Hamberg Etappewinst Swinkels in Olympia's Tour wil prof VRANCKEN HEEFT GEEN worden ILLUSIES OP EINDZEGE Ook toernooileiding ernstig ontstemd Beschuldigingen Sijbrands wekken woede van Russen Averij voor Staartjes Krott op de vuist met verslaggever tegen Ajax Ook Koopmans niet naar O.S. Geen revanche voor Sjeng Verstappen Honkbalteam naar de WK Inter-spelers zinnen op revanche V J® W ed st r i jdve r loop Ivonne Mac weer favoriet naar München 90.000 gulden voor Or antes Joke van Beusekom DINSDAG 16 MEI 1972 (Van onze sportredactie) (Door Ton Sijbrands) Ajax-Vitesse vrijdag Aantrekkelijk HENGELO Ondanks alle stampij, die de Russen naar aanlei ding van mijn artikel van zaterdag meenden te moeten maken en waar over het laatste woord waarschijnlijk nog lang niet gesproken is, werd er maandag weer gewoon gespeeld in de strijd om het wereldkampioen schap dammen. Nou ja, gewoon is niet helemaal het juiste woord, want Andreiko meldde zich ziek en zo zag het publiek zijn partij tegen landge noot Gantwarg verschoven naar de ronde van vandaag. Mj 1 1 i (Van onze sportredactie) ROB KAT. 3.36.19); 2. bon (met 1. 1 te 1. Ino, 2 Intrepid (Van onze honkbalmedewerker) de 2 ten afhangen Intrepide, 2 Idool Time, outs. Gita 1 ;e iet l|K cli h- lf- ir. De ontsnapping van het zestal Vranc- ken, Van Katwijk. Vavra. Van den Bun der, Swinkels en Jans Vlot was het enige opzienbarende in de rit van Didam naar Nijverdal. Het tempo lag ook dit maal schrikbarend hoog en ontsnappingen ble ven allen slechts een kort leven bescho ren. Niet echter na 107 kilometer, toen Piet van Katwijk in de aanval ging. Zijn Maar aan de andere kant vraag ik mij af of het niet mogelijk geweest was alle spelers, met uitzondering van Andreiko en Gantwarg, vandaag vrijaf te geeven en de overige ronden één dag op te schuiven, zodat er ook zondag gespeeld wordt. Be zwaren lijken mij hiertegen niet licht in te brengen. Veel verrassingen heeft de elfde ronde feitelijk niet opgeleverd. Koe- perman en Wiersma speelden een mooie partij, die het publiek, dagelijks op uitste kende wijze door Jan de Ruiter voorge licht, lange tijd in haar ban hield. Koe- perman is eigenlijk het enige levende wezen dat ik ken die het devies: „De aanval is de beste verdediging” letterlijk interpreteert en als zodanig hanteert. Met wit is hij bijvoorbeeld wel bereid de schijf op 24 te plaatsen, maar naarma te de partij vordert, komt men tot de ontdekking dat het volstrekt niet zijn bedoeling geweest is een gezonde aanvals- stelling op te bouwen, integendeel, het blijkt dat het hem er alleen maar om te doen is geweest alle constructieve omsin- gelingsacties, die vrijwel per definitie ook voor de aanvaller kansen met zich mee brengen in de kiem te smoren, zelfs wan neer dit met een licht nadeel gepaard NIJVERDAL Jo Vrancken blijft dé verrassing van Olympia’s Tour door Nederland. De 23-jarige Lim burger was gisteren in de vijfde etappe van Didam naar Nijverdal op nieuw aanwezig in de kopgroep. Hij eindigde achter Kees Swinkels (Interrent) op de tweede plaats. In het algemeen klassement verkleinde de Ovis-renner zijn achterstand op leider Knetemann tot 43 seconden. peloton om te trachten de zevende plaats te grijpen. André sneuvelde echter toen de Amstel-mannen in het peloton aan een felle achtervolging begonnen. In het alge meen klassement bezet Jansen nog steeds de 43ste plaats met een achterstand van 16.12 minuut op leider Knetemann. Kees Swinkels gaat hier als winnaar van de etappe van Didam naar Nijverdal over