Jubileum Gereformeerd Kerkkoor C Zoeken naar met luisterrijk concert gevierd motorjacht in nood vergeefs Schade aan tulpen door hagel en industriegassen GOUDEN WEEK VOOR GROENTEVEILING Gewestelijke Sociale School leverde gediplomeerden af VERENIMSNIEUWS UIT DE IJMOND 1 Veel variatie Pc Lc Feestavond voor dankzij reeks solisten bejaarden in Velsen-Noord Gemeentelijke belangstelling ZATERDAG 29 APRIL 1972 4 ZA Op Noordzee u Driehuis Santpoort Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk IJmuiden-Oost Beverwijk Velsen-Zuid Uitgeest Wijk aan Zee Bakkum Castricum Heemskerk V elsen-N oord IJmuiden Velsen-IJ muiden van (Van een medewerker) u. h; K U. ver- Ko- 19.30 disco- ’t kerk, 10 u. drs. G. E. Bakker. Jeugdge- bouw, 10 u. jeugdkapel. Julianaschool, 10 u. kinderdiensten. R.-k. Kerk, H. Laurentius v. Brindisië- kerk, Willemsbeekweg, 9.30 u. hoogmis, 10.45 u. jongerenmis, 12 u en 18 u. Oud Kath. Kerk, Adelbertuskerk, Spar- renstraat, 10 u. hoogmis. Jehova’s Getuigen Koninkrjjkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 u. openbare lezing, wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u. theocratische school. 20.30 dienstvergade- ring. Filiaal Wüstelaan en V IV R.-k. Kerk S. Engelmundus, Driehuizer- kerkweg, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 u. Hervormde Gemeente, Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan 10 u. ds. K. J. F. Keuning; de Hoeksteen, hoek Duinweg- Willem de Zwijgerlaan, 10 u. ds. D. J. Spijkerboer, Adventskerk, Prov. Zieken huis, 19 u. ds. K. J. F. Keuning. Chr. Gereformeerde Kerk, Pnielkapel, Pastorieweg 10 u. ds. J. C. Maris, 19 u. ds. K. Boersma Gereformeerde Kerk, Burgemeester En schedélaan hoek Fr. Netscherlaan, 10 u. en 19 uur. Volle Evangelie Gemeente, Gebouw Cu- sa, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, 10 u. en 19.30 uur. R.-k. O.L. Vrouwekerk, 8, 9.30 en 11.30 uur. R. K. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, 10 u. kerkdienst; Del Court van Krimpenschool, Stratingplantsoen, 10 u. zondagschool. R. K. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen X ’65 dat spe kre ge trai toe’ we gek die en ZATERDAG 29 APRIL Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Dr. Prinsenhal, Maerelaan. 20 u. demon- stratie-avond Volksmuziekschool Heems kerk. hi ui st h< g< w d< to t< Ie 1 w< hii pr ko Joi Se ge r. dal bli; gei scl he Vo bic ee: scl sle Z gen in PO1D insj Lee ken bez C Boe ITO in 1 der kor JJ teel sar kor zat voc In gefc en ver me tro „E< me Nieuwstraat- 19 tot 20 uur Consultatiebu- (Van een medewerker) BEVERWIJK. Aan de Beverwijkse bloemenveiling moeten de bolbloemen het nu afleggen tegen de andere bloemen, zo als rozen, fresia’s, anjers enz. De gehele winter overheersten de bolbloemen, maar deze minderen in aanbod, terwijl de nar cissen zo goed als geheel verdwenen zijn. De handel had een vrij gunstig verloop en men kan eigenlijk weer van dure bloe men spreken en dat was de laatste weken niet het geval. I?r komen grote partijen tulpen van buiten die heel wat betere prij zen opbrengen dan enige weken geleden de kastulpen. Door het koude, gure weer zijn de tul pen niet vrij van hagelschade, terwijl de tulpen uit de naaste omgeving zwaar te lijden hebben gehad van de industriegas sen en sporen vertonen aan de punten van het blad, hetgeen de kwaliteit niet ten goede komt. De getrokken tulpen variëren in prijs van 90 tot 180 cent per bos. Voor de ge sneden tulpen met een blaadje werd van 30 tot 70 