UIT REORGANISATIE-PUZZEL UEFA-team startte met zege op Noren België vernederde SIJBRANDS KRAAKTE VERPOEST „schoppende” Italië „PSYCHOLOGISCHE” ZET VAN BETAALD VOETBAL KOMT NIET IR Inter-spelers medogenloos Spaanse titel voor Real Cijfers eerste divisie dertien goed Sterke revanche Sparta’25 behield kleine voorsprong Giacomo Agostini Coler gaat weg Zege van De Vries op Hockenheim deelnemer met MAANDAG 15 MEI VcJMd^CTw««te FC UtroditSfMrti GAEaoiM4UC DW8-PSV VHms^NEC GraafsdMp*DFC Vol«wUck44VC H«raclM>8lauw WH V«MdM»fort 8C PEC Zw.-Elndhovaa Teleurstelling Ik 1 (Door Ton Sij brands) Helm.-Sport-Fort. VI. Amateurs Aantal deelnemers 491.821. Bruto inleg 1.117.299. Prijzenbedrag 472-617. Voor toto 45 het m ndzniae evhigonecf Reser vegetal: 34. Olympianummer (Van onze sportredactie) 32 11 5 1 schrikken 1 (Van onze sportredactie) waar 1 het even Gerd Muller wordt hier bijna ge wurgd door zijn Engelse tegenstan der Madeley. Tot grote teleurstelling van de ver eniging van contractspelers werd beslo ten het zogenoemde vierluik niet in De amateurs wensen onder supervi sie van de bond, vooral om financiële redenen, baas in eigen huis te blijven. Voorzitter Van Marie, die overigens Voor toto 45 heeft zich nog niemand gemeld voor de le prijs. een kansrijk afspel liet, toe te laten, of een tegennatuurlijke positiezet te spelen die mij vrijwel zeker geen winstkansen zou geven, omdat de spanningen volko men gebroken zouden worden. neer Verpoest niet nóg zes zetten later een beslissende blunder had gemaakt die de partij op slag beëindigde. 40 39 39 42—39 41—40 SALZBURG. Giacomo Agostini heeft voor 25.000 toeschouwers op het circuit van Salzburg overtuigend revanche geno men voor de nederlagen die de tienvoudi ge wereldkampioen in de zware klassen onlangs heeft geleden tegen de supersnelle Fin Jarno Saarinen. Met zijn nieuwe rode 3 cilinder MV-Agusta gaf hij zijn tegen standers ditmaal geen kans. i 1 De donkere Italiaan bracht zijn achter stand in het wereldkampioenschap 350 c- klasse op Saarinen terug tot een drietal punten. De Nederlander Rob Bron werd vierde in de 500 cc-klasse, die eveneens een zege opleverde voor wereldkampioen Giacomo Agostini. Real Madrid is gisteren, op de laatste competitiedag voor de vijftiende keer Spaans voetbalkampioen geworden. Real versloeg in het Bernabeustadion Sevilla met 4-ï. Barcelona eindigde door de ne derlaag tegen Malaga (0-1) als derde ach ter Valencia, dat Real Sociedad met 2-1 versloeg. stemming te brengen. In dit ontwerp zijn onder meer de inspraak van de betaalde spelers, de transferregeling en net standaard arbeidscontract geregeld. Hoewel de clubs reeds vanaf 1968 in formaties over deze materia wordt ver- '■chaft vonden de afgevaardigden dat zij niet voldoende op de hoogte waren van de inhoud van het stuk. ,Dat nieuwe uitstel is erg jammer aldus Karei Jansen, secretaris van de WCS, ..maar wij hebben geen macht om onze wil door te zetten. Tijdens onze alge mene vergadering van 27 mei zullen wij ons standpunt bepalMi”. De overige uitslagen waren: Groep B: SchotlandHongarije 3-4; West-Duitslaurfi Rusland 4-0. Groep C: Joego-Slaviê-- lerland 1-1, BelgiëEngeland 0-0. Groep D: ItaliëMalta 5-1, SpanjeRoemenië 2- 1. DEN HAAG. De cijfers van sporttoto 46 zijn: le, 2e, 3e prijs en premie elf f 118.154. Er heeft zich een deelnemer gemeld voor de le prijs. bij de verkiezing van het stichtingsbe stuur. Had