agenda dat kan ie niet betalen Kroegentocht met bier en valium KW 135 „Rijnmond VI aan Rederij Parlevliet overgedragen Automobilist reed te snel Brandje achter bandenloods de ru i|ter Grote wSfel metKlopKlop Goed nieuws voor de nieuwe bewoners Sterf lat Zeewijk! „Een boete opleggen gaat niet, Hier vindt U onze Modelflat, 9 In en om Haarlem Heemskerk na Van Paul van Ewijk Velsen-IJmuiden IJmuiden, tel: 19015. BHK gaat leden winnen marktplein 30 kennemerlaan 38 marktplein 50 INTERMEUBEL- KLASSIEK- TAPIJT EN GORDIJN Doorgereden aanrijding Beverwijk 8 VRIJDAG 12 MEI 1972 1 WEN 95 - z x y Kratje halen Clementie Zusterschip Valium en bier Grammofoonplaten Portier sloeg open bij het keren Met een prachtige klassieke inrichting en series extra voordelige aanbiedingen in tapijten en gordijnen. OPENINGSTIJDEN: Iedere dag ’s morgens van 10—12 uur, ’s middags van 2—5 uur. Iedere avond (behalve zaterdags) 7—9 uur. Zondags gesloten. B i ADVERTENTIE (TIE chap, caloriearm f 1.27 per pakje I leuk recept op elk zakje (Van een onzer verslaggevers) riE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) van (Van een onzer verslaggevers) het vooruitzicht. de echte bakker I DE Verslagen staat hij voor het beklaag denbankje en zijn enige troost op dat moment is, dat hij zich in de rug ge steund weet door zijn raadsman, mr. C. Balkevoort. De KW 135 is bedoeld als zusterschip van de enige maanden geleden door deze rederij in de vaart gebrachte KW 42 „Rijn mond V”, zodat hiermee zonodig in span kan worden geopereerd. In grote trekken volgt dit nieuwe vaartuig aldus het be proefde patroon van het type hektrawler, intermeubel HAARLEM Het heeft de vierenveertigjarige chauffeur uit IJmuiden, die zich woensdag voor de politierechter in Haarlem moest verantwoorden, de laatste paar jaar niet erg meegezeten. Echtscheidingsperikelen en onhandige manipulaties waren er de oorzaak van dat zjjn vroegere broodwinning, een agentschap voor verzekeringen en financieringen, plaats maakte voor een andere: Het beheren van een cafébedrijf in Arnhem. Ook daarin bleek de klad te zitten, het verkeerde merk bier stroomde uit de pomp en de zaak werd gesloten wegens gebrek aan baten. Dan was er nog een drievoudig beslag op zjjn woning inclusief de inboedel, een voortvloeisel uit reeds opgesomde moeilijkheden. Velsen Een 37-jarige Amsterdammer, die met te hoge snelheid over Rijksweg 9 reed verloor in de beruchte bocht nabij de tunnel de macht over het stuur en raakte de rechter vangrail, waarvan hij tien meter vernielde. De wagen gleed vervolgens naar de overkant van de weg en ploegde daar twintig meter vangral om. Met een hoofdwond is de bestuurder door de Ongevallendienst naar het Zee- wegziekenhuis gebracht en daar behan deld. Vervolgens kon hij naar Amsterdam terugkeren, echter zonder auto. Nog een interessant adres voor dagblad- abonneewervers zou da z(jn van een achtenvijftigjarige machinist uit Bever wijk. Deze steelt wel eens een krantje uit een brievenbus. Dat kost hem nu twee dagen hechtenis, veroordeeld bij verstek. BEVERWIJK. Om de financiële posi tie van de vereniging wat te versterken houdt de Beverwijkse Harmonie Kapel zaterdag 13 mei een ledenactie in de wijk, ten westen van de Aikmaarseweg. De actie wordt begeleid door de boerenkapel, gezeten op een platte wagen, de majoret tes van de BHK en vrienden van de kapel. Op 27 mei komt de BHK in de wijk, ten oosten van de Aikmaarseweg Maandagavond 15 mei geeft de BHK een concert in de tent op het Europaplein, die voor dat doel door de gemeente wordt opgezet. Als mr. W. Möger, substituut officier van Justitie, drie maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf eist, fronst de raads man bedachtzaam het voorhoofd en zegt: „Als dat gebeurt, dan vormt dat de laatste schakel in een keten van ongelukken. Ik