Bijdrage Hoogovens-IJmuiden oplossing zware-persproblemen Auto slingerde Engelse oud-militair zoekt Beverwijkse familie Winkels 2 mei hele dag open Strandloop in KERMIS IN IJmuiden VELSEN-N. Microtheater gaat het eerste lustrum vieren INSPIRATIE DOOR INSPIRATIE tegen vangrail b Gestolen auto total-loss geopend Ten bate van KWF COLLECTES IN VELSEN Experts uit veertien landen BEDRIJFSVOETBAL I DANSEN IN „DE ARK” gereden op bezoek Alpha-eethuisje officieel nu jRïPbt i I 7 WOENSDAG 26 APRIL 1972 VELSEN JUWELIERS Bestuurder bleef ongedeerd Haarlem Grote Houtstraat 63 Amsterdam Kalverstraat 121-123, Rotterdam Stadhuisplein 24-28, Coolsingel 50, Den Haag Lange Poten 9-1L, WW: /De kollektie verlovingsringen ^7 van Siebel is onovertroffen. Al 60 jaar lang. Cumulus, Constant en HDZ, het beste in iedere prijsklasse. Op de speciale verlovingsringen afdeling vindt u naast gladde en bewerkte ringen de nieuwste modellen met briljant. Verlovingsringen kopen bij Siebel is een feestje op zich, al jarenlang. Uw ringen worden uw leven lang gegarandeerd. Siebel viert feest. En om u in die feestvreugde te laten delen ontvangt iedere kliënt de komende maanden een feestelijke attentie. J 1 Van mevrouw D. Hemmes-te Kortschoot, Hof de Vriendschap 30 in Dordrecht ontvingen wij de volgende brief, waar op haar verzoek gaarne een plaatsje in deze rubriek voor wordt ingeruimd. tl liiiii 7 I (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE 4 tfVWWWVMVVVWWWWWWWWlfWWWVWWM'WWVWWWMW WWW Ruim veertien Nic. Jong werd voor zijn beeld aan de Heerenduinweg destijds ge ïnspireerd door spelende jongens, waarbij hun bewegingen fraai door hem in brons werden vastgelegd. Op zijn beurt werd onlangs een Maandag 1 mei (koninginnedag) be ginnen om 13.30 uur op het VSV-terrein in Driehuis bedrijfsvoetbalwedstrijden, waar vier elftallen voor hebben inge schreven. De eerste ronde bestaat uit de ontmoetingen tussen ploegen van J. G. Nelis n.v. en IJmond Transport n.v., met op het andere veld tussen die van A. J. van Lents Autobedrijven n.v. en Hoogovens Transport. De finale tussen beide winnaars begint daarop om 14.30 uur, met tegelijkertijd de ver- liezersronde. Het Micro-theater in Beverwijk treft reeds thans voorbereidingen om in 1973 op gepaste wjjze het eerste lustrum te gaan vieren. Dit theater werd namelijk 1 maart 1968 door een aantal enthou siaste Beverwijkse jongeren opgericht, met de bedoeling het uitgaansleven in de IJmond te stimuleren door het orga niseren van culturele evenementen voor een zo breed mogelijk publiek. Zaterdag 29 april is er weer een dans avond in de jeugdsociëteit „De Ark” aan het Kerkplein in Velsen-Zuid, op muziek van de „All Style Suring Socie ty”. Zoals gewoonlijk is dan ook de bovenverdieping van het gebouw ge opend. Door de christelijke korfbalvereniging „D.K.V.” is voor maandag 1 mei een strandloop georganiseerd, die dan voor de derde maal zal worden gehouden. De afstanden bedragen vier en acht kilometer, respectievelijk voor deelne mers van acht tot dertien jaar en oude ren. Men start hiervoor om 11 uur bij de Zuidpier. Alle deelnemers zullen een fraaie herinneringsmedaille ontvangen, terwijl bovendien nog bekers beschik baar zijn voor de eerstaankomende dame, heer, meisje en jongen. Men kan voor deze strandloop in IJmuiden inschrijven bij C. Jaspers, Jacob van Heemskerkplein 57; mejuf frouw L. Vlaming, Pegasusstraat 24 en het V.V.V.