Terugkeer jeugdteams O Plan-Stoop vond geen nog onzekere zaak gehoor bij meerderheid VOOR SPANNING EERSTE DIVISIE Hockey coach Van Grimbergen zit met lastige problemen Nog geen beslissing Engelse competitie KNZB-voorzitter hekelt sportbeleid overheid FBO AANVAARDDE „MOTENPLAN” in Cijfers van eerste divisie voor Xerxes Contract van Michels verlengd T riebels-beker voor Zwemlust Kritiek op Ramsey na Westduitse Dames-hockeyteam won toernooi Finnegan-Lubbers in Londen Hockey selectie en Sparta ’25 Geen gratie voor Corso van Inter zege op Wembley Goede start .Wb DINSDAG 2 MEI 1972 14 *A*VWWW*AAA/WWWVIAAMRAARJWWWVV*AAA*WWWWWIIAAJVVWMWWW»AJWWWV*AA/VVVWWVVVVWVWVVWVVVWVVVUVVVWWWIWVV1 ARfVWi#WVWVVVWVVWVWWVVWVWWWVWVVVWVVVWWWVWWVVWVWVVVWWVVVVVWVVWWWVWVVWWV»nfWWWVVVVVWVVWWWVWVWVVVVVVWVVW/WVVVVVWVVWVWWVVWVWVVWVVVVVVl« slachtoffer 7 7 9 13 31 38-36 9 moeten worden aan de Nederlandse formatie om haar straks in optimale vorm naar (Van onze sportredactie) AMSTELVEEN. Het Nederlands hockeyelftal begint met weinig indrukwekkende Uit de woorden van de heer Chou- foer viel duidelijk op te maken dat de FBO zich momenteel veel minder dan vroeger tegenover de KNVB opstelt. De heer Choufoer: „Wij hebben een beter contact met de VVCS. Wij hebben onze plannen ter kennis gebracht van de De eindstand in het in Barcelona ge houden Josselin de Jong-toernooi is: 1. Nederland, 2. Argentinië, 3. West-Duits- land, 4. Spanje, 5. België, 6. Frankrijk, 7. Zwitserland. In het streven financiële bronnen aan te boren, paste de discussie over de shirtreclame. Choufoer: „Shirtreclame is een facet van de eigen activiteiten ter vergroting van het inkomen. Wij hebben een commissie benoemd, die al lang geleden is begonnen alles op dit punt te onderzoeken. Wanneer het mo gelijk is in Oostenrijk, Frankrijk, Joe- go-Slavië en zelfs in het amateuristi sche Noorwegen, dan vragen wij ons af of die kans ter verwerving van gelden ook niet in Nederland kan worden gegrepen. Het punt zal door het sectie- bestuur op de agenda worden geplaatst van de vergadering van 13 mei. Wij realiseren ons overigens dat voor shirt reclame ook zal moeten worden on derhandeld met de NOS en de vereni ging van contractspelers.” VOETBAL. In het internationale junio- rentoernooi in Portugal is Ajax als vijfde geëindigd. Ajax won in het duel om de vijfde plaats met 1-0 van Glasgow Rangers. AMSTERDAM. De nationale zwem wedstrijden om de Moeder Triebels-beker, hebben geen bijzondere prestaties opgele verd. Enith Brighita bleef op de 100 meter vrije slag opnieuw ruim onder de minuut met haar 59 seconden, waarmee zij de herstelde Hansje Bunschoten (1.00.7) ruim versloeg. 33 14 33 13 7 5 8 13 34 31-37 7 13 33 45-42 3 53 59-15 5 46 47-24 9 43 43-31 7 42 48-24 7 42 45-34 LONDON. De slag om het Engelse voet balkampioenschap is nog niet beslist. Der by County won n.l. op eigen veld met 1 0 van Liverpool en Leeds United maakte thuis geen fout tegen Chelsea door met 20 te winnen. De beslissing zal nu vallen op 8 mei als Liverpool speelt tegen titelhouder Arsenal (uit) en Leeds Wol verhampton Wanderers ontvangt. UTRECHT. Na de jaarvergade ring van de FBO (Federatie van Be taald Voetbal Organisaties) heeft voor zitter H. Choufoer duidelijk gemaakt dat de kans op wederinvoering van de jeugdcompetitie, al dan niet facultatief, kleiner is dan aanvankelijk werd ver wacht. „Er bestaat behoefte aan het opnieuw instellen van die competitie, maar het is niet alleen een zaak van de FBO en de sectie betaald voetbal. Ook van de amateurs. Ons is duidelijk geworden dat het amateurvoetbal zijn toestemming slechts wil geven wan neer de transferregeling bij overgang van spelers naar het betaalde voetbal wodrt