Gerry Kleton niet enkele malen lat, paal en staander getroffen, hadden zijn „kromme” voorzetten en passes de en Peters niet bij en geen vuiltje aan de sombere Spaanse lucht te bespeuren. Maar ai gauw werd het bij I danig teleurgesteld was dat bijna alle afdelingsafgevaardigden verstek lieten gaan, merkte op dat het semi-prof- voetbal al ruimschoots profiteert van de amateuristische inspanningen. De vergadering was van mening dat er wel een bondsblad dient te komen maar acht het verplicht stelten van een abonnement onjuist. Men wilde het later ingediende alternatieve voorstel, dat behelst een maandblad met een oplage van 100.000 exemplaren te ver wezenlijken, niet in behandeling ne men Totdat er een definitief besluit met betrekking tot een bondsblad is genomen wil men alleen „officiële me dedelingen” het licht doen zien. BRUSSEL. België, het land Nederland in de voorronden voor wereldkampioenschap voetbal wel overheen denkt te lopen, heeft zaterdaga vond in Brussel op een meedogenloze manier afgerekend met het „verouderde” Italiaanse team. De 0-0 uit Milaan, veer tien dagen geleden, werd door de Belgen in een grandioze 2-1 triomf omgezet. II Giorno, het Milanese dagblad, typeerde de wedstrijd nog het juist door te schrijven: „Deze nederlaag betekent vooral de af gang van de oude Italiaanse garde. Als Italië nog een kans wil maken om in 1974 wereldkampioen te worden dan zal er snel verjongd moeten worden. Het zou daarbij goed zijn als de huidige bondsco ach, Valcareggi, verdween. De Belgen hebben Italië vernederd. Italië kreeg een strafschop die het nauwelijks waard was. terwijl de Belgen twee penalty’s hadden moeten krijgen die hun toekwamen". Hoe paradoxaal dit ook klinkt, want Verpoest is een klasse sterker dan Fanelli. Maar ik won, en daar ben ik blij om, want het heeft er lange tijd niet naar uitgezien. Omdat Verpoest in de opening al snel naar vereenvoudigingen streefde, kon ik pas in het vroege middenspel spanningen scheppen. Maar in dt stand van ieder 14 schijven liet ik mij verras sen. Verpoest zocht namelijk een eenvou dige combinatie in de stelling, die ik wel op een andere, ingewikkelder en onjuiste manier, had zien aankomen. Plotseling stond ik vooi de keuze deze combinatie, die zeker niet verliezend voor mij was en mij zelfs in verschillende varianten zelfs Langdurig werd tijdens deze bijeen komst gediscussieerd over een alterna tief plan van de heren mr. Kauling- freks en mr. Kernkamp. Zij toonden zich voorstander van een organisatie naar Engels voorbeeld. Naast de KNVB met een eigen rechtspersoonlijkheid, waarin het zaterdagvoetbal, het zon- dag-amateurvoetbal en de afdelingen zijn ondergebracht, zou als partner de rechtspersoon liga betaald voetbal ko men. Door middel van een buitenge woon lidmaatschap diende het betaalde voetbal aan de KNVB te worden ge bonden. Een consequentie was dat alle 39 betaalde voetbalorganisaties zouden moeten worden gesplitst in een stich ting betaald voetbal en een amateuraf- deling. Grote clubs als Ajax en Feye- noord, alsmede NEC, Eindhoven, Vo lendam, DWS en Haarlem, gaven te kennen daarvoor niets te voelen. Zelfs niet als de amateurclub inspraak kreeg De vergadering gaf het sectiebestuur evenwel machtiging op basis van het plan Kaulingfreks—Kernkamp verder te onderhandelen met het amateur voetbal. Wat de consequenties voor on der meer Ajax en Feyenoord zouden zijn