Verdiend festijn voor echtpaar Van Baar Autokraker ingesloten na Ouderwetse dramatiek bij „Advendo in jersey. RUFAY Vier de zomer RODIER PARJSf mariette UW WAGEN HEEFT TOCH OOK VUF BANDEN? Brandweer bevrijdde botsing uit busje man 1 SI Dode bij ongeval in Beverwijk Agressieve omstander in arrest Automobilist wilde niet Amsterdamse autodief meer stoppen aangehouden Inbraakserie rond het weekeinde Mode menu Op heterdaad betrapt Auto gestolen Hlminute Havenberichten V er diensten voor medemens beloond met Legpenning voor Burgerzin JERSEY SHOP Wasgoed gestolen om uitlaat te repareren „HET DORP DER HUICHELAARS” 5 Rodier-pantalon is het fijnst. IJMUIDER COURANT 15 MEI MAANDAG uw bandenspecialist 99 Zachte, soepele zomerjersey. Nog nooit had u zoveel keus. In prachtige synthetische stoffen en ragfijn katoen. In uni of meer kleuren. In deux-pieces en japonnen, in tunieken en pullovers. Kom kijken, kom passen. Zo maakt u er een mooie zomer van. Barteljorisstraat 27 Haarlem telefoon (023) 320618 U ziet er dan modieus en gedistingeerd uit. Komt u gerust eens kijken Meestal wordt de reserveband vergeten. En die heeft u toch ook een keertje nodig. Als u UBO-banden koopt betekent dat 5 x besparen. Wat doet UBO namelijk? UBO voorziet gave bandenkarkassen van een nieuw loopvlak. Dat is stukken voordeliger. En net zo veilig als elke merk - band. Mag ik uw UBO- banden monteren? ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) JAN VAN DAM ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) werd (Van een onzer verslaggeves) n n n n n Daar waren ook Jan van der Kolk en Ad Oithoorn, gerenommeerde amateurto neelspelers, die het gouden echtpaar ver rasten met het op gave wijze doen herle- de een Op reis in een Haarlem-N. Dr. de Liefdestraal 14-16 0 23 - 37 56 58 - 37 59 30 Beverwijk Heemskerkerweg 80 0 2510 - 2 81 69 GR. HOUTSTRAAT 26 HAARLEM ADVERTENTIE k 1, k is n r Aangekomen schepen 14 mei ’72: Basalt, Flixborough; Magula, Hudiksvall. Nord kyn, Flixborough; Fletching, Leith; Chi ron, Hamburg; Condo del Cadgua, Bilbao. Umuiden; Thekla, Hamburg; The Du chess, Goole; Dona Marika, Rotterdam: Westondyke, Flixborough; Lady Cladine. Cont. plat, Umuiden; Dyvi Pacific, Balti more; Herman Helene. Kopenhagen; Bo reas, Hamburg; Faience, Selby: Barken. Skoghall, Zaandam. de Trompstraat deed aangifte bij de politié. dat zijn Fiat personenauto gestolen is. De auto stond geparkeerd op een parkeer plaats bij het Oosterduinplein. Door tot nu toe onverklaarbare oorzaak is de auto, waarvan zij eigenaresse was doch door een landgenoot van haar uit Dillingen werd bestuurd, met grote snel heid tegen een lichtmast gereden en totaal vernield. De man en vrouw, die Wijk aan Zee verbleven, zijn direct naar het Rode Kruisziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat de vouw inmiddels was overle den. De man had het bewustzijn verloren en kan tot dusver nog niet worden ver hoord. Met gretigheid waren de gasten naar de receptie gekomen, verlangend om deze men sen die voor velen in de gemeente goed werk gedaan hebben eens lekker in het zonnetje te kunnen zetten. Daar was dan bijvoorbeeld George F. Schilling een evenzeer bekend IJmuidenaar als de brui degom. Aan hem was de eer toebedeeld als ceremoniemeester op te treden en met grote vaardigheid werkte hij het speciaal samengestelde draaiboek af. Ter vervan ging van een kinderkoor dat verhinderd was een zanghulde te brengen, liet hij de luidsprekers trillen door met stentorstem een gevoelig zeemanslied te zingen. En dat beviel hem zo goed dat hij er onmiddel lijk een royale toegift aan vast knoopte. brok onvervalste eerlijke Zij speelden een scène uit Anton Coolen’s „Kinderen van ons Volk” en oogstten