Voortreffelijke demonstratie agenda Heemskerks muziekschool Wijkeroogwinkeliers stelden nieuw bestuur samen Succes voor cabaretgroep „ELEGANT” AA „Hete Hond” E Modehuis Kwaliteit en kwantiteit Santo half FIFAX zorg dat u t in huis hebt verkrijgbaar bij de drogist VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Nu: recepten bij KlopKlop Si In en om Haarlem Wereldwinkel zond aan Havenberichten Bollenstreek Haarlemmermeer Velsen-IJmuiden Beverwijk DOKTERSASSISTENTE Heemskerk telegram Kamerfracties Ernstig gewond naar ziekenhuis Eksklusieve stoffen F. J. DRIESSEN N.V. lm Dl DINSDAG 2 MEI 1972 14 f „La Ronde” VERBOUWINGS-OPRUIMING AFVOER VERSTOPT? halfvolle koffiemelk lekkervan smaak.... uw koffie opkleur 20% tot 60% korting Velsen-IJmuiden U bóft als u van vis houdt Gesloofde vis met paprika (4 personen) 4 in dobbelsteentjes 'gesneden uien, 250 gr in vieren gesneden tomaten, 1 of 2 in schijven gesneden, ontpitte paprika’s in boter of olie in eèn vuurvaste kom half gaarstoven. De gezou ten visfilets van kabeljauw of schelvis (600 gr) op de groente leggen, stukjes boter er op ver delen, schotel afdekken met aluminiumfolie of perkamentpapier en ca. 20 minuten In een hete oven gaar laten worden. Met tomatenketchup bedruipen en opdienen tt; Jr Heemskerk Beverwijk Velsen-N oord Wijk aan Zee I ADVERTENTIES u.: k”. ZIJLSTRAAT 95 t.o. STADHUIS ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) Heerenduinen, ADVERTENTIE 19.30 u. komt. 9.15 u. u.? NOORD- ADVERTENTIE ter assistentie (evt. part-time) van de bedrijfsarts. u.: Diploma N.I.P.A, of gelijkwaardige opleiding vereist. Salaris nader overeen te komen Ooi Bre bur Schriftelijke sollicitaties, vergezeld van een recente pasfoto, worden met belangstelling tegemoet gezien door de directie van het P.E.N., Ign. Bis- pinckiaan 19 te Bloemendaal Een trof optocl was bestee waari Langt gemet bijvoorbeeld Deense fantasieflip DIVERSEN Raadhuis Halfweg: 19.30 u. Gemeenteraadsver gadering Haarlemmerliede en Spaamwoude. Eve cok, c Bui dat toen Drieh meen locht. een a het si been de fe beurt me hem de bu ma-oi ADVERTENTIE Haute Couture Kleding naar maat Knippatronen naar maat, pasklaar FRANSE COUPE De de zie de etalages Juweliers sinds 1776 Barteljorisstraat 1 hoek Smedestraat Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damst. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. VELSEN-NOORD. De leden van de winkeliersvereniging „Wijkeroog” (WVW) in Velsen-Noord hebben zich in „De Schouw” beziggehouden met een lijvige agenda, die op verscheidene onderdelen belangrijk was in verband met de officië le overgang tot de Coöperatieve Midden- standsvereniging DOKA u.a. Van geheel andere orde, maar niet min der spectaculair was het optreden van de volksdansgroep „Assumburg”. Deze groep, die geen afdeling is van de muziekschool repeteert echter in het gebouw van de school, hetgeen aanleiding is geweest tot een samenwerking die resulteerde in een plezierige taak voor het volwassenenen semble „IA” en „Orkest I”, beide o.l.v. Bram Hijmans, de dansgroep e begeleiden met geestdriftig gespeelde Roemeense en Israëlische volksmuziek. Allerminst een eenvoudige taak gezien de vaak hoge tempi die deze dansen vereisen, maar van welke taak de ensembles zich uitstekend kweten. Dat Bram Hijmans behalve directeur ook een componist is die het metier niet alleen beheerst (het valt niet mee voor ensembles van ongebruikelijke samenstel ling te schrijven) maar die ook een grote inventiviteit bezit, bewees het grootse en indrukwekkende slotstuk van de avond: „La Ronde” voor alle instrumenten, koor en zelfs publiek. Na een improvisatorische begin dat de aandacht gevangen hield en de nieuwsgierigheid prikkelde, valt de hoofdmelodie toch nog onverwacht in op een indringend ritme dat halsstarrig het muziekstuk tot het einde toe draagt en daardoor steeds indringender lijkt te wor den. De melodie, de eerste keer slechts door de blokfluiten