Dressuurdag Bomen aan Marquettelaan aangetast door iepziekte WILMS FLOET Werkgroep Dorpsraad voorlopig van start Overdekte Werkplan voor Veilig verkeer Team Geldermans sterkste in Beverwijkse zaalvoetbalstrijd tribune op sportpark Adrichem V erkoop visakten Officier eist 2 jaar voor mislukt schot op Beverwijkse hoofdagent voor de jeugd GEEN VERVANGING VAN REUZEN, MAAR WAAKZAAMHEID GEBODEN I 1 t 'W Weer succes voor tamboer- en Pinkstervakantie e MES in Groene Huis Plantenziekten- VVV-kantoor maandag kundige Dienst onderzocht takken trompetterkorps weer open s v - 7 DREIGEN MOEDERDAG KREIERDAG FAMILIE-DRUKWERK '.r igÈR j» «ÉL VRIJDAG 12 MEI 1972 IJMUIDER COURANT VOOR MOEDERDAG: LUXE HAND- en SCHOUDERTASSEN KENNEMERLAAN MARKTPLEIN VAN RIXEL zo'n drukker! Grote Houtstraat 26-30 Haarlem (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM „We hoeven deze buitenlandse zwervers, en crimi nelen want zo beschouw ik deze man echt niet de indruk te geven dat de justitie hier zo makkelijk is. De politie heeft het al moeilijk ge noeg en als ze nu ook nog als schiet schijf wordt gebruikt....”. Veront waardigd richtte de Haarlemse offi cier van Justitie mr. Van der Valk Bouman zich woensdag tot een 32- jarige Italiaan, als keukenhulp in Velsen-Noord werkzaam. Deze bui tenlandse werknemer had in maart een Beverwijkse hoofdagent als doelwit gekozen en loste tijdens een achtervolging een pistoolschot op hem dat gelukkig doel miste. De officier vroeg er twee jaar voor. I ,J. BW ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) Stichting Het (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) Verder de beroemde Kreier batistzakdoekjes v.a. f 2,75. Een vrijblijvend bezoekje is echt de moeite waard. Het college vermeldt dit in het ant woord op vragen van het raadslid ir. J. P. Kroon. In welke mate de iepziekte in de Marquette-bomen heerst, meldde de ge meente niet. Men verwacht bij een goed onderhoud de bomen nog vele jaren te behouden. Momenteel wordt er wel een proef genomen met herbeplanting, in casu met een soort iep, die resistent is tegen de gevreesde ziekte. HEEMSKERK. Tijdens een algemene ledenvergadering van de Heemskerkse af deling van Veilig Verkeer Nederland op dinsdagavond 16 mei in het verenigingsge bouw De Vrijburcht wordt onder meer het werkplan en de begroting 1972 vastge steld. Dit vast te stellen werkplan is noodza- keelijk in verband met de ingrijpende wijzigingen, welke het komende najaar in Heemskerk zullen plaats hebben ten aan zien van voorrangswegen en -kruisingen. Door dit succes komen nu al aanbiedin gen binnen voor een optreden in binnen- en buitenland. De eindstanden van de poules waren: poule 1: 1. Geldermans 5 pnt.; 2. Sport 4 pnt.; 3. Wilms Floet 3 pnt.; 4. FC Merce des 0 pnt. Poule 2- 1. Carillon Boys 5 pnt.; 2. Les Routes Boys 3 pnt.; 3. FC Hills 3 pnt.; 4. FC Fransen 1 punt. Voor aanmelding of nadere inlichtingen kan men dinsdagavonds het bestuur tref fen in de Maarten Lutherschool aan de Wijk aan Duinderweg. Telefonisch is men bereikbaar onder de nunimer 25898, 26079 of 27097. (Van een onzer verslaggeefsters) Oosterdulnweg 29, IJMUIDEN - TELEFOON 1 47 68 GEBOORTE VERLOVING HUWELIJK Vele standaardmodellen in mon sterboek thuis te bekijken Ook naar eigen ontwerp Verder worden de gebruikelijke agenda punten zoals jaaroverzichten van secreta- is en penningmeester, bestuursverkiezing en de benoeming van afgevaardigden en plaatsvervangers naar landelijke en dis- trictsvergaderingen aan de orde gesteld. Alle artikelen van Kreier uit Zwitserland zijn Moederdag- geschenkjes. pakt. Hiervoor wordt dan tevens een