NEDERLANDSE JUDOPLOEG VIA HERKANSING TOCH NAAR BRONS Verrassende nederlaag Den Hertog tegen ploeggenoot Arie Hassink Alleen Ton van Eek plaatste zich in halve finale RUSSEN LIETEN IN BEVERWIJKS BOKSTOERNOOI VERSTEK GAAN Rusland weer Europees kampioen Opmerkelijke prestatie Wiersma 1 Sprintzege voor Lasa 8ZZI 9IZ2 2I22 322B 412 2 *103 62 2 1 DI n n Rus winnaar motorcross in Rhenen Deense beker Urtain tegen Blin Hevige strijd bij de amateurs io^ n Toto niet compleet VRIJDAG 12 MEI 1972 26 iv um n Roda IC-Heerenveen WV-Heracles AZ'67-Wlllem II H aarlwn-V ee nd am HVC-PEC Zw. DFC-Helm. Sport Bl. Wit-Fortuna VI. Cambuur-Eindhoven Nederl-Bulg. o/23 Polen-Zwltserland Heerenveen-Haarlem Roda JC-AZ'67 Zwakke start 3 Tegen Russen T wijf els (Van onze sportredactie) 1 Nederland te vliegen, moesten zij voorbij laten gaan. de or- r< w ee Pi 6- sp (3 ht k\ SW-Graafschap I Z 3 BEVERWIJK Pech is Nederlandse Boks Bond bij de ganisatie van het vierde internatio nale Holland-toernooi niet bespaard gebleven. Tot gistermorgen (donder dag) had bondsvoorzitter Hans Hof man nog de hoop dat een sterke Rus sische delegatie op de laatste avon den van dit kostbare evenement (kos ten 125.000) voor het broodnodige publiek zou zorgen. De Russen had den toegezegd met vier boksers te zullen komen. Van de aanvankelijk opgegeven namen, waaronder die van Europees zwaargewichtkampioen Vladimir Tsjernishov, waren er vo rige week echter al drie verwisseld. Alleen de afvaardiging van Europees juniorenkamnioen Anatoli Levistsjev bleef gehandhaafd. Hii zou met zijn trainer en een begeleider vooruit reizen, terwijl de drie invallers hem kort voor hun eerste wedstrijd zou den volgen. De Russen verzuimden echter ook de visa-aanvragen te ver anderen. Toen men daar achter kwam was het al te laat. De laatste mogelëhLpirï om gis+ovmorgen met het vliegtuig van tien uur naar (Door Ton Sij brands) van (Van onze sportredactie ROB KAT derde Amstel-rijder als (Van onze sportredactie) overwinningskus van de Zaanse rondemiss Ank Groot. THEO KLEIN De halve finale tegen Rusland leverde het bewijs dat de Nederlandse judoka’s zeker in technisch opzicht, niet voor ster ke tegenstanders uit de weg behoeven te De Russische equipe bleef in de finale ook overeind: tegen Frankrijk, dat titel houder Engeland had geëlimineerd, hoe wel bet verschil nu nog kleiner was: 2-2 onbeslist, bij 156 in judopunten. Twee jaar geleden in oost-Berlijn zegevierden de Russen op dezelfde manier over Ne derland. liet was zwaargewicht Koeznet- sov, wiens oerkracht de doorslag gaf. Bij een achterstand van 1-2 (één partij onbe slist) wierp hij de Franse invaller Besson Jouko Lindberg (Fin) wint op punten van Dale Andersson (Canada). Lichtgewicht: Tonny van Eek (Ned) wint op punten van Laszlo Szentes (Hong). Eztra partijen (buiten het toernooi): Bantamgewicht: Miklos Olak (Hong) wint op punten van Jan Huppen (Ned). Licht gewicht: Erik Madsen (Den) wint op pun ten van Wim Ruck (Ned). Weltergewicht( Halve finales): Ib Bötcher (Den) wint op punten van Helmut Hübner (Wdl). Extra partijen (buiten het toernooi): Zwaarwel- tergewicht: Franz Sandl (Oost) wint van Koos Kiers (Ned.) door opgeven in de eerste ronde. Middengewicht: Milan Somit (Tsj) wint op punten van Josef