PROMENADE ZORGT VOOR SERVICE EN ASSORTIMENTSVERBREDING Stichting verontrust over kwetsbaarhe id koopcentrum Beverwijk OTTERKOLKEN WON BEKER IN SCHOOL VOETBALFINALE BEELD VOOR DACOSTAKWEEKSCHOOL LI? -f 1 VOOR JEUGD VAN 8 TOT 14 JAAR Plannen voor kindercamping Kosten niet op terrein aan Oudendijk Dauwtrappen met Progress a, KIC-a-junioren gaan op reis al te hoog I^euJeJ ^ceNT| ODIN-dames 1 kampioen eerste klasse 1 glil bouwen in hartje van stad Tweede beker voor elftal van Coligny school leerkrachten VVV-kantoor te Vernielzuchtige jeugd richtte veel schade aan Beverwijk weer dagelijks open Collier gestolen uit etalage van juwelierszaak Onderwijs centraal voor ouders en Meer woningen Geldkistje met 2000,- gestolen Lof voor TTB ^'1 7 IJMUIDER COURANT DINSDAG 9 MEI 1972 Peperstraat VOLLEYBAL Inwoners (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De Stichting Breestraat Promenade heeft maandag middag het college van Burgemeester en Wethouders een serie nota’s overhandigd, die betrekking heeft op de bekende promenade in de Bree straat en enkele gegevens omtrent de huidige, volgens de Stichting, niet zo bijster florissante situatie van de Beverwijkse middenstand in het hartje van de stad. De Stichting dringt er bij de gemeente op aan het woonpro bleem in het centrum met voortvarendheid ter hand te nemen, het hui dige structuurplan op grond van de verstrekte gegevens in de nota te wij zigen en medewerking te verlenen bij de realisering van het promenade plan, dat ruim twee miljoen gulden moet gaan kosten. De jaarlijkse lasten van dit plan worden geraamd op f 356.000. De ontvangsten per jaar worden geschat op 364.000 exclusief BTW. TANK NU PRUSBeWUST/ Z. ta; ’X 1 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) en (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE BEVERWIJK. Uit een kantoor (Van een onzer verslaggevers) de mensen, die zich hebben zijn niet alleen 65-plussers, enkele jongere, vrouwelijke (Van een onzer verslaggevers) maar wil ontwikkelingstendenties signale ren en nagaan hoe zij in overeenstemming zijn te brengen met de strategie. Wethouder Van Herpen bedankte te recht de leden van de schoolvoetbalcom- missie en de scheidsrechters voor de wijze waarop zij dit schoolvoetbaltoemooi 1972 tot een succes hebben gemaakt. Er is veel Een erefoto van het winnende elftal De Otterkolken. In een nadere specificatie van de detail- handelomzetten komt de stichting op een besteding van 105 miljoen gulden in de non- foodsector, die een bruto winkei- vloeroppervlakte bezit van 61.000 m2, het- Omstreeks drie uur begon de alarmin stallatie van de juwelier te rinkelen. Een onbekende man had een halve trottoirte- gel door de grote winkelruit gegooid, waarna hij met een haakje door een van de mazen van het rasterwerk het collier wegnam. In de Wiekslag hebben per klas vijf ouders van leerlingen zich ingezet bij de begeleiding van de handenarbeidlessen. De werkgroep droeg met dit experimentje het doel van de groep- het verkleinen van de afstand tussen leerkracht en ouders- naar buiten. De groep besprak in het afgelopen half jaar tijdens de regelmatig gehouden bij eenkomsten onderwerpen als projecten in het basisonderwijs, schoolreisjes en de speel-leerklas. Voor het volgende seizoen wil de groep de ouders betrekken bij het project-onderwijs. Op 5 juni vindt er in de Wiekslag een slotbijeenkomst van de groep plaats. HEEMSKERK Vorig jaar was in het programma van de vakantieweek „Spel- dorado” een avond en een nacht kamperen opgenomen. Tientallen jongelui