cent per bos betaald. Narcissen ziet men weinig. Bescheiden partijtjes le verden tot 50 cent per bos op. Maar deze bolbloemen maken weer plaats voor andere voorjaarsbloemen. Er kwamen weer Duizendschonen, Margrie ten en Latyrus. Anjers werden duurder en gingen tot ruim 40 cent per stuk; tros- anjers liepen op tot 355 cent per bos. De jaarrond chrysanten varieerden van 190 tot 300 cent per bos. Groot wordt de aanvoer van rozen, die van 35 tot 75 cent per stuk noteerden, ter wijl de babyroosjes van 19 tot 35 cent per stuk opbrachten. Bij duizenden bosjes ko men de fresia’s aan de markt (van een De heer J. Muller van het hoofdbestuur van het NKV wijdde in een propagandis tische toespraak enkele gedachten aan het werk van de gewestelijke sociale school. Hij onderstreepte de woorden van de heer Camfferman over het tot steun zijn van anderen. De heer Muller achtte het vooral isn de huidige tijd van belang, dat de mensen kritisch zijn ingesteld in de zin van begrijpen waarom het in deze wereld gaat, de siganelen verstaan en onderscheid weten te maken tussen waarheid en on waarheid. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het cursusjaar 1971- 1972 van de Gewestelijke Sociale School van het NKV in Beverwijk is vrijdaga vond op feestelijke wijze afgesloten met de uitreiking van 47 getuigschriften en 5 diploma’s. In „Hoeve Adrichem” hebben 21 eerstejaars cursisten van de A-cursus, 16 tweedejaars en 10 derdejaars cursisten van de C-cursus het getuigschrift ontvan gen. Het diploma voor de volledige cursus is uitgereikt aan de dames W. G Bakker- Brom, M. Ja Th. van Eerden-Osendarp, A. Tobbe-Klaassebos en de heren A. Lameris en J. A. C. Tieman. Gereformeerde Kerk. Bethelkerk, Zee weg, 9.30 u. ds. P. C. Koster, 17 u. ds. L. Dorst. Zeewegziekenhuis. In de aula-kerkzaal, Zeeweg, 9.30 u. ds. J. van den Berg. Ver. van Vrijzinnig Hervormden. Braambos, Zeeweg, 10.30 u. ds. S. Nijdam. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, Full Gospel Businen Association (USA) 10 uur; D. P. Hartendorp 19 u.; woensdag 20 u. B. M. Piet; bijbelstudie. Hervormde Gemeente. Goede Herder- deren uitvoerde. Zijn vertolking was be wogen en toch beheerst en steeds van een grote zuiverheid. In zijn laatste nummer was er sprake van orgelbegeleiding, maar deze „Sjema-Kolejmoe” van Max Helfman maakte een wat minder authentieke in druk dan de andere anonieme werken. De solisten werden allen begeleid door de organist Fred Schaap, die vrijwel steeds vlekkeloos begeleidde en grote hoogte be reikte toen hij Voluntary nr. 3 van Wa- land speelde. Een dankbaar werk voor dit orgel, waarin de twee werken in hun afwisseling een mooi ruimtelijk effect op riepen. Er waren nog twee solisten: mevrouw Borst en Wilma Helderman, die inviel voor mevrouw van den Berg. In ..Beatus Vir” van Vivaldi wedijverden zij met elkaar in het produceren van mooie klan ken. De heldere sopraan van mevrouw Borst en de mezzo van mej. Helderman vulden elkaar wonderwel aan. Mevrouw Borst liet haar mooie stem ook bewonde ren in het Laudate Dominum van Mozart, Wilma Helderman was indrukwekkend in „King O Glorious”. De naam van het jacht klonk als „Ro- semien” Terstond is een marinev’iegtuig gaan zoeken, evenals een Belgisch vissers vaartuig, dat dicht bij de door het jacht opgegeven positie voer. Er werd echter geen schip op die plaats aangetroffen. Gisteravond is het zoeken gestaakt. ZATERDAG 29 APRIL De Kelder, Hilbersplein. 20 u. jeugdso- ciëteit. De Grenspost, Soerstraat. 