Fleisch mann (Oost). i staan secon te vi o< h H nt ni V( m di m d< g< te er n< Pi df di oi Pi a; A df za w w n< hi ■w N er m df ni V( S] m 1( di st B m d< et In en de ■landië. leneve Ook Jan Huppen greep de gelegenheid aan om zich voor zijn nederlaag van dinsdag tegen de Canadees Hamilton te revancheren. Hij accepteerde daarom een surrogaatpartij tegen de Hongaar Olak, die twee keer neerging, maar desondanks terecht als winnaar werd aangewezen. Arie Hassink won gisteren de eerste tijdrit in Olympia’s Tour. Hier krijgt hij de Nu waren er in dit landentoernooi een aantal omstandigheden aan te voeren die kunnen worden gebruikt als verklaring, waarom Nederland niet reikte tot zijn maximale niveau. Japangangers Eddy van der Pol en Martin Poglajen (respectieve lijk gescheurde enkelbanden en een griep) moesten op het laatste moment worden vervangen, terwijl ook Wim Ruska nog steeds is geblesseerd. De vervanger van Eddy van der Pol, de Hagenaar Theo Schneider de laatste tijd goed draaiend, liep in de eerste wedstrijd tegen Zwitser land een hinderlijke verwoning op aan zijn linker oor, zodat hier in laatste instantie een beroep moest worden gedaan op Leo Heyne. De boksbond zat met de brokken. Het hele programma in de Beverwijkse sport hal moest omgegooid worden, omdat de drie Russen, Soriktoen, Tolkov en Olym pisch kampioen Sokolov, daar hun debuut zouden maken. Het gevolg was onder meer dat de Nederlandse kampioen in het middengewicht Ruud Koopmans, die tegen Tolkov geboekt stond, automatisch over ging naar de halve finales, zaterdagavond in Nijmegen. Voor Koopmans was dat een welkom uitstel. Hij kreeg deze week van zijn baas te horen dat hij ontslagen was omdat hij zich te veel met boksen bezig had gehouden. Bovendien viel de Nederlandse bokser Ter Linde van de trap in het hotel, zodat ook zijn partij woensdagavond in Vlissin- gen geannuleerd moest worden. Door al die mutaties kreeg het publiek (Vlissingen trok met 800 man de meeste toeschou wers) sterk gewijzigde programma’s voor geschoteld. Om toch 'nog aan de noodza kelijke aanvulling te komen viel men in Vlissingen zelfs terug op zwaarwelterge- wicht Jan Raaymakers, die 24 uur tevoren in Amsterdam op had moeten geven na een afschuwelijk pak slaag van de Frans man Belliard. Óp de vraag van de bonds- officials wie van de verliezers nog een bijpartij wilde maken, antwoordde ook hij bevestigend. Het resultaat was woensdag avond in Vlissingen opnieuw een nutteloze slachtpartij, nu tegen de Brit Travis. den, maar het is bepaald toch niet afgege ven.” VOORBURG. Nederland heeft op de eerste dag van de Europese judokampi- oenschappen in Voorburg zijn plaats in de Europese subtop bevestigd. Doch grillig waren de wegen waarlangs de nationale formatie in de landenwedstrjjd zijn positie op de Europese ranglijst gestalte gaf: een plaats ónder de absolute top (1 Rusland. 