brachten onder begeleiding van enkele ouderen de nacht door in een grote tent, die op een terrein aan de Oudendijk was geplaatst. De staf van het buurthuis De Zandkraai, wil dit zo geslaagde kamp gaan herhalen, maar het dan een wat langduriger en vast karakter verlenen door een kindercamping te organiseren aan de Oudendijk. Deze kampeerweek voor de Heemskerkse jeugd zal dan moeten plaats vinden na de Spel- dorado-week van 7 tot en met 11 augustus. aan de Peperstraat is een geldbedrag van ruim 2000 gestolen. Het geld zat in een geld kistje, dat in een bureau was geplaatst. tent, keukentent, materiaal en een flink terrein. In de opzet van de staf van de Zandkraai passen de komst van teenagers in het geheel niet. De camping is bedoeld voor kinderen van 8 tot 14 jaar. Zij nemen hun eigen tent en materiaal mee, of huren die bij de kampbeheerder. Een ruwe kostenberekening voor één kind (twee nachten en drie dagen) komt uit op 24. (voeding, programmakosten, huren van een tent of de kosten van een tent, die door een kind wordt meegenomen). De begeleiding van het kamp moet volgens het plan in handen komen van 16 perso nen: (kampbeheerder en assistent, pro- gramma-groep zes leden, zes begeleiders en twee personen voor de keuken). OP€N «- 18 U. znT.:8-i3u. zom:Gesl. (Van een onzer verslaggevers) heer Van Herpen legde uit, dat de oor zaak een communicatiefout tussen twee gemeentelijke diensten was. De ODIN- velden waren namelijk net ingezaaid, om dat de betreffende dienst niet wist dat hier nog de schoolvoetbalfinale moest worden gespeeld. Het elftal van De Otterkolken kreeg de wisselbeker en een speciale schoolvoetbal- vlag met een wimpel. De vlag moet vol gend jaar weer worden gewonnen, of worden afgestaan. De wimpel mag men houden. De tweede wisselbeker was voor de Colignyschool en een derde belangrijke prijs, namelijk voor het sportiefste elftal, de .zogenoemde fair-play-prijs, werd toe- gegend aan de Frans Strijbosschool, die voor het eerst mee deed. Vclgehs de Stichting Promenade Bre»- straal zijn de trage ontwikkeling van het Inwonertal van IJmond-noord en zelfs de achteruitgang van de bevolking van Be verwijk de hoofdoorzaken van bovenge schetste situaties. IJmond-noord kan hoogstens 88.000 inwoners bergen. In 1969 was er 75.748 m2 bruto winkelvloer-op- pervlakte aanwezig. Dit was circa 1 m2 per inwoner. Nu, drie jaar later, is er aan winkeloppervlakte in IJmond-Noord het volgende aanwezig. Beverwijk en Wijk aan Zee 60.000 m2, Velsen-Noord (geschat) 7000 m2, Heemskerk 20.000 m2 en Autora- ma, Vomar en Mij. Nederland te Bever wijk 5000 m2. Dit maakt 92.000 m2, (1.15) m2 per inwoner). Met 88.000 inwoners is de maximale behoefte aan winkelopper vlakte 105.600 m2.Er is dus nog ruimte voor 13.600 m2. Volgens de stichting past hierin het promenadeplan bijzonder goed en kan het dienen als object, waarmee wordt gewerkt aan serviceverbetering en assortimentsverbreiding. De tanende regio nale functie van Beverwijk kan dan wor den hersteld, onder meer door een ver keersvrije situatie in de Breestraat te creëren. De stichting ziet slechts een hogere welvaart in Beverwijk ontstaan als er méér woningen gebouwd worden. Wonin gen, die ook bewoond kunnen worden door de mensen met hogere inkomens, zodat die in Beverwijk blijven en het maximale consumptieve bedrag van de gemiddelde consument omhoog stuwen. Maar dan zal het centrum van Beverwijk aantrekkelijk en het assortiment breder dienen te zijn, zo meent de stichting. Men acht het een verkeerd uitgangspunt door instellingen of