gepresenteerd, vervol gens nog zeven maal door een steeds groter aantal medewerkers ten gehore ge bracht, groeit uit tot een imposant bouw werk van klanken waarin zelfs het pu bliek betrokken raakt en even indringend als het ritme is dan ook de melodie geworden, vooral las deze in een verras sende slotwending een terts hoger uit- (Een citaat uit het programma: „Kenners zullen in het stuk het recept herkennen van Maurice Ravel’s „Bolero”: doelbewust heeft de auteur dit onverbe terlijke procédé overgenomen in de over tuiging dat moedwillige originaliteit niet tot fijne resultaten zou leiden). Directeur en docenten mogen met vol doening op hun werk dat tot deze demon stratie leidde terugzien. Zonder naar volledigheid te streven wil ik de medewerkende groepen toch noe men daar zij ongetwijfeld in een minder overladen, overigens zeer vlot afgewerkt programma dat in het geheel slechts twee uur in beslag nam, meer aandacht zouden hebben gekregen. Het geeft bovendien een goed beeld van de vele activiteiten waar aan de leerlingen van de Heemskerkse muziekschool kunnen deelnemen. „Recor ders’ Round”, een groep reeds gevorderde blokfluitspelers o.l.v. Ans Hermans, de „Young Recorders” (de naam spreekt voor zich zelf) oj.v. Elistabeth Hunamel-Assink, „Hagemavevo” bestaande uit blokfluiten, staafspelen, gitaten en slagwerk o.l.v. Piet Leendertz, „Orkest II” („hout”, accordeons, piano, orgel, slagwerk) o.l.v. J. Wildschut en de eveneens onder diens leiding staan de koperblazersgroep en tenslotte „De Balkers”, een musical-groep die met solis tisch balkstertje Ada de Bruin (overigens: De heer J. J. J. Jansen, voorzitter, herdacht wijlen de heren H. Winkel en G. van Amersfoort, beiden oud-bestuursleden en B. Nagel en J. T. Groot, die de vereniging in het afgelopen jaar zijn ont vallen. Het jaarverslag van de heer J. G. Bek- ker, secretaris, herinnerde aan de ge slaagde braderie en najaarsbeurs. Van be- Zondag aangekomen in IJmuiden: Tor Mercia, Immingham; Lady Claudine, Cont. Plat; Gazelle, Londen; Smit Lloyd 2, Cont. Plat, Hella, Ant werpen; Holthav, Emden; Shostaim, Colchester; Bergfalk, Rostock; Texelstroom, Liverpool; Oce aan Star, Brunshuttel; Oostkerk, Bremen; Tor Parisia, Aalborg; Solstraen, Purfleet; Bulkum Liner, Noordzee; Tower Julie, Whithy; Freiburg, Bremen; Sociality, Londen; Mathilde Schulte, Nirkeness; Proso. Pepel; Otto, Bremen; British Unity, Oslo; Anina, Hamburg; Horodlne, Husun; Korhogo, Le Havre; Pamass 2, Kristinchamn; Amstelborg, Parainen; Stormvogel, Noordzee. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Hollan- dia, Immingham; Alchimist Hamburg, Rotter dam; Rijnstroom, Shoreham; Przemsl, Gdansk; Tor Mercia, Immingham; Caeme von Brook, Londonderry; Sea Trent, Hull; Bulkum Liner, Noordzee; Tramp, Flixborough; Tarring, Grims by; Heino Brohan, Flixborough; Rewi, Kopen hagen; Sonority, Wisbech; Christa Koncke, Falls; Lady Claudine, Cont. Plat; Navigare, Par; Am- stelstroom, Hull; Aldert L, Gr. Yarmouth; Cul- dad de Pareira, Le Havre: Zaanstroom, Felix- towe; Klaus Buck, Gent. Maandag aangekomen in IJmuiden: Novel V, Hamburg; Claus Luhrs, Groningen; Trans Perth, IJmuiden; Scoll Spirit, Skutskaer; losef. Tank, Rotterdam; Westondyke, Londen; Bright- ling, Londen; Basalt, Wilhelmshaven; Adele J, Oxelosund; Vigness, Landskrona, IJmuiden; Amstelland, Bremen; Lodz, Duinkerken; Alchi mist Flensburg, Patras; Condor, Delfzijl, IJmui den; Dongenborg, Klaipeda; Corkbrook, Londen; Gerda K, Odense; Bavaria, Colombij Kristina, Lavera; Gapem, Skoghall; Balticborg, Kris ine- ham, Zaandam; Lloyd, Lissabon, Velsen; Vai Ro sal, Bayonne; Evelyn Bolten, Hampton Roads; Bellman, Iggesund, Zaandam; Justo, Salten, IJ muiden; Nicolas X, Bremen, IJmuiden; Wasser- tor, Cont. Plat; Dominence, Boston; Karonga, Sinoe, Duinkerken; Walenburgh, Gefle; Berend N, Lissabon, Velsen. Maandag vertrokken van IJmuiden: Conde del Cadagua, Bilbao; Brunita, la Giotat, IJmuiden; Charlotte Bastiaan, Flixborough; Claus Lahrs, Odense, Foxtongate, Flivborough; Swarozyc, Gdansk, IJmuiden; Transtank, Emden; Basalt, Flixborough; Borodine, Antwerpen; Bergfalk, Constanza, IJmuiden; Westondyke, Flixborough; Hella, Flixborough; Proso, Seven Islands, IJmui den; Eemland, Hamburg; Otto, Bremen. