Arbiter Corver in verwarring na SIGI IN EREDIVISIE VOLLEYBAL Kampioen Haarlem deed Heerenveet in aantrekkelijk duel niets cadeau L Sjeng Verstappen krijgt nu al zijn revanche tegen Tuininga Weer titel Ceulemans Rohda mag meedoen aan het toernooi om de Kennemerland sloot de Europa-cup korfbal competitie winnend af De schutters greep laatste strohalm „verwoestende” kogel van Teun Kist Overwinning reserves Telstar Haarlem Schuiten tiende Half zwaar gewichten in Holland-toernooi sterk Hezard beste Zwart Wit en in Duinkerken IJ sselmeervogels niet voor beker Jong Oranje naar Italië n wegrace 16 w MAANDAG 15 MEI I |g|| |ggg| 1 11; 11 (Van een medewerker) (Van onze volley balmedewerker) (Van onze sportredactie) J Doelman Jaap Poldervaart duikt hier de bal van de voeten van Heerenveen- spits Wiertz. Giinter de Haan is in de buurt ter assistentie. (Van onze sportredactie) (Van onze korfbalmedewerker (Van een medewerker) (Van onze handbalmedewerker) VRC In de strijd die van belang was voor de tweede degradatieplaats zegevierde Sport Vereent met 11-6 over Zeeburg, dat sa men met UD zal gaan strijden voor lijfs behoud. De Haagse derby Hermes-Hellas leverde een duidelijke overwinning op voor Hellas, 11-3. Wie de plaats van De Meeuwen in de eerste klasse gaat bezetten zal op 28 mei beslist worden, als het Haarlemse Concordia en BHC uit Bussum om de begeerde plaats zullen spelen. mi Gi dr Te Ja va He eei HAARLEM. In de derde klas van het zaterdagvoetbal heeft Fennemerland de competitie met een 4-1 overwinning op Wieringermeer gunstig afgesloten. Aan voerder Henk Leonhardt nam in dit slot duel afscheid van Kennemerlands eerste elftal. Hij moest voor de aftrap een kleine huldiging ondergaan. AMVJ kwam door een ruime 5-0 zege op het reeds gedegra deerde Blauw Wit W. helemaal in veilig heid. Met Blauw Wit W. moet HCSC, dat zijn uitwedstrijd tegen ADM afgeiast zag worden ook de ontmoeting De Geu zenIJmulden vond geen doorgang nu een stap terug doen naar de vierde klas. Doordat NDSM in de resterende speeltijd van het destijds gestaakte duel met Zwa luwen zijn 2-1 voorsprong wist vast te houden, is SIZO in de tweede klas tot degraderen gedoemd en zal het volgende seizoen weer in de derde klas uitkomen. PARIJS. De Italiaan Giuseppe Bor- gognoni heeft gisteren zijn derde gouden medaille behaald bij de wereldkampioen schappen wielrennen voor militairen in La Ferte Guacher (bij Parijs). tes dei dal bet Atl slei Sp: Pr< Air V0( To< Go sec dm ver ver I ste Pil gel ste pei koi ma ie nei Ha op Sp De zie de vii Vc in de H< 4x pl re th hc hc Tr B( re m I op me me Ooi op 14,1 Dir con zij het C An: |an 1.7( pot mii 5.4( Gei Lm sn Dï Ca ov de laa me vei te: 1 nai Fa hoi Wi eei Ar no sec de hii ee: Br m< ee Ri m T< w ee VI H U H w bc behoudend spel de schade zo veel moge lijk te beperken. Haarlem, toch al veruit de sterkste ploeg in de eerste divisie, hoefde zich dergelijke zorgen echter niet meer te maken. Sinds donderdag kan Haarlem elke te genstander onbevangen en ontspannen te gemoet treden. Tegen Heerenveen gebeur de dat vooral in de eerste helft met moedige aanvalsakties, die herhaaldelijk paniek zaaiden in de Friese achterhoede. Al in de eerste minuut had de voortdu rend gevaarlijke Gerrie de Goede bijna succes, maar doelman Griever kon de bal via de onderkant van de lat nog net onschadelijk maken. Het was het begin van een serie zeer opwindende momenten, die dit duel tot een fonkelend voetbalfeest maakten. Sparta 27-43; FC Den Haag 28-42; Ajax 