als deze clubs niet tot splitsing zouden overgaan, kon voorzitter Jos Coler niet zeggen. Hij was van mening dat, nu 32 van de 39 clubs voor hadden gestemd, de overige verenigingen wel terug zouden moeten komen van hun zienswijze niet te zullen splitsen. De uitslagen van de 10e ronde: Gantwarg (Rusl.)Koeperman (Rusl.) 1- 1Laporta (Ita.)Andreiko (Rusl.) 0-2; Kuykrn (Zwi.)Delhom (Fr.) 2-0; Hisard iFr.)Deslauriers (Can.) 1-1; Baba Sy (Sen.)Janecek (Tsj.) 2-0; Sijbrands (Ned.)Verpoest (Belg.) 2-0; Smith (VS) Miar (Sur.) 2-0: AgliardiFanelli 1-1. Stand: 1. Andreiko 16 pnt. uit 9; 2. Wiersma 15-9: 3. Gantwarg 15; 4. Sijbrands 14-9; 5. Koeperman 13: 6. Smith 12; 7 Kuyken 11-9: 8. Deslauriers en Baba Sy 10-9; 10. Hisard 8-9; 11. Fanelli 7-9: 12. Aliar en Verpoest 7; 14. Delhom 6-9; 15. Laporta 6; 16. Agliardi 3-9; 17. Janecek 0. Nederland sukkelen op het drassige mid denveld. Aad Kila was uitgeblust, Jan Peters goochelde nu langer dan raadzaam was met de bal en het gevolg was dat de enthousiaste Noren door de hun toegesta- ne vrijheid nu een brug konden slaan in de richting vam Rob Grubens doel. Dan was er Bert Strijdveen, die zijn gevoel voor positie aanwendde om het strijdge woel zover mogelijk buiten eigen territo rium te houden. De dreiging bleer lange tijd aanhouden, maar in de slotfase kwa men er toch weer mogelijkheden om de score uit te breiden bij individuele pogin gen van Strijdveen (vaak sterk en verras send opkomend) en van de te veel alleen op de aanval gerichte technicus Kleton. De jonge Noren gaven blijk tot het laatste signaal van de Russische arbiter Kruashviali in een puntenverdeling te ge loven. Maar dat zou, het totaalbeeld in ogenschouw genomen, geen rechtvaardige uitslag zijn gewest, want zei bondstrainer Arie de Vroet: „De jongens hebben weer goed gespeeld. Ze hebben de Noren ge woon overklast, maar vergeet niet dat op zo’n waterig veld vooral de echte klasse in het nadeel isBehoudens wat schrammen kwam de Nederlandse ploeg ongeschonden uit de strijd. Ook doelman Gruben, de vrolijke Frans van het gezel schap. De Maastrichtenaar, die contactlen zen draagt, moest echter zondag het bed houden wegens een lichte oogontsteking die zich overigens niet ernstig liet aanzien. „Als het veld ons niet tegenzit, zie ik er maandagavond in Mataro tegen Polen voor ons wel kansen in. Jammer dat we van de Noren niet ruimer hebben gewon nen. want bij gelijk eindigen beslist het doelsaldo en indien ook dat gelijk is het grootste aantal doelpunten vóór aldus De Vroet. DEN HAAG. Na 12 jaar het be- I taalde voetbal te hebben geleid, stelt los Coler in november zijn voorzitters- zetel ter beschikking. eerste duel eindigde in Belgrado in een 0- 0 gelijk spel. Hongarije en Roemenië kwamen nog niet tot een beslissing. In Boekarest werd het weer gelijk: 2-2. Woensdag 17 mei is in Belgrado de wedstrijd die de beslissing moet brengen. HENGELO By de sensationele negende ronde, waarin Andreiko van Koeperman won en Wiersma met Fanelli remise speelde, stak de tien de ronde van het wereldkampioen schap dammen zo schril af, dat er bijna van een anti-climax gesproken kon worden. Niet, dat er niet om de punten geknokt zou worden, verre van dat; maar van de ontmoetingen die zaterdag op het programma ston den, kon eenvoudig niet zoveel ver wacht worden. Omdat Harm Wiers ma op zijn verjaardag niet hoefde te spelen (puur toeva1 natuurlijk: Men denke