HANDBALVERENIGING VOETBAL BEGONNEN RUFAY Dick Beusekamp kreeg toch loon naar werken KAREL1 „FULL SPEED” IS MET Ondanks dreigende degradatie blijft vrolijkheid hoogtij vieren In IJmuiden weinig animo voor handbal Corners tellen bij militaire Hunt-profs nog interlands niet welkom op Wimbledon r u Ronde Zwanenburg voor vrije amateurs Atleten naar Trier Haarlemse jeugd tegen Zeeland Alleen- ^alig(s)makend Karel 1 Les Routes Boys senoritas en te sterk voor WH sigaren Fadhronc laat kandidaten vrij Gratieverzoek van 111» B.E Goodrich 1 Rivera afgewezen Halve finales om Europese titel in België van de week SS! 3 19 18 WOENSDAG 17 MEI 1972 V erzekering S Damesvoetbal Degradatie Draaiorgel uw banden specialist DE POSTHOEVE er is maar één 32 Jaar geleden bij bandenspecialist Rufay gekomen. Heeft ’t goed naar z’n zin. Logisch, want bij Rufay is ’t niet effe gauw een bandje monteren. Nee, Rufay monteert veiligheid. Gebruikt daarvoor de modernste apparatuur. Bovendien verkoopt Rufay alleen de allerbeste merken. Zoals B. F. Goodrich. Een naam die al jaren garant staat voor een veilige band. Met een erg lang leven. Vandaar dat Rufay u graag B. F. Goodrich verkoopt. Weten Jan Eshuis en z’n 88 collega’s zeker dat u veilig rijdt. Voor de volle 100%. En de schappelijke prijs die u bij Rufay betaalt moet u maar als aardigheidje beschouwen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN „Toen we vorig jaar Pinksteren met zo’n kleine dertig personen op een camping in België aankwamen, vroegen ze daar bent u familie van elkaar? En prompt kwam het antwoord van de clubleden: Ja. één grote familie! Bij ons hebben de mensen er gewoon plezier in te hand ballen en dat zelfde plezier blijft als we er eens met z’n al len op uit trekken Aanstaande zater dag is het weer zo ver, dan staat ons jaarlijkse uitstapje naar België weer voor de deur en reken maar dat er lol geschopt wordt”. f F* y i h 8 s (Van onze wielermedewerker) bleek Piet ADVERTENTIE was voor (Van een medewerker) ADVERTENTIE term meer door Niet merkbaar bedroefd over de degra datie die boven hun hoofden hangt, pose ren de dames van het eerste team van „Full Speed” voor onze fotograaf. In elk geval willen ze het volgend seizoen verbe ten vechten om kampioen te worden of anders, wanneer degradatie uitblijft, hoog eindigen. Medio juli openen wij onze 200 jaar oude, gerestaureerde, BOERDERIJ HAARLEM-NOORD Aan de strijd van de ongesponsorde renners namen 92 amateurs deel. Over het algemeen droeg de koers een tamelijk Major David Mills, secretaris van het organisatiecomité van Wimbledon, maak te bekend dat er tot 1 juni kan worden ingeschreven en dat elke „vrije” prof zou worden toegelaten. Waar de wedstrijden zullen plaatsvin den is nog niet beslist. Haarlem-N. Dr. de Liefdestraal 14-16, 023 - 375658 - 375930 Dat blijkt ook wel als we het over een foto hebben. Lijkt niet eenvoudig, het seizoen is voorbij, maar Wil zal de dames van het eerste team wel optrommelen en „Wie in de periode van Wimbledon nog een contract heeft met de WCT mag niet spelen”, aldus Reay, „maar als het con tract van een speler voor die tijd afloopt en hij weer door zijn nationale bond wordt geaccepteerd, zijn er geen belem meringen”. ROTTERDAM. De selectie voor het Nederlandse militaire voetbalelftal, dat op 24 mei in Salerno een derde wedstrijd tegen Italië speelt om een plaats in de eindronden van het CISM-toernooi in Bagdad, is: Barth (Anderlecht), Sint