20 u. disco theek Fire. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 15.30 u. ZONDAG 30 APRIL Grenspost, Soerstraat. 14 u. jeugd- Namens de cursisten bood de heer H. Hommes alle docenten een boekenbon aan als waardering voor de prettige sfeer op de school en de fijne manier van lesge ven. De heer Lameris dankte de docenten voor hun werk en de mede-cursisten voor hun verdraagzaamheid en het ontstaan van de stevige onderlinge band. eerste bospeen aan de veiling, die het tot 175 cent per bosje bracht. Sla, een produkt dat lange tijd goedkoop was, trok weer in prijs aan en kwam dicht in de buurt van een kwartje per krop. Witlof is schaars en duur geworden. Er werd boven de twee gulden per kilo voor betaald. Radijs varieerde van 36 tot 49 cent per bosje. De rabarber viel bij een ruimer aan bod wat terug in prijs en varieerde van 12 tot 38 cent per bos. De aanvoer is zeer bescheiden, maar als er raapstelen aan de veiling zijn gaan deze voor rond de 30 cent per bosje van de hand De prei viel in prijs wat tegen, want deze winter groente kwam de 50 cent per kilo net niet te boven. Daarentegen trokken de uien in prijs aan en kwamen tot 22 cent per kilo, een prijs die er de hele winter nog niet voor betaald werd. Prijzen: andijvie 95-100, bospeen 165- 175, prei 30-53, rabarber 25-47, radijs 30- 48, sla 16-23, spinazie 40-85, uien 7-16. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk. Kerkplein, 9 u. ds. L. Brink; 10 u. ds. J. Brezet. gulden tot 360 cent per bosje). De irissen blijven wat onder de maat. De aanvoer is nog niet groot. De prijzen kwamen voor de verschillende soorten net even boven de twee gulden per bos. Ixia’s gaan vlot weg tot 240 cent per bosje. De prijzen der lelies zijn matig en lagen van 55 tot 100 cent per tak. Orchideeën gingen tot 340 cent per bloem en de anthurium kwam tot 320 cent per stuk. Er komt een goed gevarieerd sor timent van potplanten met vooral voor de goede kwaliteit behoorlijke prijzen. Het tuingoed was deze week vlot te verkopen. Er was een ruim aanbod van violen, mar grieten en andere speciale tuinplantjes, die duur werden verkocht. Maandag 1 mei be gint de bloemenveiling, in verband met de koninginnedagviering 's morgens om negen uur. Prijzen: Anjers per stuk 27-41, Trosan- jers 255-285, Anemoon 30-75, Chrysant 160-180, Duizendschoon 70-150, Fresia 130- 385, Gerbera 34-43, Gladiool 18-27, Iris 125-210, Ixia 150-220, Lelie per tak 45-85, Margriet 40-125, Narcis k.gr. 20-50, Orchi deeën 35-85, Ranonkel 80-125, Roos p. st. 44-68, Babyroos 13-31, Tulp 60-150, Tulp gesneden 35-55. R. K. Kerk. O. L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 u. aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Mis 9.30 u. R. K. Kerk. H. Odulphus, Odulfusstraat. zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Missen 8.30, 10 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk. Julianaplein, 10 u. de heer F. Geursen (Haarlem). BEVERWIJK. Het is voor de Bever wijkse groenteveiling een „gouden” week geworden. Men kan gerust vaststellen dat de groenten peperduur waren. De vraag overtrof op alle linies het aanbod, uit alle hoeken van het land kwam de vraag naar de jonge voorjaars- groenten. Ook de grote tuin in Kenne- merland kwam met een bescheiden aan bod, want het vrij schrale weer was een rem op de aanvoer. De spinazie, in deze tijd van het jaar „het” hoofdprodukt, bracht luxe prijzen op. De top lag in het begin van de week toen er tot 142 cent per kilo werd