doe daarom een beroep op uw clementie. Een boete opleggen gaat niet, dat kan ie niet betalen. Blijft over: een voorwaarde lijke straf als de enig menselijke oplos sing. Gelukkig is zijn huwelijk nog in stand gebleven.” De politierechter mr. B. Swanenburg wil er best rekening mee houden dat er veel gebeurde door moeilijkheden en dat verdachte gedurende dertien jaar hieraan maar vindt een gevangenisstraf van acht weken, waarvan twee voorwaardelijk, en een proeftijd van drie jaar toch de juiste strafmaat en doet zo ook uitspraak. Wat het beslag op huis en haard be treft: het huis bleef wel staan, maar de inboedel verdween grotendeels. Verdachte: „Mijn vrouw heeft de meubelen wegge daan en een bureau heb ik aan een kennis gegeven.” Hij voert verder aan dat het beslag dat de financieringsmaatschap pij liet leggen niet rechtsgeldig was. De rayoninspecteur zou van alle koop en verkooptoestanden op de hoogte zijn ge weest en het goed gevonden hebben. Er was zelfs sprake van een regeling. Ver- dachte’s provisie zou op zijn schuld wor den afgeboekt. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 U.: „De schouwbIjrg Haarloheim (Bavogebouw, Smedestraat 23). Zaterdag 20.30 u.: Cabaret Ivo de Wijs uit Am sterdam. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23). Zaterdag 20.30 u.: Mlckery Circuit met „Crime of Sex and Violence”. Reder N. Parlevliet gaf daarop uitdruk king aan zijn grote voldoening over deze aanwinst voor de vloot, welke hij gaarne toevertrouwde aan de bekwame schipper Kees van Duin. Vooral omdat deze zee man reeds dikwijls heeft bewezen zijn vak volledig te verstaan. Vandaar dat het de heer Parlevliet nauwelijks nodig leek hem erop te wijzen dat hij het bevel gaat voeren over een modern uitgerust schip, waar de rederij enige miljoenen guldens aan ten koste heeft gelegd. Hij wenste daarom de schipper en zijn bemanning eveneens veel succes, in de hoop dat er op deze wijze ook iets voor de rederij zal mogen overblijven. En omdat een en an der uiteindelijk toch afhankelijk is van een hogere macht, stelde de heer Parle vliet schipper Van Duin nog een bijbel in i „Van dan 20 het de en IJMUIDEN. De vissersvloot van de n.v. rederij en haringhandel N. Parlevliet jr. uit Katwijk aan Zee is inmiddels weer uitgebreid met de moderne hektrawler KW 135 „Rijnmond VI”, welk aan de Haringkade in IJmuiden gelegen schip woensdagmiddag officieel door de n.v. scheepswerf Haak uit Zaandam aan deze rederij werd overgedragen. Dit geschiedde doormiddel van het gebruikelijk ceremo nieel, bestaande uit het wisselen der vlag gen, nadat scheepsbouwer W. Haak eerst nog even zijn grote erkentelijkheid had uitgesproken over het met deze opdracht in zijn werf gestelde vertrouwen. Hij verzuimde daarbij niet de rederij en de bemanning behouden reizen en goede vangsten toe te wensen, om tenslotte als toepasselijk geschenk een bijzonder fraaie scheepsbel aan te bieden. Over de menselijke kant van de zaak zegt de raadsman: „Verdachte is nu chauffeur geworden, maar nu heeft hij weer last van zijn ruggewervel. Gelukkig was hij al in vaste dienstbetrekking toen hij daar last van kreeg, zodat hij nu gebruik kan maken van de ziektewet.” Maak er een gezellig weekend van met zo’n heerlijke MOE DERDAG?AART (reeds v.a. 5.-) Later op de avond heeft de e igenaar van de geparkeerde auto hem aangetrof fen in een café in Haarlem-Noord. Samen zijn zij daar naar de politie geweest, die de zaak overgaf in handen van de politie van Velsen. Deze heeft proces verbaal opgemaakt wegens doorrijden na een aan rijding. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Achter een bandenloods in de Middenhavenstraat werd woensdag ochtend brand geconstateerd. Door onbe kende oorzaak was er een kleine dertig banden in brand geraakt. Een voor de sloop bestemde Volkswagenbus werd daarbij geblakerd, evenals een houten schutting. Van het afdak van een automo bielbedrijf werden vier plastic en eterni- ten golfplaten vernield. De schade is ge raamd op vijftienhonderd gulden. gesproken wordt, b ehalve dan, wanneer zijn tolk in actie komt. Omdat het niet de eerste maal is dat hij iets heeft weggeno men, wordt hij veroordeeld tot honderd- vijftig gulden boete of vijftien dagen hechtenis. Verdachte zegt dat hij zich zeer schaamt, neemt verder geen risico en betaalt contant. Zes jaar heeft de 35-jarige fabrieksar beider uit IJmuiden zijn rijbewijs en nog nooit iets gehad. Nu neemt hij een bocht te scherp en slaat om. Hij blijkt vijf flesjes bier te hebben gedronken, gewoon gezellig thuis. De bloedproef heeft 1,25 promille aangewezen en dat is te hoog. Conform de eis worden hem twee weken gevangenisstraf opgelegd en zijn rijbewijs is hij een jaar kwijt .Saillante bijkomstig heid: Verdachte was op weg om nog een kratje bier te halen. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Een automobilist, die donderdag omstreeks half vijf ’s middags in noordelijke richting op de Hagelinger- weg reed, draaide ter hoogte van d e Hyacintenstraat zijn auto om in zuidelijke richting verder te gaan. Daarbij sloeg zijn portier open en raakte eerst het linker- achterlicht van een geparkeerd staande personenauto en vervolgens het linker voorspatbord. Dit was voor de automobilist echter geen reden om te stoppen en de schade te regelen, hij reed met onverminderde vaart door, richting Haarlem. grote ontsnapping”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Mullmanslaan 8). Expositie werkstukken van Ruud Cornelisse, Paul Baars. Victor Lindford. Ton de Rooi) en Fuchs van Son: geopend van 10 tot 21 uur. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu reel Centrum. Moerbergplantsoen, IJmuiden, da gelijks geopend van 9.30 tot 12 en 14 tot 17 uur. Beeckesteijn, Velsen-Zuid, museum, tentoon stelling. dagelijks 14-17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, op werkda gen 9.30-12 en 13-17.45 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, permanente ex positie van oudheidkundige bodemvondsten, Bes- semerstraat, Velsen-Noord, geopend dinsdag 12- 13.30 uur, donderdag 12-13.30 uur en 20-22 uur; op andere tijden op aanvraag tel. 02510-92590 of 02510-94159. Na deze toespraken kon het sein wor den gegeven voor het wisselen der vlag gen, welke handeling werd gevolgd door het aanbieden van de traditionele zee- mansdronk. met overdekte werkruimten met lopende banden, waar voldoende ruimte voor het plaatsen van tonnen in werd gereserveerd. Aldus wordt de nadruk gelegd op een zo goed mogelijke verwerking van de vangst, zowel voor verse als gezouten vis. De hoofdafmetingen van het schip zijn lengte 35,25 mr., holte 4,27 mr. en breedte 8,50 mr. Het beschikt over een hoofdmo- tot en een hulpmotor, terwijl de KW 135 voorts is uitgerust met een verstelbare schroefinstallatie, een vis- en een netten lier, een koelinstallatie met ijsmachine, een visopsporingsapparatuur en een alarm installatie. Het was allemaal begonnen toen ver dachte zijn Volkswagentje, waarvan de financiering nog niet was afbetaald, ver kocht en de ontvangen specimen in de aanschaf van een wat comfortabeler auto mobiel stak. Na de verkoop van de twee de auto ging een deel van het geld naar de belasting, een deel kwam ten goede aan een caravan Dat gebeurde volgens de aanklacht allemaal zonder toestemming van de financieringsmaatschappij, de maatschappij die tot de portefeuille van verdachte’s agentschap behoorde. BIOSCOPEN Luxor Theater (Breestraat). 