Stralende Koninginnedag in Velsen bracht veel kinderen op debeen f y to Evenementen waren verspreid Automobilist reed tegen verkeerszuil 1 y Auto velde Kinderen in Olievat sprong uit elkaar en raakte in brand veel kleurige clownspakken Kt a 5 !4 l|L -let IJMUIDER COURANT DINSDAG 2 MEI 1972 f (Van een onzer verslaggevers) Volksdansen Autocrossen Veel attracties Rolschaatsen i -w»' —2 VELSEN De koesterende zon en de zomerse temperatuur zijn I maandag door duizenden aangegre pen om massaal of individueel elk op zijn eigen wijze koninginnedag te vieren. Alle sombere weersvoor spellingen ten spijt is de „verzette” koninginnedag een stralende dag geworden en hebben Oranjeklanten en 1-meivierders er volop van ge- i noten. Hetzij aan de rand van Beeckestijn in een tent, hetzij met de I kinderen bij allerlei spelen. Voor Velsen was de viering van ko ninginnedag groot en goed opgezet, waarbij in alle gemeentedelen activi teiten werden ontplooid. Deze decen tralisatie heeft gemaakt, dat zeer velen actief werden betrokken bij de festiviteiten. - - «Mi few KV 11 na V? 3 ■Rj®- 'U - i - on- u.: u.: ■a- 4). 10- f t (Van een onzer verslaggevers) t het Gijzenveltplantsoen in IJmuiden ver toonde een bonte rij van clowns, zi geuners, indianen en cowboys. In aan an Je in. :x- .n- u. P g behendigheidsproeven op de parkeer plaats van de Minister Van Mouten de paaltjes gedraaid werden, om dan weer met een minimum aan verbruikte secon den over de eindstreep te gieren. Verma kelijk was het om een grote bak van een wagen, een grote stationcar, met logge tred door het parcours te zien schuiven. Het was alles bij elkaar een spannend gebeuren en de Oranjevereniging IJmui- den-oost was hiervoor de initiatiefnemer. bij is een suggestie voor het „Doelpunt van de maand” van de televisie. an 20 iet de en 18). nd u.: k”. er- ro- u. 3r. ?rl. as- iet -17 14 oe- ro- u. er- er- de id- nd zo. se- let el. er- ist. Zo. nte ste ta ste en u.: e). en IJMUIDEN. Omstreeks half twaalf maandagavond werden de bewoners van de flatgebouwen rond de hoek van de Kruisberglaan en de Heerenduinweg opge schrikt door een veelheid aan lawaai. Oorzaak bleek te zijn een personenauto welke met vrij grote snelheid een in de middenberm van de bocht staande licht mast bij de grond had afgemaaid. De bestuurder een 42-jarige inwoner van IJ muiden had geen rijbewijs, maar reed onder toezicht van zijn in IJmuiden-Oost wonende neef zoals hij opgaf. Hij vergat in de bocht het stuur mee te draaien, met het bovenvermeld gevolg, waarna de auto op het dak in de berm terecht kwam. Beide inzittenden waren ongedeerd. De auto echter werd geheel vernield weggesleept. Naar de politie mededeelde, rook de bestuurder naar het gebruik van drank. Bovendien is deze wijze van autorijden onder toezicht, zonder een daarvoor inge richte auto, niet meer toegestaan. De buggy's versloegen met gemak de „luxe” personenauto’s, die aan de laan deelnamen. Het ringsteken voor jongens en meisjes s middags in Oud-Velsen aan de Kerke- singel kwam wat moeizaam op gang. Het bordje waaraan de ringetjes bengelden was enigszins provisorisch aan een lan taarnpaal vastgebonden. Toen de eerste deelnemers met de prikstok tegen het plankje stootte, zwaaide het om en moest er gepauzeerd worden om de schade te herstellen. Overigens is het voor veel deelnemers, vooral de bromfietsers, wel duidelijk geworden dat ringsteken veel moeilijker is, dan men op het eerste ge- zich denkt. Ook bij het volksdansen op het Breesaperhof in Velsen-Noord kwam burgemeester W. M. B. Bosman even een kijkje nemen. Koninginnedag 1972 werd in de ge meente besloten met een cabaretvoorstel ling in „De Schouw” te Velsen-Noord, een lampionoptocht in Santpoort-Zuid en een geweldige feestavond in de Stadsschouw burg Burgemeester W. M. B. Bosman heeft dat maandag persoonlijk geconstateerd toen hij van ’s morgens hal fnegen af in Driehuis zijn ronde maakte door de ge meente en overal de feestelijkheden be zocht. „Centralisatie, bijvoorbeeld door een aubade als één grote manifestatie bij het stadhuis, zou lang niet zovelen op de been hebben gebracht verspreiding van de festiviteiten zoals dat in Velsen ge beurt brengt veel meer mensen in actie' merkte hij op. Het betekende voor hem tegelijkertijd een drukke dag want de burgemeester heeft niet veel program- ma-onderdelen overgeslagen. Enige sensatie viel er te beleven bij de autoklassementsproeven, op de parkeer plaats Minister van Houtenlaan. Een evenement dat ongetwijfeld met vreugde door bandenleveranciers en plaatwerkers zal zijn gadegeslagen, al zullen weinig van de autos