betaald. Later viel deze prijs wel weer terug, maar een ieder was toch tevreden met de vrij gunstige prijsvorming voor deze blad groenten. De andijvie, nog uit de kassen, ging ook vlot weg en varieerde van 75 tot 110 cent per kilo. Als primeur kwam deze week de De twee zangerssen zongen steeds sa men met het koor, dat voor een voortref felijke achtergrond zorgde. Maar daarmee was de rol van dit jubilerende ensemble niet ten einde. Want het koor oogt niet alleen fraai door de stemmige rode robes van de dames, maar het ontwikkelt ook een zeer aangename klank, voornamelijk veroorzaakt door de sopranen, die helder zingen, ook de hoogste noten zuiver tref fen en duidelijk articuleren. Ook de alten vormen een homogeen geheel. De mannen zijn zoals bij vrijwel ieder koor ook hier het probleem, want er zijn er gewoonlijk niet genoeg en voor amateurs is het dan moeilijk het evenwicht te handhaven. Dat de mannen het vak echter verstaan werd duidelijk in het moeilijke Lobgesang van Stichting Huis en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. In zijn openingswoord sprak de direc teur van de school, de heer A. van der Pal, een speciaal woord van welkom tot ir. J. Camfferman. wethouder van de gemeente Beverwijk, en de heren A. F. M. van Herpen en G. Petersen, die namens de gemeente Heemskerk de bijeenkomst bijwoonden. De gemeentebesturen van Castricum, Velsen en Uitgeest hadden schriftelijke gelukwensen gestuurd. De heer Van der Pal wees nog eens met nadruk op het belang van deze sociale school, die nu vijf jaar in Beverwijk draait en de regio tussen Haarlem en Alkmaar omvat. Hij prees het doorzet tingsvermogen van de cursisten, die deze lessen volledig op vrijwillige basis bezoe ken om een stuk maatschappelijke vor ming op te doen en een visieverbreding te krijgen en die beslist geen oairrièreverbete- ring op het economische vlak hiermee nastreven. Mede namens zijn Heemskerkse collega Van Herpen roemde de Beverwijkse wet houder van onderwijs, ir. Camfferman, het werk van de sociale school, dat tot doel heeft de mensen in de sociale sfeer beter tot hun recht te laten komen om deze manier hun omgeving tot steun te zijn. Hij noemde de cursisten „de gist van deze wereld” en sprak de hoop uit, dat steeds meer mensen de lessen aan dit opleidingsinstituut zullen gaan volgen. IJMUIDEN. Het Gereformeerd Kerkkoor heeft het vijfentwintigjarig be staan gisteravond in de Petrakerk in IJ muiden luisterrijk gevierd. Het concert had het karakter van een reunie gekre gen. Ds. J. van Buuren, de eerste predi kant van na de oorlog in IJmuiden-oost, sprak het inleidende woord en hij bepaal de de talrijke bezoekers bij die tijd toen het volgens de kerkeraad niet eens nodig was dat de beroepen voorganger in IJ muiden kwam kijken omdat er toch niets te zien was. Alleen het politiebureau en de nijverheidsschool stonden nog overeind. „De voor de Ook herinnerde hij aan de hearing in De Schouw door het gemeentebestuur, dat heeft toegezegd de mogelijkheid te over wegen om aan de Breesaperhof een aantal bejaardenwoningen gebouwd te krijgen. Een andere activiteit is dat wordt uitge zien naar de vorming van een bejaarden koor uit de eigen afdeling, waartoe reeds veertig aanmeldingen van liefhebbers- (sters) zijn binnengekomen. Om dit laatste te stimuleren was deze avond een beroep gedaan op het bejaardenkoor „Humanitas” uit Beverwijk. Het koor bracht een goede verklanking van enkele eenvoudig werken als Pro Musica, Die Hirte Israëls en Die