niet dat grootmeesters met zó veel egards behandeld worden dat men hun op verjaardagen vrijaf geeft) ging de meeste belangstelling van het publiek, dat op deze vrije zaterdag in groten getale acte de pre sence gaf, naar het duel tussen de Belg Oscar Verpoest en schrijver dezes uit. Het merkwaardige van deze ontmoeting was dat ik wel moest winnen, wilde ik niet een ernstig ver- De Nederlandse amateurvoetbalwe- reld wil slechts dan met de herstructu rering akkoord gaan wanneer volgens «Ie geest van het rapport van de struc- tuurcommissie wordt gehandeld. Dit is gebleken tijdens de buitengewone alge mene vergadering van het amateur voetbal die zaterdag in het KNVB- sportcentrum te Zeist is gehouden. De le bijeenkomst ’s morgens voorafge gaan door de vergaderingen van de secties zaterdagvoetbal en zondagama- teurvoetbal, nam slechts een uur in beslag. GERONA. „Een verkoudheid waar van ik al enkele dagen last heb en die me ook in do bekerfinale tegen Ajax hinder de, begon me parten te spelen. Ik Jiad gewoon geen lucht genoeg meer. Daar kwam nog bij de vermoeidheid van de reis van vrijdag van Den Haag naar de Costa BravaAldus verklaarde de FC Den Haag-speler Aad Kila z(jn onopval lende optreden in de tweede helft van de jeugdinterland tegen Noorwegen, waarmee zaterdagavond in het uiterst kille Spaanse Gerona voor Nederland het UEFA Jeugd kampioenschap (16 tot 18 laar) begon. De 1-0 Nederlandse zege kwam op het met vele passen bedekte grasveld van Gerona minder moeilijk tot stand dan de bescheiden score zou doen vermoeden. Het moeilijk bespeelbare terrein eiste echter in de tweede helft en met name op het middenveld ook zijn tol van de toch zoveel sterkere Nederlanders, die op een heel goede eerste helft konden bogen. De pauze ging in met slechts het ene gouden doelpunt van Oranjes attentste aanvaller Piet Hamberg uit Finsterwolde die in de 14de minuut uit een pass van de begaafde Jan Peters ineens hard en on houdbaar van de rand van bet strafschop gebied inschoot. Met verder de herinne ring aan vele kansrijke momenten ont staan uit een duidelijk overwicht, veel gevarieerder spelpatronen en vooral een groot verschil in professionele aanpak (de Noren verrieden ondanks hun talenten Thunberg, Henriksen en Engum een ama teuristische scholing), begon de Oranje- jeugd met goede vooruitzichten aan de tweede helft. De beslissing in het voetbalkampioen schap voor amateurs zal moeten vallen in de laatste wedstrijden, die zondag ge speeld worden. De koplopers Sparta’25 en Leeuwarden kwamen zondag in Friesland remise overeen, waardoor de Limburgers dev oorsprong van slechts één punt behou den. Voor 4000 toeschouwers kwamen de ploegen niet verder dan 0-0. De uitslag was rechtvaardig. Sparta heerste voor rust, Leeuwarden was in de tweede helft de betere ploeg. Elinkwijk won van Caesar door een doelpunt van Lemaitre vier minuten voor het einde. De Utrechtse zege was volko men verdiend. Ook Ede en Xerxes speel den een weinig opwindend duel. Broeder lijk werden de punten gedeeld. Versteeg scoorde voor Ede en invaller André maakte gelijk door een kopbal in eigen doel: 1-1. De stand in het kampioenschap is nu: 1. Sparta’25 4 6 6-4; 2. Leeuwarden 4 5 2-1; 3. Xerxes 4 4 5-5; 4. Elinkwijk 4 4 6-6; 5. Caesar 4 3 3-4; 6. Ede 4 2 4-6. Tijdgebrek maakte het echter nite mogelijk die opzet per 1 juli te verwezen lijken. Daardoor zou het betaalde voetbal