tijd- planning gemaakt. Voors wordt overwogen te komen tort de instelling van een soort klachtenbu reau. Bij dit bureau kunnen alle moei lijkheden en problemen, welke het alge meen belang raken, worden ingediend. Deze klachten worden dan of doorgegeven naar de juiste instanties of personen dan wel door de werkgroep zelf afgehandeld. In verscheidene bomen aan de Mar quettelaan heerst de iepziekte. De gemeente wil er alles aan doen de zo fraaie noordelijke entree van Heems kerk te behouden c.q. te herstellen. De ploeg Geldermans die de Bever wijkse zaalvoetbaltitel in de wacht sleepte. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK In de bomen aan de Marquettelaan heerst de zo ge vreesde iepziekte. Dit is gebleken uit een onderzoek van de Plantenziekten- kundige Dienst te Wageningen in een aantal takken van bomen aan de groene, noordelijke invalsweg naar Heemskerk. De Marquette-bomen blijken ernstig te zijn aangetast door de iepziekte, veroorzaakt door de schimmel ceratocystis. Burgemeester en Wethouders denken nog niet aan totale vervanging van de enorme bomen. Dit acht men pas noodzakelijk wanneer blijkt, dat de bomen in ernstige mate door de iepziekte zijn aan getast. Zin verweer gisteren voor de recht bank: hij had helemaal niet gemikt op de agent, hij had het pistool al rennende gepakt omdat hij dacht dat het zou vallen en toen was het afgegaan, een soort angstreactie, gevoed door de drank. Daar zal dan wel een kwaad geweten bij zijn gekomen: meneer was niet onbekend bij de Italiaanse politie, en ook de Belgen zullen hem graag nog eens op het gerech telijk matje zien verschijnen. Dat zegt Interpol tenminste. Móét een ander zijn, meende verdachte. Maar alle gegevens klopten wel eerg nauwkeurigSchou- derhophalend stond hij er tegenover. Hetzelgde ontkennen ook ten aanzien van het pistool: hij zou het gevonden hebben op een wc in de Casa Nostra, het tehuis voor buitenlandse werknemers. Maar het warpen was gestolen in België, op een plaats waar hij zelf gewerkt had en dat bevorderde de waarschijnlijkheid van zijn verhaal niet. „Er was gesproken van een mes, en ach ja, een Italiaan en een mes, dat hoort bij elkaar. Toen we daar middenin dat groepje stonden viel opeens dat woord pistool en toen di eknaap wegrende en opeens iets uit z’n kontzak haalde, dacht ik wegwezen”. Wegwezen, adt moet de Italiaan ook gedacht hebben. Hij was tenminste onvindbaar na het gebeurde. Een dag later zagen de belaagde agenten hem in de Beekselaan lopen. Hij liet zich zonder verzet in de surveillancewagen zetten en was zich van geen kwaad be wust tot de agenten het pistool uit de binnenzak van zijn colbert haalden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK-WIJK AAN ZEE. In gaande maandag 15 mei is het VW- kantoor in Huize Scheybeeck aan de Vel- serweg weer de gehele dag open. De VVV heeft de besprekingen omtrent de perma nente bezetting van het bureau door zes mensen afgerond. Deze mensen, vier da mes en twee heren, hebben zich onlangs beschikbaar gesteld om de VVV uit de benarde situatie te helpen. Zoals het er enkele weken geleden naar uitzag, zou de VVV wegens gebrek aan financiële mid delen zich genoodzaakt zien het kantoor te sluiten. De nieuwe VVV-medewerkers hebben verklaard het werk geheel pro- deo te willen doen. Het kantoor is nu van half tien ’s morgens tot half vijf ’s mid dags geopend. Zaterdag en zondag is men gesloten. BEVERWIJK. Het eerste zaalvoet- balkatnpioenschap van Beverwijk, dat op Hemelvaartsdag in de Beverwijkse sport hal werd gehouden cn waarvan de orga nisatie in handen was van Carillon Boys, werd gewonnen door het