Nachti- gahl van Mendelssohn. Met dankbaar ap plaus werd deze aardige presentatie on derstreept. Ook na de pauze, waarin kof fie met koek werd aangeboden, heeft „Humanitas” zijn loffelijke bijdrage gele verd. De feestelijke bijeenkomst kreeg een heel prettig karakter door de medewer king van het trio Ab Krab, conferencier, uit Haarlem en de gebroeders Van Laar uit IJmuiden met electrisch orgel en gi taar. De heer Krab vertelde in hoofdzaak met het trio op te treden voor bijzondere gasten als bejaarden en gehandicapten om vervolgens met een geestige conference ook verscheidene liedjes ten beste te geven, waaronder dat over de plaats „IJmuiden aan het Noordzeestrand”. Veel bejaarden uit Velsen-Noord beleefden weer eens een leuke uitgaansavond. De film. De Uitwijk, Arendsweg. 20 u. jeugdso- ciëtëit Biebbieb. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 uur en zaterdags van 10 tot 18 uur. DINSDAG 2 MEI Het Groene Huis, Rhamveld. 13.45 u. trimmen voor dames, 14 u. bejaardensoos, 19 u. tienerclub. De Hoppers, IJselstraat. 9 u. peuter speelzaal en- klas. De Uitwijk, Arendsweg. 9.30-13.45 peuterspeelzaal. De Kelder, Hilbersplein. 14 u. bejaar densoos. De Grenspost, Soerstraat. 19.30 u. in stuif. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, 10 u. ds. H. Luikinga (Begroeting van nieuwe leden). Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 10 en 19.30 u. samenkomsten 11.30 u. zondags school. Jehovah’s Getuigen. Speel tuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 15 u. openbare lezing: „De betekenis van de gelijkenissen” 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 2 mei 19.15 u. theocratische school, 20.15 u. dienstvergadering. R. K. Kerk. O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. R. K. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 7.30, 9, 10.45, 12 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 9.30, 11 en 12.15 u. R. K. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk. Kerkplein, 10 u. ds. D. Verhoef, 19 u. ds. G. van Schuppen. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg- laan 2, 9.30 u. dr. B. Wentsel (Kinderne- vendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, 10 u. de heer Zijlstra, 10 uur zondagsschool, 19.30 uur jeugddienst. „De gemeente was toen klein in getal, en ze had geen kerk”, aldus ds. van Buuren. „Een typisch voorbeeld van de verwoesting was de Ichthuskerk. De vloer was verdwenen evenals de dakbedekking. Alleen een volkomen afgekrabde achter muur was overgebleven en daarop had de predikant geschreven „Zij hebben Mijn huis een rovershol gemaakt”. Ds. van Buuren zei dat het programma duidelijk toonde dat de groei in aantal beslist niet tot vervlakking had geleid. Het programma was inderdaad rijk geva rieerd en van een hoog niveau. Een keur van solisten zorgde voor afwisseling. Tine ke van Tongeren speelde de Trumpet Voluntar van Purcell (of het stuk werke lijk van hem is is zeer de vraag) en Hilga Milder speelde op altviool werken van Mozart en Beethoven. Een uiterst belang rijke rol in het programma had de bas- bariton Cor van Beek, die met grote zeggingskracht a capella Hebreeuwse lie- Otto Jochum’ welk werk zijn eerste uit voering kreeg. In dit modernste van de uitgevoerde stukken werden aan het koor hoge eisen gesteld maar het sloeg er zich uitnemend door, mede dankzij de zeer doelgerichte leiding van dirigent Jan te Loo, die de touwtjes de hele avond strak hield. Indrukwekkend was het koor in Psalm 150 van