28-32; Feyenoord 29-32; Volendam 27-29; Telstar 27-29; FC Utrecht 28-29; NEC 27- 27; SC Cambuur 27-27; AZ’67 28-27; Blauw Wit 29-27; Go Ahead Eagl. 28-26; PSV 27-25; FC Den Bosch 28-24; Haarlem 27-23; DWS 27-20; Fortuna SC 27-8. stander, die zich in de halve finales had geplaatst door een overwinning op de Amerikaan Marioni, voor zich uit in een poging het gevecht voortijdig te beëindi gen. Dat dit niet lukte had Banham Europees politiekampioen, 200 wedstrij den gebokst waarvan 150 gewonnen te danken aan de Franse arbiter Gombault, die tot tweemaal toe verzuimde te tellen toen de Brit duidelijk was aangeslagen. Hoewel zijn winst op de Tsjech Jaros lav Kral minder overtuigend was, zette de Amsterdammer Sjoerd Tuininga (24 jaar) de stijgende lijn in zijn prestaties voort. Twee ronden lang had hij een duidelijk overwicht. De laatste drie minuten ge bruikte de Tsjech voor een alles-of-niets- offensief dat hem wel een knock-down- maar niet de eindzege opleverde. Het was de 37e overwinning van de Amsterdamse timmerman op een totaal van 42. In theorie komt hij door zijn finaleplaats in aanmerking voor voordracht bij het NOC. Het valt echter, zelfs al zou hij er maan dagavond in Groningen opnieuw in slagen om Verstappen te verrassen, te betwijfe len of hij al klaar is voor een groot toernooi als het Münchener boksevene- ment. HAARLEM. In de hoofdklasse van de korfbalcompetitie is nu ook de laatste beslissing gevallen. De strijd om de twee de plaats, welke recht geeft om eveneens aan de strijd om de Europa-cup te kun nen deelnemen, was het afgelopen week einde de inzet en het Amsterdamse Roh- da heeft dankzij de overwinning op PKC, 5-3, en het verlies van Blauw Wit bij Ons Eibernest, 8-6, zich deze tweede plaats toegeëigend. Archipel is op de vierde plaats geëindigd en heeft dit op de val reep kunnen bewerkstelligen, door De Da naïden in Leiden met 9-7 te verslaan. Wester kwartier besloot de competitie door het reeds gedegradeerde Samos met 7-2 te kloppen en Luto wist door een 3-1 zege op Die Haghe, naast de Hagenaars op de ranglijst te komen. Dit feit werd na terugkomst uit Heeren veen door spelers en bestuur met een intiem feest in de Haarlem-kantine ge vierd. De Maastrichtse sloper liet het zaterdag avond niet alleen bij uitdagende woor den. Zijn daden mochten er ook zijn. Drie ronden lang joeg hij zijn Britse tegen- HAARLEM. De damesploeg van de Schutters heeft een van de laatste stro halmen gegrepen door het Amsterdamse DWS met 3-1 te verslaan. Gelukkig voor de Rotterdamse dames verloor ook Hygiëa. SEW ’68 bleef royaal in de meerderheid, 10-2. Zeeburg won volkomen verdiend en geheel volgens verwachting met 11-3 van Velo. Bij de heren kon Aalsmeer het stoute stukje van de vorige week niet herhalen, toen leider Attila geklopt werd. In een matig duel verloren de bloemen- kwekers met 8-6 van het hoofdstedelijke AHC31, dat de tweede plaats blijft bezet ten. UD maakte het stadgenoot Attila knap lastig, maar kon de leiders toch geen punten afsnoepen, 16-11. Het was de tiende achtereenvolgende maal dat de Belg dit wereldkampioen schap op zijn naam bracht. Telstar kwam in de uitwedstrijd tegen Fortuna SC goed voor de dag en wist in de eerste helft door Helling ’n 1-0 voor sprong te nemen. Kort na de hervatting kwam de met enkele eerste elftalspelers versterkte thuisclub door Beenen weer langszij (1-1), maar met een hattrick van Ronald Manders kwamen de Velser reser visten op fluweel te zitten: 1-4. Beenen en Van Tongeren bepaalden de