team van Gel dermans. In de finale bleef het na specta culaire strijd met een score van 7-2 de meerdere van de organiserende club. Het favoriete Sport dat met een punt meer dan Geldermans eerder beslag had gelegd op de titel in de derde klas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie bleef enigszins onder de verwachtingen en ver loor in de strijd om de derde plaats met 3-2 van Les Routes Boys. In de zomer zal dan kunnen worden geconstateerd of deze het vorig jaar geplante bomen al dan niet zijn aange tast. Tevens wordt dan vastgesteld welke bomen moeten worden gesnoeid en-of af gekapt. Ook kan in de zomer een alge meen onderzoek worden gedaan door Staatsbosbeheer en-of de Plantenziekten- kundige Dienst. Indien noodzakelijk kan daarna een herbeplantingsplan worden opgesteld, aldus B. en W., die nog meede len, dat alles in het werk gesteld zal worden om de fraaie groene Marquette laan te handhaven c.q. te herstellen. De iepziekte werd in ons land voor het eerst geconstateerd in 1918. De ziekte BEVERWIJK. De Groene Huis organiseert enkele activitei ten tijdens de pinkstervakantie. Zo wordt op woensdag 17 mei een bustocht gemaakt naar het Dolfirama in Zandvoort en het Pannekoekhuisje in Kraantje Lek. De bus vertrekt om ’s mid dags één uur vanf het buurthuis aan het Raamveto. Om circa vijf uur zijn de kinderen dan weer terug in Beverwijk. Voor deelname aan dit uitstapje dienen de kinderen zich op te geven aan het Groene Huis. Op donderdag 18 mei wordt op het speelterrein van de Ireneschool een sport en speltienkamp gehouden voor jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar. De tienkamp begint om twee uur. Een filmvoorstelling van „Robin Hood” kan de kinderen dinsdagmiddag 16 mei vanaf twee uur in spanning houden. BEVERWIJK. Het tamboer- en trompetterkorps „Beverwijk” heeft op He melvaartsdag met veel succes deelgeno men aan het jubileumconcours van „Kunst en Vriendschap” in Zoetermeer, dat onder auspiciën van de Algemene Unie van Muziekverenigingen wordt geor ganiseerd. Evenals zondag in Limmen ver- wierd het TTB donderdag de eerste prija in de introduktie-afdeling. Tevens kwam men in aanmerking voor de extra prijs, toegekend aan het beste korps van dit concours. Dat is gaan geringe prestatie want er namen die dag topkorpsen als Excelsior uit Rotterdam en de Drumquard uit Delft deel. BEVERWIJK Op Hemelvaartsdag hield de Ruiercemtrum Beverwijk in haar manage de derde dressuurdag voor de jeugd in de dressuurcompetitie tussen de verschillende manages in de omtrek, die een groot succes is geworden. Elke manege houdt een dressuurdag, waarbij alle ruiters dan rijden op paarden van de organiserende vereniging. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Een voorlopige werk groep Dorpsraad in oprichting is woens dag officieel van start gegaan. Deze werk groep gaat zich in eerste instantie bezig houden met het tegengaan van de vervui ling van het dorp en tevens het bevorde ren van de verfraaiing van de badplaats. Bovendien gaat deze voorlopige werkgroep zich beraden over de toekomstige struc tuur van de op te richten Dorpsraad. Dit is bestoten tijdens een eerste bijeenkomst van een aantal personen, dat positief héld gereageerd op de vraag om deel te nemen aan een werkgroep, die het op een verga- derirrg van 13 april genomen initiatief verder zou uitwerken. De leden van de voorlopige werkgroep zullen een inventarisatie maken van de problemen op het gebied van de toene mende vervuiling van Wijk aan Zee. Te vens zullen zij een overzicht makerr van die kwesties, welke naar hun mening op kante termijn om een oplossing