die in het strijdperk traden nog een plaatwerker zien. Lieftallige volksdansmeisjes zetten in Velsen-Noord de bestebeentjesvoor en de oudere meisjes zorgden steeds weer dat ook de allerkleinsten konden meedoen. Op de pleinen en in de straten in Velsen- Noord waren trouwens de gehele dag spelende verklede kindertjes te zien, die in de vroege morgenuren hadden meege lopen in de gekostumeerde optocht. Zo dansten sommige kleintjes ook vrolijk mee op de maat van de muziek. Op heit feestterrein in Driehuis werden middags veel attracties geboden. Aller eerst vertoonde er de goochelaar „Law rence” zijn kunsten voor een enthousiast, maar toch ook kritisch publiek van jon gens en meisjes. Op een ander gedeelte van het terrein was een schietbaan inge richt. Weer ergens anders vormden het gooien of schieten van ballen door opge- hangn autobanden voor jong en oud een probleem. Een van de hoofdprij zen hierbij waseen knakworstje. Ve len maakten van de gelegenheid gebruik om in de opgezette feesttent een verfris sing te gebruiken. Daarbij moesten zij er vooral voor waken, dat de paaltjes, die zij moesten omzeilen, ook niet geraakt werden. Een enkele maal werd de bocht wat al te snel genomen, zoals bij een goudkleurige Cortina. Deze raakte vast tegen een trottoirband bij de bossage en het medeleven van de toe schouwers, bestond dan slechts uit luid ruchtige hilariteit. Het is hard in de sport, zullen we maar denken. Het snelst bij deze handicapritten waren toch wel de buggy’s die vaak bijzonder behendig rond In Santpoort-Noord werd er op het plein van de Titus Brandsmaschool en thousiast gerolschaatst langs, door, onder en over een groot aantal hindernissen. Hier verloor een van de deelnemertjes in zijn haast een rolschaats en toen hij eindelijk huilend van verdriet de finish bereikte was er voor hem een troostprijs beschikbaar, namelijk een reep chocolade. Het rijden met lorries ging wegens tijdge brek niet door. al) re- Door een ruigtebrand op het landgoed Duin en Kruidberg is ongeveer twaalf honderd vierkante meter duinbegroeïng verloren gegaan. IJMUIDEN. In een fietsenhok het NS-station aan de Julianakade vannacht op onverklaarbare wijze olievat uit elkaar gesprongen en in brand geraakt. Het vuur werd door omstanders gedoofd. Bij het rolschaatsen op het plein van de Titus Brandsmaschool moesten de jongens en de meisjes nogal wat hin dernissen overwinnen. Hier de start met de louwenbarricade. Deze deelnemer aan het ringsteken in Oud-Velsen steekt mis. Een van die programma-onderdelen be trof het vlaghijsen alsstart van een optocht in Santpoort-Zuid. Opmerkelijk was de grote aandacht welke hier is besteed aan de gecostumeerde optocht, waarin het overigens niet aan Pippi’s Langkous zoals overal elders in de gemeente heeft ontbroken. gen toen het fanfarekorps „Wilhelmina” het Wilhelmus inzette op het moment, dat de vlaggen in top gingen. In IJmuiden West heeft de imposante gecostumeerde stoet met daarin tal van muziekkorpsen, maar ook tal van lacunes, zeer velen op de been gebracht. De jeugd heeft zich hier van haar beste zijde laten zien'in een onmogelijk te preciseren aan tal uitbeeldingen, die van grote verbeel dingskracht blijk gaven. De muzikanten hebben bij die eerste rondgang al menig transpiratie-druppeltje moeten verliezen en toen begon de dag nog maar nauwe lijks. Portemonnee. Bewoners van een huis aan de Ranonkelstraat in Santpoort- Noord kregen onlangs ongevraagd be zoek. Uit een knipportemonnee in een boodschappentas verdween een bedrag van negentig gulden. Zo begon de viering van koninginne dag in Santpoort-Zuid. Onder grote VELSEN. Tijdens het week-end reed een 38-jarige Haarlemse automobilist te gen een verkeerszuil bij de spoorwegover gang op de Verloren van Themaatlaan. De man is later op het hoofdbureau van poltiie een bloedproef afgenomen. Toen zaterdagavond twee auto’s op het kruispunt StationswegZuiderkanaaldijk met elkaar in botsing kwamen, heeft de politie eveneens onderzocht of de bestuur ders alcohol gebruikt hadden. Beide auto’s zijn bovendien voor een technisch onder zoek opgesleept. Even opmerkelijk was het helaas echter ook, dat zo ewinigen het volkslied meezon- belangstelling werd de nationale driekleur gehesen. Een van de attracties op het feest terrein in Driehuis. Misschien een Maar spannend was het wel, die behen- digheidsrit, waarvoor de deelnemers in allerlei vreemde lussen moesten crossen. aw»'./ i n- n- 3). lt: k- 2n -V ir Jg u. fe- 38 g- 8 De gekostumeerde optocht op "W v- u. n- ;ie et »n 0. id n. -.T

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5