2 Frankrijk en 3 Engeland en Nederland), doch een. ondanks alle moeilijkheden, duidelijk betere positie dan equipes als West-Duitsland en België. Niettemin is de bronzen medaille van deze titelstrijd nauwelijks van werkelijke waarde. Het aantal landen dat in Europa een volwaardig team op de been kan brengen is nog steeds beperkt. Bovendien werd het gisteren duidelijk dat in brede kring nog steeds een beroep wordt gedaan op de oude garde, dat wil zeggen op judoka's die een vijftal jaren geleden ook al op de mat stonden. Van nieuwe gezich ten is geen sprake. Ook hierop vormt Nederland geen uitzondering, zodat men in wezen kan spreken van een stilstand, die mag worden uitgelegd als achteruit gang. De enige Nederlander die er in het afgelopen weekend in slaagde een ronde verder te komen, was Ton van Eek. De jonge Amsterdammer had daarbij over geluk niet te klagen. Weliswaar gaf hij de geroutineerde Hongaar Szentes (312 wed strijden gebokst, tegen Van Eek 42) goed partij, maar het grootste aantal rake sto ten kwam toch van de Hongaarse kant. Szentes (26 jaar) kwam vooral met zijn linkse hoeken op de maag van Van Eek hard door (Van Eek: „Ik dacht dat hij dwars door me heen zou slaan”). De pupil van Willy Schagen gaf echter geen krimp, stapte beheerst achteruit als de aandrang van zijn tegenstander te gevaarlijk werd en kwa m, ondanks een totaal dichtgeslagen rechteroog, in de der de ronde knap terug. Desondanks zag het er niet naar uit dat hij de meerderheid van de vijfkoppige jury achter zich zou krijgen. De laatste drie minuten hadden echter bij drie juryleden de doorslag ge geven. Zij kozen vóór Van Eek, die in de halve finale uit zal komen tegen de Duit ser Lutz. gaan. Het is veeleer een gebrek aan wed- strijdroutine, dat op kritieke momenten een doorbraak in de weg sta De Russen, die de laatste maanden week in week uit in oost-Europa toernooien hebben afge werkt, drukten hun tegenstanders veelal tegen het einde van de partij in een hoek en konden komen met een extra-explosie, die hun beslissend voordeel opleverde. Karei Gietelink vormde nu de uitzonde ring in gunstige zin. het fenomeen Ruska (een riante’ zege op de oermens Koeznet- sov), buiten beschouwing gelaten. Karei Gietelink bracht via enkele ba lansverstoringen de Rus op nadeel en slaagde er nu wel in de boot af te houden: Nederland stond met 1-0 voor. De knallende ippon die Leo Heyne van Novikov te slikken kreeg was min of meer begroot. En weer was Adrie van Polanen in feite de sleutelfiguur. De Lei- desaar, feller dan ooit, eiste de voortdu rende aandacht van zijn tegenstander Go- galaurdi en leek halverwege de zes minu ten een geslaagde armklem aan te leggen. Tekort evenwel hield hij de Rus inbe- dwang, enigszins uit zijn evenwicht ge- 1 al na een minuut. MADRID. Rudi Lubbers’ kans op een titelgevecht is voorlopig verkeken. De Nederlander had tegen Blin kunnen boksen als Urtain zijn titel niet binnen de limiet verdedigde. De Spaanse bok ser Jose Manuel Ibar „Urtain”, Euro pees kampioen zwaargewicht, zal ech ter op 9 juni in Madrid zijn titel verdedigefi tegen de Westduitser Jürgen Blin. Dit hebben de managers van Urtain en Blin woensdag in Ma drid bekendgemaakt. Jürgen Blin is door de Europese boksunie als officiële uitdager aangewezen. Lubbers is nu reserve. De inleidende tijdrit leverde met de overwinning van Hassink op Den Hertog direct al de eerste grote verrassing op. Weliswaar bleef Derr Hertog slechts drie seconden bij zijn ploegmaat achter, maar opvallender was de uitspraak van Hassink direct nadat hij was gefinisht: „Ik ben niet tot het uiterste gegaan, anders was ik nog