RIENTS GRATAMA BIJ HET MICRO-THEATER Beloodsing geregeld vanaf wal Veel succes in mogelijk over enkele jaren Velsen-Noord Kop in zand steken is weinig zinvol Langs sluizen en havens Meao-scholen sloten negendaags examen met pittige dag af -t NEDERLANDSE LOODSEN IN JAARVERGADERING Zaalvoetbaltitel in West I voor Hovo Cubo VSV-toernooi Zaalvoetbal om Haarlemse titel Santos Bowao EVENVEEL KANDIDATEN ALS VOOR VWO kraakte Heemskerk voor junioren "4 -i.; 1 Hockeyploeg blijft ongenaakbaar: 9-0 „Flora” en andere haringschepen Kampioenschap voor Spetters If Cor van der Gijp trainer Veendam Fakkelloop van DEM en BRC ■P 7 ZATERDAG 29 APRIL 1972 Discussie (Van onze onderwijsredacteur) Intelligent Klassieken HAARLEM/IJMOND De meao-scholen hebben donderdag hun negendaags(i) examen afge sloten. De laatste loodjes wogen wel niet het zwaarst, maar licht waren ze ook niet. En intussen wordt alweer voor het mondeling geblokt, dat afgenomen wordt tus sen 24 mei en 2 juni. IJMUIDEN De machinefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr in Rotterdam is een bekend scheeps bouwbedrijf. Tal van passagierssche pen, vrachtschepen, marineschepen, ijsbrekers, sleepboten hebben daar op de helling gestaan en vele daarvan zijn nog in bedrijf en vandaag aan de dag heeft de werf nog steeds op drachten uit te voeren. Daarnaast heeft de werf zich bezig gehouden met de bouw van visserijschepen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN/ROTTERDAM. Wil men van iemand een goede loods maken, dan is de leermethode „door schade en schande” te gevaarlijk en te kostbaar. Het is thans de tijd om de mogelijkheid wel onder ogen te zien, dat uiteindelijk de schepen met meer aanwijzing vanaf de wal dan tot nu toe het geval is naar binnen komen en uitvaren. Er wordt gesproken over „Noordzeeloodsdiensten” en dit is inderdaad iets waarvoor men de ogen niet kan sluiten. Aldus schout-bij-nacht G. van der Graaf, directeur-gene- raal van het Loodswezen op de algemene vergadering van de Vereniging De Nederlandse Loods, die gistermiddag gehouden werd in het Rotter damse Hilton-Hotel. Sf. F' Binnenpraten Gevaarlijk vervoer I F Hannie Zevenbergen nu volksdansinstructrice van Wat de haringschepen betreft, is de (Van een medewerker) in de tekst was geslopen, die de kandi daten in de war gebracht kan hebben. Aan het meao-examen hebben onge veer evenveel kandidaten meegedaan als aan het vwo-examen: 1.552 (vwo: 1.622). Die leerlingen waren afkomstig van 27 scholen. Ook aan deze school soort neemt het aantal eindexaminandi met snelle pas toe: volgend jaar doen al 42 scholen mee. (Van een onzer verslaggevers) GRONINGEN Cor van der Gijp, de oud-international is met ingang van 1 juli a.s. benoemd tot trainer van Veendam. Van der Gjjp, die thans trainer is bij de ama- teur-derdeklasser Siiedrecht, volgt hier mede Leo Beenhakker op Ronnie Baan (29), hulptrainer by FC Den Haag, wordt met ingang van 1 juni eerste oefenmeester van de Venlose eerste-divi- sieclub VVV. Hij neemt de plaats in van de Westduitse „part-timer” Josef Gesell, die adviseur wordt van het bestuur. Gedurende de jaren 1901-1903 werden bij voorbeeld opgeleverd de stoomloggers Johanna VL 196, Koningin Emma VL 156, Vooruit VL.86 en Voorbode VL.103, alle voor Vlaardingse rekening; ze hebben toe behoord aan de NV De Doggermaatschap- PÜ. BEVERWIJK Het zaalvoetbalkam- pioenschap van het district West 1, waaraan donderdagavond in de sporthal te Bever wijk werd deelgenomen door