-kantoor op het Marktplein. Mijnheer, U zult wel vreemd opkijken bij het ontvangen van deze brief, want ik kom hiermee namelijk uw hulp inroepen. Mocht ik bij u niet aan het goede adres zijn, dan wilt u misschien wel zo vriendelijk zijn deze brief aan de juiste persoon door te zenden. Wat is nu het geval? Ik ben op zoek naar een adres in Beverwijk. Bij de bevrijdingstroepen in 1945 hebben En gelse militairen ook in deze stad gele gen. Om een van deze militairen gaat het nu en met 5 mei weer in het voor uitzicht hoop ik dat u mij met de op sporing daarvan kunt helpen. De bedoelde militair heet Ted Wil son en hij werd destijds bijzonder har telijk in een Beverwijks gezin ontvan gen. Deze gastvrijheid is hij nog altijd niet vergeten, evenmin als door hem nog dikwijls aan de Beverwijkse bevol king wordt teruggedacht. Helaas is Ted de naam en het adres van deze vrien delijke familie vergeten en zijn naspo- ringen zijn tot dusver altijd vergeefs geweest. Zelfs een oproep voor de radio in een KRO-programma had in no vember geen resultaat, zodat ik hoop dat een artikeltje in uw krant nu de gewenste uitkomst biedt. Ted Wilson is afkomstig uit Boston in Lincolnshire en hij was in 1945 een entwintig jaar. Hij kwam destijds met zijn onderdeel rechtstreeks van ’t front in Italië en arriveerde omstreeks juni in Beverwijk. Ted werd hier in een school gelegerd en de nu gezochte fa milie woonde in de omgeving daarvan. Dit toen nog jonge echtpaar had een zoontje van ongeveer een jaar dat Cor rie of Cockie heette. Ook was er een V't. vriend, Albert genaamd, waar Ted nog via Engeland een brief voor naar Ame rika heeft verzonden. Nu komt de dochter van Ted over enige maanden bij mij logeren, zodat het bijzonder leuk zou zijn wanneer zij haar vader het adres van de gezochte familie kon bezorgen. Wellicht dat en kele lezers mij in dit opzicht van dienst kunnen zijn, waarvoor zij mij eventueel telefonisch kunnen bereiken onder no. 0185045869. Ik betuig allen dan reeds bij voorbaat mijn hartelijke dank voor de te nemen moeite. Mevrouw D. Hemmes-te Kortschot. In de week van 1 tot 7 mei zal in Velsen een collecte wonden gehouden ten bate van het Nederlands Astma Fonds, waarvan de opbrengst is be stemd voor de noodzakelijke bestrij ding van astmatische ziekten. Er wordt namelijk aangenomen dat nog altijd on geveer een miljoen Nederlanders aan dergelijke ziekten lijdt. Het plaatselijk comité dat deze collecte organiseert, zou hiervoor gaarne nog over enige collectanten en collectrices beschikken, waarvoor men zich kan aanmelden bij mevrouw Van der Klooster, Krans Hals straat 7, telefoon 14624, IJmuiden; me vrouw Buren, Driehuizerkerkweg 38, telefoon 13958, Driehuis; mevrouw Korting, Roos en Beeklaan 14, telefoon 378805, Santpoort en mevrouw Hake- mulder, Wenckebachstraat 52, telefoon 92727, Velsen-Noord. De week daarop, dus van 8 tot 13 mei wordt in deze gemeente een collecte gehouden door het steunfonds „Nieuw Unicum” van de gelijknamige stichting in Zandvoort, waar ongeveer honderd - zestig zwaar lichamelijk gehandicapten worden gehuisvest en verpleegd. De collectegelden zijn geheel voor hun be langen bestemd, dus niet voor het ex ploiteren van de gebouwen. Men kan zich als collectant of collectrice aan melden bij het steunfonds, dat is ge vestigd Spruitenboschstraat 7. telefoon 023-316358. tussen 9 en 17 uur. knaap door dit kunstwerk ge ïnspireerd het aloude bokspringen weer eens te gaan beoefenen, welk grappig tafereeltje prompt onze toevallig passerende fotograaf tot een amusant plaatje inspireerde. VELSEN-NOORD. Hoewel de resul taten de laatste twee jaren niet zo gunstig zijn geweest heeft het afdelingsbestuur van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding besloten dit jaar van woensdag 14 tot en met zaterdag 17 juni toch weer een kermis te organiseren op het tegelplateau van de Breesaperhof. De kermisexploitanten toonden de laat ste jaren minder interesse voor Velsen- Noord en dat had natuurlijk invloed op de publieke belangstelling. Na uitvoerig