wel wat seconden sneller geweest. Ik sukkel al sinds de Ronde vair Gelderland met een verkoudheid en had ook vandaag last van een verstopte neus.” Het kwam Kees Priem, vijfde met een achterstand van veertien seconden, alle maal wat ongeloofwaardig voor: „Ik ken Hassink te goed om dit te geloven. Arie heeft alles gegeven. Hij is geen jongen om het kalm aan te doen. Ik sta goed geklas seerd als vijfde. Als je meteen al aan de kop komt, is heit moeilijk om die positie zeven dagen vast te houden.” Een mening die zijn ploegleider Piet Liebregts deelde: „Onze jongens zitten al lemaal voorin en hebben slechts geringe achterstand opgelopen. Dit is volgens mij de mooiste uitgangsstelling.” Naast een tevreden Liebregts uiteraard ook een tevreden Herman Krott: „In de voorjaarsklassiekers ging het niet hele maal naar wens, maar bang ben ik er niet voor geweest. Wij hebben zoveel kwaliteit in de ploeg, dat het er toch uit moest komen. Nou dat is vandaag dan gebeurd. Het trainingskamp in Zuid Limburg heeft de jongens ook goed gedaan en ik wil ook wel bekennen, dat ik de manrren flink over hun donder heb gegeven. Wel, het resultaat was er dan ook naar. Verbaasd ben ik wel over de overwinning van Arie Hassink. Tijdens de trainingsritjes werd hij steeds gelost tewijl hij toch wel goed tegen de heuvels op kan. Het herstel van Hessink is opvallend”. KOPENHAGEN. Vejle heeft don derdag de finale van het toernooi om de Deense voetbalbeker gewonnen. De ploeg die ook reeds het nationale kam pioenschap had opgeëist, versloeg i n Kopenhagen de tweede divisiecluh Fre- mad Amager met 2-0. Fremad was door het kampioenschap van Vejle reeds verzekerd van deelneming in het toernooi om de Europacup voor beker winnaars. Ondanks een gelijkspel tegen Caesar heeft Sparta '25 uit Beek en Donk de leiding behouden in de kampioencompeti- tie van de voetbalamateurs. Xerxes, dat tot donderdag met gering verschil op de tweede plaats stond, maakte een misstap door met 1-2 van Leeuwarden te verlie zen. Elinkwijk veroverde in Utrecht de eer ste punten in de halve competitie door een 3-2 zege op concurrent Ede, dat na drie wedstrijden de laatste plaats inneemt. De uitslagen luiden: Bantamgewicht: Ove Lundby (Zwe) wint op punten van Josef Respondek (Polen). Vedergewicht: bracht omdat de aankondiging van het punt uitbleef. Arbiter Bascober (de arbi trage vormde overigens op de eerste dag van de kampioenschappen een punt van discussie) bleef evenwel bij zijn beslissing en liet doorgaan. Van Polanen herstelde zich van deze tegenslag niet meer en moest de Rus uiteindelijk op beslissing voor laten gaan. Eugster stelde zich in de beginfase kundig teweer tegen Solodoets- jin, verwierf licht voordeel, maar kon een waza ari (half punt) toch niet vermijden. De winst van Ruska had adaardoor slechts statistische waarde: 3-2 voor Rus land. De start tegen Zwitserland was uiter mate zwak. Zowel Karei Gietelink als Theo Schneider verloren, doch frisse kracht Adrie van Polanen de vervan ger van Martin Poglajen, die zich voor de individuele wedstrijden mocht sparen bracht op agressieve wijze de ommekeer tot stand, waarna routiniers Eugster en Ruska het karwei afmaakten. De wed strijd tegen Engeland ging vervolgens kansloos verloren: 