vragen in het algemeen belang. Aan de hand van deze inventarisatie gaat de werkgroep zich op 23 mei tijdens een bijeenkomst in huize Scheybeeck beraden over de wijze, waarop met name de problematiek van de vervuiling het beste kan worden aange- Het geruzie over een mandfles wijn zette zich buiten voort. Er was sprake van een mes en de snel gewaarschuwde politie begon de heren te fouilleren. Opeens zette één het op een lopen, een politieman rende er achteraan en toen was daar opeens dat pistool dat afging. De kogel belandde in de houten overkapping van het NW-gebouw De Wijkerbaan. Heel kalm, vriendelijk de gelukwensen van verdediger, rechtbank en OM in ontvangst nemend omdat-ie het er levend had afge bracht stond de agent nu als getuige voor het hekje, pratend alsof hij dagelijks met schietende buitenlanders van doen h'eeft. De officier van justitie zei de indruk te hebben dat de Italiaan wel de opzet had om werkelijk de hoofdagent dood te schieten, „maar bewijzen kan ik het niet.” Hij baseerde zijn eis derhalve niet op een poging tot doodslag maar op bedreiging met het pistool, en overtreding van de vuurwapenwet. De raadsman mr. Boers, was het eens met de officier dat er geen sprake was van doodslag. Restte de bedreiging die hij echter ook aanvocht en wel op grond van de volgens hem ontbrekende opzet. Hij zei zich voor te kunnen stellen dat de man in een panieksituatie was weggerend, en dat pistool was afgegaan, maar of daar nou de opzet, willens en wetens tot bedreiging, in lag waagde hij te betwijfelen. Daarom vroeg hij vrijspraak voor het eerste ten laste gelegde. De overtreding van de vuurwapenwet wilde hij ook in heel an der, minder fel licht zien. Het verstandigt leek het hem zijn cliënt maar zo snel mogelijk weg te zenden, ons land uit. heeft de iepen in de zand- en veenstreken bijna volledig doen verdwijnen, terwijl ook in de kleistreken van de eens zo fraaie iepenbeplantingen langs de polder wegen niet veel meer over is. Om de iep, die zo bij uitstek geschikt is voor de beplantingen van deze wegen te behouden, is het uitvoeren van maatregelen ter voorkoming en bestrijding van de ziekte noodzakelijk, zo schrijft de Plantenziekten- kundige Dienst aan de gemeente Heems kerk. Bij het aanplanten van nieuwe ie pen moet dan gebruik gemaakt worden van resistente soorten, zoals in de Bever wijkse Breestraat is geschied. man. De acht deelnemende teams waren in twee poules ondergebracht en de win naars daarvan kwamen in de finale. De nummers twee mochten in de strijd om de derde plaats aan de slag. In poule 1 eindigde het topduel tussen Geldermans en Sport in een 2-2 gelijk spel, waarna Geldermans tot de volle winst kwam op Wilms Floet en FC Mercedes, terwijl Sport alleen van FC Mercedes wist te winnen en tegen Wilms Floet niet verder kwam dan een doelpuntloos gelijk spel. Geldermans werd zodoende poulewinnaar. Carillon Boys kwam in poule 2 tot over winningen op FC Hills en Les Routes Boys, terwijl het aan FC Fransen een 0-0 gelijk spel moest toestaan. In de finale bleek Geldermans veel beter dan Carillon Boys en nam al voor rust door Jaap Aardenburg, Jan Foot en Peter Gerrits een 3-0 voorsprong. Toen doelman Geerlofs van Geldermans na de In het dressuurrijden werd rijproef 1 gereden; een proef waarin verschillende facetten van de dressuur aan de orde komen. Om half elf werd begonnen met de eerste combinatie en onder stralende weersomstandigheden. Nog drieëntwintig combinaties volgden. Spoedig bleek dat de ruiters van Ruitercentrum Beverwijk het hoogste aantal punten zouden gaan beha len aangezien de thuiswedstrijd, het ken nen van