agenda en Haat tegen beschaving Clay’s wijzer „Bij cabaret moet je relativeren nooit doorrammen” „Crimes” IVO DE WIJS IN HAARLOHEIM FILMS IN HAARLEM uw ELEH In en om Haarlem Feike Asma Beethoven MICKERYCIRCUIT IN TONEELSCHUUR Koorconcert Amateurs Solisten Haerlem Jongeren Samenleving De Waag Beverwijk Heemskerk Haarlemmermeer Velsen-IJmuiden 9 WOENSDAG 10 MEI 1972 Timers STAPELSTEIGERS Weer film met Willeke koop en nskerk verwijlt van Ammelrooy CEES STRAUS ADVERTENTIE UIT JAN HARINGSTRAAT 60 - HAARLEM Telefoon 023 - 25 34 56; b.g.g. 32 67 92 Scène uit „Crimes of Sec and violence”. Foto Mickery - Maria Austria. VOLGENDE WEEK vrijdaga- vonf wordt in het Haarlems Concertgebouw de Beethoven cyclus van het Noordhollands Philharmonisch Orkest voortge zet. De soliste van de avond is de Mantsjoerese Masuko Us- hioda, die het vioolconcert zal spelen. Verder staat op het pro gramma de ouverture Leonore III en de Vijfde Symfonie. Het concert staat onder leiding van Andre Vandernoot uit Antwer pen. Vrijdagavond 12 mei is het eerste concert in de serie. Voor de liefhebbers van harde westerns draait in Frans Hals „Sartana de genade loze wreker” en in Roxy „Villa rides”. In de nachtvoorstellingen van Palace ook al een western „Levetnd, bij voorkeur dood" en in die van Frans Hals de oorlogsfilm „De vijf commando’s”. Beter nieuws van het humorfront: In de matinees van Cinema Palace een Lau rel en Hardyfilm. Zondagochtend in Stu dio Abbott and Costello. Voor de kinderen in de Studio-matinees de aangename Dis- ney-tekenfilm Peter Pan. CHARLES BOOST 0 in MUZIEK Concertgebouw (Lange Begljnestraat). Donder dag 20 uur: Concert door het Hohner Orchester o.l.v. Rudolf Würthner uit Trossingen. Vrijdag 20.15 uur: Noordhollands Philharmonisch Orkest .l.v. André Vandernoot. reeds aanwezig materiaal, ter wijl er bovendien veel nieuw werk bij is. Er zijn 6 nummers van drs. P. bij”. Het koor Katholiek Haarlem geeft dinsdagavond 16 mei het voorj aarsconcert in het Con certgebouw te Haarlem. Onder leiding van Albert de Klerk zingt het van Mozart de Canta te Davide Penitente KV 469 en van Francis Poulence een Gloria. De solisten zijn Maria Boen der en Elisabeth Lugt sopraan en de tenor Simon van der Geest. Het Noordhollands Phil harmonisch Orkest begeleidt. HET JONGEREN Orkest van Bloemendaal geeft maandag avond 15 mei in de burgerzaal van het gemeentehuis te Over- veen de jaarlijkse uitvoering, die om acht uur begint. Verhuur Montage J l'l— Demontage Vraag onze conc. offerte V-1 WETERING’S STAPELSTEIGERBOUW AMSTERDAM. In de periode van 8 mei tot 1 juli zullen in Amsterdam de opnamen worden gemaakt voor de film „De inbreker” naar de gelijknamige ro man van August Defresne. De voornaam ste rollen worden gespeeld door Willeke van Ammelrooy, Rijk de Gooyer, Bob de Lange en John Bluming. Verder werken aan de film mee: Anny de Lange. Jenni fer Willems, Sylvia de Leur, Frits Lam brechts, Henk Rigters, Han Bentz van den Berg, Allard van der Scheer en Hans Croiset. Regisseur is Frans Weisz, die samen met Frans de Smit en Rob du Mee de directie voert. Het scenario is van Chiem van Houweningen en Rob du Mee. Men hoopt de film in september in première te laten gaan. Wie is Ivo de Wijs? „Ik ben een cabaretier die soms aan politiek doet. Waarom geëngageerd? Omdat ik me van dag tot dag kwaad maak. Je hoort zo vaak de kreet ik kom niet over”. Ik wil de luisteraar pakken, hem bij het geheel be trekken. Maar eerst moet je zijn sympathie winnen. Het ideaal bij cabaret is om op het puntje van je stoel te zitten. Die optimale betrokkenheid zo als bij het eerste Lurelei, als je dat kan bereiken, mijn idee! De nieuwe De Funès-film in Luxor „La folie des grandeurs” („De bedrieger be drogen”) speelt zich af in het Spanje van de zeventiende eeuw en is dus in histo risch kostuum, een des te kleurige? shcouwspel waar de plaats van handeling voor een groot