Nico- laas (Xerxes), René van de Kerkhof (FC Twente), Bish (NAC), Rijsbergen (Feye- noord). Van Marwijk (Go Ahead Eagles), Mellaard (NEC), Jansen (FSC), Hazelhck- ke (Wageningen), Mulder (SVV), Van der Weiden (Veendam), Wert (Ajax), Heyt (A- jax), Thijssen (NEC), Kerkhof (Veendam), Wageman (Veendam). De Koninklijke Belgische Voetbal Bond heeft de UEFA wel een voorste] gedaan. De KBVB wil de halve finale tussen België en West-Duitsland in Brussel (As- tridpark) houden, terwijl het plan is de andere wedstrijd tussen Rusland en de winnaar van de beslissingswedstrijd Hon- gariie Roemenië in Deurne te spelen. LONDEN. Basil Reay, secretaris van de internationale lawn tennis federatie, heeft verklaard dat leden van de prof- groep World Championschip Tennis niet zullen worden toegelaten tot Wimbledon. De heer Reay reageerde op uitlatingen van titelhouder John Newcombe (Aus) en zijn landgenoten Ken Rosewall en Rod Laver, dat zij wellicht dit jaar toch om Wimbledon zouden spelen, omdat het toernooi van de Hunt profs in Sint Louis (27 juni tot 2 juli) zou worden vervroegd. (Van een medewerker) HAARLEM. Voor de tweede klas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie zegevierde Les Routes Boys gisteren in de Kennemer sporthal onbedreigd met een score van 10-2 over WH. Voor de produk- tie zorgden Gertenbach (4), Brandjes (2), Smit (2), Gooyer en Mulder. Beide tegen- punten waren van Coster. ROME. Gianni Rivera, de aanvoerder van AC Milan, zal tot 30 juni niet mogen voetballen. De commissie van beroep van de Italiaanse voetbal bond verwierp dins dag in Rome een verzoek van Rivera om zijn schorsing van tweeëneenhalve maand te bekorten. Betaalt de vereniging die verzekering? Zy schudt wat mistroostig het hoofd, en zegt: „Nee, daar hebben we helaas, helaas, geen geld voor. Financieel staan we er niet best voor. We moeten echt de eind jes aan elkaar knopen en elk jaar weer zitten we met grote tekorten. Als we de poolinkomsten niet hadden, dan waren we verloren en die worden dit jaar ook weer minder”. Specialiteiten-restaurant voor uw ZAKENLUNCHES INTIEME DINERS en PARTIES BRUSSEL. De halve finales van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams zullen donderdag 15 juni in België worden gespeeld. Het elftal van de 14- en 15-jarigen wordt geformeerd uit de navolgende spe lers: W. Dortmundt (Terrasvogels), S. Donker (Velsen), F. M. Meijerman (Scho ten), J. C. Akersloot (Haarlem), R. Tien- stra (Halfweg), R. Zand (WB). R. Rutten (Concordia), R. Lammerse (EDO), R. Wes- terkamp en H. Geeven (RCH), R. van Aanholt (EDO), J. J. v.d. Leden (Zand- voortmeeuwen), R. Abspoel (WB) en P. de Hollander (EHS). Nu is „Full Speed” uitgegroeid tot een club met ongeveer tachtig leden, waaruit acht teams geformeerd zijn. Het eerste damesteam speelde het nu voorbije sei zoen in regionaal verband in de derde klasse, eindigde ondanks alle geestdrift onderaan, zodat er nu een degradatie dreigt naar de afdeling Haarlem. Hele maal vast staat dat nog niet, maar de dames houden er toch al rekening mee. Ze hebben het vaste voornemen het vol gend seizoen sterk terug te komen, in welke afdeling ze ook spelen. Degraderen ze naar de eerste klasse Haarlem, dan staat hen maar één opdracht voor de geest: kampioen worden, in één jaar terug naar de regionale afdeling. Om inderdaad sterk terug te kunnen komen, is het van groot belang dat trai ner Ton van Olphen het volgend seizoen blijft. En ook dat