eindstand op 2-5. Rohda heeft de handen vol gehad aan PKC en heeft zich egheel moeten geven om de kostbare punten te veroveren. Immers de tweede plaats stond op het spel en die tweede plaats geeft het recht op internati onaal korfbal. PKC wist met de eerste bal al direct goed de weg naar de korf te vinden en voordat Rohda aan de bal was geweest keken de Amsterdammers al te gen een 1-0 achterstand aan. Anton Poel- stra drukte echter bekwaam door en wist met een doorbraak in de derde minuut zijn ploeg naast PKC te schieten. Het spel werd er nu beter op en het duurde vrij lang voordat het volgende doelpunt zich aankondigde Na ongeveer een nalf uur kwam Anneke Claus plotseling vrij voor de korf en zowaar haar schot verdween in de mand en Rohda leidde met 2-1. Zes BUENOS AIRES. De Belg Raymond Ceulemans heeft in Buenos Aires weer het wereldkampioenschap biljarten drie banden gewonnen door in de laatste wed strijd de Japanner Nobuaki Kobayasji te verslaan (60-31). Het gemiddelde van Ceu lemans was 1,33. Dat van de Japanner 0,88. HAARLEM. Over de eredivisie vol leybal is de afgelopen week definitief het doek gevallen. Daarbij is komen vast te staan, dat de damesploeg van AMVJ- Rotterdam volgend seizoen niet op het toneel zai terugkeren, in tegenstelling tot Valbovol uit Woerden, dat de noodzake lijk geworden beslissingswedstrijd tusen beide teams met 3-2 ten voordele besliste. Hoewel AMVJ/RLVC de eerste set opeiste (10-15), was het daarna toch Valbovol, dat het verdere spelbeeld bepaalde en dat verder eigenlijk niet meer in gevaar is geweest (15-7, 15-8, 15-17 en 5-6). De jonge Hessling kreeg bij Haarlem de kans om te debuteren en deed dat lang niet slecht. Het zag er voor Haarlem niet best uit, want reeds in de eerste minuut namen de gasten een voorsprong. De Haarlemmers deden binnen een half uur door Van Ingen en Verheuvel de winst kansen keren: 2-1. Toen de gasten een kwartier na de rust weer op gelijke hoogte kwamen (2-2), kreeg de strijd een feller karakter en de Zandvoortse DWS-er Keur moest wegens natrappen het veld ruimen. Twee minuten voor tijd scoorde Stroet voor Haarlem het winnende doel punt: 3-2. Voor de aftrap van de strijd tussen Kennemerland en Wieringermeer, die ge speeld werd op het veld van EDO, moest aanvoerder Henk Leonhardt (34) een hul diging ondergaan, omdat hij zijn laatste wedstrijd voor Kennemerland zou spelen. Voorzitter C. D. Landzaat noemde de scheidende aanvoerder een voorbeeldig Kennemerlander en roemde zijn grote in zet en sportiviteit. Drie keer in de week moest Leonhardt vanuit Zaandam komen voor de trainingen of om te spelen. „We konden altijd op je rekenen”, zei de praeses, „en je hebt heel veel voor de club gedaan”. Namens de spelers, be stuursleden en begeleiders overhandigde de heer Landzaat aan Henk Leonhardt De trainers van beide ploegen toonden zich na afloop zeer opgetogen over de wedstrijd. Dat was wel begrijpelijk want het gebeurt niet elke zondag dat het publiek - in dit geval 10.000 fel meele vende Friezen zo’n aantrekkelijke voet- balshow kan worden aangeboden. Vrees voor puntverlies moedigt vooral de uitspe lende ploeg maar al te vaak aan om via Ondanks zijn 21 lentes zou Sjeng Ver stappen daar, dank zij zijn snelle come back naar de Nederlandse titelstrijd, meer kans maken. De Limburger kwam drie jaar geleden reeds uit de Europese kampi oenschappen en bokste in totaal 68 wed strijden, waarvan hij er 62 in zijn voor deel, vaak voortijdig, besliste. Zwaarwei- tergewicht Ruud Koopmans, diende