de eindstreep. Links Jo Vrancken die tweede werd. Tot laat in de avond zijn Staartjes en zijn bemanning bezig geweest om een nieuwe mast te monteren. De Nederlan ders zijn in ieder geval uit de strijd om het kampioenschap. Mankin finishte fraai als tweede achter de Pool Hole en is door de val van Staartjes vrijwel zeker van de Europese titel. Zonder aftrek van het slechte resultaat bezet Staartjes een vijfde plaats op de ranglijst. Bij aftrek van deze opgegeven race wint Staartjes (24,7 punten) een plaats in het klassement. Hij wordt dan vierde achter Mankin (3 punten), Hole (8,7 pun ten) en de Fransman Wacquez (16.7 pun ten). LA ROCHELL. Ben Staartjes is door averij in de vierde race om het Europese kampioenschap in de Tempestklasse vrij wel kansloos voor de titel. De Rus Man kin staat nu eenzaam aan de kop van het klassement. Juist toen het Nederlandse duo Staartje-Kurpershoek tussen de hoge golven van de Atlantische oceaan een gevecht met de Rus Nankin, hun gevaar lijkste tegenstander voor de Europese ti tel, wilde aangaan, knapte de verstaging. Totaal verslagen staarden beide zeilers enkele ogenblikken naar de overhellende mast. De klap kwam hard aan, de „doublé Dutch” wendde de steven naar de haven van La Rochelle. Staartjes: „Jammer van de titel, maar we zullen proberen het die Rus nog zo moeilijk mogelijk te maken.” NIJVERDAL. Wedstrijdverloop vijf de etappe DidamNijverdal over 154 ki lometer. Na 6 km. stapt de zondag ernstig ge wond geraakte Wicher Vlot in de bezem- wagen. 50 km. Kleine ontsnapping van Peter van der Kruys, Whiteside en Stander. 62 km. Demarrage Gartska. 93 km. 21 renners ontsnappen met alle favorieten behalve Jo Vrancken. Deze groep wordt na 100 km. teruggehaald, waarna het peleton in twee stukken uit eenvalt. Na 107 km een hergroepering, onmid dellijk gevolgd door een demarrage van Piet van Katwijk. De overige Ketting- renners schermen de vlucht af, maar toch weten vijf andere renners, te weten Swin kels, Vrancken. Van den Bunder en de Tsjech Vavra bij Van Katwijk te komen. Het vijftal neemt snel vijftig seconden voorsprong en bij het binnenrijden van Nijverdal is de voorsprong zelfs meer dan één minuut. Op de drie plaatselijke omlo pen loopt de voorsprong terug tot 35 seconden. In een fel betwiste sprint be haalt Kees Swinkels de ritzege met Jo Vrancken op de tweede plaats en Piet van Katwijk op de derde. Een halve minuut later leidt Theo van der Leeuw het pelo ton over de finish. BRUSSEL. De Spanjaard Manuel Orantes werd in Brussel winnaar van de Belgische internationale titel door een viersetszege op zijn landgenoot Andres Gimeno. De partij die zondag wegens de regen na drie sets werd gestaakt eindigde in 6-4, 6-1, 2-6, 7-5 voor orantes. hij verdiende daarmee 26.650 dollar (ruim 85.000 gulden). Met Juan Gisbert won Orantes daarna ook nog het herendubbel door een 9-7, 6-3 zege op de Chilenen Jaime Fillol en Patricio Cornejo hetgeen hem nog eens ruim 6200 gulden opbracht. „Als je eenmaal geschoold bent, komt dat vanzelf wel”, vindt Ezmberg, die blij kens zijn uitlatingen helemaal niet aan het noorden des lands hangt en volledig bereid is het elders te gaan zoeken als het om een profvoetbaltoekomst gaat. Ham berg toont een voorkeur voor de eredivi sie, maar dan moet het wel een club zijn waarin hij vertrouwen heeft en die hem garanties kan bieden. T Ij BNC maakte hij als speler twee keer een promotie met het eerste elftal mee. „Nu ik bij de UEFA- jeugd zit, letten ze in het amateurvoetbal speciaal op