de afdelings- kampioenen van Noord-Holland (Hovo Cu bo), Utrecht (USVF), Haarlem (Kennemer- land) en Amsterdam (NFC), werd gewon nen door Hovo Cubo. Het zegevierde eerst met 5-2 over NFC en bleef in de finale met 4-1 baas over USVF, dat tegen Kennemer- land niet verder was gekomen dan ’n 2-2 gelijkspel, maar de strafschoppen beter nam. een nakomeling te beschouwen. Dit was de Flora IJM.501, die in de vaart werd Na de hervatting scoorden Toos Bax (4e minuut), Maria Fikkers (15e minuut) Mar- ja Hagemans (23e minuut), Tanja van Oos- terhout (25e minuut) en Loes Leurs (30e en 34e minuut). Nederland staat nu met drie gewonnen wedstrijden ongeslagen aan het hoofd van haar groep. maakt met een havencoördinatiecentrum; gebfracht door de NV Visscherij Mij. hopelijk zal dit uitgroeien tot een hecht samenwerkingsverband. De toeneming, in de beloodsingsactivi- teiten noodzaakt tevens tot een bezinning over de doelmatigheid van deze vorm van dienstverlening. HILLEGOM. Ondanks het gemis van wisselspelers bleek Santos Bavao in de Treslongsporthal te Hillegom in een partij voor de eerste klas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie toch veel te sterk voor Heemskerk en won met liefst 14-2. Na de eerste helft was het al 8-0. voor de televisie, terwijl even later in „Cowboy Pa” een programma als „Bonan za” niet minder belachelijk wordt gemaakt. IN DEZE SHOW werd Rients Gratama nog heel bekwaam geassisteerd door Mady Misset, zodat een nummer als „Het regent, regènt” een kosteiyke persiflage kon wor den op dat deel van de beau monde, waar met een zekere nostalgie aan „die goeie ouwe tijd” wordt teruggedacht. Ook in enkele andere liedjes gaf Mady Misset blijk over een geheel eigen stijl te kunnen be schikken, waarmee zij haar belangrijke positie in dit programma volkomen recht vaardigde. Het combo, bestaande uit Cees Bijlstra, Karst de Groot, Jacques Sambrink en Harry Hartmans, verzorgde een moder ne muzikale begeleiding, waarby soms een teveel aan decibels werd geproduceerd. Voor dit alles was het publiek buitenge woon erkentelijk, zodat door het Micro theater op een geslaagd besluit van dit sei zoen kan worden teruggezien. JAN VAN DAM r Allereerst waren er donderdag Fran se brieven te schrijven. Dat kon gebeu ren binnen de traditionele terminolo gie, maar er werd toch veel grammati caal en stylistisch denkwerk bij ge vraagd. Moeilijker, bepaald zwaar, was het examen recht II. De leerlingen werden mdervraagd over begrotingswetsont- sverpen, de rechtspositie van de ambte naar, de Raad van State, de SER en over internationale verdragen. Tenslotte moest nog stenografisch werk gemaakt worden. Dat leverde alleen moeilijkheden, aldus een docent, in de tweede brief, waar een stijlfout BARCELONA. De Nederlandse da- mesploeg heeft vrijdag in het toernooi om de Josselin de Jong-beker, opnieuw een grote overwinning behaald. Zwitserland werd met 9-0 verslagen. Bij rust was de stand 3-0. De doelpunten voor rust werden alle gescoord door Tanja van Oosterhout (4e, 10e. 27e minuut). De vraag is aan de orde geweest: of het naast elkaar bestaan van een gemeentelij ke havenloodsdienst en een rijksloods- dienst in het havengebied van Rotterdam wel in overeenstemming is met de eisen van efficiency. Deze vraag is allerwegen in ontkennen de zin beantwoord en het lag derhalve in de rede dat besprekingen zijn geopend welke ten doel hebben regelingen te tref fen waarbij deze loodsdiensten zullen worden samengevoegd. Wanneer