daarmee een daverende bijval. de voornaamste 'spelers in een bezetting, welke verder nog door Joop de Vries, Ineke Pronk, Loek Wessel, Hil Vos en Leo Broek werd afgerond. UMUIDEN. De politie werd er vrij dagavond door een bewoner van de Hom- burgstraat opmerkzaam op gemaakt dat hij in zijn straat de auto van zijn zwager zag staan, die enige tijd geleden was gestolen. Hij had er drie mannen zien uitstappen, die in de richting van het PDN-Jeugdcentrum liepen. Toen de politie in het jeugdcentrum een onderzoek instelde, vluchtte een 20-jarige Beverwijker het gebouw uit. De man was bij de politie bekend en kon later worden aangehouden in een café aan de Kenne- merlaan, waarna hij is overgebracht naar het hoofdbureau van politie. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Vrijdagavond werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van wasgoed. Het wasgoed was verdwenen uit tuinen achter enkele percelen aan de Santpoortse Dreef. De daders zouden zijn weggereden in een rode personenauto. De bruidegom was er evenals zijn echt genote zichtbaar van onder de indruk. Hij begon zijn dankwoord welgemoed met bedanken op het rijtje af, maar moest spoedig bekennen: „Ik weet hier niets meer op te zeggen,” en besloot met een krach tig: „Ik dank u allen hartelijk!” ven van een dramatiek. (Van een onzer verslaggevers) UMUIDEN. Een bewoner uit Mevrouw Truus van der Vis-Raggers reikte de medaille uit aan het echtpaar en namens de sectie toneel van de Velser Gemeenschap sprak zij hartelijke woor den, waarmee zij benadrukte dat het fees tende echtpaar zich onnoemelijk verdien stelijk heeft gemaakt „door mensen de kunst van het spelen bij te brengen, omdat de spelende mens ook een blij mens is”. Mevrouw Van der Vis memo reerde de verdiensten van de bruidegom als speler en regisseur bij „Palvu” en later bij „KZOS” en nog later bij het „Velsens Bejaardentoneel”, zij voerde te vens aan dat het aandeel van mevrouw Van Baar in deze niet gering was geweest. Lovende woorden waren er trouwens in overvloed. Pater Theofridus, de pastoor van de Petruskerk sprak ze, de directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, de heer J. B. Neüteboom deed dat namens de gemeente en de heer S. S. Heins feliciteerde de feestelingen namens de Federatie Bejaardenzorg. En natuurlijk was er een schat aan bloemen en ca- deau’s. ïeldeMzag u ■zoveel variati&olsdièseizaai. £n nimmer was de mode zo intens vmiweUjl^ Waren we wijnkopers, dan zouden ive spreken, van: 1972Mordt een goedjaar. Bovendien bepaalden wijons tot een (vrijwel) dagelijkse, inkoop om direct en sneller op de acute wisselingen in de mode te kannen reageren Aangekomen schepen 15 mei ’72: Bell man, Husum; Bonito; West Thurbock; Texelstroom. Liverpool; Pazifik, Takoradi: Amstelborg. Halmstad; Tor Parisia Ko penhagen; Oriole, Dagenham; Sociality, Whitby: Framptondvke Flixborough Vertrokken schepen: Petrotopaz, Duinker ken; Nordkyn, Flixborough; Basalt, Flix borough. VELSEN In een perceel in de War menhovenstraat is in de nacht van don derdag op vrijdag ongewenst bezoek ge weest. Men is binnengekomen via een bovenlicht dat gedeeltelijk open was. De benedenverdieping werd doorzocht, buit bestond uit een loonzakje en portemonnaie, met als gezamenlijke inhoud circa driehonderd gulden. HET IS ALLEMAAL begonnen om een ondernemende journalist uit Parijs die in een soort Frans Peyton Place voor zijn krant een nogal onduidelijke zaak wil komen ophelderen. In dit dorpje blijkt zo ongeveer iedereen een verdacht verleden en een slecht geweten te bezitten en vooral de burgemeester is zo corrupt als de hel. Het dient gezegd dat de journalist zich temidden van dit broeinest van het kwaad als een moedig man