Franck, en drie Schotse psalmen Een aangename verrassing was de uitvoe ring van het Tt Deum van Carpentier, de bekende melodie van de Eurovisiehymne. Treffend wae ook het slot, want dit bestond uit de uitvoering van „Jubilate Deo” van de IJmuidenaar Klaas Gouda die bijna vijftig jaar organist van de oud- katholieke kerk is geweest. Gouda werd op het podium geroepen en mocht een welverdiende ovatie in ontvangst nemen voor zijn dankbaar geschreven werk, dat van het koor een adequate uitvoering had gekregen. Het was een treffend besluit van een geslaagde jubileumviering, waar mee het Gereformeerd Kerkkoor veel eer heeft ingelegd. ZONDAG 30 APRIL Duinterrein, ingang Rijksstraatweg. 8.30 u. sportuitstuif voor heren (alle leeftij den). De Lichtboei, Maasstraat. 14 u. jeugd film. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat, 20 u. dansen. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14 30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord 19 tot 21 30 uur, jeugd- en tienerbibliotheek Willemsbeekweg. IJmui- den-Oost, 15.30 tot 17.30 uur; filiaal Zee- wijkplein 27-29 19 21 30 uur. Gebouw PTT, Lange Spaarnestraat, IJmuiden, Medisch Maatschappelijk reau voor Alcoholisme. Boksvereniging Manly wedstrijdtraining van 19.30 tot 2130 uur in gymzaal Moerberg Comitéschool Kerk straat, oud-IJmuiden. Oud Kath Ver.gebouw, Koningin Wil- helminakade, IJmuiden, Toneelver VAT, repetitie „Schandaal in Parijs”, 20 uur. Soli, in gebouw Gymnasium Paulini- num, Driehuis, repetitie Harmonie-orkest van 19.45 tot 22 uur. WOENSDAG 3 MEI P.v.d.A.. 19-20 u. spreekuur in Herv. Jeugdgebouw Rembrandtlaan, IJmuiden- Oost. Openbare ’eeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17 30 en 19-21.30 uur; IJmui- den-West, Zeewijkplein 27-29 van 14.30- 17.30 uur. Filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79, van 14.30- 17.30 uur; jeugd- en tienerbibliotheek Willemsbeekweg Wijkerstraatweg 17. Vel sen-Noord. 14.30-17.30 uur. Velserbad. Briniostraat: 6.30-8.00 uur, gemengd zwemmen; 8.00-9.30 schoolzwem men; 9.30-10.45 dames zwemmen- 10.45- 11.15 zwemlessen dames: 1120-13.00 schoolzwemmen 13.00-14.00 gereserveerd; 14.00-15.15 gemengd zwemmen, 16.15-16.45 zwemlessen; 16.45-17.15 zwemlessen: 17.15- 17.45 zwemlessen; 18.00-19.30 zwemvereni ging R.K. Velsen; 19.30-21.30 zwemvereni ging VZV; 21.30-22.30 gemengd zwemmen. Brulboei. Kanaalstraat 228, IJmuiden: 9.30-11.30 u. peuterspeelgroep allerleiclub jongens 6-7 laar 14-15.15 u. en 7-8 jaar van 15.45-17 u. meisjes 6-8 jaar 14.15-15.15 u. kleuters 4-5 jaar 14-15.15 u.: bejaarden soos 9-11.30; Back Home tienersoos, 14-18 jaar 19.30-22 u. cursus pottenbakken vol wassenen 19 30-21.30 uur ontspannings- gymnastiek volwassenen 19-19.50 uur en 20-20.50 uur Zee- en Duinwijkclubs in Pleiaden- school voor jongens (10-12) 19-20.15 uur handenarbeid; in Zeewijkschool 19-20.15 u. van allerlei voor meisjes (10-12 j.). Boksclub De Ring, 19 30-22 uur in Os- sendorpschool. Wijk aan Zeeërweg. IJmui den, trainen. IJmuider Harmonie, Hervormd Jeugd gebouw Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u. repetitie. DEN HELDER. Waarschijnlijk is gistermiddag op de Noordzee, ten noorden van het lichtschip „Noordhinder” een mo torjacht vergaan Een opsporingsvliegtuig van de Marineluchtvaartdienst heeft aan Scheveningen-Radio gemeld dat het witte stukken hout of plastic op het water heeft zien drijven. Ze kunnen afkomstig zijn van een iet iu toe onbekend motor jacht, dat vrijdagms',dag noodsignalen heeft uitgezonden. ZONDAG 30 APRIL De Mei, Geelvinckstraat. 