overleg met kermisorgani- sator J. H. Koek en enige geïnteresseerde standhouders kwam men tot het besluit de traditie toch te handhaven. Naast de gebruikelijke attracties als schiettenten, suikerspinnen, gebakkramen en zweefmolens komt er nu ook een autoscooter, een rupsbaan en een zoge noemde hoogvaart. Het bestuur van de drumband Schulpen en Meerweiden heeft spontaan de nodige muzikale opluistering toegezegd. methode reeds bekend waren, hebben re cente onderzoekingen bij Hoogovens ge leid tot een verbreding en verfijning er van. Hierdoor werd de methode beter geschikt voor praktische toepassing. Op het congres in de RAI werd het proces door Hoogovensdekundigen toege licht, terwijl ook enkele internationaal bekende experts hun medewerking ver leenden. Aan de hand van praktische voorbeelden werd het toepassen van de rasters behandeld. VELSEN. In verband met de viering van Koninginnedag op maandag 1 mei, zijn die dag alle winkels gesloten. Het Conitaot-Orgaan Detailhandel Velsen bericht dat dinsdag echter de win kelsluiting komt te vervallen. Op dinsdag 2 mei zijn de zaken in Velsen dus de ge hele dag geopend. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Met een snelheid van hon- derdtwintig kilometer, reed een 44-jarige automobilist de afgelopen nacht over rijks weg 9, richting Haarlem, toen zijn perso nenauto in de bocht begon te slingeren en naar rechts trok. De auto vloog tegen de vangrail, werd weer op de weg terugge kaatst en kwam daar op het dak tot stil stand. De bestuurder, een inwoner uit Haarlem, kon vrijwel ongedeerd uit de totaal vernielde auto kruipen. De vangrail moet over een lengte van twaalf meter worden vernieuwd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op een braakliggend terrein aan de Buitenlanden op het indu strieterrein trof de politie dinsdagavond een total-loss gereden personenwagen aan. De wagen bleek eigendom te zijn van een inwoner van IJmuiden. De in deze plaats gestolen auto is door een onbekende naar de Buitenlanden gereden, waar hij een paar „proefritten” op het zanderige terrein maakte. De wagen is een paar maal gekan teld en toen door de joy-rider achtergela ten. IJMUIDEN. Hoogovens IJmuiden heeft maandag en dinsdag in het Interna tionaal Congrescentrum RAI te Amster dam een bijeenkomst gehouden om be kendheid te geven aan de resultaten van recente onderzoekingen bij dit staalbedrijf met betrekking tot het zogenaamde diep- trekken. Ruim 25 stempelontwerpers, sen uit veertien verschillende landen sen uit veertiien verschillende landen hadden van de uitnodiging gebruik ge maakt de „dieptrekdagen” bij te wonen. Tot nu toe werd proefondervindelijk vastgesteld welke dieptrekkwaliteit voor een bepaald onderdeel moest worden ge bruikt. Een objectievere meetmethode ontbrak. Sinds kort echter is op vrij eenvoudige wijze een verantwoorde kwa- liteitskeuze mogelijk, namelijk door het meten van vervormingen van de op het materiaal aangebrachte rasters en het daardoor vaststellen van de vervormings- reserve. Hoewel de grondslagen van deze BEVALLEN: T. Verschoor-van Midden dorp, d., Eenhoornstraat 37, IJmuiden; H. D. van Wel-Kleinekoort, z., Van den Von- dellaan 39, Driehuis; D. Oldenburg-Boer, d., Schiplaan 96, IJmuiden; A. Bakker- Blok, d., Kortenaerstraat 12, IJmuiden; n. E. Dekker-Groenland, z„ Langevlak 86, IJmuiden; A. M. B. Kramer-van Es, d., Trompstraat 125, IJmuiden; C. L. V. Does- Jansen, d„ Amsterdamsevaart 106 zw, Haarlem; H. A. J. Hattink-Fenijn, z., Vin- kenbaan 23, Santpoort; W. G. Wijker- Huel, z., Bloemstraat 109, IJmuiden; J. M. de Jong-van Ginkel, d., Schiplaan 210, IJmuiden; H. Gerrits-Heesbeen, z„ Woon wagenkamp, Velsen (zuid); L. B. J. Rom- mers-Helgering, z., Langevlak 21, IJmui