ontpopt, die onvervaard de tegen hem ondei nomen intriges het hoofd weet te bieden. Hetgeen dan met de reeds gesignaleerde scheld- en knokpartijen gaat gepaard. AAN DE HAND van de door de auteur verzonnen verwikkelingen heeft regisseur Lub Bakker de spelers geen enkele beper king opgelegd om hem weer eens ouder wets van katoen te kunnen geven, waar door er werd geacteerd op een manier dat de spreekwoordelijke stukken ervan zijn afgevlogen. Zo was Cor Hoogland de even stoe-e als rechtschapen journalist, welke vertolking hij geheel in dit specifieke kader wist te houden, compleet met het brede gebaar en een gedragen spreektrant. Wim Ploeg verzorgde als burgemeester Outreux het fraaie specimen van de ver dorven toneelschurk, terwijl Jaap Nijssen als zijn zoon weer eens kwam demonstre ren hoe moeilijk het is op het toneel dronkenschap te suggereren. BIJ DE DAMES lieten Thea Masereeuw en Tiny Hagedoorn zich opnieuw als be trouwbare krachten gelden, evenals Rie Broek, waar een typische mère Vouase voor was gereserveerd. Met de advocaat Bonnier van Engel Gravemaker waren zij Grote Houtstraat 26-30 Haarlem (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de Zeestraat, ter hoogte van het Westerhoutplein heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de 34- jarige Duitse R. E. Neu uit Breitfurth tijdens een auto-ongeluk het leven verlo ren. TENSLOTTE KAN nog worden gewe zen op het bijzonder fraaie decor, dat in een voorbeeldige zelfwerkzaamheid was vervaardigd, welke activiteiten door het publiek terecht met een „open doekje” werden gehonoreerd. VELSEN. Politie en brandweer zijn in de nacht van zaterdag op zondag gerui me tijd bezig geweest met het bevrijden van een inzittende uit een Volkswagen busje. die met zijn voertuig tegen een lichtmast was opgereden en bekneld was geraakt. Kienavond. Voor de donateurs en het Wijkcentrum naast de Hervormde andere belangstellenden van Santpoorts Hervormd Koor wordt dinsdag 16 mei in Dorpskerk aan de Burgemeester Ensche- delaan een grote kien- en loterijavond gehouden. UMUIDEN. Zondagavond werd de politie er van in kennis gesteld dat er een winkelruit bij Vroom en Dreesmann was gesneuveld. Toen de politie ter plekke een kijkje ging nemen trof zij daar in de etalage een man aan, zittend op een poef. Toen was het een bekeken zaak, de be treffende etalage liep dood en gaf geen toegang tot de winkel. De man, een 52-jarige inwoner van Umuiden, die een geneesmiddel had in genomen, dat door het gebruik van alco hol tot agressie had geleid, was kort tevoren betrokken geweest bij een aanrij ding met twee geparkeerd staande auto’s in de Alexander Bellstraat - en bij een botsing tegen de leuning van de Juliana- brug. Hij had zijn weg vervolgd via de Kanaaldijk. Op het Pontplein eindigde zijn reis tegen een lantaarnpaal, die tot de bestuurdersbank in de wagen drong. Met zwaar materiaal schoot de brandweer te hulp en dankzij de uitschuifbare lichtmast op een van de autospuiten kon men de plaats van het onheil in een zee van licht zetten. Met vereende krachten lukte het de man te bevrijden. Hij kwam er met VELSEN. Bij de toneelvereniging „ADVENDO” heeft men de donateurs aan het einde van dit seizoen waarschijnlijk op vakantie willen zenden met de herin nering aan een sterk speelstuk, zodat vrijdag- en zaterdagavond in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan in IJmuiden-Oost telkens een opvoe ring werd gegeven van A. B. M. Lamboo’s toneelspel „Het dorp der huichelaars”. Nu, in deze opzet is men ongetwijfeld volko men geslaagd, want vrijwel drie bedrijven lang staan de spelers en speelsters met gebalde vuisten en getrokken messen te genover elkaa.r waarbij dreigementen en verwensingen