mij. Ik kan geen stap doen of er staat een mannetje bij me, hoewel niet ik de goalgetter ben, maar spitsspeler De Voogd. Ikzelf heb er dit seizoen maar acht gemaakt Omdat hij in de UEFA-ploeg samen moet spelen met jongens van wie de meesten in het betaalde voetbal uitkomen, is de aanpassing daarom moeilijk ge weest? „Nou ja, in het begin wel. In de nationale ploeg gaat het veel sneller en professioneler toe. Ik merk het verschil wel, maar heb er nu geen probleem meer mee”, vindt Piet Hamberg, die zaterdag zijn tweede volledige jeugdinterland speelde. In Las Palmas deed hij een halve wedstrijd tegen Frankrijk mep, in Nijme gen ook tegen Zweden en vorige maand verdiende hij in Mannheim tegen West- Duitsland zijn eerste „cap” en scoorde hij ook toen een doelpunt. Spitsspeler Ham berg is niet van plan zich in een gewaagd avontuur te storten, maar de overstap van amateur naar betaald voetbal is zeker en nabij. Bij de keuzebepaling laat hij zich leiden en adviseren door BNC-trainer J. van Bolhuis, die in deze en andere zaken het volste vertrouwen van de talentvolle jeugdinterland heeft. Op de tweede dag van het UEFA- jeugdtoernooi in Barcelona heeft Neder land gelijk gespeeld tegen Pelen. De eind stand was 0-0. Roemenië behaalde een duidelijke overwinning op Malta met 3-0, een score die reeds bij rust was bereikt. Joegoslavië versloeg de Belgen met 2-0. Bij de rust was de stand reeds 1-0 voor de Joego’s. De laatste uitslagen waren: EngelandIerland 4-0. FrankrijkNoor wegen 2-1. De wedstrijd van Nederland tegen de Polen was het aankijken zeker waard. Tegenover het technische overwicht van de Oranje-jeugd stond een onblusbare wilskracht van de Polen, die zelfs in het eerste kwartier de beste kansen kregen. Doelman Gruben moest tweemaal hori zontaal om gevaarlijke acties te beteuge len. Tweemaal ook had Nederland geluk, doordat de Poolse aanval voor open doel faalde. Geleidelijk ging echter de betere tech niek van Nederland overheersen, waarbij het goede werk van aanvoerder Van Kraaij en de stuwende Kila opviel. Met drie punten uit twee wedstrijden heeft Nederland nog alle kans om zich voor de halve finales te plaatsen, maar dan zal er morgenavond in Gerona wel ruim van Frankrijk, dat met 2-1 over Noorwegen zegevierde, gewonnen moeten worden om bij eventueel gelijk eindigen met Polen een voordelige score te berei ken. gaat. Zo ongeveer is Koepermans speel wijze het best weergegeven. Ik denk dat Wiersma’s vechtlust dat hij erin slaagde de ters alle moeite doet om werkelijke span ningen te scheppen, het daar volkomen mee eens is. Hoe dan ook, het pleit voor Wiesma’s vechtlust dat hij erin slaagde de oud-wereldkampioen in een zes-om-zes- stelling onder grote druk te zetten. Maar Koeperman taxeerde zijn kansen, uitste kend en ondanks schijf ver lies wist hij de partij op remise te houden. Aliar, die in het begin van het toernooi zo verrassend goed voor dag kwam, schijnt meer en meer ujt vorm te gera ken. Tegen mij speelde hij de opening wel goed, maar toen ik omstreeks de 25ste zet een centrumaanval inzette, raakte hij kennelijk de draad kwijt en verloor kans loos. Een fraaie en spannende partij speelden Deslauriers en Kuyken. De laat ste heeft in de tijdnoodfase waarschijnlijk de beste voortzetting gemist, want zijn kansrijke stelling resulteerde in een bij zonder slecht eindspel, dat echter nog juist in remise kon worden omgebogen. STAND: 1. Andreiko 16 punten uit 9, 2. Wiersma en Sijbrands 16-10, 4. Gantwarg 15-10, 5. Koeperman 14-11, 6. Smith