hun paarden en bovendien het oefenen in eigen omgeving voor hen een voordeel betekende. pe uitslagen waren: Individueel: 1. Jo- sien Brünnings op Palmiro 119 p; 2. Trudy Schouten op Iwan 110 p; 3. Goof van Buggenum op Jasco 109 p; 4. Ton van Breemen op Arthos 108 p; 5. ex equo Erna Kooiman op Bonheur, Raymond Warmerdam op Mr. Motto en Jan Gurp- stra op Black Boy 107 p; 8. Patricia Dooter op Arthos 103 punten. Maneges: 1. Ruitercentrum Beverwijk 656 punten; 2. Manege De Weers 544 punten; 3. Manege Bentveld 525,5 punten en 4. Manege Castricum 524,5 punten. doelwisseling een geblesseerde tegenstan der overeind wilde helpen, gaf arbiter Docter aan de Boys een vrije trap en die werd door Rookhuizen in het verlaten doel geknald: 3-1. De strijd kreeg door dit voorval een grimmiger karakter. Carillon Boys haalde door Loet Hoogerwerf zelfs op tot 3-2, maar toen trok Geldermans de teugels weer strak aan en liep door Aar denburg, Gerrits en Henk Jansen (2x) tot 7-2 uit. Door burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk werd meteen na afloop de fraaie bokaal uitgereikt en daarbij leverde Carillon Boys ook een fles champagne, welke in de bokaal werd leeggegoten. Sport nam in de strijd om de derde prijs weliswaar een 2-0 voorsprong op Les Routes Boys, dat nadien met drie treffers de winstkansen volledig deed ke ren: 2-3. BEVERWIJK. Van zaterdag 13 mei af zijn er in het politiebureau in Bever wijk weer visakten verkrijgbaar. De bij- dragebewijzen kosten 5, de kleine visak ten ƒ11,75 en de grote 33. Voor dit zaalvoetbalkampioenschap be stond over het algemeen een redelijke belangstelling. Men schatte het aantal toeschouwers over de hele dag op zo’n 800 De linnen artikelen, zoals cocktailhanddoeken, placemats ».d. en tevens de pannenlap pen, cocktailschortjes zijn alle maal weer verrassend leuk. U kunt kiezen uit 500 ver schillende zuiver zijden shawls in 18 kleuren v.a. f 14,50. BEVERWIJK. Het bestuur van „De Kennemers” heeft het gemeentebestuur verzocht een subsidie toe te kennen in de bouwkosten van een overkapping van de tribune met duizend zitplaatsen, ten zuid westen van het hoofdveld van het ge meentelijk sportpark Adrichem. De kosten van deze overkapping kun nen aanzienlijk worden beperkt omdat de vereniging het opbrengt zoveel mogelijk werkzaamheden door eigen leden uit te laten voeren. Normaal, dus als geheel uitbesteed werk, zouden de kosten 121.800 belopen. B. en W. waarderen bijzonder deze zelfwerkzaamheid en het college is bereid een subsidie toe te kennen van 25% van ƒ121.800,- (zonder aftrek van de bespa ring) en dat betekent een subsidie van 30.450.-. Om in de toekomst moeilijkheden te voorkomen met betrekking tot andere ge bruikers van het sportcomplex Adrichem willen B. en W. als voorwaarde aan deze subsidieverlening verbinden, dat het colle ge zich de vrijheid voorbehoudt aan ande re gebruikers van de tribuneaccommoda- tie toestemming te verlenen tot het ge bruik daarvan, na overleg met „De Ken nemers”. De gemeenteraad zal het voorstel van B. en W. behandelen in de openbare vergadering op 18 mei aanstaande. Het gebeurde in de nacht van 6 maart op het President Kennedyplein in Bever wijk. Een groepje Italianen had wat tarm- melant in een café. Verdachte, toen net een week in ons landje, moet al tijdens een spelletje bingo aardig te keer zijn gegaan. Toen iemand de telefoon pakte om de politie te waarschuwen zou hij gezegd hebben: „Leg neer, anders schiet ik je neer.” Het pistool was blijkbaar die avond een trouwe kameraad, dicht bij de hand in zijn riem op de rug.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7