1-4. Beide landen ston den een jaar geleden in de finale tegeno ver elkaar: Engeland zegevierde toen met 3-2. Nu hadden de Nederlandse judoka’s aanzienlijk minder in te brengen. Weer verloren lichtgewicht Gietelink („ik zit gewoon vast”) en halfmiddengewicht Schneider (oor stevig in verband) en nu kon Adrie van Polanen het evenwicht niet herstellen. Tegen oud-Europees kam pioen Brian Jacks, die er niet voor terug schrok bedënkelijke trucs toe te passen, werd het een onbevredigende nederlaag met volpunt. Ook Eugster redde het niet tegen Starbrook. Ruska werkte als van ouds tegen Remfry. doch zijn punt was nog slechts van symbolische waarde. Nederland herstelde zich in de herkan sing tegen West-Duitsland (zonder Klaus Glahn), dat met tactisch judo kundig op afstand werd gehouden. MILL. Na in voorgaande klassiekers vergeefs te hebben gejaagd Op successen, heeft de Amstel-ploeg van Herman Krott in de openingstijdrit van Olympia’s Tour door Nederland gisteren keihard toegesla- gcn. In het Oostbrabantse Mill legden Arie Hassink en Fedor den Hertog na een tijdrit van dertien kilometer beslag op de eerste en tweede plaats, terwijl Gerrie Knetemann als zesde eindigde. De nederlaag van Fedor den Hertog, al was het maar met slechts drie seconden, heeft toch twijfels opgeroepen bij de man uit Harderwijk. „Ik had nog niet de juiste souplesse. Maar kom er is natuurlijk nog helemaal niets verloren.” Een andere verrassing was het rijden van de Limburger Theo van der Leeuw, die als derde eindigde met een achter stand van tien seconden op Priem. Hij bleef in het spoor van de „groten”, iets wat zijn provinciegenoot Jo van Pol niet kan zeggen. De Mars renner verspeelde in het korte tijdritje reeds 1.19 minuut op Hassink. Teleurstellend verliep de wedstrijd in Mill ook voor de plaaselijke favoriet Piet van Katwijk. De Ketting-man, die zich thuis had warm gereden op de home trainer kwam te laat aan de start en verspeelde 1.43 minuut. Nog meer achter stand liep ploeggenoot Jan Lenferink op. Hij kwam ook te laat aan de start en volbracht de dertien kilometer rustig rij dend in 23.04 minuut. Aspiraties op een hoge eindklassering kan hij wel vergeten. De andere Ketting-renners handhaafden zich goed. Aling werd vierde en Schür zevende. Vooral Aling maakte een sterke indruk. De buitenlandse renners zijn in dit eerste treffen niet uit de toon gevallen. De Rus Smetanin eindigde als negende en de Brit Willy Moore als tiende. De Russen vertrokken trouwens slechts met vijf ren- neds, omdat Boris Schuchov niet in Neder land was aangekomen. De Russische tolk trouwens óok niet, zodat de belangen van de Russen nu worden behartigd door de Russische echtgenote van rijwielfabrikant Wim Bustraan. Bustraan over het ontbre ken van Schuchov: „Op de Russische ambassade in Nederland kreeg ik te horen dat de twee mannen wel een visum had- BILBAO. De veertiende etappe in de Ronde van Spanje is zonder noemens- waardige strijd verlopen. Na 145 kilome ter toonde de Spanjaard Lasa zich de snelste van een groep van 54 renners. Jan Krekels legde als beste Nederlander be slag op de zesde plaats. In het algemeen klassement veranderde niets. Fuente blijft met ruime voorsprong eerste. De woensdag gehouden dertiende etappe leverde een