en Kuyken 12-10, 8. Deslauriers en Ba Ba Sy 11-10, 10. Hisard 10-10, 11. Fanelli 9-10, 12. Delhom 8-10, 13. De Laporte 7-11, 14. Agliardi 3-10, 15. Janecek 0-11. De beschuldiging van de Nederlandse kampioen Ton Sijbrands dat de Russen Koeperman en Andreiko zich in hun par tij tijdens het wereldkampioenschap dam men aan combine hebben schuldig ge maakt, heeft in het Russiche kamp grote ontstemming teweeg gebracht. De Sovjet-dammers hebben zelfs ge dreigd het toernooi te verlaten en hebben aangekondigd in elk geval de mogelijkhe den te zullen onderzoek om te voorkomen dat Sijbrands zich in de toekomst weer van „laster” bedient. De toernooileiding heeft inmiddels een communiqué ver strekt, waarin zij meedeelt de uitlatingen van Sijbrands in de pers in hoge mate te betreuren en zich volledig te distantiëren van de strekking van de artikelen. Zij is van mening dat een sportief verloop van het toernooi door dergelijke publikaties in gevaar wordt gebracht. GRONINGEN. Sjeng Verstappen heeft zijn revanche op Sjoerd Tuininga niet gekregen. De Limburger, die enkele weken geleden tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Den Haag door Tui- ninga onttroond werd bij de halfzwaarge- wichten, verloor maandagavond in de fi nale van het vierde Holland-toernooi in Groningen, waarin beide Nederlanders de eindstreep haalden, opnieuw op punten. De slimme Tuininga buitte ook nu zijn grotere snelheid voortreffelijk uit. Hij scoorde niet alleen met linkse directen, maar hield zijn tegenstander daarmee ook uitstekend op afstand. Verstappen, een geducht „knock-outer”. kon zijn gevreesde hoeken niet plaatsen en Tuininga had het in wezen nooit moeilijk. In de laatste ronde, toen de nationale kampioen al op punten voorstond, voelde Verstappen dat een knock out nog het enige middel was om zijn kansen op uitzending naar de Olympische Spelen van München te be houden. Maar die zat er wat Verstap pen ook probeerde niet in. Algemeen pioegenklassement: 1. Ketting 47.36.38; 2. Amstel 47.38.12; 3. Ovis 47.42.41; 4. Rusland 47.45.36: 5. Caballero 47.47.08; 6. Tsjecho-Slowakije 47.47.24. Uitslag vijfde etappe: 1. Swinkels (In terrent) 3.36.34 Vrancken (Ivis) z.t. (met bon 3.36.24); 3. Van Katwijk (Ketting) z.t. (met bon 3.36.29); 4. Van den Bunder (Trico Noble) z.t.; 5. J. Vlot (Kroon) z.t.. Algemeen klassement: 1. Kneteman (Amstel) 15.56.03: 2. Vrancken (Ovis) 15.56.46; 3. Spetgens (Mars) 15.48.42; 4. Balk (Ketting) 15.58.58; 5. Priem (Frisol) 15.59.06; 6. Schüler (Ketting) 15.59.08. Puntenklassement: 1. Theo v.d. Leeuw (Ovis) 61 pnt.; 2. Cees Priem (Frisol) 61 pnt.; 3. Jo Vrancken (Ovis) 58 pnt.; 4. Piet van Katwijk (Ketting) 54 pnt.; 5. Ger Knetenmann (Amstel) 51 pnt. AMSTERDAM. De competitiewed strijd in de eredivisie AjaxVitesse is vervroegd van maandag 22 naar vrijdaga vond 19 mei om 20.15 uur. In de volgenskaravaan wordt, ondanks het goede rijden van Vrancken, nog steeds niet gedacht aan een eindzege van de Limburger. En dat in aanmerking geno men is er bitter weinig veranderd in de kop van het peloton. Spetgens staat nog steeds op 2.39 minuut, Balk op 2.55 mi nuut en Cees Priem op 3.03 minuut. De Frisol-kopman en zijn ploegleider Piet Libregts maken er geen probleem van, dat de achterstand van Priem nog steeds 3.03 minuut is. Libregts: „Wij doen kalm aan en wachten onze kans af. De zaak is nog steeds niet beslist. Er komen nog drie zware etappes en een tijdrit van 35 kilo meter”. Klaas Balk maakte er ook al geen probleem van, dat Piet van Katwijk