deel het Spaanse hof is. Uit alles blijkt dat er, nu Louis de Funès een begrip is geworden en hij zowel in Frankrijk als daarbuiten een ongeëvenaard kassucces vertegenwoordigt, grote zorg aan zijn nieuwste produkt is besteed. Gérard Oury, bekend maker van filmkluchten („Samen uit, samen thuis”, „Wie het laatst lachtkreeg de regie toegewezen. Henri Decae, cameraman van de „nouvelle vague” zorgde voor mooie beelden en naast de Funès werd niemand minder dan Yves Montand als „.aangever” geplaatst. Samen vormen zij een komisch paar dat in een haat-Iiefde verhouding met elkaar omgaat en voor de nodige humoristische hoogtepunten zorgt. De Funès speelt Don Salluste, een mi nister van financiën die persoonlijk het land af reist om zijn zware belastingen bij het arme volk te innen, daarbij vergezeld door zijn knecht Blaze (Yves Montand) die meer gevoel voor zijn eenvoudige landgenoten heeft en alles in het werk stelt om zijn meester ten ondergang te brengen. Als hem dit tenslotte lukt zorgt hij onder eenx aangenomen adellijke titel de opvolger van Don Salluste als minister van financiën te worden, waarna dan vooral de rijken het slachtoffer van zijn activiteiten worden. Don Salluste laat het er natuurlijk niet bij zitten en probeert zijn in de adel verheven knecht in onge nade te doen vallen, en dit leidt tot allerlei dolle situaties die uiteindelijk bei de bedriegers ten val brengen. Louis de Funès overtreft zichzelf dit keer in vitale woedebuien en werkt in zijn iets te ruim zittend satijnen pak bijzonder komisch. Yves Montand lijkt wat misplaatst, maar is op den duur toch wel een goede tegenspeler die door zijn rustig optreden het evenwicht van de klucht bevordert. Bij elkaar amusement van een ongecom pliceerd karakter, maar op een niet te versmaden niveau. OP ZONDAG 14 mei houdt het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel (NCA) in het Universiteitstheater in Amster dam een eenakter-manifestatie .Samenlevingsspel”. Op deze dag worden zeven zelfgemaakte spelen vertoond door groepen uit verschillende delen van het land. Onder andere doet de to neelgroep Pyrox uit Lisse mee, die om twaalf uur zijn werk stuk zal laten zien. De groepen hebben hun stukken gemaakt naar aanleiding van zaken in onze samenleving, die hen sterk bezig houden. De manifestatie begint om half twaalf en wordt om half vijf besloten met een nabespreking onder leiding van Ben Bos, toneelcriticus van de Nieuwe Linie, Jan Velzeboer en Hans Langenberg van het NCA. IN LIDO wordt de uitstekende mis daadfilm „The French Connection” gepro longeerd. In Studio is de geruchstmakende „Strawdogs” van Peckinpah nog een week te zien. Op het moment dat wij dit schrijven was nog niet bekend of de Belgisch-Nederlandse film „Een woord van liefde” het nog een weekje in Cinema Palace zou uithouden. Zo niet dan zou er een Norman Wisdom-film draaien. Kabaret Ivo de Wijs „We hebben nu een goede groep. In de studententijd had den we vaak een wisselende samenstelling, maar daar moet HET SYMPHONfEorkest .Haerlem” onder leiding van André Kaart geeft donderdag 25 mei om kwart over acht in de Nieuwe Kerk te Haarlem een concert waaraan solistische medewerking verlenen Erika Waardenburg harp en Baldrick Deerenberg blokfluit. Men speelt het concert voor harp in bes gr. t. van Handel, het con cert voor blokfluit en strijkers en F. gr. t. van G. Sammartini en verder werk van G. Gabrieli en C. Saint Saëns. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Donder dag 14 u.: „Jungle Jim en de skeletmannen", 16 u Dracula. de verschrikkelijke”, 20 u.: „De grote ontsnapping”. IN DE WAAG speelt de En gelse gitarist Peter Beeryman zaterdagavond 13 mei. Hij is in Engeland een bekend session- muzikant, die met verschillende anderen, zoals Ralph McTell en Wizz Jones, aan platen heeft meegewerkt. Hij vormt nu met twee andere gitaristen de groep Totem en er bestaat een kleine kans dat Berryman de groep meeneemt naar de Waag. Vrijdagavond is er klassieke gitaarmuziek te beluisteren door Johnny Kuipers. Crimes of sex violence DE KENNEMER Kunstkring geeft twee toneelvoorstellingen op 16 en 17 mei in De Linge, Lingestraat, Haarlem Noord van „Klanten kunnen niet wachten” van Jan Staal. Paul Haanstra heeft de artistieke leiding van het geheel. Het Haarlems Toneelgezel schap VZOD-Rokato speelt de komische thriller „Wie heeft Jean Baptiste vermoord?” van Jan van Duynen. Hans Winnem heeft de regie. De voorstellin gen worden gegeven op 25 mei in De Linge en op 26 mei in gebouw St. Jan, Teylerplein in Haarlem Oost. De volgende concerten, die de Orgelkring verzorgt, zijn: Za terdag 10 juni: Johan Timmer man, Haarlem; Maandag 10 ju li: Jean Langlais, Parijs- zater dag 22 juli: Lester W. Beren- broick, Nw. Jersey (Am,); za terdag 12 aug.: Charles de Wolff, Groningen; zaterdag 9 sept.: Nico Waasdorp, Haarlem; zaterdag 14 okt.: Arie J. Key- zer, Rotterdam. Wei zich als donateur op geeft, ontvangt een Orgelpas- poort voor de prijs van 10. Dit paspoort geeft toegang tot alle zeven concerten van deze zomer. Opgave bij W. Boot. Tel. 02521-3532 of aan de kerk voor de aanvang van het concert. Dit jaar voor het eerst ko men twee buitenlandse gastor- ganisten spelen op het orgel van de St. Agathakerk: op 10 juli de beroemde Parijse orga nist en componist Jean Lang lais, organist op het orgel van César Franck in de St. Clo- thilde. Op 22 juli komt de Amerikaanse prof. Lester W. Berenbroick de klavieren van het orgel beroeren. Elk jaar maakt hij een concertreis door Nederland, omdat hij erg onder de bekoring is gekomen van ons orgelbezit. Een grote eei voor Lisse en de Orgelkring, dat hierdoor internationale bekend heid gaat krijgen. Cabaretier Ivo de Wijs om ringd door v.l.n.r. Richard Fritschy, Aggie Terlingen en Pieter Niewint. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Woensdag 19 en 21.IJ u.: Lusten van een vampier”. Luxor Theater (Breestraa’Woensdag 19 en 21.15 u.: „Vier trage gauwdieven”; donderdag 14.15 u.: „Het commando der wrake”, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Vier trage gauwdieven”. In de nachtvoorstellingen van Roxy „Het andere gezicht van de zonde”, een film met korte reportages uit verschillen de delen van de wereld: o.a. hoeren in Hamburg en Amsterdam (Haring Arie doet mee) en andere zondig geachte za ken, zoals merkwaardig genoeg ook onze provo’s. je een eind aan maken, dat werkt niet lekker op den duur. Ivo neemt het praatgedeelte voor zijn rekening, is de eerste stem en schrijft de teksten. Pieter schrijft de muziek en speelt piano. We vonden twee meisjes te veel. Daar teksten voor te schrij ven, dat is een crime. Er ge beuren te dolle dingen mee. Het type Fiet Koster, dat ken je wel, dat is te dol en te lollig. Eén meisje is meer dan genoeg. Aggie (Terlingen), onze tweede stem zingt knap. Ik schrijf op haar mogelijkheden. Richard (Fritschy) was aanvankelijk bedoeld als de aangever. Met zijn soms nichterige gezicht is hij in staat een goede solo te brengen. Ik heb hem zo maar opgediept, hij had alleen wat voor een voetbalclub gedaan”. Laat een basgitaar zien die hij ons voor vier tientjes heeft opgescharreld. „Ik droom ervan bij enkele nummers een mooi baspatroontje op te zetten”. De tijd is rijp voor jong, politiek cabaret”, besluit Ivo de Wijs. „Ik weet alleen niet waar het vandaan moet komen. Wim Kan kan het, maar hij is van de linksbuitenplaats naar de stopperspilplaats gegaan. Hij is de spreekbuis van het Neder landse volk geworden”. doen voelen, niet uw intellect dat u verkocht hebt en wegge geven aan mode en commercie en goedkoop comfort, maar diep binnen in u in langverge- ten gebieden, vreemde onbe kende delen van uw psyche”. Ik verlang er naar ons allen ving op alle straten in de rij te zien staan voor een kom soep. Ik