vooralsnog geen absolutie zelfstandig heid verkrijgen op onder meer financieel gebied. Een overwinning, eerder met psycholo gische middelen dan met strategische su perioriteit behaald. Andreiko won zonder al te veel moeite van Laporte, terwijl Gantwarg tegen Koeperman niet verder dan remise kwam. Vandaag behoren An- dreiko-Gantwarg en Koeperman-Wiersma tot de belangrijkste duels. Zelf moet ik tegen Aliar aantreden, die na zijn goede start aanmerkelijk is teruggevallen, onder andere door nederlagen tegen Kuyken en Smith. Wat natuurlijk niet wegneemt, dat hij onder geen beding onderschat mag worden. Dit kwam dan omdat Italië, dat vijf spelers van Inter in zijn gelederen telde, opnieuw bijzonder onbarmhartig het cate- nachiovoetbal uitvoerde. Spelers als Fac- chetti, Burchnich, maar vooral Bertini (allen van Inter) liepen meer naar hun tegenstanders te schoppen dan te voetbal len. Wilfried van Moer liep een ernstige kuitbeenblessure op, terwijl Inter-speler Boninsegna Lambert in het gezicht schop te. Het werd mede hierdoor geen specta culair treffen. Integendeel. Pas na een kwartier kwam er wat meer lijn in het spel, vooral van Belgische zijde. De acties begonnen vloeiender te lopen, de nervosi teit begon zienderogen veld te verliezen. De Italianen zochten het in hun counters, maar kregen tegen de koel openende Bel gische defensie nauwelijks de kans om gevaarlijk te worden. Vooral het Belgi sche middenveld, met Wilfried van Moer (waarvoor Ajax grote belangstelling heeft) als de grote animator, bleek voor de Italianen een schier onneembare horde. Uit een prachtige actie ontstond het eerste Belgische doelpunt. Semmeling werd weer eens onderuit geschopt door Facchetti en hij nam zelf de vrije trap. De bal kwam voor het doel waar de kleine Van Moer de score met een kopbal openbrak. De Italianen verweerden zich heftig maar zij konden ook niet toen België tot mas saal verdedigen besloot toch niet echt gevaarlijk worden. De steeds ruwer wor dende Italianen kregen de genadeklap toen Pol van Himst in de 83ste minuut aan alle twijfels een einde maakte. De Italianen waren verslagen. Zelfs de straf schop tegen Heylens, die door Riva werd omgezet in een treffer, vermocht de dom per niet meer weg te nemen. Naast de Belgen plaatsten ook de West- duitsers zich voor de halve finale voor de Europa-cup voor landenteams. Voor 80.000 toeschouwers speelden de Westduitsers te gen de simpel opererende Engelsen een tactisch sterke wedstrijd. Beide teams kwamen niet aan scoren toe, zodat de Engelsen nog wel eens met schrik zullen terugdenken aan de 1-3 van veertien da gen geleden, op Wembley. Ook Rusland plaatste zich bij de laatste vier. In Moskou werd Joegoslavië naar een kansloze 3-0 nederlaag gespeeld. Het DEN HAAG. De afgevaardigden van het betaalde voetbal hebben het bestuur van de KNVB gevraagd de buitengewone bondsvergadering van 27 mei niet te laten doorgaan. De twee belangrijkste agendapunten van deze bijeenkomst zijn: de her structurering van de voetbalbond en de voorstellen een nieuw bondsblad in een oplage van 600.000 exemplaren uit te geven. Lang was al duidelijk dat het denkbeeld een nieuw eigen blad te exploiteren geen steun zou krijgen. Tijdens de algemene vergadering van het betaalde voetbal, zaterdag in het Nederlands Congrescentrum in Den Haag gehouden, bleek dat slechts dertien van de negenentdertig clubs iets voelden voor