volop meewerkte in de kopgroep, waardoor de achterstand van Balk op Vrancken groter werd: „Dat maakt niets uit. Ik ben vierde gebleven en Piet is van de 12de naar de 9de plaats opgeklommen. Hij begint meer en meer bij de serieuze kandidaten voor de eindzege te behoren”. Van de Frisol- renners heeft gisteren alleen de Westzaner André Jansen iets laten zien. Op het aankomstparcours sprong hij weg uit het LLORET DE MAR. —De 18-jarige Piet Hamberg, geboren en getogen in het Gro ninger Finsterwolde en ai drie jaar eer- ste-elftalspeler van de noordelijke tweede klasse amate-. rclub BNC, wil best weten dat hij een carrière ais profvoetballer ambieert. Zaterdagavond eiste hij in Spanje met een knap doelpunt de zege op voor het Nederlands UEFA-jeugdeiftal te gen Noorwegen en bewees hij ook in andere acties langzamerhand rijp te zijn geworden voor een profcontract. Belang stelling voor hem hebben al getoond FC Groningen, Go Ahead Eagles, NEC en Feyenoord. Hamberg, ue werkzaam is in het stucadoorsbedrijf van zijn oom, ziet het in eigen buurt FC Groningen en eventueel Veendam niet zo erg zitten. Hij hecht in dit stadium grotere waarde aan een goede begeleiding en verdere opleiding dan aan meteen een financieel aantrekkelijk contract. AMSTERDAM. Het bestuur van K.N.B.S.B. heeft in haar vergadering van gisteravond besloten om het Nederlands team voorlopig in te schrijven voor deel name aan de strijd om het wereldkampi oenschap amateurhonkbal, dat van 15 no vember tot 5 december in Nicaragua zal worden gehouden. Dat bracht weer met zich mee dat het duel WiersmaAndreiko, dat voor van daag op het programma stond, tot zondag wanneer de overige spelers van een verdiende rustdag kunnen genieten zal worden uitgesteld. Geen ideale beslissing, dunkt mij, want zowel Andreiko als Wiersa zal zondag veel beter kunnen bepalen of er op winst dan wel op verlies gespeeld moet worden en dat is tegenover de concurrentie die, nu Koeperman is afgevallen, alleen nog uit Gantwarg en schrijver dezes bestaat, niet helemaal juist. Natuurlijk, we mogen allang blij zijn dat de ontmoeting tussen Andreiko en Gantwarg, die oorspronkelijk voor de elfde ronde van gisteren gepland was, niet naar de vrije zondag verschoven is. want dan hadden we de merkwaardige situatie gehad dat twee landgenoten elkaar tussen de voorlaatste en laatste ronde in zouden moeten „bestrijden”. Dat de Belgische arbiter Picard, die het tot nu toe uitstekend doet, daar een stokje voor heeft gestoken, is natuurlijk terecht. De definitieve inschrijving zal men la ten afhangen van de grootte van het bedrag, dat door de NSF beschikbaar zal worden gesteld, alsmede van de financiële uitkomst van de Haarlemse honkbalweek. (Van onze paardesportmedewerker) DUINDIGT. De vijfjarige merrie Ivonne Mac (Guus Knijnenburg) die de grote verrassing van het Criterium voor haar leeftijdgenoten mag worden ge noemd start woensdagmiddag (2.30 uur) opnieuw als strijdlustigste. Ditmaal tegen Francisco, wiens laatste prestatie hem bij na op de elitelijst bracht. Hoewel Ivonne Mac zelfs nog twintig meter achter hem moet starten mag zij toch als de grootste kanshebster worden beschouwd .De beide rennen zijn bijzonder goed bezet. In de amatrice- en amateurren zal Garlic, on danks het topgewicht van 80 kg met de Noordwijkse amatrice Tappenbeck favo riet zijn. De tips: 1 Boxtel-prijs. 1. Jack Buiten zorg, 2 Jupiter P, 3 Jacobijntje S ,outs. Isabel G. 2Veendam-prijs. 1. Jane Areta, 2 Jen ny’s Olivier, 3 Jetty Buitenzorg, outs Kim Six L 3 Winged Beauty-prijs. 