overwinning op voor Tamames. Het algemeen klassement is na de veer tiende etappe: 1. Fuente (S-) 68.26,40; 2. Lasa (Sp) 68.33,58; 3. Tamames (SP) 68.34,42; 33. Van der Vleuten, 39. Vianen, 43. Prinsen, 56. Delnoy, 64. Harings, 67, Krekels, 68. Koeken en 69. Van Katwijk. Na drie ritten in de Vierdaagse van Duinkerken heeft de Fransman Yves He- zard de leiding genomen in het algemeen klassement. Nadat Ocarra de proloog had gewonnen en de Belg Van Tyghem de tweede rit was Jan Hordijk met een achtste plaats de beste Nederlander. Har- rie Jansen eindigde gisteren als veertien de. In het algemeen klassement leidt He- zard met twee seconden voorsprong op Van Tyghem. Hordijk en Tnnc twaalfde en dertiende op den. De Italiaan Bergamo w eerste etappe in de Ronde Hij legde de 190 kilom naar Grimentz af in 5.02,50 uur. Pustjens was de eerste Nederlander. Hij eindigde als 43e. HENGELO. In de zevende en achtste ronde van het wereldkampioenschap dam- m<.n te Hengelo werd er weer fel om de punten geknokt. Tot de belangrijkste re sultaten behoort de overwinning die Harm Wiersma woensdag op de Canadese oud- wereldkampioen Deslauriers boekte. Een opmerkelijke prestatie, te meer wanneer men bedenkt dat Deslauriers voordien met Andreiko en Koeperman remise speelde, terwijl hij gisteren een andere titelkandidaat, Gantwarg. eveneens van de winst afhield. In de eerste manche was hij ver de mindere van Pierre Karsmakers die de Rus versloeg met een verschil van maar liefst 21 seconden. Tijdens de tweede manche liet Kavinov zijn ware gezicht echter niet zien en won onbedreigd voor de Duitser Ad Well en Karsmakers. In het begin van de laatste rit leek het als of de Rus zich voordien tevergeefs had inge spannen. Een zeer slechte start leek hem kansloos te maken. De ene tegenstander na de ander werd echter door hem gepas seerd. Na de derde ronde leidde Kavinov. Bij de zijspannen ging de zege naar Broer Dirckx, nadat hij in de eerste manche Oor den Biggelaar en Rikus Lub bers overtuigend had verslagen. Wel slaagde de Zwitserse kamioen Robert Grogg er in de tweede' manche nog in Dirckx te kloppen, maar de eindzege van de Nederlander kwam er niet door in gevaar. In een aantrekkelijke wedstrijd scoor den Brouwer en Van den Bosch voor Elinkwijk voor rust. Erna maakten Jan sen en Gaasbeek gelijk, maar een kopbal van Van den Bosch besliste de strijd ten gunste van Elinkwijk. Xerxes leed een onverdiende nederlaag van 1-2 tegen Leeuwarden. Toonstra scoorde na een snelle uitval en doelman Arie Mud benutte in de laatste minuut een strafschop. Voor Xerxes scoorde Mi- chielsen. Sparta ’25 had de grootste moeite mét Caesar dat het gelijkspel zeker verdiende. Rudie Jansen bezorgde Caesar voor rust een 2-0 voorsprong, maar Jan van der Burcht scoorde tegen. Door een ongeluk kige kopbal in eigen doel hielp Van Heutz Sparta aan één winstpunt. RHENEN. —Op de met 25006 toe schouwers omzoomde Grebbeberg heeft de 23-jarige Russische sportinstructeur Vla dimir Kavinov op verrassende wijze een sterk bezette internationale motorcross gewonnen. Taktisch heeft Wiersma het tegen Des lauriers aanmerkelijk beter gedaan dan zijn voorgangers Koeperman en Andreiko. Gingen de schijven in de duels tussen deze twee Russen en de Canadees