dit overleg tot resultaat leidt, dan moet grote aandacht worden besteed aan de gevolgen die zulk een samenvoe ging in het bijzonder in het personeels- vlak met zich meebrengt. Dit vraag stuk vereist een zorgvuldig aftasten van de mogelijkheden en een nauwgezette af weging van allen die daarbij betrokken zijn. Ook ten opzichte van de problematiek ziet de heer Van der Graaf een gemeen schappelijk werkterrein. GRATAMA BEPERKT zich echter niet uitsluitend tot de politiek, omdat onze huidige samenleving voldoende aspecten biedt om door hem op de korrel te worden genomen. Onweerstaanbaar grappig is bij voorbeeld de manier waarop hg in „Lied van de gevangene” het publiek een kijkje gunt op het spektakel rond een opname In de lessen worden dan ook steeds meer bloemlezingen gebruikt, zoals „Latijns leesboek” en „Grieks mo zaïek”. Naast de winst was er ook een verlies voor Spetters. Karin Kort werd getroffen door een zweepslag. Een blessure, die HCK-softbal aan de vooravond van het seizoen wel eens heel duur zou kunnen ko men te staan. Met nog twee speelavonden voor de boeg is het nu nog wachten op twee kampioenen. In de tweede klasse B bij de dames is de titel van Exercitia 2 nog slechts een kwes tie van tijd. Levi’s-Flamingo’s 4 by de he ren greep de laatste kans op een kampioen schap door medeconcurrent The White Stars 2 in een harde wedstrijd met 50-44 de baas te blijven. Een beslissingswedstrijd tussen deze beide ploegen zal uiteindeiyk wel de beslissing moeten brengen. De res terende uitslagen van de vrij dagavond in de Kennemer Sporthal gespeelde wedstrij den zijn: Heren: The Typhoons 2Levi’s-Flamin- go’s 2 41-82, HOC 3—Exercitia 4 29-41, Antilopen 4—Onze Gezellen 47-31, Anti lopen 3H. Cardinals 4 2-0 (regl.). Dames: Onze GezellenHoofddorp 2 29-42, Haarlem CardinalsThe White Stars 2 32-58, HOC 2—Mairs E. Stars 43-30, The White Stars 4Lisse 24-13, Haarlem Car dinals 2DIOS 25-17. De heer C. de Free, algemeen voorzitter van de vereniging, hield een inleiding over „de loods en zgn omgeving”, waarin hij onder andere: aansprakelijkheid, de problematiek en de Raad voor de Scheep vaart belichtte. gebruikt, en „Grieks Mammoetwet hanteerden en één voor scholen waar pas in de latere jaren de Mammoetwet gevolgd werd. De eerste groep heeft minder klassieke talen „ge had” en moest dus ook een minder moeilijke tekst voorgelegd krijgen. Om ons te bepalen tot de echte koplopers, de scholen van de eerste categorie, daar krijgen de leerlingen over de volle zes jaar gerekend onge veer 30 percent minder les in de klas sieke talen. Donderdag maakten ze Grieks, dins dag Latijn. Beide teksten waren best te doen, aldus een classicus; de inhoud van de teksten was concreet, de verta ling vergde geen bijzondere idioomken- nis. Het Griekse stukje was gehaald uit ,Bibiotheca Historica” van Diodorus Siculus, de Latijnse uit „Historiae Phi- lippicae” van lustinus. Beide schrijvers zeggen ex-gymnasiasten wellicht zeer weinig. Een van de gevolgen van de mammoetwet is namely k dat er een voudiger schrijvers gelezen en geëxa mineerd worden. Men maakt ook ken nis met méér schrijvers dan de twee oud-bekende trio’s (Livius, Vergilius, Tacitus en Homerus, Plato, Herodotus). Rond honderdvijftig loodsen waren in de gouden balzaal van Hilton bijeen; de middagbijeenkomst werd bijgewoond door de staatssecretaris van Defensie (marine) E. van Es. In veel grotere mate dan voorheen worden de loodsen vandaag de dag gecon fronteerd met