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Elbe Ore, Tubarao, IJmuiden; Divy Atlantic, Hangö; Fassat Dover; Magda Wegener, Lowestoft; Zaanstroom, Felixstowe; Balong, Antwerpen; Alamak, Man- tyluoto; Markborg, Karlstad, H’wijk. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Ocean star, Norkoping. Als geen nadere aanduiding volgt, Is het schip van of naar Amsterdam gegaan. DIVERSEN Keukenhof (Lisse). Dagel. geopend 8-half uur na zonsondergang. Tulipshow en Tulipgarden (Vogelenzangseweg t.o. de kerk Vogelenzang). Dag. geopend 9-19 u. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner-dansant. Linnaeushof (Bennebroek). In de tropenkas het kinderparadijs ,In de zevende hemel” met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels enz. Dag. geopend 14-18 u., za. en zo. 11-18 uur. N.V. Veenenburg (Frederikslaan 10, Hillegom). „Holland Handicraft Market”. Geopend vanaf 8 uur. Tot en met 4 juni. Zee- en Duinwijkclubs in Pleiaden- school voor jongens (10-12) 19-20.15 uur handenarbeid: in Zeewijkschool 19-20.15 uur van allerlei voor meisjes (10-12 jaar). Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19-23 u. badmintonclub Velsen. Boksclub De Ring, 19.30-22 uur in Os- sendorpschool, Wijk aan Zeeërweg IJmui den, trainen. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: ..Playboy”. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 „Kink Kong ontsnapt". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie schilderijen en tekeningen van Dirk Breed; ge opend tot en met 8 mei van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijster beslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. met aardappelpuree. VIS IWllCll Til Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Vlsprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. Mooi gebaar. De supportersvereniging van KIC heeft de sportvereniging van dezelfde naam een bedrag van duizend gulden aangeboden bestemd om de be staande tribune te overkappen. Gehoopt wordt de overkapping bij het begin van het nieuwe voetbalseizoen gereed te heb ben. OWNESDAG 3 MEI Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Sant poort, 10.30 u. contactmorgen in de Stoe terij, koetshuis van Vluchthoven. Hoofd straat 238, Santpoort-Noord. P.v.d.A., 19-20 u„ spreekuur in Herv. Jeugdgebouw Rambrandtlaan, IJmuiden - Oost. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; IJmui- den-West, Zeewijkplein 27-29, van 14.30- 17.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaamberg, Wüstelaan 79, van 14 30-17.30 uur; jeugd en tienerbibliotheek Willems- beekweg, 14.30-17.30 uur en 19-21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 17, Velsen-Noord. 14.30- 17.30 uur. Velserbad, Briniostraat: 6.30-8.00 uur, gemengd zwemmen; 8.00-9.30 uur school zwemmen; 9.30-10.45 dames zwemmen: 10.45-11.15 zwemlessen dames: 11.20-13.00 schoolzwemmen, 13.00-14.00 gereserveerd; 14.00-15.15 gemengd zwemmen, 16.15-16.45 zwemlessen; 16.45-17.15 zwemlessen; 17.15- 17.45 zwemlessen; 18.00-19.30 zwemvereni ging R.K. Velsen; 19.30-21.30 zwemvereni ging VZV; 21.30-22.20 gemengd zwemmen. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: 9.30- 11.30 u. peuterspeelgroep allerleiclub jongens 6-7 jaar, 14-15.15 u. en 7-8 jaar van 15.45-17 u. meisjes 6-8 jaar 14.15-15.15 u. kleuters 4-5 jaar 14-15.15 u.; bejaarden- soos 9-11.30 u.; Back Home tienersoos, 14- 18 jaar 19.30-22 u.; cursus pottenbakken volwassenen 19.30-21.30 u ontspanningsgymnastiek volwassenen 19- 19.50 u.; en 20.