedrijven in Dortmund en IJmuiden. Het uitstel van de plannen voor een nieuw bedrijf werkt zelfs in zoverre gunstig, dat men bij normale uitvoering hiervan enige jaren overcapaciteit zou hebben gehad. Tijdens een voorbespreking van de fusie met Hoesch bleek, dat, hoewel er tegen het plan op zich geen weerstand was, er wel de nodige bedenkingen waren tegen de manier waarop de fusie zou plaatsvin den. Het bestuur toonde zich wel degelijk bewust van de moeilijke jaren die men samen door zou maken, voordat het nieu we concern tot een geheel aaneengesmeed zou zijn. Dat men nu een fusie wil, komt Nelissen: „Op dat gebied hebben we al het een en ander gedaan. Prijsbeleid, huur- en pachtwetgeving, investeringsbe leid, etc. werken regulerend op de inko mens. We beïnvloeden de uitgaven van gemeenten en provincies, al zou ik het instrumentarium daarvoor nog graag uit breiden. Ook de garantieprijzen voor de boeren vormen een stukje inkomensbeleid. De winsten zijn in tegenstelling tot de lonen eerde; gedaald dan gestegen. We hebben ook matigingsgesprekken gevoerd met de beoefenaars van de vrije beroepen en met de hoge inkomenstrekkers.” Friesch-Hollandsche. De Friesch-Holland- sche Hypotheekbank heeft over 1971 een ruim f 28.000 hogere winst van 427.798 behaald. Voorgesteld wordt het dividend op de aandelen, waarop 10 percent is gestort, te verhogen van 35 tot 37 en op de volgestorte aandelen van 113,75 tot 115,75. Maar het fusienieuws was toch niet voldoende om de beurs voor een zeker» winstnemingsdruk te vrijwaren. Talrijke favorieten van de vorige weken ondergin gen het lot van fikse koersverliezen die overigens vergeleken met behaalde win sten van de laatste maanden nog maar weinig om het lijf hadden. Toch moesten Erdal, Bols, Hagemeijer, Kluwer en Norit in enkele dagen rond 10, of 50 punten op oude basis afstaan. Van der Grinten deed het nog forser en gaf 15. prijs na de eerste positieve reactie op het gunstige bedrijfsnieuws van de jaarvergadering. Ongeveer 20 punten verloren Centrale Suiker, Bensdorp en Van Nelle. Maar daar tegenover stonden ook nog blijvende winsten zoals voor de VNU en BAM, die elk 10 aantrokken. Albert Heijn, die 5. verbeterde en de Holec, die op het verslag van 185 op 210 terecht kwam. Het talrijke bedrijfsnieuws had overi gens niet veel invloed en als het optrad bleef het van zeer tijdelijke aard. De Verenigde Glas trok even 20 punten op maar stond het na het bekend worden van het dividendvoorstel ook weer geheel af. Bergoss was 15 punten beter op het resultaat, maar de Lijempf moest 5. af staan. Ook al kon vorig jaar het verlies worden verkleind. Een en ander werd tevens in verband gebracht met de verruiming die de Neder- landsche Bank aan buitenlanders heeft toegestaan op de onderhandse markt le ningen af te sluiten waardoor de spoeling dunner dreigt te worden. Kortom de obli- gatiemarkt maakte deze week een weife lende indruk. Dat was in feite ook het geval met de aandelenmarkt. Op zich niet ongunstig, want het tempo van de hausse had de afgelopen weken opvallende vor men aangenomen, zodat wat stoomafbla- zen wel op zijn plaats was. Toch bleef de beurs in de ban van het fusieverschijnsel, want voor vier aandelen Mosa, KNP en Gelderland-Tielens alsme de voor de Befo werd de notering stopge zet in verband met lopende fusie-onder- handelingen. De talrijke speculaties op fusiemogelijkheden die maandenlang voor de hausse als gewild voedsel dienden, stonden derhalve niet geheel op losse gronden. Nog altijd blijkt, dat op de achtergrond van ons bedrijfsleven veel wordt geschoven en overwogen. De vol gende weken zullen ongetwijfeld meer nieuws in dit verband brengen. (de dag der aandeelhoudersvergadering van Hoesch) plaatsvinden, aldus de voorzitter van de raad van