Astronauten onhandig met dure Meer ontslagen bij Fokker Brand biedt ontslag aan 9 op spullen corso in Belfast VANDAAG IN ERBIJ: NU OOK 100-150 MAN OP SCHIPHOL AGENDA pagina 8 Verder in de krant Vrede en eenheid in diocees herstellen HET WEER NUTSSPAARRANK VOLLE KORREL v.d. Vooren bakt 't HOGE RENTE DAGELIJKSE REREKENING 1^3 jHSI pn '1 ZATERDAG 22 APRIL 1972 62e JAARGANG NUMMER 144 WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Het woord is aan... Voorjaar: spannende tijd voor Artis De man van het weer Beunhazen in verzekeringen twee feeën uit De nu naar bed” De nieuwste Fellini Mgr. Gijsen Noordoosten wind Autobedrijf KONING B.V. 1 Zandvoort Hoofdredactie: Jos. L. Lodewijks E. Koning 2 3 3 3 6 4 7 7 8 8 9 19 19 „En Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement, bij vooruitbetaling, 7,80 per maand, per kwartaal 22,65 (per post 25, Abonnement per jaar 89,85. Losse nummers 40 cent. Postgiro 129288. Postbus 18. Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman H. van Looij, onderdirecteur Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon administratie 15437 en 16450. Redactie tel. 15389, na kantoortijd tel. 10709. Klachten bezorging 18.30 tot 19 uur tel. 10519. Vooraan in de trouwzaal zat Madeleine in een feeërieke witte bruidsjapon en de toespraak van de ambtenaar klonk nóg gloedvoller. Uitdebruidskamers van modehuis A&K komenclkcdagde Jiw. mooiste witte bruidjes. S ^rrmwfmrrrrmrrf/mmmrfmrmrrfmrmmwrrfmmrmrffmmrmrrti BERENDSEN N.V. V V r - - IJmuider Courant Confucius: (Zie verder pagina 3). DIRECTIE official dealer (Zie verder pagina 2). Wolkenvelden maar ook zon en op de meeste plaatsen droog. Matige tot krachtige noordooste lijke wind. Minimumtemperatu ren omstreeks 3 graden. Maxi mumtemperaturen ongeveer 11 graden. Deze krant bestaat uit twintig pagina’s waarin opgenomen Erbij Uit het binnenland Buitenlands nieuws Van Dag tot Dag Achtergrond Plaatselijk nieuws 4, 5, Kerkdiensten Kunst Radio en tv Weerrapporten Beeldverhalen Sport Economisch nieuws Scheepsberichten Wie de waarheid wil leren, moet zorgvuldig naar de leugens luis teren. Duke begon gisteravond bij het uitladen van onderzoekapparatuur met een aantal onderdelen uit zijn handen te laten vallen toen hij struikelde. Later trok Young zonder het te merken een draad stuk, waarmee de drie meter lange maantermo- meter met het laboratorium was verbon den. ,die zich en die MEDEDELING AAN ONZE ABONNEES ZANDVOORT. Kort acht is in Haarlem een erdamse souteneur Haarlem-centrum en winkel-centrum Schalkwijk, Hoorn, Beverwijk. (Van onze redactie in Amsterdam) AMSTERDAM. Het neerstorten van één van de prototypes van de VFW-614 in februari is er uiteindelijk de oorzaak van dat er opnieuw ontslagen gaan vallen bij Fokker. Het uitstellen van de produktie van dit vliegtuig treft vooral het bedrijf Drechtsteden, waar tot nog verdere in krimping moet worden overgegaan. Twee honderd werknemers zullen in Dordrecht Verwachting van het K.N.M.I. tot zon dagavond en Papendrecht ontslagen moeten worden Daarbij komt nog ongeveer 4 percent natuurlijk verloop: 60 man. Maar ook het Fokkerbedrijf op Schip hol komt er niet zonder kleerscheuren af: daar zullen 100 a 150 mensen moeten afvloeien. Duke had tevoren niet zonder moeite de drie meter lange buis met daarin verschei- waarmee de drie meter lange maanthermo- dem gedreven. Young verontschuldigde zich voor zijn onhandigheid en daar was wel reden voor want reparatie is onmo gelijk. In Houston is men zeer teleurge steld want het was het belangrijkste ex periment van de Apollo-16 missie. Het ex periment heeft 4 miljoen gulden gekost. Toen Young en Duke hun eerste rit in het maanwagentje waren begonnen, ble ken de batterijen minder spanning te le veren dan werd verwacht. De vluchtleiding dacht aan de mogelijkheid dat één van de batterijen defect was. De rit ging echter gewoon door. HOUSTON (Reuter en AFP) Het begon gisteravond allemaal zo mooi op de maan. De Amerikaanse astro nauten Duke en Young waren opge togen bij hun eerste kennismaking, maar door een reeks ongelukken ver minderde deze opgewekte stemming. Bovendien heeft het ruimtevaartcen- trum in Houston de Apollo-reis in verband met technische problemen aan boord van de „Casper”, het moederschip waarin Mattingly om de maan cirkelt, met een dag moeten bekorten. „Een vervelende, maar niet catastrofale zaak. Het had erger gekund”, zei vrijdag middag de