gewijzigd. De amateurs willen een ander bedrag dan de vastgestelde 3000 gulden. Wij hebben, omdat wij het daar niet mee eens zijn de zaak niet diepgaand besproken. Op de ver gadering van de sectie betaald voetbal, op 13 mei, zal de jeugdcompetitie op nieuw ter discussie staan.” BARCELONA. In een opwindend en snel duel, dat op een goed niveau stond heeft het Nederlandse dameshockeyteam zich de wereldtitel waardig getoond. Ar gentinië, dat in de 7e minuut de leiding had genomen door Veronica Alfonso het was een afstandsschot, dat de Neder landse doelvrouw volkomen verraste verdedigde deze onverwachte voorsprong bijzonder hardnekkig enbekwaam. Neder land was weliswaar voortdurend sterker strafcornerverhouding 13-4 voor Ne derland maar slaagde er tot rust niet in de Argentijnse defensie tot capitulatie te dwingen. Vooral de Argentijnse doel- vrouwe Adriane Rupar speelde een schit terende wedstrijd. Tijdens de vergadering wend ook ge sproken over de financiële positie van de clubs. Men zoekt nog steeds naar mogelijkheden de inkomsten te vergro ten. Op 4 mei zullen de besprekingen met de NOS over de betaling voor het uitzendrecht van flitsen uit voetbal wedstrijden hervat worden. Hierbij is de FBO echter niet rechtstreeks be trokken, aangezien de KNVB gespreks partner van de NOS is. Bij de heren zegevierden René van der Kuil op de 200 meter vrije slag in 2.01,5 voor Ton van Klooster (2.02,2). De Moeder Triebelsbeker werd gewon nen door Zwemlust Den Hommel met 32 punten voor Naarden (28 punten) en het IJ (16 punten). KNVB. Het contact met het sectiebe- stuur betaald voetbal is veel soepeler geworden en wij menen daardoor, in ons eigen belang, een betere greep te kunnen krijgen op de „omgeving” van het betaalde voetbal.” Geheel in de geest van de beleids wijziging van de FBO paste de afstand die werd genomen van het plan-Stoop. De voorzitter van DWS wilde de clubs laten meedelen uit de recettes van de Nederlandse vertegenwoordigers in de internationale bekercompetities. Chou foer: „Het bestuur keert zich af van het plan-Stoop en dit standpunt bleek aanvaardbaar voor de leden. Het be stuur van de FBO heeft de heer Stoop gevraagd zijn activiteiten binnen het kader van de FBO te willen voortzet ten.” Scherpe kritiek had de heer Van der Krol op de overheid, waarbij hij dan nog niet inging op de sterke geruchten dat minister Nelissen de kraan, waaruit de subsidies komen, voor de sport wil dicht draaien. „Langzaam gaat de ontwikkeling, wanneer wij spreken over de coördinatie in de sportsubsidiëring, in verhoudingen tussen rijks-, provinciale en gemeentelijke overheden. Al te langzaam komt naar onze mening het overleg tussen georgani seerde sport en overheid op het hoogste niveau tot stand”. „Met groot leedwezen constateer ik, dat bijna twee jaar na „Sport ’70” het daarop te verwachten antwoord van de regering nog steeds niet is verschenen en dat er 33 34 10 32 33 10 33 34 33 33 De managers van beide boksers hebben overeenstemming bereikt over de voor waarden en d e datum van het gevecht. „Wij moeten alleen de contracten nog tekenen”, aldus Henk Rühling, de mana ger van Jan Lubbers. „Maar dat kan dinsdagavond in Amsterdam gebeuren wanneer Finnegan in Carré naar het ge vecht LubbersMontcho komt kijken. De selectie van 18 bestaat uit: doel: Sikking (HTCC) en Buy (EMHC), achter: Spits (Amsterdam), Taminiau (Tilburg) en Van lith de Jeude (Schaerweyde), mid den: Kaanders (HTCC), Weemers (HTCC), Kraneberg (Laren), Dijkerman (HHYC), en Buma (HHYC), voor: Frans Spits (Am sterdam), Litjens (Kampong), Zweerts (Victoria), Thole (Laren), Kruize (HHYC), Leefers (HGC), Bolhuis (Kampong) en Van Nes (EMHC)T. AMSTELVEEN. Na de wedstrijd