het gewijzigde plan tot een nieuwe constellatie van de KNVB te komen. Het idee was namelijk niet verstrekkend genoeg en week af van de oor spronkelijke versie. Daarin zouden het amateur- en het betaalde voetbal geschei den naast elkaar komen te staan met beide een eigen rechtspersoonlijkheid. Beide secties zouden dan lid moeten zjjn van een derde rechtspersoon: de KNVB. HOCKENHEIM. Jan de Vries heeft gisteren op het circuit van Hockenheim tijdens wedstrijden om de open Westduit- se kampioenschappen in de 50 cc klasse met een Kreidler gewonnen. De Vries legde de 101,8 Inn. af in 49 min. 52,6 sec. Dat betekende een gemiddelde snelheid van 122,4 km. per uur. Het Nederlands succes werd compleet door de tweede plaats van Timmer op Jamathi. Hans Hurmel uit Oostenrijk werd derde op een Kreidler. liespunt ten opzichte van mijn con currenten oplopen. Merkwaardig, omdat Verpoest volop over de capaciteiten beschikt met groot meesters puntenverdelingen te bewerk stelligen. Speelde hij in het Wereldkampi oenschap 1968 immers niet met alle aan wezige grootmeesters (Andreiko, Koeper man, Tsjegolef, Wiersma en Sijbrands) remise? Maar in het begin van dit toer nooi was Verpoest kennelijk zó uit vorm, dat hij achtereenvolgens van Andreiko, Koeperman, Wiersma en Gantwarg ver loor. Een remise zou voor mij dus dezelf de betekenis hebben als de puntenverde ling met Fanelli voor Wiersma moet heb ben. De mededeling van de heer Coler. aan het eind van de algemene vergade ring betaaid voetbal, kwam niet als “en schok. Vorig jaar had hij immers I t1 laten doorschemeren dat hij er ge- noeg van had. Dat was toen een reactie op de geslaagde machtsgreep van de FBO in het sectiebestuur. Zijn ope ningswoord gaf overigens wel de in- (Van onze sportredactie) De GraafschapDFC 1-0 (0-0). Hoeven- bregt 1-0. Scheidsrechter De Vos. 3500 toe schouwers. Een overwegend starker De Graafschap had veel moeite met het ver dedigende spel van DFC. De VolewjjckersHVC 0-2 (0-0). Lief- feld 0-1, Gerritse 0-2. Scheidsrechter Scnouwenaars. 1500 toeschouwers. Een iets agressiever spelend HVC kon na rust een verdienae zege bemachtigen HeerenveenHaarlem 1-1 (1-1). Bur gers 0-1, T, Kist 1-1 (strafschop). Scheids rechter Oorver. 10.000 toeschouwers. Haar lem was technisch beter, vertoonde ook een nectiter teamverband, hoewel de ver dediging menige steek het vallen. Doel man Poldervaart stond echter voor niets. Heerenveen werkte hard en verdiende daarop de gelijkmaker. Het was een enorm harde straischop van Teun Kist, die het net deze keer niet deed bollen, maar de bal er dwars doorheen deed gaan. Roda JC—A3. ’67 1-3 (1-3). Brasse 1-0. Schmidt 1-1, Vredenburg 1-2, Schaafstra 1-3. Scheidsrechter Beek. 10.000 toeschou wers. Een verdiende zege van een snel en effectief spelend AZ, dat via Schaafstra en Vredenburg de Limburgse verdediging bijna voortdurend bestookte, Roda legde zich na rust neer bij de nederlaag. Wageningen—FC VVV 1-1 (1-0). Broecks 1-0, Verhoeven 1-1. Scheidsrechter De Bruin. 1000 toeschouwers. Een slechte wedstrijd, waarin geen van beide ploegen een overwinning had verdiend. HeraclesBlauw Wit 1-0 (1-0). Leidek ker 1-0. Scheidsrechter Geurens. 1000 toe schouwers. Heracles kreeg veel kansen. Blauw Wit had in het slotoi'fensief wel een gelijkmaker verdiend. Willem IICambuur 0-3 (0-2). Van der Vlag 0-1, Zuidema 0-2 en 0-3. Scheids rechter Wellinga. 