concentraties belangengroepen eenzijdig beslag te laten leggen op grote delen van de binnenstad. Wonen in de binnenstad is, voor bepaalde categoriën van de bevol king juist aantrekkelijk. Op het omstre den Beverplan zou bijvoorbeeld ook een woningplan uitgevoerd kunnen worden. Zelfs bij de Peperstraat kan gebouwd worden. De Stichting vindt het onjuist om plannen te maken voor het jaar 2000, HEEMSKERK. De leden van de Pro- gress-sociëteit gaan op Hemelvaartsdag dauwtrappen. Ook voor niet-leden bestaat de mogelijkheid aan dit dauwtrappen mee te doen. Iedereen is dan ook van harte welkom ’s morgens om vijf uur aan de Progress-sociëteit aan de Const. Huijgens- straat. Met een aantal auto’s wordt eerst naar het provincieduin gereden voor de start. Via Johanneshoeve en het Castricumse strand gaat het richting Wijk aan Zee. Hier "staat dan een auto klaar om de chauffeurs, die dat wensen, naar hun eigen wagens aan de startplaats terug te BEVERWIJK. Vannacht is uit de etalage van een juwelierszaak op de hoek van de Peperstraat en de Breestraat een collier gestolen. Het sieraad vertegen woordigt een waarde van ruim 1700. VELSEN-NOORD. Voor de A-junio- ren van de voetbalverenigingen KCI uit Velsen-Noord en Beverwijk staat deze week een leuke sportieve zesdaagse trip te wachten naar het Duitse Gelnhausen in de nabijheid van Frankfurt, waar bij de vereniging „Melita Roth” aan een interna tionaal toernooi wordt deelgenomen. De uitwisseling is tot stand gekomen nadat „Melita Roth” voor het „Jan Maenhout” - toernooi van de v.v.Beverwijk was uitge nodigd. Woensdagmorgen vroeg wordt de reis aanvaard en wel respectievelijk van Café Sport aan de Alkmaarseweg te Beverwijk te zes uur en van kapsalon Waagmeester aan het Stratingplantsoen te Velsen- Noord om half zeven. In Gelnhausen zullen de IJond-spelers worden onderge- bracht bij pleegouders. Behalve aan voet ballen zal er ruimschoots aandacht wor den besteed aan verschillende excursies en andere vormen van recreatie. De jonge voetballers worden maandagavond 15 mei omstreeks negen uur met hun totaal acht begeleiders in Velsen-Noord en Beverwijk terugverwacht. De plannen van de kindercamping wor den nog uitgewerkt. Uitgaande van het idee camping, waar vakantiegangers hun tentj op kunnen zetten denkt de staf van de Zandkraai bij een kindercamping aan eenzelfde opzet, echter met een ande re organisatievorm. Voorlopig wil men het ze.- nachten pr j beren. De camping heeft heel wat voor zieningen nodig om het geheel te doen slagen: water, gas, elektriciteit, een grote HEEMSKERK. Maandagavond 29 mei komen in de Zandkraai de leden van de werkgroep onderwijs van het buurthuis en de oudercommissies en comités van het bijzonder en openbaar onderwijs in Heemskerk in de Zandkraai bijeen om de resultaten van een klein experiment op de bassisschool De Wiekslag en de mening over de werkwijze van de groep met elkaar te bespreken. De werkgroep is samengesteld uit leden van de vereniging van openbaar onderwijs, leerkrachten en geïnteresseerden uit het openbaar en bij zonder onderwijs en stafleden van De Zandkraai. DRIEHUIS. Bij de sportzaal van de r.-k. mavo aan de Nicolaas Beetslaan heeft de jeugd flinke schade aangericht door ruim 300 straattegels kapot te smij ten en ongeveer 30 meter nieuw metsel werk omver te trekken. De schade wordt op zeker duizend gulden geraamd. INOUSTRieSTR. 