19 „Vier trage gauwdieven”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijster beslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. en 21.15 u. t Ongetwijfeld een muziekliefhebber, de vijfendertigjarige hoogovenarbeider uit Velsen, die zijn verschijning in de zaal dankt aan het feit dat hij een aantal grammofoonplaten heeft weggenomen. Verdachte is een buitenlandse werknemer en bedient zich van een tolk. Hij staat er wat schichtig en verloren bij en verstaat geen woord van wat er over zijn hoofd BIOSCOPEN City Theater, vrijdag en zaterdag 20 u.: ,,’t Is een gekke, rare, dolle dwaze wereld”. Stadsschouwburg, vrijdag en zaterdag 20 u.: „Get Carter”. Dat laatste voert ook de raadsman aan in zijn kort maar duidelijk geformuleerd pleidooi. Over de dekking van een lening, ook nog had gesloten, zegt mr. Blanke- voort dat verdachte zich geruggesteund voelde door de twaalfduizend gulden overwaarde van zijn huis. Hij vindt de houding van de financieringsmaatschappij vreemd. Mr. Blankevoort: „Verdachte was gevolmachtigd agent van die maatschap pij, die niet verbaasd stond over het krediet van tienduizend gulden en zelfs toeliet dat provisies op de schuld verdachte werden afgeschreven.” Willemsbeekweg 1 - IJmuiden Canopusplein - Zeewijk „Merkte u niet dat u te veel gedronken had?” vraagt de officier aan een vieren- dertigjarige kelner uit Beverwijk, die te recht staat omdat hij in zijn auto reed terwijl hem de rijbevoegdheid was ont zegd en daarbij ook nog „onder invloed van alcohol en andere stoffen” verkeerde. Verdachte ontkent: „Neen, absoluut niet.” Eerder had verdachte verteld „een glas of zes bier gedronken te hebben”, welke verdeeld over een drietal cafés tot hem waren gekomen. Als getuige is er de verbalisant die verdachte in zijn auto heeft aangehouden. Hij doet een verhaal waarin even de term „klemrijden” klinkt, die echter weer haastig wordt doorge haald. Verdachte geeft toe ook twaalf tabletten valium te hebben geslikt voordat hij aan het bier begon. De officier noemt de kroegentocht na twaalf tabletten bijzonder ernstig. Ook al omdat verdachte in het verleden reeds bij herhaling onder invloed heeft gereden, (hij staat nog onder controle van het bureau voor alcoholisme) eist hij vier weken onvoorwaardelijk. Mr. Swanenburg doet conform uitspraak. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestr.) 20.15 u.: Concert door het Noordhollanas Philharmonisch Orkest o.l.v. André Vandernoot. Zaterdag 20.00 u.: Uitvoering door leerlingen van Kon. Ned. Toonkunstenaars Vereniging. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Gooi ’t maar in m’n pet, Norman Wis dom”, a.l. Vandaag en morgen nachtvoorstelling 14.00 u.: „Levend bij voorkeur dood”, 18 j. Za terdag 13.30 u.: „Laurel en Hardy a.l. Frans Hals (Frans Haisplein) 19 en 21.15 u.: „Sartana de genadeloze wreker”, 18 j. Vandaag en morgen nachtvoorstelling 23.30 u.: „De 5 commando’s”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „The French connection", 14 j. Luxor (Gr. Houtstraat 139), 14, 19 en 21.15 u.: „De bedrieger bedrogen, Louis de Funes”, a.l. Roxy (Ki. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u„ za terdag 14, 19 en 21.15 u.: „Villa Rides”, 18 j., vandaag en morgen nachtvoorstelling 24.00 u.: „Ander gezicht van de zonde”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.30 u.: zaterdag 15.30, 19 en 21.30 u.: „Straw dogs”, 18 j. Zaterdag 13.30 u.: „Peter Pan”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals' meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. de 19de eeuw. Prentenkabinet. Avond openstelling met kaarslicht en muziek. Geopend 20.30-22.30 uur t.m. 13 mei. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend dl. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 15-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 163). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 16de en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Ita liaanse school. Geopend dl. t.m. za. 10-17 u.; 1ste zo. van de maand 13-17 uur. ’t Luifeltje (Gr. Heiligland 15). Expositie pro- dukten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 u. Stichting Beeldende Kunst. (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. Vanaf donderdag 20 u. In het SBKeldertje tentoonstelling van foto’s van Teake Henstra. Dl. t.m. vrij. 13-17 u„ za. 11-17 u„ do.avond van 20-22 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling medicijnman tot medicus” van meer c.. eeuwen medische wetenschap. Vleeshal historische gedeelte. Visha] ie’ heden en toekomstverwachtingen. Geopend 10-17 uur zo. 13-17 uur. T.m. 2 juli. Galerie T (Bakenessergracht 67). Expositie van de schilder en graficus Alexandra Marcos. Ge opend beh. ma. 11-17 uur, zo. 14-18 uur, t.m. 27 mei. Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaarne 48), schilderijen, keramiek en tekeningen. Geopend dl. t.m. za. 11-17 uur, do.avond 20-22 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoestraat 16). Ten toonstelling schilderijen van B. G. Pasman. Ge opend 13-18 uur, dl. t.m. za. 10-18 u. Tot en met 25 mei. Biologisch Centrum Schalkwijk (Boerhaave- laan t.o. Boerhaavekliniek). Tentoonstelling over „Wel en wee van het water”. Geopend zo. 12-18 u. en wo.avond 19-21 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158). Tentoonstelling van Bloemendaalse kunstenaars met o.a. schilderijen, tekeningen, grafiek, edelsmeedwerk, wandkleden. Dag. ge opend 14-17 u. 13 mei t.m. 3 juni. Kleedkamers Openluchtmuseum (Bloemendaal) Tentoonstelling „Het leven in de Noordzee”. Ge opend zo. 11-15 u. T.m. 15 juni. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a. Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 u. beh. zo. en ma. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling van de surrealist Frans Erkelens en de beeldhouwster Renske Morks. Geopend dl. t.m. zo. 13-17 u. Tot en met 28 mei. Het huis in de duinen (Zandvoort). Tentoon stelling religieuze teken- en schilderkunst van Herman van den Boogaard. Geopend 10-12, 15-17 en 19-21 uur. Tot en met 29 mei. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarndam). Ex positie olieverfschilderijen en aquarellen van Léon Spierenburg, sieraden Anita Schulz, aqua rellen van Piet de Ridder en weefwerk van Jeannette Plas. Geopend za. 14-17, zo. 10-17 u. DIVERSEN Jazzclub (Gr. Heiligland 47). 21.30 u.: Jan Rath Kwintet. Jeugdhuis Deining (Rlpperdastraat 13a). Zater dag 14-16 u.: Ruilbeurs voor verzamelaars. Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35). Za terdag 14.30 u.: Het onderwateravontuur. Poppentheater Müko (Peuzelaarssteeg 4). Za terdag 14.30 u.: Glittergroente. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., di. en do. 19.30-24 u.; vr. en za. 18.30- 01 u.; zo. 12-5 en 20-22 u. Om de 14 dagen don derdag 20.30 u.; vrijdags en zaterdags 22 u„ zon dags 1.30 u.: Folkavonden. 22 u. Johnie Kuipers. Zaterdag 22 u.: Peter Barryman. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23). Dinsdag 20 u.Filmschuur; woensdag 20 u.Open Workshop; donderdag 20 u.; Mimeworkshop; za terdag 11 u.: Kinder-Workshop; 14 en 16 u.; Jazz- ballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 10-02 uur; za. en zo. 11-02 uur. Jeugdbow- len Iedere zaterdag 11-13 uur. Thüsse’s Hof (Bloemendaal). Dagelijks 9-17 u. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij „Oase”). Tentoon stelling over het insektenleven. Geopend zo. 11- 16 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Diner-dansant met floorshow. Dag. optreden van Toni Dispari en zijn orkest, In floorshow Valnohaz-Herberts. Dolflrama (Zandvoort, naast Bouwes Palace). Dag. 10.30, 12, 14 en 16 uur. Dl., vrij, en zat.- avond voorstelling 21 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 11-01 uur.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9