verlang er naar ons aaien onbesuisd en hongerig te zien”. Van „Crimes of sex and vio lence” zegt Clay, dat het een „primitief stuk” is, dat ons te rug moet voeren naar „de lang- vergeten kunst van het kijken, zien, voelen, tot dat u in staat bent voor uzelf diepe persoon lijke betekenissen te scheppen zonder een richting van buiten af opgelegd te krijgen, maar naar waarden waarin u zelf oprecht gelooft”. Het stuk moet het publiek dwingen „menselijk gedrag te bekijken, de grote kunst van het roken van een sigaret, de ongelooflijke schep ping van het zetten van een kop koffie, de kosmische ele menten van een man die het toilet gebruikt”. Welaan, dat alles zaterdaga vond wordt in het Haarlems destraat 23, Haarlem. ogen aan. dat vind ik cabaret, best wat meegeven, maar geen waarheid hoofdletter W is”. Dat zegt de jonge cabaretier Ivo de Wijs die zaterdagavond met zijn groep zal optreden in Haarloheim. Hij is geen onbe kende voor het theatertje en zelfs niet voor Haarlem. In Haarloheim komt hij sedert vier jaar en ook bezoekers van de burgeravonden zullen zijn programma’s ongetwijfeld ken nen. Over Paul Scheelings van het micro-theatertje, met wie De Wijs sedert 1967 contact heeft: „Betalen kan ie niet, maar het is een fijne vent. Er heerst een gezellige sfeer en het zit er bijna altijd vol. Een oud en dierbaar theatertje waar we re gelmatig optreden”. Kabaret (want Ivo houdt de nieuwe spelling aan) Ivo de Wijs ontstond 22 januari 1965. ,Dat was het eerste gezamenlij ke optreden van mij met Pieter Niewint. Na 1968 zijn we meer naar buiten gekomen. Sinds maart van dit jaar zijn daar de theaters bijgekomen om ons ook aan de pers te laten zien. Zo hebben we in Tingel Tangel gespeeld, waar we in september terugkeren”. De professionele wending die Ivo de Wijs gaf aan zijn groep kwam voort uit onvrede. „Die werd steeds groter. We vervie len in het feestavondengenre. Dan moet je met obligate moppen aankomen, maar die hadden we niet in huis. Je hebt op een gegeven moment een goed nummer en dat breng je dan maar niet. We zijn nu op zoek naar een eigen publiek. Voor Haarloheim hebben we keuze gemaakt uit ons eerste theaterprogramma dat we in Tingel Tangel brachten, uit „CABARET IS EEN bunde ling fragmenten, het is sollen of, zoals Gerard Cox het om schrijft: de dingen lekker ordi nair zeggen. Cabaret is het aan de gang gaan met een overtui ging. Het is ook relativeren, je moet nooit doordrammen en stellen „dit is mijn overtui ging”. DE BEROEMDE organist Feike Asma geeft zaterdag 13 mei in de St. Agathakerk in Lisse een concert, waarmee de serie orgelconcert van de Or gelkring Bollenstreek wordt ge opend. ’t Programma vermeldt werken van Bach, Franck, Vierne en Andriessen. Het con cert begint om 8.15 uur. ken. Het wordt tijd dat er wat aan gedaan wordt, opdat ook in Haarlem een regelmatig aanbod is van „kleine produkties”, al dan niet overgenomen uit het Mickerycircuit. De eerste voorstelling uit het Mickerycircuit is zaterdagavond te zien. Dan komt de groep van de Amerikaan Mel Clay, die al geruime tijd in Amsterdam woont, met „Crimes of sex and violence”, een stuk waarin men een gevangene ziet achter tra lies en een cipier, die tenslotte door een andere cipier wordt vermoord. Clay heeft enige ja- ren met het fameuze Living Theatre de wereld rondgetrok ken. Hij is misanthroop, ver vuld van haat tegen de „be schaafde samenleving”. Zijn publiek beschouwt hij als vij and. Hij zegt: „Als u getuige bent van mijn werk, of het nu een film of een toneelstuk of mijn leven is, dan bent u de vijand en verantwoordelijk voor alle pijn en lijden op deze planeet en u moet ervoor boe ten, Het is mijn werk u dit te DE STICHTING Jeugd en Muziek Haarlem organiseert op 27 en 28 mei in de Zanderzaal, voormalig Elisabeth Gasthuis, Groot Heiligland 47 twee con certen, te geven door leden van Jeugd en Muziek. Op de eerste avond