te gen West-Duitsland is de herenhockeyse- lectie voor de Olympische Spelen bekend gemaakt. De groep bestaat uit 18 spelers. Voorts zullen nog een extra-doelverdedi- ger (Dooyer) en een extra-middenveldspe- ler (Steens) het trainingsprogramma mee maken, dat op 1 juni begint. Mocht van de selectie van 18 iedereen beschikbaar blijven, dan vallen zij weer af. De defini tieve keuze moet begin augustus in München worden opgegeven. HAARLEM. In de strijd om het amateurkampioenschap van Nederland hebben Xerxes en Sparta ’25 belangrijke punten vergaard. VOETBAL. Dynamo Dresden en Carl Zeiss Jena hebben zich geplaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de Oost- duitse voetbalbeker. DEN HAAG. Het gevecht om de Europese titel in het halfzwaargewicht tussen kampioen Chris Finnegan (Eng) en zijn uitdager Jan Lubbers wordt zeer waarschijnlijk dinsdag 6 juni in de Royal Albert Hall in Londen gehouden. Xerxes wou in Rotterdam op fortuinlij ke wijze met 2-1 van Elinkwijk en Spar- ta’25 bleef in Beek en Donk met dezelfde cijfers baas over Ede. In Leeuwarden tenslotte kwamen Leeuwarden en het Limburgse Caesar niet verder dan 0-0. Na de eerste ronde leiden nu dus Xerxes en Sparta ’25 met 2 punten gevolgd door Leeuwarden en Caesar met 1 punt, terwijl Elinkwijk en Ede nog zonder winst zijn. nog steeds niets is te bespeuren van iets dat op een soort SER voor de sport begint te lijken”, aldus Van der Krol. Tijdens de jaarvergadering werd be kendgemaakt, dat aan Hansje Bunschoten het Van de Mast-schild zal worden uitge reikt voor de beste persoonlijke prestatie in 1971. Naast Hansje werden nog enkele ande ren onderscheiden. Voorzitter mr. Van der Krol kreeg uit handen van erevoorzitter Jan de Vries de Triebels-beker. Veertig jaar arbeid in de KNZB was voor het bestuur aanleiding om Henk Dogger tot erelid te benoemen. München te kunnen laten afreizen. Hetzelfde geldt trouwens voor de Duitse equipe. Het gaat er steeds meer op lijken dat de Duitse coach Delmes te weinig maatre gelen neemt tegen de vergrijzing van zijn spelersmateriaal. De Nederlandse coach Ab van Grimbergen daarover: „Hij hand haaft te veel oudere spelers. Voor mij is het onbegrijpelijk dat een dertiger als Keiler nog op het middenveld mag mee draven, terwijl hij in Barcelona als Aus- putzer te zwak werd bevonden.” Van Grimbergen zou men het verwijt kunnen maken dat hij juist te veel veran deringen aanbrengt in zijn elftal. Na de afgang tegen België werden zelfs vijf spelers (onder wie Taminiau en Kruize) gewipt. „Er was toen te weinig inzet”, verklaarde Van Grimbergen. „Gelukkig had ik daarover vandaag geen klagen.” Het nadeel van Van Grimbergens werk wijze is vooral dat de ploeg op deze manier geen kans krijgt om ingespeeld te raken. De coach onderkent dat bezwaar, maar zegt: „Ik heb straks in München alle achttien spelers nodig, omdat er een zeer zwaar programma moet worden af gewerkt. We zullen ook daar dus zelden In dezelfde formatie kunnen aantreden.” Er is nog meer kritiek op de voorberei ding van het Nederlands elftal op de Olympische Spelen. Na het duel tegen West-Duitsland volgt er tot München geen enkele officiële interland meer. De ploeg krijgt nu eerst een maand rust, waarna in juni, juli en augustus een zwaar oefenprogramma wordt afgewerkt. Het internationale contact blijft intussen beperkt tot oefenpartijen tegen de Olym pische selectie van Duitsland, België en wellicht Pakistan. De Duitse doelman Baugart wordt ge passeerd door Nico Spits (geheel links). Frans Spits kijkt toe. LONDEN. De Engelse bondscoach Alf Ramsey heeft in de Engelse pers zware kritiek te verduren gehad na de nederlaag, die het Engelse elftal op Wem bley tegen