1 Merrygo, 2 Surprise, 3 Sans Cesse, outs. Offspring. 4 Scheemda-prijs. I Hollandia, 3 Just in Pluto. 5 Leeuwarden-rpijs. Gril, 3 Jubar Oaktree, outs. Judy Buiten zorg. 6 Standskanaal-prijs. 1 Daimler, 2 Faith Hollandia, 3 Beachcomber, outs. Helene Hanover. 7 Baarlo-prijs. 1 Fury Hollandia, 2 Idyl le Miss, 3 Irresistible, outs. Ico R. 8 Drachten-prijs. 1 Ivonne Mac, Francisco, 3 Icare Quick, outs. Granda. 9 Forest Star-prijs. 1 Garlic, 2 Telstar I, 3 African Boy, outs. Merlo. 10 Sappemeer-prijs. 1 Ivan Hollandia, 2 Important D, 3 Immer Treu, outs. Her Areta. (Van onze sportredactie) NIJVERDAL. In de perszaal Nijverdal ontstond gisteravond grote I onsternatie. Amstelploegleider Her-1 man Krott had zich enorm kwaad gemaakt over een artikel in het Parool van maandag van de journalist Rob van den Dobbelsteen. In een verhaal', onder de kop „Krott: Fedor is kapotge- spoten” kwamen een aantal zinssne- den voor, waarin Krott het slechte rijden van zijn renner Fedor den Her tog weet aan dopinggebruik. Krott ac cepteerde dit niet, drong de perszaal binnen en gaf Van den Dobbelsteen een enorme klap op het rechteroog. Tevens wierp Krott de schrijfmachine van Van den Dobbelsteen tegen de journalist aan. In een gesprek tussen beide perso nen, waarbij ook KNWU-coach Joop Middelink aanwezig was, is de onver kwikkelijke affaire uitgesproken. Krott bood zijn verontschuldigingen aan en Van den Dobbelsteen zegde op zijn beurt toe, dat in het Parool een rectifi catie zal komen op het bericht van maandag. Op verzoek van de journalist Van den Dobbelsteen zal Joop Midde link zijn medecommissieleden van Olympia’s Tour Nederland adviseren I geen maatregelen te nemen tegen ploegleider Herman Krott. ploeggenoten stopten bekwaam af en slechts het eerder genoemde vijftal wist bij de vluchter te komen. In de kopgroep werd aanvankelijk goed samengewerkt, maar in de laatste kilometers namen Swinkels en Vlot geen kop meer over. En aangezien de Amstel-mannen onder lei ding van Oranjetrui-drager Gerrie Knete mann een helse achtervolging hadden in gezet, slonk de voorsprong zienderogen. Het zestal hield aan de finish in Nijverdal precies 35 seconden over van de aanvan kelijk meer dan één minuut bedragende voorsprong. MILAAN. Gianni Invemizzi, coach van Internazionale Milaan, heeft zich nogal ongenuanceerd gekeerd tegen het Itali aanse publiek dat bij aankomst van het nationale elftal op het vliegveld van Mi laan na de vernederende nederlaag tegen de Belgen de spelers met rot fruit beko gelde. Invemizzi noemde het gedrag van de Italiaanse supporters ronduit schanda lig en hij is erg benauwd dat het zelfver trouwen van de vijf Inter-spelers, Burg- nich, Boninsegna. Mazzola, Bertini en Facchetti, die deel uitmaakten van het Italiaanse team door deze schanddaden zo is aangetast dat dit de weerslag zal heb ben op de prestaties van Inter op 31 mei in Rotterdam tegen Ajax. Vooral Bertini werd door Invemizzi in bescherming genomen. Hem werd door de Italiaanse sportpers de schuld van de nederlaag in de schoenen geschoven, om dat hij zijn directe tegenstander Van Moer niet bij het eerste Belgische doel punt had afgestopt. Invemizzi over de kritiek: „Mijn spelers zijn diep geschokt en hun moreel is gebroken. Zij zullen tegen Ajax daardoor misschien wel min der goed spelen. In de komende weken zal ik er hard aan moeten werken om het zelfvertrouwen weer op peil te brengen. Anders lopen wij het risico de wedstrijd tegen Ajax al bij voorbaat verloren te