14.30 u. instuif en disco. 19.30 u. disco. DINSDAG 2 MEI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 19-21.30 u. VELSEN-NOORD. In gebouw Meerpaal”, het vaste „tehuis” afdeling Velsen-Noord van de Algemene Bond van Bejaarden hebben de leden donderdagavond een zeer prettige en fees telijke bijeenkomst gehad. De zaal was geheel bezet toen de heer A. J. D. van der Hoff, afdelingsvoorzitter, zijn begroetings woord uitsprak en daarbij vermeldde, dat de sportvereniging KIC ruim tachtig gul den had geschonken uit de baten van een kienavond. Dit werd met applaus gewaar deerd. DINSDAG 2 MEI De Zandkraai, Handelstraat. 20 u. kla verjassen. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 16 u. instuif. De Lichtboei, Maasstraat. 9 u. kin- derchrèche, 14 en 20 u. creatief bezig zijn voor dames. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. geza menlijke ledenvergadering van K.V.P., C.H.U. en A.R. met inleiding door W. Bakker over „Polarisatie.” Vormingscentrum, A. Verherentstraat. 14 30 tot 16.30 u. open huis. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7. ieugd 15 30-17.30 u. ZATERDAG 29 APRIL De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. theek. Ned. Hervormde Kerk. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, ds. J. M.D. van den Berg; 19 u. ds. Stolsen in jeugddienst. Bethlehem kerk, Radairstraat, 10 uur ds. P. J. de Geeter, 19 ds. ds. J. van den Berg; jeugd kapel 10 uur. Gereformeerde Kerk. Ichthuskerk, Snelliusstraat, 9.30 u. kandidaat W. H. Duker, kindernevendienst; 17 u. ds. P. C. Koster. Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 u. ds. L. Dorst, 17 u. kandidaat W. Speelman. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat, 10 u. M. J. G. de Vink, 19 u. J. M. Zijlstra; 10 u. zondagschool; 20.15 u. jeugdbijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 u. ds. M. C. Stubbe, einddienst zon dagschool. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat, 10.30 en 17 u. ds. R. van Beek. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 u. heiligingssaraenkomst; zondagschool 12 u.; evangeliisatiesamenkomst 19.30 u. oJ.v. ka pitein G. van der Wel. R.K.-kerk Gregoriuskerk, Kanaalstraat, 8.30 u. en 10.45 u. St. Petruskerk, Venus- straat, 9.30 u. hoogmis, 12 u. jongerenmis. Oud. Kath. Kerk Engelmusduskerk, Ko ningin Wilhelminakade, 8.30 u. vroegmis, 10 u. hoogmis; 18.30 u. vesper; woensdag 9.00 u. misviering. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 10 u. kerkdienst. Geref. Kerk Vrijgemaakt, Rambonnet- laan 5, 10 en 17 uur ds. J. Rijnveld. Vergadering Gelovigen, Cutureel Cen trum, Moerbergplantsoen, 10 uur Breking des Broods; donderdag 19.30 u. Bijbelbe- spreking. Christen Gemeenschap. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen 10 u. L. Pasman. Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 10, 11.45 en 19.30 uur; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. voorbereiding op de zondag, zondag H. Missen 7.30 en 10 u.; Pius X-colIege, Büllerlaan 2, zaterdag 19.30 u. eucharis tieviering. Kritische Gemeente IJmond. Jozefkerk, Laan der Nederlanden 68, zondag 11.45 u. themadienst. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wjjk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen direct bellen 28041 (telefoonnummer St. Jozefrustoord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat 10 u. ds. J. Bezemer; De Opgang, Florastraat, 9.30 u. ds. G. van Schuppen (Viering H. Avondmaal; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. ds. G. van Schuppen (Bediening H. Doop); Prin- sesselaankerk, Prinsesselaan 10, 10 u. ds. R. van ’t Lindenhout. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moensplein 8, 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kinderne vendienst) 17 u. ds. C. Meijer; Vredevorst kerk, Laan dier Nederlanden 152, 9 u. ds. C. Meijer (Kindernevendienst), 17 uur B. Wentsel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20. 8.30 u. ds. J. Rijneveld (IJmuiden), 17 u. leesdienst. Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten band), Prinsesselaan 10, 8.30 en 17 u. ds. L. E. Oosterhoff. Evangelische Sport. Les en ZATERDAG 29 APRIL Sporthal Zeewijk Planeten weg, TJmui den, 16-19 u. basketballcompetitie, jeugd. Zomerlust, Hoofdstraat, Santpoort- Noord. 20.15 u. .Maribel”, toneel Jan van Dommelen. Gym. Felisenum, Velsen-Zuid, 20 u. Ca baret Hete Hond. ZONDAG 30 APRIL Sporthal Zeewijk, Planeten weg, IJmui den, 9-17 u. Kennemer Turnkring, moder ne gymnastiek. MAANDAG 1 MEI Het programma voor de viering op Koninginnedag heeft donderdag in de krant gestaan. DINSDAG 2 MEI Velser Gemeenschap openbare jaarver gadering, 20 u. in Cultureel Centrum, Moerbergplan+soen. Openluchtbad De Heerenduinen, Hee- renduinweg, IJmuiden- Oost, gaat om tien uur ’s morgens open. De Vogelvrienden, contactavond in voormalige Pencentrale. Kanaalstraat, IJ muiden. 20 uur. Brulboei, Kanaalstraat 228, peutergroep. 9 30 tot 11.30 u. Bejaardensoos, 9 tot 11.30 u. pottenbakken meisjes en jongens 8 tot 10 jaar. 16.30 tot 17.45 u. Allerleiclub jongens 8-10 jaar van 16.30 tot 17.45 u. Timmerclub jongens 12 tot 14 jaar 19 tot 20.15 u. Balletles meisjes 11 en 12 jaar, 19.30 tot 20.30 u. 12 tot 14 jaar, 20.30 tot 21.30 u. klaverjassen, volwassenen 20-22.30 u. Duinwijk- en Zeewijkclubs. Pleiaden- school, van 15.45 tot 16.45 uur: volksdan sen jongens en meisjes 7 tot 11 jaar; Zeewijkschool 16 tot 17.15 uur handenar beid jongens 6 tot 8 jaar. Bel Canto. Velsen, operakoor repetitie om 20 uur in het Cultureel Centrum. - Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30- 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen 13.20 tot 16.20 uur schoolzwemmen, 16.20 tot 18 uur gemengd zwemmen, 18 tot 18.30 u. zwemlessen. 18.30 tot 20 uur zwemvereniging CBS, 20 tot 21.30 uur gemengd zwemmen, 21.30 tot 22.30 uur zwemvereniging CBS. Federatie Bejaardenzorg. Spreekuren: 9 tot 10 uur Cultureel Centrum, Moerberg plantsoen 22. IJmuiden, in benedenzaal 3. Tel. 02550-15010 in gebouw Cusa. Hoofd straat 133, Santpoort-Noord. Tel. 023- 378015: verder volgens afspraak bij het secretariaat, Hoofdstraate 133, Santpoort- Noord. Tel. 023-378014. In Velsen-Noord is spreekuur van 11 tot 12 uur in buurthuis De Mei. Geelvinckstraat 2. Tel. 02510- 24025. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, 10 en 17 u. ds. D. W. Veldkamp. Evangelisch Lutherse Gemeente, ningstraat 119, 11 u. ds. J. Mostert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Par- mentierstraat hoek Plesmanweg, 10 u. ds heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Lutherse Kerk, Koningstraat 119, 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. G. Bilkes. Maranatha-kapel, Wilgenhoflaan 82, 10 en 17.15 u. kerkdiensten, 11.30 u. zondags- 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O. L. Vrouw van 1 school.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4