bestuur, drs. P. L. Justman Jacob, die zei het idee te hebben dat deze eerste staalfusie over de grenzen wel eens een „eerste schaapje” zou kunnen kunnen blijken te zijn in de staalwereld. De herleving van de inflatie tot uiting komend in een hernieuwde fikse prijsstij ging, maar ook in een verdere stijging van de rente, heeft op Wall Street be paald een minder prettige indruk ge maakt. Een positief element was echter het vastere karakter van de dollar, dat echter weer in verband stond met het aantrekken van de rente. Zag het er kort geleden naar uit, dat de rentestijging van maart weer ongedaan zou worden ge maakt, tijdens het laatste weekeinde ver hoogden vooraanstaande Amerikaanse banken de renté op eerste klas leningen opnieuw. Dit was het sein voor vaste dollarkoer sen in de afgelopen week en als tegenpool weer een zekere terughouding op onze beleggingsmarkt. Het daverende succes van de twee jongste leningen van de Bank voor Nederlandse Gemeenten, kon hierdoor niet volledig worden uitgebuit. Het forse overtekenen daarvan zou eerst de beursnoteringen doen verwachten bo ven de emissiekoersen van 100 percent. Maar het zwakke karakter van de obliga- tiemarkt deze week, kon maar amper pariwaarden doen aanslaan, terwijl de verdere koersvorming voor de twee nieu welingen zelfs eerder beneden pari dreig de te worden gedrukt. Laat aan ’t loket uw 65+kaart afstempelen en stap in. Voor le klas betaalt u max. f 4.- bjj. De verkoop aan gasdistributiebedrijven bedroeg in 1971 11,5 miljard m3, een stijging t.o.v. 1970 met 25 pqt. Deze stij ging hing voor een belangrijk deel samen met de verdere uitbreiding van het aantal woningen dat met aardgas wordt ver warmd. De directe leveringen aan de industrie waren in het verslag 3,9 miljard m3 hoger dan in 1970 en bedroeg 14,9 miljard m3. De export van aardgas nam snel in omvang toe. Gedurende het ver- Van de hoofdfondsen bleef AKZO prak tisch elke dag van de week in het nieuws. Vakbonden, parlement en aandeelhouders konden aan hun trekken komen. Maar voor alle drie viel er weinig plezier te beleven. De afbouw van de vezelproduktie blijft bovenaan het werkprogramma van het concern en de koers die vorige week wat kon aantrekken liep nu gestadig aan weer terug. Unilever lag daarentegen vrij vast in de markt, vooral op Zwitserse vraag. Koninklijke Petroleum kon zich zo ongeveer handhaven, dankzij ook de vaste dollarkoers. Daarentegen waren Philips, Hoogovens en Heineken 3. tot 5. lager. Ook bank aandelen en scheepvaartfondsen alsmede de cultures kozen de weg terug. De obli- gatiemarkt had zoals reeds opgemerkt de ze week te kampen met enige druk vanuit de dollarsfeer. Toch bleef de daling be perkt. Het wachten is nu op het verslag van de Nederlandsche Bank dat zoals gebruikelijk in de laatste week van april verschijnt. Daarin worden meestal zeer behartenswaardige woorden aan ’s lands economische en financiële situaties gewijd en dikwijls ook het nodige over de ko mende financiële politiek vermeld. De beurs sloot in niet onvriendelijke stem ming. Buiten de gratis reisdagen reist u met uw 65+kaart voor de halve prijs van een enkele reis. De jaarkaart kost f 50.- p.p., voor ’n echtpaar f75.- Driemaandskaart f 20.- p.p., voor ’n echtpaar f 30.- Elke 65-plusser kan er een kopen (uw vrouw mag jonger zijn). NS-legitimatiebewijs of pasfoto(’s) èn een bewijs waaruit uw leeftijd blijkt (paspoort of trouwboekje) meebrengen. Vraag de folder aan *t loket. 