hebben”. Ook Facchetti was deze mening toege daan. Hij stelde: „Wij hebben door deze nederlaag in België onze inspiratie verlo ren en lopen het risico niet geconcen treerd naar Rotterdam te zullen gaan.” Mazzola: „Ik kan niet tegen die verschrik kelijke kritiek. Als je verliest heb je het altijd slecht gedaan. Ik hoop alleen maar dat er in Rotterdam niet zulke fouten zullen worden gemaakt als zaterdaga vond.” Het felle baasje Bedin, in wiens plaats Bertini zaterdagavond speelde, had echter weer een andere kijk op de zaak. Inters jeugdige vedette bedacht: „Ik denk dat de grote teleurstelling van mijn ploeggenoten over zaterdag zal verkeren in vechtlust tegen Ajax. Ik ben er zeker van dat Inter zijn best zal doen om in Rotterdam te bewijzen dat de nederlaag tegen België alleen maar pech was.” Ajax is opnieuw gewaarschuwd. Voor Jo Vrancken maakte het weinig uit. Hij wilde de trui in de vijfde etappe (nog) niet pakken. Alleen het missen van de ritzege bracht hem tot de uitspraak: „Swinkels nam de laatste 30 kilometer geen kop meer over, maar spurtte wel mee en won ook nog. Dat is iets wat ik mijzelf moeilijk kan vergeven”. Leider Gerrie Knetemann maakte zich ook wei nig zorgen om het verlies van de 45 seconden op Vrancken: „Op het moment, dat de twee stukken van het peleton samen kwamen, zat ik even achterin. Op een smal stuk weg is Van Katwijk toen weggesprongen. Ik kon er niet meer door, want de Ketting-mannen grendelden de zaak hermetisch af”. DEN HAAG. Joke van Beusekom, Nederlands badmintonkampioene, zal tij dens de Olympische Spelen in München demonstratiewedstrijden spelen. Zij heeft van de Internationale Badmintonfederatie bericht gekregen dat zjj is opgenomen in de exhibitie ploeg voor München, welke in totaal uit 24 spelers en speelsters zal bestaan. Het is de eerste maal dat iemand uit Nederland deze eer te beurt valt. Ook middengewichtkampioen Rudl Koopmans, die in dit toernooi als zwaar- welter, uitkwam, kan zijn hoop op München wel laten varen. De Amster dammer ging in de finale, die hij na een wedstrijd bereikt had, roemloos ten onder tegen Wieslaw Rudkowski. De rechtsvoor- staande, zevenvoudige Poolse kampioen was na een gelijk opgaande eerste ronde in de tweede drie minuten superieur. Nadat hij enkele malen getroffen was door links-rechtse combinatie, geloofde Koopmans al niet meer in zijn kansen. Toen evert later een linkse hoek op de maag volgde, ging de Amsterdammer neer en werd uitgeteld. De derde Nederlandse zilveren medaille was voor de dappere Groninger Joop Scheen. Aangemoedigd door de ruim 800 toeschouwers in de zaal bleef hij tegen de drievoudige Poolse titelhouder Witold Stachurski drie ronden op de been. Scheen heeft echter heel wat moeten incasseren in deze negen minuten. Stachurski had in 1970 ook het derde Holland-toernooi al gewonnen. Illusies op de eindzege heeft de man uit het Limburgse Linne nog niet. Na zijn tweede plaats van zaterdag, zijn overwin ning van zondag en zijn tweede plaats van gisteren, merkte hij op: „Tijdrijden is niet mijn sterkste kant. Daarom reken ik er helemaal niet op, dat ik Olympia’s Tour ga winnen. Ondanks de geringe achterstand die ik nu heb. Ik ben vandaag ook helemaal niet bewust op jacht gegaan naar de leiderstrui. Je moet gewoon van voren rijden en maar zien wat het wordt. Nu ging het goed en pakte ik 45 seconden terug. Voor hetzelfde geld echter wordt je op een half uur gereden”. s yh ■•’'77777 :K 7~,777777*7,

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13