hangt nog in de lucht. Door omstandigheden gedwongen gaat deze negentienjarige leerling van CIOS zijn heil waarschijnlijk in z’n woonplaats Den Haag zoeken. Voorzitter Max Wiekens: „Hij gaat daar iets met scholen doen, maar dat is nog niet helemaal rond. Voor hem hopen we natuurlijk dat het hem lukt in Den Haag, maar dan gaan wij wel een goeie trainer verliezen. Hij is nog jong, en onze dames zijn heus niet zo gemakkelijk, maar van hem nemen ze alles aan”. vlak verloop. Er ontstond al vrij spoedig een kopgroep van zestien man en die heeft het verloop van de race volledig beheerst. Alleen plaatselijk favoriet Fred Zomer kon door pech de opmars niet met succes volbrengen. Zijn broer Jan Zomer, een der initiatiefnemers van deze ronde, was al eerder door een lekke band van het strijdtoneel verdwenen. Gerrie Kohn en Nikita den Hertog, jongere broer van de meer bekende Fedor, hebben nog wel een serieuze poging ondernomen om de kopgroep te achetrhalen. maar zij slaag den niet in hun opzet. De strijd om de derde plaats gaat volgens het Belgische nlan naar Luik (17 juni) terwijl de finale op zondag 18 juni in het Heyselstadion in Brussel moet wor den gespeeld. veiligheids vakman De uitslag: 1. D. Beusekamp, Amster dam, de 80 km in 1.57.13; 2. N. Alles, Alkmaar; 3. A. Lubke, Amsterdam; 4. W. Vlaanderen, Maarssen; 5. H. Gorter, Am sterdam; 6. G. Zantingh, Rijsenhout; 7. J. Nijhof, Hengelo; 8. S. Koevermans, Vlaar- dingen; 9. P. Vlaanderen, Maarssen; 10. C. Vlijm, Amsterdam. De door oud-renner Mik Snijder beschikbaar gestelde leiders- prijs, een fototoestel, ging naar Cees Vlijm. Triomfator Dick Beusekamp kwam in het bezit van de aan deze ronde verbonden Van Exter-trofee. Het zijn woorden die om beurten uit de mond komen van Wil de Boer, pennlng- meesteres, en Max Wiekens, voorzitter van de handbalvereniging „Full Speed”. Een enthousiast stel mensen overigens, daar bij „Full Speed”: Het afgelopen sei zoen is niet zo erg gunstig voor ze ge weest, de sportieve prestaties bleven verre van de top, maar de vrolijkheid bleef hoogtij vieren. Wil de Boer, lid en actief voor de vereniging sedert de oprichting in 1955, vertelt over de trip naar onze zui derburen dat ’t aanvankelijk in de bedoe ling heeft gelegen daar mee te doen aan een Pinkstertoernooi. Doch omdat er ook tweede pinksterdag nog tot laat gespeeld wordt, doemden er tijdmoeilijkheden op. Dit jaar dus geen handballerij de komen de twee vrije dagen. „Full Speed” is van het begin van haar bestaan af een wat progressieve vereni ging geweest, zo blijkt uit het verloop van het gesprek. Aan het nu steeds meer in zwang komende damesvoetbal heeft deze club haar bestaan te danken, want zo zijn ze daar begonnen, in '55. Nog vindt Wil de Boer het een beetje jammer dat het voortbestaan van het damesvoetbal toen niet mogelijk was. „De KNVB wilde ons toen niet steunen”, zegt ze. „ze vonden het nu eenmaal geen sport voor dames. Nu heb ik wel weer een brief van ze gekre gen Of we kans zien weer een elftal bij elkaar te krijgen. Ach, dat gaat nu zo moeilijk, je hebt nu je hart verpand aan de handbal. Toen het destijds ook finan cieel niet ging en de vereniging praktisch uit elkaar lag, zijn we op dat handbalidee gekomen. We zijn toen alle leden langs gegaan die aan het damesvoetbal meede den hét het resultaat was dat we een team bij elkaar kregen. Met één dames team zijn we toen in de afdeling Haarlem gaan handballen, het eerste herenteam