500 toeschouwers. Een slechte partij voetbal van Willem II, dat in het evenmin overtuigende Cambuur nog een veel te sterke tegenstander vond. VeendamFortuna SC 2-0 (2-0). De Blauw 1-0 en 2-0. Scheidsrechter Weerink. 2500 toeschouwers. Veendam kwam al snel op 2-0 en beperkte zich toen tot con solidatie. PEC ZwolleEindhoven 5-1 (1-0). Van der overtuiging en liet PEC alle vrijheid schop) en 4-0, Fernandez 5-0, Van Kessel 5-1 (strafschop). Scheidsrechter Vervoort. 2500 toeschouwers. Eindhoven speelde zon der overtuignig en liet PEC alle vrijheid om met fraai spel een grote zege te be halen. Helmond SportFortuna VI. 2-2 (1-1). Bommel 1-0, Don 1-1, Van Toren 1-2, Man ders 2-2. Scheidsrechter Keizer. 1000 toe schouwers. Een juiste uitslag van een weinig fraaie, maar wel spannende wed strijd. Stand: Haarlem AZ ’67 Heerenveen Roda JC Eindhoven Wageningen HVC Veendam PEC Zwolle Cambuur Blauw Wit De Graafschap Heraclee SW Fortuna SC Willem II Volewijckers FC VVV Fortuna VI. Helmond Sport DFC Het voorstel tot het invoeren van reclame op shirts werd verworpen aangezien de stemmen staakten: 55-55. 30 40—52 29 43—3» 29 35—46 28 34—49 26 36—58 19 25—65 58 64—17 48 61—27 Haarlem is kampioen Programma voor Tweede Pinksterdag: HVCDe Graafschap. HaarlemDe Vole wijckers, AZ '67Heerenveen. FC VVV— Roda JC, SVV—Wageningen, DFC—Hera cles, SC CambuurVeendam, Fortuna SC —PEC Zwolle. EindhovenHelmond Sp.. WageningenHelmond Sp. (20-5). Vole wijckersFSC (20-5). De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 15,18, 19, 20, 42, 49. 19 7 11 15 12 10 42 15 10 11 14 11 11 14 11 11 15 8 13 38 13 M) 13 36 43—38 13 10 14 36 36—43 12 11 13 35 12 8 16 9 16 31 39-48 10 10 15 30 36—43 10 10 17 8 13 14 9 11 16 8 12 17 8 10 17 9 22 In dergelijke precaire situaties moet van psychologische trucs gebruik gemaakt worden. Omdat ik de spanningen moest handhaven, maar aan de andere kant ook weer niet wilde dat Verpoest tot de af wikkeling zou overgaan, nam ik voor mijn 24e zet, 24-40, meer dan een half uur bedenktijd. Dit had het gewenste effect op mijn tegenstander: hij was ken nelijk in de veronderstelling gebracht dat ik de gehele transactie zeer diep had doorgerekend (wat inderdaad het geval was) en dat het afspel voor hem verloren, of in ieder geval zeer slecht moest zijn (wat waarschijnlijk volstrekt niet het ge val was). Verpoest besloot de combinatie achter wege te laten, en zag zich genoodzaakt in de spanningen juist op te voeren, wat mij bijzonder welkom was. En hoewel hij xich verder bekwaam verdedigde, had een en ander zoveel van zijn bedenktijd en uit houdingsvermogen gevergd dat in de tijdnoodfase fouten vrijwel niet konden uitblijven. Op de 34e zet pareerde hij nog juist op tijd een beslissende damzet. maai zeven zetten later werd hij wel het slacht offer van een lichte combinatie, die ech ter nog niet verliezend was geweest wan- druk, dat hij nog boordevol energie zat j om de problemen van het betaald voetbal te lijf te gaan. Hij riep de clubs weer eens op de salarissen en transfersommen te beperken. Noren niet vaak doen brachten Kila en Jan 1 voortduring de aanvallers Bakker Hamberg in stelling? Er scheen 36 25 8 3 36 19 10 7 36 18 12 6 48 50—28 37 19 7 11 45 46—37 37 15 12 10 42 46—44 36 15 10 11 40 48—48 36 14 11 11 39 41—42 36 14 11 11 39 47—49 36 15 8 13 38 54-45 36 37 36 36 36 35 37 35 36 37 35 36

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14