heer L. Pot, chef public rela tions van Fokker-Schiphol. „Het valt nog mee”, was het commentaar van de heer J. Meynikman, vertegenwoordiger van de Industriebond van het NW. Hij vindt, dat de directie zich correct heeft opgesteld. De twee astronauten vertelden dat het terrein zeer ruw is. Toen het voertuig koers zette naar de krater „Flag” ten wes ten van de maanlander kwam er een einde aan de televisieuitzending, doordat de ca mera op het maankarretje het niet meer deed. Toen in augustus vorig jaar de eerste moeilijkheden zich aankondigden, werd gesproken over een ontslag van ongeveer 750 werknemers. Thans heeft men het officieel over 930 mensen, maar aan het eind van dit jaar zullen er bij de ver schillende Fokkerbedrijven toch 1200 man minder werken dan in augustus 1971. De inkrimping is inmiddels al in volle gang. Naast het natuurlijke verloop en het afstoten van geleende krachten zijn deze ontslagen tot nog toe gevallen in het bedrijf Drechtsteden (met 1500 man be zetting), bij Aviolanda (Woensdrecht), bij Avio-Diepen en bij Lichtwerk in Hoogen- veen. De inkrimping op Schiphol kon tot nu toe worden bereikt zonder ontslag van eigen personeel. Beperking van het produktietempo bij de F-27 Friendship vanwege het minder worden van orders leidt bij Fokker tot een verlenging van zes weken werktijd verkorting voor 700 personeelsleden. Bo vendien komen de bestellingen van de F- 28 Fellowship veel te traag binnen om voldoende compensatie te geven. Al zijn er dan plannen om met de VFW 614 aan het einde van dit jaar opnieuw van start te gaan de materialen zijn namelijk al aangekocht dan nog zal het tot in 1973 duren, vóór dit in de produktie merkbaar zal zijn. Een werktijdverkorting op Schip hol is overigens geen haalbare kaart uit praktische overwegingen. Op 10 mei zal een gesprek worden gevoerd met de VFW in Bremen. Men hoopt dat dit bedrijf kans ziet wat werk af te stoten naar Nederland, hoewel de heer Meynikman de resultaten daarvan nogal twijfelachtig noemde. In Zandvoort was het al lang geen iheim meer dat het tussen Maertens en Amsterdammer niet boterde. Langza- erhand was er zelfs van een felle vete >rake, nadat Maertens enige maanden deden zijn vriendin, een 28-jarige Am- erdamse prostituée, had „overgenomen”, e twee gingen op reis naar de Spaanse >n: in de wagen van de Amsterdammer, an het Burg. Fenemaplein in Zandvoort, adoken, trokken zij in de luxueuze flat m het Burg. Fenmaplein in Zandvoort, e de prostituée daarvóór met haar riend de souteneur had gedeeld. Steeds lier laaide de wrok in de Amsterdam- 1 mer op. Hij besloot tot uiterste wraak. Gistermiddag ontdekte hij aan de Zuid- boulevard zijn vroegere wagen, de BMW, die Maertens mee naar Spanje had geno men. Maertens zelf lag aan het eind van de strandafgang bij een paviljoen in een strandstoel. De Amsterdammer vergewiste zich ervan in welke stoel Maertens pre cies zat, draaide een radio in zijn nabij heid harder en haalde tot tweemaal toe de trekker over. De kogels boorden zich in de rug van Maertens en troffen zijn lever en hart. Een ooggetuige: „Het ge beurde allemaal in maar een paar secon den. Direct nadat hij gevuurd had, ging de dader naar het paviljoen om de politie te bellen. Hij draaide het nummer maar bedacht zich toen en legde de hoorn weer op de haak.” In het tumult dat na de schietpartij ontstond nam de Amsterdam mer de vlucht in zijn eigen snelle Por sche. Zowel de souteneur als Maertens speel de een actieve rol in het uitgaansleven. Maertens had enige tijd belang in de exploitatie van de Babbelwagen in Zand voort. Voordien exploiteerde hij weinig succesvol de Teleramazaken in IJmuiden en Haarlem, die beide failliet gingen. Enige maanden geleden kwamen Maer tens en de Amsterdammer in het nieuw» toen zij de „Vereniging tot behoud van het particulier bezit” oprichtten, een knokploeg, die de huiseigenaars tegen het kraken van hun panden wilde bescher men. De ploeg kwam een keer in actie in de Generaal Cronjéstraat in Haarlem, waar een jong echtpaar een kraakpand uit werd getimmerd. Na een golf publiciteit, Kamer- en ge- meenteraadsvragen verdween de vereni ging naar de achtergrond. De vereniging zei wel te voelen voor een door Brand voorgesteld gesprek over de financiële consequenties van het con tract, dat naar de mening van de oefen meester zou moeten worden gebracht op eredivisie-niveau. Secretaris Arnoldy: „Een vrijblijvend gesprek is