47 I (Ou VISSCRSHAVEN) De Stichting Breestraat Promenade toont zich ernstig verontrust over de kwetsbaarheid van het centrum van Be verwijk. Een van de bedrijven op de Breestraat heeft, inzake een geplande uit breiding van de zaak, het Centraal Insti tuut voor het Midden- en Kleinbedrijf, opdracht gegeven tot het maken van een rapport over de Beverwijkse middenstand. Volgens het CIMK is het winkelcentrum van Beverwijk, omgeving, Breestraat, zo- - wel qua inrichting van de winkels als qua samenstelling van de assortimenten ach tergebleven ten opzichte van de centra in Heemskerk, Haarlem en Alkmaar. De ont wikkeling van de winkelstand te Bever wijk heeft geen gelijke tred gehouden met de toegenomen bevolkingsaanwas in de buurtgemeenten. De toevloeiing van koopkracht, aldus het CIMK, naar Bever wijk is de laatste jaren sterk afgenomen. De bestedingskracht van de gemiddelde Beverwijkse consument ligt door de waar te nemen migratie van zeer velen uit de hogere inkomensgroep naar andere ge meenten, lager dan het landelijke cijfïr aangeeft. Bij deze factoren telt het CIMK nog op de invloed van de wijkcentra, waarvan de Wijkerbaan de beste is en de invloed van het nieuwe winkelcentrum in Heemskerk. Het CIMK concludeert, dat de Breestraat minder aantrekkelijk is voor de koopkrachtige concument, die lie ver naar Haarlem of Alkmaar gaat. In dit verband zou de Stichting de plaats van het cultureel centrum opnieuw willen bezien. Kenmerkend voor een cen trum noemt de Stichting het zoveel mo gelijk onderbrengen van activiteiten op een beperkt gebied. De instellingen onder vinden steun van eikaars aanwezigheid. Dit effect houdt in, dat de aantrekkings kracht van de afzonderlijke elementen in sterke mate vergroot. In dit verband komt het de Stichting voor de mogelijkheid te bestuderen voor een ontmoetingscentrum (cultureel centrum) op de plaats van het Kennemer Theater. Bij de reserve-elftallen was de finale helemaal spannend. Na het verstrijken van de noV.iale speeltijd was de stand in de finalewedstrijd tussen de teams van de Colignyschool en de Kardinaal de Jong- school nog gelijk. Een verlenging moest de beslissing brengen en die viel met 3-1 uit in het voordeel van de Colignyschool, die de wisselbeker voor de reserveteams dus voor een jaar in de school mag exposeren. De supporters van het winnende team van De Otterkolken waren zeer herken baar aanwezig, want zij hedden van geel karton vervaardigde speciale cup-hoofd- deksels op, met vele aanmoedigingskreten. Na afloop van de finale reikte wethou der A. F. M. van Herpen de prijzen uit. De wethouder bood naméns het gemeen tebestuur zijn excuus aan voor het feit, dat de finalewedstrijden op het laatste moment moesten worden verplaatst van de ODIN-velden naar de terreinen achter de Jan Ligthartstraat. Dat gaf grote ver warring bij het ODIN-terrein niets te be leven viel. Organisatoren en vriendijke werk voor verzet, maar honderden kinde- buurtbewoners moesten velen verwijzen ren hebben er dan ook uitbundig plezier naar de andere kant van Heemskerk. De aan beleefd. BEVERWIJK. Op de oproep van het NVV-bestuur om zich aan te melden voor het beheer van het VVV-kantoortje in Huize Scheybeeck hebben zich tien men sen gemeld. Een blije VVV-voorzitter J. P. Bolhuis deelde vanmorgen mee, dat mede hierdoor het kantoor in Huize Scheybeeck weer dagelijks is geopend en wel van maandag tot en met vrijdag van ’s morgens half tien tot ’s middags half vijf. Onder aangemeld, maar ook personen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Volleybalvereniging ODIN heeft het seizoen afgesloten met het kampioenschap van de dames 1 in de le klasse, hetgeen tevens automatische promotie inhoudt naar