kwam pas in 1963”. In IJmuiden is „Full Speed” de enige handbalvereniging en daarom vindt Wil de Boer het maar vreemd dat er onder IJmuidenaren zo weinig animo is voor deze toch om naar te kijken en zelf te beoefe nen, aantrekkelijke sport. Zou het aan de reklame liggen? Daarover zegt zij: „We hebben enkele jaren geleden wel eens een draaiorgel gehuurd. Daarmee zijn we op het Marktplein gaan staan om leden te werven. We hebben toen folders uitgereikt en wel veel tam tam gemaakt. We hebben ook wel eens gedacht aan een nachtwed- •trijd”. Geruststellend is echter dat er wel de- DEN HAAG. Myma v.d. Hoeven, de Nederlandse recordhoudster op de 400 meter die dit seizoen een come back maakt, zal zaterdag tijdens internationale atletiekwedstrijden in Trier starten op de 400 meter. Verder gaan naar Trier: Marianne Burggraaf (400 m), Sjef Hensgens (800 m), Haico Scham, Bram Wassenaar 1500 m: Egbert Nijstand (5000 m) en Hans van Uw gastvrouw er gastheer LILIAN en FONS POST Volg de bordjes „Haarlem Stadion" Voor het Haarlems elftal van 16- en 17- jarigen werden de navolgende spelers uit genodigd: W. Vermeer (HFC), A. van Zoolingen (Hoofddorp), W. Bronsveld (SVIJ), B. Tuyn (TYBB), J. Slot (RCH), Th. Hesseling (Haarlem), D. W. v.d. Eijk- hof (Schoten). M. C. Oomen (EDO), J. van Duffelen (EDO), ,H. Ommen (Haarlem), L. Schenk (Haarlem), H. Heegeman (Storm vogels), R. Beunder (RCH) en P. Braam (Velsen). Ziedaar het beeld van „Full Speed”, een financieel hard sappelende vereniging, maar met èen niet te doden geestdrift bij de leden. inderdaad, ’s avonds zijn ze er, ook die uit Limmen en Alkmaar. Al wordt er veel over gezelligheid en jolijt gepraat, toch wordt ook de serieuze begeleiding van de spelende leden met ernst bekeken. Zo is voorzitter Max nu bezig met het organiseren van een onge vallenverzekering voor de spelers. Een verzekering die voor slechts een rijksdaal- der per persoon risico’s tijdens de wed strijden, maar ook tijdens de reis van en naar de plaats van de ontmoeting dekt. Daarover zegt Wil de Boer: „Vaak gebeurt er iets waardoor je een poosje in de ongevallenwet belandt en dan krijgen sommigen van hun werkgever maar tach tig percent van hun salaris uitbetaald. Die verzekering moet dan de ontbrekende twintig percent aanvullen”. HAARLEM. Op de velden van Vel sen in het sportpark Driehuis worden zaterdagmidddag twee voetbalwedstrijden gespeeld tussen jeugdelftallen van de KNVB-afdelingen Haarlem en Zeeland. Beide partijen beginnen om half drie. In de voorwed strijd voor veteranen wisten tien renners een beslissende voor sprong te nemen. Helaas kon de Haarlem mer Henk Kiekens door een lekke band de opmars niet met succes volbrengen. Hij kreeg nog wel van clubmakker Henk Buis door een val achterop geraakt een andere fiets aangereikt, maar kon het opgelopen verlies toch niet meer ongedaan maken. In de beslissende eindsprint van het overgebleven negental Steen voorden weer eens de snelste: hij hield de Haarlemmers Wim Rusman en Freek Cprnelisse duidelijk op afstand. De uitslag: 1. P. Steenvoorden. Heem stede, de 50 km in l 15.28: 2 W Rusman, 3. F. Comelisse, beiden Haarlem; 4. H. v.d. Kloot, Ossendrecht; 5. D. Bouqet, 6. F. Rabe, beiden Amsterdam; 7. H. van Dijk, Vianen; 8. J. Koolhof, Amsterdam; 9. F. van Herwerden, Voorburg; 10. F. Braat, Hoofddorp. De Santpoorter Henk Kuit- waard werd zestiende, Wim Snijders uit Zwanenburg achttiende en Henk Kiekens