West-Duitsland leed. „Zolang de oude garde nog zijn vertrouwen geniet, kunnen we geen intensief spelend elftal verwachten. Zij spelen zonder elan en volgens een ouderwets stramien”, zchrijft de Sunday Express. West-Duitsland. dat veel beter speelde, sloeg pas zes minuten voor tijd toe. Günther Netzer benutte toen een strafschop, door de Franse scheidsrechter Helies die ook de Euro pa Cup-finale AjaxInter fluit toege kend nadat Bobby Moore Sigi Held in het strafschopgebied gevloerd had. Twee mi nuten voor tijd bracht Gerd Müller de stand op 3-1. De Duitsers hadden voor de rust de leiding genomen door Höness, maar Francis Lee maakte in de tweede helft gelijk. Netzer en Beckenbauer waren de grote uitblinkers bij de Duitsers. Eveneens voor het toernooi om de Euro- pa-cup voor landenteams speelden Italië en België in Milaan gelijk: 0-0. Doelman Piot was de uitblinker bij de massaal verdedigende Belgen. De twee andere kwartfinales voor dot toernooi eindigden ook in gelijke spelen. Rusland veroverde in de uitwedstrijd tegen Joegoslavië een doelpuntloos gelijkspel en Roemenië speelde in Boedapest met 1-1 gelijk tegen Hongarije. Branikovits scoorde voor de Hongaren, Satmareanu voor de Roemenen. In de tweede helft werd het overwicht van Nederland zo mogelijk nog groter. In de vijftiende minuut slaagde Loes Leurs er tenslotte in de verdiende gelijkmaker te scoren, waarna zich een zeer spannend slot ontwikkelde. Dit slot kreeg vijf mi nuten voor het einde een climkx, toen de Argentijnse doelvrouwe zodanig door Marjolein Smabers in het nauw werd gebracht dat zij de bal in eigen doel werkte 2-1. De jaarvergadering van de FBO ging akkoord met het plan-Wit dat beoogt de competitie in de eerste divisie aan trekkelijker te maken. In dit plan wordt het seizoen in vier moten gehakt en de club die in een van deze vier moten het beste resultaat bereikt, kan indien de rechtstreekse promotie niet zou worden bereikt deelnemen aan een na-competitie voor promotie naar de eredivisie. ZÜRICH. De commissie van be roep van de Europese Voetbal Unie (UEFA), heeft het gratieverzoek van Mario Corso (Internazionale) afgewe zen. Corso, door scheidsrechter Dorpmans uit het veld gestuurd bij de eerste wedstrijd tussen Borussia Mönchen- Gladbach en Internazionale, was door de UEFA geschorst tot 31 december 1972. Nu het gratieverzoek van Corso is afgewezen, zal hij ook in de finale tegen Ajax niet kunnen meedoen. De FBO vond dat de plannen van het bondsbestuur tot zelfstandigheid van de secties niet ver genoeg gaan. Geen bezwaren waren er tegen het eventueel invoegen van amateurclubs (de zes districtskampioenen en de kam pioen zaterdagvoetbal) in de strijd om de beker. 33 23 33 18 10 34 18 33 16 10 34 15 12 9 10 37 44-43 9 11 35 37-40 33 12 11 10 35 41-47 34 13 33 13 33 11 10 12 32 38-37 33 11 34 10 10 14 30 38-39 9 10 14 28 33-40 8 16 28 36-47 7 13 12 27 38-35 7 16 27 38-39 9 15 27 33-42 8 10 16 26 28-41 9 17 23 33-56 9 19 19 25-59 Programma voor aanstaande zondag: Blauw WitDe Graafschap, DFCDe Volewijckers, HVC—Heerenveen, Haar lem—Roda JC, AZ ’67—Wageningen, FC VVV—SW, SC Cambuur—Heracles, FSC—Willem II, Eindhoven—Veendam, Fortuna VlaardingenPEC Zwolle. Rinus Michels staat op het punt een ’nationale instelling’ te worden in de Ca talaanse hoofdstad. Nu zondagmiddag FC Barcelona met 21 van Burgos won en Real Madrid in het zand beet (01 tegen La Coruna), scheiden nog maar 2 punten de Catalaanse topclub van het kampioen schap, dat zo vele weken lang onbereik baar leek. En dat met nog twee wedstrij den voor de boeg. Bestuur en leden van FC Barcelona zijn nu dan ook 100 procent overtuigd van hun Amsterdamse wonder dokter Michels en zijn ideeën. Uitslagen