een marginale scheepvaart, met een grotere verkeersintensiteit en een toenemend vervoer van gevaarlijke lading. De loodsen zullen deze groei en deze ontwikkelingen goed moeten volgen en zich moeten bezinnen over de invloed, welke daarvan uitgaat op hun taak. Het is niet langer voldoende formele richtlijnen voor het uitoefenen van het loodsmanwerk te geven. Eenmaal toegela ten, moest de loods zichzelf maar bekwa men in z’n werk om dit onder de diverse omstandigheden te kunnen volbrengen. Het treffen tussen Kennemerland en USVF droeg een spannend karakter. De Utrechters kwamen door Jansen het eerst aan scoren toe, waarna Bok weer voor evenwicht zorde: 1-1. Planten tilde USVF nog voor rust opnieuw naar winst: 1-2. In de allerlaatste min. bracht Hopman na een solorush de partijen weer op geiyke voet: 2-2. Het nemen van de strafschoppen ging de Utrechters daarna het beste af. Kenne merland verloor het duel van de verlie zers met 8-5 van NFC en kwan daardoor op de vierde plaats. Hovo Cubo mag als districtskampioen zaterdag 6 mei in de Evenementenhal te Groningen deelnemen aan het nationaal zaalvoetbalkampioen- schap. Van de gelegenheid tot discussie werd in ruime mate gebruik gemaakt. Er was een forum samengesteld, be staande uit: schout-bij-nacht G. van der Graaf, directeur-generaal van het Loods wezen; gezegvoerder W. F. J. Mörzer Bruins, voorzitter Nederlandse Vereniging van kapiteins Grote Vaart; hoofdingenieur C. van der Burgt, directeur directie Bene- denrivieren/Noordzee van het ministerie van Verkeer en Waterstaat; mr. P. J. Bijleveld, rechter in Rotterdam. Gespreks leider was de heer N. W. Dorrestijn, vice- voorzitter Vereniging de Nederlandse Loods. Vereenigde Steenkolenhandel in IJmuiden, welke rederij pas was begonnen met de Concordia IJM. 62, Amsteldijk MA.19 la ter de IJM.481, Schiedijk MA.57 later de IJM.482 en de Gorredijk MA.123 later de IJM.490. Deze schepen kwamen in 1920 in explo- tatie bij de Vereenigde Exploitatie Maat schappij, waarvan de heren A. J. Velt- kamp en S. Koster directeuren waren. De Flora was gebouwd voor de uitoefe ning van de haringvisserij maar was ook geschikt voor de trawl visserij. Het schip was groot 177 bruto reg. ton bij een lengte van 29,69 m., breedte 7.73 m. en een holte van 3,05 m. Eerste schipper was A. Zwart, later J. van Duijn. In het jaar 1930 besloot men de Flora een verlenging te laten ondergaan en dit had plaats in Vlaardingen door de Scheepswerf van de Gebr. van der Windt. De verlenging be droeg 4,75 m. waardoor de bruto inhoud steeg tot 185 reg.ton en de lengte is gekomen op 34,44 m. Daarna heeft het schip nog enige jaren aan de haringdrijfnetvisserij kunnen deel nemen onder schipper B. van Duijn. In 1933 werd het schip met zovele andere IJmuidense stoom visserij vaartuigen opge legd en na enige jaren in de Haringhaven te hebben gelegen werd de Flora in 1936 had hij in ieder geval geleerd hoe ’t niet moest. Dit is een te gevaarlijke en een te kostbare manier en daarom wordt steeds meer aandacht besteed aan de opleiding tot loods en het op peil houden van zijn vakkennis. Het is gelukkig zo, dat reeds een aantal jaren hierbij grote steun en medewerking wordt verleend door erva ren loodsen die hun vakkennis op de jongeren overdragen. Gaat de ontwikkeling in de richting van de beloodsing die geheel vanaf de wal wordt geregeld? Of zal er steeds een loods op elk schip worden gezet, die mede aan de hand van de door de walradar ver strekte