in opmerkelijk hoog tempo van het bord, Wiersma daarentegen trachtte vanaf de opening complicaties uit te lokken. Want zoals Roozenburg mij al toevertrouwde: „In het eindspel is Deslauriers oer-sterk, maar in het middenspel wil hij nog wel eens gekke zetten doen.” Wel, dat deed hij zeker. Zonder aan Wiersma’s prestatie af breuk te willen doen, moet gesteld wor den dat hijkansen kreeg, waarvan de Russen nauwelijks hebben durven dro men. Want in een stelling, waarin hij met wit een schijf op 16 had. bezette Deslau riers veld 27. hetgeen voor Wiersma aan leiding was een zwarte schijf op veld 21 te plaatsen, zodat er allelei combinaties in de stelling gevlochten werden. Zo explosief was de witte stelling, dat hij na 31 zetten al in alle varianten verloren stond. Zelf boekte ik in de zevende ronde een regelmatige overwinning op Hisard. Don derdag leek het tegen Baba Sy ook erg goed te gaan, maar waarschijnlijk miste Ik in tijdnood een sterke voortzetting, en mede door het geraffineerde verdedigings- spel van de Senegalese grootmeester zat er voor mij niets meer dan remise in. Dat Kuyken van Aliar won. mag mis schien nog wel even vermeld worden. Maar interessanter is het de aandacht op de komende dagen te vestigen. Vandaag beginnen de Russen aan hun onderlinge duels, vanaf maandag moet Wiersma de gtrijd met de drie Russen aanbinden. De uitslagen van de achtste ronde zijn: Wiersma (Ned)Delhom (Fr) 20, Gant warg (Rus)Deslauriers (Can) 11, La- porta (Ita)Janecek (Tsj) 20, Agliardi (Mon)Verpoest (Belg) 02, Kuyken (Zwits)Aliar (Sur) 2—0, Hisard (Fr) Smith (VS) 11, Baba Sy (Sen)Sij- brands (Ned) 11, Koeperman (RusFa nelli (Ita) 20. Andreiko was vrij. Stand na acht ronden: 1. Wiersma 14 punten, 2. Andreiko 12 uit 7, 3. Sijbrands, Gantwarg en Koeperman 12, 6. Kuyken 9 uit 7, 7. Smith 9, 8. Deslauriers 8 uit 7, 9. Baba Sy 7 uit 7, 10. Delhom en Hisard 6 uit 7, 12. Aliar 6. 13. Fanelli 5 uit 7, 14. Laporta en Verpoest 5, 16. Agliardi 0 uit 7, 17. Janecek 0. Uitslag: 1. Arie Hassink (Amstel) de 13 km. in 16 min. en 57 sec. (met tijd vergoeding 16.42), 2. Fedor den Hertog (Amstel) 17.00 (16.50), 3. Theo van der Leeuw (Ovis) 17.07 (J7.02), 4. Jan Aling (Ketting) 17 10; 5. Cees Priem (Frisol) 17.11; 6. Gerry Knete mann (Amstel) z.t., 7. Frits Schür (Ket ting) 17.13, 8. Wicher Vlot (Kroon) 17.15; 9. Eugenie Shetanin (Rusl.) 17.17; 10. Wil ly Moore (Eng) 17.8; 11. Henny Kuiper (Ketting) 17.21; 12. Andre Jansen (Frisol) 17.25; 13. Cees van Dongen (Caballero) 17.28; 14. Jan Bakker (Amstel) z.t.; 15. Gerard Kamper (Amstel) 17.30; 16. Wim Jansen (Interfrent) 17.30; 17. Uli Sutter (Zwits) z.t., 18. Iwan Skosarew (Rus) 17.31; 19. Ton Damen (Automatic) 17.33; 20. Milan Garstka (Tsj.) z.t. DEN HAAG. De cijfers sporttoto nummer 45 zijn: Aantal deelnemers: 491.816, inleg: f 965.506. Prijzenbedrag 408.409. Be schikbaar voor eerste, tweede, derde prijs en extra premie elk: 102.102. HeerenveenHaarlem en Roda JC AZ'67 worden zondag gespeeld. De premie van sporttoto nummer 40 ten bedrage van bruto 142.594.60 is ten deel gevallen aan de houder van het formulier met nummer J 1713369. De gelukkige ontvangt nu aan prijs en premie in totaal bruto 142.868.60.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 26