altijd moge lijk. Al zie ik een door Brand kennelijk beoogde financiële verbetering niet direct zitten. Trouwens: wat is eredivisie-ni veau? We zijn van plan Brand gewoon aan zijn verplichtingen tegenover ons te houden. Hij denkt kennelijk een verbre king van het contract te kunnen forceren op grond van positieverbetering, maar hij vergeet dat de rechter niet voor positie verbetering gevoelig is als er een contract in het geding is”. BELFAST (UPI). In Belfast is van daag een man door onbekenden doodge schoten. Een andere man werd door scho ten gewond. Als bruidje zit je die dag vooraan. Brandpunt van alle blikken. En omdat je Madeleine heet, die altijd goed weet wat ze doet, draag je wit. De mooiste witte bruidsjapon uit de meer dan 400 modellen in de speciale bruids- kamers van modehuis A K. Want ook om die keus kies je daar graag. Hoe groter de collectie, hoe eerder je het model vindt dat helemaal bij je eigen IK past. A K is compleet op bruidjes afgestemd. Accessoires: alles wat nodig is. Speciale wensen: worden naar maat vervult En bovendien: pasdames die een paar uur voor ’t grote moment bij de bruid thuis komen om te kleden. Trouwen in ’t wit Is een waardevolle traditie! Door een technische storing is gis teren een deel van onze oplage met een vetraging bij onze abonnees af geleverd. De storing is inmiddels weer hersteld, zodat U vanaf heden de krant weer op tijd in uw bezit krijgt. Voor het ongerief bieden wij U onze excuses aan. voor midder- 34-jarige Am- gearresteerd, die Idagmiddag om drie uur op het strand ?s de Zuidboulevard in Zandvoort, met e gerichte schoten in de rug een einde ft gemaakt aan het leven van de 42- ge nachtclubeigenaar Henk Maertens, souteneur heeft bekend. voor een optimale entourage. Het schitterende weer trok duizenden en nog eens duizenden kijkers. Haarlem mocht vanmorgen met recht en ere de titel bloemen- stad dragen: dichte rjjen filmende, fotograferende en klappende mensen aan- §5 schouwden een stoet met praalwagens, die alle vorige corso’s in kleur en omvang S hebben overtroffen. Op de Grote Markt maakte het corso ondanks het pas aan- gelegde trottoir toch een ronde, die onder meer werd gadegeslagen door burge- meester mr. De Gou en zijn eregast, Yadvinder Singh Mahendra Bahadur van India,. Op de foto de algeheel prijswinnaar van het corso: de praalwagen Roman- *5 tica met een helaas op deze foto onzichtbare kleurschakering van rood en geel. S In zijn brief roept hij allen, door Christus gegrepen voelen' hem in nederigheid en trouw willen vol gen”, zich kenbaar te maken en zich te melden. De bisschop verzekert hun in zijn brief dat zij serieus gehoor zullen vinden en dat hun goede wil erkend zal worden. „Juist nu zoeken wij betrouwbare getui gen van de kerk, mensen die niet vechten om hun eigen hachje, die geen fijne en menselijk zinvolle positie in de maat schappij nastreven, die niet hun eigen ideeën willen verkopen als die van de Heer en zijn kerk, maar die als celibatairen omwille van het rijk der hemelen alles willen prijsgeven voor Gods bedoelingen met hem en voor het heil van de wereld, zoals Christus dat ziet, aldus mgr. Gijsen. ROERMOND. In een eerste herder lijk schrijven aan de katholieken in zijn diocees heeft de omstreden bisschop Gij sen van Roermond de hoop uitgesproken dat hij erin mag slagen die helderheid te brengen, waardoor de verstoorde vrede en eenheid in de kerk van Limburg kan worden hersteld. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Trainer Joop Brand heeft het bestuur van Haarlem deze week een brief geschreven, waarin hij meedeel de ontslag te nemen omdat de voetbalver eniging enkele punten in het contract met de oefenmeester niet zou zijn nagekomen. Het bestuur van Haarlem heeft de trainer, één van de oefenmeesters (naast Cor van der Hart en Henk Wullems), die op het verlanglijstje van de FC Den Haag staan, per kerende post meegedeeld niet op de ontslagname in te gaan. Brand zal zich, aldus Haarlem, moeten houden aan de het vorige seizoen gesloten driejarige overeen komst. Onze specialiteit Autoplaatwerk en spuitwerk in moffelcabine Edisonstraat 4 IJmuiden M.L. Tectyleer-station Het is de bedoeling dat de bisschoppe lijke brief zondag in het kader van de landelijke roepingenzondag in alle kerken van het bisdom voorgelezen wordt. ’■wl f 4 -'s "t3F Tel. 110 01 Showroom: Vechtstraat 2

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 1