385 36% 33% 55% 25% 39% 25% 36% 114% 45% 50% 50% 71% 44 30% 40 9% 13% 10% 32% 53% 41 75% 39% ovens noch Hoesch het op de lange duur alleen behoorlijk zal kunnen bolwer ken. Dat Hoogovens Holding de eerste jaren door de lagere resultaten van Hoesch een lagere winst zal boeken is volgens het bestuur een juiste conclusie. Ook juist is, dat de intrinsieke waarde van Hoesch iets lager is dan die van Hoogovens. Een en ander wordt gecom penseerd doordat f 60 mln aan vorderin gen en deelnemingen van Hoogovens bui ten de fusie zullen worden gehouden. Verder dient men niet uit het oog te verliezen, wat het alternatief is voor een alleen verder gaan, namelijk een achter uitgang. Hoogovens is er zich wel van bewust, dat het bedrijf ten opzichte van Hoesch ondergekapitaliseerd is, maar men acht de tijd nog niet rijp om tot herkapi- talisatie over te gaan. Er zijn met Hoesch ten aanzien van de winst- en dividendpo litiek geen valuta- en fiscale afspraken gemaakt naar het voorbeeld van Unilever. Misschien is dit gezien de stijgende koers van de markt wel ongunstiger voor Hoesch dan voor Hoogovens. De beslissen de aandeelhoudersvergadering die zich be zig gaat houden met het definitieve fusie- voorstel zal zo spoedig mogelijk na 17 mei Een lichtpunt is, dat Japan heeft toege zegd, Europa niet als dumping-markt te gebruiken. „Niet om onze mooie blauwe ogen, maar meer uit angst voor tegen Japan gerichte maatregelen” zo meende men bij het bestuur. Dat het bedrijf toch pessimistisch blijft, vindt zijn grond in diverse factoren: de kosten blijven sterk stijgen, de staalprijs, hoewel in dollars gestegen, beweegt zich nog steeds beneden het peil van voor de devaluatie en ook de concurrentie blijft stevig. De komende jaren zullen dan ook een race te zien geven tussen stijgende kosten gingen zullen vanwege de impulsen die daarvan uitgaan op lonen en prijzen, zo veel mogeliik worden vermeden. De Mil joenennota 1973 zal stellig in het teken van de matiging staan. De minister laat er geen misverstand over bestaan dat hier en daar zelfs overheidstaken rigoureus zullen moeten worden afgekapt. Ook zal een stuk overheveling van lasten naar de portemonnee van de burger onontkoom baar zijn. „Je kunt niet eindeloos doorgaan met beslag te leggen op de nationale midde len”, aldus mr. Nelissen. „We zitten al ontzettend hoog.” Zou de belasting- en premiedruk, die nu al bijna 50 percent van het nationale inkomen opslokt, met bijvoorbeeld nog eens 2 percent worden opgevoerd, dan betekent dat gewoon een enorme afroming van de inkomensverbe tering van de bevolking. Daar kun je niet mee doorgaan, want dan blijft er vrijwel niets over. Dat pikt men gewoon niet”. Zijn er nog wel mogelijkheden om te bezuinigen? De citroen is toch al aardig uitgeknepen Nelissen: „Naarmate je er langer mee bezig bent ter is dit jaar al 1,2 miljard teruggedrongen) wordt temporiseren in derdaad moeilijker. Maar als minister van Financiën ben ik van oordeel dat in alle sectoren beperkingen mogelijk zijn. De moeilijkheid is natuurlijk wel dat nie mand bij zichzelf, maar wel bij een ander mogelijkheden ziet om te bezuinigen. De preek van de pastoor of de dominee is altijd goed voor de buurman.” U wilt de begroting koppelen aan een maximale loonstijging van 10 percent’ Nelissen: „Die 10 percent, voorgesteld door de SER-deskundigen, is in mijn nota slechts gebruikt als aangrijpingspunt. Ik heb alleen maar willen laten zien wat de repercussies van zo’n loonstijging zijn. Voor mij is het duidelijk dat het bij zo’n matiging niet kan blijven. De stijging van de lonen en prijzen zal sneller terugmoe ten dan de SER-deskundigen aangaven. We zullen moeten proberen dat in overleg met het bedrijfsleven te concretiseren.” Nelissen: „De rente is duidelijk aan het dalen. Dat de banken de markt volgen, is normaal en gezond. Of de sprong naar beneden helemaal gerechtvaardigd is, daar wil ik geen oordeel over geven. Ik heb wel de indruk dat het bankbedrijf zich in het algemeen wat op de administratiekos ten van de salarisrekeningen heeft verke ken en daarom de koers nu bijstelt.” slagjaar