gegevens het schip veilig naar bin nen loodst? De heer Van der Graaf verwacht, dat er zeker in de komende jaren nog geen sprake van zal zijn dat het schip zoals in de luchtvaart wordt binnengepraat. Maar de ontwikkelingen in de electro- nische techniek vorderen in een dermate hoog tempo, dat met steeds meer aanwij zing vanaf de wal rekening moet worden gehouden. Die ontwikkeling heeft ver gaande consequenties en het is weinig zinvol hiervoor de kop in het zand te steken. Er moet hier, bij het overgaan naar het VWO-experiment, een fout, die we eergisteren gemaakt hebben, hersteld worden. We schreven toen dat het gymnasium-nieuwe stijl net als het oude gym zelf zijn Latijnse vertaal- tekst voor het eindexamen mag uitzoe ken, altijd onder het toeziend oog van de inspectie. Niets is minder waar. Zowel de Latijnse als de Griekse tekst wordt centraal vastgesteld. Daar kwam dit jaar trouwens nog een complicatie bij. De inspectie stelde na melijk voor beide klassieke talen twee teksten vast, één voor scholen die van het begin af de lessentabel volgens de (Van een medewerker) WIJK AAN ZEE. Het strand van Wijk aan Zee belooft zondagavond weer een feeërieke aanblik te bieden, want dan houden de Beverwijkse sportverenigingen DEM (atletiek) en Kennemerland (wiel rennen) voor de tweede keer in samen werking met het comité Koninginnedag Beverwijk op het strand een fakkelloop. Het vorige jaar kon men op 900 deelne mers bogen en ook dit jaar zijn de verwachtingen weer hoog gespannen. Tijdens de inschrijving in hotel Rijc- kaerts, die vanaf half negen ’s avonds open staat, kunnen de lopers en loopsters een fakkel bestellen. Door DEM en Ken nemerland zijn er zo’n vijfhonderd inge slagen. De start van de fakkelloop is om tien uur en dan zal tevens de looprichting bekend worden gemaakt. Het keerpunt wordt aangeduid met rode zwaailichten. Elke deelnemer ontvangt als beloning een medaille en mag daarvoor een uur over de loop doen. Er zijn bovendien door de medewerking van het comité Koninginne dag Beverwijk vijf prijzen bij de senioren en drie bij de veteranen, dames, jongens en meisjes te winnen. Het inschrijfgeld is 2,50 voor de ouderen en 1,50 voor de jeugd tot vijftien jaar. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM In de tweede klasse dames werd vrg dagavond Spetters de nieuwe kampioen. Moeiteloos kwam de overwin ning van de nieuwe kampioenen overigens niet tot stand. Tegenstandster Sea Devils uit Castricum maakte het Spetters bijzon der moeilijk. Dankzij Dolly Gruppelaar (7-5) kwam de winst uiteindelgk toch met 29-20 bij de ploeg van coach Bas van Meurs. van de vloot afgevoerd wegens verkoop voor de sloop. De andere haringschepen afkomstig van de werf van P. Smit Jr, wat bouwjaar betreft veel ouder, hebben het bedrijf langer kunnen voorzetten. De vier schepen vielen gedurende de tweede wereldoorlog in handen van de bezetter en kwamen met Duitse beman ning in dienst van de Kriegsmarine. Twee keerden niet terug en dat waren de Voor bode VL.103 en de Koningin Emma VL.156. De Voorbode werd in maart 1942 gevorderd en de bestemming is onbekend gebleven. Van de Koningin Emma weten we, dat het de Voorpostenboot V 1234 is geworden maar dat is het laatste bericht. In ieder geval was het schip na de bevrij- ding onvindbaar. De andere twee, de Vooruit VL.86 en de Johanna VL.196, brachten eveneens de oorlogsjaren bij de Kriegsmarine door, de Johanna als Tauchlogger Kiel XI. De Vooruit kwam op 23 september 1945 