zich als tweede serieuze kandidaat voor München aan, hoewel zijn partij van zaterdagavond van slecht gehalte was. Westerkwartier en Samos had een aar dige wedstrijd kunnen worden, indien bei de ploegen iets meer inzet hadden ge toond. Nu werd het een moeizaam afwer ken van een programma dat beide ploegen niets meer te bieden had. Voor de rust wist Westerkwartier een 3-0 voorsprong te ne men en met wat meer nauwkeurig spel had het zeker meer moeten zijn, gezien Samos een erbarmelijke partij speelde. In de tweede helft veranderde er niet veel en nadat het 4-0 was geworden, wist Samos eindelijk de korf te vinden, 4-1. Samos veerde iets op, maar Westerkwar tier kreeg zoveel ruimte in de aanval geboden, dat het al snel 6-1 werd. Weer kon Samos nu raak schieten en vlak voor tijd werd het nog 7-2. De eindstand: Ons Eibernest 18-32 Roh da 18-26. Blauw Wit 18-23. Archipel 18-19, Die Haghe 18-18, Luto 18-18, De Danaïden 18-15 W’kwartier 18-15, PKC 18-10, Sa- minuten later was het echter alweer ge- mos 18-4. Borgognoni, eerder winnaar van de tijd rit over 1000 meter op de baan en lid van de winnende ploeg in de tijdrit op de weg, was na 153 kilometer in de wegwed strijd de snelste sprinter uit een groep van negen renners. Roy Schuiten werd tiende op zes seconden. HAARLEM. De reserves van Haar lem kwamen in de eerste klas van de B- elftallen op de valreep tot een 3-2 over winning op DWS en hebben daardoor weer een beetje meer uitzicht gekregen op behoud van de positie. Het B-elftal van Telstar zegevierde in Geleen met 5-2 over hekkesluiter Fortuna SC en heeft voorlo pig niets te vrezen. HEERENVEEN - AZ en Roda JC, met Heerenveen de belangrijkste kanshebbers voor promotie kunnen Haarlem niets ver wijten. Wie gedacht mocht hebben dat Haarlem gisteren vanwege de reeds veilig gestelde eredivisieplaats niet serieus ten strijde zou trekken tegen Heerenveen kwam bedrogen uit. Haarlem was niet van plan ook maar iets cadeau te doen. „Tenslotte spelen we betaald voetbal”, zei trainer Brand. „Je speelt voor premies en je hebt ook nog zoiets als sportieve eer. ..De volle negentig minuten heeft Heeren veen dan ook moeten vechten voor dat ene punt dat Haarlem tenslotte wel moest prijs geven. Weliswaar stond Haarlem een groot gedeelte van de wedstrijd onder zware druk, maar met snelle counters wist het Heerenveen tot de laatste secon de zeer moeilijk te maken. Het punt bij Heerenveen leverde Haarlem na de pro motie nu ook nog de kampioensitel op. ZEIST. Zwart Wit ’28, de nieuwe Ne derlandse zaterdagkampioen en I.Issel- meervogels, de afdelingskampioen zater dagvoetbal, zullen om principiële redenen, niet worden ingeschreven voor de KNVB- beker. De zes amateurkampioen zondag- amateurs zullen waarschijnlijk wel mee doen in samenwerking met het betaalde voetbal. DEN HAAG. Jong Oranje en de Bulgaarse jeugdploeg zullen op 24 mei in Italië de beslissingswedstrijd voor de kwartfinales van het Europese voetbal toernooi voor landenteams van spelers onder 23 jaar spelen. Toen bleek dat het stadion van Frankfort, waar de derde wedstrijd aanvankelijk zou worden ge speeld, op 17 mei niet beschikbaar was heeft de KNVB voorgesteld de. wedstrijd op 24 mei in Sofia vast te stellen. De Bulgaarse voetbalbond zou dan de reis- en verblijfkosten van de Nederlandse spe lers en officials moeten betalen. De Bul garen lieten echter weten niet meer dan 1500 dollar (ongeveer 4800 gulden) te zullen vergoeden. De Europese voetbal unie heeft daarna beslist, dat op 24 mei