allerminst worden gespaard. Dit alles neemt niet weg dat het toch een technisch bijzonder zwak geschreven stuk is gebleken, waarvoor de auteur het met de legika niet al te nauw heeft genomen, terwijl zijn dialogen voornamelijk uit ge zwollen teksten bestaan. Een sprekend voorbeeld dus van het ouderwetse melo drama, om de term „draak” dan maar niet te gebruiken. een grote wond aan het rechterbeen nog vrij goed af. Tijdens deze bevrijdingswerkzaamheden, waarbij benzine uit de tank op straat stroomde, werd een van de omstanders, die daar vlak naast stond te roken, ge sommeerd zich te verwijderen in verband met het brandgevaar. De man weigerde en verzette zich tegen de politie. Toen hij ook nog zijn brandende sigaret uitdrukte op een hand van een politieman werden korte metten met hem gemaakt en zat hij kort daarop in het politiebureau waar proces verbaal tegen hem werd opge maakt. UMUIDEN. Een automobilist die za terdagavond zonder licht zwaaiend over de Lange Nieuwstraat reed, is door de politie aangehouden en overgebracht naar het hoofdbureau. De politie kon de man pas aanhouden nadat zij hem tot vijf maal toe tot stoppen had trachten te dwingen. Hij bleek een groot aantal gla zen bier te hebben gedronken. In het Noordersluispaviljoen eveneens ingebroken. Daar verschafte men zich toegang door een raam uit de toiletten te lichten. Via een trap kwam men in het restaurant. Uit het buffet verdween een radio-cassetterecorder en een hoeveelheid geld. Verder werden on geveer tien flessen drank en zes koperen pannen meegenomen. Een derde inbraak was er in de Kruis- bergschool, waar eveneens een ruit werd vernield. Uit de personeelskamer werd een schrijfmachine weggenomen en een ballpointstatief, terwijl uit het leermidde lenmagazijn een filmprojector, een band recorder en een pick-upinstallatie com pleet met luidsprekers verdwenen. In de afgelopen week werd ingebroken in een barak van het voormalige kamp Rooswij k. De buit daar bestond uit eer nieuwe versterker ter waarde van twee duizend gulden. Ook in een aangrenzend lokaal, dat aan Kennemer Staten behoort is gesnuffeld. Of daar iets vermist wordt, kon nog niet worden vastgesteld. Een zelfbedieningszaak in de Velser- oordstraat heeft het ook bij inbrekers moeten ontgelden. Er werd een glasruit vernield en het wisselgeld uit vijf kassa' werd meegenomen. Een zak waspoeder werd in de winkel leeggestort. Later op de avond trof de politie deze auto aan op het Plein 1945. De vijf inzittenden werden op het hoofdbureau van politie aan de tand gevoeld, waar zij bekenden het wasgoed te hebben wegge nomen om een gebroken uitlaat van hun auto gedeeltelijk te dichten en vast te binden. Zij waren alle vijf inwoners van Haarlem. IJMUIDEN De receptie van het gou den echtpaar Van Baar-Gratnmé, zater dagmiddag in de zaal onder de Petruskerk gehouden, is een heerlijk gezellig „onder ons festijn” geworden. Het in IJtnuiden bijzonder populaire echtpaar, dat zich in de loop der jaren heeft ingezet voor talloze activiteiten, waardoor zeer velen steeds weerkerende onvergetelijke zang- of toneelavonden mochten meemaken, zag deze inzet voor de medemens zaterdag beloond met de toekenning van de leg penning voor burgerzin van de Velser Gemeenschap. VELSEN. In de nacht van zaterdag op zondag werd de assistentie van de politie in Velsen ingeroepen door de ge meentepolitie van Amsterdam. In de hoofdstad bleek een Opel Kadett te zijn ontvreemd, waarmee de dader in de rich ting van Velsen reed. De politie van Velsen kon de autodief aanhouden op de Amsterdamseweg. De dader was een 20- iarige Amsterdammer, die in Beverwijk in pension was. n n 7 n r d e 9 3 I

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5