den; H. H. Kroon-Markhorst, z„ Meervliet- straat 56, Velsen (zuid). OVERLEDEN: M. E. Kraaijenoord, 66 jr., echtgenote van J. Buis, Keetberglaan 132, IJmuiden; M. G. Boeter, 70 jr., echtgenoot van J. Visser, Bakkerstraat 9, IJmuiden; G. M. Hendriks, 57 jr., weduwe van F. J. Kaan, Orionweg 51, IJmuiden; C. A. M. Veldhuizen, 39 jr., echtgenote van T. P. Bart, Anemonenstraat 22, Santpoort; L. van Egmond, 70 jr., echtgenote van T. van der Plas, Hoofdstraat 15, Santpoort; J. Schip per, 62 jr., echtgenoot van G. Kluft, Vlughthovenstraat 10, Santpoort; U. R. W. Douma, 81 jr., echtgenoot van P. Meijer, Rijnstraat 31, IJmuiden; B. G. H. Stigt, 51 jr., echtgenoot van E. J. Nijssen, Ir. Krij- gerstraat 23, Velsen (noord); E. Siedhoff, 81 jr., weduwe van H. Biezeveld, Dolfijn- straat 268, IJmuiden. In Beverwijk kan men sinds zater dagmiddag vier uur officieel terecht in het eethuisje van sociëteit Alpha aan het Moensplein nr 8. Wethouder P. J. Schipperus legde de eerste diep vriesmaaltijd in een verwarmings apparaat. dat de maaltijd een paar minuten later, voortreffelijk op tem peratuur gebracht, weer aan de mensengemeenschap in Alpha terug gaf. Het eethuisje is opgezet om kamer bewoners en studenten, die niet al tijd de gelegenheid hebben uitgebreid te koken, een lekkere warme hap te verschaffen. Uiteraard tegen een bil lijke prijs, want Alpha wil heel wei nig winst maken. Men serveert rijst- maaltijden en een maaltijd, die be staat uit vlees, aardappelen en groente. Het eethuisje van Alpha is onder- gebracht in het gebouw van de ge reformeerde kerk aan het Moens plein. De sociëteit Alpha zorgde zelf voor de inrichting van het eethuisje, dat officieus al drie maanden geleden in gebruik werd genomen. Op de foto plaatsen J. Hoogenbosch, coördinator van de werkgroep eet huisje, Peter van Maaren, penning meester van Alpha en Bouke Kalver de, secretaris van de soos, een maal tijd in het verwarmingsapparaat. Dit plan kon worden gerealiseerd dank zij de energie en het doorzettings vermogen van deze pioniers, terwijl ook de gemeente en enige particuliere in stellingen hun pogingen materieel en financieel hebben gesteund. Op deze wijze heeft men thans de beschikking over het sfeervolle zaaltje in huize „Scheybeeck”. In verband met dit komende lustrum doet het stichtingsbestuur van het Mi cro-theater thans een beroep op allen, die in dit werk zijn geïnteresseerd. Een en ander is noodzakelijk om bij de stij gende honoraria van artiesten een kwa litatief verantwoord programma te blijven samenstellen. Dit beroep bestaat uit het verzoek om een eenmalige bijdrage van minimaal vijf gulden, welk bedrag kan worden gestort op de rekening van het Micro theater bij de Nederlandse Midden- standsbank in Beverwijk. Ook giro- stortingen zijn mogelijk op no. 2002394, ten name van de penningmeester van het Micro-theater, onder vermelding van „lustrumbijdrage”. Nu een juistere keuze staalkwaliteit mogelijk wordt en de dikte, de stempel- vorm, het smeermiddel en de verwer kingswijze bepaald kunnen worden, hoopt Hoogovens een bijdrage te leveren om zware persproblemen tot het verleden te laten behoren. Maandag vermeldde het programma on der meer een bezoek aan Hoogovens. Hier kon men kiezen uit een drietal verschil lende excursies. Tijdens het bezoek aan het Dieptreklaboratorium maakten de congresgangers kennis met de verschillen de systemen voor het aanetsen van de rasters, het meten van de gedeformeerde rasters, het verwerken van de meetresul taten en het bepalen van enkele toelaat bare rekken. Onder veel belangstelling waren de dieptrektechnici getuige van het langs elektra-chemische weg aan etsen van een raster. w

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7