Spaanse competitie: Betis Las Palmas 21, SabadellReal Sociedad 3I, CeltaEspanol 42, Atletico Bilba- oMalaga 00, ValenciaCordoba 42, BarcelonaBurgos 21, GranadaSevilla 30, CorunaReal Madrid 10, Atletico MadridGijon 10. Na 32 wedstrijden leidt Real met 45 punten, Barcelona is tweede met 43 en Valencia derde met 41 punten. Benfica heeft zich zondag door een grote overwinning met 60 tegen FC Porto in het toernooi om de Portugese voetbalbeker geplaatst voor de eindstrijd. Tegenstander wordt Sporting Lissabon, dat na verlenging met 32 van Belenen- ses won. In de Schotse league heeft Celtic zater dag zijn tweede nederlaag in dit seizoen geleden. Celtic werd met 14 verslagen door Hearts, dat bij rust al een voor sprong van 21 had. Celtic was al zeker van zijn zevende Schotse titel in successie. Uitslagen Franse competitie: Marseille Reims 00, RennesAngouleme 22, BordeauxNimes 14, LilleBastia 10, NancySt. Etienne 31, LyonParis St. Germain 31, AngersNantes 21. Red StarNice 12, MonacoSochaux 13, AjoccioMetz 10. De kop van de rang lijst na 33 wedstrijden: 1 Marseille 47 punten, 2 Nimes 43, 3 Sochaux 41. De vergadering verklaarde zich ak koord met het initiatief van zes clubs een lichtcompetitie in het leven te roepen. De lichtwedstrijden worden als een experiment beschouwd waarbij een gewijzigde puntentelling zal worden doorgevoerd en het principe van recet- tedeling aan de praktijk zal worden getoetst. Ajax, Den Haag, PSV, Twente, Utrecht en Sparta spelen een halve competitie. Wanneer zou worden beslo ten in het seizoen 1973-1974 opnieuw zo’n competitie in het leven te roepen, dan komen daarvoor in de eerste plaats in aanmerking de nummers een tot zes van de gewone ranglijst uit het daaraan voorafgaande seizoen. rapportcijfers aan de zomervakantie die een kleine maand zal duren. In Amstelveen werd tegen West-Duitsland via een 11 gelijkspel het tweede punt veroverd uit de laatste vier interlandwedstrijden. Met dat resultaat kon het prestige nogal ge schonden door de recente nederlagen tegen Groot-Brittannië en België weer enigszins opgevijzeld worden. i Niettemin was er ook na afloop van het matige duel met de Duitsers geen enkele reden tot uitbundig optimisme. Er zal de komende maanden nog veel gesleuteld De uitslagen warenCrystal Palace Huddersfield Town O0, Manchester Uni tedStoke City 30, Tottenham Hot spurLeicester City 4—3, Coventry City Arsenal 01, Derby CountyLiverpool 10, Leeds UnitedChelsea 20 en West Ham UnitedSouthampton 10. De stand aan de kop is nu: Derby 4258, Leeds 4157, Manchester City 4257, Liverpool 4156. Derby en Manchester zijn uitge speeld. De beste kansen zijn nu voor Leeds United. Als opvolger van mr. H. van der Vlugt, die per 1 juni vertrekt als directeur van de FBO, is benoemd ir. Ch. Kips uit Amsterdam. De GraafschapSC Cambuur: 0-0. Scheidsrechter Berrevoets. 4500 toe schouwers. Een weinig opwindende par tij voetbal met de beste kansen voor Cambuur. De VolewijckersBlauw Wit: 0-0. Scheidsrechter Hoppenbrouwer. 4000 toeschouwers. Een aantrekkelijke wed strijd waarin beide ploegen, vooral na rust, sterk op de aanval speelden. HeerenveenDFC: 3-0 (1-0). Wierts 1-0, Prinsen 2-0 en 3-0. Scheidsrechter Ram. 4000 toeschouwers. Een slechte wedstrijd die Heerenveen pas diep in de tweede helft in zijn voordeel wist te be- slissen. Roda JC—HVC: 1-1 (1-0). Van Rooy 1- 0 (strafschop), Van Loon 1-1. Scheids rechter Weerink. 4500 toeschouwers. Toen Roda ook in de tweede helft zijn overwicht niet kon uitdrukken in meer dan één doelpunt, kreeg het defensief spelende HVC wat meer moed. WageningenHaarlem: 0-0. Scheids rechter Boosten. 5000 toeschouwers. SVV—AZ ’67: 1-2 (1-1). Vredenburg 0-1, Van der Spek 1-1, Schmidt 1-2. Scheidsrechter Van Gastel. 