in Italië zal worden gespeeld. De Italiaanse Zei Joop Brand lachend: „Er zijn ont zettend veel fouten gemaakt in deze wed strijd. Maar kijk je naar het publiek, dan moet je zeggen: zo zou er vaker gespeeld moeten worden in het betaalde voetbal, want reken maar dat dit publiek vanmid dag aan zijn trekken is gekomen. En daar gaat het tenslotte om”. Er werden inder daad veel fouten gemaakt: de defensies werkten soms zeer slordig zoda beide ploegen een groot aantal kansen in de schoot kregen geworpen, die - op twee uitzonderingen na - even slordig werden verprutst. Vooral Heerenveen - zonder zijn geblesseerde topscoorder Kees Kist jr. - toonde zich een meester in het onbenut laten van riante scoringsmogelijkheden. Nadat Teun Kist in de beginfase eenmaal de binnenkant van de paal had geraakt, passeerde spits Thomas Haan de uitgelo pen doelman Poldervaart waarna hij ech ter te lang aarzelde met zijn schot. Burgers talmde minder lang toen hij in de zestien de minuut een kopbal van Van der Weide op zijn schoen kreeg. Met een fraaie volley passerde hij doelman Griever (0-1). Vooral in die fase van de wedstrijd toonde Haarlem dat het een betere ploeg heeft dan Heerenveen dat van modern voetbal weinig weet heeft. Bij het zuiver der combinerende Haarlem, sloten de li nies beter aan, terwijl bij Heerenveen het middenveld doorgaans met lange halen werd overgeslagen. Toch pleit het niet voor de Haarlemmer defensie dat zij zich zo vaak liet verrassen door het opportu nistische voetbal van Heerenveen. Heeren- veens spitsen Haan en Wiertz kregen te veel ruimte, terwijl Beer Wentink kracht- voetballer Prinsen te weinig weerwerk bood. Joop Brand had dan ook wel enkele woorden van kritiek: „Over sommige as pekten ben ik inderdaad ontevreden. Er werd bij Haarlem vooral te eigenwijs gespeeld: men soleerde te veel en dat is tegen een agressieve ploeg als dit Heeren veen fout”. Als Heerenveen over een af maker had beschikt dan was Haarlem stellig minder goed weg gekomen. Nu bleef de schade beperkt tot een tegentref fer die in de veertigste minuut op zeer merkwaardige wijze tot stand kwam. Na dat Bregman in het strafschopgebied een schot van Haan met de hand had be roerd, mocht Teun Kist de penalty nemen. Hij deed dat onhoudbaar voor Polder vaart, maar tevens zo verschrikkelijk hard dat de bal dwars door het net vloog. Grote verwarring uiteraard. Was de bal in of naast het doel gegaan, zo vroegen vooral de Haarlemmers zich af. Arbiter Corver wilde het doelpunt in eerste in stantie afkeuren, maar inspektie van het net dat inderdaad in flarden was gescho ten bracht hem daarvan terug. Heerenveen heeft Haarlem na de rust lange tijd onder grote druk gezet, kreeg en verprutste opnieuw veel kansen, maar kon in de slotfase niet meer de kracht opbrengen om zijn tegenstander nog lan ger het vuur na aan de schenen te leggen. Haarlem brak vooral via De Goede enkele malen dreigend door, maar was verder evenmin succesvol. 22-27 21-21, 21-20 Wieringermeer 22-18 PSZ AMVJ 22-18 HCSC 21-15 Blauw Zijn tegenstander, de Italiaan Damiano Lassandro, winnaar van de bronzen me daille op de Europese Kampioenschappen in Madrid, liet zien dat een bokser met weinig techniek en veel bluf ook een eind kan komen. Hij verleidde Koopmans tot een ordinaire vechtpartij. Tussen de wor- steltechnieken door zag de Nederlandse titelhouder echter toch kans voldoende treffers te plaatsen om zijn puntenzege veilig te stellen. Koopmans: „Ik wist dat die Italiaan op deze manier zou proberen