-20.50 uur. IJMUIDEN. Onder leiding van Bram Hijmans is een groepje jonge mensen in IJmuiden gaan werken aan een klein kunstprogramma. dat zaterdagavond ten doop gehouden werd in de aula van het Gymnasium Felisenum, aan de Van Ho- gendorplaan. Vol enthousiasme is er opgetwijfeld van tevoren gewerkt, hetgeen resulteerde in een verzameling bonte programmaonder delen, merendeels bestaande uit liedjes, uitgebracht onder de naam „Hete Hond”, voor weilke naam Bor de Wolf als copy writer garant stond. stuurszijde werd meegedeeld dat met het gemeentebestuur contact wordt opgeno men in verband met de beplantingen vooral bij de entree van Velsen-Noord, alsmede met de ANWB om de grote verkeersborden te verlichten aangezien dit vooral voor het doorgaand verkeer van belang is. In de toekomst wordt uitgezien naar nauwer contact met de Oranjevereniging voor betere en doeltreffender acties in dit deel van de gemeente. Besloten is DOKA- zegelboekjes als betaalcheque te accepte ren. Aangezien de statuten van de Coöpera tieve Middenstandsvereniging DOKA u.a. reeds waren gepasseerd kon direct tot vaststelling van een ongewijzigd ontwerp huishoudelijk reglement werden besloten. Tot bestuursleden van DOKA werden definitief benoemd de heren J. J. J. Jan sen, voorzitter; L. C. Bart, tweede voorzit ter; J. G. Bakker, penningmeester; me vrouw C. J. M. Nijssen-Eijking, tweede secretaresse; de heren J. W. Schoot pen ningmeester; J. Veldboer, tweede penning meester; G. J. van der Weerd, algemeen adjunct er Joh. de Jong, lid. In de raad van toezicht namen zitting mevrouw Goris en de heren Wouters en Laan. De zegelcommissie zal bestaan uit de heren L. C. Bart, G. J. van der Weerd en J. Huis in ’t Veld, terwijl de actiecom- missie nu bestaat uit de heren Joh. de Jong, R. Goris en Wouters. Aan het slot van de vergadering werd als wens uitge sproken weer een braderie te houden, mogelijk ook eend rive-in show, terwijl men meent te kunnen inhaken op de in juni te houden KWF-kermis. Overwogen wordt nieuwe lichtreclames aan te bren gen en de leden te verzoeken zo lang en zoveel mogelijk hun etalageverlichting te laten branden waardoor deze meerdere verlichting het publiek niet alleen welge vallig zal zijn maar bovendien ook een reclame-effect sorteert. VELSEN. Op het kruispunt Minister van HouténlaanStationsweg heeft zich zaterdagavond een verkeersongeval voor gedaan, waarbij een fietser ernstig is ge wond geraakt. De man, afkomstig uit IJmuiden-Oost, zou volgens de politie geen voorrang hebben verleend aan een personenauto. Met een zware hersen schudding en inwendig letsel is het slacht offer door de ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. Het nieuwe cabaretgroepje bestaat uit vijf personen: Els Kalkman, zang en sket ches, Gerard Kesler, eveneens zang en sketches. Martijn Zegel, gitaar en bas gitaar, Michel Hermans, piano en Bram Hijmans, gitaar sketches, conférence en zang. De laatste, tevens de grote motor achter het geheel, nam ook in het programma het leeuwedeel voor zijn rekening. Onver moeibaar zette hij zich in en dat leidde tot vaak bijzonder leuke resultaten. Als regisseur van het groepje heeft hij er trouwens duidelijk naar gestreefd niet te verzanden in eenvormigheid. In het pro- grammastencil wordt gesproken over een „Sprinkel sprankel programma”, en dat is inderdaad een grappige benaming die de lading wel dekt. Het aardige van zo’n vers schoolcabaret is ook juist dat nog lang niet alles geolied loopt. Maar zodra er iets mis dreigde te gaan, werd dat weer behendig opgevangen of gecamoufleerd. De problemen die deels humoristisch, deels ernstig benadrukt werden, hebben, hoe zou het anders kunnen, dezelfde strek king als bij zovele andere cabaretgezel schappen, zaken die nauw verbonden zijn met gebeurtenissen in de wereld, zoals die ons via de nieuwsmedia bereikte en met het leven vlak om ons heen. Al deze zaken werden klaar en helder geformuleerd, voorzien van een lopend wijsje en vaak goede muziek. Rest ons nog om te vermelden dat „Hete Hond” ook technisch heel aardig klopte, dat