de promotieklasse. De ODIN-dames versloegen in de sporthal van Akersloot de dames van Phoenix 2. Beide teams waren in de competitie gelijk geëindigd. Na een spannende wedstrijd (uitslag 3-0, met de setstanden 15-13, 15- 18 en 15-12) kon de kampioensvlag wor den gehesen. Het seizoen is voor de Heemskerkse volleybalvereniging trouwens toch bijzon der goed verlopen. Het eerste herenteam is op een verdienstelijke vijfde plaats geëindigd in de promotieklasse en het tweede damesteam is op een puntje na de promotie naar de eerste klas ontlopen. De jeugdafdeling groeit momenteel zeer sterk. Het eerste meisjesteam, dat in de regionale competitie speelt, is pas na een beslissingswedstrijd om het kampioen schap als tweede geëindigd. Ook de afdeling „vrijetijds-volleybal” voor dames is erg in opkomst. Momenteel zijn elke woensdag reeds vijftien dames present. Bij voldoende deelname zal vol gend seizoen ook met een herenafdeling worden gestart. ODIN bezit nu 100 leden. De vereniging heeft contact opgenomen met een grote Heemskerkse winkeliers vereniging om de mogelijkheid van een sponsorschap te gaan bepraten. BEVERWIJK. Het tamboer- trompetterkorps Beverwijk heeft het tij dens een drumbandfestival in Limmen heel goed gedaan. In de ere-afdeling kreeg het korps het predikaat „zeer goed”. Het jachthoornkorps Arion uit Wijk aan Zee had minder succes en moest genoegen nemen met een vierde plaats. Het Beverwijkse tamboer- en trompet terkorps gaat op Hemelvaartsdag naar Zoetermeer om deel te nemen aan het bondsconcours van de Algemene Neder landse Unie van Muziekverenigingen. Op het terrein van de Pedagogische Akademie Da Costa in Santpoort-Zuid is maandagmiddag het beeld „Tobias en de Engel” van Mari Andriessen onthuld door de heer J. W .Fossen hoofdinspecteur bij het rijkstoezicht op kweekscholen. Tevoren is tijdens een plechtigheid, welke een besloten karakter droeg een inleiding gehouden door de heer C. van den Bosch voorzitter van het schoolbe stuur, in aansluiting waarop de heer Fos sen, voor degenen, die de geschiedenis nog niet kenden het verhaal van Tobias en de Engel verteld. In tegenwoordigheid van de beeldhouwer is vervolgens in de tuin het beeld onthuld, voorstellende Tobia-, behoed door de Engel en in gezelschap van zijn hond. HEEMSKERK. De Heemskerkse schoolvoetbalfinale is een mooi spektakel stuk geworden, compleet met toeters, pe pers, cup-petjes, een schare supporters en elkaar fel bestrijdende elftallen. Als bij een echte cupfinal was het spel niet altijd even fraai en sportief, want daar voor waren de oplaaiende hartstochten te sterk aangewakkerd, maar de scheidsrech ters hielden de zaak streng in toom. De BEKER met hoofdletters, want voor de jongens is het een fel begeerd school- bezit ging dit jaar naar De Otterkol ken. Het elftal van deze school versloeg in de finale het team van de St. Francis- cusschool met de kleinst mogelijke winst: 1-0. geen correleert aan een huurbedrag van 69 per m2. „Daar deze huurprijzen zelfs onder het niveau van een wijkwinkel liggen is dit een duidelijk bewijs van de enorme kwetsbaarheid van vooral het stadscentrum van Beverwijk en in minde re mate dat van Heemskerk”, aldus de Stichting. Deze cijfers zijn zeer reëel als de balans in evenwicht is, meent de stichting, maar wat gebeurt er ais er 10 miljoen gulden meer of minder omgait bij een geschat nieuwbouw huurbedrag van 125 per m2 aan 3200 m2 wel of niet te bouwen nieuwe bruto winkelvloerop- pervlakte. r ..s'” l88&

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7