3000 toe schouwers. SW viel veelvuldig aan, maar speelde té chaotisch om werkelijk gevaarlijk te worden. AZ kreeg bij uit vallen twee goede kansen en benutte beide. HeraclesFortuna SC: 0-0. Scheids rechter Klopper. 1000 toeschouwers. He racles had meestal het initiatief, maar FSC verdedigde bekwaam. Willem IIEindhoven: 3-1 (0-1). Senders 0-1, Leushuis 1-1, Havermans 2- 1, Leushuis 3-1. Scheidsrechter Van Gemert. 3000 toeschouwers. Een opmer kelijk sterke tweede helft van Willem II, dat binnen vijf minuten de Eind- hovense 1-0 voorsprong weg vaagde. Eindhoven toonde een groot gebrek aan inzet. VeendamFortuna Vlaardingen: 2-1 (0-0). Edens 1-0, Van der Weide 2-0, Don 2-1. Scheidsrechter Elsinga. 2500 toeschouwers. Veendam had veel kan sen nodig om het defensief spelende Fortuna onder de knie te krijgen. PEC ZwolleHelmond Sport: 4-1 (3-0). Liotart 1-0 en 2-0, Stoffels 3-0, Rorije 4-0, Manders 4-1. Scheidsrech ter Geurens. 2500 toeschouwers. Een ge makkelijke zege voor PEC, dat in Hel mond Sport, en vooral in diens doel man Schepers, een gewillig vond. Stand: Haarlem Heerenveen Roda JC AZ ’67 Eindhoven Wageningen HVC Veendam Blauw Wit PEC Zwolle Cambuur De Graafschap Willem II Fortuna SC SVV Volewyckers Heracles FC VW Fortuna Vlaard. Helmond Sport DFC Van Grimbergen echter: „Zo’n oefen partij is voor mij minstens zo nuttig als een gewone interland die immers ook een vrijblijvend karakter heeft. In oefenwed strijden kan ik tenminste nog zo veel mogelijk experimenteren.” De komende maanden krijgt Van Grim bergen nog enkele lastige problemen op te lossen. Zijn elftal vertoont vooral op de rechterflank ernstige tekortkomingen. Met name het gemis van de klasserijke Frans Spits op de rechtervleugel kan moeilijk gecompenseerd worden. Spits is dit sei zoen bij zijn club Amsterdam op het middenveld gaan spelen en voelt zich nu als rechtsbuiten niet meer op zijn plaats. Van Grimbergen: „Dat is erg jammer, maar ik zal met die realiteit rekening moeten houden.” Vandaar dat Frans Spits tegen de Duit sers naar het middenveld mocht verhui zen waar hij echter veel minder klasse demonstreerde dan vroeger op de rechter vleugel. Paul Litjens fungeerde nu als een onwennige rechterspits, die niet kon im poneren. De zwakte op rechts werd nog benadrukt door het matige spel van rechtshalf Thijs Kaanders. Toch kon Nederland gemakkelijk staan de blijven tegen West-Duitsland. Dat was vooral te danken aan de uitstekende backs Nico Spits en Lith de Jeude en de defensieve middenvelders Kranenberg en Weemers. In aanvallend opzicht echter demonstreerde Nederland evenals West- Duitsland grote machteloosheid. Alleen als de schakelspelers Leefers en Bolhuis zich met de aanval (waarin ook Thole teleur stelde) bemoeiden, werd het gevaarlijk Voor de Duitsers. Nico Spits en Krause Nico Spits (strafcorner) en Krause Istrafcorner), na rust, scoorden. (Van onze sportredactie) UTRECHT. De openingsrede van de voorzitter mr. Van der Krol op de KNZB- vergadering bevatte niet alleen positieve geluiden (over de goede prestaties). Er waren ook vele kritische noten. En niet in de laatste plaats over de gang van zaken in de bond zelf. „Er hebben zich met name in de afgelopen maanden communi catiestoornissen voorgedaan, die feitelijk niet hadden mogen voorkomen in deze zoals de kranten schreven „best geor ganiseerde sportbond van Nederland”. La ten we allen bij onszelf te rade gaan op dit punt, want zelfs zo’n sportbond wordt onbestuurbaar, als het aan de communi catie gaat haperen en er een kloof dreigt te ontstaan tussen bestuurders en be stuurden”. f

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14