negentiende. ZWANENBURG. De eerste ronde van Zwanenburg voor ongesponsorde ren ners, dinsdagavond door de Halfwegse wielerclub De Bataaf op het Kinheimpar- cours verreden, leverde een zege op voor de Amsterdammer Dick Beusekamp. Hij ging in de voorlaatste ronde achter de ontsnapte Nico Alles uit Alkmaar aan zij maakten deel uit van het vijftien man sterke kopgroep en stevende hem met opvallend gemak voorbij. Aan de finish was het verschil zo’n honderd me ter. Anton Lubke regelde het spurtje van de verslagen koplopers om de derde plaats in zijn voordeel. De leidersprijs ging naar de actieve Cees Vlym. In een voorwed- strijd voor veteranen was favoriet Piet Steenvoorden uit Heemstede de sterkste finisher van een negen man sterke kop groep. Hij bracht het daarmee tot zijn derde overwinning van dit seizoen. gelijk groei in het ledenbestand zit, al gaat het heel voorzichtig aan. Zelf willen ze trouwens niet zo groot worden dat men elkaar nauwelijks meer kent. Wil de Boer: „Bij ons hebben we een geweldige sfeer, we zijn allemaal met elkaar en die contacten onderling zijn heel erg belang rijk. Dat de mensen het bij ons fijn vinden blijkt ook wel uit het feit dat we een echtpaar hebben spelen dat in Lim men woont en de keepster woont zelfs in Alkmaar. Er heerst bij ons een fijne teamgeest, je krijgt alles van de mensen gedaan”. Heel wat spannender ging het in de derde klas toe tussen Ger Hoorn Spurs en Luckey Stars, waarbij de Spurs door een doelpunt van Spinder met een score van 1-0 aan het langste eind trokken. Voor de reserve tweede klas werden vier wedstrij den gespeeld en daarvan waren de resul taten: Carillon Boys 3DSB 3 2-4, Caril lon Boys 2—Telefonia 2 6-3; SHS 2— Wilms Floet 3 4-6; Sport 3Sport 2 6-6. De eerste wedstrijd tussen beide elftal len is door de Conseil International du Sport Militaire ongeldig verklaard, omdat er een Italiaans arbitraal trio was. Later na de tweede wedstrijd in Nederland bedongen de Italianen de totaaloverwin- ning, omdat zij meer hoekschoppen zou den hebben genomen, een speciale CISM- regel. Niemand had de corners echter precies geteld, zodat deze eis niet onont vankelijk werd verklaard. De derde wed strijd in Salerno (weer in Italië, maar de „beslissingswedstrijd” is nu niet van toepassing) zal worden geleid de Westduitser Eschweiler. De grensrechters (een Italiaan en voor Ne derland J. van Delft) zijn belast met het tellen der hoekschoppen, een opdracht die ook aan de ploegleiders is verstrekt. Bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc zal voor de op 24 mei i n Sofia te spelen beslissingswedstrijd jong BulgarijeJong Oranje geen beroep doen op de militairen Wim Rijsbergen, Leen Barth en René van de Kerkhof. Het militaire elftal speelt op dezelfde datum in Salerno. Van de aanvoerders waren Anton Lub ke, die samen met de broers Vlaanderen de grondslag had gelegd voor de beslis sende vlucht, Dick Beusekamp, Nico Alles, Cees Vlijm en Jan Nijhof het meest actief. Zij kregen echter geen kans om zich af te zonderen- Nadat een demarrage van Dick Beusekamp in de kiem gesmoord, ging Nico Alles er drie ronden het einde vandoor en hij scheen daarmee succes te gaan boeken. De slag vaardige Beusekamp zag het gevaar van deze ontsnapping tijdig in en begon in de voorlaatste ronde aan een verwoede ach tervolging. Hij stevende Alles voorbij en legde verdiend beslag op de zege. W "w klx:? -o

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19