werd 17,2 miljard m3 aardgas geëxporteerd, een toeneming van 52 pet. t.o.v. 1971. De uitvoer naar West-Duits- land bedroeg 6,5 miljard m3 (v.j. 3,8 miljard m3), naar België 6,2 miljard m3 (v.j. 4,5 miljard m3) en naar Frankrijk 4,4 miljard m3 (v.j. 3 miljard m3). De omzet steeg in 1971 van bijna 1,5 miljard tot 2,1 miljard, de winst na voorziening voor vennootschapsbelasting steeg van 91,1 mln. tot 95,3 mln. Voor gesteld wordt dit resultaat samen met het onverdeelde bedrijfsresultaat over 1970 voor 48 mln te bestemmen voor verho ging van het gestorte deel van het ge plaatste aandelenkapitaal. Na de bijschrij ving bedraagt de storting op het geplaat ste aandelenkapitaal 328 mln. Daarnaast wordt voorgesteld 48 mln te gebruiken voor uitkering aan aandeelhouders. Nelissen: Dergelijke kwalificaties doen geen recht aan de feitelijke problematiek. Alle water van de zee wast niet weg dat er dit jaar een fors accres is en dat ook - in 1973 de uitgaven sterk zullen stijgen, gelling van een wetsontwerp waarin de Wat wij verlaagd hebben, is alleen de wiebeltax. Maar dat is nu eenmaal een conjuncturele heffing, waarmee wij niets mogen doen en die je moet terugschroe ven als de spanningen in de economie afnemen. Ik hoop haar zelfs weer hele maal te kunnen afschaffen als de situatie weer normaal is.” Mr. Roelof Johannes Nelissen (41) is behalve minister van Financiën ook vice-premier. Hij is de jongste minis ter in het kabinet-Biesheuvel. Eerder was hij minister van Economische Za ken in het kabinet-De Jong. Hij volgde na een zevenjarig lidmaatschap van de Tweede Kamer een tussentijds aftre dende mr. L. de Block op. Voor het ministerschap ruilde mr. Nelissen zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer in, dat zeven jaar heeft geduurd. Hij trad daarbij op als woord voerder van de KVP voor financiële en economische zaken. De heer Nelissen kwam via de georganiseerde midden stand in de politiek. Na zijn rechten studie in Nijmegen was hij secretaris van het EEG-comité van detailhan- delsorganisaties in Brussel, daarna trad hij op als algemeen secretaris van het Nederlands Katholiek Ondernemers Verbond. Mr. Nelissen is getrouwd met een Belgische en heeft vier kinderen: drie jongens en een meisje. In zijn spaar zame vrije tijd tennist hij graag en be oefent hij de watersport. Vraag aan, de minister: Is het eigen lijk wel leuk om in zo’n episode mi nister van Financiën te zijn? Nelissen: „Het is niet leuk minister te zijn, zeker niet om minister van Financiën te zijn en allesbehalve om minister van Financiën in deze episode te zijn. Maar (lacht) het staat zo slor dig er mee op te houden. Dat de pro blemen zo groot zouden zijn heb ik niet voorzien. (Ernstiger:) Tijd om er wakker van te liggen heb ik niet, ik vind het wel heel vervelend!” De omzet in Wall Street was 18.200.000 aandelen. Dow-Jones- cljfers: Industrie 963.80 (min 2.49). Sporen 271.66 (mln 0.53). Nutsbedrijven 109.38 (min 0.12). Avondverkeer (met tussen haakjes de slotkoers van gis teren): AKZO (64.50). Hoogovens (68.30), Kon. Olie 115.30 - 115.40 (115.20 ex). Philips 47.40 (47.10), Unilever 142.00 - 142.10 (141.90), KLM (127.00). AMSTERDAM. Er is discipline nodig bij de staalproducenten om te voorkomen dat er in de toch al niet zo goede situatie op de staalmarkt een te grote concurren tie ontstaat, aldus het bestuur van Hoog ovens tijdens de jaarvergadering. De prij zen van staal hebben thans wel hun dieptepunt bereikt, mede gezien het feit, dat de sterke kostenstijgingen van de afgelopen jaren een bodem in de markt hebben gelegd. Toch blijft men over de naaste toekomst wat pessimistisch en blijft men erbij, dat in 1972 met een lagere winst rekening moet worden ge houden.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19