spelen jonge solisten werk van Mozart, Bach, Van Beethoven en Florent Schmitt. Ook wordt gespeeld de aubade voor 18 instrumenten van F. Doulenc met medewerking van Hans Bruyn piano. Dit laatste werk staat onder leiding van André Kaart. Op 28 mei speelt een viertal solisten werk van Handel, Mat thias Seiber, Poulenc, Dukas. Eugene Bozza. Het zijn Corry Kerkhof hobo, Renée Hesmerg fluit, Jeroen Vermeulen hoorn en Henny Drost piano. De vier conservatoriumstudenten spelen op deze avond hun examen- stukken. Beide concerten begin nen om acht uur. DIVERSEN Keukenhof (Lisse). Dagel. geopend 8-half uur na zonsondergang. Tulipshow en Tulipgarden (Vogelenzangseweg dag dlner-dansant. Liraaeushof (Bennebroek). In de tropenkas net klnderparadijs „In de zevende hemel” met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels enz Dag g«opend 14-18 u., za- en z°- H-18 uur. Ye®’len*>nrg (Frederikslaan 10, Hillegom) „Holland Handicraft Market”. Geopend vanaf 8 uur. Tot en met 4 juni. dereTghU,S Lls“’ 20 uur: Gen>eenteraadsverga- DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp. Vrijdag 19.30 uur: Verga dering commissie ruimtelijke ordening en volks- huisvesting. BIOSCOPEN City Theater, woensdag 2C uur: Wereld voetbalcup Mexico 1970”; donderdag 14.30 uur: trekt naar India”; donderdag en vrlj- wereld”UUr: Is eCn gekKe rare- dolle' dwaze Stadsschouwburg, donderdag 14.30 uur: Da •dT™’£ aJaaPster”: donderdag en vrijdag 20 uur: TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu- reelCentrum. Moerbergplantsoen, IJmuiden, da gelijks geopend van 9.30 tot 12 en 14 tot 17 uur. Yelsen-Zuld, museum, tentoon stelling, dagelijks 14-17 uur. ren 9*30 ^'tPoort, op werkda- geii en 13-17.45 uur. Stadhuis Velsen. Plein 1945, IJmuiden, is op Sr£2££gerl van maandag to* en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, permanente expo sitie van oudheidkundige bodemvondsten. Bes- ®S??rstraat: Velsen-Noord, geopend dinsdag 12- 13.30 uur, donderdag 12-13.30 uur en 20-22 uur; n&in tijden °P aanvraag tel 02510-92590 cf vZOlv—94109. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Gooi ’t maar in mn pet, Norman Wis dom a.l. Donderdag en vrijdag 13.30 u.„Laurel en Hardy”, a.l. Vrijdagnachtvoorstelling 24 uur: „Levend bij voorkeur dood”, 15 jr Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur, tevens donderdag 14 uur: „Sartanade genadeloze wreker”, 18 jr. Vrijdag nachtvoorstelling 23.30 uur: „De 5 commando’s”, 18 jr. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur, tevens donderdag 16.15 uur: „The French connection”, 14 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 uur, tevens donderdag 16.15 uur: „De bedrieger be drogen, Louis de Funes”, a.l. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Villa Rides”, 18 jr. Vrijdag nachtvoorstelling 24 uur: „Ander gezicht van de zonde”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 15.30, 19 en 21.30 uur: „Straw dogs”, 18 jr. Donderdag 13.30 uur: „Peter Pan”. a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse sehool van de 16de t.m. de 19de eeuw. Prentenkabinet. Avond openstelling met kaarslicht en muziek. Geopend 20.30-22.30 uur t.m. 14 mei. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 15-17 uur. Teylers Museum (Spaame 163). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 16de en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Ita liaanse school. Geopend di. t.m. za. 10-17 u.; 1ste zo. van de maand 13-17 uur. ’t Luifeitje (Gr. Heiligland 15). Expositie pro- dukten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. Vanaf donderdag 20 u. ni het SB-Kelder- tje tentoonstelling van foto’s van Teake Henstra. D. t.m. vrij. 13-17 u„ za. 11-17 u., do.avand van 20-22 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling „Van medicijnman tot medicus” van meer dan 20 eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het historische gedeelte. Vlrhal het heden en de toekomstverwachtingen. Geopend 10-17 uur en zo. 13-17 uur. T.m. 2 juli. Galerie T (Bakenessergracht 67). Expositie van de schilder en graficus Alexandra Marcos Ge opend beh. ma. 11-17 uur, zo. 14-18 uur. t.m. 27 mei. Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaame 48) Schilderijen, keramiek en tekeningen. Geopend di. t.m. za. 11-17 uur, do.avond 20-22 uur. Galerie Kunst voor (Warmoesstraat 16). Tentoonstelling schilderijen van B. G Pasman Geopend 13-18 uur, di. t.m. za. 10-18 u Tot en met 25 mei. Biologisch Centrum Schalkwijk (Boerhaave- laan t.o. Boerhaavekliniek). Tentoonstelling over „Wel en wee van het water”. Geopend zo. 12-18 u. en wo.avond 19-21 uur. Kleedkamers Openluchtmuseum (Bloemendaal) Tentoonstelling „Het leven in de Noordzee". Ge opend zo. 11-15 uur. T.m 15 juni. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden Y.a? B°d11 Blokker Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur, be>h>. zo. en ma Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoórt). Tentoonstelling van de surrealist Frans Erkelen» en de beeldhouwster Renske Morks. Geopend di. t.m. zo. 13-17 uur. Tot en met 28 mei. Het huls in de duinen (Zandvoort). Tentoon stelling religieuze teken- en schilderkunst van Herman van den Boogaard. Geopend 10-12 15-17 en 19-21 uur. Tot en met 29 mei. DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan v. Angers S). Vnjdag 14-16 uur: Spreekuur sociaal raadsman T Ja??c-Iyb„(Gr Heiligland 47). Vrijdag 21.30 u.: Jan Rath Kwintet. Waagtaveerne (hoek Spaame-Damstraat) Ge opend ma., di. en do. 19,30-24 u.; vr. en za. '18.30- 01 u.; zo. 12-5 en 20-22 u. Om de 14 dagen don derdag 20.30 uur; vrijdags en zaterdags 22 u. zondags 1.30 uur: Folkavonden. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23). Dinsdag 20 uur: Filmschuur; woensdag 20 uur* Open Workshop; donderdag 2o uur: Mimework- shop; zaterdag 11 uur: Kinder-Workshop; 14 en 16 uur: jazzballet. Bowlingcentnim (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 10-02 uur; za. en zo. 11-02 uur. Jeugdbow- len iedere zaterdag 11-13 uur Thijsses’ Hof (Bloemendaal). Dagelijks 9-17 u Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen- c?fni,„„VogeIe,ï2a.n?se'yeg b,i Oase”)- Tentoon- stelling over het insektenleven. Geopend zo 11- 16 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Diner-dansant met floorshow Dag. optreden van Toni Dispari en Z1JJ? orkest, in floorshow Valnohaz-Herberts Dolfirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace), a^rid’v^kteiltagwuur"”- en Zat' Z^dv^rt).tDag^ijkBl^MI^i-wauu^'eile*naP^e^n’ Bollenstreek DE TONEELSCHUUR doet mee in het Mickerycircuit. Dit circuit is een systeem waarbij voorstellingen die een of twee weken in het Mickerytheater te Amsterdam hebben gespeeld op tournee gaan langs verschillen de theaters in ons land. De stasschouwburg in Haarlem heeft daarvan tweemaal ge bruik gemaakt, maar het afge lopen jaar is er weinig van gekomen. De schouwburgzaal is nu niet bij uitstek geschikt voor het soort toneel dat in Mickery pleegt te komen. Bo vendien hebben bestuur en di recteur van de stadsschouw burg weinig blijk gegeven min of meer nieuwe vormen van theater in Haarlem krachtig te willen bevorderen. De Toneelschuur, in Haarlem de aangewezen plaats, wil het wél doen, ook al weet men nog niet precies hoe het financieel geregeld kan worden. Het stichtingsbestuur van stads schouwburg en concertgebouw beroept zich altijd op de om standigheid dat volgens de sta tuten van de stichting het on mogelijk is produkties in ande re zalen dan haar eigen gebou wen financieel mogelijk te ma- Natuurlijk heb je een zekere binding aan de tijd, ik probeer wel de vinger aan de pols te houden. Maar niets is apert heilig. Overal zitten haken en Daaraan aanhaken, Je mag als het met r-,. wc-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9