om kopstoten te plaatsen. Toen ik in de tweede ronde zijn wenkbrauw opensloeg, was hij hele maal door het dolle heen. Ik kon hem alleen nog op deze manier tegenhouden”. Met de Groninger Joop Scheen, die zich vrijdagavond al voor de eindstrijd plaat ste, maakt Koopmans het kwartet Neder landse vertegenwoordigers in de finales vol. Er bestond een gerede kans dat ook Ton van Eek, Nederlands kampioen in het lichtgewicht, zich daar nog bij zou voe gen. Hij maakte in de voorrondes een uitstekende indruk en was ook na de eerste ronde van zaterdagavond tegen de Duitser Peter Lutz niet kansloos. Bij het uitkomen voor de tweede ronde greep ringarts Van Win echter in. Van Eck’s rechteroog, al deerlijk gehavend in zijn eerste gevechten, was tot een monsterlijke omvang opgezwollen. Lutz plaatse zich daardoor vrij eenvoudig in de eindstrijd. Dat de vlieggewicht Leslie Martin uit Eindhoven nog veel te leren heeft, kwam aan het licht in de partij tegen de Cana dees Chris lus. De tweevoudige Canadees Naast de Amsterdamse eredivisieverte- genwoordigster verdwijnt dus nu ook de Rotterdamse, maar er is nog totale onze kerheid over het feit, welke twee clubs de opengevallen plaatsen zullen bezetten. In de promotiecompetitie tussen de vier ge gadigden dreigen n.l. met nog een van de zes wedstrijden voor de boeg, het Gor- ningse Lycurgus, Energo uit Beers en Athlon uit Utrecht gelijk te eindingen. Alles wat zeker is, is dat de westelijke hoofdklassekampioen Bouwlust/Orawi, nog steeds niet tot winst kwam en zich als uitgeschakeld kan beschouwen. De twee laatste duels, enerzijds tussen Lycurgus en Athlon en anderzijds tussen Energo en Bouwlust zullen uitsluitsel geven. Stand: Lycurgus 5-8, Athlon 5-6, Ener go 5-6 en Bouwlust 5-0. Bij de heren is de overname zo goed als rond. HVS en NS Hengelo zullen hun Plaatsen afstaan aan Sigi en waarschijn lijk aan AMVJ/RLVC. De Delftse studen- tenploeg verloor weliswaar Hemelvaarts dag met 3-0 bij AMVJ/RLVC, dat zich daarmee overtuigend revancheerde voor de eerder geleden nederlaag, maar de 3-2 winst op Dynamo maakte Sigi voor de onderste twee onbereikbaar. Een goede week was het voor de eventuele tweede Rotterdamse eredivisionist, AMVJ/RLVC, want ook VVC-Excellent uit Vught werd teruggewezen (3-2). Doordat de Braban ders ook nog van Dynamo verloren, kun nen zij in het gunstigste geval alleen nog gelijk komen met de ploeg van Dinco v.d. Stoep In de laatste duels ontmoet Sigi nog WC en komt Dynamo nog op bezoek bij AMVJ-RLVC. Stand: Sigi 5-8 (P), AMVJ-RLVC 5-6, WC-Ecc. 5-4 en Dynamo 52. Tweede klas A: Jodan Boys 20-33 ASWH 20-23 Geinoord 20-23 Zwaluwen 20-21 RVVH 20-21 HBSS 20-18 Rijnsb. Boys 20-17 ZCFC 20-17 VRC 20-16 NDSM 20-16 SIZO 20-15. kampioen beantwoordde de onbeheerste aanvallen van Martin met heel wat ge richter stoten, wat hem een verdiende puntenwinst opleverde. NIJMEGEN. Sjeng Verstappen zal niet lang op zijn revanche voor de neder laag tegen Sjoerd Tuininga, in de finale van het Nederlands kampioenschap, hoe ven wachten. Zaterdagavond plaatsten beide boksers zich opnieuw voor een eindstrijd, nu die van het vierde Holland- toernooi. En ondanks de overwinning van Tuininga die hem vorige maand de natio nale titel opleverde, zal de Limburger Verstappen daarin toch als favoriet tussen de touwen komen. Met zijn indrukwek kende partij van zaterdagavond, in de kille Nijmeegse sporthal tegen de Brit John Banham, maakte hij namelijk op ondubbelzinnige manier duidelijk dat hij de tegenslag van „Den