in IJmuiden terug en de Johanna op 14 maart 1946. Na de verbouwing konden beide schepen weer ter haringvisserij en dat hebben zij nog ruim 10 jaar kunnen doen. Zowel de Vooruit als de Johanna wer den in april 1957 voor de sloop verkocht. De toename van het scheepvaartverkeer brengt met zich mee dat de bewegingen van de scheepvaart in de toegangen tot onze havens nauwlettend worden begeleid. De grote risico’s, welke met name wor den veroorzaakt door het massale vervoer van gevaarlijke stoffen, nopen tot een scheepvaartverkeersregeling in de water gebieden voor onze drukste havens. De loods zal zich nauwgezet aan deze regelingen moeten houden. Hij blijft ech ter een geheel eigen verantwoordelijkheid behouden, welke voortvloeit uit zijn taak: de zorg voor een veilige navigatie. Hij zal „.uxxxxcxx vUxvxCxx5cxx. deze taak moeten volbrengen met toacht- Als het dan eens mis mocht gaan, dan neming van de maatregelen welke de bevoegde autoriteiten daarbij hebben ge geven en hij moet daarmee dus bekend zijn en vertrouwd. Hij kan daarbij in zijn werk aan boord vaak ver buiten directe observatie van de verantwoordelijke instanties vroeg tijdig goede actuele informatie geven, welke belangrijk is voor een juiste ver keersleiding; omgekeerd kan vroegtijdige informatie van de verkeersleiding van grote invloed zijn op zijn beleid inzake de veilige navigatie. Het over en weer gebruiken van gege vens en het uitwisselen daarvan moet worden gecoördineerd opdat ieders taak en ieders verantwoordelijkheid optimaal kunnen worden uitgeoefend. Essentieel is, dat de communicatie hier voor wordt geleid via één gesprekskanaal, - -- te weten: dat van de eigen dienst, opdat stoomdrifter die in 1919 gereed kwam als tegenstrijdigheden wonden vermeden. In Rotterdam is een eerste begin ge- (Van een medewerker) BEVERWIJK. De drie zaalvoetbal- kampioenen in de afdeling Haarlem KNVB, t.w. Kennemerland (1ste klas), HFC (2e klas) en Sport (3e klas), strijden in de sporthal te Beverwijk in een hele compe titie om het algeheel zaalvoetbalkampioen- schap van Haarlem. Ze komen dus twee maal tegen elkaar uit. De op de tweede plaats geëindigde elftallen spelen een halve competitie. Het programma ziet er als volgt uit: woensdag 3 mei: 19.00 uur: Kennemerland- HFC; 20.00 uur: Renova-Carillon Boys; 21.00 uur: Sport-Kennemerland; vrijdag 5 mie: 19.00 uur: Sport-HFC; 20.00 uur: Carillon Boys-Geldermans; 21.00 uur: Ken- nemerland-HFC; dinsdag 9 mei: 19.00 uur: Kennemerland-Sport; 20.00 uur: Gelder- mans-Renova; 21.00 uur: HFC-Sport. Naast Grieks (alleen voor het gym) stond nog economie II op het vwo- examenprogramma van donderdag. Economie II, bedrijfseconomie, is een heel ander vak dan economie I, die algemeen is. Het werk van gisteren stond ook in moeilijkheidsgraad een stuk van I af; het was wellicht iets zwaarder dan vorig jaar, maar toch „van het juiste gehalte”, aldus een docent. Wel vergde het veel schrijf werk, zodat nauwelijks een kandidaat vóór tijd klaar was. In de eerste (van de drie) opgaven hadden de samenstellers zich een nieu we variant veroorloofd op een oud the ma. De leerlingen moesten zien dat nu ook afgekeurde produkten van de nv Gelria in de boekhouding verwerkt moesten worden. Vwo-kandidaten moeten zo intelligent zijn, meende de leraar. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Hannie Zevenbergen- Van Kesteren, Fokkerlaan 65, is geslaagd voor het eindexamen volksdansinstructri- ce. met als specialisatie Roemeense en Noord-Amerikaanse dansen. Zij is sinds januari 1971 dansleidster van de Heems kerkse Volksdansvereniging „Assumburg,” die dit jaar met een aantal Israëlische en Roemeense volksdansen met veel succes voor het publiek optreedt. Ook leidt zij de kinderdansgroepen Tarantella van het buurthuis De Brulboei in IJmuiden. De stoomdrifter „Flora” IJM 501, voor de verlenging. Er dient zorgvuldig te worden onder zocht welke positie de loodsen hebben in te nemen en welke rol zij hebben te vervullen bij (toekomstige) Noordzee loodsdiensten, zulks in overleg met andere geïnteresseerde partijen. Het is van groot belang dat de Nederlandse stem in deze zaak wordt gehoord. „Realiseert u zich vooral, dat onze blik moet zijn gericht naar zee: daar ligt het hoofdbestanddeel van ons werk”, aldus de directeur-generaal van het Loodswezen. Van vijf doelpunten was Bronstring topscorer. Kemp kwam tot een hattrick, terwijl Portegies, Van Berkel en Van Wissen ieder tweemaal scoorden. En dat deed ook De Jong voor Heemskerk. Veel doelpunten vielen er eveneens in de derde klas te noteren bij het met 9-8 door SMS gewonnen duel tegen FC Fransen. De Venneper productie werd verzorgd door A. Arendsman (3), C. Arendsman (3), Griekspoor (2) en Van Steensel, terwijl Bosscher (4) Van der Does (2), Tromp en Langedijk voor de Beverwijkers scoorden. In de reserve tweede klas won Wilms Floet 3 door Poel (3) en Half (2) met 5-2 van Telefonia 2, waarvoor Van Leen en Wijkhuizen het net wisten te vinden. VELSEN-NOORD. Het Beverwijkse Micro-theater werd reeds na ruim vier jaar geheel volwassen, zodat voor de ge varieerde programma’s geregeld bekende artiesten konden worden geëngageerd. Vandaar dat het knusse zaaltje in huize „Scheybeeck” voor alle belangstellenden al dikwijls te klein is gebleken, zodat het ongetwijfeld een verstandig besluit is ge weest vrijdagavond voor de laatste voor stelling van dit seizoen uit te wijken naar het cultureel centrum „De Schouw” in Velsen-Noord. Op deze wijze heeft men hier de vele bezoekers geriefelijk kunnen onderbrengen. DEZE VERHEUGEND grote opkomst gold het optreden van Rients Gratama met zijn ensemble in het betrekkelijk nieuwe programma „Met de schrik vrij”, met wel ke titel de cabaretier even verwijst naar een kolanelsregiime, dait Nederland met premier Biesheuvel in ieder geval weer is ontgaan. Zonder dat Gratama hierdoor werd bewogen het huidige kabinet ook maar enigszins te ontzien, want vrijwel alle ministers zijn in dit programma weer het doelwit geworden van een scherpe kritiek, waarmee op waarlijk virtuoze wij ze alle zwakke plekken worden blootge legd. En als men de voortdurend geestige teksten mag beluisteren die van Wim Kan afkomstig konden zijn komt ook deze regering weer aanzienlek aan kwali teit tekort. VELSEN. De jeugdcommissie VSV organiseert zondag 30 april haar der de L. v. d. Putte-toernooi voor B-C-junio- ren in de leeftijd van resp. 12-14 en 14-16 jaar. Deelnemende verenigingen zijn EDO, De Germaan, De Spartaan, SVW Zand- voortmeeuwen en VSV. Er wordt in twee poules gespeeld. De wedstrijden vangen aan om 10.00 uur v.m. Voor de winnaar ligt er behalve een prach tige eerste prijs ook de by zonder fraaie wisselbeker te wachten. VSV is hiervan in het bezit als winnaar van het toernooi ’71. Toegang voor dit toernooi, dat wordt ge speeld op het VSV-complex aan de Drie- huizerkerkweg te Driehuis is voor een ieder vrij.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7