er fijn met licht gewerkt werd en dat dit eerste optreden zeker bepaalde verwachtingen voor de toekomst zou kunnen inhouden. K. v. L. HEEMSKERK De Volksmuziekschool Heemskerk gaf zaterdag in de Heems kerkse Sporthal op grootse wijze blijk van zijn bestaan. Vergeleken bij vorige uit voeringen van dit jaarlijkse festijn blijkt duidelijk de enorme groei, zowel in kwan titatieve als in kwalitatieve zin bedoeld, van de muziekschool, die met deze mani festatie bewezen heeft de Sporthal ontgroeid te zijn. Weliswaar kan de Sporthal veel leerlingen en publiek herbergen en er zal moeilijk een andere ruimte te vinden zijn die aan deze noodzakelijke eis voldoet, maar de vele, vooral kleinere samenspelgroe- pen musiceerden op zo’n hoog niveau dat zij een akoestisch betere ruimte waard zijn. De tere blokfluitklank wordt in deze ruimte geweld aangedaan en ook de gitaar (de „echte”, laten we dit instrument in ere houden!) bewijst zich zelf een „kamer-instru- ment” te zijn. Deze kleinere ensembles hadden kennelijk moeite hun eigen, van repe tities bekende klanken te herkennen en een slippertje hier en daar, wellicht in een passender ruimte niet gemaakt, is hun gaarne vergeven. geen enkele ezel zal haar ooit in presta ties overtreffen!) en met medewerking van een AMV-klas en „Orkest I” een gedeelte uit het zangspel „De Gouden Sleutel” van Bram Hijmans onder diens leiding uitvoerden. Al deze groepen vormden een pittige lardering van het spectaculaire geheel: behalve het imponerende gezicht van de gezamenlijke instrumentale groepen een flinke honderd man gezeten tegen over een uit ongeveer 240 kinderen be staand koor, was er inderdaad veel aan- schouwlijks. De muzikale opening van deze avond werd gevormd door een „Intrada” van Monteverdi, uitgevoerd door alle ensem bles o.l.v. directeur Bram Hijmans. Door de gevarieerde, wat wonderlijke samen stelling van de „orkestrale strijdmacht", onder meer bestaande uit koperblazers, strijkers, fluiten, klarinetten, accordeons, blokfluiten de aantallen van deze in strumenten natuurlijk niet naar een idea le verhouding vertegenwoordigd riep de muziek toch een heel speciale sfeer op die de renaissanceklank wonderwel zeer dicht benaderde; luisterend met dichte ogen kon men zich temidden van zinken kromhoorns en wat dies meer zij, wanen. Het uit bijna 250 kinderen bestaande koor onder leiding van Christine Kool bleek uitstekend geschoold te zijn. Opval lend was het goede stemgebruik: het koor ontkwam aan de verleiding geforceerd sterk te zingen, een euvel waartoe de niet eenvoudige akoestiek van de Sporthal dik wijls aanleiding geeft. De keuze van de zes canons was gevarieerd en getuigde van goede smaak. De begeleidingen wer den uitstekend verzorgd door „Recorder’s Round” en vooral de koperblazersgroep. Een aardig schouwspel bood het bewe gingsspel „Mierendraak”, naar een verhaal van de leidster Thora van der Zee-Juste- sen. Het gaf een goed beeld van de improvisatorische werkwijze met de afde ling bewegingsexpressie. De aankleding was fris van kleur en vindingrijk ver zorgd door de leerlingen zelf met hulp van de verkenningsklas (waar onder lei ding van Christine Kool niet alleen aan muziek, maar ook aan beweging, beelden de en dramatische expressie wordt gewerkt). De muziekjes van Piet Leendertz waren goed geschreven voor de beperkte middelen en werden in frisse klank uitge voerd door „Orkest II” o.l.v. J. Wildschut en „Hagemavevo” o.l.v. Piet Leendertz. WOENSDAG 3 MEI Het Tolhuis, Soerstraat. 9 u. peuter speelzaal, 14 u. instuif. De Hoppers, IJsselstraat. 14 u. kinderin- stuif. Het Groene Huis, Raamveld. 13.30 u. kinderinstuif en -clubs, 20 u. tienerclub, 20.30 u. damesgymnastiek. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7 tot 16 en 20.45 - 22 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.: Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 2 MEI De Zandkraai, Handelstraat. bar. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. geza menlijke vergadering van K.V.P., C.H.U. en A.R. met inleiding door W. Bakker over „Polarisatie”. Dépendance Vormingscentrum, A. Ver- herentstraat. Tot 16.30 u. open huis. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. Teylers Museum (Spaame 163). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 16de en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Ita liaanse school. Geopend dl. t.m. za. 10-17 u.; 1ste zo. van de maand 13-17 uur. ’t Luifeltje (Gr. Heiligland 15). Expositie pro- dukten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie ultleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. In de kelder expositie van Joli Kondo met poëtische poppen; dl. t.m. vrij. 13-17 u„ za. 11-17 uur, do.avond 20-22 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet. Avond openstelling met kaarslicht en muziek. Geopend 20.30-22.30 uur t.m. 14 mei. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Blsschoppeljj-k Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend dl. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 15-17 uur. IJmuider Harmonie, Hervormd Jeugd-1 gebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost. 20 u. repetitie. Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost, yan 10 u. tot een half uur voor zonsondergang. DINSDAG 2 MEI Het Groene Huis, Raamveld. 19 u. tie nerclub. De Grenspost Soerstraat. 19.30 u. in stuif. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. V en maa 'pen op 2 te spel koni gew en note Beet kind Veis ning waa: teite trali vele festi (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Wereldwinkel Heemskerk heeft maandag 1 mei een tele gram gezonden aan de Tweede-Kamer- fracties van K.V.P., A.R.P. en C.H.U., met het dringende verzoek de motie Ter Beek- Van der Spek te ondersteunen, die van daag, dinsdag 2 mei, in behandeling komt. In deze P.v.d.A.-P.S.P.-motie wordt uit gesproken, dat de koffie-actie van het Angola Comité behoort bij de ontwikke lingsstrategie en daarom binnen het man daat van de Nationale Commissie voor Ontwikkelingsstrategie (Commissie-Claus). Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN HOLLAND te BLOEMENDAAL kan worden geplaatst een Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaame 48). Schilderijen, keramiek en tekeningen. Geopend dl. t.m. za. 11-7 uur, do. avond 20-22 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). Ex positie wandkleden van mevrouwt Jeannette An- drlessen. Geopend 13-18 uur, di. t.m. za. 10-18 u. Tot en met 2 mei. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg, Overveen). Onderwijstentoonstelling met als onderwerp „Europese Gemeenschap”. Dagel. geopend 14-17 uur. T.m. 2 mei. Kleedkamers Openluchtmuseum (Bloemendaal) Tentoonstelling „Het leven in de Noordzee”. Ge opend zo. 11-15 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur. beh. zo. en ma. DIVERSEN Stadhuis Haarlem: Woensdag 14.00 u„ Verga dering commissie Openbare Werken. Poppentheater M(jko (Peuzelaarssteeg 4). Woensdag 14.30 u.: „Het eigenwijze slakje”. Waataveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., di. en do. 19.30-24 u.; vr. en za. 18.30- 01 u.; zo. 12-5 en 20-22 u. Om de 14 dagen don derdag 20.30 u.; vrijdags en zaterdags 22 u„ zon dags 1.30 u.: Folkavonden. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23). Dinsdag 20 uur: Filmschuur; woensdag 20 uur: Open Workshop; donderdag 20 uur: Mimework- shop; aterdag 11 uur: Kinder-workshop; 14 en 16 uur: jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 10-02 uur; za. en zo. 11-02 uur. Jeugdbow- len iedere zaterdag 11-13 uur. Thüsse’s Hof (Bloemendaal). Dagelijks 9-17 u. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij „Oase”). Expositie „Waterwinning en vogel waar ben je”. Hotel Bouwes (Zandvoort). Diner-dansant met floorshow. Dag. optreden van Toni DisSpari en zijn orkest, in floorshow Les Peregy’s. Doifirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace). Dag. 10.30, 14 en 16 u. Di., vrij, en zat. avond voorstelling 21 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fennemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 11-01 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling „Van medicijnman tot medicus” van meer dan 20 eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het historisch gedeelte. Vishal het heden en de toekomstverwachtingen. Geopend 10-17 uur en zo. 13-17 uur. T.m. 2 juli. Galerie T (Bakenessergracht 67). Expositie van de schilder en graficus Alexandra Marcos. Ge opend beh. ma. 11-17 uur, zo. 14-18 uur T. m. 27 mei. WOENSDAG 3 MEI De Werf, Jan Ligthartstraat. peuteroppas. De Zandkraai, Handelstraat. 9 u. bar, 13 u. bejaardensoos. De Lichtboei, Maasstraat. 9.30 u. kin dercrèche, 14 u. kinderinstuif, 19 u. instuif jongeren, 20 u. creatief bezig zijn voor dames. Duinterrein, ingang Rijksstraatweg. 8.30 u. sportinstuif voor dames (alle leeftij den). Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Ker- kweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 2 MEI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif. Openbare bibliotheek, Filiaal Wijker straatweg; geopend 19-21.30 u. WOENSDAG 3 MEI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. tiene- rfnstuif. Openbare bibliotheek, Filiaal Wijker straatweg; geopend 14.30-17.30 u. WOENSDAG 3 MEI Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Lawman”, 14 jr. Woensdag 13.30 u.: „Tiko en de haai”, a.l. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u.: „Arizona Colt keert terug en neemt vraak”, 18 jr. Lido (Houtplein) 14.00 en 20.00 u.: „De kanon nen van Navarone”, 14 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.i „Woeste Hoogten”, 14 jr, Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zweden hel of paradijs", 18 jr. Studio (Gr. Markt) 20.00 u.: „Dr. Zjivago”, 14 jr. Woensdag 14.00 u.: „Sissi, Keizerin en moe der”, a.l. DINSDAG 2 MEI Velser Gemeenschap, 20 u„ jaarvergade ring in Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, IJmuiden. De Vogelvrienden, 20 u. in gebouw oude Pen-centrale, Kanaalstraat, IJmuiden. Kontaktavond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat ing. Spaamestraat, 19 en 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Consulatiebur, voor Alcoholisme. CultureelCentrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 uur, repetitie Velsens opera- koor Bel Canto. Oud Kath. Ver.gebouw, Koningin Wil- helminakade, IJmuiden, 20 uur repetitie Toneelver. VAT („Schandaal in Parijs”). Manly Sport, Boksles en wedstrijd-trai- ning, 19.30-21.30 uur in gymzaal Moer- berg-Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJ- muiden. Soli, 19.45-22 uur repetitie in gebouw Gymnasium Paulinium, Driehuis, repetitie Harmonie-orkest, 19.45-22 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord. 19- 21.30 uur, filiaal Zeewijkplein 19-21.30 u. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en woensdag 20 u. Kelly’s Heroes”. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, da gelijks geopend van 9.30 tot 12 en 14 tot 17 uur. Beeckestljn, Velsen-Zuld, museum, tentoon stelling, dagelijks 14-17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, op werkda gen 9.30-12 en 13-17.45 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, permanente expo sitie van oudheidkundige bodemvondsten, Bes- semerstraat, Velsen-Noord, geopend dinsdag 13- 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 u. Op andere tijden op aanvraag tel. 02510-92590 of 02510-94159. 1j caloriearm F 1.27 per pakje BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 .Muiterij op de Bounty”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Mullmanslaan 8). Expositie werkstukken van Ruud Cornelissem, Paul Baars, Victor Lfndford, Ton de Rooi) en Fuchs van Son; geopend van 10 tot 21 uur.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4