Haag” weer hele maal te boven is. Verstappen: „Ik geloof dat ik met Banham de gevaarltfkste te genstander heb gehad. Ik heb geen angst voor Tuininga. Mijn nederlaag in Den Haag zie ik ook meer als een vergissing van mijn kant”. Voor de finales van het vierde Holland Toernooi, die maandagavond in de Gro ningse Martinihal worden gehouden, heb ben zich de volgende boksers geplaatst: vlieggewicht: Blazynski (Polen), lus (Ca nada); bantamgewicht: Lewitshev Rus land), Lundy (Zweden); vedergewicht: Taylor (Engeland), Morbidelli (Italië); lichtgewicht: Ciochina (Roemenië), Lutz (Duitsland); lichtweltergewichtTurrel (Engeland), Kerekgyorto (Hongarije); wel- tergewicht: Boetcher (Duitsland), Schwind (Zwitserland)zwaarweltergewichtRud- kowski (Polen), Koopmans (Nederland); middengewicht: Scheen (Nederland) ,Sta- churski (Polen); half zwaargewichtTui ninga (Nederland), Verstappen (Neder land); zwaargewicht: Chapman (USA); Seidel (Duitsland). Derde klas A: IJmuiden 21-33 RCL 22- 29 Zwaluwen’30 22-28 Marken Kennemerland 22-25 De Geuzen ADM 21-20 Wieringermeer 22-18 22-18 Wit W. 22-8. lijk en toen kwam de gevaarlijke derde aanval van Rohda voor de korf met o.a. Wim de Vries en invaller Pim Nagel. Deze twee spelers wisten in enkele minuten de stand in 4-2 om te buigen en dit was toch wel de grote winst voor Rohda, gezien men in de tweede helft duidelijk terug zakte. Nadat PKC de achterstand tot 4-3 had verkleind werd PKC sterker en Roh da kroop diverse malen door het oog van de naald. Het geluk dat PKC op dat moment van de strijd ontbrak, bleek Roh da wel te bezitten, gezien Poelstra van ver wel raak wist te schieten en de eindstand op 5-3 bepaalde. Jammer voor het zo goed strijdende PKC, dat toch zeker een gelijkspel had verdiend. een zegelring. Zijn echtgenote werd met een boeket bloemen in het huldebetoon betrokken. Als begeleider van het eerste elftal sprak de heer D. Verkerk een persoonlijk woord tot de scheidende aan voerder en hij noemde Henk Leonhardt een sympathieke jongen, waarmee het prettig samenwerken was. De spelers van Kennemerland wilden hun aanvoerder blijkbaar ook een af- scheidszege aanbieden en zij gingen dan ook met veel animo aan de slag. Reeds na tien minuten kon het thuisfront juichend opveren voor een treffer van Strijbis: 1-0. De vreugde was slechts van korte duur, want Wieringermeer kwam spoedig weer langszij doordat Hopman de bal van rich ting veranderde: 1-1. Voor de debuterende doelman Tiggelman uit het vierde was er geen houden aan. Na een half uur kwam Kennemerland door Leunk opnieuw aan de goede kant van de score: 2-1. Meteen na de hervatting schroefde Eichenberger de winst tot 3-1 op en in de slotfase van de grimmiger wordende strijd een der gasten werd één minuut voor tijd nog van het veld gezonden schoot Strijbis nog een keer raak: 4-1. DUINKERKEN. De Fransman Yves Hezard heeft de vierdaagse van Duinker ken gewonnen. In de achtste en laatste etappe, 72 kilometer in en rond Duinker ken, arriveerde hij als achttiende bij de eindstreep, 74 seconden na de winnaar Abelshausen (België): 1.50.56 uur. De Ne derlander Jan Hordijk eiste de tweede plaats in deze etappe voor zich op met 1.52.07. Eindstand: 1. Hezar 22.22.01, 2. Ocana (S) 22.222.21, 3. Bracke (Belg) 22.22.31. 4. Guimard (Fr) 22..46, 5. Dierickx (Belg) 22.22.48. De 24-jarige Fransman Bernard The- venet heeft de ronde van Normandië ge wonnen. Tweede werd de Belg Van Impe en derde de Fransman Delisle.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 16